VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING KATWIJK. Bazar. Naar wij' vernomen hebben, zal de Oranjebazar ten bate der Oranje ver. te Katwijk aan Zee gehouden worden in de Teekenschool aan de Voorstraat. De officieele opening zal plaats hebben Maan dagavond 28 Dec. te 8 uur door den Bur gemeester. Den geheelen volgenden dag zal de Bazar geopend zijn, terwijl 's Woens dagsavonds in hotel „Du Rhin" een bonte avond zal gegeven worden met een bui tengewoon aantrekkelijk programma. VEUR-LEIDSCHENDAM. Etalagewedstrijd. Door het feestcomité van de a.s. feestelijkheden te Veur-Leid- schendam wordt uitgeschreven een etalage wedstrijd, waaraan alle winkeliers, groote en kleinere kunnen deelnemen en waar voor zeer fraaie prijzen ter beschikking worden gesteld. De voorwaarden tot deelneming zijn: 1. zich als deelnemer opgeven bij het Secre tariaat, Voorburgscheweg 11 te Veur; 2. de etalages moeten gereed zijn uiterlijk op Maandag 21 December des namiddags te 5 uur. Alsdan zal de uitgenoodigde, onpartij dige jury rondgaan ter beoordeeling, waar na de bekroning zal plaats hebben; 3. de etalages en daarbij aangebrachte verlich ting moeten intact blijven minstens tot en ■met den geheelen avond van 22 December. Voor inlichtingen betreffende dezen wed strijd, waarbij gezorgd zal worden voor fa ciliteiten, zooals b.v. goedkoop licht, enz., wende men zich tot het secretariaat. 5e Dies Natalis K-JJV1.V. Bij gelegen heid van de 5e Dies Natalis der Leidschen- damsche K.J.M.V. wer<l gisterenavond een groote voordrachtavond gehouden, in de feestelijk versierde clubzaal der vereeni ging. Door den voorzitter, den heer Wim Bleijs, werd een prachtig openingswoord gespro ken, waarin hij o.m. de afgeloopen 5 jaar de revue liet passeerer., een goede les gaf aan de niet-georganiseerde Jonge Midden standers en dank bracht aan allen, die de K.J.M.V hebben helpen oprichten en groot maken. Na het zingen van het Bondslied is het woord aan den heer J. S. van Haselen. Op pieuze wijze herdenkt spreker allereerst het ongeval van de „Lijster" en geeft dan verschillende voorbeelden aan, van welk een geweldig nut de luchtvaart thans is. Dan worden enkele lichtbeelden vertoond van diverse vliegtuigen, beginnende met enkele oude toestellen, om vervolgens over te gaan tot het toonen van meer nieuwere machines o.a. de „Ibis", waarbij een dui delijke explicatie werd gegeven door den inleider. Na de pauze, waaronder tractatie van koffie en een sigaartje, werd eerst een film vertoond van "enkele korte vluchten en daarna de hoofdfilm „Met de K.L.M. over 3 werelddeelen AmsterdamBatavia", alles verlucht door een interessante explicatie van den heer van Haselen. Het was alles zeer interessant en een prachtige avond. De heer van Haselen had ook van den moderator,, kapelaan Vugt, een dankwoord in ontvangst te nemen, waarbij de voorzitter zich aansloot. Collecte. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het Bestuur van den R. K. Volksbond te Leidschendam van den Pas toor wederom de toezegging heeft gehad om a.s. Zondag 13 December achter in de kerk te collecteeren voor de werkloozen en het Bestuur vertrouwt, dat de parochia nen deze collecte goed zullen gedenken om den grooten nood, vooral in de groote ge zinnen, eenigszins te kunnen lenigen. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOÜDE. Nieuwe Algemeene Begraafplaats. Gisterenmorgen is onder groote belang stelling de nieuwe Algemeene Begraaf plaats aan den Provincialen weg geopend Tegenwoordig waren burgemeester, wet houders, gemeentesecretaris en voltallige raad, verder de gemeente-opzichter en de aannemer van het werk. Burgemeester Warnaar hield hier een rede, waaraan wij het volgende ontlee- nen: Ofschoon, aldus spr., de thans buiten ge bruik gestelde begraafplaats pas in 1909 is gesticht, was de toestand daar sinds lang onhoudbaar. De zeer slappe grond ter plaatse maakte iedere verbetering onmoge lijk. Ik veronderstel dat hier ten tijde van de stichting al voor gevreesd is, maar dat men destijds eenvoudig geen andere op lossing wist. In de latere jaren, ook reeds voor mijn komst in deze gemeente, heeft dit vraag stuk in het college van B. en W. herhaal delijk een punt van bespreking uitgemaakt Men stuitte echter steeds op twee groote bezwaren. In de eerste plaats was het niet gemakkelijk in deze gemeente een terrein te vinden, dat geschikt was voor dit doel en waar bovendien de grondslag van dien aard was, dat niet voor nieuwe teleurstellingen behoefde te worden ge vreesd. En in de tweede plaats speelden vooral in de latere jaren, toen de economische omstandigheden zoo veel slechter werden de fin. 'n groote rol gingen soelen, durfde men een dergelijke groote uitgaaf niet best aan. Toch namen de plannen, omdat het vraagstuk steeds urgenter werd, geleide lijk vasteren vorm aan. De aanleg van den nieuwen provincialen we® dwars donr de Hazerswoudsche droog makerij, onende. wat de terreinkeuze be treft. mogehjkhedon die er voor d'en niet waren geweest. Op 20 Januari 1934 werd dan ook door den gemeente-opzichter, den heer Dekker, rapport uitgebracht aan het toenmalige college van B. en W., waarin het onhoudbare van den bestaand en toe stand duidelijk werd aangetoond. Zoo- was de toestand toen ik in de ge meente kwam. Inmiddels was echter door de Regeering het Werkfonds 1934 gesticht, het z. g. 60 millioenenplan. Meer definitieve plannen werden gemaakt en op 23 Juni 1934 werd een aanvrage bij het Werkfonds ingediend Voordat wij echter het weigerend ant woord op deze aanvrage ontvangen had den, waren wij reeds tot de conclusie ge komen, dat de oplossing niet in deze rich ting moest worden gezocht. Want het Werkfonds geeft wel voor schotten tegen matige rente, doch geen bijdragen. Aan uitvoering in werkver schaffing werd daarom de voorkeur gege ven, omdat door de bijdrage van de Re geering in de uitbetaalde arbeidsloonen, welke uiteraard een zeer belangrijk ge deelte van de totale uitgaven zouden vor men, de stichtingskosten in sterke mate zouden kunnen worden gedrukt. Met de heer v. d. Lelie werden onderhan delingen aangeknoopt over den aankoop van een geschikt terrein en op 14 Augus tus 1934 werd deze overeenkomst door den Raad goedgekeurd Ik wensch, aldus spr. ook hier, den heer van der Lelie nogmaals namens het gemeentebestuur dank te bren gen voor ae welwillende houding die hij in deze aangelegenheid, zoowel bij den aankoop van het land, als in verband met de uitvoering van het werk, steeds heeft aangenomen. Op 20 April 1935 werd bij den Minister van Sociale Zaken de aanvrage ingediend om dit werk in werkverschaffing te mo gen uitvoeren, en op il Juni 1935 werd de goedkeuring van den Minister verkregen Ook aan de Regeering, en met name aan de Minister van Sociale Zaken, betuig ik, aldus spr., namens het Gemeentebestuur onzen oprechten dank voor de verleende medewerking. De plannen werden nu verder uitge werkt. Dit vorderde nogal wat tijd, daar steeds de bedoeling is geweest, bij dit werk zooveel mogelijk inwoners van Hazers- woude te werk te stellen. Na heel wat wikken en wegen slaagden wij er in een plan op te zetten waarbij zooveel mogelijk menschen werden te werk gesteld, zonder dat de totale kosten hier door al te zeer werden verhoogd. Half October 1935 kon met het werk een aanvang worden genomen, en ik wil niet nalaten, aldus spr hulde te brengen aan onze Hazerswoudsche schippers en arbei ders, die practisch zonder een enkele uit zondering hebben getoond, dat ze graag werken willen en goed werken kunnen. De loonen waren in sommige gevallen hoo- ger dan de normen, die door de Regeering waren bepaald. Doch de uiteindelijke kos ten toonden steeds weer aan dat de tarie ven niet te hoog waren doch dat hier extra hard werd- gewerkt, zoodat de hoogere autoriteiten tegen de verdiende loonen geen bezwaar werd gemaakt. De heer van 't Hul, die met het dageliiksch toezicht was belast breng ik gaarne hulde, aldus spr., voor zijn werk, omdat ik de overtuiging heb, dat hij steeds zoowel de belangen van de gemeente als die van de arbeiders recht heeft laten wedervaren. Ook bracht spre ker hulde aan den gemeentewerkman Vroegriik voor zijn groote toewijding. De Nederlandsche Heide Maatschappij en met name den opzichter den heer Pen- nings, wil ik. zoo vervolgde spr danken voor de prettige en zakelijke samenwer king. Als wij nagaan dat aan dit werk. buiten de toegangshekken, trao. grafkel ders en kaopl i«,,lusief de sociale lasten enz., ruim 17 0Ö0.— is verloond. kan ieder na°aan, dat het ook voor het economisch welzijn van onze arbeiders van groote be teeken is is geweest. De uitvoering van het werk vorderde snel. Op 14 Maart 193C kon de aanbeste ding plaats hebben van de te stichten ka pel met bijkomende werken. Het resul taat was, dat het metselwerk werd opge dragen aan den heer C. J. Vreeburg, het timmerwerk aan den heer B. J. Timmer mans, het schilderwerk aan den heer P. v. d. Spek, het smidswerk aan den heer J. A. Schouten, terwijl het loodgieterswerk onderhands werd opgedragen aan den heer Jac. van Aalst. Het maken van graf kelders werd na op 29 Augustus 1936 ge houden aanbesteding, opgedragen aan den heer C. J. Vreeburg. Al deze aannemers hebben hun werk tot volkomen tevreden heid van het Gemeentebestuur opgele verd. In September 1936 was het werk zoo ver gevorderd, dat de beplanting kon worden ter hand genomen. Gelukkig beschikt het gemeentebestuur in den persoon van den heer T. Wendenburg, dus over een bij uit stek deskundige, op wiens medewerking wij nog nooit tevergeefs een beroep heb ben gedaan. Hij verleende ons ook nu, ge heel belangloos, zijn medewerking en ad viezen en zoo kwam een beplanting tot stand die bewondering afdwingt. Den heer Wezelenburg komt hiervoor wel een bijzonder woord van dank toe. De leveranciers, de firma's Gebrs. van Klaveren, K. Raversberg en Zoon, L. van Veen Pzn., Gebrs. van 't Wout, T. Weze lenburg Lzn., J. B. Timmermans en Jac. Matze hebben zich allen tot onze volle tevredenheid van hun opdracht gekweten Onze gemeente-opzichter, de heer Dek ker, heeft zich met veel liefde en groote toewijding voor dezen arbeid gegeven en in sterke mate zijn persoonlijk stempel op het geheel gedrukt. De heer Dekker, die voor zooveel hij maar eenigszins aan, er steeds toe mede werkt, om het aanzien van deze gemeente te verfraaien, heeft hier een stuk werk tot stand gebracht waarop hij trotsch kan zijn en waarvoor wij hem gaarne onze hulde brengen. De toegangshekken maken een fraaien er monumentalen indruk, de kapel draagt de sporen van oud-Hollandsche degelijkheid en schoonheid, de begraafplaats zelf is even fraai als practisch ingericht. In ra men zijn in glas en lood enkele eenvoudige symbolische voorstellingen aangebracht van tijd en eeuwigheid, van leven en dood allen overheerscht door het kruis, van de kruisramen. Wy zijn trotsch op onzen gemeenteop zichter en hopen dat wij bouwkundige be langen van deze gemeente nog vele jaren aan zijn bekwame handen zullen mogen toevertrouwen. Na deze rede gingen de autoriteiten en belangstellenden de begraafplaats bezich tigen. - LEIDERDORP. VADER VAN GROOT.GEZIN VERDRONKEN. Onder ijzeren buizen bedolven. Hedenmorgen omstreeks half 8 is de 55- jarige heer M. de Koning, tuinder, op tra gische wijze door verdrinking om het leven gekomen. De heer de Koning bevond zich in zijn tuin op „Roomburg" op een schuit, volge laden met ijzeren buizen bestemd voor ver warming van -een broeikas. De schuit is door verplaatsing van het gewicht gekap seisd, met gevolg, dat de tuinder in het water viel, onder de buizen terecht kwam en in de modder is gestikt. Zijn zoons de overledene was vader van een groot gezin konden geen hulp bieden, omdat men niet in staat was de zware buizen op te tillen. Een kwartier later konden deze worden opgetakeld, doch toen was bij het slacht offer de dood reeds ingetreden. Dr. Persant Snoep heeft, helaas tever geefs, kunstmatige ademhaling toegepast. INGEZONDEN STUKKEN Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Leiden. De vereeniging tot bestrijding der tuber culose zond voor eenige weken meer dan 4000 circulaires aan de Burgerij met het beleefd doch dringend verzoek een bijdra ge te willen storten op onze giro 45396, ten einde het Bestuur in staat te stellen voort te gaan met hun arbeid n.l. het uitzenden van minvermogende 'patiënten van alle gezindten naar sanatoria. De vereeniging was n.l. genoodzaakt ge weest door haar "ongunstigen financieelen toestand patiënten te laten terugkomen en kon geen- niéuwe patiënten uitzenden door gebrek aan geldmiddelen zelfs was er een financieel tekort over het loopende jaar van 1300.Op deze 4000 circulaires kwa men 180 giften binnen, die te samen /741.25 bedroegen. Hieronder waren 2 mooie giften van 100. Ondanks dit bedrag kunnen we nog niet beginnen nieuwe pa tiënten uit te zenden. Dringend verzoeken wij u, indien u nog niet hebt bijgedragen alsnog dit te doen. Er wordt veel gevraagd er wordt vuor andere doeleinden veel gegeven. Maar ons werk de tuberculosebestrijding is toch noodzakelijk. Bedenkt wat het zeggen wil voor zieken-onvermogenden zelf de kosten te dragen, zich de genezingskans te zien ontgaan door gebrek aan geld. Bedenkt bo vendien, dat het ook uw taak is de vree- selijke ziekte zooveel mogelijk in toom te houden. Elke niet genezen lijder kan een besmettingsbron vormen waarvan de kie men op vaak onnaspeurlijke wijze ook in uw gezin kunnen doordringen. Ons gironummer is 45396. Namens het Bestuur: A. J. B. POORTMAN. Secretaris-penningmeester, Rijnsburgerweg 11. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. VERKEER OP DEN OVERWEG BIJ DEN RIJNSBURGERWEG. Op 7 Januari a.s. In verband met den voorgenomen 10-mi- nuten-dienst der spoortreinen op 7 Januari a.s. is door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland een schrijven ge richt aan de Directie der Nederlandsche Spoorwegen. Daarin merkt dé Kamer o.a. het volgen de op: Allereerst zullen de vele treinen korpen- de uit de richting Den Haag in de ochtend uren slechts voor een klein gedeelte in Lei den behoeven te stoppen, daar het ver keer vanuit Den Haag naar Leiden en van uit Leiden in de richting Haarlem op dien tijd van den dag gering zal zijn. Deze trei nen zullen derhalve grootendeels Leiden zonder stoppen kunnen passeeren, wat met het oog op de openstellingstijden van den spoorwegovergang van zeer groote betee- kenis is, daar anders het wegverkeer zou moeten wachten totdat de reizigers te Lei den zijn uit- en ingestapt en de trein den overweg is gepasseerd. Als de reizigers terugkeeren, zal het naar de meening der Kamer aanbeveling verdie nen afzonderlijke treinen vanuit Den Haag naar Leiden te dirigéeren, welke derhalve alsdan niet den overweg behoeven te pas seeren. De andere_ treinen kunnen alsdan volbezet tot Haarlem doorrijden, wat aan de vervoerseconömie ten goede zal komen. Ook deze treinen zullen derhalve niet in Leiden behoeven te stoppen, waardoor ook op dien tijd van den dag niet onaanzien lijke tijden vrij zullen komen, waarop de overweg voor het wegverkeer zal kunnen worden opengesteld. Tevens geeft de Kamer zeer ernstig in overweging om dien dag geen kleine trein stellen, maar liefst treinstellen van minstens 10 a 12 wagens te gebruiken. Alsdan zal het mogelijk niet noodzakelijk zijn om den geheelen dag een tien minuten dienst in te voeren. De Kamer kan zich voorstellen, dat dit laatste eenige bezwaren zal ontmoe ten, maar naar de meening der Kamer zal al het mogelijke moeten worden gedaan om deze bezwaren zoo goed mogelijk te ondervangen. Dat een dergelijke maatregel tevens van het grootste belang is voor het wegverkeer op alle andere spoorwegovergangen op deze lijn, behoeft geen verder betoog. De Kamer spreekt tenslotte de verwach ting uit, dat uwe Directie, de rechtmatige bezwaren van het wegverkeer erkennende, al het mogelijke zal willen doen om aan deze bezwaren tegemoet te komen. PROFESSOR DR. N. VAN WIJK TE PARIJS. De Parijsche correspondent van de „N. R. Crt." meldt: Professor dr. N. van Wijk, uit Leiden geeft als ruilprofessor, aan de Sorbonne een reeks colleges over de Slavische talen. De eerste is door een talrijk publiek aan gehoord. Het bestond weer uit vogels van diverse pluimage, studenten, leeraren, be langstellenden. In de studentenbanken had o.a. professor dr. J. L. Walch plaats geno men. De gezant was door ambtelijke plich ten verhinderd aanwezig te zijn. Onze landgenoot werd ingeleid voor zoover noodig, voegde de spreker er bij, want dit auditorium mocht grootendeels van zijn verdiensten en werkzaamheden op de hoogte geacht worden door pro fessor Vendryès, die den dekaan der let terkundige faculteit, professor Delacroix, verving en die binnenkort in „ruil" ten onzent lezingen gaat houden. De hoog leeraar noemde zijn Nederlandschen amb- genoot niet slechts een geleerde van de „kamer", maar ook van de „open lucht", wegens de frissche belangstellingen, die hem kenmerken en stelde zijn veelzijdige talenkennis in het licht. De hoorders kon den zich terstond er van vergewissen, dat hij ook het Fransch met gemak bediend. Professor van Wijk begon met zijn dank uit te spreken voor de hem te beurt geval len eroote eer, in deze universiteit het woord te mogen voeren en zijn bewonde ring te uiten voor den niet lang geleden gestorven A. Meillet. Tot zijn onderwerp komende, behandelde de spreker de vraag, waar de prehistorische Slaven hebben ge woond; vermoedelijk in Z.-O.-Europa. Prof. van Wijk ging vervolgens dieper in op de met dit vraagstuk samenhangende kwes ties van psychologie, vorm- en klankleer in verband met de ontwikkeling van die taal, waarbij hij gelegenheid vond, op het conservatisme van het oorspronkelijke Sla visch den nadruk te leggen. Ten slotte stelde de spreker verwante verschijnselen in den overgang van het volkslatijn naar het Fransch vast, zonder te verzwijgen, dat in de ontwikkeling van het Slavisch veel ons nog duister is en bracht de hoop onder woorden, dat dit anders moge worden. Na afloop hebben vele belangstellenden zich met professor van Wijk onderhouden. VERGADERING VAN DEN ARMENRAAD. Onder leiding van den waarn. voorzitter Dr. H. J. M. Boonacker vergaderde gister avond de Armenraad. In zijn openings woord merkte deze op, dat 'de voorzitter Pastoor G. A. Smit in verband met de moeilijkheden van de voorgenomen reorganisatie van het bureau gemeend heeft te moeten aftreden, en gaf hij uiting aan de groote erkentelijkheid voor al hetgeen Pr. Smit vele jaren lang voor den Armenraad heeft gedaan. In de vacature van plaatsvervangend bestuurslid, ontstaan door het aftreden van den heer J. Mulder koos de vergadering den heer P. van Weeren. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bestuur tot reorganisatie en bezuiniging leidende tot een aanzienlijke verlaging van het budget. Nadat uit de ver gadering eenige vragen waren gedaan en deze door het bestuur waren beantwoord, vereenigde de vergadering zich met het voorstel. De voorzitter deelde nog mee, dat aan den Armenraad is verzocht een commissie van samenwerking voor Bijzondere Noo- den in het leven te roepen. Hierna sloot hij de vergadering. TELEGRAMMEN De abdicatie thans een feit HET WETSONTWERP ONDERTEEKEND. LONDEN, 12 Dec. (A. N. P.) De En- gelsche koning heeft zijn goedkeuring ge hecht aan het wetsontwerp inzake den troonsafstand. Edward de achtste heeft thans opgehou den te regeeren en is opgevolgd door zijn broer, den hertog van York. DE STRIJD IN HET BASKENLAND. BILBAO, 11 December. (A.N.P.) De ar tillerie der regeering heeft hevig Villa Real en omgeving gebombardeerd. De ka zerne van de nationale garde en het muni tie-depot werden vernield. Op den weg naar Argeniaza trachtten de nationalisten aan te vallen, doch zij werden afgeslagen. De artillerie der nationalisten opende een BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. H. Ouwerkerk en W. M. Houps. k Maria Wil helmina, d. v. J. A. Vink en W v. <L Ploeg. Bernardus Marinus, z. v. B. M. Pon en C. C Parlevliet. Ondertrouwd: P, Been jm 24 j. en J. A. de l'Ecluse jd 25 j. Overleden: E. Tollenaar-v. Dixhoorn vr. 62 j. J. L. v. d. Broek zn 3 mnd. F. v. Leeuwen, wedn. 66 j. hevig uur op Murua en Udala, hun lucht macht bestookte Oxandiano. Hier werd een persoon gedood en vier gewond. Verschei dene manschappen van het regiment Ceri- nola, dat verleden week uit Marokko is aangekomen, zijn gedeserteerd. DE OPSTANDELINGEN WILLEN NIETS HOOREN VAN EEN VOLKSSTEMMING LISSABON,, 11 Dec. (A. N. P.). De lei ders der Nationalisten willen niets weten van bemiddeling, noch van een volksstem ming in Spanje. Een van de vooraan staande personen van de nationalisten ver klaarde, dat de burgeroorlog thans in een stadium van leven en dood is gekomen. Ten aanzien van een volksstemming zeide hij, dat deze in het gebied, dat door de re- geeringstroepen is bezet nooit vrij kan worden doorgevoerd. Men moet zich in het buitenland geen valsche voorstellingen maken, de oorlog zal worden voortgezet, tot een der beide te genstanders is vernietigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Dec. Vee. Totaal aanvoer: 479 runderen, 170 kalveren, 1644 schapen 696 varkens, 2 paarden, 2 veulens, 21 bok ken of geiten. Prijzen per stuk: 15 stieren 130200, schoon gewicht 5056 cent, handel stil; 131 kalf- en melkkoeien 140 230, handel tamelijk; 165 varekoeien e.a 90150, handel goed; 168 vette koeien 130260, schoon gewicht 4266 cent, handel vlug; fokkalveren 1015, 24 gras- kalveren 3060, 19 vette kalveren 40 80, schoon gewicht 5288 en 127 nuchte re kalveren f 711, handel vlug; 144 scha pen 2024, 1400 vette lammeren 1318 100 weideschapen 1418, handel zeer matig; 21 zeugen 3555, 308 mestvar- kens 1324, 368 biggen f 69, handel zeer matig; 21 bokken of geiten f 513, handel matig. Kaas. Goudsche kaas 38 partijen le soort 2021, 2e soort f 18.5019, Leid- sche kaas 15 partijen le soort f 18.5020, Handel matig. 'S HERTOGENBOSCH, 11 Dec. Boter. Aanvoer 16350 kg. Hoogste prijs f 1.51, laagste prijs 1.45 en middelprijs f 1.49 per kilogram. DELFT, 10 Dec. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 75 runderen, 1 graskalf, 101 nuchtere kalveren, 377 magere varkens, 410 biggen 9 schapen of lammeren, 1 geit of bok. Prij zen: paarden f 50160, kalfkoeien f 125— 235, varekoeien 75145, nuchtere kalve ren 412, magere varkens 1538, big gen 614, rundvleesch per kg. 4454 60 cent. Boter 1.601.62 per kg. Aanvoer 1 achtste en 4 zestiende vaten, wegende sa men 60 kg. Handel kalm. LEEUWARDEN, 11 December. Vee. Aan voer: 24 Enterstieren 115180, 86 Twen- terstieren 180280, 355 vette koeien 110220 per stuk. 3656 cent per kg.; 405 melk- en kalfkoeien 110235, 120 pinken f 75170, 22 vette kalveren f 25 70, 306 graskalveren f 25115, 530 nuch tere kalveren f 410, 520 vette schapen 1525, 115 weideschapen 1020, 412 lammeren 816, 579 vette varkens 25 110 per stuk, 3642 cent per kg.; 34 ma gere varkens f 1540. 116 kleine biggen 610 per stuk. 39 bokken of geiten, 29 paarden. Totaal aanvoer 3692 stuks. Kaas. Prijzen: Edammerkaas f 26. Aanvoer 2112 kg. Boter. Münboter f 1.38 en Veilingbo- ter 1 411.32 per kg. Aanvoer 13 zesde vaten. Commissie f 0.68. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.00U/16 Berlijn 73.911/2 Parijs 8.563/g Brussel 8106 Zwitserland 42.221/., Kopenhagen 40 2U/4 Stockholm 46 46>/4 Oslo 45.261/, New York 1.83H/16 Praag 6.49i/2 AANBESTEDING Bureaubehoeften Gemeente Leiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden zullen op Vrijdag, 18 December 1936, des voor middags te II uur, in het open baar ten Gemeentehuize. Rapen burg 12, aldaar, aanbesteden: De levering van bureau behoeften ten behoeve van üe Gemeente-Secretarie en van anuere gemeentelijke bureaux ot administrat es, gedurende het jaar 1937. De voorwaarden liggen vanaf heden ter Secretarie, Af deeling Finantiën, ter inzage.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3