DE LAATSTE BEGROOTING VAN STOMPWIJK BEHANDELD VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 v DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 BINNENLAND r. k. staatspartij. Groepeering der kieskringen en de candidaatstelling. In zijn vergadering van Zaterdag 28 Nov. j.l. heeft het Partijbestuur der R. K. Staatspartij in verdubbelde samenstelling besloten als volgt: Da samenvoeging van kieskringen voor de indiening van één officieele candidaten- lijst voor de Tweede Kamervrekiezingen 1937 zal zijn als volgt: I. Maastricht; II. 's-Hertogenbosch Utrecht; III. Tilburg; IV. Amsterdam-den Haag-Rotterdam; V. Haarlem-Helder-Lei- den-Dordrecht-Middelburg; VI. Arnhem- Nijmegen -Zwolle- Assen-Leeuwarden-Gro- ningen. Het aantal voor elke kieskring resp. samenvoeging van deze te verwachten zetels werd vastgesteld als volgt: Groep I vijf, II zes, III vier, IV vier, V zes, VI zes; totaal 31 zetels. Gebruik makende van de bevoegdheid, door het bepaalde in lid 2 van art. 6 aan het college bovengenoemd toegekend, werd besloten: A. De samenvoeging na de aanwijzing der candidaten overeenkomstig de regelen, gesteld in hoofdstuk IV kiesreglement, zal worden toegepast: 1. in groep II op de kies kringen Utrecht en 's-Hertogenbosch; 2. in groep V op den kieskring Middelburg; 3. in groep VI op de kieskringen Arnhem- Nijmegen, de kieskringen Zwolle-Assen en de kieskringen Leeuwarden-Groningen. B. De volgorde, waarin de in ieder der samen te voegen kringen aan te wijzen candidaten op de (gecombineerde) officiee le candidatenlijst zullen worden geplaatst, zal zijn: 1. In groep II: 1. candidaat no. 1 van 's-Hertogenbosch; 2. no. 1 van Utrecht; 3, 4. 6 en 6. no. 2, 3, 4 en 5 van 's-Hertogen bosch; 7. no. 2 van Utrecht; 8. 9, 10, 11 en 12 no. 6, 7, 8, 9 en 10 van 's-Hertogenbosch. N.B. De afgevaardigden der beide in deze groep samengevoegde kringen gaven bereids te kennen, dat hun kringbesturen t.z.t. toepassing zullen vragen van lid 4 van art. 23, om op deze lijst 13 .candidaten te mogen plaatsen. Het is dan de bedoe ling, dat op deze 13e plaats wordt gesteld de candidaat no. 3 uit Utrecht. 2. In groep V: 1, 2. 3, 4 en 5, candidaat no. 1, 2, 3, 4 en 5 van Haarlem-Helder- Leiden-Dordrecht; 6. no. 1 van Middelburg; 7, 8, 9, 10 en 11 no. 6, 7,, 8, 9 en 10 van Haarlem-Helder-Leiden-Dordrecht; 12. no. 2 van Middelburg. 3. In groep VI: 1. candidaat no. 1 van Zwolle-Assen2 en 3. no. 1 en 2 van Arn- hem-Nijmegen; 4. no. 2 van Zwolle-Assen; 5. no. 3 van Arnhem-Nijmegen; 6. no. 1 van Leeuwarden-Groningen; 7. no. 3 van Zwolle-Assen; 8 en 9. no. 4 en 5 van Arn hem-Nijmegen; 10. no. 4 van Zwolle-As sen; 11. no. 6 van Arnhem-Nijmegen; 12. no. 12 van Leeuwarden-Groningen." C. Ten aanzien van de plaatsen, waar over de Verkiezingsraad, respect, ieder der betrokken kringvergaderingen, met in achtneming van de artikelen 14 en 15, ad vies zullen kunnen uitbrengen, werd als volgt bepaald: 1. In groep II: Advies Verkiezingsraad over de plaat sen nos. 15 2, 3, 7, 8 en 9. Advies Kringvergadering Den Bosch over de plaa+sen nos. 4, 5, 6, 10, 11 en 12. .2. In groep V: Advies Verkiezingsraad over de plaat sen nos. 1, 2. 6, 7, 8 en 12. Advies Kringvergaderingen Haarlem- Helder-Leiden-Dordrecht over de plaatsen nos. 3, 4, 5, 9, 10 en 11. 3. In groep VI: Advies Verkiezingsraad over de plaat sen nos. 1, 2. 6, 7, 8 en 12. Advies Kringvergadering Arnhem-Nij megen over de plaatsen nos. 3, 5, 9 en 11. Advies Kringvergadering Zwolle-Assen over de plaatsen nos. 4 en 10. De vergadering van het Partijbestuur in verdubbelde samenstelling vereenigde zich eenstemmig met het inzicht van den Voor zitter, dat behoudens zeer bijzondere omstandigheden, waardoor het algemeen belang van het land of het voorkomen van een volkomen duidelijk hiaat op een be paald punt in de samenstelling der fractie anders zouden eischen bij het ontstaan van een vacature op een volgens lid 2 van art. 6 samengevoegde lijst, de plaatsver vanger behoort zitting te nemen aangewe zen door de(n) zelfde(n) Kieskring (of Kieskringen), als het afgetreden zittende lid. De bepaling van lid 1 van art. 27 zal daarbij benut dienen te worden. De Af deelingen moeten haar candidaten aan de Kringbesturen opgeven vóór 20 Januari 1937. DE PRIJZEN VAN LEVENSMIDDELEN. In de afgeloopen week met inbegrip van seizoenstijgingen met 0.2 pet. gestegen. Het secretariaat van den centralen bond van Ned. verbruikscoöperaties schrijft ons: Het oeconomisch bureau van den bond heeft over de week van 30 November5 December j.l. prijsopgaven ontvangen voor de wekelijksche enquête van 20 coöperaties. Het blijkt, dat, vergeleken bij de vorige week, de prijzen over het geheel wederom iets, n.l. 0.2 pet., gestegen zijn. Was de ge middelde prijsstijging, vergeleken bij den toestand op 24 September, gedurende de laatste drie weken steeds bijna even groot (n.l. ongeveer 1.8 pet.), thans is zij 1.98 pet. Deze nieuwe stijging is een gevolg van het feit, dat de p ijzen van vermicelli, gries- meel, Gouda-kaas en vooral boter, iets zijn opgeloopen. De prijsverhooging van boter is een gevolg van het feit, dat de crisis heffing van 75 op 80 cent per K.G. is ge bracht. Wij willen er nog op wijzen, dat de prij zen van kaas, eieren en boter, in dezen tijd van het jaar steeds pleegn op te loopen. contingenteeringen. In de memorie van antwoord betreffen de 17 contingenteeringenswetsontwerpen deelt de Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart mede, dat het in de bedoe ling ligt een verhooging van het invoer recht op benzol bij de eerstvolgende tech nische herziening van het tarief van in voerrechten bij de Staten-Generaal aan hangig te maken. Wat betreft de mogelijkheid tot ophef fing van de contingenteering van super fosfaat deelt de minister mede, dat hij zich ter zake thans nog geen definitief oordeel heeft gevormd, tegen prijsopdrijving zal worden gewaakt. Na de afkondiging der contingenteering van naadlooze buizen konden in het Ne- derlandsche bedrijf wederom circa 100 ar beiders te werk worden gesteld. Ten aanzien van cocosstukgoederen wijst de minister erop, dat hiervoor Britsch Indië het eenige invoerland van belang is. Het prijsverschil nu tusschen het Neder- landsche en het Britsch-Indische cocosstuk- goed is ten gevolge van de depreciatie der mate verminderd, dat met een groote mate van zekerheid mag worden verwacht, dat opheffing van deze contingenteering geen bezwaar voor de betrokken industrie met zich zal brengen. Daar ook van uit han delspolitiek oogpunt tegen deze opheffing geen bedenkingen rijzen, acht de minister het gewenscht, den invoer van cocosstuk goederen wederom vrij te laten. Hiertoe is bij de memorie een nota van wijziging gevoegd. r. K. BOND VAN HOTEL-CAFé EN restaurant-geemployeErden „st. antonius". Gisteren hield de Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café en Restaurant geëmployeerden ,.St. Antonius", een huofdbestuursvergade- ring in huize St. Jan te Utrecht. Met vreugde werd kennis genomen van het voornemen der regeering om den ar beidstijd voor het hotel-, café- en restau rant-personeel eenigszins te verkorten, waarvoor een telegram aan den minister van sociale zaken verzonden werd, luiden de: „De Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden „St. Antonius", in hoofdbestuursvergadering bijeen te Utrecht, kennis genomen hebbende van uw voornemen den arbeidstijd voor het hotel-, café- en restaurant-personeel eenigs zins te verkorten, juicht dit ten zeerste toe en spreekt de hoop uit dat U dit voornemen spoedig ten uitvoer brengt". Teveno werd aan de R. K. Tweede Kam er-fractie verzocht om den minister te bewegen spoedig over te gaan tot algeheele invoering der Arbeidswet 1919 voor het hotelbedrijf. De algemeene jaarvergadering van den bondsraad zal worden gehouden op 3 Febr. 1937 te Arnhem. Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan de toestand van het personeel in: dit bedrijf, waarbij vooral de afschaffing van het fooienst.elsel ter sprake kwam, Zoo ook de mogelijkheid van invoering van loon- normen me' bindend verklaring. De vergadering nam met groot genoegen kennis van het feit dat in Arnhem een plaatselijke contact-commissie, bestaande uit werkgevers en werknemers-organisaties, is tot stand gekomen. Als eerste stap voor de bedrijfsraad _van dit bedrijf, welke ongetwijfeld straks ge vormd zal moeten worden, kan deze com missie op sociaal en economisch terrein uit muntend werk verrichten. HET TELEFOONVERKEER IN DE HOOFDSTAD. Een afzonderlijke „telex-centrale". Naar wij vernemen, zal de gemeentetele foon te Amsterdam op 19 December a.s. een afzonderlijke telex-centrale ln bedrijf stel len. Tot dusver werden de telex-aansluitin gen tot stand gebracht via de gewone tele foonaansluitingen. Deze verbindingen wa ren, vooral bij plaatselijk verkeer, vaak on derhevig aan storingen. Bij den bouw van de afzonderlijke centrale voor de telex-ver bindingen zijn bijzondere voorzorgen ge troffen om een zooveel mogelijk storingvrij telex-verkeer te verzekeren. Alle te Amsterdam in gebruik zijnde te lex-installaties zullen op 19 December op de telex-centrale worden aangesloten. Deze aansluitingen zullen dan niet meer gebruikt kunnen worden voor gewone telefoonaan sluitingen. De aangeslotenen, op de telex-centrale zullen zelf hun verbindingen met elkaar tot stand brengen en wel door het kiezen van drie cijfers inplaats van vijf, zooals bij ge wone aansluitingen. Ook voor interlocaal en internationaal verkeer zijn afzonderlijke nummers op de telex-centrale aangegeven. HET GOOISCHE VLIEGVELD. Toestemming voor aanleg verleend. Naar wij vernemen heeft de minister van waterstaat zijn toestemming gegeven voor den aanleg van een vliegterrein, groot 47 H-A. in het Gooi onder Loosdrecht. Door deze toestemming het plan, strekkend tot den aanleg van een vliegterrein onder Maartensdijk van de baan. Het Gooische vliegveld zal worden ingericht ten behoeve van het sportvliegwezen,terwijl ook de bedoeling is het beschikbaar te stellen voor het beoefenen van de zweefsport. Het co mité van actie, dat voor den aanleg van hei Gooische vliegveld ijvert, bestaat uit de heeren Th. van Marken, K. de Geus van den Heuvel, H. Schaper-Claus, P. Ver- schuyl, J. Heijmans en H. Heijmans. Duizend nieuwe leden in Tilburg. De afdeeling Tilburg van de R.K. Staats partij hield Woensdagavond een vrij druk bezochte propaganda-vergadering. In zijn openingswoord deelde de afdee- lings-voorzitter, de heer R. de Grood me de, dat sinds de enkele weken geleden on dernomen actie in de stad Tilburg tot he den niet minder dan duizend nieuwe le den voor de R.K. Staatspartij konden wor den geboekt. In één der twintig parochieels afdeelingen (St. Anna n.l.) bedroeg de aanwist alleen reeds 200! Met onvermin derde kracht wordt de actie voortgezet en men is reeds bij voorbaat enthousiast over het welslagen. PRINS GASTAAF ADOLF VAN ZWEDEN KOMT NAAR ONS LAND. Om de Jamboree bij te wonen. Prins Gustaaf Adolf van Zweden en prinses Sybille hebben de leiding van het zilveren jubileum der padvindersbeweging in Zweden een diner aangeboden, dat werd bijgewoond door vertegenwoordigers van verschillende landen. Bij die gelegenheid deelde prins Gustaaf Adolf die president van de Zweedsche padvindersbe,weging is mede, dat hij aan het hoofd van het Zweedsche contingent verkenners, dat van 30 Juli tot 14 Augus tus 1937 de vijfde wereldjamboree te Voge lenzang zal bijwonen, naar ons land zal ko men. Hij zal daarbij worden geassisteerd door Graaf Folke Bernadotte. Het is zijn bedoeling dat jaar tevens :op- niéuw een bèzoek te brengen aan het in ternationale opleidingscentrum voor pad vindersleiders, het Gilwell Park te Ching- ford, Essex, ter bijwoning van een leiders cursus. Prins Gustaaf Adolf, de oudste zoon van den kroonprins van Zweden, is een actief en zeer gezien padvindersleider in Zwe den. In Augustus 1935 was hij kampelider van de tweede wereldbijeenkomst voor voortrekkers, waar hij door zijn eenvoudi ge en sportieve leiding bij alle vijf duizend deelnemers van zes en twintig nationalitei ten stormenderhand een groote populariteit verwierf. „Tel.' LENTE IN JANUARI. Bloemenfeest te Aalsmeer. Is er een poëtischer vak dan dat van den bloemenkweeker, die dagelijks de teere schoonheid van bloemen verzorgt en de na tuur helpt bij het scheppen van haar won deren? Toch is in dit vak niet alles rozengeur. Met bezorgdheid ziet Aalsmeer toe, hoe een voor een de bedrijven, welke van ouder op ouder in handen van kweekersgedach ten waren, moéten worden verkocht. In Aalsmeer, sinds jaren een der belangrijk ste centra van bloemncultuur, voelt men pijnlijk de gevolgen van de crisis. Toch wil Aalsmeer laten zien, dat het niet bij de pakken blijft neerzitten. Het wil vechten om staande te blijven en daarom heeft het het vijfde lustrum van de cen trale Aalsmeersche Veiling aangegrepen, om door een tentoonstelling opnieuw de aandacht van geheel Nederland te wijden op de Aalsmeersche bloemisterij-produc- ten en om de regeering er van te overtui gen, dat steun tot instandhouding der Aals meersche bloemencultuur alleszins gewet tigd en gerechtvaardigd is. Gedurende zes dagen zal het gebouw der Centrale Aalsmeersche Veiling, dat een oppervlakte van meer dan een hecta re beslaat, een bloemenpaleis zijn, waaruit de winter wordt verbannen door den blij den lentelach van de kinderen uit Flora's rijk. In deze prachtige omgeving zullen tien duizenden snijbloemen en duizenden pot planten in een schitterend arrangement de illusie weken van een plotselinge verande ring van het jaargetijde. De natuur bul ten vertolkt de wintersche sfeer, maar binnen de muren van het tentoonstellings gebouw zal het lente zyn. Zeer toepasselijk is dan ook de ondèrtitel der Aalsmeersche tentoonstelling „lente in Januari". Naast de hoofdproducten seringen en rozen, zal de bezoeker zich kunnen ver gasten aan inzendingen van tal van andeer bloemensoorten. Öok orchideeën en bol- bloemen zullen worden geëxposeerd. Voorts zullen er naast de-bestaande variëteiten de nieuwigheden zijn te bewonderen van de cyclamen, primula's, begonia's, azalea's, en vele andere soorten bloeiende en niet- bloeiende planten. Door een inzending ge prepareerde hyacinthen zal de vooruitgang ook op dit gebied, worden gedemonstreerd. Interessant zal zeke" zijn de regeerings- Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Secretaris is de heer H. J. van Delft. Aan wezig alle leden, behalve den heer Willem- se wegens ziekte. Aan de orde komt voorloopige vaststel ling gemeenterekening, dienst 1936. De heer Smits als rapporteur vraagt B. en W. uiter ste zuinigheid te betrachten inzake tele foonkosten, enz. en brengt dank aan B. en W. en de ambtenaren voor hun werk,, waarna de gemeenterekening 1935 z.h.st. voorloopig onveranderd wordt vastgesteld. Ter tafel komt de vaststelling gemeen- tebegrooting, dienst 1937. De voorzitter opent de algemeene beschouwingen. Nog zes maanden en Stomp wijk zal niet meer bestaan. De heer Vinl^zegt: het is op dit oogen- blik een plechtige stonde, nog ruim 6 maan den, dan zal Stompwijk niet meer bestaan, dan zal de burgemeester geen burgemees ter van Stompwijk meer zijn, enz., en daarom heeft het z.i. weinig reden alge meene beschouwingen te houden, omdat de begrooting maar voor een half jaar is en het is nog de vraag, of deze vóór 1 Juli 1937 is goedgekeurd, daarom moesten wij zoo maar doorboeren. Van een ander stand punt bekeken, als dit de laatste begro tingsbehandeling van misschien vele leden is, ook van hem zelf misschien, dan meent hij wel algemeene beschouwingen te moe ten houden en dan wil hij een terugblik slaan van de jaren, dat hij zitting had in den Raad en als hij dan de diverse zaken bespreekt, zullen hulde en waardeering, doch ook critiek niet ontbreken. Waardee ring heeft spreker voor het werk van B. en W., van de ambtenaren, van de raads leden, er is gewerkt en de samenwerking tusschen B. en W en de raadsleden is er alleen te prijzen. Er is echter ook veel te laken en spreker oefent dan een felle cri tiek uit op het beleid van B. en W. en be spreekt in dit verband de werkverschaf fing, waarop door den Raad zoo vaak is aangedrongen en nu de commissie ad hoe bij de begrooting hierop weer terugkomt, komen B. en W. met voorstellen. Wat is er gekomen van de watervoorziening van den Middenweg, waarop zoo vaak is aan gedrongen. Inzake de watervoorziening van de 3 molens hebben B. en W. een te lijd zame houding aangenomen. Ook het ver krijgen van de huurtoeslag voor werkloo- zen is z.i. door B. en W. niet juist behan deld. Breedvoerig gaat spreker verder; wij zullen ons echter onthouden alles weer te geven, te meer daar door het antwoord van den voorzitter bleek, dat de critiek inzake" diverse punten onverdiend was. Vermeld zij nog, dat ook de R.-K. fractie in de critiek van spreker betrokken werd en spreker het ook noodig achtte, dat in de toekomst, om weer te vertrouwen in 't col lege van B. en W. te wekken, de verhou ding in het college nog eens werd herzien. Hij bespreekt verder nog enkele cijfers, enz. De heer de Lange brengt dank aan B. en W. en de ambtenaren voor de keurige begrooting; hij sluit zich aan bij de com missie ad hoe en antwoordt den heer Vink inzake enkele opmerkingen, enz. aan de R.-K. fractie. De critiek gaat te ver. De voorzitter antwoordt den heer Vink en merkt o.m. op, dat de critiek over het inzending, samengesteld door den planten- ziektenkundigen dienst, terwijl een inzen ding van de Kon. Luchtvaart Mij. o.m. uit drukking zal geven aan de nauwe relatie van de K. L. M. met Aalsmeer, waardoor beider belangen steeds wederzijds worden gediend. In het tentoonstellingsgebouw is een filmtheater gebouwd, waarin films wor den vertoond van het bloemisterij- en vei lingbedrijf met prachtige kijkjes op Aals meer en omgeving. DE PRINSES EN HET „NAT. FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN". In twee artikelen hebben wij den lezers een inzicht gegeven in doel en organisatie van dit fonds. De nieuwsgierigheid van de lezers zal reeds zijn geprikkeld door de advertenties betreffende een radiouitzending. Her ver heugt ons, thans de aandacht te vestigen op de pakkende advertentie van heden, een belangrijken radioavond betreffend, die Maandag 14 December a.s. ten behoeve van dit fonds zal worden gehouden. H. K. H. Prinses Juliana, eere-voorzitster van het dagelijksch bestuur, heeft zich be reid verklaard, dien avond het woord tot de luisteraars te richten. Wij zijn over tuigd, dat wij niemand behoeven op te wek ken, deze uitzending, die door de radio- omroepvereenigingen gemeenschappelijk wordt verzorgd, te volgen. Het moge voor vele luisteraars een bijzondere aansporing zijn, aan het koninklijk verzoek om hulp voor dit sympathieke wei'k gehoor te geven, dat H. K. H. in deze drukke dagen nog den tijd heeft gevonden, haar daadwerkelijke belangstelling te toonen. Met groote dankbaarheid bericht het da- gelijksch bestuur, dat Prinses Juliana het nationaal fonds een vorstelijke gift heeft geschonken. Moge dit voorbeeld en de aanbevelingen welke a.s. Maandag zullen worden uitge sproken, een ieder opwekken, het nationaal fonds te steunen door giften per giro (272727) of deelneming aan den luisterwed strijd. College wel wat te ver is gegaan, immers hebben B. en W. alles gedaan voor de werkverschaffing, vergeten wordt echter met welke moeilijkheden B. en W. dik wijls te kampen hebben. Duidelijk wordt door den voorzitter uiteengezet, wat B. en W. hebben gedaan en hoelang er reeds is gewerkt om de voorstellen, welke nu ter tafel komen, te kunnen doen. Voor de werkloozen wordt alles gedaan, wat mogelijk is, waarvan de voorzitter en kele feiten aanhaalt. De heer Vink zegt van de opmerkingen en mededeelingen van den voorzitter dank bare nota te hebben genomen. B. en W. hadden echter deze mededeelingen eerder moeten doen, dan hadden vele woorden en critiek achterwege kunnen blijven. On danks alles kan spreker niet aan den in druk ontkomen, dat de houding van B. en W. inzake de watervoorziening der 3 mo lens te lijdzaam is geweest en spreker oefent dan nog een zeer felle critiek op de houding van het Polderbestuur. Hierna volgt behandeling van enkele posten, waarop door de commissie ad hoe aanmerkingen zijn gemaakt. Over het al gemeen kan de commissie met het ant woord van B. en W. accoord gaan. Een voorstel om de post vaccinatie te wijzigen en de vergoeding per vaccinatie van 2.25 te brengen op 1.50 wordt na toelichting door den voorzitter, door de commissie in getrokken. Na diverse opmerkingen om trent enkele posten en beantwoording door voorzitter of wethouders wordt de begrooting in ontvangst en uitgaaf en de kapitaaldienst z.h.st. aangenomen. In behandeling komt het voorstel tot uitvoering van de volgende werken: a. verbetering dr. van Noortstraat (laatste gedeelte), b. verbetering Achterweg; c. verbetering Oostvlietweg en d. demping Smidssloot. De heer Vink vraagt enkele inlichtingen en vraagt B. en W. of deze overweging wil len nemen om den gemeente-opzichter te verzoeken in een officieuze samenkomst van den Raad en de Pers dit voorstel toe te lichten, enz. opdat men zich een oordeel kan vormen over deze werken. Na toezegging door den voorzitter wordt in principe besloten tot uitvoering van de ze werken. Het voorstel tot vaststelling a. eener verordening ingevolge het capitulantenre- glement 1935, b. eener wijziging van de beheersverordening voor het lichtbedrijf en v. eener wijziging van het werklieden- reglement wordt r.a een opmerking van den heer Vink z.h.st. aangenomen. De vaststelling eener verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefonds belasting (75) wordt z.h.st. goedgekeurd. Aan de orde komt de vaststelling van verordeningen op de heffing en invorde ring eener hondenbelasting. De heer Vink zegt, dat het antwoord van B. en W. hem niet heeft bevredigd. Bij de vaststelling der tarieven hebben B. en W. te weinig rekening gehouden, in welke gemeente wij leven en in welke tijdsom standigheden. De Commissie ad hoe blijft de tarieven te hoog vinden en stelt voor te heffen: voor bedrjjfshonden ƒ2.50; voor waakhonden ƒ3.voor luxe-honden ƒ4 en voor ieder hond meer ƒ6. B. en W. blijven van meening, dat voor een luxe hond meer dient te worden be taald.' Het voorstel der commissie wordt in stemming gebracht en aangenomen met 9—1 st. Het voorstel tot verpachting van visch- water wordt op voorstel van den heer de Lange in geheime vergadering behandeld. Het kohier straatbelasting 1936 wordt z. h. st. vastgesteld. Het Burgerlijk Armbestuur vraagt uit- keering van de tweede ƒ4000 voor de be deeling der armen. Wordt z.h.s. goedge keurd. Een verzoek is ingekomen van de Spoor wegen inzake de zakelijke bedrijfsbelas ting. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, welk voorstel z. h. s. wordt goedgekeurd. Aan 3. en W. wordt machtiging ver leend tot uitkeering van de Kerstgave aan de werkloozen en om lid te worden van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming en hiervoor 10.— op de begrooting uit te trekken. LUCHTVAART rouw om jean mermoz. Na langdurige en nauwkeurige naspo- r.uigen, die nog worden voortgezet in de hoop eenig spoor van de machine te vin den, koestert de Air France nauwelijks meer hoop den vlieger Jean Mermoz en zijn heldhaftige tochtgeneoien terug te vinden. Ter herdenking van het geleden verlies zal de vlag der Air France van heden, Vrijdag 31 December af op de hoofdkan toren en aïle vertegvii woordIplngen en agenlschapper in het buitenland en op de bui tenia ndsche vliegvelden halfstok waaier. De maatschappij vlag zal opnieuw in top geheschen wvue-j. cp Maandag 21 December te 10.40 uur, het uur dat over eenstemt met dat waarop de laatste draad- looze mc-dpJeeling van de „Croix du Sud" werd ontvangen. De Air Francs verzoekt iedereen op dat uur ee.i oo-.'enbhk de gedachter te wijden aan allen die in dienst van de luchtvaart hun leven hebben gegeven.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11