AGENDA DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 OM HET VRIESPUNT. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen, later verander lijk, nevelig tot zwaar bewolkt of be trokken, aanvankelijk weinig of geen neeh slag, lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt tot lichte dooi. Hoogste barometerst.: 779.1 te Warschau. Laagste barometerst: 732.1 te Isafjord. Terwijl de hoogedruk in het Zuid-Wes ten afnam, nam die in het Oosten nog een weinig in beteekenis toe. De kern ligt nog steeds met standen van bijna 780 m.m. over Polen, terwijl een uitlooper zich naar onze omgeving en het Zuiden van de Brit- sche Eilanden uitstrekt. In bijna dit ge- heele hoogedrukgebied daalden de tem peraturen. Over Noord-West-Duitschland komt matige, in onze omgeving, Frankrijk Midden- en Noord-Duitschland, komt lich te vorst voor. In Zuid-Engeland en Zuid- Oost-Duitschland heerschen temperaturen om het vriespunt. Vooral over Engeland en Duitschland worden nog uitgebreide mistgebieden aangetroffen. De depressie over het Noordelijk gedeelte van ons waar nemingsgebied nam in omvang toe. Bij vrij krachtigen Zuid-Westelij ken wind voert zy over het Noorden van de Britsche Eilan den en Scandinavië warme lucht aan, waai door over Zweden de vorst aanzienlijk af nam. Ook kwam hier en daar nog matige neerslag voor. Onder aanvankelijken in vloed van den hoogedruk en bij Oostelij ken wind, zal hedennacht geen of nog lichte vorst voorkomen. Morgen overdag kan temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 2.4 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 4.15 uur tot Vrijdagmorgen 7.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 11 Dec. voorm. 0.46 en nam. 1.07 uur. HET CONFLICT BIJ DE ORGANISATIE VAN DE WERELDJAMBOREE. De R.-K. padvinders willen geen mede verantwoordelijkheid dragen zonder principieele wijziging bij de organisatie. Bemoeiingen van den minister van Onderwijs, E. en W. Zooals reeds gemeld, heeft het bestuur van De Katholieke Verkenners zich tot den hoofdverkenner staatsraad J. J. Ram- bonnet, gewend en daarbij het standpunt van De Katholieke Verkenners inzake de organisatie van de Wereldjamboree ken baar gemaakt. Hieruit hebben sommigen de conclusie getrokken, dat De Katholieke Verkenners een afwachtende houding bij de oplossing van het gerezen conflict aannemen, het geen slechts juist is, in zooverre het gaat om de bij het conflict betrokkene perso nen. Echter hebben De Katholieke Verken ners uitdrukkelijk geweigerd langer de medeverantwoordelijkheid voor de organi satie van de jamboree te dragen, indien in die organisatie geen principieele wijziging komt. Dat hiermede nog geen volledig stopzet ten van de deelneming aan de voorberei dende werkzaamheden van de Wereldjam boree is gepaard gegaan, vindt zijn oor zaak in de omstandigheid, dat de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen inmiddels in overleg is getreden met de bij de organisatie van de jamboree betrok ken instanties. TREINEN IN DEN OUDEJAARSNACHT. Naar wy vernemen, zullen de Nederl. Spoorwegen in den nacht van Oud- op Nieuwjaar weder verschillende extra-trei nen inleggen, ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen elders Oud- en Nieuw te voeren en toch weer bijtijds thuis te zijn. Deze treinen zullen loopen op de lijnen AmsterdamDen HaagRotterdam Dordrecht en omgekeerd, Amsterdam Utrecht en AmsterdamAmersfoort. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Ned. Zuivelcentrale, 13 Dec. t.m. 19 Dec. 1936: consumptiemelk regeringescontract, taxegedeelte 6.25 cent event, verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk regeeringsminimura prijs 5.10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. HET VESTIGINGSWETJE VOOR DEN KLEINEN MIDDENSTAND. Op het wetsontwerp tot regeling betref fende het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend, heer dr. Vos enkele amendementen voor gesteld, waarvan de strekking is te voor komen, dat verzoeken om invoering van het vergunningsstelsel, resp. van vestigings- eischen voor een bepaalden bedrijfstak, kunnen worden ingediend door vereenigin- gen, welke op het terrein van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid niet toonaan gevend en voldoende gefundeerd zijn. In het stelsel dezer wet past z.i. slechts een voortbouwen op de bedrijfsorganisatorische ontwikkeling, te meer waar in confesso is. dat de doeltreffendheid dezer wettelijke re geling geheel afhangt van hetgeen wan- bevordering der algemeene ontwikkeling, vakkennis en streven naar samenwerking tusschen bedrijfsgenooten uit het bedrijfs leven zelf is opgekomen. Op deze gronden acht de heer Vos dan ook het scheppen van meer waarborgen ten aanzien van de be teekenis der aanvragen gewenscht. Een ander amendement van dr. Vos strekt om tegemoet te komen aan het van vele zijden niet het minst uit den kring der toonaangevende middenstandsorganisa ties geuite verlangen om te voorzien in de leemte, welke dreigt te ontstaan, indien wordt vastgehouden aan een zoodanige uit legging van het begrip „inrichting", dat op verschillende plaatsen in het ontwerp wordt gebezigd, welke talrijke vormen van be drijfsuitoefening ten onrechte buiten de werking dezer wet laat. Men kan immers op vele manieern een tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid uitoefenen zonder dat men over een winkel, werk plaats of andere inrichting in materieelen zin behoeft te beschikken. De voorsteller wenscht daartoe aan art. 1, derde lid, te zien toegevoegd de woorden: „onverschillig of al dan niet over een in richting in materieelen zin wordt beschikt". Voorts heeft hij een amendement voor gesteld, strekkende om door een registratie vanwege de Kamers van Koophandel en Fabrieken, welke daartoe reeds over het handelsregister beschikken, te doen vast stellen, welke ondernemers bij de invoering van het vergunningsstelsel inderdaad reeds gevestigd zijn. Tenslotte heeft dr. Vos een amendement voorgesteld, waarmede beoogd wordt de mogelijkheid te openen om meer speciaal ten behoeve van bepaalde ambachtsbedrij- ven eischen te stellen aan de inrichting (be drijfsruimten) en toerusting (gereedschap pen, werktuigen, inventaris) van het be drijf. De heer Stumpel c.s. heeft eveneens eenige amendementen ingediend. Het eer ste strekt om aan vereenigingen vein on dernemers, als bedoeld in art. 4 die bij de totstandkoming van deze wet nog geen verzoek voor de vaststelling van vesti- gings-eischen hebben kunnen indienen, om dat de voorbereidenden maatregelen voor de vaststelling dier eischen nog in vollen gang zijn, zes of twaalf maanden tijd te geven om de indiening van het bedoelde verzoek alsnog mogelijk te maken. Ter toelichting van hun tweede amende ment zeggen de voorstellers: Volgens de redactie van het wetsontwerp kan over name en voortzetting van eenigen tak van detailhandel geschieden, wanneer men slechts beschikt over de geëischte vakbe kwaamheid. Aan de eischen van crediet- waardigheid en handelskennis heeft men dan niet 'te voldoen. De voorstellers mee- nen, dat ook bij overname van zaken aan alle eischen moet worden voldaan. Het komt hun verder blijkens de toe lichting tot hun 3e amendement nood zakelijk voor, dat bij overlijden van den ondernemer of een der ondernemers de zaak ook door meerderjarige kinderen kan worden voortgezet, zonder dat zij voldoen aan de vestigingseischen. Voortzetting on der deze omstandigheden zal echter gebon den moeten zijn aan een termijn van maxi maal vijf jaren. In die vijf jaren is dan vol doende gelegenheid zoodanige maatregelen te nemen, dat men aan de vestigingseischen kan voldoen. Tenslotte meen en de voorstellers, dat het voor een vlotte behandeling van ingekomen aanvragen gewenscht is, dat de Kamer van Koophandel haar bevoegdheden kan over dragen aan een uit haar midden te benoe men commissie. NIEUWE 4 PCT. LEENING ROTTEDAM. Uitgifte van wederom f 7 1/2 millioen voor consolidatie. Nadat de gemeente Rotterdam deze week een openbare 4 pet. leening groot 7 1/2 millioen tegen den koers van 99 1/4 heeft geplaatst, deelen B. en W. thans aan den gemeenteraad o.m. het volgende mede: Van de Rotterdamsche Bankvereeniging en de Amsterdamsche Bank heeft ons de hiernevens vertrouwelijk overlgelegde aan bieding bereikt, waardoor de plaatsing wordt verzekerd van een 4 percents-geld- leening ten bedrage van 7.500.000. De aflossing kan geschieden in 40 jaar- lijksche termijnen. OPENSTELLING VAN DE MOERDIJK- BRUG. Veerdiensten te Dordrecht. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. deelt mede, dat ter gelegenheid van de openstelling van de Moerdykbrug de veren Dordrecht, Zwijndrecht, Dor drecht, Papendrecht en Wieldrecht's-Gra- vendeel in den nacht van Vrijdag 11 op Za terdag 12 December a.s. en van Zaterdag 12 op Zondag 13 Deecmber a.s. opengesteld blijven voor elk verkeer. Na middernacht tot 4.30 uur v.m. wordt SPECIALE GELUKTELEGRAMMEN VOOR HET KONINKLIJK HUIS. De telegraafdienst zal, in verband met het a.s. huwelijk van de Prinses gelegen heid geven aan het vorstelijk bruidspaar en aan H. M. de Koningin speciale geluktele- grammen te zenden tegen een belangrijk lager tarief dan het normale. Deze telegrammen, welke uitsluitend op 4, 5 en 6 Januari kunnen worden aangebo den, zullen op bijzondere toepasselijke ge- lukformulieren op den huwelijksdag wor den afgeleverd. Boven het telegram moet de betaalde dienstaanwijzing lxh worden gesteld. De kosten bedragen voor: 38 woorden 45 cent; 910 woorden 50 cent; 1115 woorden 55 cent; 1620 woorden 60 cent, en verder 5 cent voor elke 5 woorden tct 50 woorden, daarboven 5 cent voor elke 10 v/oorden of gedeelte daarvan. Rechtzetting van onjuiste berichten. Ons wordt gemeld, dat de berichten in enkele dagbladen betreffende namen van getuigen en andere bijzonderheden ter ge legenheid van het huwelijk van H. K. H. de Prinses onjuist zijn en niet van officieele zijde afkomstig. Hetzelfde geldt eveneens van het gerucht betreffende het galabal op 2 Januari, zoodat de eenige officieele feesten die zijn, op 5 en 6 Januari, welke reeds werden vermeld. Wel is H. M. de Koningin voornemens, op 2 Januari in intiemen kring een feest te geven voor het jonge paar, de bruids meisjes en bruidsjonkers, alsmede voor de jongere gasten, welke voor de bruiloft aan wezig zullen zijn en eenige kennissen van de Prinses en den Prins. De vermelding van de aanwezigheid van Prinses en Prins tijdens de bruidsdagen op andere feesten dan die ten paleize kan op zijn minst als zeer voorbarig worden be schouwd. EEN NATIONALE FEESTDAG IN INDIë. BUITENZORG, 10 Dec. De Regeering verklaarde den dag van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld, tot een na- tionalen feestdag. ,K De Regeering heeft er geen bezwaar te gen dat, indien de dienst dit toelaat, de landskantoren ook op 8 en 9 Januari ge sloten zullen zijn, de scholen gesloten zijn op 7, 8 en 9 Januari. De medewerking van de kerkelijke auto riteiten werd ingeroepen om op den dag van het huwelijk door geheel Ned.-Indië godsdienstoefeningen te houden. De Gouverneur-Generaal en mevrouw van Starkenborgh koesteren het voorne men op den huwelijksdag den kerkdienst in de Portugeesche kerk bij te wonen. Op het moment van de voltrekking van het huwelijk zullen overal, waar dit mo gelijk is, 33 saluutschoten worden gelost. In de garnizoensplaatsen zullen troepen inspecties en defilé's plaats hebben. De Gouverneur-Generaal heeft het voor nemen den nationalen feestdag te Batavia met een gala-maaltijd, te houden in het paleis op Rijswijk, te besluiten. Van landswege zullen gelden beschik baar worden gesteld, waaruit de kosten voor illuminatie van door het departement van verkeer en waterstaat aan te wijzen gebouwen in de groote steden zullen wor den bestreden. DE VERSIERING VAN DE RESIDENTIE. Er moet nu langzamerhand gang komen in de voorbereidende werkzaamheden te den Haag, om de residentie in bruidstooi te zetten. Want vele buurtcomité's en an dere instanties willen niet slechts in de gevaren op elk uur en op elk half uur van Dordrecht (Wieldrecht), vertrek van de overzijde op de kwartieruren. De dienst in het veer Kop van 't Land zal Vrijdag 11 December a.s. worden onder houden tot middernacht. HET AFTREDEN VAN BURGEMEESTER TER LAAN. In de Raadsvergadering van gisteravond heeft de burgemeester van Zaandam, de heer J. ter Laan medegedeeld per 9 Fe bruari 1937 ontheffing uit zijn ambt te heb ben gevraagd. Hij hoopt in een raadsvergadering van 5 Februari 1937 officieel van den raad af scheid te nemen. Nieuw benoemde burgemeester. Jhr. mr, Relnaldus Augustinus Theodo- rus Maria van Rijckevorsel is benoemd tot burgemeester van Gulpen. De heer van Rijckevorsel is geboren te Nijmegen op 13 November 1907. Hij is 'n zoon van den com missaris der Koningin in Noord-Brabant en woont sedert Januari 1936 te Beek (L.) waar hij werkzaam is op de gemeente-se cretarie. Na de gymnasiale studies te heb ben voltooid, studeerde hij aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij verleden jaar slaagde voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid. week van het huwelijk, de eerste Januari- week van het nieuwe jaar, hun versiering gereed hebben, doch wenschen daarmee reeds klaar te zijn als na de a anteeken in g op het Haagsche stadhuis op 19 December a.s. de feestelijke bruidstijd begint. Op het Noordeinde is men bezig met de groenversiering van het paleis en in de Heulstraat zijn tegen de gevels de geraam ten der lichtbakken aangebracht die een deel der versiering zullen vormen, terwijl het gebouw van de Nederlandsche Bank wordt omlijnd door prikkabels met hon derden electrische lampjes. Rondom de Groote Kerk en bij het stad huis zijn het voornamelijk de straatmakers, die thans nog de voornaamste rol spelen, doch hoog in de lucht bewijst een steiger om den toren van het stadhuis, dat ook daar gewerkt wordt en dichterbij den grond is men begonnen met het aanbren gen van oranje rozettes op den gevel, die een onderdeel van de versiering vormen. Overal langs de route vindt men voor de ramen der huizen plakkaten met de mede- deeling, clat er nog kijkplaatsen te huur zijn. In de Laan Copes van Cattenburgh tegenover het Alexanderveld wordt ten be hoeve van het Departement van Defensie een groote tribune gebouwd boven de bree- de sloot achter de Alexander-kazerne. Aan den eenen kant -nen al bezig de korte palen in den z: em van de sloot te heien, terwijl aa: n anderen kant reeds de vloer van de tribune is gelegd. Zij die hier plaats zullen nemen geen publiek doch uitsluitend gasten van Defensie behoeven niet te vreezen, dat zy in de sloot zullen zakken, want het getimmerte rust op ijzeren binten, die aan weerskanten op den wal steunen en ten overvloede in het midden door de ingeheide palen onder steund v^rden. Aan den overkant van den weg aan den kant van het Alexanderveld, zal een tribune voor het publiek worden gebouwd. Allerwege in de stad begint zich het plan der versiering af te teekenen. Dichtbij de route, in de Piet Heinstraat, staan reeds de beschilderde vlaggenpalen. In de binnen stad, in Veenestraat en Spuistraat, is men begonnen met het aanbrengen der versie ringsmotieven, die ter weerskanten van de gevels zóóver uitsteken, dat zy de smalle straten bijna overwelven en aanstonds een lange diepe feestpoort zullen vormen. Op de Kneuterdijk is reeds een der licht- kelken gereed, die tegen verschillende hoo rnen zullen worden aangebracht. Met ver gulde banden tegen den stam vastgehouden zijn het hooge lichtkelken tegen een bree- den waaiervormigen achtergrond van groen. PRINS BERNHARD BEZOEKT SCHIERMONNIKOOG. Aankomst op het eiland. Gistermiddag tegen vieren kwam Prins Bernhard per auto te Oostmahorn aan om over te steken naar Schiermonnikoog, waar hij als bekend, heden deelneemt aan een jachtpartij. Bij aankomst in het Noordelijk deel van Friesland was een groote menigte samen gestroomd, die den Prins luidde toejuich te, terwijl het fanfarecorps van Anjum het „Wilhelmus" speelde. Daarna begaf de Prins zich aan boord van de reddingboot „Insulinde"; daar voegden zich ook de le den van het jachtgezelschap bij Z. D. H. Toen de boot vertrok, geëscorteerd door het recherchevaartuig „Laman de Vries" speelde het muziekkorps het volkslied van Lippe. Om ongeveer kwart na vijf meerde de „Insulinde", met Prins Bernhard aan boord, op de reede van Schiermonnikoog. Een motorsloep van het recherchevaartuig „Laman de Vries" werd gestreken, waarin Prins Bernhard en de anderen heeren overstapten en welke sloep het gezelschap naar den aanlegsteiger bracht. In auto's van Hotel v. d. Werf reden de heeren naar dat hotel waar de bevolking van het Wadden eiland was samengestroomd. Daar werd Prins Bernhard herhaaldelijk luide toege juicht, voor welke begroetingen hij dankte. In gezelschap van den Prins waren o.a. zijn secretaris en de heeren Tegelberg en De Booy, resp. voorzitter en secretaris van de N. R. R. M. Door fraai weer begunstigd. De jachtpartij op Schiermonnikoog, waaraan Z.D.H. Prins Bernhard deelneemt, wordt door fraai weer begunstigd. Vanmor gen omstreeks negen uur is de jacht, met acht jagers en dertig drijvers, begonnen. Tegen het middaguur waren ongeveer 130 hazen buit gemaakt. Veel ander wild dan hazen was er toen nog niet geschoten, hoe wel de juiste getallen niet bekend zijn. Schiermonnikoog leverde hedennacht een ietwat ongewonen aanblik op. Den gehee- len nacht brandde de straatverlichting, ter wijl een viertal veldwachters surveilleerde. RECHTZAKEN DRAMA IN HET JACHTVELD. Drie jaar geëischt tegen een strooper. Voor de Roermondsche rechtbank stond Dinsdag terecht de 39-jarige timmerman A. v. E. uit Son (N.-Br.), verdacht van po ging tot doodslag, subs, poging tot zware mishandeling van den jachtopziener v. d. Vrande te Lieshout. Verd. bevond zich in den nacht van 18 October met een anderen inwoner van Son in het jachtveld ondei Lieshout, toen zy door den jachtopziener werden aangetrof fen. Verd. droeg een geladen geweer; de ander droeg een lichtbak, welke echter niet brandde. Toen de jachtopziener zich bekend maak te als politieman, richtte verd. het geweer LEIDEN. Donderdag, Optochtvergadering Leidsche Middenstands Centrale, „De Har monie", 8.30 uur. Dinsdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, verga dering Bondsgebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen- straat 35, tel. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. op hem; v. d. V. vloog op v. E. toe, omdat hij dacht dat deze wilde schieten, v. E. pak te zijn geweer met twee handen vast en wilde daarmee den jachtopziener slaan, die den slag wist af te weren. Hij kreeg daar bij een slag op den arm, die bloedend werd verwond, doch wist den strooper te over meesteren. Verd. bekende dien nacht aan 't stroopen te zijn geweest. Hij had niet hooren roepen. Plotseling was iemand op hem afgespron gen, doch wat er toen gebeurd is, kan hij zich niet meer herinneren, omdat hij zoo geschrokken was. De officier van Justitie eischte wegens poging tot doodslag drie jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. De Wit, Helmond, achtte het bewijs niet geleverd en conclu deerde tot vrijspraak. Zijn verzoek tot on middellijke invrijheidstelling werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak 22 December. OVERTREDING LANDBOUW- CRISISWET. Tot hooge geldboete veroordeeld. Een molenaar uit Hoorn was oorspron kelijk georganiseerd maar kwam in over treding toen hij verzuimd had een hoeveel heid Vita-tarwe te vermalen. Hy behaalde hierdoor een belangrijk voordeel op zijn concurrenten, waarvan het bedrag door een controleur der Landbouwcrisiscentrale op 1500 geschat werd. De kantonrechter, voor wien de man eerst tèrecht stond, veroordeelde hem tot 800 boete subs. 40 dagen hechtenis en tuchtrechtelijk werd hij door de crisiscen trale veroordeeld tot een bedrag van 1200; na een nieuwe waarschuwing was hij als georganiseerd molenaar geschrapt. De Officier van Justitie bij de Alkmaar- sche rechtbank vroeg in hooger beroep be vestiging van het vonnis van den Kanton rechter. De Alkmaarsche rechtbank bevestigde heden het vonnis. INGEWIKKELDE LOTERIJKWESTIE. In een speciale zitting heeft het Gooische kantongerecht Woensdag een zeer inge wikkelde zaak behandeld tegen de N.V. Handels- en Industriemaatschappij „Flori da" gevestigd te Apeldoorn, waarvan de directeur A. V. te Hilversum woonachtig is. De N.V. gaf voor een spaarorganisatie zyn met als bijzondere attractie deelneming aan de Nederlandsche en Belgische Staats loterij. Hoe de werking van het systeem precies was, kon ook de directeur niet duidelijk maken. Er werd practisch alleen geld ge- ind maar nooit uitgegeven aan de spaar ders of gelukkige loters. De ambtenaar van het O.M. kwalificeerde de zaak als grenzende aan oplichterij. Absoluut be wezen achtte de ambtenaar van het O.M. overtreding van de wet op de Staatsloterij. De eisch bedroeg 14 dagen hechtenis en drie geldboeten van 250 subs. 3 maal 1 maand. Voor verdachte trad op mr. Mirandolle- de Vries, die in haar pleidooi het requisitoir van mr. Jacobs bestreed en betoogde, dat van oplichting geen sprak was evenmin als van een loterij-kwestie. Mr. van Loon, waarnemend kantonrech ter, zal op 18 dezer schriftelijk uitspraak doen. LAATSTE BERICHTEN DE ROOFMOORD TE AMSTERDAM. Een tweede verdachte aangehouden. In den afgeloopen nacht heeft de recher che van het bureau in de Spaardammer- straat te Amsterdam in een woning in den Jordaan een tweede jongeman gearresteerd tegen wien aanwijzingen bestaan dat hij met den reeds in hechtenis zitende ver dachte medeplichtig is aan den moord op de 61-jarige juffrouw Teeseling in de Groote Bickerstraat, aldaar. Beide verdachten, die thans zijn opgeslo ten in het bureau in de Warmoesstraat ont kennen, dat zy juffrouw Teeseling van het leven hebben beroofd. Er zijn bij de huiszoeking in de wonin gen van de beide arrestanten geen voor werpen gevonden, afkomstig uit de woning in de groote Bickersstraat, maar wel zijn brieven gevonden, waarin aanwijzingen stonden omtrent deze misdaad. Men gelooft dat dit misdrijf voor de da ders in alle opzichten een mislukkig is ge weest. De daders hadden gedacht bij deze zonderlinge oude juffrouw een groot be drag aan geld te vinden, maar daarin zijn zij bedrogen uitgekomen. Het is bovendien aan grooten twijfel onderhevig, of het op zet is geweest de oude vrouw van het le ven te berooven. En men neigt meer naar de meening, dat het hardhandig optreden van de beide mannen gevolgen heeft ge had. die zij vooruit niet hebben kunnen voorzien.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2