nederl r.k. Volksbond ZATERDAG 12 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. IP AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld bij VLASVELD OUDE /INGEl 120 to )EZOnDQQ" LEIDEN™ Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der re dactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERSBOER KNOTTNE- RUS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. ADVENT. Het woord „advent", afgeleid van „ad- ventus", wat komst, aankomst of weder komst beteekent, geeft ons niet een volle dig antwoord, als we vragen, wat de Ad vent eigenlijk beteekent. Want, de Advent kan zijn: wachtend op Kerstmis, de komst van Christus op aarde óf wel wachtend op de wederkomst des Heeren op den laatsten dag. (Hieraan worden we herinnerd op den laatsten Zondag van het kerkelijk jaar). Wij, christenen, denken in den Advent vol strekt niet aan deze tweede beteekenis. Wij zijn geheel vervuld van het a.s. gebeuren in Bethlehem en trachten ons in te leven in dat grootste wonder, dat ter wereld ooit geschied is. Wij willen daar gaarne, zooals de Kerk ons daarin voorgaat, een lichte boete- en Vastentijd van maken, om het Hoogfeest beter te kunnen vieren. De Kerk laat ons echter niet vasten en zet ons niet in rouw, zooals in de Lijdensweken, want het eerste gezang van de vespers in den Ad vent zegt aanstonds, dat wij een hoopvolle tijd ingaan, rijk aan blij nieuws en vreug de: „En het zal zijn te dien dage, druipen zullen de bergen van zoetheid en de heu velen zullen vloeien van melk. Alleluja". De Advent is een uitgesproken tijd van Verlangen, van verzuchting en verwach ting. Er is een zoo'n duidelijk voorbeeld, dat zegt: „Wil het voedsel kracht geven, dan moet het lichaam het gevoel van hon ger hebben". God wil ook den verzadigden mensch zijn genaden niet opdringen: „de hongerigen heeft Hij met goederen verza digd, de rijken heeft .Hij ledig weggezon den". Dit is een eeuwenoud grondbeginsel van het Rijk Gods. Zoo laat dan de Kerk gedurende vier weken óns de geestelijke honger, de behoefte aan verlossing gevoe len, om ons voor het ontvangen van de ver lossingsgenade waardig te maken. De Adventstijd is maar kort, maar laat ze lang genoeg zijn om ons volkomen be reid te doen zijn om Christus te ontvan gen. WACHTUUR BIJ HET H. SACRAMENT. Deze Vereeniging, onderafd. van den R.K. Vrouwenbond, wordt en is door velen nooit goed begrepen. Zij beoogt, wat bij de mannen „de Vriendenkring van het H. Sacrament" ten doel stelt, n.l.:, Jezus Christus te komen aanbidden, bij uitstelling van het H. Sa crament. Natuurlijk en dit is billijk, moeten aller eerst in onze Ver. van het „Wachtuur bij het H. Sacrament" de leden van den R.K. Vr. Bond komen bidden, die zich bij het „Wachtuur" hebben aangesloten en dat op de 1ste Vrijdagen of op de 1ste Zonda gen der maand en op de overige aanbid- dingsdagen, die in de kerken worden ge houden. Dan volgen degenen, die wèl lid zijn van het Wachtuur, doch niet aangeslo ten zijn bij den R.K. Vrouwenbond. Verder alle vrouwen en meisjes. Echter worden de mannen niet uitgeslo ten om den God onzer Altaren te komen aanbidden. Vele vrouwen en meisjes kun nen vaak niet op den lsten Vrijdag der maand, na 9 uur ter kerke gaan; dikwijls is dit begrijpelijk. Doch degenen, die het kruis der werke loosheid dragen, zouden zij niet een wijle kunnen bidden bij Hem, Die de Bron aller goede gaven is en gezegd heeft: „Vraagt en gij zult verkrijgen"? Laten zij en wij allen eens denken aan het schoone Evangelieverhaal, toen de storm het scheepje van Petrus met onder gang bedreigde. De Heer sliëp, doch de angstbede: „Heer red ons, wij vergaan!", deed de Meester ontwaken. „O gij klein- geloovigen"! was het Goddelijk antwoord en de storm bedaarde volgens Zijn H. Wil. Een rotsvast Godsvertrouwen zal ons redden, als wij met al onze zorgen en moeilijkheden gaan tot den Meester in Zijn H. Sacrament. De Zaligmaker heeft ten allen tijde een gul hart jegens de kinderschaar getoond. En, als de tijd daar is, dat de huismoeders bezwaarlijker dan ooit van huis kunnen, n.l. de dagen der Kerstvacantie, Paasch- en groote vacantie, stuurt dan uwe kinderen naar Gods Woning, om de plaats der afwe zigen te vervangen, want kindergebed, is aangenaam aan Hem, Die de Kindervriend bij uitnemendheid is. Doch bij de gave van uw gebed, hoort ook een offertje voor de bloemen, die het H. Sacrament omringen. Bedenkt dan onze busjes, waarop geschilderd staat: Wachtuur bij het H. Sacrament. Weet wel, dat het res tant der giften, in onze busjes gestort, be steed wordt aan H. Missen van eerherstel en voor geen ander doeleinde". Katholieken van Leiden, gij vooral, vrou wen en meisjes, die nog tijd beschikbaar hebt, geeft u op aan onderstaande adres sen, die u gaarne zullen noteeren en u be leefdelijk het voorgenomen aanbiddingsuur in herinnering brengen. God Zelf zal u helpen in uwe moeielyk- heden, want in edelmoedigheid laat Hij Zich niet overtreffen. Parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph: Mevr. H. van Ovost-Wolf, Haven 36. Mej. A. Peeters, Gasstr. 18. Parochie van den H. Petrus: Mej. A. v. Deene, Hooge Rijndijk 76. Mej. Th. L. Elshof, Hoogewoerd 86. Parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen: Mevr. E. Wilmer-Koelman, Apothekers- dijk 5. Mevr. N. v. Zijp-Baming, Rapenburg 122. Parochie van den H. Leonardus: Mevr. Ch. Noordman-Steins Bisschop, Haagweg 59. Mevr. H. H. Morsch-de Munt, Haag- weg 41. Parochie van den H. Willibrordus te Oegstgeest: Mevr. H. A. G. Kluytmans-Berger, Oran jelaan 10. Mevr. J. W. H. Rübenkamp-v. Berkel, Geverstr. 63. „SANCTA VERONICA". Ons Bestuur is zéér dankbaar jegens St. Nicolaas gestemd, daar wij door bemidde ling van dien goeden H. Man verscheidene pakketten, zoowel groote als kleine, in onL- vangst mochten nemen. Wij zijn hier zéér gelukkig mede en zeggen den bekenden en onbekenden gevers en geefsters vanaf deze plaats hartelijk dank! Wat kunnen wij de menschen weer ge lukkig maken met de ontvangen leuke fla- nelle pyama'tjes, heerlijke warme shawls, mooie gebreide broekjes, fijne zending lin gerie en wat dies meer zij! Wie nog iets voor ons had klaar liggen, moet nu niet denken, dat wij dit niet meer kunnen gebruiken, want er is zoo enorm véél noodig, van allerlei aard en maat! 't Is nu juist de tijd, dat onze voorraad 't zoo hard te verduren heeft! Ook met 't snel naderend H. Kerstfeest willen wij nog vele gezinnen van Stille Armen met een pak warme kleeding ge lukkig maken! Zijn er in uw naaste om geving soms gezinnen, die u denkt, dat hier voor in aanmerking komen, schrijft u dan even een klein briefje aan onze Presidente mej. M. Niemer, St. Elisabethziekenhuis en er zal discreet geholpen, worden! Helpt gij ons allen financieel en daad werkelijk 't zal slechts uw stad- en ge- loofsgen-ooten ten goede komen. „R.K. VEREENIGING HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABX". „Dank u wel St. Nicolaas". Dit woord richten wij tot u alien, die ons met St. Nicolaas zoo blij verrasten. Ver schillende pakjes mocht onze magazijn- meesteresse, mevr. Colla, in ontvangst ne men. Ook onze penningmeesieresse aeelde op onze laatste vergadering zoo triomfan telijk mede, dat zij verschillende giften had ontvangen, waaronder zelfs zeer groote. Nogmaals, lieve lezeressen, onze hartelijke dank. God zal het u vergelden. En nu zien wij zoo blijde het heerlijke Kerstfeest te gemoet. Eenige dames hebben ons beloofd haar gave, een Kerstgave te doen zijn, daar zij met haken en breien met St. Nicolaas niet gereed konden komen. Mogen wij nu diegene, die nog achter bleven of ons op wekkend woordje nog niet gelezen hebben nog eens allervriendelijkst vragen: Toe, zonder ook eens iets af voor 0112e arme ba by's. De koude winter duurt zoo lang. Met Kerstmis toch vieren wij de geboorte van het Christuskind, die even arm ter wereld wilde komen, als vele van die kindertjes, die wij zoo gaarne willen helpen aan dek king en kleeding. Stel ons niet teleur! Om Christus wille geeft ons uw Kerstgave, groot of klein, in geld of goed. Het Godde lijk Kmd zal u toelachen inniger dan ooit. Nu reeds zeggen wij u: D a n k u! Het Bestuur. Adres magazijnmeesteresse: mevr. H. Colla, Mare 51, telef. 985. Adres penningmeesteresse: mej. A. van Deene, Hooge Rijndijk 76. Giro-adres: R.K. Vereeniging Hulp in de Huishouding en de Baby, Hooge Rijndijk 76, gironummer 173307. De secretaresse: mevr. J. M. van Kampen hout, Haarlemmerstraat 125, telef. 1744 ver schaft u gaarne alle inlichtingen. Bureau van aanvragen voor hulp is ge opend: des Woensdag van 912 uur v.m. Adres: mej. E. Timmermann, Kort Galge water 4. DE RUBRIEK. De eerstvolg. rubriek verschijnt Don derdag vóór Kerstmis. BIJ EEN 12y2 - JARIG PRIESTERFEEST. Maandag, 14 December a.s., hoopt onze Geestelijk Adviseur, Prof. A. H P. Cleo- phas, hoogleeraar aan het Theologicum te Warmond, zijn 121/2 jarig priesterfeest te herdenken, een feit, dat voor de leden van den Ned. R K Volksbond, afdeeling Leiden, aanleiding is om aan zijn Adviseur de eer te geven, die hem ten "volle toekomt Voor ruim een tweetal jarer. geleden kwam Prof Cleophas (genoemd „onze Prof") in ons midden, door zijn benoeming als algemeen Adviseur van de Sociale Ver- eenigingen in de Sleutelstad. De eerste ken nismaking met hem was een zéér prettige, en deze sfeer wij mogen het hier openlijk erkennen, heerscht altijd daar, waar zijn persoon aanwezig is. Can staat hij onmid dellijk in het brandpunt der belangstelling en is dt vraagbaak van iedereen. Met woord en daad staat hij steeds op de bres voor hen, die aan zijn zorg zijn toe vertrouwd en vol liefde en toewijding geeft hij zich voor de nem opgedragen taak. Het vertrouwen in leze zoo sociaal aan voelende Adviseur is groot en niemand, wie dan ook, klopt tevergeefs bij hem aan. Welk eer. begeestering kan er van hem uitgaan als onze Prof. op de vergaderingen zijn Volksbonders toespreekt, hen wijzend op hun taak, welk eer optimistische drang gaat er van hem uit al zijn de perspec tieven vaak donker en zwart, welke een enthousiasme weet hij te brengen daar waar de stemming down is! Zulk een Adviseur te bezitten stemt tot groote vreugde en dankbaarheid. Prof. Cleophas, vanaf deze plaats moge het tot U doorklinken namens alls Volks bonders: „Adviseur, wij zijn U dankbaar voor alles wat U voor de Katholieke zaak en ons in het bijzondei hebt verricht!" En nu. nu U een mijipaal hebt bereikt in Uw zoo heerlijk priesterleven, grijpen wij deze gelegenheid aan cm U te zeggen dat wij van ganscher harte medeleven in het voor U zoo schoone feest en de goede God dank brengen dat het Deze behaagt heeft U, geachte Jubilaris, in ons rmdder te voeren tot hulp en.stutse. en naar wij hopen nog vele, zeer "ele lange jaren. Wij gaan ei trots op U te bezitten dit xs de oprechte meening van alle Volksbon ders, en daarom zij L, bij de herdenking uw 12 1 /2-jarig priesterfeest namens hen hartgrondig toegewenscht een hartelijk proficiat! Mede namens de Redactie van deze Ru briek brengen wij onze gelukwenschen, daarbij de hoop uitsprekende, dat het U gegeven zij nog lange jaren te mogen ar beiden in c'en wijngaard des Heeren tot hei] der zielen, de H. Moederkerk en de Katholieke Gemeenschap in het bijzonder. OP 10 JANUARI 1937 zal wederom, zooals dii de laatste jaren tot een vast gebruik is gegroeid, door dé ver eeniging „Katholiek Leiden" een Sociale Zondagmorgen georganiseerd worden, o.a. toegankelijk voor alk bestuursleden van vakafdeelingen aangesloten bij de afdee ling Leiden van den Ned. R. K. Volks bond. Deze Sociale morgen wordt gehou den in de aula van de R K. H.B.S. aan den Rijnsburgerweg, terwijl de dag des mor gens te half negen beg( nnen wordt met een H Mis in de Kapel. Het onderwerp wat. dien morgen behandeld zal worden draagt tot titel: „De Katholieken in het openbare leven". In de loop var de volgende week zullen de verzoeken tot deelname aan de secretarissen der resp afdeelingen verzon den worden. Wij vertrouwen er op dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Alle Besturen zijn dus present. 10 Januari a.s. in de R.K. H.B.S. BESTUURSRAAD VERGADERING. Woensdag 8 December, des avonds 8 uur, na de veelbewogen St. Nicoiaastijd, kwam de Bestuursraad bijeen in het Bondsge- bouw. Het was een donkere avond, hagel- en sneeuwbuien waren niet van de lucht, welke de straten van onze goede stad Leiden in een ware modderpoel omtoo- verden met hiei en daar een lichtende streep van de gevaller. sneeuw. Dit zal wel de oorzaak geweest zijn, waarom wij de bestuursraad wel eens druk ker bezocht hebben gezien als dien avond. De agenda was belangrijk genoeg! In be spreking is geweest het verplichtend stel len var het Verboondsblad en de Begroo- tings over 1937. Nu dat verplichtend stellen van het Ver bondsblad viel niet op een daarvoor vrucht baren bodem. Niet hei blad zelf, niemand kon de nuttigheid daarvan ontkennen en wij zullen de laatste zijn om dit te beweren, maar. de kosten, laar was het zwaarte punt!! De tijd achtte men niet geschikt om met een contributieverhooging te komen, welke noodzakelijkerwijze aan het ver plichtend stellen van tiet Verbondsblad vast zat, en waar de meesten zich tegen uit spraken Wel voelde de vergadering er veel voor om hen, dié het blad wenschen, daartoe in de gelegenheid te stellen om dit te bekomen. Daar was geen bezwaar tegen en het Bestuur wilde daaraan gaarne mede werken. De Begrooting werd post voor post be handeld. De penningmeester verdedigde zijn financieel product met het resultaat, dat de vergadering tenslotte zich in be ginsel met de becijferingen accoord ver klaarde. Er zijn nog wel meer zaken behandeld, doch niet van zoo'n gewichtig belang. Het was een belangrijke avond. Buiten werden we weer onthaald op sneeuwwater en een paar natte voeten!! ALS ER HULP GEVRAAGD WORDT....? moeten wij dar; achtei blijven!? Neen im mers! Het gaat niet om groote bedragen. Slechts om oen ten. Er is n.l. een sluitzegel gemaakt ten bate van het kampwerk. De prijs daarvan bedraagt 2 1/2 cent per zegel. Het komt ons voor, dat het een kleine moeite zal zijn um binnen korten tijd een groot aanta. van deze zegels te verkoopen. En het doel: Dit geldt het groot kamp voor jeugdige werkljozen te Egmond dat weldra in gebruik za.i worden genomen. De bouw van het kamp geschiedt voor reke ning van het Rijk, terwijl een belangrijk deel van de inrichting ook door het Rijk wordt verschaft. Maai de bouw van de Kapel (bijna 3000) het geheele servies (voor 10C personen), dt aankleeding en in- ricnting der kapel, de stoffeering en ik weet niet ai meer, kom. allemaal voor reke ning van ce Diocesane Commissie voor Jeugd werkloozenzorg. Daarvoor wordt onze hulp gevraagd! Daaraan kunnen en moeten wij medewer ken! Vele kleintjes maken een groote!! Boekjes, inhoudende 40 zegels, kunt u bestellen aan het secretariaat van den R. K. Volksbond, afd. Leiden, Verlengde Bloemis tenlaan 45. OP HUISBEZOEK. II. „Neen, ik denk er niet aan om me aan te sluiten, al meer dan twintig jaar ben ik bij denzelfden baas en nog nooit was ik één dag zonder werk, dus voor de werkloozen- verzekering behoef ik 't ook niet te doen". Hij zette zich schrap in den deurpost, trok een triomfantelijk gezicht en maakte een beweging als wilde hij zeggen: „Kom maar op mij krijg je toch niet". „En dan bovendien", zoo ging hij ver der, „wat doen de organisaties in dezen tijd, loonsverlaging houden ze toch niet tegen, de patroons zijn weer de baas en wat die decreteeren moeten de knechts slikken". „Vriend", zoo vingen we ons verweer aan, „je maakt een vreemden indruk, je laatste opmerking is volstrekt onjuist. Maar laten we nu eens aannemen, dat het waar zou wezen, dat er werkelijk niets meer kan worden bereikt, dan ben jij de laatste toch die daarover mag spreken. Zelf heb jij je leven lang geen cent over gehad voort een beweging die de belangen der arbeiders heeft voorgestaan, die met groot succes gewerkt heeft aan de geeste lijke en stoffelijke verheffing van den ar beidersstand en die door het afsluiten van collectieve contracten medegewerkt heeft om' de bedrijfsvrede te verzekeren, een beweging die meer dan veertig jaren haar beste krachten heeft ingespannen om het volk te ontwikkelen en den volksinvloed overal te doen gelden. Door haar voorbeeld zijn zelfs andere standen tot organisatie gebracht en nu durf je die beweging, die het altijd buiten je heeft moeten stellen, verwijten dat zij thans niets meer bereiken kan. Neem me niet kwalijk man, maar dan ben jij toch de laatste, die zoo'n liedje mag zingen. En wat de werkloosheidsverzekering be treft, daar zou ik nou maar niet te veel op rekenen, 't Gebeurt tegenwoordig maar al te veel, dat menschen met een groot aan tal dienstjaren ontslagen worden. Maar je denkt er te weinig aan, en daar in sta je niet alleen ook verschillende georganiseerden maken die fout dat de werkloosheidsverzekering maar een onder deel, zij het in den tegenwoordigen tijd dan ook een voornaam onderdeel, van de arbei dersbeweging uitmaakt. En nu die kwestie van „het niets meer bereiken" door de organisatie. Dat is in z'n algemeenheid beslist onwaar. Zeker, ook de leiders in onze arbeiders beweging zouden struisvogelpolitiek voe ren als ze, daar waar het beslist onmoge lijk is een loonsverlaging tegen te houden, toch op een staking zouden aansturen om deze dan natuurlijk te verliezen. Maar toch is er, ook in dezen tijd van al- gemeene achteruitgang, nog heel wat be reikt. Bedenk echter, dat, wanneer tenslotte niet een verslechtering der arbeidsvoor waarden genoegen wordt genomen, daar aan is voorafgegaan een tijd van conferee- ren en onderhandelen, van verdediging der arbeidersbelangen, en dat als gevolg hier van meestal een groote verslechtering wordt teruggebracht tot een kleinere. Bijvoorbeeld: hier ter stede werd bij een onderneming een loonsverlaging aangezegd van ƒ3.50 voor de ééne, en ƒ2.50 voor de andere groep van het personeel. Men stelde de organisatie ervan in ken nis en er werd vergaderd. In 't begin was er niets te bereiken en het liep zoover, dat een ultimatum werd verzonden, terwijl de strijd bijna zaker was. De Rijksbemiddelaar bemoeide zich mot de zaak enhet resultaat was, dat ten slotte de verlaging werd teruggebracht tot resp. ƒ1.en 0.50, zonder staking. Is er nu wat bereikt of niet? „Nou 't is wat", spartelde het slachtoffer tegen, „daar hebben ze ook hun contributie voor betaald". Ah, juist, daar zit de knoop, als er maar geen contributiebetaling noodig was, dan zou je natuurlijk al lang lid zijn. Tegen die grijpstuiver wordt altijd het meest op gegeven. „Tut.... tuteen grijpstuiver. m'n zwager betaalt een daalder per week.... me dunkt. Nou en wat is dat dan nog in vergelij king met de voordeelen. Zeker, ik weet dat de abnormale om standigheden de contributie hebben doen stijgen, maar de oorzaak daarvan is gele gen in het groot aantal werkloozen onder de georganiseerden, waardoor de bondsin- komsten sterk zijn achteruitgegaan. Maar dan nog zijn de voordeelen veel aanzien lijker. Bezien we maar even het pas ver melde geval. De verlaging scheelde respec tievelijk een rijksdaalder en twee gulden met de eerste aanzegging. Stel je nu eens voor, dat er geen arbeidersbeweging meer was, aan welke willekeur zouden we dan zijn overgeleverd. Bovendien is het in de zen tijd, met 't oog op de toekomst, dub bel noodzakelijk, dat alle katholieke ar beiders geschaard zijn onder het vaandel van het R.K. Werkliedenverbond. Maar daarover een volgende keer. DE DRIE-JARIGE ONTWIKKELINGSCURSUS. Als deze wil slagen, dan moeten zl] die net wel meenen met de R. K. Arbeidersbe weging, daaraan medewerken. Uit de af deeling Leiden bereikten ons al blijken van belangstelling voor den eventueel te hou- oen cursus, welke ons het beste doet hopeg. Maar aan de totstandkoming moet niet al leen van Leiden de volle 100% gevergd worden, ook de daarvoor in aanmerking komende afdeelingen van den Ned. R. K. Volksbond uit onze omgeving kunnen daar aan een steentje bij diagen! Veel hangt in deze ook van hen af. Laten wij eens bij eenkomen en de zaak bepraten, grondig en doelbewust. Wellicht dat dan uit deze belaagt. Door uw daad het antwoord! DE DERDE ONTWIKKELINGSAVOND. In de Bestuursraad van Dinsdag 1.1. werd een woord van hulde gebracht aan de sa menstellers van de ontwikkelingsavonden, want van het gebodent was veel, zeer veel te leeren Laat dit voor allen een aanspo ring zijn om den ontwikkelingsavond, te houden op Woensdag 20 Jan., in groote getale it bezoeken. Spreker is dien avond de heer J. Andriessen, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van den Ned. R. K. Bouwvakbcnd, over het onderwerp: „Onze eigen Kruistocht", Corporatieve Maatschap pij gedragen door Christelijke krachten". ONTSPANNINGSAVOND VOOR DE R. K. WERKLOOZEN. Dinsdagavond, 15 December, zal in het Bondsgebouw wederom een ontspannings avond voo*" de R. K. Werkloozen worden gehouden. Het programma wat dien avond verwerkt zal worden zal op het bord in de groote zaal nader worden bekend ge maakt. Ook zullen dan mededeelingen wor den gedaan over het inleveren van de eigen vervaardigde Kerstkribben. Een aanbeve ling tot bezoek achten wij overbodig, daar van zal de groote opkomst zelf wel getui gen. „PULCHRI STUDIO". Wij willen nog de aandacht vestigen op de mooie- plannen die bovengenoemde ver eeniging tot uitvoering hoopt te brengen. Het doel is U uit de uitgereikt strooibiljet ten voldoende bekend. Maar om dit doel te helpen verwezenlijken worden velen verwacht op Zoondag 27 Dec. a.s. in de Stadsgehoorzaal waar door „Pulchri Stu dio" zal worden opgevoerd een Liefdadig heids-Operette. Komt allen, het is voor een goede zaak! VAN DE REDACTIE. Alle correspondentie, deze Rubriek be treffende, moet worden gezonden aan het Redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt het volgend jaar op Zaterdag 2 Januari. Bij dragen daarvoor bestemd worden ingewacht tot uiterlijk Woensdag 30 December. Wij wenschen onze medewerkers en lezers vanaf deze plaats een Zalig Kerst feest en een gelukkig uiteinde toe. Tot het volgend jaar! U hebt voorrang indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher Is op den weg, krijgt meestal in 't ziekenhuis allen tijd om tot cindere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! +V+# A 4- PLAATSELIJKE CENTRALE R.K. ARBEIDERSBEWEGING

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10