UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 19 DECEMBER 1936 DE LE'DSCHE COURANT ALPHEN AAN DEN RUN. De doodelijke val van het dak. Men deelt ons, ter toelichting van het droevig ongeluk, dat eergisteren op het speelterrein der R.K. Scholen plaats greep, het volgende mede: De zoo tragisch om het leven gekomen jongen was een oud-leer ling, werkzaam in Leiden, die een vrije ochtend had en die zich een hall uur vóór aanvang der schooltijden (terwijl het vol tallige personeel volgens instructie zich in de kerk bevond) via gesloten poorten toe gang wist te verschaffen tot het speelter rein. BODEGRAVEN. DE WATERLEIDINGKWESTIE. Buitengewone vergadering van aandeel houders. De N.V. Bodegraafsche Waterleiding heeft opnieuw vergaderd in buitengewone aandeelhoudersvergadering. De president- commissaris, mr. la Gro, deed mededeeling van een voorstel van den Raad, waarin de Raad voorwaarden stelde voor een ver nieuwing der concessie. Die bestonden uit een wijziging van het tarief op een iets lager en basis; een vaststelling van de over namesom na 20 jaar tegen taxatieprijs, plus 25 pet. voor goodwill; een uitkeering uit de winst van 50 pet. daarvan na uitkee ring van een rente van 5 pet. en tenslotte aanwijzing van een commissaris uit den Raad door den Raad. Voorts verklaarde de Raad zich bereid het bedrijf over te nemen voor 225.000.Dit voorstel werd door de commissarissen volkomen van de hand ge wezen. Het tariefsvoorstel vond geen finan- cieelen tegenstand, mits een bedrag van ƒ500.niet te boven gaande. Met over name tegen taxatieprijs ging men niet ac- coord, omdat dit te riskant is, terwijl de goodwill verband moe? houden met de winst, niet met de waarde. Een winstuit- keering van 50 pet. was veel te hoog, ter wijl voor een commissarisplaats alleen de Burgemeester in aanmerking zou kunnen komen. De geboden koopsom achtte men niet der overweging waard. Bij de discussies over deze voorstellen werden harde noten gekraakt en werd ten slotte een voorstel van Ghesel Grothe aangenomen, waarbij commissarissen op gedragen werd de onderhandelingen te verbreken en niet weer op te vatten tot de Raad uitgesproken had, dat zij van intrek king der concessie afzag. De voorsteller verbond er de verklaring aan, dat na een dergelijk besluit billijke voorwaarden door de Waterleiding moesten worden gesteld. Voor het geval dat de Raad dit besluit zou nemen en de N.V. dus erkent als de wette lijke concessionaris, werden daarop door de commissarissen voorstellen ingediend. Deze bestonden voornamelijk uit een voor stel om aan de gemeente aan te bieden een jaarlijksche uitkeering van 10 pet. van de bruto-wateropbrengst, ter waarde van een bedrag van ƒ3200.Na 20 jaren zou het bedrijf dan overgenomen kunnen worden 'tegen 15 pet. der gemiddelde winst dier 20 jaar. Dit voorstel werd aangenomen, na dat de uitkeeringspercentage was gesteld op 8 pet. Aan de gevolgen overleden. Het jon getje B., dat op de Noordzijde tegen een voorbij-rijdende auto opliep 'is reeds enkele uren na het ongeval aan de bekomen ver wondingen overleden. „De Snelvlucht". De Postduivenvereeni- ging „De Snelvlucht" hield Maandagavond haar jaarvergadering. Na opening en voor lezing van de notulen en jaarverslagen, welke onveranderd werden goedgekeurd, kwamen enkele punten ter tafel tot ver betering van het korven en verzenden der vluchtduiven. Door het bestuur zullen daaromtrent inlichtingen worden inge wonnen. Hierna had de prijsuitreiking plaats van de gewonnen kampioenschap pen 1936, welke bestonden uit enkele fraaie bekers, medailles en diploma's. In de daar na gehouden bestuursverkiezing werden gekozen de heeren A. Vermey, voorz.; C. Beunder, secr.; P. Zeilstra, penningm.; F. v. Staalduinen, hokcontroleur; R. v. d. Star kascontroleur. Besloten werd ook dit jaar een tentoonstelling te organiseeren voor duivenliefhebbers uit onze gemeente. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht, de mogelijkheid van sperwerbestrijding. Be sloten werd voor ieder exemplaar dat ge- «^hoten en getoond werd, een bedrag be schikbaar te stellen. Hiervoor hoopt de vereen, de medewerking te verkrijgen van verschillende personen, die jachtvergun ning hebben om daardoor dezen roofvogel te bestrijden. „Voorwaarts". Woensdag 23 December as. zal de heer ir. H. de Groot, Rijksland- bouwconsulent, alhier voor de vereeniging van oud-Landbouwcursisten „Voorwaarts" een causerie komen houden over „Grasland in verband met de voedselvoorziening van het vee uit eigen bedrijf". Geboren: Johanna d. van W. M. Zuurveen en G. Woudenberg Anna Wil- lemijntje d. van G. Terlouw en M. Hoo- gendoorn Christina Geertruida d. van N. Slappendel en D. van Duuren Maria Jacoba d. van K. Anker, en J. Wouden berg. Ondertrouwd: A. H. van Ravens- waaij en M. Trouw D. Noorlander en D. Verboom. Getrouwd: W. Wind 26 j. en. J. Veerman 25 j. Gevestigd: D. Brouwer van Wilnis P. Th. de Jong, dienstbode van Ouder kerk a. d. IJssel Wed. C. Bakker geb. Broekhuizen van Noord wijk J. van Beek, dwienstbode en J. van Beek, boe renknecht, van Waddinxveen D. C. Massop, dienstbode van Wilnis A. A. Bouma, boerenknecht van Reeuwijk J. van der Vlis, boerenknecht van Heken dorp J. J. M. Raab, dienstbode van Eist H. Baelde en gezin, monteur van Zwam- merdam Joh. de Vlieg en gezin, stoker van Zwammerdam N. Slappendel en echtgenoote, landarbeider van L. R. Weide Vertrokken: J. Postma naar Steen- wijk P. Pouw en gezin naar Rietveld M. G. Bakker naar Zwammerdam A. v. d. Akker, naar Barwoutswaarder N. Zuiddam naar Alphen a. d. Rijn L. Ver wijs naar Heinenoord Wed. P. van Vliet geb. Sehlingman naar Nieuwer-Am- steL WOERDEN. Personalia. Met ingang van 1 April is de heer Bering, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, benoemd tot onder wijzer aan de R.K. UX.O.-school te Doetin- chem. Prinsesse-ondertrouw. In verband met de ondertrouw van de Prinses is reeds op verschillende punten met illuminatie en verlichting begonnen. Tegenover de Snel- lebrug verheft zich een waarlijk sohitte- rende stellage, waarop met talrijke ge kleurde ^ampjes, de namen Juliana en Bernhard staan aangeduid. We zagen ook reeds enkele schijnwerpers. Maar jammer zou het zijn, als de op 't oogenblik door de restauratie zoo prachtig geworden gevel van het voormalige kasteel v. Woerden, niet in stralend „floodlight" zou worden gezet. Dat is dit gebouw, van alle andere gebouwen, het meest waard. R.K. Staatspartij. Gisteravond had een ledenvergadering plaats van de afd. der R.K. Staatspartij alhier in hotel Ruys. De voorzitter verwelkomde de talrijke aanwe zigen (het leek wel of de Gemeenteraads verkiezingen in aantocht waren), waarna de notulen werden voorgelezen en goedge keurd. Dan deelde de voorz. mede, dat de heer H. v. Rooyen als bestuurslid heeft be dankt. Het woord was dan aan den penningmees ter, die een overzicht gaf van de financiën. In 'n voorwoord deed de penningmeester mededeeling over den toestand der kas, toen hij de functie verleden jaar waar nam. Er heerschte een wantoestand; bij het innen der contributie was een grooten achterstand in te halen, hetgeen spr. naar best vermogen heeft getracht te niet te doen. Ten slotte deelt spr. eenige getallen mede, waaruit blijkt, dat er een nadeelig saldo is van ƒ35. Det heer Brands en vroeg, of er in die jaren, dat geen contributie is geïnd, toch aan het Hoofdbestuur is afgedragen. De voorz. antwoordde bevestigend. Dan stelde de heer v .d. Heuvel nog eenige vragen over de uitgaven, die.gedaan zijn. De voorz. vindt, dat de penningmeester zich wel „sterk" heeft uitgedrukt door te spreken van „wan"-beheer. Een zekere laksheid zou meer de waarheid nabij komen. Intus- schen brengt spr. hartelijk dank aan dezen nieuwen functionaris voor het werk, ge daan om de zaak in het reine te brengen. Aan de orde is dan de bestuursverkie zing, waarbij aftredend zijn de heeren Ruys, Lunenburg en v. d. Bosch, terwijl eveneens in de vacature-v. Rooyen wordt voorzien. Het resultaat der stemming is, dat de aftredenden worden herkozen, terwijl na herstemming nog de heer A. Beving in 't bestuur gebracht wordt. De voorz. brengt daarna hartelijk dank aan den heer v. Rooyen, die jarenlang zijn krachten aan de Woerdensche Kiesvereeniging heeft gewijd en nu niet langer zijn functie als bestuurs lid kan waarnemen. De heer Rateland brengt uitvoerig verslag uit van de Centrale Vergadering, hetgeen met applaus werd be loond. Bij punt 6, gelegenheid tot het stel len van candidaten voor de groslijst voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezing, spreekt de voorz. eenige ernstige woorden tot de leden over de wijze van candidaatstelling en de beteekenis ervan. Het bestuur stelt als candidaat pater mr. Beaufort O.F.M., terwijl eveneens genoemd worden de heeren Groen, v. d. Weyden, Steinmetz, Lockefeer. Door den heer Ruys wordt stelling geno men tegen het politiek advies als zoodanig. Spr. wil dit eenigszins beperken, daar an ders dit politiek advies de candidaten reeds klaar maakt voor de lijst, zonder dat de kiezers daarop werkelijke invloed kunnen uitoefenen. Spr. doet daarom een voorstel, om erop aan te dringen niet èlle plaatsen te beadviseeren, welke voorstel gesteund wordt. Door de vergadering wordt dan besloten om de afgevaardigden erop te la ten aandringen deze adviseering te doen wijzigen. Na de rondvraag volgt dan slui ting. HAZERSWOUDE. Personalia. Aan mej. M. Kaptein al hier is door de RK. Vereeniging tot bevor dering van industrie- en huishoudonder- wijs voor meisjes „St. Anna" uitgereikt het getuigschrift voor bekwaamheid in koken A; zij was leerlinge van het St. Jozef- Pensionaat te Bodegraven. NIEUWKOOP. Ontwikkelingsavond. Gisteravond trad in het parochiehuis als spreker op de heer J. van 't Schip uit Amsterdam. Spreker beantwoordde zeer uitvoerig de vraag, waarom de Paus zoo bji herhaling waar schuwt tegen het Communisme. De heer van 't Schip is een vlot en enthousiast re denaar en zijn rede maakte veel indruk. De zaal was goed bezet met leden van den R.-K. Volksbond, waarvan de verga dering uitgang, doch ook met anderen waaronder pastoor Blom en de heer Th. J. F. Teunissen, die als secretaris van de R.K. Kiesvereeniging nog een hartelijk dank woord sprak voor het propagandistisch woord ten behoeve van de R.-K. Staats partij. Groene Kruis. Het bestuur van de af- deeling Nieuwkoop-Noorden van de Zuid- Hollandsche Vereeniging Het Groene Kruis benoemde uit zijn midden tot voorzitter I van de afdeeling den heer P. Stam in de plaats van den heer P. C. Vroonhof, die de gemeente verliet. ZOETERWOUDE Personalia. De heer C. F. Smeets, vroeger alhier, thans werkzaam ter Prov. Griffie van Noord-Holland, is gisteren door den Raad der gemeente Assendelft met al- gemeene stemmen benoemd als secretaris dier gemeente, met ingang van 15 Ja nuari a.s. Drinkwater in het Westeinde. Door de bewoners van het Westeinde is een ver zoek aan den gemeenteraad gericht, waar bij verzocht wordt ook in het Westeinde de waterleiding te doen aanleggen, zulks in verband met den slechten toestand van het drinkwater aldaar. ZOETERWOUDE (DORP.). Kruisvaartinstallatie. A.s. Zondag avond zullen er acht jongens in de Kruis vaart worden opgenomen. De Kruisvaart gaat steeds vooruit in aantal; nu zijn er reeds 48 Kruisvaarders. De installatie geschied morgenavond om kwart vóór achten in het Patronaat. De ouders van alle 48 Kruisvaarders worden vriendelijk maar dringend verzocht van hun belangsteling te doen blijken, door zooveel mogelijk dan te komen, andere huisgenooten en belangstellenden zijn na tuurlijk ook welkom, als ze maar de stilte kunnen bewaren. Het belooft een intieme avond te worden, want midden in de zaal wordt een kampvuur gehouden, waarbij verhalen, populaire liedjes, spelen en vaar digheden. ZEVENHOVEN De as, feestviering. Dezer dagen het feest-comité in verband met het aan staande huwelijk van prinses Juliana en Prns Bernhard bijeen om het programma te besprekne. Om te wetén wat er alzoo moet geschieden, was haar eerste werk, de lijsten na te kijken en op te tellen, wat er albzoo is opgehaald; zij kwamen aan het bedrag van ƒ96.80. Verschillende pun ten werden gewikt en gewogen totdat er een besluit viel. De dag der feestviering werd vastgesteld op 5 Jan. 1937; des mor gens traktatie en kinderspelen op de scho len. Om half 2 optocht der kinderen. Deze zullen dan eenige liederen zingen bij den burgemeester en daarna naar het Bondsgebouw gaan, waar een film wordt gegeven voor de kinderen; als de plaats het toelaat, mogen er ook ouderen komen. Ds avonds om 7.30 uur wordt een spre kende film gegeven voor iederen, gratis toe gankelijk voor ingezetenen, in het bonds gebouw. Ook zal er een bijzondere ver lichting zijn aan den gemeente-toren. De reer Bergsma zegde zijn volle medewer king toe. STADSNIEUWS NEERLANDS BRUIDSPAAR. In Trianon's filmac. Om hedenmiddag twaalf uur is de Di rectie van het Trianontheater aangevangen met de Filmac-voorstellingen, waarin de vertooning plaats vindt van de groote Oranjefilm van Polygoon „Neerlands Bruidspaar". Voor deze zeer interessante film heeft Trianon" het alleenrecht voor Leiden verkregen. De zeer interessante film vertoont het leven niet alleen van Prinses Juliana, maar ook het leven van Prins Bernhard in tal van aardige trekjes. Vooral het leven van den Prins óp de film is iets nieuws, dat zeker welkom zal zijn. Natuurlijk ontbreken ook de festivitei ten en huldebetuigingen bij de vorstelijke verloving niet, terwijl de film telkens met alle nieuwe gefilmde gebeurtenissen zal worden aangevuld. De film duurt een uur en zal voorloo- pig iederen dag van 126 uur in door- loopende voorstelling worden gegeven. Wegens het ter perse gaan van dit num mer ontbreekt ons de gelegenheid er meer van te zeggen, wij zullen echter nog gele genheid hebben hier nader op terug te ko men. Lnxor. Een zeer gevarieerd en buitengewoon interessant programma heeft gisteravond de vele bezoekers eenige uren aangenaam bezig gehouden. 't Was een gevarieerd programma, want bij veel wereldnieuws, dat o.m. tal van bijzonderheden bracht over het Engelsche koningsdrama, over den strijd in Spanje en over interessante voetbalkampen uit de laatste dagen, volgden de hoofdfilms. Als eerste daarvan ging voor de pauze „Het Uur der Vergelding", een Wild West film, waarin de romantiek van cowboys, Indianen en buffels-stelende bandieten ten volle wordt uitgeleefd. Dick Foran is de hoofdpersoon in deze film, die als officier een verdrag met een Indianenstam weet te verkrijgen, zulks op voorwaarde, dat er geen"buffels meer gejaagd worden door de blanken. De roovende blanken zijn hier mede geenszins tevreden, doch alvorens zij hun jacht op de wilde dieren kunnen voort zetten, weten zij eerst de Indianen in op stand te brengen. Vechtpartijen na lang durige jachten op bandieten vormen hier den hoofdschotel van deze film. Na de pauze spelen Robert Ronat en Madeleine Carroll in de zeldzame avontu renfilm „Het Mysterie der 39 stappen", een ongewoon spionnageverhaal dat boeit van begin tot einde en waarin eerst op het I laatste moment de ontknooping komt. I Tempo en fantasie, humor en spanning strijden in deze film als het ware om den 1 voorrang en houden de toeschouwers meer dan een uur gevangen. Een uitstekend ge slaagde film met voortreffelijk spel van den in boeien rondjagenden hoofdpersoon. Voor volwassenen. Trianon. Een belangrijk programma wordt deze week in Trianon vertoond, met als hoofd film „De roode Pimpernel" een bewerking naar het wereldberoemde boek van barones Orczy. Door velen is dit bekende boek ge lezen en het is dus geen wonder, dat er gisteravond reeds groote belangstelling be stond voor de filmische bewerking van dit boek. Ongetwijfeld hebben allen met span ning het verloop van het verhaal gevolgd. Leslie Howard vervulde de hoofdrol als Sir Percy Blakenay en wist door zijn prach tig spel de aandacht geboeid te houden, hierin uitstekend terzijde gestaan door Merle Oberan als zijn echtgenoote, Ray mond Massey als Chauvelin gaf een prach tige vertolking te zien als de sluwe Fran- sche gezant te Londen. Het stuk speelt ten tijde der Fransche revolutie in 1792. Onder het schrikbewind van Robespierre, worden iederen dag tien tallen „aristocraten" naar de guillotine ge bracht. De Roode Pimpernel echter weet af en toe op listige wijze onschuldigen te red den. Op geraffineerde wijze weet hij de gravin de Tournay en haar dochter te red den, wat het geduld van Robespierre ten einde brengt. Chauvelin, de Fransche ge zant te Londen, krijgt opdracht den Rooden Pimpernel te ontmaskeren, doch dit is een moeilijke taak. In het huwelijk van Sir Percy Blakeny, die in Engeland woont, is plotseling een verkoeling ontstaan. Lady Blakeny ergert zich steeds over haar man, die zich voor doet als een nietsnut, doch die in werke lijkheid de groote onbekende is, wat zij ech ter niet weet. Een broer van Lady Blakeny is door Chauvelin's mannen gevangen genomen, waardoor hjj haar wil dwingen de Roode Pimpernel te ontmaskeren. Den volgenden dag vertelt zy Percy, dat haar broer ge vangen is genomen, waarna hij besluit hem te gaan redden. Wanneer hij vertrokken is ontdekt zij, dat haar man de Roode Pim pernel is. Ook Chauvelin heeft dit ontdekt en stuurt haar een briefje, dat hij haar man gevangen hoopt te nemen. Zij gaat naar Frankrijk om haar man te redden. Na veel wederwaardigheden, waarin Chauvelin het onderspit delft, keert de Roode Pimpernel met zijn vrouw en haar broer naar Enge land terug. Het voor-programma, bevat behalve een uitgebreid journaal, een alleraardigste film „De moedige zeerob", met in de hoofd rollen Paul Kemp en Lucie Englisch, die voor een uurtje onbedaarlijke vroolijkheid zorgen. Het geheel een programma, dat wij volwassenen kunnen aanbevelen. Lido. Een rijk en gevarieerd programma biedt het Lido-theater deze week, met het geven van een tweetal hoofdfilms, waarin zoowel romantiek als sensatie ons den geheelen avond boeien. In de eerste film „De Jacht naar Millioenen", vieren May Robson, Frankie Darro en Henry Armetta hoogtij door hun zeldzaam mooi spel. Alles draait hier om de excentrieke Mary Baxter, die ondanks haar millioenen niet gelukkig is en steeds door haar erfgenamen achtervolgd wordt. Deze trachten haar ontoerekenbaar te verklaren en dat deze opzet mislukt, heeft zij te danken na vele avontuurlijke verwikkelingen aan Blackie c.s. De tweede hoofdfilm is uit geheel ander hout gesneden „De Zeven sleutels van Baldpate" heeft een geheimzinnigheid over zich, waarbij de spanning ten top wordt gevoerd. Gene Raymond, die de rol ver vult van Magee de bekende schrijver van vele geheimzinnige verhalen, vertrekt in het hartje van den winter naar Baldpate om in een eenzaam zomerhuis een roman te gaan schrijven en ontvangt van <ïen eigenaar de eenige sleutel van het huis. Hij heeft zich nog maar net geinstalleerd of een zich noemende Bland opent de huisdeur en na telefonisch onderhoud met Cargan deponeert hij een brief met 200.000 dollar in de safe. Als hij tot de ontdekking komt, dat Magee hiervan getuige is ge weest, begint Bland met zijn revolver te manoeuvreeren, maar op handige wijze weet Magee hem kwijt te raken en nu be gint de geheimzinnigheid pas sensationeel te worden, want de jacht naar de twee honderd duizend dollar, brengt tot uiting datal had Magee de eenigste sleutel van het huis gekregen, er toch zeven personen door middel van een sleutel binnen kwa men. De verwikkelingen met de groote som geld geven aan het geheel een span ning tot het laatste moment toe en het ge lukkige slot brengt Magee tevens nog een levensgezellin in Mary, die een journaliste bleek te zijn, welke rol door Margaret Callahan voortreffelijk wordt uitgebeeld. Het programma voorafgegaan door een ac tueel wereldjournaal kunnen wij voor vol wassenen ten zeerste aanbevelen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De steenkolen-oeco- nomie der voornaamste Europeesche pro ductielanden", de heer H. A. van Beunin- gen, geboren te Rotterdam; idem tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld „Secundaire maag- resecties", de heer P. J. Kooreman, gebo ren te Mr. Cornelis. Geslaagd: candidaatsexamen Theologie, de heer W. de Mooij, Weesp; candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter A, de heer W. v. d. Kulk, Rotter dam; idem letter F, de heer A. J. Koks, Be verwijk; doctoraal examen Geschiedenis, de heer W. S. A. Colenbrander. candidaatsexamen Ned. Letteren de heer F. E. A. Batten, Den Haag. voorbereidend kerkelijk examen, de heer mr. J. Visser, Baarn; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter C, de heer L. Plaut, Leiden; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde, de heer J. C. Jacobs, Den Haag. Geslaagd voor het examen van apothe kersassistent mej. A. S. C. v. d. Sande, Rotterdam en de heer N. N. Aarts, den Haag. Apothekersexamen eerste gedeelte de dames J. W. v. d. Burg, Den Haag; M. Ken- tic, Hillegersberg; A. W. Soetekouw, Rot terdam en de heeren A. L. Beker, Voor burg; Ph. van der Breggen, Meppel; G. Jongbreur, Capelle a. d. IJssel; H. A. Nanning, Den Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8