Zéér Vaardeelige KERSTAANBIEDINGEN wTnodehuid HAGEMRN "RSSÜF ALS ZEER SPECIALE AANBIEDING LIEFDEWERK „OUD PAPIER" NOOTDORP. Collecte behoeftigen. Van Zondag 20 December a.s. zal aan den uitgang van de R.K. kerk weder worden gecollecteerd voor de werkloozen en behoeftigen. Wij bevelen deze collecte ten volle aan. Gehakt voor behoeftigen. Van deze week af zal het gehakt, dat tot dusver al leen voor werkloozen verkrijgbaar was, voorloopig ook voor personen die vanwege Gemeentebestuur of Armbestuur onder stand genieten, beschikbaar worden gesteld. Bedoelde personen kunnen daarvoor ter secretarie bonnen bekomen, welke tegen betaling van 32% cent per bus bij de sla gers inwisselbaar zijn. Gezinnen tot en met 4 personen kunnen per week 1 bus gehakt krijgen, met meer dan 4 personen 2 bussen per week. „Primavera". Reeds eenigen tijd is de bekende R.K. Gemengde Tooneelvereeni- ging, voorheen onderafd. van de R. K. Jon- gemannenvereeniging, in actie om met de Kerstdagen een tooneelvoorstelling te ge ven. Afgaande op de vele repetities, die reeds zijn gehouden onder leiding van den heer J. H. Groenewegen, belooft het goed te worden, wat deze tooneelclub, thans ge doopt met den naam „Primavera", het pu bliek in de komende Kerstdagen zal aan bieden. Opgevoerd wordt „Zonsopgang", licht-dramatisch spel in drie bedrijven door Joh. v. Eekeren. te naam „Primavera" houdt een belof te in n.l. „lentetijd" wat is: groei en bloei; evenzoo zal het deze vereeniging hopelijk vergaan en een belofte zijn voor de toe komst. Men zal er goed aan doen, reeds thans 2e of 3e Kerstavond vrij te houden, om deze op een aangename manier te ko men doorbrengen in het R. K. Vereeni- gingsgebouw. Jaarvergadering Z.-H. Ijsbond afd. Veen- weg. De afd. Veen weg van den Zuid- Hollandschen Ijsbond hield deze week haar jaarlijksche ledenvergadering in de zaal van Café „De Vriendsohap". In het ope ningswoord gaf de voorzitter, de heer P. J. Mooijman, een overzicht van het werk van den Bond in het algemeen en van deze afdeeling in het bijzonder. Spr. toonde aan het nut der ijsvereenigingen en de wijze, waarop de Bond er toe bijdraagt het genoe gen der ijssport te verhoogen. Spr. gaf ver volgens zijn voldoening te kennen over de flinke opkomst der leden. De afdeeling, hoe klein ook, heeft zich thans reeds gedu rende 40 jaren staande gehouden en heeft zich steeds paraat en vol geestdrift ge toond, vooral wanneer ijs en weder gele genheid gaven van haaf ijver te doen blij ken. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat in kas een batig saldo van 15.50 aanwezig was. De beide bestuursle den, wier beurt het was om af te treden, de heeren P. J. Mooijman en A. G. Mooij man, werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen, terwijl eerstgenoemde onder applaus weder tot voorziter werd ge kozen. Bij de rondvraag maakte de propaganda een langdurig punt van bespreking uit, voornamelijk zijn weinig dames lid van de vereeniging. Om dit lidmaatschap wat aan te moedigen werd bepaald, dat de contri butie voor dames, die zich vóór 1 Januari a.s. bij het bestuur als lid opgeven, slechts 65 cent per jaar zal bedragen. Tevens is men dan verzekerd tegen ongevallen op het ijs. Nadat de voorzitter nog enkele vragen had beantwoord en een gratis verloting had plaats gevonden, werd de vergadering ge sloten, waarbij de voorzitter de hoop uit sprak, dat de afdeeling in den komenden winter ruimschoots gelegenheid zal krijgen tot actief optreden. SASSENHEEVL HET ORANJEFEEST. Programma vastgesteld. Het programma is thans vastgesteld en luidt als volgt: Zaterdag 19 Dec. Fakkel optocht (op stelling bij Ter Leede). Zaterdag 2 Jan. 's avonds opening win kelweek met muziek en fakkeloptocht. Maandag 4 Jan. avond van nationaal jolijt. Dinsdag 5 Jan. (bij gunstig weer) des morgens volksspelen; 's middags reclame optocht, 's avonds lichtstoet. Woensdag 6 Jan. groot kinderfeest. Donderdag 7 Jan. zullen de minstbe deelden feest in huis vieren. Geslaagd. Voor diploma machine- schrijven slaagden op de Mulo-Vissers- school de dames C. v. d. Berg, N. van Bre da, N. van Vliet, M. van Nieuwkoop en de heer J. Klijn. Griep. In de scholen hier ter plaatse zijn vele leerlingen absent ten gevolge van griep. Tot dusver geen gevaarlijke, doch wel veelvuldig voorkomende ziekte. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Dinsdagmorgen te half tien ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 2. Reclames hondenbelasting. 3. Buiten werking stellen artikel 20 der Beheersverordening voor de bedrijven ten opzichte van het Waterbedrijf voor de ja ren 1938 en 1937. 4. Bepaling huur weilan den. 5. Heffing opcenten Gemeentefondsbe lasting 1937-1938. 6. Aangaan geldleenin- gen. 7. Behandeling begrooting gemeente en bedrijven voor 1937. Geboren: Albertus Hendricus z. van A. L. van der Meij en M. Scholten Hen drik Willem z. van W. van Eeuwen en W. Westerink Trijntje d. van A. Braam en M. van der Stoep. Gevestigd: Q. H. van der Voort van Voorhout Wed. Faas en gezin van Lisse. Vertrokken: B. van Steensel naar Amersfoort N. P. Meijs en gezin naar Sneek W. van Zuijlen en gezin naar Leiden. TER AAR. „Bloemenlust". Onder voorzitterschap van den heer A. Nieuwenhuizen kwam de Bloemkweekersvereeniging „Bloemenlust" in vergadering bijeen ten huize van den heer Verhoef. De opkomst der leden was grooter dan vorige malen, waartoe de be langrijkheid der agenda wel aanleiding gaf. Er moest immers opnieuw een con tract vastgesteld worden. Na opening en voorlezing der notulen wordt op voorstel van het bestuur, de Eindcommissie, ge vormd uit de heeren Mart. Lek en L. J. Rekelhof. Op de a.s. tentoonstelling te .Aalsmeer zal de vereeniging ook een stand hebben, bestaande uitsluitend uit bolbloe- men, o.a. tulpen en narcissen. Voor dekking der onkosten wordt een bedrag van dertig 'gulden gevoteerd. Op verzoek van het ten toonstellingscomité te Aalsmeer heeft deze afdeeling een mooie medaille beschikbaar gesteld. Komende aan de hoofdschotel de zer bijeenkomst, n.l. aanvraging contract met de C. A. V., licht de voorz. de voor naamste regelingen toe. De meeste bepa lingen zijn gehandhaafd, alleen zullen voortaan de „potbloemen" niet in het ver voer worden opgenomen, dus komen deze transportkosten voor rekening van den kweeker. Op enkele verduidelijkingen na volgde aanneming. Het contract gaat in 1 Januari 1937 en eindigt 31 December '37. De vergoeding voor den uitpakker onder ging geen verandering; de expediteur mocht een flinke toelage ontvangen voor zijn werkzaamheden, die jaarlijks grooter worden. De afdeelingscontributie bleef on gewijzigd, alzoo één gulden per jaar. Aan het einde van deze prettige vergadering deelde de voorz. nog-mede, dat na 1 Jan. een ander afrekensysteem haar beslag zal krijgen; wanneer de expediteur te laat aan de veiling arriveert, zal hij hiervoor be boet worden. Bij de sluiting vernamen wij dat er gelegenheid bestaat om per autobus naar de tentoonstelling te Aalsmeer te gaan. Zeker zal dit de moeite waard zijn. Dit zijn geen prullen. Bij de politie zijn als gevonden voorwerpen gedeponeerd een gouden dameshorloge, een zilveren broche en een nog mooi tafelkleed. VOORSCHOTEN. ELECTRICITEITS- EN GASTARIEVEN. Een voorstel tot verlaging. Hoewel de inkooptarieven van gas en electriciteit pas in 1934 in gunstigen zin zijn herzien en de desbetreffende overeen komsten met Leiden gelijktijdig zijn ver lengd tot 31 December 1950, zijn de stede lijke fabrieken van gas en electriciteit be reid gevonden een hernieuwde tariefsver laging toe te passen, wanneer de gemeente bereid is de beide loopende contracten met Leiden te verlengen tot 31 December 1959, benevens verlaging van de gasverkoop- prijzen met 20 pet. Aangezien B. en W. meenen, dat deze voorwaarden alleszins zijn te aanvaarden, adviseeren B. en W. den raad hierop in te gaan. De gasprijs voor de gewone gebruikers is thains 10 ct. per kub. meter en voor de muntgasver- bruikers 11 ct. per kub. M. De gasprijs wenschen B. en W. te verlagen als volgt: voor de gewone verbruikers 9 ct. en voor de muntgasverbruikers 10 ct. en wel voor de eerste 20 kub. M. per maand en tot res pectievelijk 6 en 7 ct. voor de volgende kub. M. boven de 20. Van de 1240 aange slotenen gebruiken 924 per maand gemid deld 20 kub. M. of meer. Alle aangeslote nen zullen dus tot een gelijk bedrag van de verlaging profiteeren, terwijl de ver laging tot 6 en 7 ct. per kub. M. prikkelt tot grootere afname. En van dit bijzondere lage tarief kunnen dan bovendien drie vierde van de aangeslotenen profiteeren, mitsdien ook een zeer groot deel van hen, die tot de minder draagkrachtigen kunnen worden gerekend te behooren. Voorts wenschen B. en W. de bestaande reductie voor een gebruik boven 5000 kub. M. per jaar te laten vervallen, alsmede de tarieven voor verwarming en kleine indu strie bedragende 5 ct. en 6 ct. per kub. M. en in de plaats daarvan willen bepaald zien, dat verschuldigd zal zijn voor de eerste 1000 kub. M. of gedeelte daarvan afgenomen, boven 240 kub. M. (12 x 20 kub. M.) per jaar 6 ct. per kub. M., voor de tweede 1000 kub. M. of gedeelte daar van boven 240 kub. M. per jaar, 5 ct. per kub. M. en voor iedere volgende kub. M. 4 ct. per kub. M. Met deze verlagingen zullen de ontvang sten voor de bedrijven rond 1000 min der bedragen. Onder deze omstandigheden kan van een herziening, veel minder van een be- teekende verlaging der electriciteitstarie- ven op heden nog niets komen. Wel wenscht men ook op dit terrein iets te doen, n.l. voor de vastrechttarieven om de beschikbaar gestelde hoeveelheden eenigs- zins te verruimen. Thans is het minimum vast recht f 13.20 per jaar voor een be schikbaar gesteld vermogen van 150 Watt en 4.44 voor elke volgende 50 Watt. B. en W. wenschen deze aantallen te veran deren in onderscheidenlijk 180 Watt en 60 Watt. Voor gelijke prijzen als tot dusverre zullen de aangeslotenen voor hetzelfde geld meer lampen gelijktijdig kunnen la ten branden. Door dezen maatregel, welke het electriciteitsbedrijf vermoedelijk op plus minus een 400 500 zal komen te staan, zal het vastrechttarief voor de ingezetenen stellig nog aantrekkelijker worden. Deze voorstellen zullen in de eerstvolgende vergadering worden behan deld. De vlaggen uit! De bruidsdagen van ons Vorstelijk paar naderen snel. Aller wegen worden maatregelen genomen om deze gelukkige gebeurtenis, die van zulk een groot belang is voor ons Koninklijk Huis en Volk, feestelijk te herdenken, al zijn tijd en tijdsomstandigheden minder gelukkig. Het feestcomité verzoekt u de nationale driekleur mei de oranjewimpel uit te steken. Het moet worden een grootsche demonstratie en huldebetuigingen en mede leven met ons Vorstenhuis. Vooral op Za terdag a.s. (den dag van aanteekening), Dinsdag 29 December a.s. (den dag der fees telijke herenking alhier) en Donderdag, 7 Januari 1937 (de huwelijksdag) hoopt het comité, dat geen vlag zal ontbreken. Prinses Juliana Noodfonds. Ten einde iedereen in de gelegenheid te stellen uiting te geven aan zijn vreugde over het a.s. huwelijk van onze Kroonprinses heeft Si- mavi briefkaarten uitgegeven, die als een persoonlijke gelukwensch aan het Ko ninklijk Bruidspaar gezonden kunnen wor den. Deze kaarten zijn vanaf 19 December aan alle postkantoren verkrijgbaar 15 ct. per stuk. Voor Voorschoten tevens aan de volgende adressen: Leidscheweg 167; Leid- scheweg 51; Wijngaardenlaan 11; Wijngaar denlaan 24; Burgemeester Treubstraat 21 en Burgemeester de Kempenaerstraat 6. De netto opbrengst is bestemd voor het Prinses Juliana Noodfonds. Dit fonds be oogt de geldelijke ondersteuning van alle n>juolijdende particuliere ziekeninrichtin- gen in onze koloniën, welke werkzaam zijn ten bate van de minvermogende en be hoeftige bevolkingsgroepen dier gewesten. Deze steunverleening geschiedt zonder onderscheid van richting of confessie, zoo dat het Prinses Juliana Noodfonds zoowel de inrichtingen der 'Protestantsche zen ding en der Roomsch Katholieke Missie als de neutrale ziekenhuizen helpt. Burgemeester M. F. Berkhout, pastoor P. Meijer, ds. H. P. Fortgens, ds. J. C. Houtzagers en dr. A. In 't Veld bevelen deze liefdadigheid aan. Taveno. In het gebouw voor Chr. Be langen aan de Wijngaardenlaan gaf gister avond het strijkensemble „Taveno" zijn 21ste uitvoering onder leiding van den di rigent, den heer Joh. Hazes. De voorzitter, de heer J. Verkerk, open de dezen avond met een woord van wel kom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de beschermvrouwe, Jkvr. L. H. Baro nesse Schimmelpennimck v. Oye. Spr. wenschte de aanwezigen een aangenamen avond, maar hoopte een volgende maal meer publiek te zien, meer steun te ont vangen voor het ensemble, daar men an ders genoodzaakt zou zjjn de uitvoeringen per jaar te beperken. Spreker had volkomen gelijk met deze opwekking en begrijpen wij niet goed, waarom deze uitvoeringen de laatste jaren zoo slecht bezocht zijn. Het is steeds een genoegen de uitvoeringen te beluisteren en zorgt de leiding altijd voor een aange name afwisseling in het programma. Het concert werd geopend met „Kriegs- marsch uit Athalia", hetgeen een goede inzet was, gevolgd door „Loreley Para phrase". Voor de pauze voerde het strijkensem ble nog uit Paraphrase over „Stille Nacht" hetgeen wij een der mooiste nummers voor de pauze vonden en vooral toepasse lijk voor het naderende Kerstfeest. Als laatste nummer voor de pauze voer de cte solist van dezen avond, de heer Joh. van Rooij (viool), geaccompagneerd door mej. A. Kozel (piano) uit, „Romance in f-Dur" van Beethoven, „Sicilienne" van von Paradis en „Rondino über ein Thema von v. Beethoven" van Fr. Kreisler. Dit was de eerste keer, dat de heer van Rooy als solist in het publiek optrad en ook hij oogstte evenals Taveno na ieder nummer een warm applaus. Na een korte pauze deze uitvoerin gen hebben steeds bekend gestaan om de vlugge afwerking speelde Taveno een fantasie uit het Ballet „Coppelia"; „Dorn- röschen's Brautfahrt"; „Donausagen" van Fucik en tot slot een ouverture „Orpheus in de onderwereld" van Offenbach. Ook deze nummers werden ten zeerste door de aanwezigen gewaardeerd en moest ten slotte, omdat aan het applaus geen einde kwam, het ensemble apart een ap plausje in ontvangst nemen. Het was een mooie avond en het is te wenschen dat de ingezetenen zullen zor gen, dat deze vereeniging in stand kan blfjven. Diefstallen. Bij G. v. d. H., Rijndijk, zijn in den afgeloopen nacht vier zakken lijnmeel en een kist aardappelen gestolen en bij de landbouwers P. H. Elslaan en A. R. Elslaan respectievelijk 4 zakken ge mengd varkensmeel en 7 zakken gemengd varkensvoer. WOUBRUGGE. Ingebruikneming nieuwe openbare school. Uit goede bron vernemen wij, dat op 12 Januari 1937 de nieuwgebouwde openbare lagere school, annex gemeentearchieflokaal, officieel in gebruik zal worden genomen. Naar men weet, heeft de Burgemeester de zer gemeente gemeend het onderwijs in de oude openbare school, welke zeer bouwval lig was en niet meer aan de voor behoorlijk onderwijs te stellen eischen voldeed, niet te moeten bestendigen. Na uitvoerige cor respondentie met het betrokken departe ment, is goedkeuring tot den bouw ver leend. Onder architectuur van den heer W. Brouwer te Alphen a. d. Rijn werd het werk uitgevoerd door van Dam (timmer werk), Snel! en Henry (metselwerk), bei den te Alphen a. d. Rijn, terwijl het schil derwerk en loodgieterswerk verzorgd wer den, resp. door Wijsman en van Raad, bei den te Woubrugge. De inrichting der loka len werd opgedragen aan de bekende firma Kooymans Mes te Wychen, terwijl de leer middelen geleverd werden door de firma van Wieringen te Alphen a. d. Rijn. Deze school, bestaande uit 3 lokalen, komt in to taal te staan op pl.m. 10.000.dus per lokaal ruim ƒ3000.—. Het voortdurend strenge toezicht waarborgt de gemeente een degelijk gebouw. Om het schoolgebouw zal een plantsoen worden aangelegd onder des kundige leiding van de firma Lemkes te Alphen a. d. Rijn. Het geheel is een belang rijke verbetering en niet op de laatste plaats, een groote verfraaiing voor het dorp. alléén deze vluchtheuvels D groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mag men linksof rechts voorbijrijden; alle andere njjj^groen altijd ter rechterzijde. UHKS OF RECHVS PASTEEREiïdjjfl WOLLEN DAMESHANDSCHOENEN (5 B in moderne kleuren 87, 67, HEEREN OVERHEMDEN, prima 37 percal met twee boorden 1.77, DAMES HANDSCHOENEN, lm Leder, moderne Stof kleuren, Qj "T zeer nieuwe modellen 1.15, M OVERHEMDEN, wit met fant., g gp NAPPA HANDSCHOENEN, met wol 45 gevoerd2.47, 1.95, Db— ZIJDEN HEEREN ZELFBINDERS, 0^ zeer groote keuze 87, 68, ém^v HEEREN HANDSCHOENEN, 95 Prima Nappa, wol gevoerd 2.25, HEEREN SOKKEN, prima wol, extra BB solide, groote keuze. 95, 67 Öw Matzijde Dameshandschoenen met PRIMA WOLVOERING in de NIEUWSTE MODELLEN en GARNEERING, alle kleuren. 1.05 SerleuLhts85ct. Ser^L»95ct. Serie III nu slechts h. Donkersteeg 2-4-6 HET adres voor Vlaggen en Nationaliteits-artikelen VLAGGEN - WIMPELS, elke maat ONMIDDELLIJK leverbaar De origineele Oranje-Lippe muts voor slechts 75 ct. U behoeft dus géén minderwaardige namaak meer te koopen Hooigracht 51 TELEF: 20L5 voor 50, 70 en 90 ets. per week een TORPEDO Stof zuiger in 2 jaar Uw eigendom Eerst hij en dan U? b groote kom, dol levensmiddel»* bederven. Roei» di» ongedierte uit •nel en afdoend door Rodent, do onfeilbare ronendooder. Rodónl voor kiopenhokken. pokhuizen, «rii* keil. boerden,en en voor Uw woning. v. d. WERFFSTRAAT 4 Voor het at halen van papier gelieve U uitsluitend op te bellen No. 985 Brieven en bnodschappen P. J. COLLA LANGE MARE 51 MORGEN EN MAANDAG VERLAAGDE PRIJZEN

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7