Voor de jeugd DONDERDAG 24 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 20 UIT DE OMGEVING NOORD WIJK. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Dinsdag 23 December had in de achter zaal van café „De Zwaan" een schietwed strijd plaats voor de leden van den B. V. L. De deelname liet weinig te wenschen over, want 51 schutters kampten om de 32 nut tige en smakelijke prijzen, door B. V. L.- vrienden beschikbaar gesteld. Om de span ning te verhoogen, waren de schutters, naar gelang hun schietresultaten waren in de gehouden oefeningen, verdeeld in drie groepen. De eerste groep bestond uit dege nen, die voldaan hadden aan de eischen voor scherpschutters. De tweede groep be vatte degenen, die het predicaat „schutter lste klas" behaalden, terwijl de overige deelnemers de groep „schutters 2de klas" vormden. Al spoedig bleek, dat de oefeningen goe de vruchten hadden afgeworpen, want (al schenen eenige schutters, vooral in de scherpschuttersklase, nogal last van wed strijdkoorts te hebben) de resultaten wa ren heel wat beter dan verleden jaar. Voor al de „schutters lste klasse" bekampten elkaar zeer fel en verschillende malen moest worden overgeschoten, om de rang orde te kunnen vaststellen. Ten slotte bleek de uitslag te zijn: A. Scherpschutters: le prijs J. H. A. v. d Weijden 96 punten. 2e pr. Th. J. van Ruiten 95 p. 3e pr. D. A. Luschen 93 p. 4e pr. K. van der Meij 90 p. 5e pr. Th. Vink 89 p. 6e pr. W. Schelvis 87 p. 7de pr. J. van Beelen 87 p. 8e pr. N. J. Caspers 87 p. B. Schutters le klasse: le pr. J. P. Gou- driaan 94 p. 2e pr. G. Koelewijn 92 p. 3e pr.- E. de Jong, 92 p. 4e pr. J. J. van der List 91 p. 5e pr. Th. Steenvoorden 91 p. 6e prijs C. H. V. Floor 90 p. 7e pr. J. N. Baai- bergen 90 p. 8e prijs A. C. Slats 89 p. 9e pr. G. A. Vink 89 p. 19e pr. Th. van der Meer 89 p. 11e pr. Jac. Plaatzer 89 p. 12e pr. J. C. Vink 89 p. 13e pr. Jac. Plaatzer Wzn 86 p. 14e pr. J. P. Passschier 86 p. 15e pr. R. van Eeden 84 p. 16e pr. G. Stafleu 83 p. C. Schutters 2e klasse: le pr. A. Cas pers 87 p. 2e pr. Jac. Meyers 85 p. 3e pr. J W. Vink 84 p. 4e pr, N. B. Hoogervorst 83 p. 5e pr. W. van Zonneveld 80 p. 6e pr. P. Lindhout 77 p. 7e pr. J. Kapteijn 74 p. 8e pr. J. van Egmond 73 punten. NOOTDORP. Oranje-Vereeniging. Dinsdagavond heeft de kortelings opgerichte Oranje-Ver- eeniging te Nootdorp een ledenvergadering gehouden in de zaal van den heer C. Sluys. Een 50-tal leden waren ter vergadering aanwezig, w.o. de Edelachtb. heer H. C. A. M. Schölvinck, welke aan de bestuurstafel had plaats genomen. Na opening door den voorloopigen voorzitter, den heer J. A. Post, werd het ontwerp-reglement voorge lezen en ter goedkeuring aan de leden voor gelegd. Na uitgebreide bespreking werd het reglement tenslotte door de algemeene ver gadering goedgekeurd. Bestuursverkiezing.. Aftredend was het voorloopige bestuur, waarvoor in de plaats kwam een bestuur van 9 leden. Burgemeester Schölvinck advi seerde dringend, het te kiezen bestuur zoo veel mogelijk van veelzijdige samenstelling te doen zijn, hetgeen aan de Oranje-Ver eeniging ten zeerste ten goede zou komen. Herkozen werd het aftredend bestuur de heeren M. C. Kastelijn, A. A. Tetteroo, C. G. van Dorp. P. van Tilburg en J. A. Post, benevens de heeren C. A. Koot, J. J. v. Leeuwen, P. 't Hart en Q. A. de Vreede, welke alle hun benoeming aanvaardden. Op voorstel van den voorzitter werd met algemeene instemming Burgemeester Schöl vinck tot eere-voorzitter benoemd. De Burgemeester sprak ten slotte den wensch uit, dat de opgerichte Oranje-Ver eeniging de Oranje-liefde onder de Ge- meentenaren mocht bevorderen en tevens de bestaande eensgezindheid zou bestendi gen. NOORDWIJKERHOUT Collecte Bijzondere Nooden. De al hier gehouden collecte voor het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden heeft in to taal opgebracht 77.34 Propaganda-avond K.J.M.V. In Hotel Gouwenberg hield de K.J.M.V. „St. Aloy- sius" een propaganda avond, waar als spre ker optrad de bekende Helmondsche rede naar Pater Henricus O.Cap. met als onder werp „Katholiek in den storm". De zaal' was biina geheel gevuld met belangstellen den, onder wien wij opmerkten Pastoor Maas met de beide Kapelaans, de zeereerw. Paters Hildebrand en Rijnsoever van het Retraitenhuis, de Burgemeester, de ge meente-secretaris, besturen van verschei dene sociale en politieke vereenigingen, ter wijl ook een groot aantal werkloozen, welke speciaal waren uitgenoodigd, van dezen mooien avond een dankbaar gebruik maak ten. Wel wat over tijd opende de voorzitter der K.J.M.V., de heer J. Oostdam, de ver gadering met den K.J.M.V. groet en heette aanwezigen van harte welkom, speciaal tot de spreker van dezer avond, pater Henricus, die van verre gekomen is om hier te spre ken. Deze avond, aldus de voorzitter, is een propaganda-avond; doel hiervan is om nog nader kennis te maken met het werk der K.J.M.V. en hierdoor nog meer waardee- ring te krijgen voor elkanders werk. Het doet spr. daarom genoegen dat zoovele be sturen van andere organisaties tegenwoor dig zijn; dit kan in de toekomst leiden tot nog meer saamhoorigheid. Hierna verkreeg pater Henricus het woord. Spr. begon met een Adventsgedachte te ontwikkelen. Zooals de oud-vaders snak ten naar verlossing, verlangt de tegen woordige maatschappij naar een oplossing. Zoo als nu kan het immers niet blijven. In dit verband haalt spr. verschillende uit spraken aan van Pius XI in zijn encycliek „Quadragesimo Anno". Achtereenvolgens worden besproken het eigendomsrecht en de verhouding tusschen kapitaal en arbeid. Losgelaten moet worden de liberale ge dachte ovei eigendomsrecht en privaatbezit. De schrijnende verhouding tusschen kapi taal en arbeid zal geheel herzien moeten worden. Hierdoor is de huidige crisis ont staan. De Middenstand zit in de put en het leger der werkloozen is schrikbarend gegroeid; er is een chaos over de wereld gekomen, die schier met te overzien is; er moet iets anders komen: sociale ordening met publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Het begin is er reeds. Er zal door ieder van ons gewerkt moeten worden om deze orde ning vérder door te voeren. Hierna werd gepauzeerd. In het tweede gedeelte zijner rede, zette de gewijde spreker op duidelijke wijze uit een wat z.i. in dezen geest te bereiken is; er zal moeten komen meer solidarisme, een organische maatschappij waarin gebreideld wordt, het groot kapitaal en het geld weer dienstbaar gemaakt wordt aan den mensch. Een nieuwe wereldstructuur met meer idealisme Met een mooie peroratie, waarin hij alle aanwezigen aanspoorde om vooral de liefde tegenover elkaar te beoefenen, besloot deze enthousiaste spreker zijn met de grootste aandacht gevolgde rede. Een luid applaus was wel een bewijs dat de woorden van den spreker hadden inge slagen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele personen gebruikt ge maakt. Hierna sloot de voorzitter, na den spreker dank gebracht te hebben, deze goedgeslaagde vergadering, met de K.J.M.V. groet. ZILK. Verkoop speldjes. De alhier gehouden verkoop van speldjes voor de bijzondere nooden, heeft opgebracht de somma van 24.43 1/2. Daar deze collecte op het veel grootere dorp Noordwijkerhout ruim 49 heeft opgebracht, is dit voor onze ijverige verkoopsters en koopers een mooi resultaat te noemen. Aanrijding. Onze plaatsgenoot K. reed op den hoek WilhelminalaanVan Ende laan met zijn vrachtauto tegen een luxe auto op. De vrachtauto werd aan de voor-- zijde totaal in elkaar gedrukt. Ongelukken hadden gelukkig niet plaats. De politie on derzoekt de schuldvraag. RIJNZATERWOUDE. usciub. Wederom hield de IJsclubver- eeniging' „Eendracht maakt Macht" een ledenvergadering in café de Boer alhier. Als eenigste punt van behandeling stond op de agenda vermeld reglements-wijziging. Zluks op voorstel van den heer van Zwie- ten. Art. 1 van het reglement werd met 27 tegen 2 stemmen gewijzigd in dien zin dat in het vervolg ook wedstrijden kunnen ge houden worden voor niet-leden der ver- eeniging van buiten Rijnzaterwoude, het geen bij het oude reglement niet mogelijk was. Het voorstel van den heer van Zwie- ten om bij ijs een verlichte baan aan te leg gen, werd na onderzoek door hei Bestuur ontraden wegens de groote kosten en an der bezwaren. Een voorstel van den heer Kinkel om te komen tot onderling overleg met omliggende vereenigingen en zoodoen de estafette-wedstrijden uit te kunnen schrijven, werd door het bestuur overge nomen. Reeds had het bestuur zich in ver binding gesteld met verschillende vereeni gingen die hun sympathie betuigd hebben. Het rayon is voorloopig beperkt tot de plaatsen Roelofarendsveen, Oudewetering, Woubrugge, Leimuiden en Ter-Aar. Op voorstel van den heer Kinkel zal er een clubvlag komen. Hierna sluiting. SASSENHEEVL Een oranje-lievende mol. Als groote bijzonderheid kunnen wij mededeelen, dat door den heer A. P. Ruigrek, in de Kooipol- der een spier-witte mol in een klem is ge vangen. Of onze mollen nu ook al de heug lijke feesten van ons vorstenhuis meevie ren weten wij niet, maar dit witte exem plaar was aan den onderkant oranje ge kleurd. Wel een curiositeit. De heer Ruig- rok deelde ons nog mede, dat hij het diertje zou laten prepareeren, zoodat belangstel lenden ten alle tijde deze zeldzaamheid kunnen gaan bewonderen. IJsclub. Gisterenavond hield de IJsclub een jaarvergadering in de zaal van café „De Oude Post", onder voorzitterschap van den heer G. Vlasveld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat een batig saldo van 78.50 aanwezig was. De be scheiden, nagezien door de heeren de Zwart en Dannijs, waren in de beste orde bevon den. Hierna werd het verslag uitgebracht van de vergadering van de Z. H. IJ., welke in den Haag is gehouden. De bestuursver kiezing ging vlug onder de hamer door, daar allen bij acclamatie werden herbe noemd. Hierna volgde de traditioneele ver loting van bloemen, planten en levensmid delen, gratis geschonken door de winkeliers, waarna sluiting. Retraiteclub. In het K.S.A.-gebouw hielde de retraitevereeniging van vrouwen haar jaarvergadering onder voorzitster schap van mej. v. d. Eist-Wassenaar. Uit het jaarverslag bleek, dat de club 108 le den telt, en nog steeds nieuwe worden in geschreven. Vervolgens werd verslag uit gebracht door de penningmeester esse, waar uit bleek, dat de inkomsten bedragen ƒ318.35 en de uitgaven ƒ317.15. Kapelaan Redeker hield een toespraak, waarna een verloting werd gehouden van kaarten. Er waren 24 gelukkigen. Aan de gevolgen overleden. Het knaapje, dat eergisteren door een motor bakfiets is aangereden, is gisteren aan de gevolgen overleden. TER-AAR. Feestviering Prinselijk Huwelijk. Het laat zich aanzien, dat het huwelijk van het prinselijk bruidspaar ook in onze gemeente niet onopgemerkt zal voorbijgaan, hoewel een enkele pessimist, in verband met het lang uitblijven van een programma, zich reeds in die richting uitsprak. Geheel onge grond was dit niet, want van de verschil lende bijeenkomsten, die het comité gehou den heeft vernam men niets, zelfs de pers kwam niet in de gelegenheid om enkele mededeelingen te doen van hetgeen alzoo in het voornemen lag van het comité. Thans echter komt het behandelde voor publiciteit in aanmerking en blijkt welke grondslagen gelegd zijn voor een waardige, zij het in verband met de tijdsomstandig heden, sobere viering van deze, voor ons volk zoo gewichtige gebeurtenis. Behoudens nadere wijziging luidt het programma als volgt: 1. Eenige muzieknum mers van „Arti et Religioni", op een vier tal punten in de gemeente, n.l. te Aardam, Korteraar, Langeraar en Papeveer uit te voeren. 2. Klokgelui. 3. Gratis filmvoorstel lingen voor de schoolkinderen in het Pa rochiehuis St. Joseph en in het gymnastiek lokaal van de Chr. Nat. School. 4. Gratis filmvoorstellingen voor grooteren in de zelfde zalen, n.l. van 68 uur en van 8 V2 tot 10 y. uur, waarvoor t.z.t. toegangsbe wijzen onder de ingezetenen zullen worden verspreid. 5. Illuminatie van verschillende gebouwen w.o. het gemeentehuis. De R.K. kerk en de Geref. kerk of de Chr. Nat. School zullen, indien mogelijk, door schijn werpers worden verlicht. Naast de werkzaamheid van de commis sie is het particulier initiatief druk doende om hier en daar versieringen, illuminaties enz. aan te brengen. De verzorging van illu minaties e.d. staat onder de beproefde lei ding van den heer Bergsma en zelfs de buurtschappen slaan de handen ineen om te zorgen, dat hun gedeelte van de gemeen te, wat versiering en verlichting betreft, een goed figuur zal slaan. Het ziet er in derdaad naar uit, dat Ter-Aar goed voor den dag zal komen! „Adolf Kolping". Den Tweeden Kerst dag ligt ons terrein stil. De Senioren moe ten hun krachten uit gaan beproeven tegen DOS 3, een geduohten tegenstander. Maar, jongens, de tanden op elkaar en vasthou den, dan zal, wanneer het een nederlaag mocht worden, deze niet groot zijn. Den volgenden dag komt DOS 3 op be zoek. Wie zal er dan revanche willen ne men? De reserves moeten allen den z.g.n. Derden Kerstdag naar Hoogmade toe. Een niet al te lastige opgaaf. Damclub. Door enkele damluisti- gen werd het initiatief genomen om een club op te richten, en werkelijk scheen hiervoor nogal eenige belangstelling te be staan, immers veertien leden hebben zich opgegeven. Ofschoon op de oprichtings vergadering niet allen aanwezig konden zijn, werd een bestuur gekozen, waarin zit ting hebben: P. Blom, voorz., C. Koeleman, secr., en A. Hoogevorst, penningm. Ter be strijding van de onkosten, alsmede aan schaffing van enkele damspelen, stelde men de contributie op vijf cent per week. De wedstrijden zullen zoo spoedig mogelijk aanvangen in het clublokaal bij den heer G. Verhoef. Wij wenschen hen succes toe. Kerstgave. Evenals vorig jaar is er in onze parochie een collecte gehouden, wel ker opbrengst besteed wordt voor gave aan de parochianen, die zich hiervoor schrifte lijk hebben opgegeven. Met een dankbaar hart zullen velen deze Kerstgave ontvan gen, die wordt gegeven in natura. VOORSCHOTEN. In beslag genomen. Gistermorgen is door personeel van den keuringsdienst met medewerking van de Gemeentepolitie ten huize van C. van der M. en J. C. v. d. H. in een schuur een hoeveelheid ongekeurd vleesch gevonden en in beslag genomen. Geboren: Rijke z. van A. Verstraten en R. Buikema. Wilhelmina d. van P. v. d. Bent en M. Hoogerdijk. Ingekomen: M. Cator, van Amster dam. L. J. v. d. Werf, van Soerakarta N.O.I. C. J. Ranselaar, van Leiden. P. Hoekman, van Melissant. L. v. d. Nol, van Naaldwijk. Th. M. van Gastel, van Tilburg. W. A. S. Sibert, van Eersel. V e r t r o k k e n: P. M. J. Vrijdaghs, naar België. M. A. Libosan, naar Soerabaja, N. O. I. J. Kool, naar Zoeterwoude. H. M. Steffhaan, naar Schiedam. J. P. Versteegh, naar Den Haag. E. Knura, naar Bottrop Did. W. de Best. naar Lei den. A. M. E. Bouwels, naar Maas tricht. A. Sieval, naar Den Haag. A. J. Ruigrok. naar Leiden, J. Schep, naar Ouderkerk a. d. IJssel. C. M. Steutel, n. Leiden. T. Jager, naar Den Haag. VOORHOUT „Foreholte". Het programma voor den tweeden Kerstdag vermeldt één uit wedstrijd, dus op Foreholte-terrein dien dag rust. De a Jun. gaan n.l. naar Noord- wijk om daar S.J.C. b te bekampen. Aan vang 12.30 uur. Vertrek per fiets 11.45 uur vanaf Parochiehuis (leidev W. Henzen). Op Zondag Zondag 27 December zijn er twee wedstrijden vastgesteld en beiden thuis. Om 12 uur Foreholte aV.V.L. b (leider W. Henzen). In Voorschoten werd met 23 door de onzen gewonnen, d.d. 29 Nov. j.l., dus nu zeker de puntjes thuis gehouden! Daarna te 2 uur Foreholte I Steeds Hooger I (leider C. P. v. d. Berg). De prestaties van onze eerste elftallers la ten nog al te wenschen over den laatsten tijd. Vermoedelijk wordt nu ook nog met invallers gespeeld; of zal dit juist een re den te meer zijn om eens extra aan te pakken?! Vooruit, jongens! ZOETERMEER. Eierenveiling. In een der zalen van café „de Gouden Leeuw" alhier hield de eier- veiling-vereeniging voor Zoetei"meer en omstreken op Dinsdag 1.1. haar algemeene ledenvergadering. Aan den oproep van het bestuur hadden een 29-tal leden gevolg ge geven. Met een kort woord van welkom opende de voorzitter, de heer G. van Staal duinen, de vergadering. Hij verzocht hierna den secretaris, den heer J. Akkerman, de notulen te lezen der vorige algemeene ledenvergadering. Zonder op- of aanmer kingen werden deze vastgesteld. Vervolgens wordt door den secretaris het jaarverslag uitgebracht over het afgeloopen vereeni- gingsjaar, hetwelk loopt van 1 November 31 October-. Hieruit bleek, dat in het ver slagjaar waren aangevoerd 254.980 eieren. De gemiddelde prijs der eieren bedroeg 3.18 per 100 stuks, vorig jaar f 2.70 per 100 stuks. De grootste aanvoer van eieren had plaats op 28 Mei 1936, aangevoerd wer den 8618 stujss; de kleinste aanvoer op 24 December 1935, aangevoerd werden 2002 stuks; de hoogste prijs voor eieren werd besteed op 28 October 1936, n.l. 6.10 per 100 stuks; de laagste prijs op 21 Mei 1936, n.l. 2.40 per 100 stuks. In zijn kwaliteit van penningmeester deed de heer J. Abberman rekening en verant woording over het afgeloopen boekjaar, hetwelk met een batig saldo, zeer gering echter, sloot. Voor zijn gehouden beheer werd de penningmeester gedéchargeerd. Een tweetal bestuurs-voorstellen tot wij ziging van het huishoudelijk reglement werden aangenomen; een bestuursvoorstel tot aanvulling van een der artikelen kon geen genade vinden in de oogen van de vergadering en werd met meerderheid van stemmen verworpen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Akkerman en C. M. van der Graaf, wer den bij meerderheid van stemmen herkozen. Verschillende aangelegenheden de vereeni- ging en de veiling rakende, werden be sproken, alsmede bezwaren betreffende terugbezorging van statiegelden veiling- kisten, enz. De rondvraag leverde geen bij zonderheden op. Onder de vergaderden werd de traditioneele verloting, bestaande uit 12 kistjes sigaren, gehouden. Met een woord van dank voor de opkomst werd de vergadering hierna door den voorzitter ge sloten. Geboren: Johanna Christina, d. v. J. Hermus en C. J. de Jong. Joannes, z. v. J. Hermus en C. J. de Jong. Johannes, z. v. P. T. Hoogduin en A. van Velde. Jo hannes Corstianus, z. v. C. Rotteveel en M. W. Groeneweg. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. „Hulp in Nood". Dezer dagen heeft het fonds „Hulp in Nood", onderafdeeling van den R.K. Volksbond, zich zeer royaal ge toond, en een rijke bedeeling van aardap pelen, vleesch en vet gehouden voor de werklooze leden van deze organisatie. Een milde geefster hielp dit fonds, deze uitdee- ling mogelijk maken. Dit mogen dan de vruchten zijn van het harde werken, het geen dit bestuur dit seizoen gedaan heeft; wij noemen slechts de groote verloting en de biljartwedstrijd. Er werden circa 40 ge zinnen bedeeld. HAZERSWOUDE. 5000 inwoners. Dezer dagen werd de 5000ste inwoner ter gemeente-secretarie ingeschreven. Raadsvacature. Als opvolger van den heer D. de Bruin IJ.zn., die als raadslid heeft bedankt, is als no. 4 der A.R.-lijst aangewezen de heer J. Bol. KOUDEKERK. Feestelijkheden. In verband met het a.s.. huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, is alhier een programma opge steld, dat er ongeveer als volgt uitziet: ziet: 30 Dec.: Des nam. 4 uur bioscoopvoorstel ling in de Geref. kerk voor de alhier wo nende schoolkinderen, alsmede de kinderen wonende aan den H. Rijndijk, die alhier een der scholen bezoeken. Van 6 8 en 8 y210 uur nam. bios coopvoorstelling bij de Bruin voor leden der Oranje-Vereeniging en genoodigden. 4 Jan. des avonds te half acht, feestelijke bijeenkomst in de Geref. kerk, waar als spreker zal optreden dr. Poot, Ned. Herv. pred. te den Haag, met het onderwerp: „Het Vorstelijk Bruidspaar in de Morgenpoort des levens", terwijl de beide zangvereenigin- gen „Soli Deo Gloria" en „Koudekerk's Ge mengd Koor", alsmede het fanfarecorps „Kunt na Arbeid", hun medewerking zul len verleenen. 5 Jan. des avonds te half acht, zal er bij „Molenzicht" in den Hondsdijk een licht- stoet opgesteld worden, waarvoor aller medewerking nog wordt gevraagd en inge wacht. Ook zal er een bijzondere verlich ting aan het Raadhuis en aan de Koude- kerksche brug worden aangebracht, het geen het feestelijk karakter nog zal ver hoogen. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Uitvoering Mariacongregatie. Zondag 27 Dec. zullen de leden van de Jongedames Congregatie de „Eerste Blijdschap van Maria" opvoeren. De zeereerw. heer pas toor zal dezen avond openen en ook de heer Hoogzaad zal zoo welwillend zijn, eenige Kersttableaux met zijn zangclubje op te luisteren. Aller belangstelling voor dit eerste optreden van de Maria-Congregat.ie zal ten zeerste op prijs gesteld worden, De pagina voor de Jeugd kunnen wij tot onzen spijt vandaag niet geven. Wij geven ze Maandag. Maar vandaag platSfen we reeds het verjaardagen-lijstje. WIE ZIJN JARIG? Van 26 Dec. tot en met 1 Jan. 26 Dec.: Stientje Jansen, Groenendijk, Ha- zerswoude 20^. 26 Dec.: Corrie v. d. Vooren, Hooge Rijn dijk 106. 27 Dec.: Alie Hartveld, Langeraar. 27 Dec.: Jopie Bontje, R'Veen Z.E. B 401. 27 Dec.: Coen Nieuwesteeg, Maarsman- straat 15. 27 Dec.: Piet v. d. Geest, Zijl-dijk 32, Lei derdorp. 27 Dec.: Pieter Dooyenburg, Oostenstr. 27 Dec.: Sjaantje Hoogenboom, Hoogmade. 27 Dec.: Adriaan van Haastregt, E 80 Oud- Ade. 28 Dec.- Jan Devilée, Sophiastr. 7. 28 Dec.. Gretha Stouten, Houtmarkat 10. 28 Dec.: Corrie de Boer, Nipponstr. 26. 28 Dec.: Mientje Raaphorst, Oude Rijn 50. 28 Dec.: Pietje v. d. Han, Rijksstraatweg 191, Wassenaar. 29 Dec.: Marietje Overdijk, Langegr. 248. 29 Dec.: Jetje Castelein, Oude Rijn 30. 29 Dec.: Leo Voilebregt, Zegw. weg H 35, Zegwaart. 30 Dec.: Harry Star, Nieuwe Rijn 75. 30 Dec.. Bep Langver, Oranjestr. 19. 30 Dec. Marie Thérèse Plouvier, Lorentz-' kade 24. 31 Dec.: Jan van Schie, Zijlsingel D 17, Warmond. 31 Dec.: Jos. v. Noot, Hoogewoerd 122. 31 Dec.: Henny Tuynman, Seringestr. 65a. 31 Dec Gerard van Bennekom. Rijndijk 364, Hazerswoude. 31 Dec.. Toppie Staats, Hoogl. Kerkgr. 3. 31 Dec.: Hennie Kueken, Rijnzichtweg 144, Oegstgeest. 31 Dec.: Jannie Overdijk, Langegr. 248. 1 Jan.: Piet v. d. Geer, Lammeschansw. 74. 1 Jan.:Leo Ammerlaan, Heerenstr. 125. 1 Jan.: Theo Rodenburg, Zijde 204, Bos koop. 1 Jan.: Truus v. Dam, Oosthavenstr. 5. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lijsten wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóói den verjaardag, zoo ook wie bij het verlaten der school van deze lijst wil afgevoerd worden. Oom W i m. NOORDEN. Brand. -Gisteravond omstreeks, 7 uur brak brand uit in een schuur behoorende bij de boerderij van H. A. vari VelZSn. Het vuur greep snel om zich heen, doch de wind was van de verdere gebouwen af, terwijl de motorspuit spoedig de noodige assisten tie verleende om de brand te beperken, wat dan ook gelukte. De bewoners waren afwezig en dit is reeds de derde maal, dat in betrekkelijk korten tijd brand uitbrak op deze boerderij, terwijl de oorzaak onbe kend is. De gebouwen zijn slechts laag ver zekerd. Leeken-apostolaat. Zondagavond kwam alhier als spreker op de St. Franciscuszaal prof. dr. Alphons Steger, met als onder werp het leeken-apostolaat. De spreker zou des avonds om zeven uur zijn rede aanvan gen, maar wegens een misverstand, arri veerde hij pas des avonds ongeveer acht uur. De zaal was vrij goed bezet toen de eigenlijke tijd daar was. Ten einde dat uur te vullen, heeft de Weleerw. heer Kapelaan Stet van deze Parochie een mooie uiteen zetting gegeven over de beteekenis van de K.J.C., voornamelijk wat betreft de Kruis vaart voor jongens van 12 tot 17 jaar. Breedvoerig heeft hij uiteengezet dat juist deze jaren voor de jongens zulks moeilijke jaren waren en zoo gevaarlijk. Immers, zij zijn gekomen in een tijdvak, dat zij feite lijk de kinderschoenen ontwassen zijn, maar toch ook nog geen man zijn en toch vaak als man willen doen. Hij haalde hier bij aan met mooie woorden, hoe vroeger de kruisridders optrokken naar het Heilige Land, onder de leuze „God wil het". Het doel van de Kruisvaart is, dat de jóngens zich zelf moeten leeren vormen, opdat ook zij later als ridders van Christus Koning hun taak in de wereld kunnen vervullen. Na de mooie uiteenzetting van den Kape laan heeft prof. Steger in gloedvolle woor den het doel van Z. H. den Paus uiteenge zet. Hij begon met breedvoerig te bespre ken het verschil van het leekenapostolaat en het priesterlijk apostolaat. Het leeken- apostolaat is als het ware een op zich zelf staand werk, ja kan worden beschouwd als een verlengstuk van het priesterlijk apos tolaat. Wegens de geweldige stormen die over de wereld gaan is dit werk zeer noodig. Een ieder zal daarin zijn eigen taak te hebben vervullen; ieder in eigen stand. De Katholieke Actie werd breedvoe rig besproken en er werden ook nog een paar vragen gesteld, die door den geachte spreker duidelijk werden beantwoord. Na afloop dezer rede dankte Pastoor Borsboom den spreker voor diens mooie rede en sloot deze bijeenkomst met den christelijken groet. Verloting Naaikrans. Op den 2den Kerstdag heeft alhier in de R. K. school plaats de jaarlijksche verloting van den Naaikrans, wat ten doel heeft het verstrek ken van kleeding enz. aan arme gezinnen. Dit is een bij uitstek mooi liefdewerk, waarin een aantal meisjes hun vrije avon den geven voor het maken van kleeding enz., terwijl de verloting ten doel heeft de kas wat te versterken. Het is te hopen, dat dit mooie werk in zijn geheel mag slagen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 20