NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN NIEUWJAARSWENSCH WOENSDAG 9 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3' Handelsregister K. v. K. Opheffing. 6068. H. C. Heemskerk. Leiden, Lage Rijndijk 77a. Aannemen van burg. en waterbouwk. werken. Nieuwe inschrijving. 6855. H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn Sr. (B. P.) Leiden, Oude Vest 17. Aannemers van bouwkundige en waterbouwkundige wer ken. Venn.: C. Heemkerk en W. Ouds hoorn Sr., Leiden. St. Josephs Gezellen-Vereeniging. De leden der tooneelclub „Adolf Kol- ping" worden herinnerd aan de repetitie van hedenavond 8.30 uur. Tevens worden alle leden er op attenrt gemaakt, dat de oud-Praeses, de weleerw. heer H. v. d. Ven niet Vrijdag maar Zon dag 13 December zijn 12 y2-jarig priester feest viert. Zijn adres is: van Lennepkade 211, Amsterdam (West). Vanmorgen is alhier in den ouderdom van 77 jaar overleden mr. F. J. G. v. Tricht, tot voor eenige jaren kantonrechter te Enschede, welk ambt hij sinds 1894 heeft bekleed. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Mr. v. Tricht was te Steenderen bij Zutphen geboren en studeerde aan de Leidsche uni versiteit. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE PONTSCHOOL VERHUISD. De sinds 1916 gevestigde Pontschool is van Steenschuur 14 verhuisd naar Steen- schuur 3. Dat is een eenvoudige mededee- ling, welke we onzen lezers thans kunnen doen, doch zoo eenvoudig is het in wer kelijkheid toch niet. Deze verhuizing beteekent voor de Pontschool een groote verandering en ver betering. De Pontschool, die onder bekwame lei ding van den heer P. H. de Wit klein be gon en opleidt voor de diploma's Mercu- rius en de Vereeniging van Leeraren, was het eerst gevestigde op den Nieuwe Rijn, verhuisde daarna naar de Hopigracht en vervolgens naar Steenschuur 14. De steeds grooter wordende toename van leerlingen noopte den heer de Wit naar een grooter pand uit te zien, dat hij vond in het voor malig notariskantoor van den heer J. A. van Hamel. Het pand, dat op 1 Septem ber aan den heer de Wit overging, werd gedurende drie maanden, eerst grondig ge restaureerd. Het pand werd in de eerste plaats voor zien van centrale verwarming, aangelegd door den heer Jon. Kager. Voorts werkten aan de restauratie mede: timmer- en met selwerken: firma Hartevelt en Bouter, schilderwerk: N. Va vier, behangwerk: W. Verboom, stoffeering: gebrs. Verstraaten. De nieuwe Pontschool is thans keurig gehuisvest in een huis met lucht en licht, waarop de stoffeering geheel berekend is, terwijl twaalf kamers voor de leerlingen beschikbaar zijn. Wij wenschen den heer de Wit met zijn school veel succes met deze verbetering. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch recht de heer H. A. van Vierssen, Rotterdam; Candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter L mej. M. B. E. Haanappel, Rotter dam, mej. E. A. Hartree, Rotterdam; idem letter I de heer A. Maaskast, Bo degraven; doctoraal examen rechten de heeren: H. A. R. Schuit, den Haag, L. S. Römelingh, Bloemendaal. Geslaagd voor het examen van apothe kersassistent alhier: mej. A. Henrard, Oegstgeest. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Bloembollencultuur. Gisteravond hield cie afd. Hillegom een drukbezochte leden vergadering in Hotel Sistermans, onder voorzitterschap van den heer W. Jonkheer. In de bestuursvacature C. Ph. Freriks (niet herkiesbaar) .werd gekozen de heer P. Hulsebosch. Tot afgevaardigden naar de Alg. Ver gadering werden benoemd de heeren Fre riks en W. Murk, secundi de heeren Bijl en K. Velthuijs. Hierop volgde de behandeling van den Beschrijvingsbrief. In de vacature (Hoofd bestuur) H. A. van Doorne Jr. werd gesteld de heer P. Varekamp, in die van wijlen den heer Bergman de heer Jac. de Brabander alhier. De vergadering ging het het Hoofdbestuur mee, om op voordeelige wijze voor de leden de mogelijkheid te openen, een goedkoope Boekhouding voor hun zaken via de Alg. Vereeniging te verkrijgen. Met algemeene stemmen verklaarde de vergadering zich tegen het weder invoeren eener Beurs- entree. Inzake de punten 8 en 9 (Statutenwijzi ging) werd door den heer Murk een voor stel gedaan, deze punten aan te houden, omdat er te weinig tijd is kunnen besteed worden aan de bestudeering der ingrijpen de veranderingen; deze zienswijze werd o.m. gedeeld door den Burgemeester. Dit voorstel werd. in stemming gebracht en verworpen met 50 voor, 52 tegen en 2 blan- Na anderhalf uur discussie werd art. 15 (de groepvorming) met 38 tegen 28 stem men verworpen, waardoor het overige ge deelte der statuten-wijziging niet meer in behandeling kwam. De begrooting der Alg. Vereen, werd met 1 stem tegen goedgekeurd, behoudens wijziging van sub 2 en sub 7. De voorzitter dank* het aftr. bestuurs lid, den heer Freriks, terwijl de heer Murk den voorzitter dank bracht voor de emi nente wijze, waarop hij de vergadering had geleid. Hierna sluiting te 1 uur. VEUR-LEIDSCHENDAM. E.H.B.O. Gisterenavond werd in Café Oud-Schakenbosch" te Veur de verloting gehouden van de Ned. E.H.B.O. te Veur- Leidschendam. De Hoofdprijs, een sprei, viel op No. 696; verder werden nog zeer vele fraaie prijzen uitgeloot. De baten van deze verloting voor de kas bedroegen 91.27. St. Nicolaas-winkelweek. Gisteren had tot besluit van de winkelweek, waar mede deze wederom tot het verleden be hoorde, de toewijzing 'aats van de ge schenken, welke ter g enheid van deze winkelweek te Veur-Le*dschendam waren beschikbaar gesteld. Bij de inkoopen bij de deelnemende winkeliers werden aan de koopers gratis punten verstrekt, waarop de talrijke en zeer fraaie geschenken kon den worden verkregen. In totaal werden door de 19 deelnemende winkeliers plm. 40.000 punten uitgereikt, zoodat de winkel week als welgeslaagd mag genoemd wor den en naar wij dan ook van enkele deel nemers vernamen, waren allen over het resultaat tevreden.- NIEUWVEEN. Sluiting Winkelweek. Onder zeer groote belangstelling is Maandagavond de Winkelweek op eenigszins feestelijke wijze gesloten. Reeds lang voor de aangekondig de tijd was de zaal van den heer D. Schreu- der tjokvol; velen waien vroeg gekomen, bevreesd geen plaats meer te zullen krij gen, en dit was juist gezien, want kwart voor acht was op alle zitplaatsen reeds be slag gelegen. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, terwijl zeer velen tot de toch reeds overvolle zaal geen toegang meer konden verkrijgen. De voorzitter van het Winkelweek-Comité heette alle aanwezigen hartelijk welkom en drukte zijn spijt uit, dat de Burgemees ter verhinderd was dezen avond bij te wo nen. Vervolgens heette hij hartelijk welkom wethouder H. S. Ran en den Gemeente- Secretaris J. Roovers als vertegenwoordi gers der Gemeente. Onderwijl trad St. Ni- colaas met Zwarte Piet onder een uit volle borst gezongen „Zie ginds komt de stoom boot weer aan" de zaal binnen. De goede Sint wordt door voorzitter en bestuur har telijk verwelkomd. Nadat St. Nicolaas de aanwezigen heeft toegesproken wordt met de trekking der prijzen een aanvang ge nomen. Voor den lint wedstrijd waren 222 opga ven binnengekomen, waarvan 6 inzenders de juiste lengte van het lint 96 Meter heb ben opgegeven. Aan allen werd een prijs toegekend. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat 52452 bonnen zijn uitgegeven, en 't Bestuur besloten heeft op elk duizendtal drie prijzen beschikbaar te stellen. De trekking wordt met gespannen aandacht en nieuwsgierig heid tot het einde toe gevolgd, zoo nu en dan door een kléine pauze onderbroken, in welken tijd een ieder uiting geeft aan vreugde en vroolijkheid. De heer Roovers, namens de burgerij, en de voorzitter, namens de winkeliers, spraken woorden van dank. SASSENHEIM Biljarten. De stand om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim luidt op heden: A. H. Copini 6 5 10 C Guldemond 1 5 10 G. Zandbergen 7 5 10 G. van Diest 7 5 10 Ep. Postma 5 4 19 Bern. Schreuder 6 3 17 J. van Reisen 6 3 6 J. Gardien 5 2 15 Th. Landweer 6 2 13 Chr. Homan 6 2 4 Harry Schoo 6 2 4 Piet Koning 7 2 4 Th. van Velzen 6 1 2 A. J. v. d. Wiel 6 De beste partij in deze afdeeling speel de A. H. Copini met een gem. van 6:25 serie 22. De hoogste serie staat nog op naam van Grd. Zandbergen. Oude Post II. Jan Hoogervorst 9 8 16 R. Meuwissen 9 7 14 Joh. Wolvers 9 7 14 R. Taver 9 6 12 Jac. van Dorp 3 4 3 j L. Guldemond 9 4 8 Jac .Karremans 9 4 8 Ant. Hoogervorst 9 3 6 A. Guldemond 9 De beste partij in deze afdeeling speel de den heer Jan Hoogervorst met een ge middelde van 2:66. Door zijn negende par tij te winnen heeft hij beslag gelegd op de kampioenschapstitel van de tweede afdee ling. In deze afdeeling moeten nog twee partijen worden gespeeld, doch beide spe lers kunnen het aantal punten van den heef Hoogervorst niet meer behalen, zoo dat hij definitief kampioen is geworden. Maandag en Woensdag a.s. half zeven precies in café de Oude Post voortzetting der wedstrijden. De hoogste serie staat nog op naam van Joh. Wolvers met 24. VOORHOUT. Belangrijke ledenvergadering D.V.V. Deze vergaderinig vond plaats in café „Boerhave" onder voorzitterschap van den heer H. Zuidhoek. De notulen werden ge lezen door den waarn. secr., den heer C. v. Werkhoven Sr. Punt vier der agenda luidt „Bespreking richting vereeniging" De vraag is gerezen, aldus spr., om een reglement te bezitten. De vereeniging bestaat nu ongeveer zes jaar en nog steeds was geen officieel reg lement beschikbaar. Het bestuur heeft dit ernstig overwogen en is tot de conclusie gekomen, alvorens hiertoe over te gaan, aan de vergadering de vraag voor te leggen, op welke grond dit reglement opgesteld moet worden. Hier wordt bedoeld een Katholieke vereeniging met een hieraan verbonden Katholiek reglement, of een neutrale vereeniging. Door het bestuur wordt aller meening gevraagd, daar het hier gaat om een teere kwestie. Er ont spint zich nu een ruime discussie, waarna men overgaat tot stemming. De uitslag luidt, nadat 22 stembriefjes waren inge leverd, 13 vóór een neutrale vereeniging en 9 voor een Katholieke vereeniging. De verwachting wordt nu nog geuit, dat het nieuwe bestuur dat straks gekozen zal wor den, zich volkomen zal houden aan dit be sluit. Nu volgt bestuursverkiezing. Daar het bestaande bestuur zijn functie voor de ver gadering had neergelegd, werd nu een ge heel nieuw bestuur gekozen. Het oude be stuur stelde zich weei herkiesbaar. Na eerste stemming werden gekozen de heeren W. v. Schouten, met 18 st., C. v. Werk hoven Sr., met 17 st., H. Hei-mans met 16 st. en H. Zuidhoek met 14 st. Het oude be stuur bleek nu bijna herkozen. Na een tweede stemming werden gekozen de heeren P. Werkhoven, J. v. Leeuwen en J Angevare. Volgde verkiezing van een voorzitter. Na herstemming werd gekozen de afgetreden voorzitter, de heer H. Zuid hoek met 13 stemmen. Na rondvraag slui ting. VOORSCHOTEN Eervol ontslag. Met ingang van 1 Ja nuari a.s. is aan den gemeenteveldwachter W. H. van Mourik eervol ontslag verleend St. Nicolaassfeest van den R.K. Volks bond. Evenals voorgaande jaren hield de Volksbond een St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden, welk feest ook dit maal goed geslaagd mag heeten. Om circa half drie arriveerden St. Nicolaas per auto uit.de richting Leiden, hartelijk toegejuicht door een 130-tal kinderen, van 3 tot 10 j. Nadat St. Nicolaas even in de pastorie ver toefd had, begaf hij zich naar het Bondsge- bouw, waar de kinderen inmiddels hadden plaatsgenomen. Nadat de Sint door den voorzitter was verwelkomd en deze de kinderen had toegesproken, werden de kin deren onthaald op chocolademelk met spe culaas, terwijl zij later elk persoonlijk een versnapering van den Sint ontvingen. De Sint als altijd zeer minzaam onderhield zich langen tijd met de kinderen, hier en daar een vermanend woord uitdeelend en weer anderen prijzend om hetgeen er van hen in het gouden boek stond opgeteekend. Nadat de Sint de kinderen bedankt had voor de mooie liedjes welke zij hem onder leiding van den heer Jac. Smit toegezon gen hadden en na afscheid genomen te hebben van het bestuur, vertrok St. Nico laas weer per auto vergezeld van zijn twee knechten, welke hem gedurende zijn ge il eele bezoeg verdienstelijk assisteerden, en met eenige jongens en meisjes vriend schap hadden gesloten, 't Was een afscheid met een tot weerziens. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Collecte Nationaal Huwelijksgeschenk. De gisteren gehouden collecte ter inzame ling van gelden voor de feestelijkheden bij gelegenheid van het prinselijk huwelijk heeft 600 opgebracht. Voorts deelt men ons mede, dat voor de alsdan te houden optocht zich tot dusver 300 personen uit handelso en industrie-kringen hebben aan gemeld. Opgaven voor deelname kunnen alsnog geschieden bij den heer G. v. Staal duinen. ZOETERWOUDE. Geboren: Hendrikus Antonius z. v. H W. Achterberg en M. W. F. Roesten- berg. Petrus Leonardus Maria d. v. J. Zandbergen en H. J. Heemskerk. Hen- drica Cornelia d. v. C. J. v. d. Poel en E. Th. Vergeer. Adriana Helena Maria d. v. A. M. v. Leeuwen en A. W. v. Paridon. Jacobus Albertus Wybrand Maria Jo seph z. v. W. A. J. M. J. Kortmann en A. E. C. M. Keulen. Godefriduc Maria z. v. M. Pieterse en J. C. Rijsbergen. Ber- nardus Andreas Petronella z. v. W. G. v. Klink en A. M. A. Zweekhorst. Johan Herman Jozef z. v. G. Vervoorn en A. van Dam. Cornelia Martha Cecilia d. v. J. P. v. d. Hulst en Th. v. d. Kolk. Theo- dorus Adrianus Clemens z. v. C. J. v. d. Werff en M. Loomans. Gijsbertus Pe trus z. v. P. C. Paardekooper en W. M. P. de Vette. Wilhelmina Maria d. v. W. Turk en W. J. Akerboom. Overleden: Hermanus de Koning 61 jaar. Martinus Blankwater 73 jaar. Jacobus Kipping 57 j. Gehuwd: A. C. v. Velzen en H. C. Vol water. N. P. v. d. PauwKraan en C. M. v. d. Hoeven. W. J. de Jong en C. J. Dolle. C. P. Roest en G. v. d. Stoel. H. Th. Bellekom en E. Hooger vorst. Ingekomen: D. Th. M. V. Sytsma, van Utrecht. H. Pop, van Zevenbergen. M. J. Pomt, van Wassenaar. E. J. v. Niekerk, van Hilversum. P. H. v. d. Zon, van Leiden. G. Baas, van Wervers- hooft. -i- M. C. de Buyse, van Rotterdam. C. Berg, van Uithoorn. N. Stegers, van Amsterdam. M. H. Graven, van Rotterdam. J. M. Mol v. Roosendaal. J. P. v. Dam, van Haarlemmermeer. P. J. van Dam. van Haarlem. P. C. van Rijt, van Leiden. E. Hartogs, van Ubber- gen. C. J. M. Turk, van Voorschoten. A. C. M. Werner, van Rotterdam. C. Kranse, van Sommeldijk. A. v. d. Geest, van Hazerswoude. J. Zoer, van Was senaar. Vertrokken: C. M. Slingerland, naar Leiden. H. Karremans, noar Voor schoten. J. Stoker, naar Amsterdam. W. Wink, naar Den Helder. A. P. v. d. Geest, naar Hazerswoude. C. v. Dom- meeln en gezin naar Leiden. E. v. Koo- ten, naar Haarlem. H. Pop, naar Al phen aan den Rijn. RECHTZAKEN VAN INBRAAK VERDACHTE POLITIEAGENTEN In hooger beroep bevestiging van het vonnis geëischt Op 30 September veroordeelde de recht bank twee Amsterdamsche agenten wegens inbraak in een kiosk op het Mercatorplein, gepleegd op 4 Juni j.l, ieder tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest De arrestatie van deze agenten verwekte koit na de inbraak groote opschudding. Beide mannen, reeds geruimen tijd in dienst van de politie, ontkenden hardnek kig iets met het misdrijf te maken te heb ben. Er waren echter sterke aanwijzingen tegen het tweetal: een van de agenten was dien nacht buiten zijn wijk geweest. Bo vendien had een bewoner van het Merca torplein, die aan slapeloosheid lijdt, 'de agenten gezien toen ze bij de kiosk ston den. Het wekte zoo den argwaan van den bewoner en diens vrouw, dat eerstge noemde zijn buurman wekte. Zij bleven achter nun raam de wacht houden. Tegen en morgen kwamen de agenten terug, een ging de kiosk binnen. Den volgenden och tend bleek, dat een geldkist met ƒ10 was verdwenen. De officier van justitie, die een jaar had gerequireerd, teekende, evenals de ve— dachten, hooger beroep aan. Gisteren werd de zaak in hooger beroep behandeld, waarbij geen nieuwe gezichts punten naar voren kwamen. Het verhoor van verdachten en getuigen had bijna hetzelfde verloop als bij de eerste behan deling der zaak. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, was van oordeel, dat deze verdachten zich aan een afschuwelijk misdrijf schuldig ge maakt hebben. Spr. eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger van agent Van W., mr. Th. Muller Massis, concludeerde tot vrij- Mr. Joh. K. M. Mathijsen, optredende voor verd. K., achtte de bewijsconstructie niet voldoende en kwam eveneens tot de conclusie, dat verd. diende te worden vrij gesproken. Het Hof zal 22 December arrest wijzen. OUD-POLITIECOMMISSARIS VAN NIJMEGEN BERUST IN ZIJN STRAF. De oud-commissaris van politie te Nijme gen, die wegens valschheid in geschrifte en verduistering, meermalen gepleegd, door de Rechtbank te Arnhem werd veroordeeld tot drie jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis, heeft in dit vonnis berust. De termijn voor het hooger beroep was gisteren verstreken. ZIJN ECHTGENOOTE BEDREIGD De koopman A. R., uit Leiden is door de Haagsche Rechtbank wegens mishande ling en bedreiging van zijn gewezen eeht- genoote, veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Het Haagsche Hof veroor deelde verdachte thans tot drie maanden onvoorwaardelijk er drie maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. LAATSTE BERICHTEN DE BALS IN DE RESIDENTIE. Het officierenbal, dat ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard in de Ridderzaal te Den Haag zal worden gegeven en waarvan we reeds melding hebben gemaakt, zal plaats hebben Dinsdag 29 December a.s. Zeeri waarschijn lijk zal het vorstelijk paar dit bal met zijn tegenwoordigheid vereeren. Voorts vernemen we nader, dat het gala bal ten hove zal worden gegeven op 2 Ja nuari a.s. Een zeer groot aantal uitnoodigin- gen men spreekt van ongeveer duizend zal hiervoor worden verzonden. Tenslotte kan worden gemeld, dat de commissaris der Koningin in Zuid-Holland Zaterdag een diner te zijnen huize aan het Korte Voorhout zal geven, waaraan ook Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen aanzitten. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Dec. Vee. Aanvoer 224 vette kalveren le kwaliteit 5864, 2e kwaliteit 5057, 3e kwaliteit 4549, 46 nuchtere kalveren: 710 per stuk, 182 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G., 5051, zware varkens 4950, vette varkens 4849, per kg. slachtge- wicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matigen aan voer, handel vlug en goed prijshoudend, enkele zeer beste 46 cent boven notee ring. Nuchtere kalveren korten aanvoer, zeer vluggen handel en prijzen constant. Varkens: korten aanvoer, handel zeer ge drukt, prijzen als Maandag j.l. WOERDEN, 9 Dec. Kaas. Aanvoer 118 partijen. Met rijksmerk le kw. ƒ2022, id 2e kw. 1819.50, handel matig. VOORSCHOTEN. 3 Dec. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks 4.805.10, kuiken eieren ƒ4.104.30, konijnen ƒ11.30, ha nen 5070 cent. kippen 3560 ct. duiven 1013 cent. VEUR, 8 Dec. Eierenveiling. Oange- voerd 22680 kippeneieren. Prijs: 4.75 6.255 eendeneieren 33.30 per 100 stuks. 422 kippen 0.201.26 eenden ƒ0.30—0.90, 336 konijnen ƒ0.30—2.75, 5 duiven 0.10 per stuk. R'VEEN. 8 Dec. Groentenveiling. To maten A 1.20—2.50, id. B 1.95—3.15, id. C ƒ0.70—1.35, id. CC 0.30—0.65, per bak van 25 pnod. Andijvie ƒ1.50, Sla ƒ1.20 7.80 per 100 krop, Sla-vallen 1673 cent per kist. Aanvoer 1500 kisten sla. KOUDEKERK, 8 Ree. Eierenveiling. Aanvoer 2325 stuks. Prijs: kippeneieren 5.105.40, kuikeneieren 3.904.30 per 100 stuks, eendeneieren 2.90.3.£>er 100 stuks. Boter 0.580.63, kaas 0.190.24 per pond. kippen 0.500.80 per stuk. Ha nen ƒ0.801.50 per stuk. WISS ELNOTEERIN GEN (AMSTERDAM) Londen 9.00 ~/8 Berlijn 73.921/", Parijs 8.563/4 Brussel 31 08 Zwitserland 42.22 Kopenhagen 40 22i/s Stockholm 46.471/9 Oslo 45.271 A, New York v....,1.833/l Praag 6.50 Prolongatie 11/2% Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn a contant 1—4 regelsf0.50 5-8 9-12 13-16 DE ADMINISTRATIE Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December van „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden S v.p. duidelijk met potlood invullen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3