STADS NIEUWS ZATERDAG 12 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE C0URAN1 EERSTE BLAD - PAG. 3 Eucharistische Week IN DE PAROCHIEKERK VAN O. L. VR. HEMELVAART EN SINT JOSEPH. Morgenavond wordt in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph alhier de Eucharistische Week geopend in het Lof van 7 uur door de Paters van de Congre gatie van het Allerh. Sacrament, W. Pleu- nes, H. Mattijssen en K. Kühne. In een circulaire, verleden week aan alle parochianen verzonden, werd hun ge zegd, wat een Euch. Week is: een feest- week n.l. ter eere van onzen Goddelijken Zaligmaker in Zijn H. Sacrament, een serie oefeningen, ten doel hebbend, dat H. Sacrament beter te leeren kennen en daardoor ook meer te leeren liefhebben. In een tweede circulaire is deze week aan de parochianen het uitvoerig Program dier oefeningen medegedeeld, zoodat allen weten, wat er iederen dag te doen is, en dat is niet weinig; zoo is er iederen mor gen onder de H._ Mis van 7 en van 9 uur een korte onderrichting en 's avonds om hair negen Lof met groote avondpreek, waarvan het onderwerp voor iederen dag op het Program staat aangegeven. Daar enboven zijn er nog speciale oefeningen voor de kinderen, generale H. Communies voor de mannelijke schoolvrije jeugd en de Maria-Congregatie (Dinsdag), voor de beide Mannen-Congregaties en de overige mannelijke parochianen (Woensdag), voor de beide Vrouwen-Congregaties en de overige vrouwelijke parochianen (Donder dag), voor de Meisjes-Congregatie en de heele vrouwelijke schoolvrije jeugd (Vrij dag), voor de schoolkinderen (Zaterdag). Woensdag om 6 uur is er ook nog plechtig Lof met kinderprocessie en oefening van eerherstel aan Christus door de kinderen in naam van gansch de parochie, terwijl op Vrijdag alle mannen en jongelingen aan Christus en op Zaterdag alle vroüwen en meisjes aan Maria onder het Lof wor den toegewijd. Naar wij vernemen, zijn bij den koster gereserveerde plaatsen te bespreken (a 1 gulden) voor alle oefeningen (beide Zon dagen inbegrepen), terwijl voor behoefti- gen langs de zijwanden der kerk Jcoste- looze zitplaatsen op de banken aldaar dis ponibel zijn. Het zal aldus voor de pa rochianen van den Heerensingel een ge heel bijzondere week worden! En het is dan ook te verwachten, dat die parochia nen dankbaar en in overgrooten getale ge bruik zullen maken van de hun geboden gelegenheid, om hun liefde en hun eerbied jegens Jesus Christus in Zijn H. Liefdege heim te vergrooten en te versterken. Ten slotte voegen wij er nog bij, dat de Paters biechthooren dagelijks van half zeven tot tien uur 's morgens, en elkeri avond van zes uur tot aan het Lof (niet daarna), en dat het Allerheiligste ter aan bidding is uitgesteld iederen dag van half zeven tot na de laatste H. Mis en 's avonds van half zes tot de het Lof. Naar aanleiding van deze Eucharistische Week mocht de Pastoor der parochie van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem on derstaand eigenhandig schrijven ontvan gen: t Ave Maria 4 Dec. '36. Hoog Eerwaarde Deken, Met oprechte blijdschap hebben Wij Uwe plannen vernomen tot het houden van een Eucharistische Week en met groote voldoening hebben wij het pro gramma gelezen. Juist in onze dagen, waarin onze God delijke Verlosser zoo miskend en onteerd wordt en zoovelen om aardsche beweeg redenen zich van God afkeeren of zelfs openlijk tegen Hem, opstaan, zal het voor de Ons van ouds zoo bekende en om hun ijver zoo dierbare parochianen der parochie van Maria en Joseph een heerlij ke gelegenheid zijn, om den goeden God hulde en liefde te toonen, en zich te ver diepen in de kennis van Zijn goedheid en Zijn liefde en van alle schatten,, die Hij ons in het H. Sacrament geschonken heeft. Het zal tevens een allerschoonste voorbe reiding zijn voor het H. Kerstfeest en alle harten openen, om Gods genade overvloe dig te ontvangen. Van harte bidden Wij, dat deze Eucha ristische Week prachtig moge slagen en dat een nog krachtiger en levendiger Eucharistisch leven in deze parochie blij vend moge opbloeien. Aan U en aan allen, die tot het welsla gen medewerken, en aan allen, die aan de Eucharistische Week deelnemen, schenken Wij volgaarne Onzen Bisschoppelijken ze gen. Gegeven te Haarlem 4 Dec. '36. t J. P. HUIBERS, Bisschop van Haarlem. R.K. Begrafenisojidernemersvereen. „St. Barbara". Deze week hield de R.K. Begrafenisonder- nemersvereeniging „St. Barbara" voor Lei den en Omstreken, in een der zalen van den Ned. R.K. Volksbond, daartoe welwil lend afgestaan, haar eerste vergadering na het ontvangen der Bisschoppelijke goed keuring harer statuten, en het aanwijzen van een Geestelijk adviseur. Te half negen opende de voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, de vergadering, heette allen welkom, in het 1 bijzonder den G. A., den Weleerw. Pater J. Zeij O.F.M. De notulen werden goedge keurd. Voorlezing werd gedaan van de Bisschoppelijke goedkeuring der statuten en de benoeming van een Geest. Adv. De voorzitter installeerde met welgekozen woorden den Geest. Adv., memoreerde wat noodig was om te komen tot hetgeen tot stand is gebracht en herinnerde er aan, dat de leden lid moeten zijn van de Midden- standsvereeniging de Hanze, waarvan zij thans een vakafd. zijn geworden. Hij sprak den wensch uit, dat de G. A. zich wèl zou gevoelen in het midden der Begrafenison dernemers en hen ten alle tijde waar noo dig zal bijstaan. Zij van hun kant zullen toonen waardige leden te zijn en bereid zijn adviezen te volgen. De G. A. dankte den voorzitter voor het gesprokene en beloofde alles te doen wat het welzijn der vereenrging in het alge meen en der leden in het bijzonder kan bevorderen. Hierna kwam aan de orde de contribu tie; deze werd gesteld voor de leden in Lei den op 1.p. maand terwijl de leden bui ten Leiden 50 cent p. maand betalen. Te vens werd besloten een advertentie te plaatsen in de L. C. met vermelding van de namen der leden, waarbij te voorz. de hoop uitsprak, dat andere R.K. Begrafenis ondernemers zich ook zouden aansluiten. Hierna kwam ter sprake: Begrafenissen in natura. Eenparig was de vergadering van oordeel, dat in Leiden, bij al de andere aan biedingen, ook deze overbodig was, en dat hieraan geen medewerking moest worden verleend. Het eenige, aldus de voorzitter, wat gij leden hebt te doen, is de zinspreuk der Hanze tot de uwe te maken: eerlijk in handel. Christelijk in wandel. Zoo zullen allen het vertrouwen, dat de familie, waar gij wordt geroepen in u stelt, weder terug winnen. Na nog enkele huishoudelijke zaken be sproken te hebben, volgde de rondvraag. Na de vragenstellers tot tevredenheid te hebben beantwoord, sloot de voorzitter on der dankzegging voor de aangename be sprekingen de vergadering. TENTOONSTELLING GESCHENK EEUWFEEST HARTEBRUGSKERK. Morgen zullen in de Hartebrugskerk, van 122 uur en van 46 uur de kerkgewaden en kerksieraden te bezichtigen zijn, ge schenk van de parochianen aan hun kerk ter gelegenheid van het Eeuwfeest. Drin- gena worat verzocht niets aan te raken. E. H. B. O. Het bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniging Eerste Hulp Bij Ongelukken afd. Leiden, ontving heden het vereerende verzoek om op 7 Jan. a.s. hulp te verke nen langs een gedeelte van de Prinselijke Trouwstoet. Naar wij vernemen zal aldaar de Eer ste Hulpverleening geschieden alleen door het Ned. Roode Kruis en afdeelingen van de Nederlandsche Vereeniging E. H. B. O. waarvan laatstgenoemde H. K. H. Prinses Juliana ook Beschermvrouwe is. PRIESTERJUBILEUM KAP. GUDDE In het gisteren opgegeven adres van kap. Gudde is een fout geslopen. Het juis te adres is: R.K. Pastorie, Jan Kruyffstraat 14, Rotterdam. Telefoonnummers brandweer en politie. De Commissaris van Politie alhier ver zoekt ons bekend te maken, dat met in gang van heden het telefoonnummer 2400 (2 lijnen) uitsluitend mag worden aange vraagd voor brandmeldingen. Voor alle overige gesprekken met Politie of Brandweer moet het telefoonnummer 2323 (3 lijnen) worden Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4132. A. Maasland, Al phen a. d. Rijn, Raadhuisstraat 281, handel in manufacturen en aanverwante artike len. Het aantal venn. b. w. v. geldsch. be draagt thans: zes. 1388. Frans Straatsburg, Leiden, Haar lemmerstraat 42, rijwiel-, motor- en auto mobielhandel. N.E.: Wed. A. E. Straats burgReekers, Leiden. BIOSCOPEN. Lido. Men zou het programma deze week in Lido kunnen betitelen als het programma van de amusante kinderzegen! Alle vrienden van Charlie Chan weten hoe trotsch de Chineesche detective gaat op z'n kroost van een stuk of twaalf. Een van de twaalf van zijn „offspring" beleeft in Sjanghai met zijn beroemden „dad" vele vermakelijke, spannende, angstige en ter's naam is gemaakt. En de dokter krijgt, waar hij zoo lang. om heeft gesmeekt en gebeden: een ziekenhuis in het hooge Noorden. Een geestige film, met gevoelige karaktertrekjes. De geboorte van de „Ca- nadeesche v1jfling" is een evenement, waarbij de grootste kniezer lachen moet. Een aardig program, dat men gerust kan gaan zien en &aarby men zich van begin tot eind zal amuseeren. Luxor. V 1 Wie van muziek houdt, van orkest, koor en Jan Kiepura, kunnen we een bezoek aan het Luxor Theater deze Week ten zeerste aanbevelen. Jan Kiepura zingt in de Tobis- film „lm Sonnenschein", een gezellig Weensche film, Friedl Czepa speelt zóó voortreffelijk haar rol van bloemenmeisje, Fritz Imhoff en Theo Lingen strijden als het ware om den voorrang in komische si tuaties, het Weensche Philharmonisch Or kest en koor zorgen voor een perfecte ope ra-uitvoering, wat zou men nog meer wil len om een film te doen slagen? En toch is er nog meer. Want deze film bezit een verhaal met zeer logischè en goede strek king. Jan Kiepura speelt de rol van den een- voudigen taxi-chauffeui Toni Kowalski. Door de schuld van een passeerend automo biliste veroorzaakt hij een aanrijding. Hij wordt schuldig bevonden en moet zijn straf uitzitten. Als hij 'vrij is, komt behalve het bloemenmeisje, dat hem.lief heeft een an dere vrouw hem afhalen, een vrouw, die hem opleidt tot den beroemden opera-zan ger, dien we aan het slot te bewonderen krijgen. Dan overladen, met eer en roem verneemt Toni, dat zyn hulp en voor spreekster hem alleen tot roem heeft wil len brengen om haar man, die haar niet volgzaam genoeg is, een hak te zetten. Haar opzet mishaagt hem zoozeer, dat hij haar meteen den rug toekeert en tot zijn oude liefde teruggaat. Een zeer bijzondere film, die de belangstelling waard is. Voor de pauze gaat als hoofdfilm: „Een koninkrijk voor een kus'Veen op het oogen- blik wel zeer actueele film in verband met het gebeuren in Engeland. In deze film geeft Dick Powell in de rol van kapitein Jerome Bonaparte het koninkrijk, dat zijn broer Napoleon Bonaparte hem door een vorstelijk huwelijk met een Wurtemberg- sche had toegedacht, op voor een meisje uit Louisiana, dochter van d""1 gouverneur van dien staat. Dick Powell, Charlie Ruggles en Claude Reino spelen de hoofdrollen m deze Cormopolitan-film, vol romantiek. Het voor-programma bevat o.m. een bij zonder aardige kleuren-teekenfilm. Trianon. Over de eenzame vlakte van een provin- cie in ivooru-l-nma ,iuki het. leger van Genei aai iang pp. ae uuei en terr-oi^eerend, piunueiena en Too And" alles wat van waai'ue is. Generaal zang is een man vol nie>s omz^enaen fnaciiiSweiiUSL, die er naar streeft in ae gescnieucnisboesen voori te leven en zijn xoios in de wereldpers te krygen. in cut geplaagde lana duikt een eenzaam Anierutaan op: U riaia. Ky<te en vaaerianüslievende Chineezen neoen een groot som geias Dy elKaar ge- bxaent om oorlogstuig ie Kunnen Koopen tot ïangs bestryamg, en O nara zal de koerier zyn, die dit geid naar Snangnai moet brengen. O nara is Cary Cooper, die een prach tige rol uitbeeiot, moecug is hij en onver saagd. Hy waagt zijn ieven voor ae onaer- aruKte t-nineezen, maar hij laat Zich van gen aoor de list, van een knap me.sje, dat nem beweegt per trem in piaats van per vliegtuig te reizen. Hier overvallen nem BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jan Hendrik z. van J. H. IJzerman en J. H. Gijsman Jacob Jaco bus z. van J. Vermeer en H. J. v. IJzen- doorn Niesje Helena d. van L. Guijt en J. V. d. Plas Catharina Klaassina Hen- drika d. van M. J. Stals en Z. Bakker Hendrikus Johannes z. van M. Zonderop en H. M. Kuiif Teuntje d. van H. J. Stoof en P. Vroegop Hans Walter z. van G. W. E. Hamann en Ch. P. A. Gump- recht. Overleden: G. M. Rutten—Gorlee, wede. 61 j. F. J. G. v. Tricht wedn. 76 j. M. Anibav. Steyn vr. 79 j. J W. F. Verver wedn. 77 j. Week-agenda en enkele verslagen kunnen vandaag wegens plaatsgebrek niet opge nomen worden. ACADEMÏENIEUWS LEIDEN. Bevorderd:, tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op pre 3.schrift getiteld: „Oorspronkelijkheid en economisch aspect van het dorp op Ja va en Madoera", de heer N. D. Ploegsma, geboren te Amsterdam. Geslaagd: doctoraal-examen Indisch Recht, de heer Raspiod, Leiden; candidaats-exan.en klassieke lettern de heer D. Schutte, Rotterdam; candidaats-examen geschiedenis de heer B H. Wabeke, Leiden. Apothekersexamen tweede gedeelte de dames A. S. Drees, Den Haag, M. Schild, Rijswijk en de heeren E. M. Braskamp, Rijswijk, F. H. H. Künzel, Leiden en A. Kruysse, Rotterdam. Examen van apothekersassistent te Lei den de dames C. Stad, Leiden, A. E. Rigter, Rotterdam. LAATSTE BERICHTEN DE RAMP VAN DE „LUSTER". De begrafenis der slachtoffers. Hst stoffelijk overschot v.an de vier slachtoffers van de vliegramp met de „Lijster", n.l. van de heeren L. Hautzmeyer, ir. van Donkelaar, van Bemmel en J. Ver kerk, zal morgen (Zondag) per Batayier- boot, aankomst waarschijnlijk 8. uur- des ochtends, te Rotterdam arriveeren. Het stoffelijk overschot van den heer L. Hautzmeyer, den piloot van het verongeluk te vliegtuig, wordt overgebracht naar de rouwkamer van de begrafenis-onderneming Innemee en Zn., den Haag, vanwaar het Maandag per auto naar Weenen zal wor den gebracht, alwaar de begrafenis plaats vindt. Dat van ir. van Donkelaar wordt even eens rechtstreeks van de boot naar den Haag vervoerd, vanwaar het stoffelijk over schot Dinsdag a.s. naar de algemeene be graafplaats te Dordrecht zal worden over gebracht, om daar om kwart over 12 ter aarde te worden besteld. Het stoffelijk overschot van den heer van Bemmel wordt van Rotterdam gebracht naar het woonhuis aan de Prinsengracht 907, te Amsterdam. De begrafenis van dit slachtoffer zal a.s. Maandag om 12 uur op BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor Volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. de Twentsche Bank, een valsche kwitan tie van 44.500 werd aangeboden. De po litie heeft alle aanleiding tot de veronder stelling, dat ter M., die gced met alle om standigheden op de hoogte was, de dader van de poging to oplichting is. Indien bewezen kan worden, dat ter M. een paspijp in zijn woning heeft doorge sneden kan hem tevens poging tot moord ten laste worden gelegd, daar het leven van zijn moeder en verloofde, die zich in het huis bevonden, ook ernstig gevaar heeft geloopen. De aangehoudene ontkent hardnekkig. Hedennacht te kwart voor één werd de - .- heer P. A. L., wonende Haarlemmmer- E" TrT"' I 117, door rooit fc 2ijn hu. gewekt. slepen en zijn zoon vindingrijk. Zij ont dekken het geheim, ontmaskeren de boos doeners maar het spijt ieder, dat aan 't verhaal 'n einde komt, zóó boeiend is 't en zóó geestig is het spel van den ouden Chan. De tweede film speelt in de bevroren en besneeuwde bosschen van Canada. Een oude dokter en .een jonge baker.. Een jonge dokter en een aardig meisje.... Een epidemie onder de kinderen van dit onbe reikbaar oord in CanadaGeneesmidde len per vliegtuigDe oude dokter pro beert men weg te „negeren", doch juist als hij de nederzetting wil verlaten wordt zijn hulp ingeroepen aan een kraambed: de Canadeesche vijfling worden geboren. Dok- Het bleek hem, dat op de boven voorkamer van zyn woning de Iran ja van e.n t steenlooper in brand was geraakt, waarna het vuur zich had medegedeeld aan den houten schoorsteen, eenige kapokkussens en het vloerkleed. Hij slaagde erin met eigen middelen het vuur te blusschen. Gistermiddag is waarschijnlijk door baldadigheid het zonnescherm voor het winkelraam der firma Wijnnobel en Che valier in brand geraakt. De eigenaar heeft het vuur met eenige emmers water ge- bluscht. schieden. Het stoffelijk overschot van den heer Ver kerk, wordt van de boot naar K a t w ij k aan Zee vervoerd, en a.s. Dinsdag om 11 uur op de begraafplaats aldaar ter aarde besteld. de iroepan van Genei aal Yang en O'Hara, het hoofdstedelijk kerkhof „Zorgvlied' hoe dapper ook, is zijn geld kwyt. De fum behanaeitveraer op spannende wijze den strijd om dat geid. De man, die het bemach- tigae wil hei tenslotte behouden en er mee viuchten. Hij heeft 't verborgen en O'Hara schiet hem neer. Dan woraen allen door Generaad Yang gevangen genomen en naar zijn schip gebracht, zty zullen worden ge dood. Maar Yang krijgi een dooaeiijKe sieeKwond en beveeii ook zijn lijfwacht eikandei te doöaen. Nadat deze elkander een beetje hebben uitgemoord, weet O Hara het leven der overigen te redden door Yang publicatie van zijn heldendaden te beloven, als hij hen laat gaan. Dit einde bevredigt niet.. Het is niet over een Komstig het dappere karakter van O'Hara door smeekbeaen zijn leven te red den, vooral waar G Rara de man is die deze film draagt en grootendeels aantrek kelijk maakt. Spanning is er overigens genoeg in deze sensationeele film. Voor de pauze is er een geweldige klucht, die grootendeels in de gevangenis speelt en een allerdwaatste geschiedenis inhoudt, waarom men hartelijk lachen kan. Leslie Fuller is nier de clown en hij slaagt er volkomen in de lachlust op te wekken. Voorts zijn er uitgebreide Journaals en een geestige Betty Boöp- teekenfilm. DOODELIJKE VAL Hedenmorgen was de 40-jarige land bouwer G. van der Poel te Klundert, op den hooizolder bezig met verschillende werkzaamheden. Door een luik is hij naar beneden gestort en eenige ogoenblikken later tengevolge van den val overleden. DE K. L. M. LIJNTOESTELLEN UIT LONDEN VANMORGEN VANWEGE DEN MIST TE VLISSINGEN GELAND. Mejuffrouw Hilda Bongertman met de „Oeverzwaluw" behouden teruggekeerd. Daar Schiphol door den mist dicht zit, zijn vanmorgen drie Douglas K. L. M.-vlieg tuigen, de „Toekan",de „Haan" en de „Oeverzwaluw", alle uit Londen op weg ramp met de „Lijster" op Croydon gered ming naar Berlijn, op het vliegveld te Vlis- singen geland. Voorts wordt hier nog een Deensch toestel verwacht, evenals het K. L. M. vliegtuig „Koetilang", dat ook uit Londen moet komen. Het overstappen van de passagiers in de vliegtuigen met di verse bestemming geschiedt thans te Vlis- singen, inplaats van, zooals gewoonlijk, op Schiphol. De stewardess mejuffrouw Hilda Bon gertman, die op zoo gelukkige wijze bij de ramp met de „lijster" op Croydon gered is, is hier vanmorgen met de „Oeverzwa luw" gearriveerd, in gezelschap van dr. Slotboom; deze achtte het beter, dat me juffrouw Bongertman rustig te Vlissingen bleef, totdat, wanneer de mist opgetrokken is, de vliegtuigen hun vlucht naar Schip hol kunnen voortzetten. TELEGRAMMEN ENGELAND BETAALT GEEN OORLOGS SCHULDEN. WASHINGTON 12 Dec. (A. N. P.). De regeering van Groot-Brittannië heeft de regeering van de Vereenigde Staten me degedeeld, dat zij de half jaar lij ksche ter mijn van de oorlogsschulden, welke 15 De cember a.s. vervalt, niet zal voldoen. ZEVEN PERSONEN DOOR GAS- VERSTiKKiNG OMGEKOMEN. MüNCHEN, 12 Dec. (A.N.P.) In den af- geloopen nacht zijn zeven personen om het leven gekomen, doordat de gasleiding in een huis defect was geraakt. Blijkbaar heeft het uitstroomende gas hen in den slaap verrast. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Dec. Groenten veiling. Per 100 stuks: andijvie 2 2.roodekool f 1.60 3.70, savoyekool 0.803.70, groenekool 1.002.90, rapen 50 cent, pieterselie f 2 —3.20, prei 0.802.60, kropsalade 0.60 2.90, selderie 0.70—2.60, knolselderie f 2 —3.80, per 100 kg.: kroten 1.00—1.60.'id. gekookt 36, witloof 423, boerenkool 1.504.00, spinazie 1422, tomaten A 3.00—27.20, B 3.00—27.80, C 3.C0— 23.40, CC 2.00—9.40, uien 1.00—2.20, wortelen f 13, spruiten I f 8—16, spruiten II 411, aardappelen f 1.701.80, andijvie 3—11, Nero 2.00—6.90. 12 Dec. Boter. Aanvoer 520 kg. Prima Fabrieksboter 1.56, prima boerenboter 1.421.45 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 7 tot en met 12 Dec. Aangevoerd 45.000 stuks lange turf prij zen 78 per 1000 stuks. RIJPWETERING, 11 Dec. Eieren veiling. Aanvoer 1560 kippeneieren f 3.905.90, per 100 stuks, 12 hanen 6074 cent, 10 kip pen 5068 cent, 4 konijnen 1.001.35, per stuk, kaas 2440 cent per kg. VINKE VEEN, 11 Dec. Groentenveiling. Witlof I 12.50—16.00, idem II f 7.50—12.00 idem III f 27 per 100 kg. Aanvoer 7000 kilogram. TER AAR, 11 Dec. Centrale Veiling. Andijvie 1828 cent, sla f 1.003.80, sla- vellen 2131 cent, breekpeen 4.304.50, uien 1.80, spruitkool 7.009.60, roode kool 1.201.80, groenekool 1.203 10, boerekool 619 cent, selderie 1.203.10, witlof 11.0014.40, tomaten 2.70, drui ven per pond 20 cent. BOSKOOP, 11 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1216 cent, Hadley 3045 cent, cent, Claudius Pernet f 1.001.60, Colum bia 4075 cent, Butterfly 50120 cent, Wilh. Kordes 1.201.80, Rosalandia 40 65 cent, Florex 0.701.30, Wendland 1.00—1.30, Edith Helen f 1.10—1.60, Aug. Noack 5080 cent, Else Poulsen 2541 cent, Hoover 1630 cent, Pechtold 3060 cent, E. G. Hill 40—64 cent, Briarcliff 30— 50 cent, Chrysanten, tros 1528 cent, Ma- honia 1220 cent, Beshulst I 1830 cent, Beshulst II 1015 cent, Bonte hulst 3048 cent, KATWIJK a. d. RIJN, 11 Dec. Groenten- veiling. Groenekool 1.202.80, knolsel derie 2.002.90 per 100 stuks; uien f 1.60 1.90, gelekool f 1.001.20 per 100 kg.; roode kool 1.001.60 per 100 kg., was- peen 4065 cent, kroten 3040 cent per kist van 20 kg., andijvie 4063 cent per kist van 6 kg. ROELOFARENDSVEEN, 11 Dec Groen tenveiling. Tomaten A 1.802.25, toma ten B 2.55, tomaten C f 0.951.40, toma ten CC 5055 cent, per bak van 25 pond, sla 0.606.10 per 100 krop, sla-vellen 852 cent per kist. Aanvoer 2300 kisten sla. DE MISLUKTE OPLICHTING TE ENSCHEDE Poging tot zelfmoord brengt politie op spoor van den dader Naar aanleiding van een poging tot zelfmoord, door middel van gasverstik- king, welke poging te rechtertij d werd voorkomen, is de politie te Enschedé overgegaan tot de aanhouding van den 26-jarigen ter M., die tot voor korten tijd werkzaam was bij de Enschedésche tex- i tielfabriek, te welker name deze week bij WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.00l/o Berlijn 73.90 Parijs 8.561/2 Brussel 31 06 Zwitserland 42.23 Kopenhagen 40 25 Stockholm 46 45 Oslo 45.271/0 New York 1.833/4 Praag 6.49

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3