DINSDAG 8 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT "T"'."IE BLAD - PAG. V HEISTELLING OMGEVALLEN Gisteravond laaf is de heistelling bij de brug aan het Ncordeinde in den Witte Singel omgevallen. Deze heistelling stond op twee zolderschuiten, waarvan er een niet al te best was. Deze schuit is gister avond volgeloopcn met water, waardoor de heistelling omsloeg naar de zijde van de schocl-Noordcinde. Er moesten nog vijf schoren voor den damwand ter plaatse geheid worden. Met de schuit verdween ook de locomobiel in de diepte. Beide zul len dus gelicht moeten worden. f VAN BRAND EN BRANDWEER Hedennacht is kwart voor drie is een begin van brand uitgebroken ten huize van J. P. P. in de Van Limburg Stirum- straat. Het 11-jarig dochtertje van P. werd toen wakker en nam de brandlucht waar. Ijlings wekte zij haar 'ouders en toen P. een onderzoek instelde,kwam hij tot de ontdekking, dat de benedenkamer vol rook stond. Eën leefenfauteuil en twee daarop liggende kapokkussens waren in brand geraakt. Met een slang op de wa terleiding slaagde hij erin het vuur te blusschen, waarmede werk voor de brand weer werd uitgespaard. Hedenmiddag tegen twaalf uur werd de politïe-brandweer gealarmeerd voor een brandje in hel perceel Nieuw Rijn 36. Daar was de gasvlam in een pan met vet ge slagen, doch het vuur was spoedig ge doofd, zcodat de brandweer kon inrukken. Met ingang van heden is de nieuwe brandweerkazerne in de voormalige St. Petruskerk door de politië-brandweer in gebruik genomen. De twee motorspuiten zijn in het nieuwe ruime gebouw onderge bracht en vandaar werd om 12 uur van middag voor het eerste brandalarm uitge trokken. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6661. De Modebeurs. Gebrs. Levie. Leiden, Joh. de Wittstraat 15. Han del in damesmodeartikelen; engros en de tail. Wijz. handelsn in: Gebrs. Levie. De winkelzaak Leiden, Haarlemmerstraat 82 wordt opgereven. Nieuwe inschrijving. 6854. Leid- sche Groothandel in sanitaire artikelen.. Leiden, Hugo de Groottsraat 4. E.: G. W. Horrée, Leiden. Gisterenavond vond in de Centrale Ont spanningszaal van Endegeest een tooneel- uitvoering plaats welke gegeven werd door Entre Nous (personeel van den Raad van Arbeid alhier) voor de Patiënten der Gestichten. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Hane- gevecht" blijspel in drie bedrijven door D H. Scheffer, welk stuk over het geheel een uitstekende vertolking genoot. Er werd met veel animo en toewijding gespeeld, waarvoor de aanwezigen met hartelijk ap plaus na elk stuk hun erkentelijkheid be tuigden. De geneesheer-directeur dr. F. J. Stuur man vertolkte in zeer waardeerende woor den den dank der verpleegden. Tusschen de verschillende stukken werd gramofoonmuziek ten gehoore gebracht. Naar wij vernemen zal mr. M. A. M. Waszink, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en oud-bur gemeester van Roermond zich binnenkort met zijn gezin hier ter stede vestigen in een der nieuwe huizen aan de Lorenz- kade. TOONEEL. In een smal straatje van Frans Molnar. De Neder- landsche Tooneelgroep. De titel voor deze gecombineerde come- die van Frans Molnar, welke gisteravond als derde abonnementsvoorstelling in den Schouwburg ging, schijnt slechts te willen wijzen op het burgerlijk milieu, waarin het ten tooneele gevoerde kan plaats vinden Feitelijk echter is deze titel een soort re clametruc, waardoor een doodeenvoudige tragi-comedie en een klucht in één bedrijf als onder den titel van één tooneelstuk wor den gevangen. In werkelijkheid zijn het twee korte stukken, elk op zich te kort om een avond te vullen. Het eerste was „De banketbakkersvrouw". Molnar zoekt zijn succes nogal eens in ietwat gewaagde aar digheden, zonder nu direct den grens te overschrijden, zoolang hij zich daarbij een meester toonde in het aanvoelen en uit beelden van zielsconflicten zal men aan hem geen aanstoot nemén. Hier echter is hij in dit zielsconflict niet geslaagd. Wel is Koba Kelling er in geslaagd een zeer juiste aan- voelng te geven van een heel den dag slo vende, niet onknappe vrouw, die verliefd wordt op een dergelijkschen bezoeker v. de conditorei. De vondst is deze, dat de liefde in werkelijkheid niet wordt beantwoord, maar Louis Vadasz, wien deze liefde geldt, laat de banketbakkersvrouw in den waan, dat de liefde wederkeerig is, omdat hij me delijden met haar heeft. Eerst als haar man een scène maakt met Vadasz komt het uit en gaan twee geslagen menschen het leven verder. Het ligt misschien aan de vertaling, maar diep was deze tragi-comedie niet. Het bleef allemaal te veel aan de oppervlakte. Was dit wellicht ook te wijten aan het spel van Adolphe Engers, die de rol van den banketbakker vervulde? Dat zijn typee ring geslaagd was, kan wel zeer in twijfel worden getrokken. Adolphe Engers kan een comische rol ongetwijfeld voortreffelijk chargeeren, maar hier zag hij zich, vooral in de ernstige gedeelten tegenover al te groote moeilijkheden geplaatst, waartegen hij gisteravond in ieder geval niet bleek opgewassen. Grooter bewondering hadden we voor Koba Kelling, Cruys Voorbergh en Max Croiset en hoofdzakelijk voor hen alleen. Na de pauze werd een comedie in één bedrijf van Frans Molnar gespeeld n.l. „De bruiloft". Deze comedie behelsde de voorbereiding van een paartje op het punt van trouwen, welke plechtigheid echter niet plaats heeft, voordat de beide vaders hun ruzie over de bruidschat hebben beslecht. Hier was Adolphe Engers in zijn element en daar het geheel genoeglijk werd aan gedikt, mocht deze aardige charge gevoe gelijk den naam van klucht dragen. Koba Kelling gaf een kpstelijke moeder van de bruid en ook de anderen gaven hier be hoorlijk spel. Rest ons tenslotte nog één opmerking. Wanneer men stukken uit een vreemde taal vertaalt of bewerkt en men behoudt de oorspronkelijke namen, dan dienen deze ook volgens de regels dezer taal te worden uitgesproken, zooals wij dat ook met Fran- sche, Duitsche en Engelsche namen doen. Waarom moesten dan in dit stuk de Hon- gaarsche namen als Hollandsche worden uitgesproken? Het ware toch niet zoo moei lijk geweest de juiste uitspraak te achter halen. Ditzelfde geldt van de ensceneering, welke beter Hongaarsch dan Hollandsch had kunnen zijn en welke nu, tenminste in het eerste stuk, een mageren indruk maakte. Aan Koba Kelling werden aan het einde bloemen aangeboden. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxer: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adrianus Wilhelmus z. van A. H. Edelaar en J. W. M. Kramer Ali- da Johanna d. van J. Piket en A. J. de Winter Matthijs z. van M. Noort en A. Sira Gerardus Jacobus z. van J. Th. Hensing en H. v. Kuijeren Johanna Ca- tharina d.van H. Ladan en C. J. Warmond Jacobus z. van J. Bavelaar en A. P. Chrispijn Cornelia d. van L. Merbis en C. v. Elswijk Theodorus z. van D. Th. Bakker en H. Krook Hendrika d. van W. J. Ruigrok v. d. Werven en M. Wou denberg Geertruida Zernardina Tina d. v. J. Verwer en J. A. A. Velhoven Mar tha Maria d. van L. W. v. d. Hoorn en H. v. Gerven Theodora Maria Johanna d. van P. A. Reeuwijk en J. M. M. Romijn Adriana Maria d. van A. C. v. Vliet en P. E. Berg Eleonore d. van J. N. de la Rambelje en J. J. Schotman. Ondertrouwd: W. C. Feitkamp gesch. m. 38 j. en S. G. Mehrengs wed. 28 jaar. Getrouwd: C. Segaar jm. en C. de Tombe jd. J. Brussee wedn. en A. Brus- see wed. Overleden: A. W Bokhoven ongeh. vr. 93 j. W. v. Wijk dr. 16 j. J. v. d. SteenNeuteboom wed 79 j GEMEENTERAAD VAN WARMONr Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving wet houder A. Oudshoorn, wegens opgesteld- heicL Nadat de voorzitter de bijeenkomst met gebed had geopend, werden door den secre taris, den heer H. L. v. Delft, de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling van Gedeputeerde Staten dat was goedgekeurd de door den Raad in zijne vorige vergaering vastgesteld nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld, het besluit tot verhuur van de voormalige school aan de B V.L. en de vastgestelde verordening met betrekking tot het capitu- lantenstelsel. De begrooting. Aan de orde kwam hierna de behande ling der begrooting voor het dienstjaar 1937. De heer Weyers zou gaarne zien, dat het bedrag dat moest worden genoten oin vrij stelling te bekomen van eventueel ver schuldigde gelden ingevolge de besmette lijke ziektewet hooger werd gesteld, waar op de voorzitter mededeelde, dat eerst bij een inkomen van 1500.25% van de kos ten voor rekening van belanghebbende komen, terwijl de volle kosten eerst moesten worden betaald, wanneer een in komen van meer dan 5000.werd ge noten. Hij meende dat de bestaande veror dening voor allen bevredigend werkte. Nog wees de heer Weyers op de hooge keur- en slachtloonen, die door de slagers verschul digd waren ingevolge de vleeschkeurings- wet. Spreker zou willen verzoeken een actie op touw te zetten van die gemeenten, die bij den keuringsdienst zijn aangesloten, teneinde tot verlaging van de keurloonen te komen Dit voorstel ondervond krachtige ondersteuning van den heer Breedijk. De voorzitter zeide, dat reeds verschillen de malen pogingen in deze richting zijn ge daan er wethouder Zwetsloot heeft destijds te dezer zake een onderhoud gehad met den toenmaligen wethouder van financiën te Leiden, welk onderhoud echter geen enkel resultaat heeft opgeleverd. Spr. ziet ook in een gezamelijke actie geen heil gezien de opgedane ervaring by andere gelegenheden. Ook met de lichtfabriexen is een dergelijke kwestie aan de orde geweest en toen het vorige college van B. en W in Leiden den gasprijs met 0.Ö1 verlaagde waardoor de kleine man zou worden ontlast, heeft het thans bestaande college deze toezegging in getrokken en is een nieuwe regeling ont worpen, waardoor juist de kleine man geen voordeel krijgt, doch dit voordeel uitslui tend de grooten ten goede komt. Bovendien is Leiden voor een groot deel aangewezen op zijn bedrijven. Ook al mijden de om liggende gemeenten de gemeente Leiden meer en meer. Zoowel de heer Breedijk als de heer Weyers wilden nogmaals pogingen in het werk gesteld zien om tot verlaging te komen, desnoods wilden zij zich tot het Rijk wenden. B. en W. zegden toe, te zullen zien wat in deze gedaan kan worden. Ook wees de heer Weyers op de kleine bijdrage met betrekking tot de crisis-steun B, waarbij de voorzitter mededeelde, dat dit een regeling is voor alle gemeenten, waar aan niets te doen is. De heer van Schie wees op de zeer hooge personeele belasting vooral met betrekking tot de paarden. De voorzitter antwoordde dat de grond slag voor paarden is hersteld, zoodat het volgende jaar mincler betaald behoeft te worden. In verband met de in de vorige vergade ring behandelde kwestie met betrekking tot net verstrekken van melk aan schoolgaan de kinderen zou de heer den Dunne de post „Ondersteuning aan behoeftige in na- tura" met f 1200.willen verhoogen. Spr. weet dat deze aangelegenheid nog in on derzoek is bij B. en W., doch wil thans reeds een bedrag ramen om verzekerd te zijn, dat wanneer tot verstrekking var. melk be sloten wordt, hiervoor ook geld aanwezig is. De voorzitter antwoordde dat in geen ge val uitvoering kan worden gegeven aan het verlangen van den heei den Dunne om aan alle schoolkinderen melk te verstrekken. Volgens de bestaande wettelijke bepalingen moeten hiervan eerst de bewaarscholen worden buitengesloten. Volgens een heden door B. en W. van den gemeente geneesheer ontvangen rapport zou slechts 10% der schoolgaande kinderen voor melkvoorzie- mng in aanmerking komen. Hij stelde voor deze kwestie aan te houden ten einde B. en W. in de gelegenheid te stellen de zaak nog eens rustig te bestudeeren. Mocht de Raad te zijner tijd tot melkverstrekking besluiten, kunnen de kosten altiju nog uit onvoorziene uitgaven worden gefinancierd. Besloten werd voor 1937 af te wijken van de bestaande beheersverordening op het Waterleidingbedrijf en voor dit jaai de volle winst van het bedrijf te storten in de ge meentekas, zulks in overleg met Gedep. Staten. Mede werd besloten het crediet bij de N.V. Bank vooi Nederlandsche Ge meenten te verhoogen van 18 000.op 23.000.waartoe de Bank zich bereid heeft verklaard. Bij genoemde bank zal een geldleening worden aangegaan van 14.000 tot dekking van het ongedekt verlies der woningstichting Warmunda, waardoor de kaspositie der gemeente belangrijk wordt versterkt. De openstelling van café's. In verband met de reorganisatie van den ophaaldienst voor asch en vuilnis werd de verordening op de straatpolitie gewijzigd en in overeenstemming gebracht met den nieuwen toestand. Voor het geval van mo bilisatie werd eveneens overgegaan tot wij ziging der verordening op de tapperijen. De heer Weyers maakte van deze ge legenheid gebruik om te wijzen op het zijn inziens verkeerde dei bestaande verorde ning om des Zaterdags de café's open te laten tot des nachts één uur en dit gedu rende de zomermaanden. Spreker zou de sluiting uit principieel oogpunt terugge bracht willen zien tot des nachts twaalf uur, met welk inzicht de heer Walenkamp zich vereen igde. De voorzitter beantwoordde beide spre kers uitvoerig en wees er op dat aan de hand van opgedane ervaring de thans gel dende verordening uitstekend werkt. Hij adviseerde derhalve niet tot wijziging over te gaan, omdat anders een uitzonderings toestand regel zal worden, want wanneer om twaali uur gesloten moet worden zul len telkens verzoeken binnen komen om tot één uur open te mogen blijven, hetgeen toch voorheen het geval was. Waar het hier betreft een kwestie voor de a.s. zomermaan den, werd geen beslissing genomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Weyers ot ook aan armlastigen in deze gemeente weer een Kerstgave zou worden uitgereikt, hetgeen bevestigend door den voorzitter werd beantwoord. Nog informeerde de heer Weyers naar de inschrijving met betrekking tot de ophaling van asch en vuilnis, waarbij de voorzitter mededeelde dat 2 inschrijvin gen waren binnengekomen, een van f 6.95 en een van 7.— per dag. De gunning heeft nog niet plaats gevonden.' Alvorens de voorzitter overging tot het sluiten der vergadering bracht hij een woord van dank aan de Raadsleden voor de aangename en prettige samenwerking in bet afgeloopen jaar, inzónder aan de beide wethouders, terwijl hij tevens dank bracht aan de ambtenaren voor hun toewijding. Hij wenschte- allen een zalig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar. De heer Walenkamp dankte namens den Raad en de ingezetenen den Burgemeester voor zijn wenschen en wenscht ook hem wederkeerig het beste voor het komende jaar. LAATSTE BERICHTEN NIEUW SCHILDERIJ IN HET MAURITSHUIS. Een landschap van Albert Cuyp. Het Mauritshuis is, dank zij een legaat van mej. Van Weel aan de vereeniging „Rembrandt" ten behoeve van dit museum, verrijkt met een bijzonder fraai meester werk van Albert Cuyp, uit diens be,'.en tijd. Het stelt voor eenige koeien op heuve lig terrein aan een rivier en is geschilderd in sterk lichtende groenen, grijzen en zwar ten. Het is uitnemend geconserveerd en voluit gesigneerd. Deze Cuyp, een der be* kende schilderijen der collectie van Earl Howe, was sinds eenigen tijd in ander Engelsch particulier bezit overgegaan, waar uit het stuk kon worden aangekocht. Het is een zeer welkome aanwinst voor het Mauritshuis, waarin thans de drie ver schillende perioden van den meester zijn vertegenwoordigd. Immers uit diens vroe gen, Van Goyen-achtigen tijd dateert het onlangs door Sir Henry Deterding geschon ken landschap met vee en ruïne, terwijl het museum sinds jaren een weinig belangrijk, hoewel karakteristiek werk uit 's meesters laatsten tijd bezit in het portret van den heer De Rovers en diens zalmvisscherij. TELEGRAMMEN DE STRIJD AAN HET BASKISCHE FRONT. MADRID, 8 Dec. (A. N. P.). Uit Bilbao wordt gemekt, dat de regeeringstroepen gisterochtend een aanval hebben gedaan in den sector Orduna. De dorpen Sobrehaya en Carde werden bezet. In totaal rukten de troepen 5 km. op. De weg naar Murcia kwam in handen van de regeeringstroepen. Guadalajara werd door de luchtmacht der opstandelingen gebombardeerd, waar door een twintig dooden zijn gevallen, meest vrouwen en kinderen'. Verscheidene huizen werden door brand geheel vernield o.a. het schitterend paleis van den hertog del Infantando. STAAT VAN BELEG TE TSINGTAO Nog meer Japansche mariniers gedebarkeerd SJANGHAI, 8 Dec. (A.N.P.) De toe stand te Tsingtao in de provincie Sjantoeng, waar de Chineesche autoriteiten den staat van beleg hebben afgekondigd, nadat de Japansche mariniers de stad waren binnen getrokken, is nog verscherpt, aangezien van tien Japansche oorlogsschepen nog 600 man troepen aan land zijn gezet, die trachtte het gemeentelijk water resrvoir te bezetten. Dit was echter bijna geheel om geven door het stedelijke verdedigingscorps en toen aan den buitenkant van de stad nog 3.000 man Sjantoeng-troepen aankwa men, trokken de Japanners terug. De bur gemeester van Tsingtao, admiraal Sjen- Koeng-Lieh, heeft medegedeeld, dat de Ja panners hem een nieuwe reeks van 12 eischen hadden voorgelegd, welke het ge meentebestuur als onredelijk en fantastisch heeft verworpen. Bij het afkondigen van den staat van beleg, heeft de burgemeester troepen gedirigeerd naar strategische pun ten rondom de stad. Vanuit Dairen en de Zuid-Chineesche wateren zijn nog meer Japansche oorlogsschepen naar Tsingtao onderweg. Een vaartuig heeft het anker uitgeworpen recht tegenover het raadhuis. In antwoord op de maatregelen van verzet der gemeentelijke autoriteiten zijn 36.000 arbeiders van onder Japansche beheer staande fabrieken uitgesloten. MARKTBERICHTEN MEER DAN 300 DOODEN TE ADANA. ANKARA, 8 Dec. (A.N.P.)Het aantal slachtoffers van de overstrooming te Adana is thans gestegen tot 300 dooden, eenige duizenden gewonden en omstreeks 50.000 dakloozen. Een duizendtal huizen is vernield, terwijl tevens groote schade is aangericht aan de katoen- en sinaasappelplantages. De spoor wagen hebben eveneens ernstig geleden, zoodat het verkeer zeer ongeregeld is. BRAND IN EEN HOTEL DETROIT, 8 December (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is het Bridge-hotel door brand geheel vernield. Eenige' hon derden gasten moesten in allerijl vluchten VLUCHT PARIJS—TOKIO. LE BOURGET, 8 Dec. (A.N.P.). Heden ochtend half negen zijn de vliegeniers Per- raud en Denis vertrokken voor een vlucht naar Tokio. NOG NIETS BEKEND OMTRENT MERMOZ. DAKAR, 8 Dec. (A.N.P.). Hedenochtend 7.50 uur was nog niets gevonden van het vliegtuig „Croix du Sud", dat bestuurd wordt door den bekenden vlieger Mermoz. J7a fouWi'sctAfxmdS tot '/j uur v°ór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koDlichten als attentiesein LEIDEN, 7 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.00, bloemkool I 5.80, idem II 3.20, wittekool 1.00 1.10; roodekool 14, savoyekool 1.10 .10, groenekool f 1.003.50, rapen 8090 cent, pieterselie f 1.302.30, prei 0.80 2.20, kropsalade 0.70—2.00, selderie 1.10 2.30, knolselderie 2.003.40, wortelen 2.003.90, per 100 kg.: kroten 1.10 1.50, kroten, gekookt 36, witloof 921 boerenkool 1.504.00, spinazie 29, to maten A 5—23, B 6—24, C 3.00—12.80 CC 3.60—8.00, uien f 1.00—2.20, worte len 1.603.00, spruiten I f 511, idem II 2—7, andijvie f 3—8, Nero 6—7. 8 Dec. Vette Varkens. Aangevoerd in totaal 272 stuks, waarvan 261 zwaar 41 42 cent en 11 licht 40 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 8 Dec. Vee. Totale aan voer 3875 stuks. 189 paarden, 1 veulen, 1018 magere runderen, 754 vette runderen, 85 vette kalveren, 259 graskalveren, 981 nuch tere kalveren, 545 schapen en lammeren 35 varkens, 93 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 60, 54 en 3846 cent, vette ossen 55, 50 en 4448 cent, stieren 56, 48 en 44 cent, vette kalveren 90, 80 en 5565 cent, schapen 45, 38 en 29 cent, lammeren 44, 34 en 28 cent, graskalveren 52, 42 cent, nuchtere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaarden 44, 35 en 32 cent. Prijzen per stuk: schapen f 241612, lam meren 171210, nuchtere slachtkalve- ren 1296, nuchtere fokkalveren f 17 1513, slachtpaarden f 1.801.3580 werkpaarden f 230140100, hitten f 13C —105—70, stieren f 275—220—120, kalf- koeien f 230185120, melkkoeien f 240 190135, varekoeien 15512595, Vaarzen 1409575, pinken 11035 70, graskalveren 604020, bokken of geiten 963. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel leven dig, prijzen hooger, ossen gelijk, prima koe 62, os 60 cent; stieren aanvoer weinig, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend vette kalveren aanvoer kort, handel vlug prijzen hooger, prima 100 cent; schapen en lammeren aanvoer gelijk als vorige week, handel matig, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer ruimer handel willig, prijzen omhoog gaand; paarden aanvoer iets grooter, han del tamelijk, prijzen le kwal. slachtpaar den iets stijver, overigens onveranderd: kalf- en melkkoeien aanvoer gelijk als vo rige week. handel kalm, prijzen beste melk koe duurder, overigens als vorige week varkoeien aanvoer klein, handel vlot, prij zen goed prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen vooral niet hooger; graskalveren aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen stijgende bokken of geiten, aanvoer groot, handel tamelijk, prijzen iets minder. ROTTERDAM, 7 Dec. Inlandsche granen en peulvruchten. Gerst chevalier ƒ8.50 8.75. Haver 77.75. Schokker erwten 1416.50, Erwten kleine groene f 7.50 9.75, Bruine Boonen 1011.50, alles per 100 K G. 7 Dec. Buitenlandsche gTanen. (Be richt van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming zeer prijshoudend. Rogge 74/75 kg. Bahia Blanca, disponi bel f 9.70, 75/75 kg. dito dito stoomend ƒ9.65, 73a74 kg. La Plata disp. ƒ9.60, 75 kg. Noord-Russische disj. 9.75. Mais per 2000 kg. Gele Laplata aangek. 13414135 Vi\ Gele Laplata stoomend naar aankomst 135 'A136; Laplata linquantine, disp. 141. Laplata dito stoomend 141, Gele Braziliaansche disp. 136. BODEGRAVEN, 8 Dec. Kaas. Aange voerd 172 partijen Goudsche kaas, alle mei rijksmerk, totaal 7740 stuks, wegende 69660 kg. Prijs met R.M. le soort f 21 22.50. 2e soort 18.5020. Zware f 23. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I f 2.803.00, idem II 1.501.90, groenekool 0.702.50, knol selderie 2.002.90 per 100 stuks, peen 7.80—10.—, prei 1.40—1.70 per 100 bos uien 1.20—1.90, gelekool f 1.00—1.60, roodekool 1.001.40 per 100 kg.; was- peen 3555 cent per kist en kroten 2535 cent per kist van 20 kg. BOSKOOP, 7 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 23 40 cent, Claudius Pernet 60110 cent, Co lumbia 1526 cent. Butterfly 3060 cent Wilh. Kordes 5080 cent, Rosalandia 35 61 cent, Florex 2042 cent, Phoebe 70 100 cent, Wendland 5080 cent, Steward 2027 cent, Edith Helen 100160 cent, Aug. Noach 3063 cent, Else Poulsen 30 51 cent, Briarcliff 2050 cent, Hoover 10 18 cent, Ingar Ohlson 60110 cent, Hasel Alexandre 1724 cent, E. G. Hill 2650 cent, Chrysanten, tros 1019 cent, VINKEVEEN, 7 Dec. Groentenveiling. Peen 26 per 100 bos; bleekselderie 24 per 100 struik; witlof I 1014.50, idem II 58, idem III 24 per 100 kg., boerenkool 1.301.60. per 100 stronk. HAZERSWOUDE, 7 Dec. Eierenveiling Aanvoer 1377 stuks. Prijzen- kippeneieren 5.305.90, eendeneieren 4.25 en kui keneieren 3.503.80 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.013/s Berlijn 73.95 Parijs 8.573/4 Brussel 31 09 Zwitserland 42.24 Kopenhagen 40.25 Stockholm 46 50 Oslo 45.30 New York 1.S33/4 Praag 6.50 Prolongatie 11/2%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3