DONDERDAG 24 DECEMBER 1936 l)E LEIDSCHE COURANI EERSTE BLAD - PAG. 3 RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Lotisico gaat vrij uit. Voor de Haagsche Rechtbank heeft te recht gestaan de heer W. B., directeur van det N.V. De Eerste Nederlandsche Maat schappij tot Verzekering van Risico in Lo terijen (Lotisico) te 's-Gravenhage, die in hooger beroep was gekomen van een von nis van den kantonrechter van 9 Mei 1936, waarbij een veroordeeling was uitgespro ken wegens overtreding der Joterijwet. De vervolging was ingesteld, omdat het O.M. meende, dat Lotisico wijziging had gebracht in haar werkwijze, zooals deze hij de in 1932 opnieuw goedgekeurde statuten was vastgelegd. Terwijl Lotisico zich op het standpunt plaatst, dat haar tegenwoordige werkwijze niet alleen niet in strijd is met haar statu ten, maar volkomen gedekt wordt door de bekende overgangsbepaling van art. 10 der Loterij wet 1905. De kantonrechter had in zijn vonnis doen uitkomen, dat dit laatste standpunt tot op een belangrijke hoogte juist was. Meer in het bijzonder had de kantonrechter overwogen, dat het houden van eigen trekkingen, zooals die sedert 1932 plaats vinden, geheel in de lijn ligt van het oorspronkelijk plan van uitgifte. Alleen in het op een bepaalde wijze in- kleeden van z.g. termijnpolissen, lag, naar de meening van den kantonrechter een af wijking van het oorspronkelijk plan. Het standpunt van Lotisico werd verde digd door mr. H. F. A. Völlmar en mr. J. de Vrieze, nadat het O.M. bevestiging van het vonnis a quo had geëischt. Mr. Völlmar bracht o.m. naar voren, dat Lotisico in feite de eenige wettige particu liere loterüondememing in Nederland is. Reeds in vroegere polisvoorwaarden was de mogelijkheid tot het organiseer en van trekkingen voorzien voor het geval wijzi ging der Staatsloterij daartoe zou leiden. Zulk een omstandigheid deed zich voor, toen in 1932 de z.g. slaapnummers werden ingevoerd, terwijl het vorig jaar zelfs het trekken op de Staatsloterij bij de wet werd verboden. Sedert 1932 weiden nu de eigen trekkingen van Lotisico gehouden door een notaris in het openbaar en met inachtne ming van alle ten deze bestaande wettelij ke bepalingen. Voorts is door een onder zoek, ingesteld door den rijksaccountants' dienst gebleken, dat Lotisico zich stipt houdt aan haar verplichtingen inzake de uitgifte van ten hoogste driemaal 21.000 nummers. In plaats van aan een vervol ging bloot te staan aldus betoogde mr. de Vrieze moest Lotisico door de over heid als een troetelkind worden beschouwd. Alle haar verplichtingen komt de maat schappij na, terwijl duizenden hun brood hij haar verdienen. De opvatting van den kantonrechter als zou het stellen van termijnpolissen aan toonder in plaats van op naam een essen- tieele wijziging opleveren van de oorspron kelijke voorwaarden, werd, aan de hand van rapporten van de hoogleeraren profes sor mr. Fr. Scheltema en professor mr. Ger- brandy, door de verdediging bestreden. De rechtbank in deze zaak uitspraak doende, heeft het vonnis van den kanton rechter vernietigd en den heer B. ontslagen van alle rechtsvervolging. Eenzelfde vonnis werd gewezen in de zaak van de heeren M. L., directeur van de N. V. tot exploitatie van Habula geluks- bons en J. M., oud-directeur van Lotisico, dj© reeds door den kantonrechter van rechtsvervolging waren ontslagen, tegen wélke beslissing het O- M. bij het kanton gerecht appelleerde. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Te water. Gisterenmorgen omstreeks half 12 reed het 12-jarig zoontje van W. uit Delft op de Delftschekade te Leidschendam tegen een meerpaal met het gevolg, dat de jongen met zijn rijwiel in de Vliet reed- Op het hulpgeroep kwam een juist passec- rend slager toesnellen, die den jongen ge lukkig nog bijtijds uit het water kon op halen. Viering Kerstfeest. Dinsdag 29 Dec. a.s. zal de Commissie van het Jeugdwerk te VeiuwLeidschendam met do Jeugdver- eenigingen en verdere belangstellenden boven de 16 jaar het Kerstfeest vieren in het dienstgebouw der Ned. Herv. kerk, des avonds te 7.30 uur. Tijdens den Kerstmaal tijd worden eenlgo declamaties ten gehoore gebracht. „A-V.V." Op Tweeden Kerstdag speelt AW I om 2 uur op eigen ter rein tegen Westlandia I, terwijl de dag er op, n.l. Zondag 27 Dec., de rcturnmatcn te Naaldwijk zal gespeeld worden. Dit be loven voor de le elftallers dus 2 zware en belangrijke wedstrijden, waarin van alle spelers volle activiteit zal gevraagd wor den en wij vertrouwen dan ook, dat allen hun uiterste best zullen doen in fair? wed strijden 1 of meer puntjes te behalen; la ten wij het maar houden op 2 gelijke spelen. Het 2e elftal speelt Zondag om 2 uur op eigen terrein togen G.D.S. II en wij geloo- ven wel, dat de 2e elftallers in staat zijn beide puntjes thuis te houden, mits er se rieus wordt aangepakt en goed wordt sa mengespeeld; wij rekenen dus op een kleine overwinning. Het 3e elftal speelt om 12 uur te Poeldijk tegen PFC 4 en ook bier verwachten wij een kleine overwinning voor AVV, mits ook hier allen hun best doen. AW a speelt om 12.30 uur op eigen ter rein tegen Quick Steps a. NIEUWVEEN. Oranje-feestviering. Tegen Dinsdag avond was door het Huldigings-comitè in Café H. van Eijk een vergadering uitge schreven om de verdere feestelijkheden te bespreken. De voorz., de heer M. Karsc- meijer, sprak de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Spreker deelde mede, dat deze bijeenkomst een voortzetting is van de vo rige vergadering. Ofschoon aan deze bij eenkomst bij bekkenslag voldoende bekend heid was gegeven, was de belangstelling toch niet bijster groot te noemen. Vervol gens werden In grove trekken de plannen kenbaar gemaakt, en luidt het programma aldus: 's Morgens wordt het feest met vroo- lijke klokkentonen ingezet van 9.30 tot IQ uur, te 10.30 worden de kinderen van alle scholen opgesteld in de Kerkstraat, waarna men zich in optocht zal begeven naar het in aanbouw zijnde raadhuis. Een boom wordt medegevoerd welke de Gemeente met eenige festiviteit zal worden aangebo den, en aldaar zal geplant worden; daarna een aubade aan de secretarie. Te 1 uur mu ziek in de Kerkstraat, te 1.30 uur worden de kinderen in de scholen onthaald. Te on geveer 2.30 uur worden de kinderen van de scholen afgehaald en gaan in gesloten rijen naar Hotel Schreuder, alwaar prof. Bartel Misticus met zijn poppenkast en goocheltoeren de kinderen zal bezig hou den. Des avonds zal een fakkeloptocht door het dorp worden gehouden in georganiseerd verband. De Vereenigingen die hieraan deel willen nemen, gelieven zich bij het Comité aan te melden. Dit belooft dus nu eens geen hossen maar een wel geordende optocht te worden. Nu afloop hiervan zal de muziek door het dorp trekken om op verschillende punten hun opgewekte tonen te doen hooren. De voorz. maakte vervolgens melding, dat reeds enkele versieringen waren aan gebracht. Spreker hoopt, dat deze hun schaduwen of te wel lichtbundels vooruit zullen werpen, en vele navolgers mogen vinden. Spreker zegt ook kennis genomen te hebben van de versieringsplannen der „Indische Buurt" en spoort de overige dorpsbewoners aan ook dit voorbeeld te volgen, en zich bij deze echt nationale ge beurtenis niet onbetuigd te laten. Ten slotte volgt nog de mededeellng, dat het voorne men is aan hen die hun woning vellichten of versieren een passende herinnering aan te bieden, waarna deze bijeenkomst, met geestige gedachten-wisseling doorspekt en op aangename wijze verloopen met dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling wordt gesloten- Nader vernemen wij nog, dat de feest viering niet op 8 maar op 6 of 7 Januari zal plaats hebben. Wij kunnen echter bij 't af gaan van dit bericht de juiste datum nog niet vermelden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Diefstallen. Door E. werd aangifte ge daan van diefstal van zijn rijwiel, hetwelk hij onbeheerd had neergezet voor een per ceel aan den Oudshoornschen weg. De bloemenhandelaar v. G. beklaagde zich over ontvreemding van kerstboomen- Op de fabriek Rhepania is benzine gestolen; een koperen bel aan het overzetveer v. G. viel in handen van onbevoegden. BOSKOOP. Staatspartij. De R.-K. Staatspartij afd. Boskoop hield Dinsdagavond 22 Dec. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Th- Houdijk, opende de vergadering en deelde mede, dat een der beste leden der vereeni- ging, de heer J. C. Vermeulen, plotseling is overleden. Spr. verzdfcht de leden een kort gebed uit te spreken voor de ziele- rust van den overledene, waaraan gaarne werd voldaan. Hierna las de 2e secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd werden vastgesteld. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende heeren Th. Verhey en R. Pannebakker beiden werden herkozen. Als afgevaardigde voor de Centrale raadsver gadering te Leiden werd, in de plaats van den heer H. Mathot, die zijn benoeming niet aanvaardde, gekozen de heer W. J. v. d. Meer, terwijl als plaatsvervanger werd gekozen de heer P, L. Binken. Ver volgens bracht do heer H. Mathot verslag uit van de gehouden vergadering der Ka mer-Centrale te Leiden en te Gouda, waar na in behandeling kwam de circulaire van de R.-K. Kamer-Centrale Leiden betref fende candidaatstelling voor de Tweede Kamer. Na breedvoerige discussie werd be sloten candidaat te stellen de heeren A. J. Loerakker en G. W. Kampschöer. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een opwekkend woord om toch vooral ac tief te blijven waarbij hij verwees naar de mooie leerzame lessen welke door den Volksbond gegeven worden. WOERDEN. St. Elisabeth-Vereeniging. Als vanouds heeft de St. Elisabeths-vereenlging zich weer niet onbetuigd gelaten om, in ver band met het Kerstfeest, de armen te ge denken. In staat gesteld door milde gevers, konden de dames velen gelukkig maken. In 't geheel werd aan 115 personen uitgedeeld o.m. 63 lakens, 65 slopen, 20 manshemden, 25 mansbroeken, 34 hemdrokken, 20 direc toires, 12 onderjurken, 5 zwarte rokken, 15 nachtponnen, 30 vrouwenhemden, 5 schort jes, 20 dekens en 50 el flanel. Gedenkboom- Naar wq vernemen, zal op 9 Januari door de hoogste klassen der Lagere School een gedenkboom geplant worden, in verband met het huwelijk van Prinses Juliana. Aanrijding. Gistermorgen had een aanrijding plaats tusschen een auto en een fietser. De fietser, die zonder richting te geven, de Magazijnbrug opreed, kwam met een auto in botsing en viel neer. Het was een zeker J. uit Snelrewaard. Hoewel hij bloedde, stond hij op, maar zakte later in elkaar. Hierop wei'd hij naar dr. v. d- Gies- sen overgebracht. Later kon hij per auto huiswaarts vervoerd worden. ZOETERWOUDE. Feestelijkheden. Op de 1.1. gehouden vergadering Is een voorloopig programma opgesteld voor de a.s. feestviering ter gele genheid van,het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bern- hard. De datum voor het feest is vastge steld op Woensdag 13 Januari. De offlcieele opening zal den avond te voren plaats heb ben, waarna een .akeloptocht zal worden gehouden. Woensdagmorgen te half tien verzamelen voor het tc houden défilé, waaraan een ieder aangespoord wordt deel te nemen. Na afloop hiervan tractatie voor de kinderen. Des namiddags om half twee aanvang van een gecostumeerde voetbal wedstrijd en een gecostumeerde ringrijderij par rijwiel voor dames en heeren. Vervol gens groote stoelendans voor dames. Voor de ringrijderij is dc navolgende orute vast gesteld. Start Schenkelweg bij het feest terrein langs de Hoogstraat, Dorpsstraat, Watertje terug Schenkelweg (finish) Langs deze route zullen op verschillende punten de ringen worden opgesteld. Na afloop prijsuitreiking en groot avondfeest in de feestelijk versierde en verlichte feesttent alwaar verschillende attracties zullen worden ondergebracht. Door het comité zullen nog prijzen be schikbaar worden gesteld voor de mooiste versierde of verlichte gevel of etalage. Het comité hoopt en vertrouwt, dat allen zul len medewerken om ook dezen dag weder om te doen slagen. Berichten roeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage LEIDEN. HET DIESELGEMAAL TE SPAARNDAM. Vandaag in gebruik gesteld. Vandaag is het tot een Dieselgemaal ver bouwde stoomgemaal van het Hoogheem raadschap van Rijnland te Spaarndam in tegenwoordigheid van de leden der Ver- eenigde Vergadering van Rijnland, eenige leden van den staf van Rijnland en verte genwoordigers van Werkspoor in gebruik gesteld. In het begin van dit jaar vierde de oude stoommachine in het gemaal te Spaarndam haar 60sten verjaardag en kort daarop sneuvelde zij onder de handen der sloo- pers. De stoominstallatie had de laatste jaren symptomen van ouderdom getoond en was ook duur in exploitatie, vergeleken met de moderne installaties. De 28 November 1934 werd door de Vereenigde Vergadering van Rijnland be sloten de oude installatie te doen vervan gen door een diesel-motorinstallatie met behoud evenwel van de schepraderen. De stoommachine werd vervangen door 2 6-eylinder „Werkspoor" dieselmotoren. Elke 300 P.K, sterke motor drijft 5 schep- wielen aan. De motoren maken 160—185 omwentelingen per minuut. De overbrenging der kracht van de mo toren op de schepraderen heeft plaats door een stel tandwielen, vervaardigd door de Tsjecho-Slowaaksche fabriek „Skoda". De motoren loopen zeer rustig, de tand wielen geruischloos en het aanzetten der motoren bij volle belasting geschiedt soe- el en geleidelijk. De machines zijn voorzien van een ge heel nieuwe gewapend-beton-f undeer in g. De oude stookplaats is in een ruime en doelmatige werkplaate herschapen. Zoowel het uitwendig als het inwendig aanzien van het gebouw is verbeterd en verfraaid. Installatie en accomodatie zijn geheel ge moderniseerd. De geheele Installatie Is door Werkspoor geleverd en in alle opzichten keurig ver zorgd; de verbouwing heeft in eigen be heer plaats gehad. Het vermogen der dieselmotoren is iets grooter dan dat van de oude stoommachine. Hierdoor is het mogelijk de schepwjelen Iets sneller te laten loopen dan voorheen, waardoor het waterverzet met pl.m. 13 procent verhoogd kan worden tot een maximale opbrengst van ongeveer 2000 M.3 pei minuut. Behalve het grootere vermogen kunnen als vQordeelen van de nieuwe installatie genoemd worden de lagere bedrijfskosten, de onmiddellijke bedrijfsvaardigheid en de grootere regelbaarheid. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake een huis, dat niet „zui ver" zou zy'n. Antwoord: Wend u tot een zuive- raar, een deskundige op dat gebied. Adres sen kunnen wij u niet opgeven- LAATSTE BERICHTEN NIETIGVERKLARING VAN GOUD CLAUSULES. Adres aan de Tweede Kamer. Het bestuur van den Nederlandschen Bond van Huls- en Grondeigenaren en Bouwondernemers heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waar in het verklaart met groote erkentelijk heid te hebben kennis genomen van het ontwerp van wet, houdende maatregelen tot nietig verklaring van goudclausules in BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Marin us Emilius z. van J. M. Groenewegen en C. Kamp- hues Elly d. van W. C. A. v. Kerkhof en C. J. v. Welzen Alida Afina d. van A. J. Schouten en A. A. Anneeze An- tonius Joannes z. van A. J. Schouten en A. A. Anneeze Dirk Daniël z. van G. P. de Gunst en K. Th. v. Zanten Johanna Wilhelmina Catharina d. van A. A. Vree- ken en J. W. C. Onvlee Willem Marius z. van W. M. de Leen en C. Kriek Maria d. van JJ. v. d. Laan en R. Lambooij Simon Hendrik z. van N. Cok en M. W. Vogelenzang de Jong Maria Catharina d. van H. J. J. de Nijs en J. A. Zoutman Gerardus Rudolf z. van G. R. Vermeij en W. A. Meijboom Christina Clasina He lena d- van A. Broekhof en C. C. v. d. Berg Klasina d. van J. v. d. Plas en C. Meij- vogel Albertina Annemarie d. van G. C. Smit en L. C. Bakker Arie z. van J. H. Pardon en A. Hoppenbrouwer. Gehuwd: W. C. Feltkamp gesch. m. en S. G. Mehrengs wede. A. J. Nachte- geller jm. en C. M. Verhoeven jd. P. Been jm. en J. A. de l'Ecluse jd. C. H. P. A. Voute jm. en A. de Boer jd. Overleden: J. A. Molkenboer z. 3 j. P. M. J. v. Oerle m. 69 j. bepaalde overeenkomsten In verband met de bepaling, dat de wet niet van toepassing zal zijn op goudclau sules, voorkomende in binnenlandsche over eenkomsten, als vermeld in art 2 van het ontwerp, en aangegaan van 26 September, verzoekt adressant de wet zoodanig te wij zigen, dat de bepalingen ook zullen gelden voor voornoemde overeenkomsten gesloten n a 26 September 1936. Adresant steunt dit verzoek op de over wegingen, dat nog de mogelijkheid be staat, dat verschillende debiteuren in moei lijkheden zullen komen, omdat er crediteu ren zijn, die na 26 September 1936 in actee van verlenging van aftoppende leeningen een zg. goudclausule hebben opgenomen. In dit verband acht adressant de vrees niet ongegrond, o.a. door het nog z.g. zwe vend zijn van den gulden, dat verschillen de crediteuren opneming van een goud- elausule in overeenkomsten in de toekomst zullen eischen. In de memorie van toelich ting wordt immers de nietigverklaring van goudclausules verdedigd o.m. met een be roep op het feit, dat overeenkomsten met goudclausules afgedwongen zijn van veel al economisch zwakke debiteurs. Naar de meening van- adressant ls de oositie der hlerbedoelde debiteuren nog geenszins verbeterd en er is dus alleszins reden om bedoelde economisch zwakke debiteuren tc blijven beschermen. J, D. F, Pastoor, t In den ouderdom van 48 jaar is te Den Bosch overleden de heer J, D. F. Pastoor, hoofdredacteur van de Provinciale Noord- Brabantsche en 's Hertogenbossche Cou rant, aan welk blad de heer Pastoor sinds 1904 verbonden was. De heer Pastoor, die-een geziene per soonlijkheid was, had zijn werkzaamheden ook tot de charitas uitgebreid. Van 1919 tot 1929 is hij met een korte onderbreking lid van het hoofdbestuur van het Neder- landseh R.-K. Huisvestingscomité geweest, waarin hij o.m. de functie van secretaris penningmeester vervulde. Nog was hij eenige jaren hoofdbestuurslid en tijdelijk voorzitter van den Nederlandschen R.-K. Espei'antlstenbond „Nederianda Kathoiiko", TELEGRAMMEN GASFABRIEK VAN OVIEDO IN BRAND GESCHOTEN MADRID, 24 December (A.N.P.) Gis. teren was het aan het front in Asturi6 kalm. De regeeringsartillerie heeft de gas fabriek van Oviedo in brand geschoten. De opstandelingen hebben nu dus nog slechts de beschikking over een electrische cen trale. WELKOM VREEMDELING Dc gastheer van Trotzky aangevallen MEXICO, 24 December (A.N.P.) De Mexicaansche schider Diego Rivera, do leider der Trotzkisten, werd in een restau rant aangevallen en licht gewond. De immigratie-autoriteiten hebben bevo len, dat aan de komst van Trotzky in Mexico, waar hij zijn intrek zal nemen in de villa van Rivera, geen enkele hinder paal mag worden in den weg gelegd. Daar verscheiden arbeidersorganisaties er bij do zeelieden, havenarbeiders en het spoorwegpersoneel op aandringen zich te verzetten tegen de ontscheping van Trotz ky, vreest men voor botsingen tusschen politie en communisten. LEIDEN, 23 Dec. Groenten veiling. An dijvie 1.60, Bloemkool ƒ5.208.60, Roo- de kool 0.50—3.60, Savoye kool f 1.20 2.20, Groene kool 1—2.40, Pieterselie 1.50—2.30, Prei ƒ0.80—1.90, Kropsalade 1.304.20, Selderie 0.50—2.80, Knolsel- derle ƒ2—4.20, Wortelen 2.904.10 per 100 stuks. Kroten ƒ1.—1.40, Kroten, ge kookt 3—6., Witloof 4—18, Boerenkool ƒ1.50—3. Spinazie 2425, Tomaten A ƒ10—20.60, id. B. 13.20—22, id. C ƒ6.60 —15.60, Uien 1—2, Wortelen f 1—2.80, Srpuiten 2—9, Spruiten II 1.50—6. An dijvie f 3—11, Nero 5—8.10. per 100 K.G. BIOSCOPEN. (Programma's vanaf Vrijdag). Casino; Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor; Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon; Goedgekeurd voor volwassenen LEIDEN, 24 Dec. Boter. Noteering in guldens per K.G. Fabrieksboter ƒ1.55. Aanvoer 200 K.G. Handel goed. Prima Boe* renboter ƒ1.411.45 per K.G. Turf. In de week van 21 tot en met 26 Dec. Lange turf geen aanvoer. Prijzen: Hoogste 8.— Laagste 7.per 1000 stuks. GOUDA, 24 December. Veemarkt. Aan gevoerd in totaal 870 stuks, waarvan: 27 slachtvarkens; vette van 19 ct. tot 21 ct. per pond; levend met 2% korting. 319 ma gere varkes f 1826 per stuk; 483 biggen £7-10 per stuk; 8 runderen f 120200 per stuk; 25 nuchtere kalveren f 6—9 per stuk; 8 bokken on geiten f 26 per stuk. Handel matig. Kaas. Aangevoerd 192 partijen. Prij zen le kwal. f 1910; 2e kwal. f 17—18; zware f 21. Handel matig. Boter. Aangevoerd 250 ponden boter. Goeboter f 0.70—0.80 per pond; Weiboter f 0.70—0.85 per pond. Handel vlug. Eieren. Aangevoerd 62.00 stuks eieren. Kipeieren f 3.254.25 per 100 stuks; Eend eieren f 3.25 per 100 stuks. Handel matig. LEEUWARDEN, 24 December. Veemarkt. Stieren. 12 Enter f 115—180: 30 Twenter f 280 per stuk. 202 Vette koeien f 110—220 per stuk, 36—56 cent per K.G. 320 Melk- en Kalf koeien f 110—230; 42 Pinken f 75—135; 93 Graskalveren f 25—100; 300 Nuchtere kalveren f 4—9; 215 vette schapen f 15—25; 44 Weide schapen,f 10—20; 205 Lammeren f 8—17.83 Vette varkens 25—115 per stuk, 36—42 cent per K.G.; 12 Magere varkens f 15—40; 99 Kleine biggen f 6—10. Kaas. Edammer kaas f 22—23. Aan voer 1748 K.G. Boter. Veiligboter 1.381.28 per K.G. Commissie f 0.62. RIJPWETERING, 23 Dec. Veiling RPV. Anvoer: 1283 kippeneieren 4.10—5.90 per 100 stuks, kippen 50—80 cent per stuk, konijnen 0.60-2.05 hanen 0.50—1.05, eenden 1.— per stuk, kaas 35—44 cent per kg. ALKMAAR, 24 Dec. Kaas. Aanvoer: 27 stapels, zijnde 42.000 kg. Fabriekskaai klei ne 18, Boerenkaas kleine f 17 per 50 kg. Handel matig. VEUR, 23 Dec. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aanvoer: 27961 kippen eieren 2.80—6.00 per 100 stuks; 113 kip pen 40—115 cent, 31 eenden 70—90 cent, 397 konijnen f 0.40—4.50 en 11 duiven 8 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 23 Dec. Veiling VPV. Kippeneieren f 4.70—5.50 per 100 stuks, konijnen f 0.801.80, kippen 85—90 cent genden 49—50 cent per stuk. VINKEVEEN, 23 Dec. Groentenveiling Peen 3—6 per 100 bos, idem 1—3, spina- zie 11, witlof I 12.50—15, idem II f 7.50 —11, idem III 4—7 per 100 kg. Boeren kool 0.90—1.20 per 100 stronk. ZOETERMEER, 23 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Prijzen: kippen eieren 4.25—4-85 en eendeneieren f 3.80— 4.30 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Dec. Groenten- velling. Groenekool f 1.402.80, Knolsel- derle f 2.00—2.70 per 100 stuks; prei 0.90 —1.10, uien 1.40—1.80. gelekool 1.00— 1.20 en roodekool f 1.402.10 per 100 kg-; waspeen 20—65 cent en kroten 2530 cent per kist van 20 kg. andijvie 0.300.54 per 6 kg. LOOSDUINEN, 23 Dec. MelkveiUng. Op de heden gehouden melkveiling werd van 153 aanvoerders verkocht om in de week van 28 Dec. tot 4 Jan. dagelijks te leveren 19000 liter melk. Prijs af boerderij 6.50, melk voor industrie 5.605.80 per 100 liter. TER AAR, 23 Dec. Centrale Veiling. Spinazie 46 cent, andijvie 19—32 cent, sla o.904.20. sclavellen 15—32 cent, breek- peen 2.00—4.70, uien 1.80, spruitkool 2.80—7.10, roodekool 1.10, wittekoo! 0.50—1.50. savoyekool f 1.40—2-90, groe nekool 0.50—1.60, boerekool 6—12 cent, witlof 8.00—14.40, kroten f 1.40—2.00, prei 0.90—1.50, selderie f 2.50—3.70, knol- selderie f 2.00. bloemkool 3 cent. Volgende week alleen Woensdag veiling. LEIDEN, 23 Dec. Melkveiling. Week van 27 Dec. tot en met 2 Jan. Consumptiemelk lste klas 6.50—6.70 per 100 liter Prijs voor te leveren boventaxe melk in- georganlseerd voor het district Leiden week van 27 December tot 2 Januari, gelijk aan de door de regeering vastgestelde prijs. BOSKOOP, 23 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks; Hadley 30—50 cent, Claudius Pemet. f 1-001.30 Colum bia 4070 cent, Butterfly 5080 cent, Wilh. Kordes 1.30—2.00, Rosalandia 70— 100 cent. Florex f 0 80—1.20. Edith Helen 50—90 cent. Aug. Noack 40—70 cent. Briar- cliff 30—55 cent; Beshulst I 1224 cent, idem II 6—12 cent. J. C. van Tol I 12—24 cent, idem II 6—12 cent. Zilver bonte hulst 15 cent per kg.; Chrysanten, tros 915 cent. Seringen 40—60 cent; Blauwe spar 4—6 cent en Nobilis 24 cent per kg.; Hulst- planten per stuk 15—30 cent. Ligustrum 6 cent, Andromeda 6 cent, Mahonia 1016 cent. Tulpen 20—28 cent per 20 stuks: Hyacinthen 30—37 cent per 10 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 3.97 3/l6 Berlijn 73.45 Parijs 8.531/3 Brussel 30 82 Zwitserland 41.98 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46.25 Oslo 45.10 New Vork T.825/§ Praag 6.401/2

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3