GEZICHTSHAREN LEIDEN: Haarlemmerstr.133-135 +V+<§>+A VRIJDAG 18 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 CIICWÊ/ De Directie der N.V. SCHLAT- MANN's Confectie- en Manu- tactuurhandel „DE FAAM", ge vestigd te Leiden, roept bij deze haar aandeelhouders op tot bijwoning van de 7934 Buitengewone Algemeene VERGADERING van Aandeelhouders, welke den 28en December 1936 des voor middags te 10 uur gehouden zal worden ten kantore der Vennootschap, en waarop een voorstel tot wijziging der sta tuten behandeld zal worden. DE DIRECTIE Moderne vierk leest Zeer mooi laarsje, bruin leer met bruin Ook schitterend I suède. Prachtig a|s schaats- B AA laarsje. t In blauw leder met bl. suède. Zeer modern In zwart-en blauw leer en br. suède Keurig HEEPLAHDIA Van zeer fijn calfs- leder, uitsteken- I de pasvorm. Lakschoen voor bal er* gelegenheden. Prima lakleder. Zeer chique. Extra fijn calfsleder Uiterst solide, prachtig calfsleder Oersolide met rub ber, of leder-on derwerk. - In zwart en br. Voor de le R. K. Kerk sinds 240 jaren te Aalsmeer, vraagt ondergeteekende geld ter leen tegen 4 pet. of lager, of tegen lijfrente. Pater H. M. C. HEGGELMAN Pastoor te Aalsmeer. Gironummer 53007. worden afdoendverwrjderd.Nwe, vlugge methode Zrs. M. en A Buis, Den Haag, A. Paulowna- str. 50, Tel. 392097. Spreeku. 2-3 Kinderloorsje zeer sterk, heerlijke warme winter- dracht. v.af. A Sportief en uiterst soli de, in bruin v.af. Keurig sportief model letje zeer oport.in Bijzonder leuk model- letje.in zwart en bruin en lak v.af. Rondom breede rond i bruin en lak v.af VOOR UW VISITEKAARTEN N. V. DE LEIDSCHE COU RANT PAPENGRACHT32 LEIDEN Viltpumpje. wol gevoerd, in blauw Avondschoentje, zeer chique en apart. In zilver.en Bruin vilt, met zachte zool en hak SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK kleuren goudkleur. Abonnementen en Ad« vertentiën worden aan genomen door Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland. GEMEENTERAAD VAN W0UBRUGGE De Faad dezer gemeente kwam j.l. Woens dag in openbare vergadering bijeen ten gemeenteuhuize onder voorzitterschap van den heer Mumsen, burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Nadat alle leden gezeten waren, ver zocht de voorzitter den leden Zwetsloot en Anker om het te installeeren lid, J. Wal raven, binnen te leiden, waarna de voor zitter hem toesprak in enkele woorden. Hierna werd de vergadering geopend met gebed, waarna de notulen der vergadering van 18 November werden voorgelezen door den secretaris en onveranderd goedge keurd. De raad verbolgen. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van Ged. Staten, waarin deze mededeelen, dat verlenging van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen van Leeuwenhoek te Alphen aan den Rijn met een jaar, niet toegestaan is. Teneinde d_- bewoners ter wille te zijn, vindt het Col lage goed, dat de termijn voor eenmaal yerlengd wordt met 6 maanden. De heer Anker meent, dat de Raad in eerste en laatste instantie over onbewoon baarverklaring te beslissen heeft en nu schrijven Ged. Staten voor hoe het moet. Spr. vindt het geenszins juist, dat de Raad niets te vertellen heeft in deze zaken. B. en W. hebben in een vorige vergadering voorgesteld om verlenging van een jaar toe te staan en de Raad heeft zich hiermede vereenigd, hiermede blijk gevende, dat de getroffen maatregel van betrokkenen te zwaar is. Spr. stelt voor niet op het ver zoek in te gaan en anders onder protest hiertoe te besluiten. De heer van Ruiten merkt op, dat de eigenaar zooveel mogelijk tegemoet is ge komen aan de door B. en W. gestelde eischen voor verbetering. De Raad is hier mede accoord gegaan en als Ged. Staten nu weer andere wenschen hebben, dan komt het spr. voor, dat het beter is maar thuis te blijven. De voorzitter betoogt, dat niet-inwilli- ging van het verzoek weinig zal baten. Het College is deskundig voorgelicht door den inspecteur en van een eenmaal ge nomen beslissing zal men niet afwijken. Op een vraag van den heer Donder, of na verloop van de zes maanden, door het aan brengen van verbeteringen, aan de onbe woonbaarheid een einde gemaakt kan wor den, deelt de voorzitter mede, dat zulks mogelijk is, indien de woning alsnog in be woonbaren staat wordt gebracht en de in specteur van de volksgezondheid zich hier mede kan vereenigen. Besloten wordt aan het besluit van Ged. Staten gevolg te geven. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voornemens zijn, bij gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard een bedrag op de begrooting uit te trekken van 0.25 per leerling en een bedrag van 100.ten be hoeve van de overige feestviering. De heer Donker stelt voor de bijdrage per leerling uit te keeren aan de school besturen, die hiervoor de beste bestemming kunnen geven. De heer van Ruiten zegt, dat er een na tionaal feest is, zoodat het hem voorkomt, dat het het beste is het geld uit te keeren aan vereenigingen. Besloten wordt de begrooting 1937 te wijzigen en het geld uit te keeren aan de verschillende schoolbesturen. Op een reclame hondenbelasting wordt gunstig beschikt. Eveneens is dit het geval met een reclame schoolgeld. Een nieuwe brandweerveror dening. Hierna stelt de voorzitter aan de orde de vaststelling van een nieuwe verordening op de brandweer in deze gemeente. Spr. zegt, dat voorheen in de verordening een ver plichtend brandweersysteem was opgeno men, waaraan evenwel geen uitvoering meer werd gegeven. Thans is een vrijwil lig corps gevormd, dat geregeld zal oefenen. In verband hiermede diende dus de veror dening herzien te worden. Ook meenen B. en W. aan enkele voorschriften inzake voorkoming van brand, uitbreiding te moe ten geven. Verordeningen op den brand- raad en op het hoofdpersoneel zijn reeds door B. en W. vastgesteld. De voorzitter verzoekt den secretaris de verordening voor te lezen. De heer van Ruiten kan zich niet geheel vereenigen met de bepaling betreffende het hakken van bijten in het Ijs door be woners van aan water liggende perceelen. Spr. verwacht van dezen maatregel niet veel. Daarenboven komen hierdoor te veel gaten in het ijs, wat gevaar oplevert voor kinderen en gebruikers van het Ijs. Spr. verwijst hiervoor naar de gemeente Alkemade waar een soortgelijke regeling bestond Men is aldaar echter overgegaan tot het aanschaffen van bijlen, waardoor het personeel van de brandweer het zelf doet bij geval van brand. Verschillende leden hebben tegen het voortbestaan van deze reeds bestaande be paling geen bezwaar, mits deze soepel wordt toegepast. De verordening wordt hierna z.h.st. aangenomen. Kerstgave. Besloten wordt, evenals vorig jaar, aan de werkloozen en kastrekkers uit de ver schillende bonden, en kerstgave te ver strekken van 25% van het berekende steunbedrag. Wethouder Lieverse zegt, dat de ge meente een uitkeering doet aan de werk loozen, doch aan de armlastigen, welke voor rekening der gemeente komen, vindt nog geen uitkeering plaats. Spr. zou gaarne zien, dat aan deze menschen een uitkeering werd verstrekt van 2.50. Dt andere leden kunnen zich ten zeerste vereenigen met dit sympathieke voorstel van den wethouder. Geldleening. Besloten wordt tot het aangaan eener geldleening met de N.V. Bank van Neder - landsche gemeenten ten bedrage van 12.500.ten behoeve van de nieuw ge bouwde openbare lagere school. De heer Donker dringt er op aan. om, indien zulks mogelijk is, in de toekomst versterkt af te schrijven, waardoor de ge meente er financieel gunstiger voor komt te staan. Aangaan procedure. De voorzitter zegt, dat voor enkele maan den een aanrijding heeft plaats gehad met het gemeentehuis, waarbij een aanplakkast vernield is geworden. De bestuurder van de auto, die aanvankelijk schuld bekende, heeft later ontkend. Alle gedane moeite om de ontstane schade vergoed te krijgen misukte zoodat B. en W. zich genoodzaakt zien gerechtelijk het bedrag te innen. B. en W. vragen hiervoor machtiging van den Raad. De heer Anker merkt op, dat die borden aan de voorzijde van het gemeentehuis ge vaarlijk zitten. Liever zag spr. een andere plaats aangewezen van bevestiging. De pas sage is ter plaatse, voor het steeds toene mend verkeer, te nauw. De voorzitter zegt toe deze zaak in over weging te nemen. Z.h.st. vereenigt de Raad zich met het voorstel van B. en W. tot het aangaan eener procedure in eerste aanleg. Begrootingen 1936 en 1937. De begrootingen van de diensten 1936 en 1937 worden hierna gewijzigd, nadat de secretaris op verzoek van den heer Anker, enkele toelichtingen verstrekt. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten bericht is ingekomen, dat met het besluit van den Raad, inzake vaststelling van rood- en blauw-omlijnde gebieden, niet accoord gegaan kan worden. De kom der gemeente, met rood belijnd, waarbinnen naast elkaar gebouwd kan worden, is goed, doch de blauwe gebieden, waarbinnen niet anders gebouwd mag wor den dan op afstanden van minstens 10 meter, is te ruim genomen en behoort ver kleind te worden. Z. h.st. vereenigt de Raad zich met het voorstel van B. en W. om deze wijziging, ten behoeve van het dorp Woubrugge, aan te brengen. Bij de rondvraag informeerde de heer Walraven naar de verhuring der woningen van Nieuw Leven. Spr. betreurt het dat zooveel woningen leeg staan. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak de volle aandacht van B. en W. heeft. De heer Anker vraagt naar het bonnen systeem, dat in deze gemeente is ingevoerd voor de armlastigen. Spr. heeft gehoord, dat niet direct betaling plaats vindt van de aangeboden nota's. De voorzitter zegt, dat zulks juist is. Als de bonnen worden ingediend worden deze eerst onderzocht en gecontroleerd, waarna mandateering plaats heeft. Hiermede gaan echter enkele dagen gemoeid. Spr vindt dit echter geenszins erg; immers het geld is safe en er zullen heusch wel andere geval len zijn, waarin betaling langer op zich laat wachten Eveneens zegt de voorzitter, dat er geknoeid wordt met de bonnen, doordat er enkele personen zijn, die deze bonnen aanbieden, terwijl de levering heeft plaats gehad door iemand buiten de gemeente. Hiertegen zal streng worden opgetreden. De gevallen, waarover geklaagd wordt, zijn echter goed bekend en men wist reeds uit welke hoek de wind woei. De secretaris licht nader toe hoe de gang van zaken is op de secretarie na de inleve- i ring van bonnen. De voorzitter zegt, dat hij de bezwaren der middenstanders niet kan deelen. Als er i wantrouwende menschen zijn, die bezwaren hebben bonnen ter gemeente-secretarie in te leveren zonder eenig ontvangbewijs, dan doen deze personen beter geen bonnen meer in ontvangst te nemen. Men kan toch niet verlangen, dat de secretarie op elke ingeleverde bon een bewijs van ontvangst afgeeft! Dit is nog nimmer gebeurd en spr. zal dit ook niet bevorderen. De heer Donker vraagt welk standpunt B. en W. denken in te nemen bij de vast- I stelling van het aan bijzondere schoolbestu ren uit te keeren bedrag ex. art 101 der L.O.-wet. De voorzitter zegt, dat hierover nog niet is gesproken. Dit komt eerst aan de orde bij de vaststelling der vergoeding. Spr. merkt echter op, dat men geen hooge ver wachtingen moet hebben. Naar eerlijkheid en billijkheid zal gehandeld worden. Spr. keurt het optreden van het hoofd eener bijzondere school, die op een vergadering bij het houden van een referaat aan het adres der gemeente uitlatingen heeft ge lanceerd, die'niet alleen onwaar zijn, maar een blaam werpen op het prestige der ge meente, ten zeerste af. De harmonie tus- schen de schoolbesturen is steeds goed ge weest en spr. is voor behoud van een goede samenwerking, doch als men in bedekte I termen uitlaat, dat de gemeente geen notie I heeft van de bepalingen der L.O -wet 1920 en deze onjuist toepast, dan past hiertegen protest van de zijde van de bestuurstafel der gemeente. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. U hebt voorrang indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal in é't ziekenhuis allen tijd om tot andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12