UIT DE OMGEVING WOENSDAG 9 DECEMBER 1936 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. lu VOETBAl DIOC. HAARL. VOETBALBOND UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De juniorencompetitie. Uitslagen van Zondag 6 December: Afd. C: ForeholteDocos 13. Overige wedstrijden vonden geen door gang wegens terreinafkeuring of weersge steldheid. Programma voor a.s. Zondag. Afd. A: Lisse Docos a 12 uur, J. J. v. d. Berg; SMC NVC b 2 uur, L. Hermans; SJC aTeylingen a, 2 uur, J. Uljee. Afd. B: Majella aLOS a 12 uur, H. van Lammeren; SNA aVVL a, 12 uur, C J. de Roode; St. Bernardus aDSV a, 12 uur, Wesselman. Afd. C: WRV aMeerburg b, 12 uur, P. Th. v. Bijlswijk; Foreholte aNVC c 12 uur, A. Hilgersom; WL bSJC b 12 uur, L. v. d. Mey. Afd. D: Docos cDocos d, 12 uur, P. C. v. Noort. H. HOOGERVORST, Competitieleider. H.H. Scheidsrechters De scheidsrechters-comm. maakt bekend dat de bijeenkomst, welke oorspronkelijk zou gehouden worden op 15 December, wegens omstandigheden niet doorgaat. De derde cursusavond zal nu gehouden worden op Dinsdag 22 Dec. a.s. in café van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt 15, te Lei den: aanvang 8.15 uur. Als spreker zal dien avond optreden de heer van Veen, met als onderwerp: Mon delinge behandeling spelregels en gele genheid tot vragen stellen. De comm. dringt er vooral op aan, dat de heeren arbiters dezen avond vrij hou den en allen zonder uitzondering tegen woordig zullen zijn, daar er op dezen avond een nadere uiteenzetting zal wor den gegeven, omtrent den gezelligen avond, welke wij in Januari a.s. zullen geven. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenavond om 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. In gekomen stukken. 2. Intrekking en op nieuw vaststelling eener verordening op de heffing en invordering van een vergoe ding voor het verstrekken van inlichtin gen of opgaven uit het bevolkingsregister. 3. Vaststelling schoolgeldverordening. 4. Opnieuw vaststelling der verordening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsfcelasting. 5. Verlen ging ontruimingstermijn van de woning, staande te Nieuwe Wetering, plaatselijk gemerkt C 16. 6. Wijziging gemeente- begrooting 1936. 7. Aanschaffing van een baby-motorspuit. 8. Reclame straatbelas ting. 9. Reclame hondenbelasting. Collecte huwelijksgeschenk. De col lecte voor het nationaal huwelijksgeschenk heeft alhier opgebracht de som van f 134, t.w. Oud-Ade ƒ14.30. Rijp wetering 28.35, Roelofarendsveen ƒ41.02, Nieuwe Wetering 11.18, Oude Wetering 37.15 en de Kaag 10.Aan decollectanten wordt door het comité dank gebracht voor hun be- langlooze medewerking. De gelden zijn door den penningmeester aan het Natio naal Comité afgedragen. Nationale feestdag. Door B. en W. zal in de eerstvolgende raadsvergadering wor den voorgesteld een bedrag van 0.25 per ■leerling uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor feestelijkheden op de scho len bij gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana. OUDEWETERING. Staatspartij. Gisteravond had de R. K. Parochiale Kiesvereeniging alhier in Hotel Van den Bosch een propaganda-vergadering belegd. Spreker was het lid der Tweede Kamer de heer E. Stumpel te Hoorn. De zaal was vrij goed bezet toen de voorzitter, de heer Jos Penning de Vries de bijeen komst opende met den Chr. groet. Spr. richtte dan een welgekozen welkomst woord, in 't bijzonder tot den zeereexw. heer Pastoor en tot de genoodigde bestu ren van de overige Kiesvereenigingen te Alkemade. De notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris, den heer J. C. de Jong gelezen en daarna onveranderd goedgekeurd. Dan was het woord aan den heer Stumpel. Spr. begon met te zeggen, dat hij om vier redenen zeer gaarne aan de uitnoo- diging van het bestuur had gevolg gegeven en wel om de volgende. In de eerste plaats is hij geboren te Roe lofarendsveen en het is hem steeds een vreugde deze plaats met haar omgeving te bezoeken: in de tweede plaats heeft hij het genoegen gehad op deze vergadering den zeereerw. heer Pastoor te mogen ontmoe ten, die hij in zijn woonplaats, toentertijd tijd als kapelaan zoozeer heeft leeren ken nen en hoogachten; in de derde plaats om dat de vergadering zoo goed is bezocht en in de vierde plaats omdat ook de dames dezen avond van hun belangstelling blijk geven. Zijn rede beginnende moet spr. consta- teeren, dat er voor het politieke werk over het algemeen zoo weinig belangstelling be staat. Menschen, die zich op het gebied van onderwijs, jeugdwerk, sociale actie bijzon- >sr onderscheiden, toon en zich maar al te ak ten opzichte van de politiek onver- V.%. En dit toch zeer ten onrechte. De- -ten vergeten dan tóch, dat al het werk waar zij zich zoo bijzonder voor interes seeren en dat, het zij ter vermijding van misverstand gezegd, die belangstelling ook ten volle waard is. toch niet mogelijk zou zijn, wanneer niet door de politieke actie werd zorg gedragen, dat hel kon worden opgezet en kan worden behouden. Spr. dringt daarom aan op verhooging van de belangstelling voor de politieke actie. Samenwerking zal er moeten zijn tusschen de sociale en de politieke actie, opdat zoo doende een hechte band en een sterke dam zal worden gevormd. Vervolgens wijst spr. op de groote ver warring dezer dagen op stoffelijk en gees telijk gebied. De menschheid van vandaag denkt zich zelf te kunnen redden en men leeft zonder erkenning van God en Zijn Geboden. Spr. staat hierbij uitvoerig stil en stelt de vraag „waar gaan wij heen"? Spr. komt dan tot een beantwoording dezer vraag, als hij cte leerstellingen van ■de verschillende politieke partijen en be* wegingen aan een uitvoerige, doch zeer duidelijke bespreking onderwerpt. Na een besliste afwijzing van deze Bewe ging komt spr. dan tox onze R. K. Staats partij Spr. wil erkennen, dat er aan het werk van de Staatspartij ongetwijfeld feilen kleven, want het is menschen werk. Ook zijn ei tal van vraagstukken, welke door geen enkele partij hier te lande kunnen worden opgelost, zoolang niet de internationale verwarring op economisch terrein ver dwijnt. Spr. denkt hierbij aan de uitvoer van land- en tuinbouw-producten. Wel echter kan er naar gestreefd worden om met inachtneming van de Chr. beginselen te komen tot een betere maatschappij. Het verheugt spr. dat op dezen avond ook talrijke jongeren aanwezig zijn. Laten zij zich aaneensluiten, onder leiding van het bestuur, opdat zij zich op politiek ge bied bekwamen en reeds van jongsaf een warme liefde hebben voor de R. K. Staats partij Met de aansporing onze R. K. Staats partij steeds trouw te blijven, haar grooter en machtiger te doen worden, opdat zij naar den geest van Paus en B:sschoppen steeds pal zal kunnen blijven staan en waken voor onze stolfelijke doch vooral in dezen tijd voor onze geestelijke belangen, besloot spr. zijn hartelijk en langdurig be- applaudïseerde rede. Na een korte pauze werd de vergadering voortgezet. De voorzitter deelde mede, dat binnen afzienbaren tijdeen vergadering speciaal voor de Jongeren zal worden be legd om te komen tot een afzonderlijke afdeeling, onder leiding van een eigen be stuur, waarin tevens een of twee bestuurs leden der Kiesvereeniging zitting zullen hebben. Van de rondvraag maakte niemand ge bruik, waarna de voorzitter met een har telijk dankwoord sloot. WASSENAAR ƒ5000 voor het huwelijksgeschenk Bij den penningmeester van het plaat selijk comité voor het huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard, is tot dusverre door 263 contribuanten gestort ƒ5112. In de bij onderscheidene winkeliers ge plaatste bussen werd een bedrag verza meld van 204.16 J*. Vrouwenbond. Onder leiding van de voorzitster, mej. E. Fein, vergaderde al hier de afd. van den R.K. Vrouwenbond in het R.K. Vereenigingsgebouw. Mede namens de St. Liduina-Naaivereeniging bracht de voorzitster dank voor de vele inzendingen op de laatst gehouden ten toonstelling. Daarna werd medegedeeld, dat zij, die aan den a.s. moedercursus wil len deelnemen, zich vóór Kerstmis moeten aanmelden bij de bestuursleden of aan het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis. Een gehouden verloting voor het Babyfonds bracht 11.50 op. Na de vertooning van een paar kleinere films, een van winter sporten en een van natuuropnamen, werd de groote Droste's bedrijfsgeluidfilm ver toond, die vol aandacht werd gevolgd. Het was een mooie reclame voor deze firma, die een gehouden pauze benutte om aan elk der aanwezgien een doosje uit te rei ken, dat een keurpoeve bevatte van de producten der firma Drosee. WARMOND Arbeidsbemiddeling. Bij het orgaan der arbeidsbemiddeling alhier zijn momen teel als geheel werkloos ingeschreven 102 mannen en 4 vrouwen, in totaal dus 106 personen. Vorig jaar zelfde week (612 Dec.) 105 mannen en 3 vrouwen. De werk loosheid der diverse beroepen is als volgt: 12 timmerlieden, 1 metselaar, 2 opperlie den, 4 mach. houtbewerkers, 2 terreinwer kers, 1 scheepmaker, 47 bloemistarbeiders, 5 landarbeiders, 7 losse arbeiders, 3 schip pers, 2 chauffeurs, 10 transportarbeiders, 2 werkmeesters, 1 schoenmakersleerling, 1 grondwerker, 1 kantoorbediende, 1 bakker 2 dienstboden, 1 werkster, 1 koffie-juf- frouw. Van deze personen zijn er 65 ge huwden, 8 kostwinners, 4 kostgangers, 23 inwonende bov. 18 jaar en 4 onder 18 j. Geboren: Johannes Hendricus Anto- nius z. van Th. J. Hoek en A. Th. Rooyers Adrianus Gerardus z. van C. N. van Windsen en A J. Keyzer. Gerardus Pe trus Martinus z. van P. L. v. d. Kerkhof en J. Th. Ammerlaan Petronella Geer- truida Maria d. van J. J. v. d. Horst en M. A. Schavenmaker Catharina Maria d. van J. A. v. d. Mey en C. J. v d Geer Wilhelmus Jacobus Maria z. van G. de Winter en H. J. v. d. Kerkhof Maria Francina Theresia d. van J. L. Weyers en E. H. Beugelsdijk. Getrouwd: G. Schavenmaker jm. 25 j. en C. C. van Noord 25 j. Overleden: G. Buntsma 14 j. G. W. Koppers, wedr. van C. P. van Wissen 67 j. H. A. W. Machen wed. van W. C. Machen A. Slingerland 24 j. GEMEENTERAAD VAN NOORD WIJK Onder voorzitterschap van burgemees ter Van de Mortel kwam de Raad Dinsdag middag te drie uur in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer C. G. J. Alkemade. Nadat de voorzitter enkele mededeelin- gen-in verband met in vorige vergaderin gen gestelde vragen had gedaan en de no tulen van enkele vergaderingen onveran derd werden vastgesteld, werd overgegaan tot diverse benoemingen. Tot gemeente geneesheer voor 1937 werd benoemd de heer F. J. Visser. Tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wer den herbenoemd de heeren J. H. Hegeman en R. Klunder, welke leden volgens roos ter op 1 Januari 1937 aan de beurt van af treden zijn. Op genoemden datum treedt voorts en bloc af de commissie tot wering van schoolverzuim. Alle leden, t.w. de hee ren H. G. de Boer, L. J. Droogh, R. Klun der, H. G. Vis, G. A. Wiggers en E. L. de Witt, werden herbenoemd. Eveneens treedt op 1 Januari a.s. af de gasthuismeester van het gasthuis te Noordwijk aan Zee, voor wele functie de heer P. Plug Jzn. werd her benoemd. Het verslag van de commissie van toe zicht op de spaarbank voor Noordwijk en Omstreken gaf den heer Schelvis aanlei ding tot het maken van enkele opmerkin gen. Spr. vroeg of de gemeente financieele verplichtingen heeft of verantwoording heeft te doen aan genoemde bank. Voorts drong spr. aan op verlaging van den ren tevoet. De heer Vogelaar zegt, dat 2 jaar geleden de rentevoet pas verlaagd is met 1/4 pet. Bovendien wordt de rente toch uitgekeerd aan de spaarders, die ingezete nen zijn van deze gemeente. De voorzitter zegt, dat de Raad inzake het rentepercen tage niets te zeggen heeft en zal m de sta tuten onderzoeken tot welke verhouding de Spaarbank precies tot de gemeente staat. Hierna wordt het ingezonden accoun tantsrapport voor kennisgeving aangeno men en commissie en commissarissen dank gebracht voor het door hen gevoerde be heer. Steunverleening kleine kweekers. Hierna besluit de Raad ten behoeve van de steunverleening aan de kleine kweekers voor het jaar 1937 het maximum van de gezamenlijke credieten hiervoor te bepa len op 8000. Deze credieten worden uit sluitend verleend op kraamcontract tot een maximum van 1.50 per R.R. en 700 pjr met bloembollen beplante H.A., of tot een maximum van 80 pet. van het netto bedrag der ingeleverde nota, ingeval dit de beide eerstgenoemde maxima over schrijdt. De commissie, die tot taak zal hebben een omstandig onderzoek in te stel len omtrent de financieele positie van den credietnemer zal wederom bestaan uit de heeren J. C. van der Meer, S. C. Bulk en A. Caspers, eventueel aangevuld met één of meer vertegenwoordigers der ter plaatse gevestigde kweekers' als adviseerend lid, te benoemen door B. en W. Vervolgens wordt besloten tot onder - handsche verhuring voor den tijd van 5 jaren aan K. Duivenvoorden te Noordwij- kerhout, een perceel weiland aan de Kraaierslaan ter grootte van ruim 2 H.A. tegen een huurprijs van 175.per jaar, terwijl tevens wordt besloten om B. en W. te machtigen tot openbare verpachting over te gaan van een perceel teelland aan den Duindamschen Schulpweg ter grootte van 0.74.20 H.A., voorheen verhuurd aan J. Passchier en K. Kaptein. Aan de heeren van Dobben de Bruyn, Passchier en Kaptein wordt een verlaging van pacht toegestaan van de door hen over 1935—1936 gehuurde perceelen teelland in het Langeveld, welke verlaging voor eerst genoemde neerkomt op 20 pet. van ƒ491.10 of 98.22 en voor beide laatstgenoemden op een verlaging van 20 pet. van 85. of 17.75. Het schijnt met de agragische commissie, die over deze aangelegenheden advies moet uitbrengen, niet al te best te boteren. Uit de discussies van een vo rige vergadering was gebleken, dat som mige leden dezer commissie (de commis sie bestaat uit drie leden) er in hun eentje op uit trekken om een bepaalde zaak te gaan onderzoeken en hun collega (s) ver geten mee te nemen. Ook thans bleek weer dat een dezer leden „nergens van wist". De voorzitter zegt toe voor deze commissie een reglement te zullen samenstellen en een der leden als voorzitter te zullen laten aanwijzen, hetgeen nog al eenige hilariteit ontlokte. De Centrale Vleesch- keuringsdienst. In de raadsvergadering van 15 December 1933 bleek dat de gemeente Noordwijk niet bereid was in de regeling van den vleesch- keuringsdienst aan bepaling op te nemen, waarin zou worden vastgelegd, dat wanneer in de toekomst in den keuringskring Kat wijk een centrale slachtplaats zou worden gevestigd in de gemeente Katwijk. (Zoo als men weet behooren tot den keurings kring Katwijk de gemeenten Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg). In genoemde vergadering werden voor het sa mengaan met de overige gemeenten wel de noodige regelen vastgesteld, maar daar in werd geen bepaling over de nlaats van een op te richten slachtplaats opgenomen. Dit is sedert dat oogenblik het punt van verschil gebleven. Wel zijn nadien nog twee pogingen van Ged. Staten aangewend om den Raad over te halen de gewraakte bepaling weder op te nemen, doch in de vergaderingen van Augustus 1934 en Maart 1936 besloot de Raad, dus tot twee malen toe, aan het verlangen van Ged. Staten niet tegemoet te komen. Thans was een schrijven van Ged. Staten ingekomen, waarbij ter kennis werd ge bracht het K. B. van 30 Sept. j.l„ waarbij de gemeenten Katwijk, Rijnsburg, Valken burg en Noordwijk werden aangewezen als gemeenten, welke den vleeschkeurings- dienst gezamenlijk moeten regelen. Hier mede is in deze aangelegenheid een nieu we phase getreden, n.l. dat indien niet bin nen drie maanden na de dagteekening van genoemd K. B. der regeling tusschen de vier ten de bevoegdheid hebben een regeling aan gemeenten is tot stand gekomen, Ged. Sta de gemeenten dwingend op te leggen. Maar ook thans hadden B. en W. in een gemotiveerd voorstel den Raad geadviseerd zijn oude standpunt in deze te blijven hand haven. De bezwaren van B. en W. komen kort samengevat hierop neer. De slacht plaatsen in deze gemeente verkeeren, mede tengevolge van het daarop uitgeoefende toe zicht door onzen keuringsveearts, in zoo'n goede conditie, dat de behoefte aan een centrale slachtplaats niet wordt gevoeld. Voorts moeten de Noordwijksche slagers bij vestiging van de slachtplaats in Katwijk daarheen gaan om te slachten, hetgeen niet onbelangrijke xosten en moeite met zich zou brengen. Het bezwaar van den afstand doet zich o.m. ook sterk gevoelen voor het gesticht „Sancta Maria" in het Langeveld, dat op 10 K.M. uit de grens der ge meente Katwijk gelegen is. (Genoemd ge sticht telt ruim 800 inwoners). Het samen gaan van Noordwijk met den kring Kat wijk heeft o.m. nog tot gevolg dat Noord wijk zijn zelfstandigheid moet prijs geven. De keur in gs veearts, het verantwoordelijk hoofd, van dienst, zal Noordwijk t.z.f. moe ten verlaten en dient plaats zal alsdan:wor den ingenomen door den hulpkeurmeester van den kring Katwijk, terwijl B. en W. meenen te mogen constateeren; dat de keu ringsdienst onder het tegenwoordig hoofd ten volle aan de eischen heeft beantwoord. Overeenkomstig het voorstel van B. en IV. besloot de Raac" z.h.st. zijn besluit van 15 December 1933 te handhaven. De voorzitter hoopte, dat Ged. Staten geen dwingende regelen zullen opleggen en dat alsnog ge tracht kan worden een en ander in der minne te schikken. Laten we hopen, dat deze wensch in vervulling moge gaan. Wij vreezen evenwel met groote vreezêIn- tusschen wachten wij met belangstelling deze zaak af. Het capitulanten-reglement. Met de vaststelling van het capitulanten- reglement ging het niet zoo vlot. De strek king van dit reglement is sommige cate- goriën van militairen en gewezen militairen z.g. capitulanten, aanspraak te geven op de vervulling van bepaalde burger-betrekkin gen in overheidsdenst, teneinde eenerzijds door snellere afvloeiing en betere doorstroo ming in het belang der weermacht te ver krijgen, zonder dat anderzijds het rijk daar bij nieuwe geldelijke verplichtingen wor den opgelegd. Verschillende heeren voelden er bitter weinig voor deze verordening vast te stellen. De heer van der Wiel meende wel dat aan de verordening weliswaar niet zou zijn te ontkomen, doch vond de verordening een groote onbillijkheid, daar zij voor de capitulanten een nog bilijker regeling te weeg bracht voor de in functie treding als ambtenaar in dienst der gemeente als 'dik werf ten aanzien van nièt-capitulanten, De heeren de Vreede en Liefferink stelden voor een achttal functies, welke bestemd zijn om door capitulanten te worden vervuld, te schrappen. Hiertegen verklaarden zich de heeren van der Niet, Meijer, Bulk,: Vink, Caspers, Schelvis en van dér Wiel. Er. voor stemden de heeren Vogelaar, de Monije, de Vreede, Wassenaar, -"an der Meer en Lief ferink. (De heer de Witt was juist even afwezig). Alzoo 7 stemmen voor en 6 te gen, zoodat derhalve geen volstrekte meer derheid behaald werd, Toen ging men maar stemmen over het voorstel zelf tot al of niét aanneming der bedoelde verordening. Alleen de wethouders verklaarden zich er voor. zoodat de verordening werd ver worpen. Het zal echter wel uitstel zijn van executie! Hierna werd op het adres van den heer A. Rodenburg om.verlichting van de Beek laan afwijzend beschikt, terwijl aan J. van Rooijen, Hoofdstraat 70, restitutie \verd verleend van teveel betaald schoolgeld tot een bedrag van 14.40. De loonen der werklieden. Van Ged. Staten was naar aanleiding van 's raads besluit van 30 October j.ï. om de herziening van de loonen der werklieden eenige maanden uit "te stellen, de mede- deeling' ontvangen, dat de' Minister van Binnenl. Zaken van oordeel is, dat dé ge beurtenissen op monetair gebied geen aan leiding mogen geven om de herziening yan bedoelde loonen op te schorten. In verband hiermede boden B. en W. den Raad een ont werp van een nieuwe loonregeling aan, waarbij vergelijkingen zijn getroffen met de loonen van de rijks werklieden in een ge meente 2e klasse en met de kindertoeslag die deze ontvangen. Het viel den heer Schelvisch zwaar aan deze herziening, die neerkomt op een korting van ongeveer 9 pet. zijn stem te geven,, maar spr. (en ook vele anderen) was van meening, dat wan neer dit voorstel, zou worden verworpen, door den Minister een regeling zou wor den opgelegd, die veel ongunstiger dan deze zou zijn. Intusschen staat het, blij kens de woorden van den voorzitter, nog niet geheel vast, dat de overeenkomstig het voorstel van B. en W. door den Raad z. h. st. aangenomen herziening de goedkeu ring van den Minister zal wegdragen. Voorts was ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarbij tot verlaging van de huren der' huurkoopwoningen in te trek ken en zoo noodig een nieuw besluit tot verlaging der huren te nemen, waarbij echter het inkomen der huurders geen in vloed op de huurprijzen mag uitoefenen (zooals toendertijd besloten was). Thans besloot de Raad deze woningen te verhu ren voor den prijs van: 3.35 voor een wo ning type B. en 4.35 voor een woning type C., zulks met ingang van 1 Januari 1937. Verschillende heeren waren van mee ning, dat de gemeente als woningverhuur ster niet bepaald erg fortuinlijk heeft ge boerd. Zoo vond de heer van der Meer het maar beter om in de toekomst de heele zaak maar te liquideeren, terwijl de heer Vogelaar in deze verhuring nog steeds een verkapte 'armenzorg zag, een soort filan tropie van de zijde der gemeente. Hierna werden voor de Zoutmanstraat, den Gblfweg, het nog niet bebouwde ge deelte van de De Ruijterstraat,-een nog on genoemde dwarsstraat van den Golf weg en voor de Kettingsteeg de diverse bouwrege lingen vastgesteld, waarbij ter sprake kwam voor de Kettingsteeg een nieuwe naam--te bedenken. De heer Vogelaar! wilde-in dit vérband de aandacht vestigen op den his toricus Kloos en wijlen dr. H. van Nes. B. en W. zullen een en.ander nader overwe gen. Ten slotte werd de. gemeenterekening n de rekeningen van' de bedrijven over 1935 voorloopig vastgesteld tn we?, I een blanco- crediet toegestaan voor de a.s. Kerstgave aan ondersteunde werkloozen en andere behoeftigen. Hierna geheime zitting. Zwart als de Nacht! geen drie meter zicht en dan nog zonder achterlicht? 'f Is 'n poging ioi zelfmoord om zonder achterlicht te rijden (om van stilstaan heelemaèl niet te spreken!) A/leen reeds het transport naar een ziekenhuis is heel wat duurder dan de aan- schaffing van een veilig achter- j$k. licht! PROFESSOR SLIM EN ZOON. 63. Met behulp van de spin gelukte het echter en toen vroeg de professor of hij de spin ook eens door een ver grootglas mocht bekijken. De spin knikte goedig van ja, en de professor holde terstond naar huis om het vergrootglas te halen. 64. Het was geen kleinigheid om het zware insiruuiènt overal over het ongelijke terrein te sleepen. Vlak bij huis begon de narigheid al. Met een touw trachtte de professor net zware glazen, gevaarte tegen een zandhoop op te sjorren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10