ZATERDAG 19 DECEMBER 1936 DE LEJDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. li? IMTERPAROCHIEELE AAN POLITIEK DOEN. XXVII. Toen wij het vorig jaar na onze Keulsche reis in een aantal artikelen onze indruk ken weergaven, is er van bepaalde zijde op gereageerd en werd ons op de mouw ge speld, dat we schrikbarend overdreven en dat onze verwachtingen heelemaal niet zouden uitkomen. Dat was 1935. We zijn een jaar verder. Ons vermoeden, dat niet slechts steunde op wat we daar za gen en hoorden, maar ook op het inzicht van pro-Duitsche persoonlijkheden, is wer kelijkheid geworden. De theoriën van bloed, ras en bodem zijn de grondslagen der nat.- soc. levensbeschouwing en wie van deze „Nordische" eigenwaan niets wil weten gaat in een concentratie-kamp, of lijdt hon ger. De scheiding tusschen priester en volk wordt met duivelsche haat doorgevoerd en in de brieven der Bisschoppen leest men, hoe zij met bloedend hart aanschouwen moeten, dat met goedkeuring van den Füh- rer lasterlijke verdachtmakingen tegen priesters en kloosterlingen hun vrijen loop hebben. De degradatie der Duitsche jeugd op godsdienstig-zedelijk gebied is veel en veel erger dan ooit is vermoed en de ver ruwing van hun denken kweekt karakters met onstuimig gerekte armen ter afgodi sche vereering van een mensch, terwijl ze met hun voeten alle beschaving vertrap pen. De zegening van de dictatuur zonder God. Terwijl Rusland een tot stikkens toe be nauwende greep doet op christelijk Europa zal Duitschland nog een handje helpen en laat zijn jeugd opvoeden door Baldur von Schirach, een aarts-vijand van het christen dom. Daarnaast speelt de propaganda-mi nister Göbbels, een afvallig katholiek, ook een eerste viool en hij deinst er niet voor terug om verordeningen in het leven te roepen, die vóór alles de Katholieke Kerk treffen. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Honderden priesters zuchten nog in ge vangenschap. Vroeger heette dat Russische terreur. Volgens de nazi's is het nu een Duitsche weldaad. De handen, die de H. Hosties braken en het brood der Engelen uitdeelden, zijn nu geboeid; de mond, die het Evangelie verkondigde, moet zwijgen; de voeten, die een Priester-Gods naar een ziekbed deden gaan, zijn gedwongen tot rust; de oogen, die lezen konden in de oogen van een stervende en in de ziel van eiken mensch, staren nu op de kale wanden van een cel. Hij met zijn priesterhart en zijn gefolter de priesterziel moet toezien, zonder de kans van ingrijpen, dat de jeugd afzakt via ae school zonder God tot een volk zonder godsdienst. Zoo worden in en buiten de gevangenissen jonge levens gekraakt en geesten vergiftigd. Dat is het credit der nazi's in Duitsch land. O ja, er is nog veel meer dat om wraak roept op economisch terrein en cultureel gebied. Maar ons, als katholieken, gaat wel het meest ter harte de achteruitzetting der katholieken, de vervolging der Kerk. Zwijg nu maar, wereldpers, die bij het krenken van den eersten Jood al sprak van vervolging. eHt zijn „maar" katholieken. Schaart u aaneen, katholieke jongeren, en bidt God om ontferming over het volk van Germanje, dat ook ondanks een Bis marck aan Christus trouw bleef. En laat eenieder uit de droeve les van Duitschland dit leeren, dat in en door de politiek ook God gediend moet worden. Zoo bezien is de politiek een heilige zaak. SEVERUS. VOOR ONS DISTRICT. „Strijd wacht ons", zoo sprak onze Bis schop op de Praeses v. Nispen herdenkings dag te Amsterdam, „Strijd wacht ons, te genwerking en onverschilligheid. Maar gij zijt kerels en zult overwinnen, daar ver trouw ik op! Op deze dag, de onvergetelijke dag van van Nispen, vraag ik uw aller be lofte van trouw aan ons H. Geloof, aan de H. Kerk, aan de Bisschoppen en aan de Kolpingsgedachte". Terwijl allen zich van hun plaatsen ver hieven, klonk tot viermaal het daverend „Wij beloven het", telkens als de Bisschop de trouwbelofte had afgeroepen. En onder den indruk van dat machtig en stoer betoon van die duizende jonge kerels, zeide Mgr.: „Dit is dan een schoone, historische dag. Nu kan ik gaan, gesterkt door het besef, dat een leger van krachtige jonge mannen achter mij staat!" Mgr. heeft ook gezegd, dat de St. Jo- seph-Gezellen-Vereeniging vormt bij uit stek goede leekenapostelen, maar die actie moet staan in het teeken van de kernvor ming. De kernvorming in de Joseph-Gezel- len zijn de Paladijnen- en Kolpingslijf- vacht. Welnu Gezellen, denkt aan uw belofte Laten allen de hand aan het werk slaan Iedere Gezellen-Vereeniging beginnen me een Paladijnen-groepeering, en daarna uit hen te formeeren Kolpings-lijfwachten. Verschillende vereenigingen zijn reeds door den districts-praeses bezocht en begonnen met Paladijnen. Gaarna stelt de districts- praeses zich beschikbaar om in Januari of Februari ook uw vereeniging te bezoeken. Geef s.v.p. een datum op. De bijeenkomst voor de Kolping-Lijf- wachters is Dinsdagavond om half 9, Rapen burg 52. De Kolping-Lijfwachters van ae Vereenigingen uit 't District worden hier verwacht. District s-P r a e s e s. MEDEDEELINGEN. Spreekuur: De v.-Praeses houdt voortaan spreekuur voor de gehuwde en ongehuwde Gezellen: Maandagavond, Woensdagavond, Donderdagavond om half zeven. Maandagavond is er een vergadering voor de bestuurders van muziek-, zang- en too- neelclub. Kolpings Lijfwacht heeft een bijeenkomst op Dinsdagavond. De Kerstretraite heeft wederom een enorme deelname, ruim 40 Gezellen. Een uittreksel van ons huishoudelijk re glement is op het bord bevestigd. Hoofd doel is, dat ieder Gezel weet wat mag en niet mag. De prijs van volledige statuten etc. is 10 cent en het is verkrijgbaar bij den Senior. KEMPERMANFONDS-ACTTE. Het Kempermanfonds wil in Januari a.s. een groote actie beginnen om nieuwe dona teurs en leden voor onze Gezellen-vereëni- ging er by te winnen. Doch daar de Pro- paganda-Commissie van ons fonds slechts uit enkele personen bestaat roept zij de medewerking in van vele gezellen. De be doeling is, dat aan 3000 Katholieken van Leiden een circulaire gezonden wordt. Wan neer deze 3000 circulaires rondgezonden zijn moet er ook weer een antwoord op worden gehaald. Het rondbrengen en het antwoord halen moet geschieden in 14 dagen, en wel het brengen in de week van 10 t/m. 16 Jan. '37 en het halen in de week van 17 t/m. 23 Jan. Dit is geen ruimen tijd, maar we we ten, dat het kan, mitswe de volledige medewerking hebben van vele gezellen, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Daarom doen wij een beroep op alle ge zellen, gehuwde zoowel als ongehuwde, om zich hiervoor vrijwillig op te geven by on- dergeteekende. „Vele handen maken licht werk". Laat ons beroep op u niet tever geefs zyn, doch toont een waar gezel te zijn, bezielt met den Kolpingsgeest en dus.arbeidzaam! K. ZIJLSTRA, secr. Prop.-Comm. TAFEL-TENNIS. (Hl) Art. 10. Het serveeren. Hij, die serveert werpt den bal met zijn hand in de hoogte of laat dezen vallen. Daarna slaat hij den bal zoo, dat deze eerst zijn eigen veld raakt, om daarna over of langs het net op het speelveld van zijn tegenstander neer te komen. Hij, die serveert, moet bij het slaan zijn plaats zoo kiezen, dat zoowel de bal als het racket zich achter de eindstreep en tus schen een denkbeeldige verlenging der zij lijnen bevinden. Wanneer bij het serveeren een bal niet wordt geraakt, geldt d i t a Is e e n f o u t e n wordt deze service dus niet herhaald. Hierin ziet men dus, dat men bij het ser veeren de bal niet uit de hand mag rollen zooals enkelen van ons wel doen. Tevens staat in de 2de alinea van dit art. duidelijk omschreven, dat men servee ren moet achter de eindstreep en dus niet boven de tafel. Hieraan moet vooral door velen van ons een goede aandacht geschon ken worden. Tot slot staat ook in dit art. zeer duide lijk, dat een niet aangeraakte bal meetelt als winstpunt voor den tegenstander. Het komt tenslotte dus hierop neer, dat men met zorg serveert en hieraan een zeer goede aandacht schenkt, anders kan het ons vele puntjes kosten. K. L. D. K. S. Opgericht is de kegelclub „Door Kolping Saam". Bestuur: H. Klein, 2e voorzitter; W. Boogers, pmn, J. Bentveld, secretaris. Clubavond 's Maandags. TOONEELCLUB „ADOLF KOLPING". Morgen viert de tooneelclub haar 25-jarig bestaan. Het programma van de feestviering luidt: 8 u. H. Mis in de Lodewijkskerk met al- gemeene H. Communie, 9.30 Feestelijk ontbijt in de bovenzaal van het Gezellenhuis, met huldiging van twee jubilarissen. Een eenvoudige viering, die besloten wordt met het bezoek aan een tooneeluit- voering in den Schouwburg; om aldus met bet aangename te beginnen en met het godsdienstige element vóór alles; maar dan ook het nuttige tot slot. Tooneelisten, pro ficiat en trouw aan Kolping! INSTALLATIE FEEST. De asp.-leden worden morgenochtend om 8 uur in de St. Lodewijkskerk verwacht, om de H. Mis bij te wonen en te commu- 's Avonds om half negen zal op feestelij ke wijze de installatie plaats hebben. Daar toe zijn uitgenoodigd de aspiranten met hun ouders, de leden van den Raad van Bestuur en de Gezellen. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Propagandaclub „Dr. Schaepman". Donderdagavond hield de propagandaclub van de afdeelingen Nootdorp en Stompwijk der R.K. Staatspartij een vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De vergade ring, welke goed bezocht was, werd ook bijgewoond door de besturen der beide af deelingen. Na opening door den voorzitter, den heer Ant. v. d. Helm, volgde het ver slag van den secretaris. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de definitieve be stuursfuncties als volgt waren verdeeld: Ant. v. d. Helm, voorzitter, J. Kneppers, se cretaris en C. van Koppen, penningmeester. Spreker van dezen avond was de heer J. de Leeuw uit Pijnacker, die op een zeer duidelijke wijze in het licht stelde drie pun ten, t.w.: waarom propaganda voeren, hoe en wie moeten propaganda maken. In den tegenwoordigen tijd is een voort durende propaganda-actie een levenbe- lang voor de R.K. Staatspartij. Dit zoowel als tegenhang van de gevoerde actie door andere partijen, als wel om het zich steeds meer afteekenend standpunt dat onze poli tieke tegenstanders innemen ten opzichte van de Katholieke beginselen. Om onze partij sterk te maken heeft iedere Katholiek de zedelijke plicht, hiertoe mede te wer ken, zeker de leden van de R.K. Staats partij zelf. Om echter meer intense en georganiseer de propaganda te voeren in eigen kringen, is thans hier 'n propagandaclub opgericht, waarvan de leden op zich nemen voor de Staatspartij nieuwe leden aan te werven en bij de huidige leden meer belangstelling te Wekken. Vervolgens gaf spreker verschillende methoden aan en in structies, hoe het ge stelde doel met het beste resultaat bereikt kon worden. Met volle aandacht volgden de toehoor ders, waarvan het meerendeel nog geen kiesgerechtigden waren, den spreker. Naar aanleiding van de gehouden rede werden verschillende vragen gesteld, waar op spr, antwoorden gaf, die aan duidelijk heid niets te wenschen overlieten. Vervolgens bracht de voorzitter ter tafel het kiezen van een naam voor de propa gandaclub. Na eenige bespreking werd be sloten haar te noemen „Dr. Schaepman". Hierop reageerde de heer J. de Leeuw door de club met deze keuze te feliciteeren. Hij sprak den innigen wensch uit, dat alle le den naar het voorbeéld van den grooten dr. Schaepman in vurigen ijver mochten worden ontstoken en met strijdlust zouden gaan vechten voor de goeed zaak. De voorzitter van de propagandaclub van Pijnacker, de heer Th. Vonk, gaf nog een beknopt overzicht van de werkwyze cn het resultaat van zijn club, in de hoop, dat de „Dr. Schaepmanclub" hieruit mogelijK eenige leering zou trekken, waarna de ver gadering onder dankzegging gesloten werd. NIEUWVEEN. Rijksveldwacht. Naar wij vernemen is de Rijksveldwachter brigadier titulair C. Udo vanaf heden telefonisch verbonden onder No. 11, met dag- en nachtverbin ding. SASSENHEIM. Tentoonstelling „Bloemlust". De eerste tentoonstelling van gebroeide bolgewassen zal Dinsdag 22 December a.s. n.m. 2.30 uur door den heer dr. Verhage, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, worden geopend. WASSENAAR. Viering prinselijk huwelijksfeest. Het Comité ter viering van het huwelijksfeest van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard hield Donderdagavond in den Ouden Deijl een vergadering. De voor zitter van de Kon. Wilhelmina-Vereeniging, de heer H. Brouwer, leidde de vergadering 1 en deed de secretaris voorlezing van het be- sporkene op de vorige vergadering. Na een korte bespreking werd thans definitief be- sloten om de feestviering te doen bestaan in een kindertractatie, het planten van een j herinneringsboom, het geven van muziek, j zang en tooneelavonden, in drie zalen op gelijke data, het aanbrengen van versiering en verlichting op diverse punten in de ge- meente en het bedeelen van de armen. Hierna werd aan de orde gesteld de ver kiezing van een voorzitter, wijl de voorzit ter van de Koningin Wilhelmina-Vereeni ging zich in die functie niet beschikbaar kon stellen. Na enkele stemmingen werd geko zen de heer D. Hofman, die de benoeming aanvaardde. Als secretaris en penningmees ter werden gekozen de heeren G. van der Mark en H. van Elk. Hierna werd besloten een viertal commissies in te stellen, n.l. één voor kindertractatie en armenbedee- ling; één voor zang, muziek en tooneel; één voor versiering en verlichting en een financieele commissie. Getracht zal voorts worden een Eere-Comité saam te stellen. Besloten werd op korten termijn een be roep op de ingezetenen te doen om finan- cieelen steun. Voorts zal bij de gemeente om hulp worden aangeklopt. Hierna werd de vergadering gesloten en begonnen de diverse Commissies onmiddellijk met her voorbereidend werk. Inbraak. Terwijl de bewoonsters even afwezig waren is in het avonduur ingebro- HET HOOGFEEST VAN KERSTMIS NABIJ. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. Gewone Prefa tie. ZONDAG 20 December. Vierde Zondag v. d. Advent. Mis: Rorate. Geen Gloria. 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui); 3e voor Kerk of Paus; 4e „tegen vervolgens en kwaaddoeners". Prefatie v. d. Allerhei ligste Drieëenheid. Kleur: Paars. „Dauwt Hemelen van' boven en dat de wolken den Gerechte (Christus) afzenden. Introitus). Kom, Heer, wacht niet langer; ontbind de zondenlast van Uw volk". (Communio). MAANDAG 2.1 Deecmber. Feestdag v. d. H. Thomas, Apostel. Mis: Mihi autem. 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e „tegen ver volgers en kwaaddoeners". Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De heilige Thomas is de Apostel, die op het woord van zijn mede-apostelen niet wilde gelooven aan de verschijning van den verrezen Christus. Acht dagen later beleed hij voor den opnieuw verschenen Christus zijn geloof met de woorden: „Mijn Heer en mijn God". Na een leven van prediking van het H. Evangelie van Christus is de Apostel met pijlen doodgeschoten. DINSDAG 22 Dec. Mis v. d. H. Hunger, Bisschop van Utrecht: Statuit. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. vo- rigen Zondag; 3e ter eere van Maria; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Geen Credo. Kleur: Wit Met kracht verdedigde de H. Hunger de onverbreekbaarheid van het huwelijk te genover zijn weldoener koning Lodewijk de Duitscher, die zijn vrouw in een kloos ter had opgesloten en een zoogenaamd hu welijk sloot met een andere. WOENSDAG 23 Dec. Mis v. d. vorigen Zondag; Rorate. Geen Gloria. 2e gebed ter eere van Maria; 3e voor Kerk of Paus; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Na het Graduale wordt het Alleluja-vers niet gebeden. Geen Credo. Kleur: Paars. DONDERDAG 24 Dec. Vigiliedag voor het Hoogfeest van Kerstmis. Geboden vas ter» en onthoudingsdag. Mis: Hodie. Geen G oria, geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Paars. VRIJDAG 25 Dec. Kerstmis. Hoogfeest \an de geboorte van Christus. Te vieren als Zondag. De Nachtmis: Dominus. De Dageraadsmis: Lux fulgebit. 2e gebed v. d. H. Anastasia. De Dagmis: Puer. Laatste Evangelie het Evangelie van Driekoningen. N.B. Prefatie van Kerstmis. Men lette ook op de veranderingen in het gebed Communicantes" gedurende het octaaf. Kleur: Wit. Op dit Hoogfeest laat de H. Kerk haar priesters drie heilige Missen opdragen ter /iering van de geboorte van Christus in de stal van Bethlehem (Nachtmis), in de harten der menschen. (Dageraadsmis) en van de geboorte van alle eeuwigheid van den Zoon uit den Vader (Dagmis). Heden is de Zaligmaker geboren, ,die Christus de Heer is, in de stad van Da vid (Evangelie v. d. Nachtmis). Laten wij hier op aarde ons verblijden met de He melingen (Offertorium). Maar ook: zien wy' met de oogen des geloofs in dat mach te iooze, hulpbehoevende Kind den almach- tigen en Allerheiligsten God. Aanbidden wij Het met de Engelen: „Eere zij aan God in den Hooge". Aanbidden wij dat Kind in ons hart en vragen wij de genade met het nieuwe Licht van het menschge- worden Woord te mogen worden verlicht en dat het nieuwe Licht moge uitstralen in onze werken. (Gebed v. d. Dageraads mis. Want dan alleen is ons Kerstfeest vruchtbaar, als het een verandering en be keering van leven teweegbrengt. Immers „de genade van God, onzen Zaligmaker is ons verschenen om ons te leeren, dat wij aan de goddeloosheid en de begeerlijkheid der wereld moeten verzaken en zedig, rechtvaardig en godvruchtig in deze we reld moeten leven". (Epistel v. d. Nacht mis). ZATERDAG 26 Dec. Tweede Kerstdag. Dag van Devotie. Feestdag v. d. H. Ste- phanus, eerste Martelaar. Mis: Sederunt. 2e gebed v. h. Kerstoctaaf (gebed uit de •Dagmis). Prefatie en het gebed „Commu nicantes" als gisteren. Kleur: Wit. Gisteren beleed de H. Kerk voortdurend de Godheid van Jezus in de kribbe. Van daag viert zy het feest van de eerste Mar telaar, die de Godheid van Christus met zijn bloed en leven zoo schitterend betuigd heeft. Om zijn prediking van den Christus is de heilige Stephanus gesteenigd. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: WOENSDAG. Mis v. d. Z. Nicolaas Fac tor, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. vo rigen Zondag; 3e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Geen Credo. Kleur: Wit. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. ken ten huize van mevr. O. aan de Schouw- laan No. 1 en mevr. D. aan den Heeren- weg No. 19. In beide gevallen verschafte men zich toegang door het verbreken van een glas in lood raampje en het daarna lichten van een spanjoletsluiting, waarna laden en kasten zijn doorzocht. Bij mevr. D. is een bedrag van ƒ60.ontvreemd en diverse gouden sieraden; bij mevr. O. wor den diverse byouteriën vermist. Geboren: Alexander, z. van A. G. M. Kerkkamp en R. Minikus Theobald Aloysius, z. van J. A. T. Bolting en J. W. Schroder Trijntje, d. van G. Veerman en K. van Spijker. Ondertrouwd: J. C. B. Roekens en M. M. Kitt. Overleden Magrieta van de Raa, wed. van W. H. A. J. Brand van Straaten 67 j. Wilhelmus Johannes Antonius Hendriks 58 j. Jan Maurits Wagenaar Hummelinck 62 j. echtg. van M. L. Lehmann. Gevestigd: L. Adler, vreemd, Isr., zonder beroep, uit Den Haag, Konijnenl 38 L." Arndt, vreemd, Ev., huisjuffrouw uit Den Haag, Wittenburgerweg 130 H H. Bosgraaf, G. K., kantoorbed., uit Leiden Papeweg 22 C. W. Cohen, vreemd, geen zonder beroep, uit Den Haag, Konijnenl 38 A. W. de la Court, zonder beroep, geen, uit Bandoeng, Lange Kerkdam 74 E. Dabelstein, vreemd, D. Ev., kokkin, uit Den Haag, L. v. Koot 4 M. Dörbek, vreemd, R. K., dienstbode, uit Den Haag, Vijverweg 23 A. van Dijk, D. G., radio- artiste, uit Den Haag, Konijnenlaan 38 F. van Gelderen en vr., R.K., zonder be roep, uit Den Haag, Rijksstraatweg 171 H. M. J. Gottlieb, Ev.L., zonder beroep, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp K. A J. Goudswaard, geen, zonder beroep, uit Leiden, Middelweg 21 J. H. Hammers. N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Zijde- weg 50 M. A. Heinzl, vreemd, R. K., dienstbode, uit Weenen, Teylingerhorst- laan 37 K. Heuer, vreemd, R.K., dienst bode, uit Den Haag, Buurtweg 159 J v. d. Heijden, G.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Schouwweg 24 E. Hof- meister, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Konijnenlaan 38 J. Hoogen- kamp en vr., geen, groothandelaar in ta bak, uit Magalang, v. Zuylen van Nijevelt- straat 79 E. Bellekom geb. Hoogervorst R.K., zonder beroep, uit Zoeterwoude, Ro- zensteinstraat 28 C. C. J. M. Huibers, R.K., leerares, uit Utrecht, Schouwweg 26 N. H. V. Kolder, R.K., huishoudster, uit Den Haag, Hertelaan 13 J. J. Kraak man, geen, zonder beroep, uit Fontaine- bleau Fr., Schouwweg 40 L. Kroes, Prot., zonder beroep, uit Den Haag, v. Bom mellaan 4 M. Lachenmaier, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Vijver- weg 2 J. P. M. van Maren, R.K., dienst bode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 17 W. P. Meulenberg en gezin, N.H., fa brikant, uit Voorschoten, v. Zuylen van Nijeveltstraat 71 H, P. V. Meijer, R.K., sergeant-capitulant, uit Harderwijk, Kamp Waalsdorp P. Nieuwenhuizen, N.H., chaufeur, uit Den Haag, Rijksstraatweg 171 I. Pohl, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 102 A Polderman, N.H., dienstbode, uit Vrouwen polder, v. Zuylen van Nijeveltstraat 32 Dr. K. Posthumus en gezin, N.H., rector Lyceum, uit Bandoeng, Victorialaan 9 F. Progler (Ova), vreemd, R.K., dienst bode, uit Den Haag, Konijnenlaan 38 A. Rust, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 23 W. P Schefer en gezin, W.C., -filmoperateur, uit Voorburg, v. Zuylen van Nijeveltstraat 189 E. M. Thurau, vreemd, D.Ev., dienstbode uit Den Haag, v. Calcarlaan 31 M. M. Tijssen, R.K., huishoudster, uit Lisse, Rijksstraatweg 419 Th. Wiedemann, vreemd, R. K., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 28. Vertrokken: C. C. Sanders naar Rotterdam, Odastraat 20b M. A. Hout man naar Oost en West Souburg, Marnix- plein 35 J. Vermeulen naar Voorschoten Schoolstraat 49 E. A. Witt naar Den Haag, Klimopstraat 266 G. C. v. d. Drift naar Warmond, v. Beveningkstraat 1 G. de Haan, naar Den HaSg, BI. Ka merlaan 9 -- P. E, Mouw naar Den Haag, de Perponcherstraat 130 P. Mouw naar Den Haag, Jac. Mosselstraat 38 P. H Geenjaar en gezin naar Rijswijk Z.H., Caan van Necklaan 223 E. F. Th. Wenting naar Velsen, IJmuiden Oost, Straatweg 94 N F Paardekooper naar Rotterdam, Oost plein 14 C. Painsi naar Den Haag, N. Zuylensteinstraat 1 E. Steppat naar Den Haag, Bezuidehhout 68 H. Nadolski, naar Den Haag, Badhuisweg 97 N. J. Wilbrink naar Ulft, Gendringen D. Ka nis naar Assen, Parkhotel J. C. Hooy- kaas, naar Dussen N.B., Ned. Herv. Pas torie M. R. Kuderna naar Den Haag, Rijnstraat 32 Chr. Krediet naar Woer den, Voorstraat 39 I M. de Waij naar Amsterdam, Vancouverstraat 20 P. de Smit naar Den Haag, Joan Maetsuycker- straat 217 2. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Maandag 21 December a.s., des avonds 7.45 uur, vergadert de Raad dezer gemeente ten Raadhuize. Pun ten van behandeling: 1. Mededeelingen; 2. Verhuur tuingrond gelegen aan de Molen straat. 3. Wijziging veldwachtersverorde ning. 4. Toetreding als lid Nederl. Vereeni ging voor Luchtbescherming. 5. Vaststelling verordening op den aanleg van wegen en schadevergoeding. 6. Wijziging winkelslui tingsverordening. 7. Toekenning gratifica tie volontairs. 8. Subsidie Feestcomité Hu welijk H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard. 9. Wijziging begrooting 1936.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10