WOENSDAG 16 DECEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Stormachtige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, met tijdelijk regen, later opklarend, aanvankelijk zachter, later iets kouder. Hoogste barometerst.: 767.7 te Budapest. Laagste barometerst,: 712.6 te Thorshavn. De sterke barometerdalingen, die gister morgen reeds gemeld werden door sche pen op den Oceaan op onze breedte en om streeks 25 graden W. L., kondigden de na dering aan van een nieuwen storm na de opklaring van gisteren. Tusschen IJsland en Schotland daalde de barometer weer tot onder 710 m.m. en in het geheele Wes ten waait de wind weer met stormkracht. In het binnenland van Europa hield het gebied van hoogen luchtdruk stand. De stormachtige winden brengen de lucht- massa's van hooge temperatuur tot hoog in het Noorden. In Noord-Scandinavië zijn de temperaturen meer dan 10 graden boven normaal en tot ver binnen den Poolcirkel zijn de temperaturen boven het vriesount. Daartegenover brengen in het Noord-Wes ten winden uit het Poolgebied de arctische koude naar het Zuiden, zoodat het on IJs land zeer koud is. In Centraal-Eurona komt nractisch geen vorst meer voor. In het niveau der Alpen is de temoeratuur boven 1500 meter onder het vriespunt en valt lichte sneeuw (Santis min 10 graden, Junpfrauioch min 12 graden, Zu?snitze min 9 graden). Het is te voorzien, dat het stormachtige en betrekkelijk zachte weer zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR 6.5 gr. C. LICHT OP VOOR FLITSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 4.15 uur tot Donderdagmorgen 7.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 17 December voorm. 4.33 en nam. 4.48 uur. VOLKSBOND-NIEUWS. Ontspanningsavond voor de R.-K. werkloozen. Gisteravond werd in het Volksbondge bouw aan de Steenschuur een drukbezoch te ontspanningsavond voor de werkloozen gehouden. Dergelijke avonden willen er wel in; dat is de indruk als men zoo'n avond mee maakt. De waarnemend voorzitter, de heer Tobé, opende op de gebruikelijke wijze en heette allen welkom. Het deed hem goed, zoovelen bij elkander te zien. Na eenige mededeelingen van internen aard, deelde hij mede, dat in den loop van den avond prof. Cleophas, die gisteren zijn 12 1/2-jarig priesterfeest herdacht, hoopte aanwezig te zijn. In verband met de feli citatie van de werkloozen, tot de prof. ge richt, kon hij mededeelen, dat het ge schenk, hem toen aangeboden, bijzonder in den geest was gevallen. Na nog welkom geheeten te hebben aan den causeur van dezen avond, den heer Christiaanse, ver klaarde spr. den avond voor geopend. De gramofoon draaide stemmige Kerstliede ren, waarin de heer Christiaanse op voor treffelijke wijze een Kerstverhaal voor ons vertolkte, dat om inhoud en betoogtrant insloeg. Vervolgens werd de projectielan taarn ingeschakeld, lichtbeelden vertoon den zich op het witte doek. en, pakkend vertellend, geillustreerd door deze beelden voerde spr. ons naar een boerderij in de Alpen en deed allen meeleven met het ge beuren daar ter plaatse in Kerstnacht. Geen wonder dat een luid applaus den causeur beloonde voor het gesprokene en den voor zitter hem geen woord van afscheid maar een tot weerziens toeriep. Prof. Cleophas was intusschen. binnen gekomen, werd met een spontaan applaus begroet, waarna de voorz. de tolk van allen was, om hier, te midden der werkloozen, den jubilaris veel goeds te wenschen na mens het comité en de werkloozen, daar bij den wensch uitende dat het hem gege ven moge zijn nog lange jaren te mogen arbeiden tot heil der zielen en tot zegen van allen. (Applaus). Prof. Cleophas, het woord verkrijgende, drukte in de eerste plaats zijn groote dankbaarheid uit voor de gelukwenschen, hem van de werkloozen geworden, maar bovenal voor de fraaie fruitmand. Deze daad, aldus spr., heeft mij werkelijk ver steld doen staan, heeft mij ontroerd. Zij, die het niet konden missen, hebben toch gegeven. Dit heeft de band, die tusschen ons bestond, nog nauwer toegehaald, nog meer verstevigd. Weest er van verzekerd, dat ik steeds met u meeleef in alles, dat ik u steeds in mijne gebeden gedenk. Dat het schoone Kerstfeest, dat wij weldra gaan vieren, het feest van vrede en geluk, ook voor u datgene moge brengen, wat voor u en de uwen tot steun en stutse kan zijn; dat het licht dat uitstraalt van het Kin- deke in de Krubbe ook uwe ziel zal binnen dringen en u vertroosten! Laten wij toch in alles onszelf zijn, en blijven vertrou- .wen op Hem, den Schenker van alle goeds, ondanks de stormen die ons omringen, ondanks de stroomingen in het wereld gebeuren. Wij moeten standvastig zijn in ons H. Geloof en daarin wil ik u helpen zoo veel in mijn vermogen is. Daarom heb ik één verzoek, geef u op voor een maan- delijksche recollectie, die ik met u zal hou den. Na nog een paar vluchtige films van de tective Snuifneus, welke de vroolijke stem ming er in brachten, werd de avond be sloten en keerden allen voldaan huis waarts. AANBESTEDINGEN. Uitslag van de openbare aanbesteding van onderhandsch bestek 2, dienst 1937 voor het vervoer van materialen, enz., ten behoeve van den dienst der bestratingen, wegen en rioleeringen van Gemeentewerken alhier. Per 1000 stuks keien 13x20 c.M. J. M. Samson, Leiden f 10.C. L. v. Velzen f 3.75, W. Vollebregt, Oegstgeest f 3. Gebr. Klein, Leiden f3.per 1000 stuks keien 13x30 c.M.: J. M. Samson, Leiden fll.—C. L. v. Velzen, Leiden f3.75, W. Vollebregt, Oegstgeest f3.Gebr. Klein. Leiden f 3.per 1000 stuks keien 16x16 c.M.: J. M. Samson, Leiden f 10.C. L. v. Velzen, Leiden f 3.75, W. Vollebregt, Oegstgeest f 2.75, Gebr. Klein, Leiden f3.per 1000 stuks keien 16x24 c.M.: J. M. Samson, Leiden f 11.C. L. v. Velzen, Leiden f3.50, W. Vollebregt, Oegstgeest f 2.75, Gebr. Klein, Leiden f 3.per 1000 stuks keien 12x14 c.M.: J. M. Samson, Lei den f 10.C. L. v. Weizen, Leiden f 2.50, W. Vollebregt, Oegstgeest f 2.50, Gebr. Klein Leiden f3.per 1000 stuks Waalklinkers gewoon formaat: J. M. Samson, Leiden f 2.C. L. v. Velzen, Leiden f 0.95, W. Vol lebregt, Oegstgeest f0.70, Gebr. Klein, Leiden f 1.per 1000 stuks Waalklinkers dik formaat: J. M. Samson, Leiden f 3. C. L. v. Velzen, Leiden f 1.W. Vollebregt, Oegsteest f0.75, Gebr. Klein, Leiden f 1. per 1000 stuks Vlamovic: J. M. Samson, Leiden f 10.C. L. v. Velzen, Leiden f 2.50, W. Vollebregt. Oegstgeest f 1.30, Gebr. Klein, Leiden f 1.per 1000 stuks Rijn klinkers: J. M. Samson, Leiden f2.C. L. v. Velzen, Leiden f0.80, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.70, Gebr. Klein, Leiden f 0.80; per 1000 stuks Trottoirtegels (2e halve te gels zullen voor één heele worden gere kend): J. M. Samson, Leiden fll.C. L. v. Velzen, Leiden f 4.W. Vollebregt, Oegstgeest f 3.50, Gebr. Klein, Leiden f 4. per strekkenden meter trottoirband (na tuursteen): J. M. Samson, Leiden fO.10, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.10, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.08, Gebr. Klein, Leiden f 0.08; per strekkenden meter trottoirband (beton): J. M. Samson, Leiden f 0.10, C. L. v. Velzen, Leiden f0.08, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.08, Gebr. Klein, Leiden f 0.08; per strek kenden meter opsluitband 8x25 c.M. (be ten): J. M. Samson, Leiden f 0.06, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.05, W. Vollebregt, Oegst geest f 0.04, Gebr. Klein, Leiden f 0.04; per kubieken meter zand: J. M. Samson, Leiden f 0.70, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.50, W. Vol lebregt, Oegstgeest f 0.44, Gebr. Klein, Lei den f 0.50; per kubieken meter grond: J. M. Samson, Leiden f 0.70, C. L. v. Velzen, Leiden f0.65, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.44, Gebr. Klein, Leiden f 0.60; per kubie ken meter puin, oud materiaal, enz.: J. M. Samson, Leiden f 0.80, C. L. v. Velzen, Lei den f 0.65, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.55, Gebr. Klein, Leiden f 0.60; per kubieken meter veld- of witte keien: J. M. Samson, Leiden f 0.80, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.65, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.60, Gebr. Klein, Leiden f 0.60; per kubieken meter steenslag: J. M. Samson, Leiden f0.80, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.65, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.54, Gebr. Klein, Leid en. f 0.60; per kubieken meter grind: J. M. Samson, Leiden f 0.80, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.65, W. Vollebregt, Oegstgeest f0.49, Gebr. Klein, Leiden f 0.60; per stuk trottoir- en straatkolken: J. M. Samson, Leiden fl.50, C. L. v. Velzen, Leiden f 0.25, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.16, Gebr. Klein, Leiden f 0.25; per stuk wegenteer en asfalt in vaten: J. M. Samson, Leiden f 1.C. L. v, Velzen, Leiden f 0.25, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.18, Gebr. Klein, Leiden f 0.25; per vracht diverse materialen per uur: J. M. Samson, Leiden f 2.C. L. v. Velzen, Leiden f 1.25, W. Vollebregt, Oegstgeest f 1.20, Gebr. Klein, Leiden f 1.30; voor een auto met chauffeur in huur per uur: J. M. Samson, Leiden f 1.75, C. L. v. Velzen, Leiden f 1.25, W. Vollebregt, Oegstgeest fl.19, Gebr. Klein, Leiden fl.30; voor een paard en wagen met voerman in huur per uur: C. L. v. Velzen, Leiden fl.—W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.90, Gebr. Klein, Leiden f 0.80. Uitslag van de openbare aanbesteding onderh. bestek 1, dienst 1937, voor het leve ren van het benoodigde zand voor den be- stratingsdienst dezer gemeente: a. franco op de Stadshulpwerf bij aan voer in groote hoeveelheden (byv. in sche pen van pl.m. 200 ton): duinzand voor den prijs van per M3.: G. Harland, Leiden 10.80, P. J. Corver, Leiden f0.70, W. L. v. d. Ham, Voorschoten f0.72, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.77, H. Compeer, Oegstgeest f 0.85, M. A. v. d. Ham, Oegstgeest f0.65, Gebr. Huy en Co., Leiden f0.72, J. H. v. Veen. Leiden f0.69, J. M. Samson, Leiden f0.74^; rivierzand voor den prijs van per M3.: W. Vollebregt, Oegstgeest f0.99, H. Compeer, Oegstgeest fl.02, J. H. Sam son, Leiden f 1. b. franco op de andere in Par. 4 van het bestek genoemde plaatsen bij aanvoer in telkens op te geven willekeurige hoeveel heden duinzand voor den prijs van per M3.: G. Harland, Leiden f0.80, P. J. Cor ver, Leiden f 0.80, W. L. v. d. Ham, Voor- Crisis in den drankhandel Demonstratief congres Eerst nu helaas! Zoo zuchten alle bij den handel ingedistilleerd en andere alcohol houdende dranken betrokkenen, nu zij op een demonstratief congres in den Dieren tuin van hun moeilijkheden komen getui gen en van de onevenredige en onrecht vaardige lasten die de Regeering hun op legt. Eerst nu helaas! Doch de voorzitter, de heer van Dijk, verzekerde aanstonds na het constateeren van deze verzuchting over het laat ko men van dit congres, dat eer men tot dit uiterste middel zijn toevlucht nam, langs allerlei wegen is getracht een eind te ma ken aan de bestaande wantoestanden van ongemotiveerd zware lasten, van juridische onzekerheid on-' r het regime van een drankwet, die ve~i te veel overlaat aan de willekeur der gemeente en van smokke larij, accijnsontduiking met al de ontzet tende gevolgen van dien voor de volksge zondheid. Met een warm applaus onderstreepte de vergadering, die de groote zaal geheel vul de, deze openingsverklaring, afgelegd ten overstaan van de vertegenwoordigers der ministers van Sociale Zaken, van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Finan ciën en van enkele Kamerleden, onder wie de heeren dr. Kortenhorst en van de Putt, die allen op de eerst rijen voor het podium hadden plaats genomen. De hoofdzakelijkheid van een accijns verlaging, het punt dat den distillateurs het meest dwars zit, werd vervolgens be sproken door den heer N. F. van Moorsel, die in een breedvoerig overzicht van de accijns wetgeving aantoonde dat de in 1930 doorgevoerde accijnsverhooging niet alleen niet de 4 millioen heeft opgebracht, die de minister ervan verwachtte, doch in tegen deel de opbrengst deed verminderen, om dat in Nederland sedert 1931 het legale verbruik met bijna 40 pet. daalde. Het le gale verbruik. De hooge accijns maakte den smokkelhandel en clandestiene stoke^ rij winstgevend. Het gebruik van langs deze onwettelijke wegen verkregen gedis tilleerd nam voortdurend toe. De schat kist kreeg dus niet wat haar toekwam. Controle op den illegaal verkregen drank bestaat er niet; er wordt haarstraübend mee geknoeid met funeste gevolgen voor de volksgezondheid. Een ander gevolg van dezen toestand is, dat de bewoners van de grensstreken in Duitschland of in België hun vertier zoe ken. In de Belgische dorpjes vlak om Maastricht waren tot voor kort niet meer dan 17 café's; thans staan er 116 terwijl er nog vier worden geboijwd. Al deze gele genheden worden vrijwel uitsluitend door Nederlanders bezocht. Met zulke ernstige gevolgen, dat de Bisschop van Roermond er in een openlijk schrijven tegen moest optreden. schoten f 0.72, W. Vollebregt, Oegstgeest f 0.77, H. Compeer, Oegstgeest f 0.85, M. A. v. d. Ham, Oegstgeest f 0.65, Gebr. Huy en Co.,' Leiden f 0.84, J. H. v. Veen, Leiden f 0.69, J. M. Samson, Leiden f 0.74 rivier zand voor den prijs van per M3.: W. Vol lebregt, Oegstgeest f 1.35, H. Compeer, Oegstgeest f 1.35. MEISJESCONGREGATIE PAROCHIE O. L. CR. HEM. EN H. JOZEF. De Eucharistische week in onze kerk is een volkomen succes. Daaraan helpen onze meisjescongreganisten natuurlijk hard mede, want een oprecht Mariakind wil vóór alles leven uit de H. Eucharistie: zij doen dat door getrouwe deelname aan alle oefeningen. Maar heel bijzonder worden de leden van beide afdeelingen opgeroe pen tot massale deelname aan de volgen de, speciaal voor onze congregatie bestem de oefeningen: Vrijdagmorgen generale H. Communie: een ieder mag komen op het voor haar het meest geschikte uur: biechtgelegenheid eiken avond, dus ook vanavond en morgen (Donderdag) avond van zes uur tot aan het Lof van half negen Zaterdagavond half negen Plechtig Ma- rialof met toewijding aan Marie. Zondag: des morgens met heel de paro chie, weer Generale H. Communie. Des middags: om vier uur openbare aan bidding. Wij plaatsen onze deelname onder het motto: Door Maria tot Jezus! Voor het Bestuur, KAP. DORBECK, Pr. RECHTZAKEN BELEEDIGING VAN MINISTER VAN SCHAIK. De leider van „Zwart Front" in hooger beroep. Het Bossche Gerechtshof behandelde he den in hooger beroep de strafzaak tegen A. J. M., leider van het Nederlandsche Volksfascisme „Zwart Front" te Oister- wijk, die door de Bredasche rechtbank is veroordeeld tot één maand gevangenis straf, wegens beleediging van mr. J. R. H. van Schaik, Minister van Justitie. Tegen dit vonnis hebben zoowel de ver dachte als de officier van justitie hooger beroep aangeteekend, het artikel behan delde de zaak Mannheimer. De advocaat-generaal betreurde het in zijn requisitoir, dat de rechtbank ver dachte terzake van smaad heeft vrijge sproken en hem alleen wegens beleediging heeft veroordeeld. Hij achtte den inhoud van het artikel in hooge mate beleedigend voor Minister van Schaik. Daar de verdachte het vorig jaar een voorwaardelijke straf van twee maanden heeft gehad, waarvan de proeftijd nog niet om is, zal ook deze straf ten uitvoer wor den gelegd. Hij eischte een gevangenis straf van vier maanden. Voor de distillateurs wel zéér teleurstel lend is het bij dit alles wel; terwille van de Fransche wijnboeren, een verlaging van den wijnaccijns te zien voorstellen, doch niets te zien gebeuren voor hén, die toch kinderen van het eigen huis zijn. En dat, terwijl de minister meermalen uitdrukke lijk erkende dat voor den gedistilleerd- accijns de grens is overschreden waarbij belastingverhooging tot grooter opbrengst leidt. Den bona-fide distillateur is thans het water tot de lippen gekomen. Zij kunnen niet langer wachten, geen dag en geen uur. Meermalen werd deze rede door applaus onderbroken een geestdriftige toejui ching viel den spr. aan het slot ten deel. Baron C. R. T. Krayenhoff stelde ver volgens het groote belang van het vreem delingenverkeer het hotel- en restaurant bedrijf en voor de Nederlandsche gemeen schap in haar geheel, óók voor de inkom sten van Rijk en gemeenten in het licht. Na deze rede werd eenigen tijd gepau- seerd. Mr. M. M. van Velzen oefende, na de heropening van de vergadering, scherpe critiek uit op de bestaande drankwetge ving. Zooveel artikelen als de drankwet heeft, zoovele fouten kleven eraan. Zij is de schrik van de advocaten en juristen, de wanhoop der gemeentebestuurders en de dwangwet van de betrokkenen bij den handel in gedistilleerd. Het goeds dat erin ligt, kan men in enkele minuten uitspre ken. Het kwaad laat zich in geen uren volledig schetsen. Slechts memoreert spr. de vernederende gebondenheid van den vergunninghouder aan allerlei bepalingen over de overdracht en het verloren gaan dezer vergunning en de willekeur waarmee de overheid ver gunningen kan intrekken. Nergens blijkt uit al deze bepalingen ook maar iets van saamhoorigheid tusschen overheid en kleinhandel. Spr. dringt aan op spoedige herziening. De heer Th. v. d. Voorden, toonde ver volgens aan, onder hoe zware lasten de kleine bedrijven gebukt gaan. De heer J. P. de Haan onderstreepte dit betoog tegen de vaste lasten voor het grootbedrijf. Mr. M. M. van Velzen stelde vervolgens een motie voor, waarin er bij de regeering op wordt aangedrongen, dat een .ingrijpen de verlaging der accijnzen op gedistil leerd en bier, alsmede een verlaging van de zware overheidslasten die op de bij den handel in gedistilleerd betrokken bedrij ven rusten,, spoedig tot stand kome en ver volgens dat een commissie worde benoemd belast met de voorbereiding van een nieu we drankwet, die rekening houdt met het bestaanrecht der bedrijven. Onder applaus werd deze motie aange nomen. De voorzitter sprak een dankwoord en sloot de vergadering. „Tijd" UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Staatspartij, afd, Jongeren. Onder voorzitterschap van den heer L. G. de Ko ning hield de R.-K. Staatspartij, afdeeling Jongeren „Jhi. Ruys" te VeurLeidschen- dam een algemeene ledenvergadering, wel ke ondanks de zeer treurige opkomst der leden, toch een groot succes is geworden. Na de gebruikelijke opening en enkele mededeelingen, volgde verkiezing van 2 be stuursleden. Bij enkele candidaatstelling wordt allereerst gekozen de heer F. Uytten- hout, terwijl bij gehouden stemming werd gekozen de heer C. v. d. Velde. Tot voorzitter werd bij acclamatie ge kozen de heer L. G. de Koning; door den voorzitter werd dank gebracht aan de af tredende bestuursleden. Bij de rondvraag werd het woord ge voerd door den waarnemend voorzitter der R.-K Staatspartij, afdeeling Veur, die >eni- ge wenken gaf en de leden aanspoorde tot groote activiteit; onder leiding van den voorzitter werden diverse besprekingen ge houden met als resultaat, dat zich een kern vormde van 12 leden, die zich zullen be lasten met huisbezoek voor de aanwerving van nieuwe leden, het verspreiden en col- porteeren van de „Opmarsch", enz., terwijl besloten werd meerdere leden te werven voor deze taak om zoodoende een groote actie te kunnen ontplooien en mede te werken aan den opbouw der R.-K. Staats partij, zoodat zeer zeker een prachtig re sultaat werd bereikt. De voorzitter sprak nog de hoop uit, dat het goede voorbeeld alle leden zal aansporen tot groote mede werking. STOMPWIJK. Propaganda-avond. 'n Avond dus van propaganda, van aansporing, opwekking en aanmoediging. U kunt daar kennis maken met doel en streven van den B.V.L. U kimt daar uw man, uw verloofde, uw zoon aan moedigen door uw tegenwoordigheid. U kunt door uw opwekkend voorbeeld een aansporing zijn voor velen. Dank aan allen, die ons mooie ideaal steunen. Dank aan hen, die hun persoon be schikbaar stelden. Dank ook aan die fir ma's, die door hun stoffelijken steun blijk gaven den B.V.L. een warm hart toe te dragen. Als altijd biedt de Plaatselijke Commis sie een programma, dat keurig verzorgd is en u een gezelligen, maar toch leerrijken avond waarborgt. Het hoogtepunt van den avond zal natuurlijk zijn de aanwezigheid van Z. Exc. mr. L. N. Deckers, Minister van Landbouw en Visscherij (onvoorziene om standigheden voorbehouden). Ieder Stompwijker wil daar natuurlijk bij tegenwoordig zijn en is dus Donderdag avond om half acht in Café „Het Blesse Paard". AGENDA LEIDEN. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, R; K. Handelsreizigersver., leden vergadering in „De Harmonie", 8.30 u. Spreker pater v. d. Snoek over: „Revolutie, of Christelijke Ordening". Woensdag, De Hanze „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a.s. waargenomen dooi de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12. telef. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en J. Doedeis, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Uitslag Schietwedstrijd. Geschoten werd in twee groepen: Groep A: Scherpschutters en Groep B: Niet-scherpschutters. De schutter met 't hoogst aantal punten werd tevens bezit ter, voor één jaar, van den Burgem. Keij- zer-wisselbeker, 't Maximum puntenaantal bedroeg 50. De namen der 5 eerste schut ters van beide afdeelingen volgen hieron der: Groep A: 1. A. v. d. Poel, met 49 pnt., winnaar van den wisselbeker; 2. J. Juffer mans 48 pnt.; 3. J. v. d. Helm 48 pnt.; 4. P. v. d. Meer 45 pnt.; 5. M. v. d. Pijl 45 pnt. Groep B: 1. C. Vogelaar: 2. A. de Win ter; 3. N. Onderwater; 4. W. v. Bemmelen; 5. P. v. Bohemen. NIEUWVEEN. Vergadering Feestviering. Maandag avond is door het Huldigings-comité voor de feestviering bij gelegenheid van het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard een vergadering gehouden in Hotel Schreuder. De opkomst was zeer gering, hetwelk wel zijn oorzaak hierin zal vinden, dat aan deze bijeenkomst weinig publici teit gegeven was. Bij monde van den heer M. Karsemeier werden de aanwezigen har telijk verwelkomd. Nadat de plannen door den heer Karsemeier eenigszins zyn uitge stippeld werd een kwartiertje gepauzeerd; spreker hoopt, dat hierna de sluizen dei- welsprekendheid zich zullen openen om verschillende denkbeelden naar voren te brengen. De sluizen der welsprekendheid openden zich echter niet, tenminste men kwam niet met een voorstel. Wel gingen stemmen op, welke hun spijt uitdrukten, dat aan deze te houden bijeenkomst zoo wienig bekendheid was gegeven. Een voor stel nog eenmaal een vergadering te beleg gen vond ondersteuning, waarop door hot comité direct het besluit werd genomen nog eenmaal de ingezetenen bijeen te roe pen. De datum voor deze vergadering is be paald op a.s. Dinsdag 22 December des avonds te 8 uur in Café H. v. Eijk. De heer Karsemeier deelde verder nog mede, dat het feest op 8 Januari zal gevierd worden, en verzocht de burgerij zooveel mogelijk te illumineeren. Prijzen voor de mooiste verlichting worden beschikbaar gesteld. Tenslotte bracht spreker dank aan de aan wezigen voor de belangstelling en een bij zonder dankwoord aan het Gemeentebe stuur, den secretaris J. J. Roovers en den heer J. Bergsma voor hun toegezegde me dewerking. Hierna ging het comité in af zonderlijke vergadering om aan de plannen vasteren vorm te geven en a.s. Dinsdag met een rijk uitgewerkt program ter tafel te komen. Wij twijfelen niet of geheel Nieuwveen zal zich opmaken deze bijeen komst bij te wonen. Nieuwveen's burgerij heeft altijd getoond de nationale feesten ook echt nationaal en met groote geest drift te kunnen vieren en wij mogen re kenen, dat ook deze gebeurtenis op waar dige wijze zal herdacht worden. Ten slotte kunnen wij er nog melding van maken, dat enkele Buurtbewoners de koppen reeds bij elkaar hebben gestoken en tegen Donderdag 17 dezer des avonds te 8 uur in Hotel Schreuder een vergade ring hebben uitgeschreven. Dit zal voor de andere dorpsgedeelten zeker prikkelend werken en wij stellen ons voor, dat een strijd zal ontbranden, waarin allen zullen trachten er het schitterendst uit te voor schijn te komen. Dat dus niemand der ge- noodigden op deze bijeenkomst ontbreke! OUDE-WETERING. Notaris Grundemann. Op zijn verzoek is aan G. W. A. Grün- demann, met ingang van den dag van in diensttreding van zijn opvolger, doch uiter lijk met ingang van 14 April 1937, eervol ontslag verleend als notaris te Oude-Wete- ring. WARMOND. Gemeente-reiniging. Door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is aan den heer J. G. Keijzer alhier opgedragen het vervoer van asch en vuilnis volgens het algeheele reorganisatiebesluit voor dezen dienst. Winkelsluitingswet. Door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is be sloten zulks in verband met de algemeene beschikking van den heer Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van 23 November Nr. 52516 J. A., in verband met het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Zijne D. H. Prins Bernhard. ontheffing te verleenen, ten aanzien van het tijdvak van 4 tot en met 7 Januari 1937, van het be paalde in artikel 2, onder b, van de winkel sluitingswet 1930 voor alle winkels en hier aan geen voorwaarden te verbinden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2