RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MELKAOTO TEGEN GOEDERENTRAM GEBOTST. Gisteravond te omstreeks zeven uiur is een vrachtauto, geladen met melkbussen, van den heer L. B. van den Berg te Den Haag, in de Burgemeester Crezeelaan te De Lier, op het zich daar bevindende kruis punt tegen een juist passeerende goederen tram van de Westlandsche Stoomtrammaat schappij gebotst. De wagen reed met volle vaart tegen de tram, met het gevolg, dat het voorstuk geheel werd vernield. De chauffeur, de heer E. v. d. B., bleef onge deerd, doch zekere A. C. van C., die naast hem zat, werd uit de cabine geslingerd en kwam naast de tramrails terecht, doch hij kreeg slechts weinig letesl. Van de lading melk is het grootste gedeelte verloren ge gaan. Het ongeluk is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat de bestuurder de tram door de duisternis te laat had gezien. Hij had de fluitsignalen van de tram pas ge hoord, toen een botsing onvermijdelijk was. De tram, welke onmiddellijk tot stilstand ■was gebracht, bleef zoo goed als onbescha digd en had slechts een kort oponthoud. Met een kraan wagen zijn de resten van de vernielde auto weggesleept. MATROOS OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Vannacht te omstreeks twaalf uur toen de vrachtboot van de stoombootreederij van der Schuyt, op weg van Zutphen naar Rot terdam, aan den Groene Jager, onder de gemeente Warnsveld, voor anker ging is de matroos de M., afkomstig uit Rotterdam, overboord geslagen en verdronken. HET VERGAAN VAN DE SCH. 179. Het lijk van den schipper bij Petten aangespoeld. Op het strand tusschen Petten en Ca- lantsoog naby Paa* 17 is het lijk aange spoeld van een der opvarenden der verga ne Sch. 179. Nadat het stoffelijk overschot naar het gebouw van de strandvonderij was over gebracht, stelde men onmiddellijk de ree- derij Vrolijk te Scheveningen van de vondst in kennis. Het lijk- is door de directie en een broer van het slachtoffer herkend als dat van schipper W. de Niet. Het zal naar Scheveningen overgebracht worden. BRAND IN EEN TIMMERFABRIEK TE DIEMERBRUG. Ontploffing in opslagplaats van oude films de' oorzaak. Voorafgegaan door een ontploffing heeft gistermiddag een brand gewoed in de tim merfabriek van de firma Dahlmann en Muller, gelegen nabij het Merwedekanaal te Diemerbrug. Terwijl de arbeiders nog in de fabriek waren, stortte plotseling met veel lawaai een gedeelte van het dag van een boven een gedeelte van het dak van een boven pe fabrieksgebouw gelegen opslagplaats van gebruikte bioscoopfilms in. In genoem de opslagplaats lagen honderden oude films opgeslagen en door tot nog toe onopge helderde oorzaak ontstond door een explosie in deze films brand, welke zich zeer snel uitbreidde en zich aan de timmerfabriek mededeelde. De vrijwillige brandweer van Diemen slaagde er in den brand tot de timmerfa briek en de daarboven gelegen opslagplaats van de films te beperken. Van de timmerfabriek brandde het groot ste gedeelte uit. De schade, welke wordt ge schat op drie tot vier duizend gulden, wordt niet door verzekering gedekt. Door de politie van Diemen wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ontploffing. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ALS HET KERSTMIS WORDT. Spannende jacht op een holstdief. Terwijl een politie-agent Dinsdagavond te Bussum zijn ronde deed in het Wilhel- minaplantsoen, hoorde hij verdachte gelui den en merkte, dat bij een muurtje bij de mulo-school een fiets stond, waarnaast een mand met hulst. Op hetzelfde oogenblik sprong een man te voorschijn, die het on middellijk op een loopen zette. De agent rentde hem achterna, doch de vluchteling had een grooten voorsprong en hoewel hij eenige malen viel op het gladde sneeuwdek de man liep op klompen behield hij dien toch. In dolle vaart ging het over de Brinklaan, over de trapjesbrug, waar de vluchteling zich aan de andere zijde van de leuning liet glijden, welk voorbeeld door den agent gevolgd werd, doch de hulst- dief bleef onbedreigd aan den kop. De agent wilde juist de achtervolging opgeven, toen een meisje hem een fiets aanbood, naarna de achtervolging met vernieuwde woede werd ingezet. Ten slotte kon de vluchteling in de L. Majoorlaan gegrepen worden. Het bleek een 30-jarige ingezete ne te zijn, die reeds bij voorbaat een ver gunning bij de politie had aangevraagd tot het plaatsen van een hulstscalletje. „Msbd." SPORT VOETBAI Eervolle nederlaag van het Ned. bondselftal. In het Hongaarsche elftal, dat gister middag op het Sparta-terrein te Rotter dam met 10 van een Nederlandsch bondselftal heeft gewonnen, waren negen spelers opgesteld, die ook te Londen een week geleden tegen Engeland uitkwamen Het was dus een ploeg, die, ook al omdat de twee plaatsvervangers volkomen gelijk waardige krachten ten aanzien van de anderen mochten worden genoemd, zeker even sterk als het team, dat met 62 van Engeland verloren had. Wij hebben den wedstrijd te Londen niet bijgewoond, doch de berichten daar over stemden op enkele punten volkomen overeen: de Hongaren hadden een schit terend spel ontwikkeld, maar.... onpro ductief. Welnu, gistermiddag hebben wij dat opnieuw kunnen aanschouwen. Tech nisch waren deze spelers artisten, zwakke plekken in de ploeg waren er niet, posi tioneel viel er onnoemelijk veel te roe men. Maar doelpunten konden de Hongaren ook ditmaal niet maken en tenslotte valt daar alleen de beslissing mee. Na afloop spraken wij enkele Hongaar sche officials, waaronder den grijzen dr. Fisher, het bestuurslid van de F. I. F. A een der Hongaarsche leiders, die nu al zoovele jaren achtereen het spel in eigen land en in de meeste deelen van Europa volgt. Toen wij hem spraken en hem we zen op het feit, dat dit spel voor den toe schouwer zeer aantrekkelijk mocht wor den genoemd, dat techniek en samenspel zooals de Hongaren het ons weer toonden toch altijd weer een fraaie partij voetbal opleveren, toen hebben wij toch ook even de critiek laten hooren en hem gewezen op dat onderdeel, hetwelk den wedstrijd uiteindelijk beslist: het schieten. Dat schieten, dat zoo bar slecht was, dat het geen wonder mocht worden genoemd dat onze tegenstanders slechts één doel punt hebben kunnen scoren, een goal, welke nog van zeer matig gehalte was. Op onze critiek, dat slechte schieten, hadden de Hongaarsche officials weinig te ant woorden. Maar aan den anderen kant deel de men ons toch ook mede, dat hun spe lers moe waren, hetgeen niet behoefde te verwonderen, indien men bedenkt, dat zij In een week tijds drie zware wedstrijden hebben moeten spelen. Inderdaad, de Hongaren moeten opnieuw leeren, hoe zij doelpunten moeten maken Dat altijd aarzelen voor doel, dat steeds missen, wanneer de kans zelfs voor het grijpen ligt, dat gaat den objectieven toe schouwer zelfs op den duur vervelen. Neen, wij houden het maar bij het frissche Nederlandsche spel, dat in wezen van groo- tere kracht is dan dit Hongaarsche, als er maar op alle plaatsen goede spelers staan En dat was nu in het bondselftal van gis teren nu niet bepaald het geval. Slechts drie internationals speelden mee, nl. Van Heel, Bakhuys en De Bock Smit heeft op het laatste oogenblik verstek moeten la ten gaan wegens een nog niet voldoende genezen blessure. Dit bondselftal. dat dus eervol met 10 van de sterke Hongaren verloor, was inderdaad niet bijzonder sterk, van dergelijke elftallen kunnen wij momenteel er zeker vier of vijf van ge lijke kracht samenstellen. De linkervleugel b.v,, bestaande uit Linssen en Van der tuyn was zeer zwak, vooral in de eerste helft. Zoo moest het gevaar voornamelijk van rechts komen, van den vleugel VrauwdeuntDe Bock met Bakhuys als schutter. De middenlinie speelde op dit zeer zware veld zeker uit stekend. Pellikaan heeft gedurende de ge- heele ontmoeting enthousiast gewerkt, af en toe gaf hij wat slordig aan, doch over het algemeen heeft hij een uitstekende partij voetbal gespeeld. Wilders op de spil- plaats heeft nuttige dingen gedaan, viel niet zoo op, doch hij ondervond wel den meesten hinder van de slechte terreinsom standigheden. Van Heel was van Heel als altijd, maar kwam in zijn spel zeker niet boven Pellikaan uit. In de achterhoede stonden Cuyten en Van Stokken hun man netje, zij wisten met het korte en veel te ver doorgevoerde samenspel der Hongaren wel raad, terwijl van Male in doel slechts één fout heeft gemaakt, hetgeen het eenige doelpunt van den wedstrijd heeft opgele verd. Na 25 minuten spelen ging een voor zet van den Hongaarschen rechtsbuiten on der zijn armen door en toen had de mid- voor geen moeite den bal in doel te trap pen. In de tweede helft waren de Hongaren aanvankelijk veel sterker in het veld, doch zij hebben geen kans gezien hun meerder heid in verdere doelpunten uit te drukken om redenen, welke thans bekend zijn. Aan den anderen kant heeft het bondselftal talrijke kansen tot scoren gekregen, vele schoten zijn ingezonden, doch de Hongaar sche keeper heeft het vele en somwijlen zware werk uitstekend behandeld. Keeper Szabo heeft uiteindelijk meer arbeid moe ten verrichten dan van Male. Zoo eindigde deze voor verschillende spelers nuttige oefenwedstrijd met 10 in het voordeel der gasten. De opstelling van het bondselftal was: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Cuyten (NEC) en Van Stokken (DWS). Midden: Pellikaan (Longa), Wilders (Blauw Wit) en Van Heel (Feijenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feijenoord), de Bock (Bloemendaal), Bakhuys (HBS), van der Tuyn (Hermes-DVS) en Linssen (Feijenoord). v Roode Duivels- Zwaluwen 3-5. Verdiende overwinning. Het kille weer had slechts een 2000 toe schouwers naar het Heysel-stadion te Brussel doen komen, toen daar gisteravond te wedstrijd tusschen de Roode Duivels en de Zwaluwen begon. In het begin van den wedstrijd wogen beide elftallen volkomen tegen elkaar op waarby het opviel dat zoowel bij de Roo de Duivels als bij de Zwaluwen de grootste activiteit op rechts werd ontwikkeld. Het eerste gevaar kwam van Bilnock, die een hard schot inzond, waarbij den uitgeloopen Dijkstra gepasseerd werd, maar Weber be zwoer het gevaar door den ba] nog voor de doellijn te keeren. Even later gebeurde precies hetzelfde, doch toen aan de over zijde. Lungen brak herhaaldelijk door, maar werkelijk gevaarlijk kon hij niet worden, daar hij te streng werd bewaakt Ondanks de moeilijkheden, die het gladde en natte veld den spelers opleverde, was het combineeren aan beide zijden uitste kend. Het Zwaluwendoel kwam ernstig in gevaar, toen Isenborgh's na een prachtige doorbraak een gevaarlijke situatie voor het doel schiep, maar hij trapte den bal in Dijkstra's handen. Na 15 minuten hadden de Zwaluwen succes. Stam gaf een scherp geplaatsten voorzet en het'was Heetjans, die den bal van dichtbij langs den Belgischen doelman joeg (0—1). Na 27 minuten kwam de gelijkmaker Van de Mert had den bal goed meegeno men, gaf zuiver diagonaal voor aan Ceu- leers, die met een zuiver schot in den hoek Dijkstra het nakijken gaf (11). Dadelijk na den uittrap gingen de Zwaluwen er van door, maar de bal belandde al gauw bij de Belgen. Een goed opgezette aanval volgde Isenborghs kwam zegevierend uit zijn due" met Weber te voorschijn, maar uit den voorzet wist Seuleers niets beters te pro- duceeren dan een schot, dat over de lat vloog. Onmiddellijk daarop zetten de Zwa luwen weer een aanval op, maar van Spaendonck liep in den opgezetten bui tenspel val. In de 37ste minuut was het Lungen, die uit een doehvorsteling den bal hard inschoot (12). Vijf minuten later was het wederom onze middenvoor, die uit een zuiveren voorzet van Van Spaen donck den Nederlandschen voorsprong ver grootte met een zuiver keihard schot. (1—3). De tweede helft. Direct na de hervatting kwamen .de Bel gen geducht opzetten, maar hun overigens goede aanvallen stuitten op het sublie me spel van Weber, die een prachtige backpartij speelde Het spel werd daarop wat matter en - tot goede aanvallen kwam het niet. Er werd voornamelijk op het middenveld gespeeld, totdat onze'landge- nooten er genoeg van kregen en met goed sluitend combinatiespel het Belgische doel gingen bestoken. Inderdaad hadden zij succes. In de twaalfde minuut gaf Paauwe een goeden pass naar Lungen en de A. F. C.'er aarzelde geen ongeblik om nogmaals den bal achter Boeyen te plaat sen (14). Nog geen minuut later kwam het vijfde Zwaluwen-doelpunt, toen Boeyer den bal na een hoekschop uit zijn han den liet vallen. Van Spaendonck was er toen snel bij om de gemakkelijke kans te benutten. Weber bleek inmiddels gebles seerd te zijn en moest net veld even ver laten. Door dezen overvloed van Neder landsche doelpunten lieten de Belgen zich echter niet ontmoedigen, doch de Zwalu wen bleven ook zonder Weber in de meer derheid. Van de Mert deed toen eindelijk ook wat goeds. Na een snellen solo-ren gai hij goed door naar Bilnock, die geen moeite had het leder langs den uitgeloonen Dijk stra in het net te plaatsen (25). Dit gaf den Belgen weer moed, maar aan hun aanvallen ontbrak de zoo noodige finishing touch, zoodat hun diverse schoten Dijkstra geen last bezorgden. De Nederlandsche achterhoede zette toen herhaaldelijk den buitenspelval open waarbij het zelfs in de 31ste minuut voor kwam, dat de geheele Belgische voorhoe de buitenspel stond. Dedeken wist te sco ren en de scheidsrechter kende het doel punt toe (35). Nog een paar ongevaar lijke aanvallen en de wedstrijd was ge ëindigd. Nabeschouwing. Hoewel de Zwaluwen ïn het veld mis schien niet in de meerderheid zijn ge weest, mag de overwinning toch als volko- VRIJDAG 11 DECEMBER Hilversum I, 1875 M. Algem. programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.0012.00 Bijbelsche causerie. 12.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist, en gram.pl. 2.00 Orgelspel. 3.05 Gram.pl. 4.15 KRO-orkest m.m.v. soliste. 5.00 Gram.pl. 5.15 KRO-orkest. (Om 6.00 Land- en Tuinbauwcauserie). 7.00 Berichten. 7.15 De KRO-Luchtlijn. 7.35 „Van Tabak tot Sigaar", bedrijfs reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 De KRO-melodisten m.m.v. solist. 8.30 Radio-tooneel. 9.00 Gram.pl. 9.10 Vervolg KRO-melodisten. 9.30 Gram.pl. 9.40 KRO-Symphonie-orkest m.m.v. so liste. 10.30 Gram.pl. 10,45 KRO-Symphonieorkest. 11.1512.00 Gram.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 8.00 Gram.pl, 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Voordracht. 10.40 Gram.pl. 11.00 Vervolg voordracht. 11.20 Gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.35 De Palladians. 1.30 Gram.pl. I.45 Het Omroeporkest en soliste. 3.15 Het AVRO-Dansorkest. 4.00 „Melody Circle". 4.40 Orgelspel. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 De Ramblers en gram.pL 6.35 Politiek radiojournaal. 6.55 Gram.pl. 7.00 „Opvoeding tot gemeenschapszin", causerie. 7.20 Gram.pl. 7.30 Berichten V.G.P. 735 „Wat dunkt u van den mensch", cau serie, 8.00 Piano-recital. 8.30 Filmpraatje. 9.00 De Flierefluiters m.m.v. solist. 9.30 Cabaret-liedjes. 9.45 Vervolg: de Flierefluiters. 10.05 Vervolg cabaret-liedjes. 10.15 Vervolg de Flierefluiters. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding. II.00 Jazzmuziek (gr. pl.). 11.30—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05 Medische causerie. 11.4011.50 Piano-solL 12.10 Gram.pl. 12.50 BBC-Dansorkest. I.352.20 Het Grinke Trio. 4.20 BBC-Midland-orkest. 5.35 Yascha Krein's Zigeunerorkest m.m.v soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.30 Muzikale causerie. 7.50 Solistenconcert (sopraan, viool, viola en cembalo). 8.20 Sandy Powell's Revue-Ensemble. 9.20 Berichten. 9.40 „The Flotsam of War", causerie. 10.00 Concert m.m.v. solisten, BBC- Theaterorkest en Revuekoor. II.15 Lou Preager en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.30 Gram.pl. 11.20 Gram.pL 12.35 en 120 Gram.pL 1.35 Zang. I.50 Gram.pl. 2.50 dito. 4.20 Manuel-Trio. 5.50 Pasdeloup-kamerorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera-uitzending. II.501.05 Orkestconcert. K e u 1 e n, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest. 12.35 Omroeporkest, -koor en solisten. 1.35 Gevar. programma. 3.20 Gevar. programma. 5.20 Omroepkleinorkest en solisten. 10.3511.20 Landesorkest Gouw Würt- temberg Hohenzollern. B r u s s e L 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pL 5.20 Omroepdansorkest. 6.20 Kamermuziek. 6.50 Zang. 7.20 Gram.pL 8.20 dito. 8.35 RadiotooneeL 9.35 Omroepstrijkkwartet. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.40 Zang. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest, I.50 Zang. 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gram.pL 7.35 Zang. 8.20 Voor Oud-Strijders. 10.30—11.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M, 7.30 Het Omroeporkest. 8.30 Voordracht. 9.00 Gram.pL 9.20 Berichten. 9.40 „Worüber man in Amerika spricht", causerie. 9.50 Fluit, hobo en cembalo. •10.05 Weerbericht. 70.2011.20 Omroep-Amusements-orkest. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3de Programma. 8.00 Keulen of div. 10.10 DeutschLs. II.20 R. Damnark. 12.05 Parijs R. 13.05 Brussel VI. 14.20 Diversen, 14.55 Parijs R. 15.20 DeutschLs. 16.20 Parijs R. 17.20 Keulen. 19.05 Diversen, 19.30 Berlijn. 21.20 Droitwich. 21.40 Brussel Fr. Plm. 22.15 Brussel VL 22.30 R, Damnark, 4de Programma. 8.00 Brussel VL 9.20 Diversen. 10.35 London Reg. 12.50 Droitwich. 13.35 London Reg. 16.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 19.50 London Reg. 20.20 Gram.muz. G.R.D. 22.00 Droitwich. (Wijziging voorbehouden). men verdiend worden beschouwd omdat in vele opzichten de gasten beter waren dan de Roode Duivels. De Nederlandsche voorhoede, bestaande uit Stam, Van Spaandonck, Lungen, Heet jans en Bergman combineerde uitstekend men zocht over het algemeen het doel der tegenstanders, op de snelst mogelijke wijze terwijl het schieten niets te wenschen overliet. Daarachter stond een middenli nie, waarin Bas Paauwe als spil, zoowel aanvallend als verdedigend, zijn taak op uitstekende wijze heeft verricht. In de achterhoede blonk Weber uit. Deze inter national was ook hedenavond in groot- schen vorm, in zijn arbeid goed bijgestaan door Caldenhove en keeper Dijkstra, De Zwaluwen hebben een uitstekenden indruk te Brussel achtergelaten. Bij de Belgen was de middenlinie zeer middelma tig en dit mocht wel als een der voor naamste oorzaken van de nederlaag wor den aangemerkt. Vooral de spil Meulder- mans was zwak, werd herhaaldelijk ge passeerd, terwijl hy in zijn voedende taak tekort schoot. Over het algemeen wissel den de Roode Duivels goede met vaak zeei zwake momenten af, terwijl juist de Zwa luwen constant spel vertoonden. ANDERIESSEN TREKT ZICH WEER TERUG. Naar de „Tel." verneemt heeft de Ajacied Anderiessen aan de Technische Commis sie van den K.N.V.B. bericht, dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een verkiezing in het Nederlandsch elftal. Zijn mooie carrière als internationaal heeft Anderiessen dus besloten met de ont moeting tegen Noorwegen, den wedstrijd, waarin hij Bok de Korver's record verbe terde. Ook van andere vertegenwoordigen de elftallen, als Zwaluwenploegen, zal hij voortaan geen deel meer uitmaken. CRICKET DE EERSTE TOETSWEDSTRIJD. Groote Engelsche overwinning. De Australiërs hebben geen geluk te Bris bane. Gisteren hebben zij ook den derden toetswedstrijd in de hoofdstad van Queens land gespeeld met een schrikbarend aantal runs verloren en het schijnt, dat Brisbane in Australië hun ongeluksterrein gaaf wor den. De eerste toetswedstrijd is in een groote overwinning voor de gasten geëindigd: Met niet minder dan 322 runs wonnen zij dezen wedstrijd. De scores van Engeland in de eerste en tweede innings waren resp. 358 en 256, die van Australië 234 en 58. In de tweede innings had Australië een na- del door het wiokt, dat door den regen was beschadigd. Mc. Cormick kon bovendien niet uitkomen, daar hij ziek te bed lag. Er waren een groot aantal toeschouwers bij het laatste gedeelte van den wedstrijd aan wezig. De score van Australië in de tweede in nings luidde. Fingleton b Voce 0; Badcock c Fagg b Allen 0; Sievers c Coce b Allen 5: Oldfield b Voce 10; Bradman c Fagg b Allen 0; Mc Cabe c Leyland bij Allen 7; Robinson c Hammond b Voce 3; O'Reilly b Allen 0; Chipperfield n. uit 26; Ward b Voce 1; Mc Cormick did not bat 0; extra's 6. Totaal 58. Allen nam 5 wickets voor slechts 36 runs, terwijl Voce er 4 voor 16 nam. WIELRENNEN L. R. EN T V. „SWIFT". Ter afwisseling zal a.s. Zondag een weg wedstrijd worden gereden. A, B en C klasse zullen gezamenlijk starten. Samen komst 8.15 uur. Start 8.45 uur precies.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10