ZATERDAG 12 DECEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 6 kele landen uitsprak en het voorstelde alsof de Sóvjet-regeering de niet-inmen- gingsovereenkomst van Londen heeft na geleefd. De gedelegeerde van Nieuw-Zee- land, Jordan, ging nog verder dan Potem- kin; hij wenschte niet slechts dat de Vol kenbond voor de handhaving van den vre de zou zorg dragen, doch bepleitte boven dien, dat de Volkenbondsraad een onder zoek naar de oorzaken van den burgeroor log zou instellen en over de gerechtvaar digdheid van den opstand en van den aan de opstandelingen verleenden buitenland- schen steun een oordeel zou uitspreken. Tegenover deze beide meeningen, die een krachtig Volkenbondsoptreden bepleitten, stond in lijnrechte tegensteling de opvat ting van den Poolschen afgevaardigde Ko- mornicki, die openhartig uitsprak, wat verschillende andere raadsleden ook dach ten, doch wat zij uit hoffelijkheid jegens Del Vayo verzwegen, namelijk dat de zit ting van den Volkenbondsraad beter ge heel achterwege gebleve ware, omdat de Volkenbond onder de tegenwoordige om standigheden door de afwezigheid van Duitschland en Italië toch tot machteloos heid is gedoemd. Tuschen deze twee stroomingen in ston den de redevoeringen van de gedelegeer den van Engeland en Frankrijk Lord Cran- borne en Vienot. Beiden erkenden, met Del Vayo, het groote gevaar, dat een voortzetting van den burgeroorlog in Spanje voor den interna tionalen vrede zou met zich brengen. Bei den meenden echter, evenals Komornicki, dat de Volkenbondsraad onder de tegen woordige omstandigheden niet veel prac- tisch nut verrichten kan. OOSTENRIJK. NAT. SOCIALISTEN WEER ACTIEF Hakenkruisen aan de Kerstboom De activiteit der nationaal-socialisten in Oostenrijk is na de sluiting van het DuitschOostenrijksehe accoord weer op gekomen, gelijk blijkt uit de talrijke pro cessen tegen nat. soc. agiatoren voor de rechtbanken. De nationaal-socialisten stre ven er naar, hun partij als onafhankelijke politieke partij te doen erkennen, welke recht zou hebben op vertegenwoordiging in de regeering. Zij hopen langs dezen weg zich van de totale macht te kunnen mees ter maken. Ook de K.W.P. ontvangt berichten, dat de nationaal-socialisten in Oostenrijk een geweldige uitgebreide propaganda-actie voeren. De S.A.-troepen houden weer hun bijeenkomsten, terwijl geregeld nachtelij ke wandeltochten en oefeningen plaats vinden. In zeker kringen is men er ernstig over bezorgd, dat de regeering dit alles onge hinderd toelaat. De klachten over dit driest optreden der nationaal-socialisten hebben zelfs dusdanige afmetingen aangenomen, dat het „Linzer Volksblatt" hieraan een afzonderlijk artikel wijdt, waarin tal van gevallen worden opgesomd, betreffende de activiteit der nationaal-socialistische organisaties en dat tot titel draagt: „Over al dezelfde klachten". Met belangstelling zien de bladen uit naar de maatregelen die de regeering denkt te nemen. In Weenen hebben de autoritei ten een aantal arrestaties verricht in een hulpcentrale van de nationaal-socialisten, waar behalve de hoeveelheid propaganda materiaal ook een massa hakenkruisen die voor versiering van de Kerstboomen moes ten dienen, in beslag genomen werden. ZUID-AMERIKA STAKING-ONLUSTEN TE CHESTER Bij de schepswerf te Chester in den Staat Pensylvanie is het tot ernstige bot singen tusschen werkwilligen en stakers gekomen. De eersten trachtten den keten der stakingsposten te verbreken en de werf te betreden. Er ontstonden vechtpar tijen, waarbij een man gedood werd, ter wijl 40 personen verwondingen opliepen. De politie kon de orde herstellen na van traangas gebruik te hebben gemaakt. BUITENLANDS8HE BERICHTEN INSTORTINGSONGELUK BIJ MUNCHEN. Tengevolge van de instorting van een gewelf zijn acht arbeiders, die werkzaam heden verrichten in den Ratskeller Gra- fing bij Munchen bedolven. Twee hunner werden levend geborgen. De ondernemer, die de leiding had over de werkzaamhe den, die door de arbeiders werden verricht, is in arrest gesteld. WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoe komt het, dat van mijn doperwtjes in de weckglazen de meeste zuur zijn en de deksel zat er stevig op? Antwoord: Doperwten laten zich heel moeilijk wecken. Deze peulvruchten bezit ten een bijzondere aantrekkingskracht voor wormpjes. Zoolang er één wormpje in een glas achterblijft, bederft de inhoud. U kunt beter dik geworden peulen wecken. Vraag naar het adres van prof. An- tonini. Antwoord: Korte Marnixkade 9, Amsterdam. Het andere gevraagde adres is: B. A Devilee, Oude Rijn, Leiden. lederen Dinsdag en Donderdagmiddag van 3- -4 uu» gelegenneid tol het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. DE ONDERTROUW Naar wij vernemen zullen de Prinses en de Prins Zaterdag 19 dezer om half elf ten Stadhuize aanteekenen. Het jonge paar zal zich zonder eenig vertoon, per auto, en zonder gevolg, .naar het Stadhuis begeven. Verbouwing Paleis te Soestdijk Onderdeel van het Nationaal Geschenk Het paleis Soestdijk, dat het prinse lijk paar voor zomer- en winterverblijf zal dienen, dateert, wat den midden bouw betreft, uit de tweede helft der 17e eeuw, toen Siadhouwer Willem II het als jachtslot liet bouwen. In 1815 werd het uit dankbaarheid aan den Kroonprins, den held van Quatre Bas en Waterloo, den lateren Koning Willem II, ten geschenke aangeboden, waarbij beslo ten werd tot den bouw van de beide vleu gels, die het paleis het vorstelijk aanzien gaven, dat het heden ten dage heeft. Uit de geschiedenis van het gebouw blijkt, dat, toen de Krponprins met zijn gemalin Anna Paulowna van Rusland, er in 1818 hun in trek namen, de verbouwing nog niet vol tooid was. De inrichting kon zoodoende in hun aanwezigheid geheel in overleg met de bewoners worden bepaald. Het is interessant deze bijzonderheid in herinnering te brengen, thans na ruim een eeuw tijdsverloop zal hetzelfde geschieden. In het oudste gedeelte van het paleis zijn de groote officieele vertrekken gelegen, die geheel intact worden gelaten. Ook uitwen dig zal Soestdijk zich blijven toonen, zoo als het in de laatste tientallen jaren tijdens de bewoning van de Koningin-Moeder is geweest. Het prinselijk paar zal zijn intrek nemen in den vleugel aan de Baarnsche zijde, het z.g. Anna Paulowna kwartier, dat daartoe inwendig belangrijk zal wor den verbouwd, ten euide daarvan de mo derne, vroolijke en huiselijke woning te maken, die de Prinses en de Prins wen- schen. De voornaamste vertrekken zullen aan de achterzijde worden geprojecteerd en krijgen een prachtig uitzicht op het park met de groote vijver, dat een van de schoon ste scheppingen van den tuinarchitect Zocher is. Men zal daar vinden de kamer van de Prinses, die var den Prins, de eet kamer en de ontvangkamer, van welke kamers de meeste uitkomen op een breed terras. Het prinselijk kwartier zal een afzon derlijken ingang rechts van den hoofdin gang krijgen, dicht daarbij is de bibliotheek, tevens werkkamer van het prinselijk paar gelegen, waarvan de inrichting, zooals reeds gemeld, een geschenk van de Nederland- sche Schooljeugd zal zijn. Een nieuw te bouwen trappenhuis zal naar de slaapkamers, kleedkamers en bad kamers leiden, die op de verdieping zijn gelegen. In het sousterrain zal een uiterst modern ingerichte keuken plaatsing vin den, terwijl centrale verwarming en an dere technische voorzieningen uiteraard niet zullen ontbreken. Deze belangrijke veranderingen, in de eerste plaats noodig omdat het paleis, tot nu toe uitsluitend voot zomerverblijf be stemd, in den vervolge ook in den winter een comfortabele en zonnige woning moet zijn, zullen verscheidene maanden eischen, zoodat de Baarnsche vleugel nog niet in het voorjaar zal kunnen worden betrokken. Evenals Kroonprins Willem en Prin ses Anna Paulowna in het begin der vorige eeuw deden, zullen onze Prins en Prinses tijdelijk hun intrek in het middelste gedeelte nemen, waardoor de meubeleering van hei nieuwe kwar tier hun voortdurende aandacht zal kunnen hebben. Over de wijze van meubileering en verdere inrichting zal dan ook eerst in het voorjaar worden beslist. Door het zoozeer verheugende feit, dat de hooge bewoners hun volle aandacht aan de inrichting zullen wijden, kan worden bereikt dat de geschenken, die ter gelegen heid van het huwelijk worden aangeboden met de bedoeling dat deze in het paleis Soestdijk plaatsing zullen vinden en die zooveel mogelijk volgens den wensch van het prinselijk paar, een onderdeel zullen vormen var het nationaal huwelijksge schenk, zullen bijdragen tot het ontstaan van een harmonisch geheel in den smaak van het vorstelijk paai. In het park zal gelegenheid worden ge maakt voor het beoefenen van sport o.a. door den aanleg van eenige tennisbanenen. Stort nu uw bijdrage bij uw plaatselijken penningmeester, of bij de dagbladen of bij den algemeenen penningmeester, giro 285.285, te Amsterdam. FEESTGAVE AAN ARMEN EN VERPLEEGDEN IN HAAGSCHE ZIEKENHUIZEN. Op Zaterdag 19 December a.s., op den aanteekendag der Prinses, wanneer velen in feestelijke stemming zullen verkeeren, zal het comité voor de lusterrijke viering van het huwelijk van Prinses en Prins een dringend beroep doen op de Haagsche bur gerij om een bijdrage voor de feestgaven aan armen en verpleegden in ziekenhuizen. TWEEDE KAMER De Landsverdediging. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk 8 (Dep. van Defensie) der Rijksbegrooting voor 1937, De heer SCHAEPMAN iRK.) zet uiteen dat we noodgedwongen tot versterking der bewapening moeten overgaan. Daarbij moei uit den aard der zaak rekening worden ge houden met de draagkracht van ons land Uit den aard der zaak kan het noodig zijn dat niet alles, dat ter verbetering der de fensie strekt, wordt openbaar gemaakt; niettemin moet de Kamer zooveel mogelijk gekend warden, b.v. wat betreft de aan schaffing var. materieel. Een afzonderlijke luchtmacht. Spr. bepleit een instelling van een af zonderlijke luchtmacht naast leger en vloot. In het belang van het Rij zal daar toe moeten worden overgegaan. Een sooe- di°e vnorziQnvn<* daarvan is eisch. Sur. keurt het af dat het tot nu toe aan samen werking tusschen de vliegdiensten heeft ontbroken. Komt er een concentratie tot stand, dan tehoort die niet bij Waterstaat te worden ondergebracht. Het is goed dat de laatste vliegtuigen bij Koolhoven besteld o-1- +o worden pp.-.pnf^'M^erd. Pnr dringt voorts aan or versnelling van h°t temoo van aanbouw van vliegtuigen. Zonder een doeltreffende organisatie zal ook de grootere toe weiding van leger en vloot niet voldoende ziin. De bestellingen voor defensie doeleinden moeten 7oove°i mo^pbik hier te lande wer den gedaan. Het heeft we] eens den schiin dat er niet genoeg in die richting gestreefd wordt. In het algemeen kan spr. zich met de plannen van den minister vereenden. Ook snr. acht aanbouw van een kruiser niet noodzakeliik. Spr dringt aan op aanschaf fing van meer vliegtuigen, voornameliik hommenwemers. In het groote Indische Filandenriik vooral ziin snelle landvli°g- tuigen van biizondere beteekenis. De grond organisaties enz. moeten daar dan echter mede in overeenstemming zijn. Socialisten stemmen tegen. De heer ALBARDA (S.D.) wees op de gewijzigde internationale omstandigheden, waarvoor niemand de oogen kon sluiten, evenmin als voor de gevaren die ons land bedreiger, en die op het oogen blik verster king van onze bewapening noodzakelijk maken. Voor een zwak land als het onze geldt echter een groote mate van afhanke lijkheid der internationale verhoudingen, en verder dan voor de collectieve veiligheid noodig is mogen wij niet gaan, ook al om dat onze financieele draagkracht niet groot genoeg is. Bij het besteden van gelden voor onze weermacht ontbreekt de noodige ef ficiency. Omdat er een te groot aantal hooge officieren op onze vloot is, roept men om meer kruisers, hoewel vliegtuigen doel treffender zijn. De heer Albarda die ter loops wees op het verbod van het lidmaat schap der S.D.A.P. voor ambtenaren van defensie, verklaarde niet voldoende ver trouwen te hebben in het tegenwoordige defensiebeleid en tegen de begrooting te zullen stemmen. Gezien de geheel andere positie van Ned. Indië en het feit dat de regeering de voor keur heeft gegeven aan een goede kleinere vloot met vliegtuigen boven een dure vloot met kruisers zouden hij en zijn frac tie wel voor de defensievoorstelling voor Ned. Indië stemmen, temeer waar deze pasten in het kader der collectieve veilig heid. De eenige. Van de afgevaardigden was de heer VAN HOUTEN (Chr. Dem.) de eenige die ver klaarde het beginsel der volledige nationale ontwapening te handhaven. Rechtvaardig heid zal moeten zegevieren boven geweld en elke poging om met geweld ons volks-, bestaan te willen handhaven verwierp hij als strijdig met zijn christelijk beginsel en zondigend tegen de door God gestelde nor men. Ook de voormalige afgevaardigde van Nat.-Herstel, de heer WESTERMAN, drong aan op uitbreiding van onze bewapening en vooral van de luchtvloot, en op bespoedi ging van het tempo waarin dit zou ge schieden. Hij bepleitte opheffing van het verbod voor militairen om in kazernes het Nationale Dagblad der N.S.B. te lezen. Zijn opmerking dat het hiei goede vaderlanders betrof, ontlokte verschillende interrupties o.a. aan den minister-president Minister van Oorlog a.i. dr. Colijn, die verklaarde, dat het hier om de vulgariteit ging. Ook de heer Westerman drong aan op centralisatie van alle luchtvaartbemoeiingen. De fractiegenoot van de heer Schaepman, de heer VAN DER WILT (R.K.), bleek van meening te verschillen met dezen over de organisatie van de luchtmacht. Hij wilde daarvan juist geen zelfstandig wapen ge maakt zien, doch in de voornaamste hulp middelen van leger en vloot, waarmee de luchtmacht in het nauwste contact moet samenwerken. Uitvoerig motiveerde hij zijn voorkeur voor vliegbooten boven landvlieg- tuigen in den Indischen archipel, waar landvliegtuigen de kustbare aanleg en be waking van vliegvelden noodig maakten, terwijl zeevliegtuigen overal landingsge legenheid hadden en door onze vloot van de noodige voorraden voorzien konden wor den. Dinsdag a.s. worden de alg. beschouwin gen over Defensie voortgezet De Kamer zal hard moeten werken om nog voor Kerst mis met de begrooting gereed te komen, dat bleek wel uit het voorstel van den voorzitter, pi'of. Aalberse, om naast de ge bruikelijke avondzitting van Dinsdag en Donderdag ook de komende Woensdagen des avonds te vergaderen, terwijl zoo noo dig ook Maandag 21 December een mid dag-en avondzitting zal worden ingelascht. BINNENLAND DE JACHT VAN PRINS BERNHARD OP SCHIERMONNIKOOG. De jacht op Schiermonnikoog, waaraan Z. D. H. Prins Bernhard deelneemt, heeft gisteren een buit van tweehonderd konij nen, tachtig fazanten, vier hazen en zes snippen opgeleverd. Mooi weer begunstigde de sportieve prestaties. In het begin van den avond hebben de twee fanfarekorpsen van het eiland, om stuwd door de Schiermonnikoogsche bevol king een serenade gebracht aan den Prins, die in hotel Van der Werff verblijf hield. Verschillende liederen werden spontaan meegezongen. Om half acht vertrok de Prins met de rijksveerboot „Brakzand" naar Oostmahorn, vanwaar hij met zijn secretaris, per auto naar 's-Graveland terugkeerde. Prins Bernhard was uiterst voldaan over zijn verblijf op het eiland, waaraan hij de aangenaamste herinneringen bewaart. BUITENGEBRUIKSTELLING POST ZEGELS. Met ingang van 1 Januari a.s. worden de volgende postzegels buiten gebruik gesteld en kunnen derhalve van dien dag af niet meer voor frankeering dienen: De herdenking-postzegels Nederland-Cu- ragao 16341934 (6 cent en 12}^ cent) driehoekige herdenkingspostzegels Rijks universiteit te Utrecht (6 cent en 12 cent), de weldadigheidspostzegels uitgifte 1931, met de waarde-aanduiding in den rechter benedenhoek (4 waarden) en de Luchtvaartfondszegels (6 cent). WERKVERSCHAFFINGEN GESLOTEN TIJDENS HET JAAR EINDE. In aansluiting aan hetgeen daaromtrent het vorig jaar is bepaald, heeft de Minis ter van Sociale Zaken besloten, dat ook thans in de weken, waarin de Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag vallen, de werkver schaffingen tijdelijk zullen wprden stop gezet. De duur van deze stopzetting is be paald op drie weken, en wel van 21 De cember 1936 tot en met 9 Januari 1937. Ge durende deze drie weken zullen de daar voor in aanmerking komende arbeiders ge holpen worden overeenkomstig de bepalin gen der steunregeling. De tot de werkver schaffing toegelaten z.g. „zelfstandigen", die echter niet in de steunregeling kunnen worden opgenomen, ontvangen over de week (weken), gedurende welke zij anders zouden zijn tewerk gesteld, 80 pet. van 45 maal het voor hun gemeente vastgestelde uurloon. Deze regeling is ook van kracht, wanneer dezen winter de werkverschaffing door vorst, sneeuw, e.d. tijdelijk moet wor den onderbroken. VERHOOGING VARKENSPRIJZEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de prijzen voor varkens bestemd voor ba- conbereiding en voor die boven het bacon- gewicht, welke aan de Nederlandsche vee houderij-centrale worden geleverd, met in gang van Maandag 14 December a.s. met 3 cent per K.G. geslacht gewicht zullen worden verhoogd. Nadere bijzonderheden voor belangheb benden worden spoedig bekend gemaakt. Commissienoteering Nederlandsche boter in de volgende weken In verband met de a.s. feestdagen zal de Commissienoteerng voor Nederlandsche boter in plaats van op 24 en 31 December Ï936 en 7 Januari 1937 telkens één dag eerder, dus op 23 en 30 December en 6 Januari a.s. worden vastgesteld. (De laatste commissienoteering die absusievelijk in een gedeelte onzer oplage is weggevallen is: 68 cent per kilogr.). Restitutieregeling tarwebloem Van bevaoegde zijde wordt ons het vol gende medegedeeld. Van Maandag 14 De cember 1936 af zal de restitutieregeling voor tarwebloem B worden ingetrokken voorzoover de restitutie tot nog toe ver leend werd over tarwebloem B, waarvan ten genoegen van de Nederlandsche Meel centrale was aangetoond, dat deze was verwerkt tot biscuits, wafels, ouwel, ma caroni, vermicelli, gluten, bestemd voor de bereiding van brood voor diabetici, hon den- of kattenbrood, of was aangewend bij de bereiding van drop. Hiermede wordt deze bloem dus gebracht op hetzelfde prijspeil als die, bestemd voor andere doel einden. Automatiseering van den telefoondienst. Op Dinsdag 15 December a.s. zullen te Amstenrade, Born Lb., Geleen (Lutterade), Gravenbicht, Schinnen, Sittard, Stein en Susteren in de provincie Limburg en op Donderdag 17 December a.s. Achttienho ven, Bunnik, De Meern en Vleuten in de provincie Utrecht automatische telefoon- centralen in dienst worden gesteld. Van 13 uur af zal op die dagen de tele foongemeenschap met de aangeslotenen op deze netten gedurende korten tijd niet steeds mogelijk zijn. Afwikkeling van de gesprekaanvragen zal niettemin worden beproefd. Blijkt deze niet mogelijk, dan wordt de aanvraag als vervallen be schouwd. LUCHTVAART DE „SCHELDEMUSCH" BESCHADIGD Bij noodlanding op de Rijswijksche wielerbaan Gistermiddag omstreeks 1 uur is op het middenterrein van de Rijswijksche wieler baan de „Scheldemusch" gedaald en bij de geforceerde noodlanding zwaar bescha digd. Toen de chef van de wielerbaan, de heer Groen, zich naar de machine spoed de, zag hij een afgebroken vleugel, ter wijl de wielen der machine door den on- derscten vleugel waren gedrongen. Op dit cogenblik was de bestuurder reeds niet meer aanwezig. Verondersteld werd, dat deze naar Ypenburg was vertrokken. Nader verneemt „De Voorwaarts", dat de „Scheldemusch", bestuurd door J. M. Hoekstra, even na 1 uur op geringe hoog te ongeveer 200 meter vloog, toen plotse ling de motor afsloeg. Het machientje is zeer licht, zoodat de piloot het nog wel eenige oogenblikken in de lucht kon hou den. Gelukkig was de heer Hoekstra dicht bij de Rijswijksche wielerbaan zoodat hij op het middenterrein een, in deze omstan digheden zeer welkom landingsterrein vond. Hij liet de machine dalen en waar schijnlijk zou de lading geheel zander on gelukken afgelopen zijn, ware het niet dat het terrein door de vorst bevroren was. De „Scheldemusch" sloeg bij de landing een halven slag om de eigen as, waarbij een van de vleugels afbrak, terwijl de kleine wieltjes van het vliegtuig door de onderste vleugels heendroneen. Den bestuurder trof geen letsel. Een voor hem gelukkige omstandigheid was wel dat de motor afsloeg, juist toen hij nabij de wielerbaan vloog. Het toestel zal moe ten worden gedemonteerd en kan daar na worden vervoerd. GERUCHTEN DAT MERMOZ ZOU ZIJN GEVONDEN Het schijnt echter op een misverstand te berusten Gisteravond verspreidde zich het ge rucht, dat de vermiste Fransche vlieger Mermoz zou zijn gevonden. Het Braziliaansche ministerie van Ma rine had uit Fernando de Noronha een te legram ontvangen, dat vermeldde, dat het toestel van Mermoz en diens metge zellen op 120 mijl afstand van de rotsen Sao Pedro en Sao Paulo drijvende was gevonden. De Braziliaansche minister van Marine heeft toen allen schepen, welke zich op weg bevinden tusschen Europa en Zuid- Amerika en zich ter hoogte van de rotsen Sao Pedro en Sao Paulo ophouden, ver zocht, zich te begeven naar het punt, waar het zendstation van Fernando de Noron ha het toestel van Mermoz, het watervlieg tuig „Croix du Sud" signaleerde. De „Air France" deelt evenwel mede, dat vannacht het bureau der maatschapp- te Rio de Janeiro meedeelde, nog geen be vestiging te hebben ontvangen van het vinden van Mermoz en zijn metgezellen. Het bericht, dat de Braziliaansche mi nister van Marine heeft ontvangen schijnt op een misverstand te berusten. Uit Fer nando de Noronha werd gemeld, dat niets van Mermoz was gezien. Maandagmorgen vroeg was het toestel uit Dakar (Senegambië) naar Natal (Bra zilië) vertrokken, bemand met Jean Mer moz, eerste piloot, Richaudou, tweede pi loot, Ezan, waarnemer, Cruveilher, mar conist en Lavidalie, mecanicien. Passa giers waren niet aan boord. Het laatste bericht, dat het vliegtuig uitzond, werd Maandagochtend 10 uur 40 opgevangen toen de „Croix du Sud" zich reeds gerui- men tijd boven het Zuidelijk deel van den Oceaan bevond. Reeds in den loop van Maandag, toen er ernstige reden voor ongerustheid be gon te bestaan, werden vliegers en sche pen uitgezonden om naar de bemanning van het toestel der Air France, dat tot dusver met groote regelmaat den post dienst tusschen de continenten had onder houden, te zoeken. Zonder succes. Ook de volgende dagen werd er bij het reddings werk geen spoor van het vliegtuig gevon den en gisteren had men reeds alle hoop opgegeven, de vijf Franschen ooit nog aan te treffen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT VAN ALPHEN AAN DEN RIJN. Graanhandelaar te Nieuwveen vrijgesproken. De Kantonrechter heeft uitspraak ge daan in de zaak van W., graanhandelaar te Nieuwveen. Verdachte had terecht ge staan omdat, naar de dagvaarding luidde, W. in plaats van lijnmeel, 1 ijnmeel-scha vers had geleverd aan een landbouwer. Het ten laste gelegde werd niet bewezen, zoo dat W. werd vrijgesproken. Aartshertogin Margaretha van Oostenrijk dineert bij de Koningin. Hedenavond dineert in intiemen kring als gast van H. M. de Koningin ten paleize Noordeinde H. K. en K. H. de Aartsherto gin Margaretha van Oostenrijk, dochter van wijlen Aartshertog Leopold Salvator, die momenteel vertoeft ten huize van den Oos- tenrijkschen gezant te den Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6