MAANDAG 21 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 de v.v.s.l. naar het vorstelijk bruidspaar. Zaterdagavond bracht de Dames Studen ten Vereeniging V.V.S.L. een serenade aan het Vorstelijk Bruidspaar. Met acht groote autobussen werd de reis naar de Residentie aanvaard, waar men om even over tien uur arriveerde. Op Plein 1813 werd de stoet geformeerd en werd deze door een duizendkoppige me nigte gadegeslagen. Aan den kop van den stoet ging het Leidsch Harmonie Gezelschap „de Post", onder leiding van den dirigent, den heer M. Bolderdijk. Voor een der ramen van het paleis ver schenen weldra H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, die den stoet hartelijk toewuifden. Op het plein voor het paleis, dat geheel was afgezet, werd het bestuur van de V.V.S.L. ontvangen en binnen geleid om de gelukwenschen van de dames aan het Bruidspaar over te brengen. De Vereeniging van Leidsche Studenten, waarvan de Prinses tijdens haar studietijd een der trouwste leden was, was natuurlijk een der vele, die de Prinses en Prins Bern hard een huwelijksgeschenk aanbood. Het geschenk zelf was nog niet gereed, doch aangeboden konden worden de tee- keningen van enkele fauteuils, welke het vorstelijk paar worden aangeboden. Deze fauteuils worden vervaardigd door de fa. v. Gispen, fabriek van metalen meubelen te Den Haag. De aanbieding van deze teekeningen ging vergezeld van de aanbieding van een fraai gedenkalbum met de namen der geefsters, pl.m. 500 in getal. Dit gedenkalbum is uitgevoerd door den heer A. Pielanen, luxe-binderij aan het Rapenburg alhier, terwijl de typografische verzorging in handen was van de Drukke rij IJdo. Tijdens het onderhoud, dat de meisjes studenten met het vorstelijk paar hadden, werden verschillende studentenliederen o.a. ook het jaarlied 1927 gespeeld, welke door de leden van V.V.S.L. uit volle borst wer den medegezongen. Bij het onderhoud van het bestuur met H. K. H. Prinses Juliana merkte zij nog op, dat het Gezelschap „de Post" haar nog herinnerde aan hun heerlij ke studentenjaren. Onder het spelen en zin gen van het Clublied van V.V.S.L. verliet men het plein en na een kleine wandeling zocht men de autobussen wederom op. Na een rondrit door de stad werd de terugtocht naar Leiden aanvaard, waar men "ongeveer 1 uur arriveerde. Het was voor V.V.S.L. en „de Post" een glorieuze avond. ST. JOSEPHS-GEZ. VEREENIGING. „Ad. Kolping" viert feest. Gisteren vierde de tooneelclub „Adolf Kolping" haar 25-jarig bestaan. Het feest begon in de St. Lodewijkskerk, waar de vice-Praeses der Gez. Ver. een H. Mis offer opdroeg voor de levende en over leden clubleden. Na de H. Mis naderden allen ter H. Tafel. Na dit gepaste, katholieke begin verza melden bestuur, leden en genoodigden zich aan een welverzorgd ontbijt in het Gezel- lenhuis, waar een feestelijke sfeer al spoe dig heerschte. Terstond na het ontbijt werd het meer officieele gedeelte ingeluid door den V.- Praeses, die de „club in het zilver" zijn gelukwensch aanbood. De eerw. spr. rele veerde de verdiensten van deze onderaf- deeling, die zoo menigmaal de Gez. Ver. heeft gediend met mooie, leerzame en ook vroolijke uitvoeringen. Voorts complimen teerde spr. de twee zilveren jubilarissen, de heeren L. Bayer en J. Langebroek, die vanaf de oprichting op hun post gebleven zijn en wier trouw aan de club een voor beeld moge zijn voor vele jongeren. Als bewijs van dankbare waardeering meende het bestuur hen te benoemen tot eerelid der club (applaus). Maar daarbij ook nog iets stoffelijks te moeten geven, om hen, hopelijk nog vele jaren, te herinneren aan hun werk in de Gez. Ver. Spr. overhandigde hen hierna eenige fraaie cadeaux. De heer Bayer sprak dan een dankwoord voor deze spontane hulde, maar heel bijzon der voor de groote medewerking van de leden al die 25 jaren ondervonden. De eere-voorzitter der club, de heer Kohlbeck, uitte zijn vreugde over dit feest van een onderafdeeling, die in 1911 opge richt tot nu toe heeft gediend het belang der vereeniging. Moge dat vooral zoo blij ven. De club-voorzitter, de heer J. v. Oyen, dankte voor de felicitaties en zeide, er zich bijzonder over te verheugen, dat de heer Bayer op verdiende wijze is gehuldigd. Ook de dank aan den heer Langebroek acht spr. volkomen verdiend. Er is veel gedaan, er is hard gewerkt, maar toch zal de toekomst eischen een verhoogde acti viteit, waarom spr. de leden aanspoorde zich volkomen aan het tooneelspel te ge ven. In dit verband herinnerde hij aan twee krachten, die de tooneelclub ernstig hebben opgevoerd, n.l. Praeses Kemper man z.g. en wijlen Jan Langeveld. Spr. hoopte, dat de leden vóór beider zielerust tijdens de H. Mis zullen hebben gebeden. Tenslotte dankte spr. den Senior en eenige andere werkers, die verzekerd kunnen zijn van den goeden wil en waardeering der tooneelisten. De Senior, hierop het woord nemend, bood de gelukwenschen aan van den Raad van Commissarissen en dankte die leden, die immer klaar stonden voor' het goede doel op te treden. Spr. sprak voorts over de opleiding der jongens en gaf daarom trent enkele richtlijnen, alsook pleitte hij clementie voor zich en zijn assistent, daar het zoo verbazend moeilijk is het allen naar den zin te maken. De Gez. Ver. moe ten we zien als een „voortgezet offer", want zonder offerzin komen we er niet. Daarom, zoo besloot hij, ondanks allen en alles blijft.trouw aan Kolping! Hiermede was l\et einde der feestviering gekomen en sloot de V.-Praeses deze sa menkomst met gebed. militar1a. Bij K. Besl. van 17 December 1936, no. 41 zijn met ingang van 1 Januari 1937, be noemd en aangesteld, bij het reserve-perso neel der landmacht, bij het wapen der infanterie, 1. tot reserve eerste-luitenant bij htm tegenwoordig regiment de reserve-tweede luitenants J. D. Emeis, H. P. v. Dijk, J. P. Broens, L. G. Romswinckel, J. Raadsen, L. C. Slechte, C. A. Campagne en mr. C. P. Tuk, allen van het 4e Fteg. Infanterie; bij het wapen der artillerie, tot reserve- eerste-luitenant bij hun tegenwoordig regi ment de rerserve-tweede-luitenants E. P. Busscher, I. G. Boelsum, P. J. Geelkerken, A. C. C. Folkertsma, B. J. Smits, I. de Vies, P. van Sprang, P. Dresselhuys, A. Scheltens en Jhr. J. W. O. van den Bosch, allen van het 6e Reg. Veldartillerie; Bij het dienstvak der militaire admi nistratie, tot reserve-eerste-luitenant, bij hun tegenwoordig regiment de reserve- tweede-luitenants der militaire administra tie, B. F. Cohen, G. A. Riedijk, van het 4e reg. infanterie, E. Godthelp, van het 6e re giment veldartillerie. UIT DE OMGEVING hillegom. Inenting. Woensdag bestaat in de Ge meenteschool gelegenheid tot kosteloos in enten en herinenten van 3.30 tot 4 uur. De Feestviering De feesten zullen al hier gehouden worden op 7 en 8 Januari. SASSENHEIM. Een fakkeloptocht tot inzet van den bruidstijd. Gelijk overal in den lande, is ook hier Zaterdag een begin gemaakt met de fees telijkheden ter eere van het Prinselijk Paar. Te acht uur hield de Oranje vereeni ging een fakkeloptocht, waaraan beide mu ziekgezelschappen medewerking verleen den. Honderden burgers( essen) hebben ge tooid met fakel om lampion, in deze op tocht medegeloopen en gezongen. Het was overal feest. In verschillende zalen werd tot slot zang en muziek gegeven tot mid dernacht toe. De inzet van de feesten is gezien het gunstige weer, heel goed ge slaagd. Gemeenteraad. De uitgeschreven Raadsvergadering zal niet gehouden wor den op Dinsdag 22 December a.s., des voor middags 9.30 uur, doch op dienzelfden dag des namiddags half acht. .Benoemd. Tot onderwijzer aan de R.K. ULO-school alhier is benoemd de heer G. J. J. Heijstee, thans onderwijzer te Kor- tenhoef bij Hilversum. Toeslagfonds bloembollenbedrijf. Dooi de besturen der plaatselijke organisaties is uitgekeerd totaal 712 als kindertoeslag, verdeeld over 40 gezinnen. Zang- en filmavond ten bate van Kath. Blindenzorg. Voor een geheel volle zaal van het K. S. A.-gebouw had gisteravond het optreden plaats van het welbekende en onvermoeide „Matrozenkoor" onder be kwame leiding van den heer Theo v. Elfe ren. De voorzitter van de voorbereidings commissie, de heer Verkleij, opende dezen avond met een kort welkomstwoord aan alle aanwezigen, in 't bijzonder aan het co mité van den R.-K. Blindenbond. Spr. wees op het doel van dezen avond, waarvan ze ker propaganda moet uitgaan, omdat het geldt als hoofddoel, offervaardigdheid en steun voor onze blinden. Spreker twijfelt niet of deze avond zal slagen gezien de me dewerking van „Hofstad's Koorknapen". Onder daverend applaus werd het doek gehaald, een keurkorps matrozen stond in de houding, met zijn dirigent Theo v. El feren. Het koor heeft grooten indruk ge maakt. Na elk nummer brak een ovatie los waar schier geen eind aan kwam. Over de uitvoering niets dan lof. De pres tatie van directeur en jongens is buiten gewoon mooi. Na het eerste optreden gaf de heer Ro bert Coppes, voorzitter van de R.-K. Blin denbond ..St. Odilia", afd. Den Haag, een uiteenzetting over het werk er de zorg voor blinden. Spreker zelf blind zijnde, gaf in zijn lezing aan hoe een blinde door herin nering en voorstellingsvermogen, zich ont wikkelen kan. Inmiddels had het matrozen- koor zich opgemaakt voor „die landliche Concertprobe", een comische scène met een aardigen miniatuur-dirigent, P. Lusten- houwer Jr. In de pauze werden de loten vlot aan den man gebracht, waarna het tweede gedeelte der film wordt afgedraaid. Allereerst werd door den heer Verkleij, bij het vertrek van het matrozenkoor, dank gebracht voor de voortreffelijke zang van de jongens en voor het werk van hun eminenten dirigent, aan wie het comité van de R.-K. Blindenzorg het buitengewoon succes van dezen avond heeft te danken. De film bestaande uit 3 deelen, geeft een beeld van alles wat voor en door de blin den is gedaan om zich te bekwamen in alle opzichten, zoodat hij of zij, evenals een ziende, een beroepskeuze kan doen. De film spreekt van een opgewekt leven, vol arbeidslust. Na afloop dankte de voorzitter van R.-K. Blindenzorg Zuid-Holland, de heer W. C. v. Breda, het eere- en het uitvoerend co mité, inzonder den heer Verkley voor de aanmoediging van het blindenzorgwerk. TER AAR. Santos. Gisteren werd in onze paro chie een speldjesdag gehouden ten bate van I het Santosfonds. De opbrengst bedroeg 35.26 1/2. veur. Fakkeloptocht. Het bestuur van den R.-K. Volksbond te Leidschendam noodigt alle leden uit om Dinsdag a.s. des avonds te 7.15 uur aanwezig te zijn bij het Patronaat, waar de Volksbond zich zal aansluiten bij den fakkeloptocht. De aangewezen plaats voor de leden is achter bord No. 11 en het bestuur ver trouwt, dat allen hierachter zullen scha ren en zullen medewerken tot een ordelijk verloop. Fakkels zullen ter plaatse worden verstrekt. Geboren: Catharina Margje d. van J. Hoogervorst en A. S. Stikkeelorum. Cor nells Engelbertus Petrus Maria z. van G. C. Koot en A. W. M. Westgeest. Ondertrouwd: H. Geurts en A. de Bruyn. veur—leidschendam; Jonge L. t. B. Vrijdag 18 December hield de Jonge L. T. B. een bijeenkomst in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Op deze vergadering werd op duidelijke wijze het plan van werkwijze uiteengezet. Dit plan kon de goedkeuring van de meeste der aanwezige jonge boeren en tuinders weg dragen, zoodat tot definitieve oprichting werd overgegaan. Staande de vergadering gaven zich 22 jonge boeren en tuinders als lid op. Geboren: Theodorus z. van G. Voge laar en C. M. Gahrmann. Johanna Ma ria Antonia d. van J. A. de Vreede en G. J M. van Leeuwen. Gerardus Johannes z. van J. W. v. d. Bulk en G. M. Rijgers- berg. Elisabeth Anna Maria d. van P. L. Dijkgraaf en J. M. de Vette. Hendricus Johannes z. van H. M. J. de Vreede en A. M. P. Holtkamp. rijnsaterwoude. „Onderling Hulpbetoon". De vereeni ging „Onderling Hulpbetoon", afd. van de Zuid-Hollandsche vereeniging het „Groe ne Kruis", hield in café de Boer alhier haar 31ste jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer G. Eikeienboom. De verga dering was zeer slecht bezocht. Toch telt deze vereeniging 120 leden. Uit het verslag van den penningmeester, den heer H. J. Vink, bleek dat er een ba tig saldo over 19351936 was van f 56.89 Va De uitgaven bedroegen 97.70. Op de spaarbank staat een bedrag van f 432 83. De begrooting vooi 19361937 werd vast gesteld aan inkomsten op f 171.89. Nood zakelijke uitgaven f 70.60. Zoodat er voor aankoop van materialen een bedrag van 101.29 overblijft. Uit het rapport van de controle commissie bleek, dat de controle niet goed mogelijk was, als de bode daar niet bij tegenwoordig is Als controle com missie voor het komende jaar werden be noemd de heeren C. Knelange, M. Kerk vliet en C. de Jeu. De aftredende bestuurs leden H. Th. Kiebert en A. Kempenaar werden bij acclamatie herkozen en namen hunne benoeming aan. Op voorstel van den heer T. Tj. de Boer werd met alge- meene stemmen besloien te trachten dit jaar nog een cursus te houden in Eerste Hulp bij Ongelukken. Hiervoor zal Dr. D. Stapensea arts te Leimuiden aangezocht worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de dames, die dit jaar met den verkoop van het Emmabloempje belast waren. Spr hoopte voor het komende jaar wederom' een beroep op de dames te mogen doen en deze dan een kleine sur prise aan e kunnen bieden. Auto-ongeluk. De 82-jarige J. Lom- merse alhier had in den avond omstreeks 9 uur het ongeluk onder een auto te gera ken. Daarbij diep hij een ernstige been breuk en een hoofdwonde op, zoodat over brenging naar het St. Elisabethgasthuis te Leiden noodzakelijk bleek. De bestuur der van de auto, de heer G. Groeneveld, manufacturier, vroeger alhier, thans te Sassenheim moest uithalen voor een hem tegenkomende motorbakfiets. Naar het schijnt heeft de heer Lommerse niet vol doende rechts van den weg geloopen, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Naar wij vernemen was de toestand van den heer L. aanvankelijk niet erg gunstig, doch thans gaat hij iets vooruit. wassenaar. Personalia. Voor het examen Staats- practijkdiploma voor handel en admini stratie is geslaagd de heer J. van Delft. Bond, prof. Cleophas en ir. Ausems, waar nemend secretaris. Prof. Cleophas schetste in een gloedvolle rede den toestand van het ontwrichte eco nomische leven veroorzaakt door de mo derne en heidensche ideeën, daar recht vaardigheid en liefde bij de volkeren ver dwenen zijn. Spreker verbaasde zich, dat nog zooveel Katholieken buiten hun standsorganisatie staan, omdat als katholiek hun belangen daar veilig zijn ondergebracht. Na deze begeesterende rede werd het woord gevoerd door ir. Ausems, waarn. secr. van den Bond. Hij zette uiteen, dat georganiseerd-zijn dan pas ten volle tot zijn recht komt, als alle Katholieken zich aansluiten bij hun standscrga'nisaties. Na nog eenige belangrijke mededeelin- gen de sierteelt betreffende, werd na een prettige gedachtenwisseling deze nuttige avond gesloten. Geboren: Jacoba Martina d. van J. M. v. Hevelingen en M. J. v. d. Berg Hen- drika Maria d. van T. Westdijk en M. den Hertog Eilsabeth Cornelia d. van J. A. de Ruiter en C. J. Edelman Johann Ja cob z. van W. F. L. Sachs-en J. L. Goe- mans. Getrouwd: D. v. Otterloo 29 j. en M. v. Wijngaarden 24 j. A. A. Viergever 29 j. en K. E. v. Klaveren 29 j. A. Tuinen- burg 25 j. en M. T. Schouten 19 j. zwammerdam. Personalia. Voor het examen Staats- practijkdiploma voor handel en admini stratie is geslaagd de heer C. L. van Nie- kerk. INGEZONDEN STUKKEN Aan H.H. Werkgevers in Groot- en Middenstandsbedrijven. Mogen wij een vriendelijk beroep op U doen in verband met den Oudejaarsavond? Dit bij uitstek echt gezellig huiselijk familiefeest, zoo traditioneel in Holland, wordt voor onze handels-, kantoor- en winkelbedienden dikwijls onnoodig bekort, doordat zij op Oudejaarsavond laat moeten werken Wij hebben mogen ervaren dat ook verleden jaar vele werkgevers hun perso neel veel korter hebben laten werken dan tot het wettelijke sluitingsuur. De ervaring leert toch, dat na 5 uur geen inkoopen meer gedaan worden in zaken, wier artikelen geen verband houden met wat Oudejaarsavond vraagt. Wij verzoeken dan ook dringend geeft Uw personeel op Oudejaarsavond vrij na 5 uur, opdat ook zij geheel dit huiselijk feest mede kunnen vieren. Ook een vrien delijk verzoek tot het publiek: koop vóór 5 uur. U viert graag dit feest, maar ook., de bediende. Wij danken U! R. K. Bond van Handels- Kantoor- e n Winkelbe dienden. LAATSTE BERICHTEN GOEDE VANGST DER HAAGSCHE POLITIE. Door de politie te Den Haag zijn Zater dag aangehouden de 20-jarige T. R„ de 20-jarige J. V. en de 18-jarige J. K„ allen wonende te Scheveningen, die gedurende den laatsten tijd de omgeving van Sche veningen onveilig maakten. Zij hebben zich schuldig gemaakt aan een 9-tal inbraken. Hoewel zij aanvankelijk ontkenden, kon door vingerafdrukken worden vastgesteld, dat zij zich aan deze inbraken hadden schul dig gemaakt. Tenslotte gaven zij toe te hebben inge broken in de perceelen: Jan van Houtstraat 2 Nieuwe Laantjes 8, Drogersdijk 50, Tes- selschestraat 71, Dr. Lelykade 42, Tessel- scbestraat 67, Vissohershavenweg 23, Duin straat (opslagplaats van Lens Aandewiel en van Dijk), Tesselscheplein (filiaal van de Gruyter). In laatstgenoemd perceel hebben zij ge poogd de brandkast te forceeren, hetgeen mislukte. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. inbrekers aan het werk. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het filiaal van de firma P. de Gruyter aan den Oostzeedijk te Rotterdam. De dieven zijn via de daken van de be lendende perceelen binnenekomen en zij hebben de in het kantoortje staande brand kast a la sardine opengescheurd. Een be drag van vierhonderd gulden is gestolen. Men heeft de dieven niet kunnen achter halen. TELEGRAMMEN bloemenhulde voor mermoz. DAKAR, 21 Dec. (A. N. P.). De Ville de Mendoza, een toestel van de Air France, is vanochtend om 5 uur 25 met bestemming Natal vertrokken. Aan boord bevindt zich post voor Amerika Om 8 uur 40 heeft de directeur van de Air France de volgen de boodschap uitgevonden: „Vliegen boven positie van waar laatste signaal door Croix du Sud, bestuurder Mermoz, was uitgezon den. Hebben bloemen uitgestrooid". MARKTBERICHTEN rotterdam, 21 Dec. Vee. Totaal aan voer 3059 stuks. 827 vette runderen, 262 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren, 1117 schapen en lammeren, 832 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 69, 54 en 3846 cent, vette ossen 58, 52 en 4448 cent, vette kal veren 95, 85 en 6070 cent, varkens licht gewicht 42, 40 en 38 cent, schapen 45. 38 en 29 cent, lammeren 47, 38 en 28 cent, prijzen per stuk: schapen f 241612, lammeren 191610. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer groot, handel kalm prijzen koeien lager, ossen als vorige week; vette kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen hooger, prima 105; scha pen en lammeren aanvoer korter, handel redelijk prijzen onveranderd; varkens aan voer minder, handel stil, prijzen als vorige week; rima tot boven noteering. Er wer den eenige partijen schapen voor de export verwocht. rotterdam, 21 Dec. Granen. Buitenlandsche granen: Stemming prijs houdend. Rogge 7476 K.G. Bahia bl. disp. 10.40, 74—75 K.G. Bahia bl. st. 10.40. Gerst 69—70 KG. La Plata st. na aan komst 177.50—175..50, 65—66 K.G. La Plata st. na aankomst 171.50170.50, 62 63 KG. Bulgaarsche verwacht 169.50, 6061 K.G. Donau disp. 171.. 62—63 KG. Donau disp. 174. 60—61 K.G. Donau st. 168, 6465 KG. Donau st. 171, Karoon st. 167.50, Irak st. 166. Mais: La Plata aangekomen f 139.La Plata st. 139.La Plata cinq. disp. 146 La Plata cinq, ladend f 145.Benguela Mixed disp. 145.witte Zuid-Afd. num mer 2 st. 149. utrecht, 19 Dec. Vee. Totaal aanvoer 2490 stuks vee, waarvan 750 runderen: stieren 2328 cent, slachtkoeien 2e soort 2730 cent, slachtkoeien 3de soort 2326 cent per pond, handel vlug; vaarzen f 120 170, melkkoeien 140210; kalfkoeien 150220, varekoeien 100160 per stuk, handel kalm. Aanvoer 135 magere kalve ren 50100 per stuk; handel matig; aan voer 540 nuchtere kalveren 813 per stuk, handel vlug; aanvoer 520 magere varkens en schrammen resp. f 1830 en 1218 per stuk; aanv<v 335 biggen 7 11, handel matig; aanvoer 90 schapen 1521 per stuk; aanvoer 120 lammeren 1015 per stuk, handel kalm. delft, 19 Dec Kaas. Aanvoer 10 sta pels komijne kaas, wegende 1896 kg. Prijs 3032 cent per kg. AMSTERDAM, 21 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 619 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 6065, 5258 en 4650 cent per kg. slachtgewicht 90 melk- en kalfkoeien 160210 per stuk; 173 vette kalveren 6066, 5458 en 48 53 cent per kg. levend gewicht; 75 nuchte re kalveren 7.0010.50, 64 schapen f 18 21 per stuk, 726 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 5051 cent, zware 4849, vette 4849 per kg. slachtgewicht; paarden f 70100 per stuk. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, handel stug, vaste onver anderde prijzen, melkkoeien korte aan voer en weinig handel. Vette kalveren, ruime aanvoer, vlugge handel en hoogere prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge handel en constante prij zen. Schapen korte aanvoer, stugge han del, onveranderde prijzen. Varkens ruime aanvoer, stugge handel, prijzen voor vleeschvarkens iets hooger. Paarden kor te aanvoer en weinig handel. BOSKOOP, 19 Dec. Bloemenveiling. Beshulst I 1624 cent, idem II 1215 cent, J. C. van Tol I 1524 cent, idem II 1215 cent, hulst met geele bes 4061 ct. Goudbonte hulst 1824 cent, Zilvesrbonte hulst 1832 cent. Blauwe spar 816 cent, Perado hulst 38 cent per kg.; Hulstplanten per stuk 4068 cent, Tulpen per 20 1925 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.96 5'g Berlijn 73.47l/2 Parijs 8.53 Brussel 30 89 Zwitserland 41 99 Kopenhagen 40 00 Stockholm 46 25 i Oslo 45.05 New York 1.82-5/8 Praag 6.45 UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Programma der feestelijkheden Het voorloopig programma der feestelijk heden ter gelegenheid van het voorgeno men huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard luidt als volgt: Dinsdagavond 5 Jan. nationale feestavond van het Boskoops strijkorkest in gebouw „Flora", Woensdag 6 Jan. 's morgens trac- tatie der schoolkinderen op de scholen, ter wijl des avonds in de verschillende kerken wijdingsuren gehouden worden. Donderdag 7 Jan. 's middags van 1.303.30 in gebouw „Flora" kinderfeest, alleen voor school kinderen, o.a. goochelen, marionettenspel en jongleeren. Des avonds lichtstoet door de gemeente van 4.30 tot 6.30 onder muzi kale begeleiding van de R.K. muziekver. „St. Caecilia". Van 8 tot 9.30 uur opvoe ring van het Oranjespel: „Er waren twee konigskinderen", spel in twaalf tableaux, in gebouw Flora en hotel Klaassen. Verder zal van Dinsdagavond 5 Jan. tot en met Donderdagavond 7 Jan. de oprit ten naar de brug feestelijk verlicht wor den. L.T.B. Vrijdag hield de R.K. Land- en Tuinbouwbond „St. Willebrordus", afdee- ling Boskoop, in het R.K. Vereenigingsge bouw een groote propaganda-vergadering i onder leiding van den heer H. G. Mathot, I met als sprekers de geestel. adv. van den SCHIPPER VERDRONKEN.- De schipper A. Kruik te Krimpen aan den IJssel, die bezig was zijn schip „Twee Gebroeders" te verhalen, is daarbij uitge gleden en te water geraakt. Een zestien jarige zoon van den schipper, die eveneens aan dek was, stelde direct pogingen in het werk zijn vader te redden. Doordat deze echter snel van het schip wegdreef kon de jongen hem niet meer tijdig bereiken. Het lijk is hedenmorgen opgehaald. Schipper Kruik was 46 jaar oud. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. STREMMING SCHEEPVAARTVERKEER. Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland maken bekend, dat de Julia- nasluis te Gouda van Donderdag 24 Decem ber a.s. 22 uur tot Maandag 28 December 6 uur voor de scheepvaart gesloten zal zijn, met dien verstande evenwel, dat de sluis op Zaterdag 26 December van 11 tot 15 uur ten behoeve van de scheepvaart zal worden bediend. DE MALVERSATIES TE AMBT- HARDENBERG. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatie-beroep van den oud-burge meester van Ambt-Hardenberg, H. H. W„ die door het Gerechtshof te Arnhem we gens verduistering van gelden, welke hij ambtshalve onder zich had en wegens he ling is veroordeeld tot ^en gevangenisstraf van een jaar en drie maanden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3