UIT DE OMGEVING DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. lü HOCKEY Studentenwedstrijd. NEDERLAND-BELGIE 8-1- Verdiende maar iets geflat teerde overwinning. Op het fraaie, en ondanks de slechte weersomstandigheden goed bespeelbare ter rein van Clubhuis Te Werve, hebben de Nederlandsche studenten een zeer fraaie 81 overwinning behaald op hun Belgische collega's. Daarmede hebben ze in deze reeks van wedstrijden om den W. Muller-beker tevens revanche genomen voor de 2—1 ne derlaag, welke zij het vorige jaar te Brus sel hebben geleden. Was de overwinning volkomen verdiend door het vooral technisch veel betere spel van de Nederlanders, de cijfers zijn wel iets geflatteerd en geven niet geheel de juiste verhouding weer, Een verschil van 2 of 3 doelpunten was aannemelijker geweest. Onder leiding van de scheidsrechters Al- moes en Evekink stelden de ploegen zich als volgt op: Nederland: Büjdenstein; Everwijn en Werker; Elink Schuurman, Heldring en Bartlema; Gunning, Schook, Dupon, Caviët en Esser. B e 1 g ië: Van Bauwel; v. d. Meersch en J. v. d. Haegen; Deban, Distave en A. v. d. Haegen; v. Drosselaere, Delvant, Mi- chiels, Vandeputte en Douxchamps. De wedstrijd, welke ditmaal georgani seerd was door de Rotterdamsohe Sportver- eeniging, begon met een overwicht der Bel gen, dat bijna een kwartier duurde. Mede door het zwakke spel van Werker ontston den tal van gevaarlijke situaties voor het Hollandsche doel, maar toch bleken de Bel gen onmachtig om te scoren. De Belgen zijn in deze periode beslist actiever, maar langzamerhand komen de onzen beter in hun spel, en dan is het met het Belgische overwicht gedaan. Onze middenlinie doet goed stuwend werk, het aantal Hollandsche aanvallen wordt grooter, en al spoedig na het eerste kwartier blijkt, dat de onzen kun nen winnen. Het begint met een strafcor- ner, als Schook bij een goeden aanval van den bal gewerkt wordt. Het harde sohot van Dupon gaat echter juist naast. Het is ech ter uitstel van executie, want als in de 20ste minuut de subliem spelende Esser een prachtige voorzet geeft, schiet Caviët fraai enouhoudbaar in (1—0), Vijf minuten later is het weer Esser die fraai voorzet. Nu lijkt het schot van Dupon te zacht, maar als Van Bauwel over den bal heen maait is het toch 20. Kort voor rust volgt nog een derde doelpunt. Dupon brengt mooi op, zet juist op tijd over naar Caviët, die met een mooi schot den stand op 30 brengt, waarmede gedraaid wordt. Na de hervatting aanvankelijk weer een Belgisch overwicht, dat echter korter duurt dan in de eerste helft. Toch slagen de Bel gen er in, in deze periode een tegenpunt te fabriceeren. Als er 10 minuten gespeeld is. mist Everwijn bij een Belgischen aanval leelyk. Büjdenstein loopt nog uit, doch kan er net niet meer bij, ZQodat Michiels slechts voor het inschieten heeft (3—1). Dan is het echter met de Belgen gedaan. Grooter en grooter wordt het Nederlandsche overwicht cn onze voorhoede gaat hoe langer hoe be ter spelen, met Esser als de ster van het veld. Na 19 minuten maakt Caviët er uit een lange corner 41 van, en dan is het hek van den dam. Met groote regelmaat volgt de eene Hollandsche aanval op de an dere, en met dezelfde regelmaat wordt ook de score verhoogd. Het is Esser zelf, na reeds in drie doelpunten een groot aandeel te hebben gehad, die nummer vijf produ ceert. Na goed samenspel.met Caviët, maakt hij een solo-run langs de lijn, besloten met een zeer scherp, draaiend schot, dat na 22 minuten den stand op 51 brengt. Een mi nuut later geeft Gunning een goeden voor zet. Schook lost met één hand een tam schot, doch ten tweeden male maaie Van Bauwel over den bal heen en het is 61. Twee onvergeeflijke blunders van den ove rigens niet slecht spelenden Belgischen kee per. Een volgend doelpunt van Schook wordt wegens sticks geannuleerd, hetgeen even later nog eens gebeurd. Na mooi sa menspel krijgt Dupon vijf minuten voor tijd den bal in den slagcirkel goed vrij en met een hard schot maakt hij er fraai 71 van. Nog is het niet genoeg, want direct zitten de onzen weer voor het doel der gas ten. Ditmaal is het Schook, die een hard schot lost, dat Van Bauwel echter stopt. De Belg kan eöhter niet wegwerken, en de toe stormende Caviët kan nummer acht aan de score toevoegen (81). De Belgen zet ten alles op alles. Eenige malen stranden zij op buitenspel, dan forceeren zij een corner, welke zelfs een strafcorner tot re sultaat heeft, maar voor doel wil het maar niet lukken, en met 81 komt het voor België vrij smadelijke einde. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond werd in Hotel Rijnland al hier een wedstrijd gespeeld voor de 3de klasse A met den volgenden uitslag: R.K. Schaakclub „De 2 Koningen II— Katwijk a. Zee IL G. GeerüngsA. Haasnoot y M. KouwenhovenJ. M. Gerretsen 10 C. v. d. Korgt—J. C. Admiraal 10 J. v. d. DriftA. C. Berkhey 01 G. PlasmeyerH. v. d. Voet 01 H. KettenisA. C. Hofkes 10 H. Timmermans (n.o.)W. Houwaart 01 A. v. d. KrogtA. v. d. Oever 01 G. GussenhovenA. v. Ryn yy A. DekkersJ. M. A. Waterreus 01 Door deze overwinning bezet Katwijk a. Zee II thans in deze groep de derde plaats. De 2 Koningen II staat op de voorlaatste plaats, terwijl de Studentenfed. II onderaan staat. De uitslag van een gisteravond in het Volksgebouw aan de Heerengracht gespeel den wedstrijd tusschen het eerste tiental der L. Arbeidersschaakclub en het eerste tiental der R.K. Schaakclub „Utile Duci" te Roelofarendsveen gaf het volgende re sultaat: J. Koet (L. Arb.)P. v. Dooren (U.D.) y—y J. Lips—Th. Olyerhoek xx- W. G. L. MannéC. v. Rijn 0—1 J. OudshoornJ. Hillebrand 10 F. v. d. WijngaardJoh. Oomen x—x A. BlonkA. v. Pelt 10 G. BrugmanH. Bakker xx W. Bodry—P. Seip x—x A. HensingJ. v. Klink 1—0 P. Beekman—R. Pauw 1—0 Totaal iy—iy en 4 afgebroken partijen, waarvan de be slissing voor de L. Arb. I nog wel 1 y punt zal opbrengen, zoodat zij dan den wedstrijd met 6 p. tegen 4 p. zouden hebben gewon nen. Haagsche Schaakbond. De wedstrijd R.K. Schaakclub „Ruy Lo pez ILeidsch Schaakgenootschap I eindig de in den stand 2y4 y en 3 afgebroken partijen. Van deze 3 werd alleen de partij van Westra voor L.S.G. gewonnen ver klaard, de beide anderen verloren, zoodat L.S.G. I dan toch nog een overwinning heeft behaald, al was die niet groot, n.l. 5 y4 y DAMMEN LEIDERDORPSCHE DAMCLUB. Bovengenoemde vereeniging speelde haar eerstencompetitiewedstrijd voor de 2de klasse van den Leidschen Distrlcts- Dambond tegen A. D. C. II te Alphen aan den Rijn. Ondanks haar onvolledigheid behaalde L. D. C. een mooie overwinning De uitslag is als volgt: L. D. C. I—A. D. C. II. C. MeinemaR. Verkade 20 N. HoogervorstH. Krumpelman 20 A. BregmanT. Lagervveg 2—0 N. v. HeusdenL. v. Oosterom 2—0 P. v. d. VoortC. v. d. Hoorn 1—I J. Goedhart, res.W. J. v. Berkel 0—2 J. Sandijk, res.N. Stapper 0—2 A. SpiesJac. van Of wegen 20 C. v. Teylingen, res.C. Peeneman 11 M. de Koning, res.J. Ruitenberg 11 13—7 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. DE COMPETITIE. De uitslag van de wedstrijd T. O. P. a H Rijndijk voor de 2e klasse competitie L. B. B. luidt: A. v. d. Berg (H.R.) 80 80 28 9 2.83 B. Boom (T.OP) 80 59 28 9 2.10 P. J. M. Uljee G. H. 55 51 30 8 1.70 70 70 30 12 2.33 P. Bergvoets 50 23 28 5 0.82 J. Bonnet 70 70 28 10 2 50 T. O. P. 2 partijen gewonnen en 1 partij verloren. De uitslag van den wedstrijd P. van Cl. bT. O. P. b voor de 2e kl. comp. L. B. B. luidt: M. Hendriks (TOP) 80 68 55 6 1.23 H. v. d. Berg, res. (P.v.Cl.) 60 60 55 5 1.0E J. P. Brussel H. v. d. Berg 60 44 33 4 1.33 50 50 33 6 1.51 J. v. L. 55 55 46 8 1.19 N. Mulder 50 48 46 5 1.03 Port van Cleef 2 partijen gewonnen en 1 partij verloren. EXCELSIOR I—FLORA I. In café „De Duif" te Lisse had voor de competitie der F. B. H. O., 1ste klasse, de ontmoeting plaats tusschen Excelsior I, Lisse en Flora I, Haarlem. Deze wedstrijd eindigde in een mooie 31 overwinning voor Excelsior. Het resultaat was: pnt. brt. h.s. gem A. Duivenvoorden (Exc) 149 21 20 7.0£ J. v. Roon (Flora) 54 20 12 2.7C J. Duivenvoorden G. Vermeulen P. Duivenvoorden Sr. C. Quijkhoven 135 28 31 4, 58 28 8 2.07 115 35 16 3.28 80 35 9 2.28 Th. Duivenvoorden 80 20 13 J. Wesseling 93 21 17 4.42 Excelsior I Lisse 3, en Flora I Haarlem 1 punten. GEMEENTE-BEGKOOTING 1937. Straatbelasting wordt ingevoerd. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben den Raad ter vaststelling aangeboden de verschenen gemecnte-begrooting over het dienstjaar 1937. Zij geven hierover de navolgende be schouwing: Dat deze begrooting sluitend is gemaakt zonder de raming van een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds, of een belastingbijdrage, en niet behoeft te vol doen aan de door de Regeering, na overleg met de Gedeputeerde Staten, te stellen eischen. welke in het algemeen niet afwij ken van die, welke aan formeel noodlij dende gemeenten worden gesteld, zal tot voldoening stemmen. Evenwel kon deze be grooting niet sluitend worden gemaakt zonder belastingverhooging. Hoe noode ook, moeten Burg. en Weth. den Raad voorstel len tot de invoering van een zoogenaam de straatbelasting te besluiten. Daa'.bij merken zij dadelijk op, dat deze belasting niet dient ter vervanging van genoemde bijdragen. Alvorens daarvoor in aanmer king te komen, zou zij toch geheven moeten worden. Behoudt de gemeente dus eener- zijds hare flnanciëele zelfstandigheid vol ledig, anderzijds mag niet uit het oog wor den verloren, dat daarvoor een groot offer moet worden gebracht, terwijl de flnan ciëele betrekkingen met het Rijk de ge meente al meer van het Rijk afhankelijk maken. Zoo is de uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds wederom met een belangrijk bedrag verminderd en schept de willekeurige wijziging van het subsidie percentage in de kosten van werkloozen- zorg een groote mate van onzekerheid, De omstandigheid evenwel, dat tot de heffing van een straatbelasting moet worden over gegaan, vindt niet haai oorzaak in den on- gunstigen invloed van verscheidene ramin gen, zoowel van inkomsten als van uit gaven, maar in het feit, dat op deze be grooting dekking moet worden gezocht voor het nadeelig saldo over het dienstjaar 1935 tot een bedrag van 11 042.50, waar tegenover de begrooting van het thans loopende dienstjaar v 1936) met een ge deelte van het batig saldo over het dienst jaar 1934, ten bedrage van 20 414,81, aan ving. De oorzaken, waardoor het nadeelig saldo over het dienstjaar 1935 is ontstaan, lichtte het college van Burg. en Weth. U toe by de aanbieding van de rekening over dat jaar. Hieruit zal U blijken, dat als Burg. en Weth. er in slagen het evenwicht tusschen de inkomsten en uitgaven te her stellen, zulks de samenstelling van de daar op volgende begrooting belangrijk ten goede komt en de oorzaak, die tot belas tingverhooging heeft geleid, in dit geval belastingverlaging wederom m de hand werkt. De vraag is, o? voor een dergelijk optimisme lichtpunten aanwezig zijn. Vol gens het college van Burg. en Weth. is dit het geval. Ten eerste heeft het hoofdbe drijfsleven in de gemeente zich aan de ge wijzigde tijdsomstandigheden sterk aange past en heeft het zijn rendabiliteit vrijwel hersteld. Ten tweede wordt verwacht, dat de devaluatie van den gulden daarop een gunstigen invloed zal uitoefenen. Niet al leen de daling van de ramingen der in komsten wordt dan tot staan gebracht, maar zelfs een stijging is naar hun meening niet uitgesloten. Door den Inspecteur der directe belastingen is bij de ramingen ten bate dezer begrooting hiermede geen reke ning gehouden, aangezien het hem niet mogelijk was te ramen in hoeverre ge noemde factoren op de belastingopbrengst 1937/1938 een gunstigen invloed zullen heb ben. Blijken de door Burg. en Weth. aan wezig geachte lichtpunten geen gezichtbe drog te zijn, dan mag worden aangenomen, dat, gelet op de financieele positie der ge meente, het komende begrootingsjaar het moeilijkste is van de economisch ongunstige jaren, die achter ons liggen. Tevens zal dan blijken, dat Uw zuinig beleid en ge toonde saamhoorigheid tot heil der gemeen te zijn geweest Moge Gods Zegen op Uw verderen ar- bend rusten. NOORDWIJKERHOUT. Kostelooze vaccinatie. De kostelooze vaccinatie zal op Donderdag 17 December a.s. te 12 uur voor het dorp plaats vinden in de Ned. Herv. school en in de Zilk op Vrydag 18 Deecmber a.s. te 12 uur in de R.-K. school aldaar. Aanmelding zoo spoe dig mogelijk ter gemeente-secretarie en by de hoofden va\i scholen. Werkloosheid. Sedert de laatste da gen is de werkloosheid zeer gestegen. Een 45-tal landarbeiders zijn werkloos gewor den, zoodat het aantal werkloozen thans be draagt pl.m. 400. Bouwen. Aan C. Th. Willemse is door B en W. vergunning verleend tot het bou wen van 6 woningen aan de Havendwars straat. OEGSTGEEST. DE A. S. FEESTVIERING. In het Wittehuis hield het Oranje Co mité een vergadering. Omtrent de a.s. feestviering kunnen wij nu de laatste lijsten van de gehouden in zameling van gelden daarvoor zyn binnen gekomen en aldus het totaal bedrag be kend is, melden, dat de plannen binnenkorl definitief zullen worden vastgesteld. Een groot aantal winkeliers hebben zich reeds bereid verklaard mede te werken aan de winkelweek. Ten spoedigste zal nog een beroep tot alle winkeliers worden gericht, waarvan wordt verwacht, dat nu geen enkele zal achterblijven opdat nu bij deze mooie ge legenheid een winkelweek kome, waaraan een ieder meewerkt. Dat is niet alleen noodig tot het schep pen van een feestelijk aanzien, maar te vens omdat de commissie, die zooveel moeite heeft gedaan om een straatversie ring en verlichting mogelijk te maken, he laas slechts weinig daadwerkelijke steun heeft ontvangen. Toch aal nog getracht worden om op enkele der voornaamste punten in de ge meente een aardige versiering aan te bren gen. Vooral is dit van veel belang, daar indien hierby van de bewoners eenige medewerking wordt ondervonden, ook de gemeente het hare wil doen betreffende het verlichtingsobject. (Men zie hiervoor de verslagen van de laatste raadszitting) Thans staat wel vast, dat de schoolkinde ren in 3 groepen van pl.m. 400 zullen wor den bijeengebracht in het Patronaatsge bouw. De commissie is in onderhandeling over een fi lm vertoon in g en een poppen kast. Behalve het uitdeelen van versnaperin gen zullen alle kinderen een blijvend aan denken ontvangen. De feestgave aan behoeftigen is in voor bereiding. Het Burg. Armbestuur heeft hiertoe reeds 500.— beschikbaar gesteld terwijl de Oranje Vereeniging hieraan een zoo groot mogelijk bedrag zal toevoegen Verwacht wordt dat hieraan ook de kerke lijke armbesturen niet zullen achterblijven Omtrent de avond-herdenkingsbijeen komsten kunnen wy vermelden dat hier aan met bijzondere zorg de voorbereidin gen ter hand zyn genomen. Reeds staat vas' dat een gedeelte van den avond zal worden gevuld met het opvoeren van historische tafereelen waaraan zullen medewerken een aantal vrijwilligers van de Bijz. Vrljw. Landstorm, aangevuld rpet eenige dames en heeren die hieraan hun medewerking willen geven. Op het door de O. V. gericht verzoek tot de kerkelijke instanties, tot het houden van kerkelijke herdenkingen op 6 Januar' (de vooravond van de huwelijksdag) heb ben de Kerkeraden van de Ned. Herv. Gemeente en de Geref. Kerk medegedeeld dat aan dit verzoek door hen zal worden gevolg gegeven. ROELOFARENDSVEEN. De winkelweek actie. De twee weken middenstands-actie zijn ten einde. Alge meen was de belangstelling buitengewoon groot. Dat heel wat geld snel heeft gecir culeerd, heeft het groot aantal bonnen wat is uitgegeven, wel bewezen. Ook voor een tweede etalage-attractie, het lint, bestond veel animo hoewel velen de opdracht te moeilijk vonden. Zondag avond onder stroomende regen brachten ongeveer 200 deelnemers hun kaarten. De totale lengte van het lint was 207 M. en 12 c.M._De heer M. Turk L a, had op eenige centimeters na, de totale lengte geraden en wist daardoor de prijs, een mooi rij wiel te bemachtigen. Waarschijnlijk zal nu volgende week de mooie collectie pry zen in het openbaar worden verloot, wat op zichzelf een ware attractie zal zijn. RIJNSBURG. Bloembollencultuur. De ver. voor Bloembollencultuur vergaderde bij den heer Verbree onder voorzitterschap van den heer Alb. De de Haan. De verkiezing van 2 leden van het hoofdbestuur had tot re sultaat dat in de vacature Bergman werd gesteld de heer Brabander te Hillegom en in de vacature van Doorne de heer de Zeeuw te Nieuw Vennep. Beide gestelde candidaten zijn tegenstanders van de sa neering. Daarna kwam in behandeling den beschrijvingsbrief voor de a.s. Alg. Verga dering op 21 December a.s. te Haarlem te houden. De nfd. Heemstede stelt voor over te gaan tot oprichting var) een economische afdoeüngf bij het bureau der Algem. Ver eeniging. Na langdurige discussie ging de afdeeling met dit "oorstel accoord. Hetzelfde geschiedde met het voorstel tot contributieverlaging. Ten opzichte van de voorgestelde groepsvorming en de wijzi ging van het voorschrift betreffende de stemmingen, werd door de afdeeling beslo ten den afgevaardigde naar de A. V. vrij mandaat te verleenen. Do heer J. Heemskerk Czn. werd be noemd tot afgevaardigde. VOORSCHOTEN. Een vischotter overreden. De heer J J. uit Zoetermeer, die gisteravond per autc zijn verloofde alhier een bezoek ging bren gen, zag op een gegeven oogenbük twee katten den weg oversteken. Een ervan raakte hy met ziin wagen. Hij reed door. Toen evenwel de heer H. de plaats passeer de waar het doode beest lag, zag hij tot zijn groote verwondering een groote visch otter van circa 1 meter lang liggen. Bijpi. Vrijw. Landstorm. Woensdag 16 December a.s, 's avonds, 8 uur, wordt in het R. K. Vereenigingsgebouw, nabij de R. K. Kerk, een propagandabijeenkomst gehouden, waarin geluidfilms zullen wor den vertoond en waarin als sprekers zul len optreden: kapelaan J. M. Dijsselbloem van Kwintsheul en Generaal H. Zeeman van Voorburg. In deze bijeenkomst- zal tevens worden uitgereikt het vaandel aan den B. V. L., dat door een comité uit ingezetenen wordt aangeboden. Kinderen hebben geen toegang en ook behoudt de commissie zich het recht voor aan personen, waarvan men denkt dat zij niet met het doel Instemmen, den toegang te weigeren. Geboren: Cornel is Petrus Marie, z. van C. Benschop en P. B. Weerdenburg Johanna Frederika Gerdina, dochter vart P. Boef en E. Huisman Maria Louise, dochter van li. Schipper en C. M. Stam Christina Antonia Johanna, dochter van H. de Gier en S. D. van Wees. Ondertrouwd: E. Oorschot, 33 jaai en C. C. Roodakker, 34 jaar. Getrouwd: H. Oudshoorn, 23 jaar ert C. v. d. Linden, 24 jaar. Overle dan; N. A. van Santen, 68 jaar J. F. G. Boef, 2 dagen J. van Ek, geb. van den Bunt 62 jaar. Gevestigd: C. J. Meulmeester, N.H. Veurscheweg 80b, van Den Haag P. M van Mollvan Bergen, R. K., Burg. de Kempenaerstraat 25, van Magalang N. O I. L. Romeijn, R. K., Papelaan 208, van Vlaardingeu J. Aten, Ger., Veurscheweg 45a, van Mijdrecht J- Groen, N.H., Schoolstraat 68, van Koudekerk M. E Vreeken, Ger., Gebr. Treubstraat 11, van Alkemade H. H. Mugge, Ger., Donklaan 30. van Anna Paulowna J. L. Hage, N.H.. Valkenburgscheweg 22a, van St. Annaland A. Zwaan, N.H., Valkenburg scheweg 3, van Oegstgecst H. Th. Kor- tekaas, R.K., Donklaan 38, van Wassenaar Vertrokken: J. J. Zuiderduin, N.H naar Leiden G. ten Brugge—Cate, Gerv naar Zwolle E. Ch. Baars, R.K., naar Rotterdam L. S. de Bode, N.H., naar Utrecht V. L. Guilloteause, R. K. naar Hillegom, ZOETERMEER. Winkelweek-uitslag. De winkelweek is alweer afgeloopen. Dinsdag en Woensdag had de uitreiking van de prijzen op de in geleverde bonnen plaats. Een groot aantal kwam in het gymnastieklokaal hun prijzen in ontvangst nemen. Tevens werd de uitslag van den lintwedstrijd bekend gemaakt. De gelukkigen waren: le prijs C. Spruit, elee» trische strijkbout; 2e J. Henneken, koffie molen; 3e mej. J. van der Wees. vulpen houder; 4e J. Friggen, electrische naai machinelantaarn. De lengte van het lint was 9.17 M. Do prijswinnaars hadden ge raden 9.16, 9.15, 9.14 en 9.12 M. Geboren: Adriana Elisabeth Maria Marinus, d. v. C. de Kort en A. C. M. A. van Pul. Martinus Rogier, z. v. P. Krijgs man en E. L. van der Linde. Johanna, d. v. W. M. Bregman en A. ter Veen. Catharina, d. v. J. van der Tang en A. van den Berg. Janny, d. v. W. Dekker en P. van den Berg. PROFESSOR SLIM EN ZOON. Totaal 46 Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn llnkerzljwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen enkel deel van den wagen verder dan 30 meter van een brandende straatlantaarn verwijderd Is, mogen alle lichten gedoofd zijn.) 65. Hy trok uit alle macht. Toen kwam Pietje erbij om te helpen. Inplaats van te trekken liet Pietje echter het touw schieten en daar rolde het vergrootglas: recht op de broei- I kassen van den buur aan. Er klok een luid gekraak en ge- j rinkel. j 66. In een wip lag de broeikas in puin en even later ver scheen buurman zelf op het terrein. Hij had een schop bij zich, waarmede hij den professor een paar fiksche klappen gaf. Toen riep de professor: „Stop, ik zal je wat moois laten zien."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9