UIT DE OMGEVING WILT U IETS WETEN? VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 UC LE1U5LHE LUUKANT VIERDE BLAD - PAG- 14 GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond werd in Ho tel Sistermans de verkoop bij gunning ge houden ten overstaan van Notaris D. Lod der van: A. Het woon- en winkelhuis aan de Hoogewerfstr. no. 6 groot 1.17 A. In ibod gebracht op 1825 werd dit op 275 gemijnd door den heer W. van Zanten (Wilhelminalaan) aan wien 't perceel ge gund. werd. B. Vier arbeiderswoningen aan den Stationsweg met vóór- en achtertuin, samen groot 8.95 A. Deze waren ingezet pp ƒ2025. Zij werden niet gemijnd en gegund aan den hoogsten bieder, den heer J. H. van Dijk alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Pesterijen. Er is een aanzienlijke ver betering voor een gedeelte der inwoners ingevoerd wat betreft de bezorging der poststukken. In sommige straten, o.a. het Noordelijk gedeelte der Voorstraat, had de eerste bestelling plaats des morgens tus- schen 9 en 10 uur, naar gelang er veel of minder te bezorgen was. Des Vrijdags was het als regel al bijzonder laat, soms kwart over 10. Hierin is thans een aanzienlijke verbetering gebracht doordat een hulpbe steller de ochtendpost helpt bezorgen. De bezorging heeft nu plaats tusschen 7 en 8 uur. Velen zullen de Directie der poste rijen hiervoor zeer dankbaar zijn. Tuinbouw. Alle tuinbouwmededeelin- gen staan den laatsten tijd in mineurtoon. Zoo ook heden nog. Andijvie was dezer da gen oploopend in prijs. De verwachting is, dat het voor enkele dagen zoq zijn zal. Met koolsoorten is het en een al misère. Zelfs de laatste bloemkool brengt maar weinig op, van f 2.80 tot f 3.20 per 100. Tweede soort f 1.50 tot f 1.90. Gele kool brengt niet meer op dan den minimumprijs f 1.per 100 K.G. Een heel enkel partijtje wat extra is, kan f 1.10 per 100 K.G. halen. Met Roo- de kool is het maar weinig beter gesteld. De noteering hiervoor is van f 1 tot f 1.40 per 100 K.G. En Groene kool gaat voor f 0.70 tot f 3.20 per 100 stuks, naar kwali teit. Andijvie bracht de laatste tijd van f 0.22 tot f 0.46 per kist van 6 K.G. op. Deze dagen was er eenige vraag en liep de beste kwaliteit tot f 0.46 per kist of onge veer f 6.per 100 K.G. Met uien wilde het ook niet vlotten. Na een kleine verhooging die enkele dagen duurde, liep dit product weer terug naar fl.30 tot fl.90 per 100 K.G. E voor waschpeen was evenzoo on voldoende vraag. Er is nog een groote voor raad van dit artikel. Dit zal ook wel eenige invloed hebben. Vorig seizoen was zulks heel anders. Waren ook de prijzen aanmer kelijk beter. Hetzelfde zou men van Kroten kunnen zeggen. De waschpeen bracht nu op van f 1.70 tot f 2.75 en de Kroten van f 1.25 tot f 1.75 per 100 K.G. Prei is evenmin ge vraagd. De prijs is laag, van f 1.40 tot f 1.70 per 100 bos. En Selderieknollen varieeren tusschen f 2.tot f 3.per 100. Bospeen was het eenigste product wat de laatste tijd gevraagd is en een goede prijs heeft, van f 7.10 tot f 10.per 100 bos. LISSE. Aanrijding. Gisteren werd de perso nenauto, bestuurd door M. uit Amster dam, en rijdende in de richting Haarlem, aangereden door een personenauto bestuurd door K. uit Leiden en gaande naar Lei den. K. wilde namelijk passage maken en week hiervoor naar links uit, zag, evenwel M. aankomen, verminderde zijn gang, doch kan niet verhinderen, dat een aanrijding onvermijdelijk was. Mede door de gladheid van den weg werd de aanrijding nog on gunstig beïnvloed. De politie was terstond ter plaatse om de situatie op te nemen en maakte proces-verbaal op. Er ontstond ma- terieele schade. Persoonlijke ongelukken bleven gelukkig uit. Geboren: Johanna Wilhelmina Maria, d. van J. H. van Nobelen en M. C. Jonker Maria Agatha, d. van W. M. van Nort en J. P. van der Vlugt. Ondertrouwd: P. L. Brussé 36 j., te Lisse en G. H. Mülders 34 j., te Haarlem. Gevestigd: C. W. van der Vis uit Oegstgeest H. E. Stolk uit Haarlem M. M. L. F. Scholte uit Haarlem M. Wit tebrood uit Maastricht Th. Stui-kenboom uit Maastricht B. van Dijk geb. van Doorn uit Utrecht B. J. Vos uit Leiden. Vertrokken: F. J. M. Nieuwenhuij- sen naar Wijk aan Zee en Duin W. van der Voorn naar Schiedam J. II. Kaan dorp naar Voorhout C. C. van Voorst naarlememrmeer M. den Elzen naar Sassenheim. LEIMUIDEN IJsclub. In het café van de wed. J. Sneeboer alhier hield de IJsclub Werkver schaffing alhier zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. J. Visser, opende de vergadering. De penningmeester, de heer C. J. van Berkel, deed daarna rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De inkomten hadden bedragen ƒ231.50 en de uitgaven f 23.50. Batig slot 208. De rekening werd door de heeren J. van Haaster en A. J. van Diemen nagezien en in volkomen orde bevonden. De vergade ring stelde daarna de rekening op voorstel van de commissie vast. De heeren J. de Prie en A. J. van Diemen, die aan de beurt van aftreden waren als bestuurslid, werden met algemeene stemmen herkozen en lieten zich hunnen benoeming welge vallen. Na rondvraag sluiting. Overleden: L. d, Rijk, 77 j. echtgen. van T. van Baren. Gevestigd: J. L. Spin, chauffeur van Leeuwarderadeel J. van Haaster, land arbeider, van Alkemade Wed. Kemp geb. J. Verweij, van Nieuwkoop J. C. Markwat en echtgenoote, van Ter Aar. Vertrokken: C. W. van Velzen naar Aalsmeer M. E. van Muyden naar Wou- brugge Joh. van Ewijk naar Alphen a. d. Rijn W. F. Molenaar naar Uithoorn M. Visser naar Nieuwveen Pert. J. Klein naar Alkemade H. A. de Prie, re- ligeuze, naar Haarlemmerliede en Spaarn- woude p.a. Syviliusklooster. NOODDORP. Politie. De in deze gemeente werk zame gemeenteveldwachter G. B. Godwaldt is met ingang van 7 December j.l. benoemd tot agent van politie te 's-Gravenhage. OEGSTGEEST. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de R.-K. Middenstandsvereeniging een alg. verga dering. De belangstelling was zeer goed, waarover de voorzitter bij de opening dan ook zijn vreugde uitsprak. Nadat de notulen der vorige vergadering waren vastgesteld, ceed de secretaris me- dedeeling der diverse ingekomen stukken van het hoofdbestuur, die voor kennisge ving werden aangenomen. De voorzitter deed voorts mededeeling, dat de Oranjevereeniging had besloten van 512 Jan. een winkelweek te organisee- ren in verband met het huwelijk van Prin ses Juliana. Een speciaal winkelweek-comité is daar voor ingesteld. Opgemerkt werd, dat daar in slechts één winkelier zitting had. De kosten van deelname bedragen 2. per etalage, d.w.z. dat iedere winkelier die over meer dan één étalage beschikt, voor één of meer verschillende étalages kan in schrijven, terwijl de aanmelding sluit op 17 December. De beoordeeling der étalages zal door het publiek geschieden. Ieder ge zin krijgt daartoe één invulformulier toe gezonden. Een viertal prijzen worden uitgeloofd, en wel aan hen, die het aantal stemmen, waarmede de diverse prijzen zijn behaald, raden of het dichtst benaderen. Men verwacht, dat alle winkeliers aan dezen wedstrijd zullen deelnemen. Op deze mededeelingen volgde een aan gename discussie. Bij de rondvraag bracht de heer J. Nou- wens de mogelijkheid naar voren van een aparte telephoongids voor Oegstgeest. De voorzitter zal eens informeeren of zulks mogelijk is. Voorts zou de heer Nouwens inplaats van den eersten Woensdag der maand den tweeden Woensdag willen vergaderen. Na eenige spreking wordt aldus beslo ten. Na een kleine verloting volgde sluiting, waarna men nog eenigen tijd gezellig bij een bleef. RIJNSBURG. Tuinbouw. De prijzen der grove tuin bouwproducten zooals deze hier geteelt worden zijn bedroevend laag. Vooral gele kool is niet te verkoopen, zelfs niet tegen den minimumprijs van ƒ1.per 100 K.G. Boven deze prijs wordt ook niets verkocht. Roode kool is bijna even slecht te plaat sen. De prijs hiervan varieert van f 1 tot f 1.50 per 100 K.G. Nog zelden is het met deze producten zoo slecht gegaan. Uien gaan evenmin. Brengen van f 1.40 tot f 1.80 per 100 K.G. op. En Knolselderie gaat voor f 2.tot f 2.50 per 100 stuks. Waschpeen ging iets vlugger dan vorige week, doca de hoogste noteering was f 2.75 per 100 K.G. Groene kool van f 0.40 tot f 1.60 per 100 stuks en Kroten bracht het niet verder dan f 1.25 tot f 1.70 per 100 K.G. SASSENHEIM Jubileum. Op 18 Dec. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat mej. de wed. de Groot—Alkemade werd aangesteld als schoonmaakster van de kerk, welke func tie zij onafgebroken heeft vervuld. Oranjehulde. Het bestuur van de Oranjevereeniging doet een beroep op de jeugd ouder dan 17 jaar voor het dragen van fakkels bij den optocht op den avond van 19 Dec. en 4 Jan. Opgaven worden ingewacht a.s. Dinsdag van 7 tot 8 uur in het Bruine Paard. Voorts wordt verzocht, dat de burgerij deze optocht zal opluiste ren met lampions. Geboren: Arnolda Gijsberta Maria d. van A. J. Vrijburg en G. Opstal Albert z. von H. L. Boter en G. Duthler. Getrouwd: T. van Leeuwen 40 j. A. Bloemendaal 36 j. Overleden. M. M. Paardekooper 66 j. echtg. van Th. J. Haver. Vertrokken: P. M. van Dijk naar Haarlem P. J. Noordermeer naar Was senaar M. Noordermeer naar Doetin- chem. TER AAR. Nationaal huwelijksgeschenk. De ge houden collecte voor het geschenk van het Ned. volk bij gelegenheid van het vorste lijk huwelijk heeft in deze gemeente j 86.06 opgebracht. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen M. O. akte K 4 (Delfstof, oud-plaat- en dierkun- I de) is geslaagd mej. A. M. E. Bomvels. WARMOND. Ingekomen: C. A. van Doorn, uit Voorhout. W. M- Gabriëls, uit Heem stede. C. J. J. Roest uit 's-Gravenhage. J. Blom, uit Alphen aan den Rijn. H. Verkaik, uit Leiden. H. J. Tempelman, uit Zuphen. P. Handgraaf, uit Oegst geest. A. W. d. Hollander uit Abbekerk. H. van Zon en gezin, uit Kooge en Lage Zwaluwe. P. L. A. v. Wissen en zuster, uit Wassenaar. H. A. D. Mispelblom Beyer, uit 's-Gravenhage. C. Klee, uit 's-Gravenhage. B. A. van Schaik, uit Maastricht. Vertrokken: S. Scheltens, naar 's-Gra venhage. G. Schavemaker, naar Haar lem. G. A. van Leeuwen, naar 's-Grave- hage. Joh. Stipdonk, naar Leiden. H. H. Handgraaf, naar Sassenheim. J. J. W. Noordermeer, naar Sassenheim. L. J. de Haas, naar Alkemade. A. C. Berbee, naar Wassenaar. A. A. A. Rikkers, naar Hon- selersdijk. C. W. S. van Mourik, naar Haaften Hellouw. A. F. Marlet, naar Delft. P. v. d. Wereld en gezin, naar Lei den. WASSENAAR. Gevestigd: D. Bakker, geen, uit Utrecht, Groot Hoefijzerlaan 11 T. van den Berg, N.H., huisknecht, uit den Haag, Bloemcamplaan 66 B. Bortt, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit den Haag, Berken laan 10 N. Cameron en vr., R.K., huis knecht, uit Bergen op Zoom, Pr. Frederik- laan 19 C. J. v. Dorp en gezin, N.H., veehouder uit Voorschoten, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 23 P. J. van Driel, G. K., dienstbode, uit Oud Vossemeer, Prinsen- weg 79 A. M. de Graaff, geen, zonder beroep, uit den Haag, Prins Frederiklaan 4 J. Grootveld, N.H., kantoorbed., uit den Haag, Santhorstlaan 63 M. Guijs, N.H., dienstbode, uit Sliedrecht, Hoogeweg 1 A. Haller, vreemd, R.K., dienstbode, uit Weenen, Stoeplaan 10 E. Hille, vreemd, Ev., dienstbode, uit Bad Ems, Rijks straatweg 681 J. H. Hendriks, R. K., automonteur, uit Venlo, Rijksstraatweg 338a G. Hölzken, R.K., dienstbode, uit Alphen a. d. Rijn, Buréhtplein 18 M. Hufnagel, vreemd, R.K., dienstbode, uit Amsterdam, Wilhelminalaan 4 P. de Jonge, N.H., sergeant-capitulant, uit den Haag, Kamp Waalsdorp E. B. Kaschke, vreemd, D. Ev., dienstbode, uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 44 H. A. Kelderman, G.K., assuradeur, uit den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 22 A. Keijzer, R.K., dienstbode, uit Arnhem, Lange Kerkdam 24 J. W. J. Kampman, geen, zonder be roep, uit den Haag, Lange Kerkdam 22a M. Krautschneider, vreemd, R.K., keuken meid, uit den paag, Kerkeboschlaan 4 B. v.'d. Laan en gezin, G.K., marechaussee, uit Groningen, Wassenaarscheweg 9d P. J. Noordermeer, R.K., dienstbode, uit Sas senheim, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 41 W. van Oosten en gezin, G.K., automobiel monteur, uit den Haag, L. van Hoogwolde 6 F. Pander, geen, procuratiehouder, uit Johannesburg, Zuid-Afrika, Hazelaan 15 K. Raab, vreemd, R.K., keukenmeis je, uit Amsterdam, Wilhelminalaan 4 S. Riedherr, vreemd, R.K., keukenmeid, uit den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 35 E. B. Romstedt, vreemd, Ev. L., kokkin, uit Grafelfing (Did.), Vijverweg 1 A. Th. A. van Schaik, R.K., verpleegster, uit Monster, v. Z. v. Nijeveltstraat 156 F. P. Smit, geen, glazenwasscher, uit Leiden, Rijksstraatweg 344c B. M. Stipdonk, R.K., dienstbode, uit den Haag, Rijksstraat weg 437 Mr. J. H. L. J. Sweerts de Lan- das Wyborgh, geen, Jur. Adv. Mij. tot In dustriefinanciering te Den Haag, uit Bui tenzorg (N.I.), Jonkerlaan 70 E. L. Sweerts de Landas Wyborg geb. de Meijier, geen, zonder beroep, uit Heerde, Jonker laan 70 J. Tan ja, G.K., zonder beroep, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp K. Vuijk en'gezin, R.K., poffertjesbakker, uit Noordwijk, Vinkelaan 3 H. Wessel, G.K., dienstbode, uit Leiden, Duinrell 2 N. L. Wind, G.K., dienstbode, uit Enschede, Wit- tenburgerweg 18 H. B. IJzerman, N.H., dienstbode, uit Kampen, Schouwweg 61. Vertrokken: M. S. van Lunteren' naar Rotterdam, Beukelsweg 59b G. J. Timmermans en gezin naar Eindhoven, Goorstraat 1 C. C. A. van Wissen naar Warmond, Heer en weg 84a P. L. A. van Wissen naar Warmond, Heerenweg 84a Th. van der Laan en-gezin naar Den Haag, Borneostraat 27 F. Speelman naar Gro ningen, Glimmen 119 N. P. van der Pouw Kraan naar Voorschoten, Donklaan 38 A. J. Zuidhof naar Den Haag, Co- lumbusstraat 49 T. VrijburgRuiter naar den Haag, Bezuidenhout 41 M. J. Hoek naar Leiden, Potgieterlaan 31 M. A. S. C. Bruns naar den Haag, v. Kinsber- De Raad deze gemeente hield gisteren le 1.45 een openbare vergadering. Voorz. mr. D. F. Pont, burgemeester; aanwezig 14 leden; afwezig de heer Mesker. Voorstel tot verhooging van het crediet aan het Burgerlijk Armbestuur; gevraagd wordt nog voor 1936 een bedrag van 2200. De heer van Lierop bepleit, dat steun in natura over alle winkeliers wordt ver deeld, De voorz. zal de wenk overbrengen aan het B. A. Het crediet wordt daarna met alg. st. verleend. Voorstel tot het aangaan van een reke ning-courant met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten, dienst 1937. Na korte discussie wordt met alg. st. besloten tot het aangaan dezer overeenkomst. Hieraan wordt verbanden een nieuwe kasgeldleening tegen totaal 2,25 pet. voor 3 maanden, groot 150.000, waarvan ook 70000 gebruikt zal worden voor afl. aan de Bank v. Ned. Gemeenten, waar de rente nog 3.25 pet is. Met alg. st. wordt tot die kasgeldleening besloten. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van de beheersverordening voor het het Gas bedrijf, het Waterbedrijf en het bedrijf van Openbare Werken. De voorz. geeft een korte toelichting. Het voorstel komt in stemming en wordt aangenomen met 10 4 stemmen; tegen de heeren Fijma, Paase, van Lierop en Spilker. Benoeming van de leden van de vaste commissiën van bijstand wegens periodie ke aftredig. Op voorstel van den heer Loeraker geschiedt de herbenoeming bij ac clamatie, daar niemand daartegen is. Voorstel tot wijziging van het ambtena ren-reglement (vergoeding voor overwerk) Met alg. st. wordt de vergoeding afge schaft, behalve wanneer dit moet geschie den tengevolge van ziekte of ontstentenis. Voorstel tot intrekking van het presen tiegeld voor de leden van de commissie voor plaatselijk toezicht op het L. O. en van de commissie tot wering van school verzuim. Na eenige discussie komt het voorstel in stemming en wordt aangeno men met 113 stemmen; tegen de heeren Loerakker, Pijnakker en Spilker. Voorstel tot overdracht van het archief der Ambachtsheerlijkheid Hillegom aan jhr. J. Six te Amsterdam. De voorz. licht een en ander nader toe: we krijgen er voor in ruil een tiental mooie reproducties en voor den heer Six heeft een en ander grooter waarde dan voor ons. Met alg. st. wordt tot overdracht besloten. Voorstel tot aankoop van het vischrecht in de Oude Hillegommerbeek. De voorz. licht dit voorstel toe: de koopsom van 300 is zeer billijk, we zijn dan baas in eigen huis en uit de verpachtingssom komt het weer terug. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten met alleen de stem van den heer van der Aar tegen. Voorstel tot wijziging van de Pensioens verordening wethouders. Na korte bespre king wordt het voorstel in stemming ge bracht en met alg. st. aangenomen. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing van schoolgeld. De voorz. licht dit voorstel duidelijk toe. B. en W. willen het zoo voor een jaar probeeren. Nu wordt de verordening met alg. st. vast gesteld Weth. Vermeer betuigt groote waardeering voor den ambtenaar, die dit gewichtige stuk opstelde. Nadere behandeling van de onbewoon baarverklaring van de woningen aan de Molebuurt. De voorz. geeft hierbij een breede uiteenzetting. We willen een soe pele toepassing der verordening, maar deze genstraat 49 A. Sipma naar Leiden, Kernstraat 7 G. Goor naar Noordwijk, Oude Werf 91 - M. van den Abeelen en gezin naar den Haag, Copernicuslaan 177 S. E. Bakker naar Deventer, Brink 6 G. J. Manhave naar Rotterdam, Maurits- straat 107 A. Bouma naar Renkum, Oosterbeek, Dennenkampweg 47 A. Ja ger naar den Haag, Joh. de Wittlaan 28 G. A. Bax en gezin naar Borsele Z. C. B. Parqui naar den Haag, Anthonie Duyck- straat 73 N. Visser naar Borsele Z. (p.a. Burgemeester) G. J. Vente naar Port Marly (S. en O.) Rue de Paris 17 W. B. M. v. d. Zalm naar Voorschoten, Leidsche- weg 189. Overleden: Twigt Jan, oud 45 jaren geh. met A. de Geus. Johannes Wasse naar, oud 54 jaren, geh. met C. Pas- schier. Elisabeth Walteria Maria Salters oud 74 j., wed. van C. B. Simons. Ondertrouwd: J. van Laar en H. Bouwmans. mag geen doode letter worden; we zullen een en ander naar eerlijkheid en billijk heid behandelen. Het punt wordt aange houden tot de volgende week als de be grooting behandeld wordt. Wethouder Vermeer vraagt nu het woord voor een persoon lijk feit Een der eigenaars van de woningen van de Molenbuurt heeft sommige raadsleden bezocht en terwijl er nog met de eigena ren onderhandelingen werden gevoerd, een en ander gepubliceerd, en daarbij de uit drukking gelanceerd, dat ik onbewoonbaar verklaring zou willen forceeren, omdat de Boaz-school belang had bij het terrein. Deze bewering is schromelijk lasterlijk en dat praatje wil ik even ontmaskeren, het geen spr. doet. Een en ander heeft spr. pijnlijk getroffen, vooral ook, omdat hij niets uitstaande heeft met dat schoolbe stuur. De heer Loerakker onderschrijft gaar ne wat de wethouder zegt; bij hem is nie mand geweest en wat hij te berde bracht was geheel objectief. Ontwerp van een plan van uitbreiding voor deze gemeente. De voorz. acht het wenschelijk, dat de raadsleden in dezen behoorlijk onderlegd zijn, voor zij hun stem uitbrengen; daarom bestaat er voor hen gelegenheid de teekeningen op de commissie-kamer met den dir. van P. W. te bezien op Vrijdag 18 dezer, nam. 3 uur. De directeur zal dan gaarne alle toelichting geven. Ook een plan voor de rooilijnen zal dan worden bezien. Adres van de Hillegomsche winkeliers inzake verbreeding brug Loosterweg I. De voorz. licht dit verzoek toe, Alleen als er medewerking is van Rijk en Provincie kan hiervan iets komen. De voorz. zal er nader op terugkomen. Verzoek M. C. de Wreede om de panden in de Molenbuurt aan te koopen en deze buurt voortaan te noemen Prins Bernhard- buurt. B. en W. achten dezen brief niet bi zonder gelukkig. Zonder iets kwaads van die buurt te willen zeggen, moet het col lege dit verzoek ontraden. Het schrijven wordt met alg. st. voor kennisgeving aan genomen. Verzoek R.K. Kerk (School)bestuur van St. Martinus, inzake uitkeering ineens voor de scholen aan de Mariastraat. De voorz. merkt op, dat het Schoolbestuur formeel gelijk heeft. Het schrijven wordt voor ken nisgeving aangenomen. Brief van den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, inzake aanleg rij wielpaden langs den Rijksweg. De Rijks waterstaat is niet bereid deze paden aan te leggen; de voorz. licht een en ander toe Aanvraag subsidie aan het Rijk in de kotsen van straatverlichting van den Rijks- Weg. De voorz. deelt mede, dat de minis ter zich bereid verklaard heeft, deze zaak nog eens te bezien. De voorz. brengt nu dank voor de me dewerking bij de beplanting van het Paleis park te Soestdijk; de Hillegommers zijn hier schitterend voor den dag dag geko men (applaus). De bijdrage voor het hu welijksgeschenk bedraagt ƒ450. De heer Paase vindt dat niet veel: Lisse bracht 1700. Nog wordt 200 gevoteerd voor de verbetering van den weg bij den Over weg-Beeklaan. De heer W. van Zanten wordt met alg. st. herbenoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Hierna korte rondvraag en sluiting. Vraag: le. A speelt bij kruisjassen op met troefboer, B roemt stuk. Beide partijen moeten nog 20 punten hebben. Wie is hier uit? B is hier natuurlijk de tegenpartij van A. 2e. Hetzelfde geval, maar nu roemt B een driekaart. Antwoord: 1. In dit geval is B win naar, althans als hij met het opspelen van stuk dekt de slag is opgehaald. 2. In dit geval is A winnaar, want roem van een drie- of vierkaart geldt niet zon der ophalen van een slag. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 3- -4 urn gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 67. De buurman was erg nieuwsgierig en hij volgde den 68. Plotseling kreeg de professor een kleur van schriK. riij professor met het vergrootglas. Er was werkelijk iets bij- viel op zijn knieën en stamelde verwarde klanken. Nu dat zonders te zien. Dat was de poot van een spin, maar dan vas geen wonder, duizendmalen vergroot. Het leek wel de harige klauw van een reusachtig monster. De tenen waren van hoorn.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14