LIEFDEWERK „OUD PAPIER" DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ONGELUK OF MISDAAD? Vader van acht kinderen in België doodgevonden. Gisteravond heeft de Belgische douane op 7 km. afstand van de Nederlandsche grens, onder de gemeente Calmpthout, in een sloot het lijk gevonden van zekeren C Maas, afkomstig uit Wouw. De man was gistermorgen per vrachtauto, geladen mei mest, van Wouw naar Mechelen vertrok ken. Van den vrachtwagen werd geen spoor ontdekt, terwijl de portefeuille van het slachtoffer op den berm van den weg lag. Het parket te Antwerpen stelt een uit gebreid onderzoek in. Het slachtoffer was vader van acht kinderen. OPENBARE SCHOOL IN RIJNSBURG GEHANDHAAFD. Bij K. B. is ongegrond verklaard het be roep van den raad der gemeente Rijnsburg tegen beslissing van Ged. Staten van Zuid- Holland, waarbij goedkeuring is onthou den aan het raadsbesluit tot opheffing van de openbare school aan de Kerkstraat aldaar. STADSNIEUWS VER. VAN ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN IN DE INSPECTIE LEIDEN. Vandaag werd in de Stadsgehoorzaal al hier de 49ste algemeene vergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden, welke zich als steeds in een zeer druk be zoek mocht verheugen. De voorzitter, de heer J. Baak, heette de aanwezigen hartelijk welkom en deel de mede, dat deze 49ste vergadering door verschillende omstandigheden moest wor den uitgesteld. Daardoor werd deze ver gadering gehouden reeds na het vijftig jarig bestaan der vereeniging. Spr. heette de verschillende autoritei ten bijzonder hartelijk welkom, o.m. den heer K. Brants, oud-hoofd-inspecteur in de inspectie Leiden, den heer K. Vriend, ge meentelijk inspecteur bij het onderwijs al hier, de heeren Bulten en Momsen, resp. burgemeester van Voorhout en Woubrugge. De voorzitter deelde vervolgens meae, dat het bestuur voorstelde om leden der vereeniging, die met pensioen zijn gegaan of gegaan, te benoemen tot honoraire le den, welk voorstel met groote instemming werd begroet. Het verslag der kascommissie, uitge bracht bij monde van den heer Hofman, luidde gunstig, waarop de penningmeester, de heer v. d. Ende, voor zijn financieel be heer werd gedechargeerd. Tot leden der kascommissie werden ge kozen de heeren Bakema en Brusse. De aftredende bestuursleden, de heeren D. de Jong, Rijnsburg, R. Klunder, Noord- wijk, Abr. Meyer, Leiden en J. v. d. Rey- den, Leiden, werden herkozen. Na een kleine pauze trad nu de heer jhr. dr. J. C. Mollerus uit Haarlem op het podium om in een heerlijke causerie een en ander te vertellen over zijn bevindin gen gedurende de reis van Friedrichsha- ven naar Zuid-Amerika per Zeppelin. Het bijna duizendkoppige gehoor luister de in gespannen aandacht naar het inte ressant relaas van dezen tocht, volgde den heer Mollerus gedwee bij den moeilijken tocht door het in het luchtruim zwevende schip, leefde met hem mee, wanneer hij als aangenaam en vlot causeur op humo ristische wijze wenken of raadgevingen ten beste gaf en aan het slot brachten de aanwezigen hem een wel zeer verdiend applaus. De zeer interessante causerie werd ge volgd door een film over deze reis, welke eveneens dankbaar applaus mocht oogsten. In de middagvergadering sprak de heer Jac. van Elsacker uit Rotterdam over „Ernstig en vroolijk letterkundig Werk". Ook deze spreker had een aandachtig ge hoor. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 17 December a.s. des avonds half acht uur. De agenda luidt: Opening; Aanwijzing voorstemmend lid; Notulen; Ingekomen stukken; Voorstel van B. en W. tot wijziging der veldwachters verordening; Voorstel van B. en W. tot aan sluiting bij de Nedei-landsche Vereeniging voor Luchtbescherming; Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening, 'houdende een regeling, betreffende het voor rekening nemen der gemeente van Zieken- fondspremiën; Voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een gave aan de be hoef tigen ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard; Voorstel van B. en W. tot het verlengen van de beheerschverorde- ning op het Electriciteitsbedrijf; Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld; Voorstel van B. en W. in zake het ontwerp van wet tot regeling van de grenzen tusschen de gemeenten Veur, Stompwijk en Nootdorp; Begrootingswijzi- ging 1936 en 1937 en wijziging der reke ning over het dienstjaar 1935; Rondvraag; Sluiting. Luchtbeschermingsdienst. Door den Burgemeester is tot Hoofd van den Lucht beschermingsdienst in deze gemeente be noemd Ir. Baron W. van Heeckeren, terwijl als plaatsvervangend Hoofd is aangewezen den heer van Tilburg, Opperbrandmeester. Geslaagde reclame-week. De recla me-week, welke van 27 Nov. tot 7 Dec. door de gezamenlijke middenstanders van Nootdorp werd georganiseerd, is Maandag- avond gesloten. Niettegenstaande het slechte weer ge durende de laatste weken, mocht de Midden stand zich in een groote belangstelling van de zijde van het publiek verheugen, waartoe natuurlijk het St. Nicolaasfeest niet weinig heeft bijgedragen. De belangstelling was dan ook welver diend, gezien het feit, dat moeiten noch kosten gespaard waren, om deze reclame week zoo aantrekkelijk en doelmatig mo gelijk te maken. Het dorp was feestelijk versierd met vlaggen, kleurige slingers en inslaande op schriften. Nog zelden was zooveel zorg be steed aan de winkelétalages. Iedepe éta lage op zich was een genot voor het oog en trok dan ook de volle belangstelling. Doch daar bleef het niet bij. Ook metter daad heeft het publiek de reclameweek gemaakt tot een succes en heeft het spon taan gehoor gegeven aan de roep van hun mede-dorpsgenooten, de middenstanders, „Koop in eigen Gemeente." Thans is de reclame-actie voorbij, hoe wel hopelijk de daadwerkelijke belang stelling blijvend zal zijn. Hooggespannen verwachting heerscht gedurende de laatste dagen bij het publiek in verband met de prijsuitreiking op Vrij dag a.s. In verschillende étalages zijn de diverse beschikbaar gestelde cadeaux ten toongesteld. Een ieder, die 10 bonnen in levert, zal een cadeau worden overhandigd Het is een schitterende collectie van on geveer 2500 prijzen waarvan de eerste prijs een dressoir. Vrijdag, des middags te 1 uur, vangt de prijsuitreiking aan in de zaal van den heer C. Sluys tot des avond 10 uur, hetgeen zal geschieden door het reclame-week co mité met assistentie van eenige deelnemers. Opdat bij de prijsuitreiking de inlevering der bonnen, die zeer talrijk zullen zijn, een vlot verloop zal hebben, wordt het publiek verzocht de bonnen te plakken op vellen papier van 11 stuks. Op Vrijdag tot 12 uur voorm. zijn de cadeaux bij den heer Sluys te bezichtigen. SASSENHEIM. Gaslevering door Lisse. Met de werk zaamheden aan het gasbuizennet, noodig geworden door de opzegging van de over eenkomst met Leiden en het aangaan van een overeenkomst met Lisse, welke 1 Ja nuari a.s. in gaat wordt, groote spoed be tracht. De aanvoerleiding voor Lisse is thans gereed gekomen Gelukkig dat het gemeentebestuur het recht tot het leggen van de gasleiding door het landgoed „Ter Leede" konden pretendeeren op grond van een akte, welke in 1927 met de maatschap pij „Elles" was gesloten. Voor een onderdeel werden evenwel be zwaren geuit door de heeren Vader en Kroon te Bloemendaal, die beweerden reeds voor die akte koopers te zijn geweest van het gedeelte van „Ter Leede" grenzende aan het terrein van ons gasbedrijf. Door koop van dat gedeelte werden hun bezwaren echter gestild. Het betreft hier een ruimte van 598 M.2 land en sloot, wel ke aangekocht werd voor 1207.75. Dit terreingedeelte kan al dadelijk gebruikt worden voor apslagplaats, en in de toe komst zoo noodig voor uitbreiding. Voor de levering van gas aan de bewo ners vanaf de Warmonderdam tot aan de Postbrug, welke tot heden gas betrokken via de persleiding van Leiden, is aan de N.V. Industriële Maatschappij „Mabeg" te Utrecht opgedragen het leggen van een leiding van 1870 M. lengte langs de West zijde van den Rijksstraatweg. Over de Dinsdagsche Wetering zal de tuin langs de brug gelegd worden, waardoor de kosten van een zinker uitgespaard worden. Voor den aanleg zal gebruik worden ge maakt van stalen buizen en hulpstukken (z.g. Mannesmannbuizen), voorzien van een wolviltisolatie, welke door den Rijks waterstaat gewenscht wordt geacht. Het voordeel van deze buizen, boven de tot nu toe gebruikte gegoten buizen is, dat de sta len buizen worden geleverd in langere bouwlengte waardoor het werk wordt be spoedigd, terwijl bovendien de stalen bui zen aan elkaar worden gelascht, waardoor lekkage vrijwel is uitgesloten en het onder houd tot een minimum wordt beperkt. Vanaf Warmonderdam .tot spoorwegover gang zal gebruik worden gemaakt van een 5" buis (125 m.m.) terwijl van spoorweg overgang tot aan Postbrug een 4" leiding voldoende is. Hopelijk vinden bij dezen aanleg een aan tal ingezetenen werk. STOMPWIJK. Een belangrijke avond. Onrust heerscht overal. Ook in ons eigen gemoedelijke landje. Ontevreden elementen van uiterst links, maar even goed van uiterst rechts, doen hun best een zoo groot mogelijken aanhang te wer ven. Graag zouden ze naar de macht grij pen, als ze maar durfden! Ze weten maar al te goed, dat die greep niet geduld zou worden. Ze weten, dat een groot aantal mannen trouw heeft gezworen aan het Wettig Gezag. Die mannen, leden van den B. V. L., hou den die ontevredenen in bedwang, alleen reeds door hun belofte van trouw. Hoe dat allemaal in elkaar zit, wordt U precies ver teld op Donderdag 17 December a.s. Dan zal u glashelder worden uiteengezet, dat die B. V. L. geen vechtjassen kweekt, maar juist den vrede beoogt. Houdt derhalve dien avond vrij en komt naar „De Bles", waar de B. V. L., afd. Stompwijk, U een zeer leerzamen, en toch genoegelijken avond biedt. Aanvang half acht, entrée vrij voor alle belangstellende dames en heeren. Schietwedstrijd B. V. L. De datum van onze schietwedstrijd nadert snel. Vrijdag 11 December a.s. zal dit festijn plaatsvin den in de Kolfbaan van den heer J. van Esveld, des avonds om 8 uur. U kent de be palingen, nietwaar? Iedere schutter lost 'n serie van 5 schoten, mét of zónder proef- schoten, naar verkiezing. Wie niet heeft deelgenomen aan de schietoefeningen, kan met de wedstrijd ook wel thuis blijven. Nieuw voor Stompwijk is: Er wordt ge schoten in twee afdeelingen; 'n afdee- ling scherpschutters en 'n afdeeling voor de overigen. Ieder heeft dus een redelijke kans op een prijs. Wie niet aan de beurt van schieten is, blijve buiten de Kolfbaan, behoudens patronen-verzorgers en aanwij zers. Als ieder zich hieraan houdt, moet de wedstrijd een prettig verloop hebben. Veel succes en tot Vrijdag. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert morgenavond te 7 uur. Agen da: 1. Vaststelling notulen der vergadering v. 5 Nov. 1936. 2. Stemming over het voor stel van B. en W. tot handhaving van 20 in hoofdsom wegens personeele belasting op biljarts waarover ter vorige vergadering de stemmen staakte-. 3. Ingekomen stuk ken: a. Geda Staten; goedkeuring 5e en 6e wijziging gemeente-begrooting 1936. b. Ged. Staten; goedkeuring rechtgeding met fa. Grullemans enz. ck. Ged. Staten; ver daging beslissing op overname c.a. van wo ningen der bouwvereeniging Hermann Boerhaave en op de beheersverordening van het woningbedrijf, d. B. en W.; mede- deeling dat ook in 1936 aan gesteunde werkloozen een Kerstgave wordt verleend. 4. Voorstel van B. m W. tot ongewijzigde nieuwe vaststelling van voorwaarden voor aansluiting en waterlevering. (Besluit No. 76). 5. Voorstel van B. en W. om weder om vrijstelling te vragen van de verplich ting van openbaar lager onderwijs binnen deze gemeente. (Besluit No. 79, ter inzage). 6. Voorstel van B. en W. tot nieuwe vast stelling der pensioensgrondslagen van bur gemeester, secretaris-ontvanger per 1 Oc tober 1936. (Besluit No. 80 ter inzage). 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking der besluiten van 27 Augustus 1936 en vast stelling van nieuwe schoolgeldverordenin gen. (Besluit No. 81, ter inzage). 8. Voor stel van B. en W. tot vaststelling eener ver- orlening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting over het belastingjaar 1937'38. (Besluit No. 82, ter inzage) 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot hef fing van 200 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, ingaande het belas tingjaar 1937. (Besluit No. 83, ter inzage). 10 Voorstel van B. en W. tot 7e en 8e wij ziging der gementebegrooting 1936. (Be sluit No. 84 en 85, ter inzage). 11. Voorstel van B. en W. tot le wijziging der gemeen- tebegrooting 1937. (Besluit No. 86, ter in zage). 12. Voorstel van B. en W. tot vast stelling der vergoeding ex art. 101 der L.O. wet 1920 over 1934 op ƒ7.54 per leerling. (Besluit No. 87). 13. Voorstel van B. en W. om de geldleening oorspronkelijk 115000 ten behoeve van het woningbedrijf over te nemen. (Besluit No. 88). Oranje comité. Het plaatselijk Oranje comité vergaderde in het Parochiehuis ter bespreking van eventueele feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van onze Prinses. De heer P. N. Vester, als penning meester van het comité, maakte bekend, dat van den rondgang door de gemeente ter bestrijding van bovengenoemde feeste lijkheden ƒ60.45 blijkt te zijn opgehaald. Hierna ontspint zich een langdurige be spreking, waaruit besloten werd, dat ge zien de zeer vele bezwaren welke ingeko men zijn, de datum niet gesteld kan wor den op 7 Jan. de dag van het huwelijk, maar op 6 Jan a.s. Hierbij brengt de voor zitter naar voren, dat wel verstaan moet worden, dat dit op zeer bescheiden wijze zal geschieden. Een nader feestprogramma zal aan de gemeentenaren bekend maken, hoe of het verloop van deze dag zal zijn. Wel kan gevoeglijk medegedeeld wor den, dat de voormiddag besteed zal wor den met kinderfeesten, onder leiding van de schoolhoofden, in het Parochiehuis. De middaguren zullen afgewisseld wor den door nog te organiseeren wedstrijden, waarna, als de weersomstandigheden het toelaten, een fakkeloptocht zal plaats heb ben, waarbij een ieder de gelegenheid krijgt, in de stoet mede te loopen met ver sierde fietsen, kinderwagens en dergelijke dingen meer. Verder zoekt ieder zijn eigen vermaak. Bewerkstelligd zal worden dat op den avond van 5 Januari, voorafgaande aan de ze feestelijkheden, een Godsdienstig uur in beide kerken zal gewijd worden aan het Vorstelijk Paar. WARMOND. Distributie van groenten. Woensdag 16 December zal in deze gemeente een be gin gemaakt worden met de distributie van groenten voor werklooze arbeiders. Te dien einde zullen Dinsdag 15 December onmiddellijk na de uitkeering van den steun bonnen ten verkoop worden aange boden, waarop deze groenten verkrijgbaar is. Deze bonnen moeten worden overgelegd bij het in ontvangst nemen dezer groenten. De uitdeeling van de groenten zal geschie den in het voormalige politie-bureau, on der het oude raadhuis. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Middenstandsvereeniging. Dinsdag vergaderde de R. K. Middenstandsvereeni ging ten huize van den heer C. Veelenturf. De voorzitter, de heer A. J. M. v. Well, opende de vergadering als gewoonlijk en heette allen w.elkom! Nadat de ingeko men stukken behandeld waren, kreeg de penningmeester gelegenheid tot het uit brengen van een financieel verslag, En kele heeren werden door den voorzitter aangewezen om de papieren en beschei den der penningmeester te controleeren. Alles in orde bevonden zijnde dankte de BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Matthijs, z. van G. Keere- weer en C. Otterspeer Antonetta Johan na, d. van J. H. v. Os en Chr. Heil Friedrich Wilhelm, z. van Th. Vodegel en M. Bijleveld Christiaan, z. van Chr. Mul ler en T. Menzo Engène Theodoor Ma ria, z. van C. Sistermans en Chr. M. Jonk heer Pieternella Maria, d. van P. J. Brands en P. C. Hameteman Maria Theo dora, d. van J. v. d. Post en M. C. Klijn Jan, z. v&h P. S. G. den Hollander en G. Snoeker Hendrik Pieter, z. van H. Bin- nekamp en N. v. Beyeren Hylke Egges, z. van C. Beekenkamp en I. J. P. Visser. Gehuwd: J. Carton jm. en J. Swets jd. D. C. Wagemaker jm. en S. L. Kooij- man jd. O v e r 1 e d e n: L. v. Vuren-Malipaard vr. 44 j. H. v. Niel wedn. 88 j. voorzitter den penningmeester voor zijn gehouden beheer. Als volgend punt kwam aan de orde: feestvergadering. Besloten werd deze te houden op Maandag 8 Febr. 1937. Voor de rondvraag gaven zich ver scheidene personen op. Allen werden door den voorzitter afdoende beantwoord Een voorstel om in den vervolge om de 14 dagen te gaan vergaderen, werd aan gehouden tot een volgende keer. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzit ter als gewoonlijk. ZOETERWOUDE (DORP). Cursus Liturgie. De cursusavond Li turgie van Vrijdag begint niet om half 8 maar om 8 uur. De leden van den Volks bond, Gezellen en Jonge Mannen Congre gatie worden dringend verzocht naar de zen laatsten avond te komen. De Advents- liturgie zal worden behandeld, opgeluisterd met gramofoonplaten. TELEGRAMMEN DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. VATIKAANSTAD, 10 Dec. (A. N. P.). De gezondheidstoestand van den Paus blijft stationnair. De geneesheer heeft he denochtend geen nieuwe symptomen ge constateerd. Zijn Heiligheid zal evenwel het bed niet verlaten, aangezien het weer te vochtig is. DE CONSTITUTIONEELE CRISIS IN ENGELAND. LLONDEN, 10 Dec. (A.N.P.). In poli tieke kringen rekent men dat de koning in den middag officeel zal mededeelen, dat hij aftreedt Vermoedelijk zal de hertog van York hem opvolgen. Volgens sommigen zal de regeering en kele weken worden opgedragen aan een regentschapsraad om te voorkomen, dat de nieuwe koning op denzelfden dag den troon bestijgt, als de oude aftreedt; anderen zijn van meening, dat hierdoor de crisis te lang worden gerekt. Hedenochtend zijn de drie broers van den koning op fort Belvedere bij hem gekomen. GESPANNEN SFEER TE WHITEHALL. LONDEN, 10 Dec. (A.N.P.). Te Whitehall hangt hedenochtend een gespannen sfeer. Vanmiddag tusschen 15.15 uur en 15.30 uur zal minister-president Baldwin zijn verkla ring afleggen. Hoewel nog nieL> bekend is, verwacht men, dat Baldwin, nadat de vra gen zijn gesteld, zich langzaam van zijn zetel zal verheffen en naar den speaker zal loopen. Hierna zal hij aankondigen: „Een boodschap van den koning, door hemzelf onderteekend". Vervolgens zal bij buigen en naar het midden van het Huis terugkeeren en tegenover de mace, zal hij de boodschap voorlezen, waarin het Huis wordt uitgenoodigd een wet goed te keu ren, waarbij het aftreden van den koning wordt gelegaliseerd. Een gelijke boodschap wordt in het Hoo- gerhuis vei wacht. Vervolgens zal Baldwin antwoord geven op vragen van Attlee. In de omgeving van het parlementsge bouw is een sterke politiemacht geconcen treerd, voor het geval de- menigte te dicht bij het parlement wil komen. Hedenochtend hebben velen een bezoek gebracht aan het paleis van den hertog van York. De politiepost voor dit gebouw is versterkt, de hertogin en de beide prinses jes hebben het gebouw hedenochtend nog niet verlaten. DE BESLISSING VAN DEN KONING TE PRETORIA BEKEND? PRETORIA, 10 Dec. (A.N.P.). Naar ver luidt is de regeering van de Zuid-Afri- kaansche Unie in kennis gesteld met het besluit van den koning In den ochtend is het kabinet in een korte zitting bijeenge komen en op het oogenblik worden bespre kingen gevoerd tusschen de ministers en deskundigen op het gebied van de grond wet. DE NOORSCHE KONING NIET TEGEN WOORDIG BIJ HET UITREIKEN VAN DEN NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. OSLO, 10 Dec. (A. N. P.). Heden zal of ficieel de Nobelprijs voor den vrede aan de winnaars worden overhandigd. In te genstelling met het gebruik zal de Koning van Noorwegen niet bij deze plechtigheid aanwezig zijn. In politieke kringen wordt verklaard, dat de regeering hiermede tot uitdrukking wil brengen, dat zij niets te maken heeft met het toekennen van den prijs. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1.802.roodekool 1.003.00, savoyekool f 1.002.50, groe- nekool 1.002.80, pieterselie f 2.002.40 prei 0.801.70, kropsalade f 1.303.30, selderie 0.301.40, knolselderie f 2.00 3.20, per 100 kg.: kroten 1.30, kroten, ge kookt 36, witloof 522, boerenkool 24, spinazie f 2328, tomaten A 3.00 —6.60, B 3.60—7.20, C 3.00—3.20, CC 2.002.40, uien f 1.002.30wortelen 1.203.00, spruiten I 412, idem II 2—8, andijvie f 3—10, Nero 2.10—6.90. Melkveiling. Week van 13 tot 19 De cember. Consumptiemelk van f 6.80 tot 6.90. Prijs voor te leveren boven taxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden, week van 13 tot 19 December 1936 gelijk aan de door de regeering vastgestel de prijs. LOOSDUINEN, 8 Dec. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 144 aanvoerders verkocht, om in de week van 14 tot 21 Dec. dagelijks te leveren 18500 liter melk. Prijs af boerderij 6.50. melk voor industrie 5.806.00 per 100 L OEGSTGEEST, 9 Dec. Veiling. Ganzen 2.00 per stuk, konijnen f 1.800.35, kippen 4065 cent, duiven 16 cent per stuk, stroo 60 cent per pak, erwtenstroo 2 cent per kg haven 25 cent per 5 pond. BODEGRAVEN, 9 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 7086 stuks. Prijzen kippeneieren wit 4.105.10, bruin 4.80—5.20, kui keneieren 3.704.40, eendeneieren f 3.6C 3.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 9 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1726 cent, olumbia 4070 cent, Butterfly 508C cent, Wilh. Kordes 80120 cent, Rosalan- dia 60100 cent, Florex 80130 cent, Phoe be 80120 cent, Wendland 60100 cent, Edith Helen 1.40, Aug. Noack 40—72, cent, Else Poulsen 2554 cent, Ingar Ohl- son 0.80—1.30, Pechtold 0.65—1.00, E. G Hily 4060 cent, Briarcliff 3047 cent, idem tros 1624 cent, Mahonia 713 cent VINKEVEEN, 9 Dec. Groentenveiling. Peen 2—6 per 100 bos, Witlof I f 9.00— 14.50, idem II 6.00—8.50 en III f 2.00—5.5C per 100 kg. TER AAR, 9 Dec. Centrale Veiling. Sla 1.004.50, slavellen 27 cent, bloem kool 3 cent, breekpeen 2 cent, bospeen 4 cent, uien f 1.40, spruitkool 6.009.90, roodekool 1.401.60, witte 80 cent, sa voyekool 2.50, groenekool 2.20, selde rie 1.90, tomaten f 1.60, druiven per pond 16—17 cent, witlof 8.00—12.60. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Dec. Groenten veiling. Bloemkool I 3.203.70, idem II 1.501.80, groenekool 0.702.50, knol selderie 2.002.20 per 100 stuks, peen per 100 bos f 7.809.80 en prei 1.201.70 uien 1.401.90, gelekool 1.001.10, roo- dekooL 1.001.70 per 100 kg., waspeen 3545 cent en kroten 2530 cent per kist van 20 kg. GOUDA, 10 Dec. Vee. Aangevoerd in totaal 794 stuks, waarvan 58 slachtvarkens vette 2021 cent per pond levend met 2 pet. korting; 307 magere varkens f 1825,. 370 biggen f 7.008.50, Geldersche biggen 1012, 5 runderen 125190, 44 nuch tere kalveren f 6—10,, 8 bokken of geiten 25 Handel stug. Kaas. 197 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 2021, 2e kwal. 1819, zware tot f 21.50. Handel matig. Boter. 263 ponden Prijzen: Goeboter 7580 cent. weiboter 7075 cent per pond Handel vlug. Eieren. Aanvoer 71.000 stuks. Prijzen kippeneieren 4.50—5.50, eendeneieren 3.003.25. kleine kippeneieren f 3.50 4.00 per 100 stuks. ZOETERMEER, 9 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Prijzen: kippen eieren 4.505.50 en eendeneieren 3.60— 4.40 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 9 Dec. Veiling VPV. Prijzen: kippeneieren 4.105.10 per 100 stuks, konijnen 0.201.40 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.00l/2 Berlijn 73.90 Parijs 8 561/2 Brussel 31 09 Zwitserland 42.23 Kopenhagen 40 20 Stockholm 46 45 Oslo 45.25 New York 1.83~/s Praag 6.50 DANKBETUIGING. Den onbekenden gever der gift voor de armen der St. Viucentius- vereoniging en Voorzienig heid" raijn hartelijken dank. 7794 Pastoor BEUKERS. v d. WLRFFSTRAAT 4 Voor het at halen van papier gelieve U uitsluitend op te bellen No. 985 Brieven en boodschappen P. J. CULLA LANGE EtlARE 51 t: i wmmt

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3