UIT DE OMGEVING DINSDAG 8 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. lü KATWIJK DE VRIJSTELLING VAN HET ZEEHOSPITIUM De pret is van korten duur In aansluiting op het bericht van giste ren over vrijdom van straatbelasting door her zeehospitium, kunnen wij mededeelen, dat deze vrijdom van korten duur zal zijn, want vorige week heeft de Raad de des betreffende verordening gewijzigd, waar door de uitzonderingsbepaling niet op het zeehospitium slaat. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. Alhier werd een massakamp gespeeld tusschen een combinatie van het 2de en 3de tiental van K.D.C. tegen de R.K. Damclub te Katwijk a. d. Rijn. De uitslag was 1913 voor K.D.C. Morgen wordt alhier in het clublokaal van K.D.C. een massakamp gespeeld tegen het Wassenaarsche Damgenootschap uit Wassenaar. A.s. Donderdagavond gaat K.D.C. haar eersten wedstrijd spelen coor dan L.D.D.B. tegen Lisse. LEEVITJTDEN. VERDACHT VAN OPLICHTING. Ingezetene gearresteerd. Door de gemeente- en rijkspolitie alhier is, in tegenwoordigheid van den burge meester van Leimuiden, in samenwerking met de Amsterdamsche recherche te Am sterdam gearresteerd J. P. N., wonende alhier, radio-distribuant en sigarenhan delaar. De gearresteerde wordt verdacht van oplichting. Hij heeft nl. tweemaal een vennoot in zijn Radio-distributie-bedrijf opgenomen voor 50 pet., terwijl hij thans nog bezig was een derde slachtoffer te maken door zijn centrale te willen ver- koopen voor de som van f 7000.De beide vennooten hadden reeds 8000. gestort. Verd. zal heden naar Den Haag overge bracht worden en voor den Officier van Justitie worden voorgeleid. te kampen hebben. Z.Eerw. werkte deze gedachte nader uit. Als we de groote ver diensten van het lijden op deze wereld kunnen, dan zullen we begrijpen, dat dit lijden een uitboetende kracht heeft van deze wereld en zedenbederf. Hierdoor toch gaat het woord van Paulus in vervulling: „Ik vul aan in mijn lichaam wat aan het lijden van Christus ontbreekt" Draagt dus de beproeving der werkloosheid met ge duld en gij draagt waartoe veel bij tot ver zoening bij God voor de vele ongerechtig heden dezer wereld. Z.Eerw. zeide daar van veel steun te verwachten voor het werk bij het zielenheil van zijn pa rochianen! Nadat de voorz. ook den Pastoor had be dankt, verkreeg wethouder Warmerdam het woord, die hier niet alleen was als wethou der, doch ook als mede-opbouwer van het Roomsche organisatieleven alhier. Deze zeide dan ook een woord te zullen spreken van hart tot hart. Spr schetste het groote rut van de openstelling van dit gebouw uit moreel opzicht. Doch we staan hier met leege handen en daarom is hier een taak weggelegd voor de beter gesitueerden om dit begonnen werk te steunen in den vorm van giften als koffie, thee, tabak, het be schikbaar stellen van spek, vet e.a. Wijzen de op de betere perspectieven in ons be drijf, die er werkelijk zijn, zooals spreker kon aantoonen, moest hem van 't hart de meedoogenlooze houding van vele bloemis ten die, ondanks die betere perspectieven, die lichtpunten, toch hun arbeiders de keien opsturen, ondanks het feit dat er on der dezen zijn, die bewijzen voor cultuur- uitbreiding aanvragen van 5000 Roe! Het is mij, aldus spr., niet te doen om wrevel bij de arbeiders op te wekken, doch meer om een donkere plek, ondanks de lichtpunten, aan te wijzen. Spreker wees voorts op de mooie ge legenheid tot geestelijke en sociale ont wikkeling en wees de ouders op hun plicht hun jongens reeds op jeugdigen leeftijd in de organisatie in te lijven; daarvoor is de eerste plaats de Joseph-Gezellen-Vereeni- ging. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken en nog met klem had aan gespoord tot massale eenheid, sloot hij met den Chr. groet. NOORD WIJK. DE KWESTIE VAN DE CENTRALE SLACHTPLAATS. van der Vliet, naar Rotterdam. E. Schmagmiski, naar Rotterdam. J. H. Abspoel, naar Leiden. Bern. Zwaan, naar Leiden. A. M. Stahler, naar Was senaar. H. C. Schreven, naar Naaldwijk. M. van der Berg, naar Noordwijk. N. W. van der Zijden, naar Lisse. Th. J. Kiebert, naar Den Haag. R. Strauss, naar Wassenaar. J. J. Eschnis, naar Den Haag. W. C. L. J. van der Klugt, naar Den Haag. J. P. Geurten, naar Eindho ven. A. Kleverlaan, naar Hillegom. C. M. van den Burg, naar Heemstede. A. C. van Frein, naar Alkemade. E. W. Pollé, naar Hillegom. J. P. Pollé, naar Hillegom. E. C. Drogtrop, naar Hille gom. Ingekomen: N. Broers, van Amster dam. J, de Vleeshouwer, van Leiden. D. C. van Dendekom, van Bennebroek. H. M. Hoogeveen, van Purmerend. Th. van der Ploeg, van Sassenheim. C. J. B. Borscharding, van Den Haag. H. Hoogeveen, van Purmerend. E. C. Tim- mers, van Noordwijk. G. van der Putten, van Haarlem. R. M. Kaptein, van Lisse. P. M. Hoogeveen, van Purmerend. E. P Ruigrok, van Hilegom. A. P. van der Lns, van' Lisse. J. C. van Dijk, van Lis se. M. H. Koolloos en gezin, van Noord wijk. Cl. van den Broek, van Noordwijk. J. W. Eelderink, van Naaldwijk. H. A. W. van Egmond, van Warmond. T. van der Heyden en ge- in van Oostvoorne. J. W. J. van Haaster, van Weert. P. M. Hommen, van Amsterdam. A. C. van Frein, van Alkemade. M. C. A. van Woerkom, van Amsterdam. L. Klaver, van Hattem. E. H. G. Barendsen, van Hattem. A. Pipsen, van( Steenwijker- wold. W. Zandbergen, van Oegstgeest. G. J. Peters van Heemstede. J. C. M. Brkhout, van Heemstede. G. M. van den Berg, van De Lier. D. Hoogkamer, van Haarlem. R. Chr. Pas, van Naaldwijk. C. Heemskerk, van Noordwijk. Th. H. N. van Hilten, van Amsterdam.. A. Heemskerk, van Noordwijk. J. A. van Maarschalkerweerd, van Utrecht. M. van Klink, van Alkemade. Th. Broersen, van Leiden. C. p. Bouwmeester, van Carlton (Engeland). N. Alcolk, van Carlton (En geland). R. Dentz, van Rotterdam. C. M. Nederstigt, van Bloemendaal. B. Griekspoor en gezin, van Hillegom. J. C. van der Hek, van Katwijk. Chr. H. Hoegenaar, van Katwijk. A. van den Berg, van Noordwijk. P. van der Hek, van Katwijk. L. J. S. Drabebls, van Cor- beek Loo (België). A. van der Bruggen, van Dave (België). H. Mutsers, van Venmay. J. Lijten van St. Truiden (België). NIEUWVEEN. Het vertrek van Kapelaan NI colaas. Ieder heeft in zijn leven wel eens merk waardige coïncidenties ontmoet, het samen treffen van omstandigheden, welke aan een levensfeit een eigen bekoring of tragiek verleenen. Dit komt schrijver dezer te bin nen nu hij zich zet aan eenige regelen over den scheidenden Kapelaan der parochie. Kapelaan Wilhelmus Augustus 'Nicolaas, 22 Oct. 1909 te Goch (Rheinland) geboren, ontving 26 Mei 1934 de H. Priesterwijding, op 17 Aug. gevolgd door zijn benoeming te Nieuwveen. En nu de coïncidenties! Zijn parochie is die van den H. Nicolaas, de R.K. School staat eveneens onder diens patronage, voorts heeft de kerk een St. Ni- colaashoeve, die een stuk terrein aan „Ni colaas Boys verhuurt, de voetbalclub waar Kap. Nicolaas uiteraard Geest. Adviseur van werd. Ruim twee jaren zijn verstreken en gis teren, daags na het feest van den H. Nico laas, kwam als late „St. Nicolaas-surprise" af de benoeming van Kap. Nicolaas in ge lijke functie aan de parochie van St. Aga tha te Lisse. Wenschen wij den Kapelaan met deze mutatie geluk, de parochianen zullen hem niet dan met eenige treurnis zien gaan. Hij toonde zich een warm voorstander van een meer liturgisch beleven der kerkelijke oefeningen door de geloovigen, b.v. door de volkszang, daarnaast trok hij de laatste maanden gaarne tijd uit om het zangkoor het Gregoriaansch beter aan te leeren. Aan het jeugdwerk schonk hij zijn gan- sche energie, waarbij wij speciaal denken aan de door hem opgerichte afdeeling van de Kruisvaart, bestaande uit de St. Nico- laas-ban en St. Tarcisius-ban, die j.l. Juli plechtig werden geïnstalleerd. Ook de R.K. Sportvereeniging „Nic. Boys" mocht zioh in zijn volle belangstelling verheugen. Gaarne wenschen wij den scheidenden Kapelaan een nog zeer vruchtbaar priester leven toe en zullen ons met dankbaarheid zijn stichtend voorbeeld en gezonde levens blijheid blijven herinneren. OEGSTGEEST. Uitvoering. Onder verwijzing naar de advertentie in dit nummer, vestigen wij de aandacht op de voorstelling, welke Zon dag a.s. in „St. Willibrord" wordt gegeven ten bate van „Blindenzorg"- in Zuid-Hol land. Allen hebben we wel eens een blind, hulpbehoevend mensch ontmoet en het medelijden werd dan terstond opgewekt. Nu wordt deze winter in onze provincie een reeks avonden georganiseerd, waarvan de baten ten goede komen aan bovenge noemd instituut. Hofstad's Knapenkoor, het z.g. Matrozen, koor, dat reeds meerdere malen voor de radio optrad en ook een tournee door het buitenland maakte, zal onder leiding van den heer Theo vein Elferen een gedeelte van 't programma verzorgen. Voorts zal worden vertoond het meesterwerk van Jan Hin „Het licht inwending". Is het nog noodig een nadere aanbeveling neer te schrijven? Iedereen zal gaarne het zijne ten bate van „Blindenzorg" bijdragen. De entreeprijzen kunnen geen beletsel zijn, terwijl men tevens een avond van werkelijk genot zal meemaken. WARMOND Konijnenverloting K.J.C. Voor de derde maal hebben wij van B. en W. ver gunning gekregen tot het houden van go- vengenoemde verloting, waarvoor even uw aandacht wordt gevraagd. De jongens heb ben er slag van gekregen; het zijn reuzen beesten geworden. En iedere Warmonder zal een kans wagen. Verleden jaar kwam men loten te kort. Daarom raden wij u aan: koop, als de jongens u beleefd ko men vragen. Dan voorkomt u teleurstel ling. Het is nu tijd van bout, en voor 5 cent kan in het bezit komen van zoo'n reuzen beest, waaraan de heele familie smullen kan. Dus, Warmonders, steunt ons door het koopen van loten, waarvan de op brengst zal zijn tot vorming van uw jon gens. TER AAR Gezellenfeest. Was het toeval dat juist op den sterfdag van den grooten stichter der St. Josephs-Gezellenvereeniging, Adolf Kolping, onze afdeeling het jaarfeest vier de? Hoe het ook zij, het kón niet mooier treffen. Op de officieele bijeenkomst waren te genwoordig onze praeses, pastoor Bilars, de centraal-praeses, rector H. J. A. Drost, vice-praeses Groen, de Raad van Bestuur, mevr. Hogenboom (de burgemeester was verhinderd), dr. Post-Uiterweer, Kerk- en Armbestuur, afgevaardigden van vereeni- gingen, die in contact staan met het alge- meene jeugdwerk, ouders der leden, oud gezellen en de gezellen met him verloof den. De senior, J. Zwirs, opent de feestverga- dering met 't Kolpingsgebed en verwelkomt allen met een toepasselijk woord. Als door spreker in het kort is uiteengezet het we zenlijke doel der Gezellenvereeniging, gaat vervolgens de secr., de heer Cor. Pieterse, over tot het lezen van het in de puntjes verzorgde jaarvershlag. Bij de voornaam ste gebeurtenissen werd halt gehouden; een opsomming kregen wij van de vele actueele onderwerpen, welke dit afgeloopen seizoen zijn behandeld op de wekelijksche bijeen komsten. Ook de activiteit van de onder- afdeelingen hadden de aandacht en tot slot vermelden wij het ledental, dat geste gen is naar de 123. Applaus en dankwoord mocht de ijverige secretaris in ontvangst nemen. Dan is het moment aangebroken, waar op de centraal praeses zijn toespraak houdt. Op bezielende wijze werd de taak belicht van den jongen man in dezen tijd, op wien een ontzettende verantwoordelijkheid rust. Nu staat men op een keerpunt in de we reldhistorie. Voor of tegen Christus! Met grooten ernst waarschuwt de geestdriftige redenaar tegen de verderfelijke stroomin gen en spoort de jonge mannen aan steeds fier hun geloof uit te dragen, vurige strij ders te blijven voor Christus' Kerk, ware bele'vers te zijn van het Kolpingsprogram met als beoefening van het eerste en voor naamste devies „Godsdienstzin". Na dit schitterend, enthousiast woord, brak een spontaan applaus los. Een der tiental aspirantleden hadden nu het onge- meene voorrecht, zich officieel te zien aan genomen als lid in het groote Kolpings- gezin, als zij de gestelde formule hebben uitgesproken en den handslag gegeven aan den centraal-praeses. De periodiek afgetreden peningnmeester, N. Pieterse, werd dank gebracht voor het vele en altijd niet even gemakkelijk werk, PROFESSOR SLIM EN ZOON. dat hij eenige jaren voor de vereeniglng heeft gepresteerd. De aanvulling van de vacature zal op de eerstvolgende vergade ring geschieden. De praeses sprak zijn gezellen op harte lijke wijze toe, tevens wijzende op de vier deviezen die werkelijk ideaal zijn om la ter een parochie'te krengen van degelijke huisvaders. Als laatste spreker drukte de vice-praeses vooral de nieuw geïnstalleer de leden op het gemoed trouwe leden te worden en zich te richten naar de oude gezellen, die inderdaad een "voorbeeld zijn Na een korte pauze mochten wij een mooie film zien over het wonder van Lourdes. Met een dankwoord van den se nior keerden allen zeer voldaan huiswaarts Zondagmorgen werd om negen uur een H. Mis opgedragen tot intentie van de ge zellen, met algemeene H. Communie. Na de H. Mis volgde een gemeenschappelijk ontbijt in het Parochiehuis, waar de brood jes gretig veroberd werden. Uit volle borst zongen de leden enkele Kolpingsliederen, wat het einde was van deze wederom goed geslaagde jaarbijeenkomst. VOORHOUT Benoeming. Aan de Chr. School al hier, hoofd de heer J. v. d. Berghe, is met ingang van 1 Maart 1937 benoemd tot on derwijzeres mej. J. H. Dopheide, woon achtig te Lage Zwaluwe (N.Br.) Gevestigd: P. Kok, uit Leeuwarden J. v. d. Werf, uit Schiedam J. J. v. d. Salm uit Rijswijk P. J. L. Janssen uit Rijswijk G. M. Th. v. d. Klaauw, uit Heemstede L. C. v. Thuyl, uit Eindho ven L. H. M. v. Well, uit Zoetermeer M. J. M. Willemse, uit Arnhem J. P. Oudeken, uit Nederweert J. v. Gerven uit Lisse P. C. v. Riek, uit Sassenheim C. M. Hageman, uit Alkmaar. Vertrokken: J. A. v. d. Geest naar Sassenheim T. v. d. Bent naar Wasse naar C. Hoogervorst en gezin naar Hil legom J. H. Klomp naar 's Gravenhage W v Leeuwen naar Heemstede C. J. Bei en gezin naar Lisse C. A. Doorn naai Warmond N. J. P. Bersee naar Bloemendaal J. J. M. Verhaak naar Zaandam H. J. Ch. v. Hoogen naar Velzen A. A. F. Dekkers naar Eindho ven A. Blom naar Haarlemmermeer H. v. d. Boogaard naar Heythuizen L. M. v. Buuren naar idem H. J. C. Geurt- jens naar idem Th. P. Seysener naar id. H. A. Wilderink naar id. G e b o r en: Elisabeth Margaretha d. van P. J. v. d. Mey en A. M. v. Rooien Jo hanna Alfons Renee z. van J. A. Ulje en M Verhaegen Maria T.heresia Wilhel- mina d. van F. J. Geurts en F. J. R. Ha- zendonk Clara Maria d. van A. J. Die mei er. W. M. M v d Berg Cornelia Ida Hendrica d. van Th. Goedemans en A. P. Baak Hermanes Catharina z. van P. A. Turenhout en M. C. Cornelisse. WOUBRUGGE. Extra-ultkeering werkloozen, Evenals vorige jaren heeft de Raad dezer gemeen te ook cut jaar wederom een bedrag be schikbaar gesteld ten behoeve van de extra uitkeering aan werkloozen (z.g. steun-B). Voor deze uitkeering komen alleen in aanmerking werkloozen, die hetzij uitkee ring ontvangen ingevolge een steunrege ling, gtsubsidideerd door het Rijk, hetzij bij eenige van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst. Werkloo zen, die uit de werkloozenkas trekken kun nen eveneens voor dezen steun in aanmer king komen, voor zoover deze tenminste voor een gemeentelijke toeslag in aanmer king komon. Aangezien de steun bedoeld is voor de grootste gezinnen, zal de steun, welke verstrekt wordt, verband houden met de grootte van het gezin. Aanvragen voor dezen rteun kunnen schriftelijk ge daan worden ter gemeente-secretarie, en wel voor Zaleidag lz December a.s. De uit keering zal geschieden in de Kerstweek en berekend worden over de week van 6 tot en 1? December. Uiteraard vindt deze verstrekking in na- tura plaats. Begrafenisstoeten hebben nu officieel voorrang, 't Getuigt van weinig eer- l&ö bied bij sommige weggebruikers voor 's menschen léltsten gang, dat dit |pg voorschrift In de wet moest komen! fe. En omdat samenwerking en beleefd- ra heid langs den weg voor veilig ver- keer onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op £jw medewerking en op üw goede voorbeeld! ■nnra LISSE. Ontspanning voor Werkloozen. Op offi cieele wijze is gisteren onder auspiciën van het bestuur van den R. K. Volksbond het tehuis voor ontspanning voor R. K. werkloozen opengesteld. Aan de bestuurs tafel waren o.m., behalve eenige bestuurs leden van den R. K. Volksbond, aangezeten de zeereerw. heer Pastoor v. Zuylen, als mede Burgemeester v. Wijnbergen en wet houder P. Warmerdam. De voorzitter van den Volksbond, de heer J. P. de Koning, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en heette allen, in het bijzonder de Kerkelijke en Gemeentelijke Overheid van harte welkom. Hij wees er in zijn openingswoord op, dat het wel eenigszins ironisch klinkt om thans hier een woord van welkom uit te spreken op een plaats waar men door nood gedwon gen samenkomt. Na een kort woord over den ramp der werkloosheid en onzen plicht als katholieken, was het woord aan den Burgemeester. Deze zeide, dat het niet voor de eerste maal is, dat hij de arbeidersbevolking in deze zaal ontmoet, zij het dan ook onder andere omstandigheden. Spr. zeide, dat B. en W. het zeer waarweeren op 'n bijeen komst als deze te worden genoodigd, te meer daar er steeds een nauw contact be staat tusschen overheid en werkloozen. Wij leven wel in een moeilijken tijd en daarom kan ik op een bijeenkomst als deze alleen een principieel woord tot U spreken. Ons kunnen besproevingen overkomen, die wij met gebogen hoofd aanvaarden. Zoo gaat het ook met de werkloosheid. Als we wer ken kunnen en we hebben alles geprobeerd om werk te krijgen dan zijn we aan deze beproeving onschuldig. Als we daarbij mede overtuigd zijn, dat ook de Overheid alles doet wat mogelijk is om dit vraagstuk op te lossen en nooden te lenigen, dan treft ook haar geen verwijt. Ook hier ter plaatse doen B. en W. hun best de werkloosheid te bestrijden. Waar nu alles is gedaan èn door Overheid èn door de getroffenen zelf, dan hebben we als christenmannen het hoofd te buigen. Ook de gemeente maakt een moeilijken tijd dcor en 't jaar 1937 zal ook voor haar nog een moeilijk jaar zijn. Echter in ons hoofdbedrijf, de bloembollenteelt, openen zich aan den horizon nieuwe pers pectieven en ais we ons daarin niet bedrie gen, dan zal Lisse daarvan ook het eerste profiteeren. Hopen we dus, dat ge blijft wat ge zijt en dat ge in de toekomst vast beraden en met meer optimisme tegemoet gaat. Weet ook, dat de Gemeentelijke Over heid het zeer op prijs stelt, dat dit gebouw weer ter uwer verpoozing is geopend. Nadat de voorzitter den Burgemeester had bedankt voor zijn optimistisch woord en zijn vertrouwen had uitgesproken, dat het Gemeentebestuur alles in 't werk stelt den nood te lenigen, verkreeg de zeereerw. heer Pastoor het woord. Deze zeide niet alleen te zijn gekomen als Pastoor, doch ook als plaatsvervanger van den Geest. Adv., Kapelaan Schotten, die verhinderd was. Na het optimistisch woord van den Burgemees ter, aldus de Pastoor, wil ik een enkel woord tot U spreken en de beproeving der werkloosheid, welke zoovele gezonde katho lieke mannen en jongelingen heeft getrof fen, bezien uit een geestelijk oogpunt. De stoffelijke nooden, waaronder gij allen ge bukt gaat, maken het leven nog zwaarder. Maar Z.Eerw. deed in een mooi betoog uit- komenj dat lijdende menschen nu juist niet altijd ongelukkige menschen zijn, want als ge dit lijden goed weet te beschouwen, dan zijt ge van meer belang voor de Maat schappij, dan zij die met geen beproevingen Al sinds 1933 dringen Ged. Staten er bij den gemeenteraad op aan met betrekking tot den vleeschkeuringsdienst met de ge meenten Valkenburg, Rijnsburg en Katwijk een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. De reden, dat deze regeling nog al tijd niet tot stand is gekomen, ligt hierin dat Noordwijk niet bereid is hierin een bepaling op te nemen, waaarin zou worden vastgelegd, dat, wanneer er na instelling van een kring Katwijk (waartoe dan ook Noordwijk zou behooren) een centrale slachtplaats zou worden opgericht, die dan te Katwijk zou worden gevestigd. De gemeenteraad heeft zich daar steeds tegen verzet. Inmiddels zijn door het Kon. besluit van 30 September de vier genoemde gemeenten aangewezen als gemeenten, die den vleesch keuringsdienst gezamenlijk moeten regelen en, indien niet binnen drie maanden na 30 September een regeling is tot stand geko men, hebben Ged. Staten de bevoegdheid de gemeenten een regeling op te leggen. Wel zijn voor het samen gaan met de drie andere gemeenten de noodige regelen vastgesteld, maar over de plaats van een eventueel abattoir is geen bepaling opge nomen. B. en W. schrijven aan den raad dat er geen verandering mag worden gebracht in de eenmaal gevolgde gedragslijn. De tegenwoordige dienst oefent zijn taak ook niet uit in een centrale slachtplaats en functionneert toch goed; dit kan naar B. en W. meenen ook het geval zijn, als Noord wijk voor den keuringsdienst aan den kring Katwijk wordt toegevoegd. Deze toestand bestaat in de practijk als sedert het hoofd van den dienst tevens optreedt als tijde lijk hoofd in den kring Katwijk. B. en W. achten het niet verantwoord, in dien de gemeente zich thans reeds ging vastleggen ten aanzien van de plaats van een centraal abattoir. NOORD WIJKERHOUT. Het verdrinkinsongeval. Inzake het droevige verdrinkingsonge val van eenige dagen geleden meldt men ons nog nader, dat de personen, die bij de verdronken jongeman op het strand wa ren, dezen onmogelijk hadden kunnen red den, daar ze geen van allen konden zwem- Vertrokken: W. Ch. Meijnink naar Velp. A. P. P. Kuivers, naar Leiden. W. de Jong, naar Katwijk aan den Rijn. M. G. van Denzen, naar 's-Hertogen- bosch. W. van der Slot, naar Arcen. C. M. Warmerdam, naar Maastricht. J. A. Houniet, naar Amsterdam. C. E. van Berkel, naar Noordwijk. E. J. A. Flink, naar Amsterdam. E. G. Nulen, naar Klundert. M. C. J. Grüter, naar Vin- keveen. J. A. van Eeden, naar Lisse. W. M. J. Kuilman, naar Limmen. M. A. van Gijlswijk, naar Noordwijk. J. Heemskerk, naar Noordwijk. Fr. Smit, naar Lisse. M. C. van den Berg, naar Noordwijk. A. A. C. Toland, naar Haar lem. Jac. L. Tetteroo naar Voorhout. C. P. M. Akkermans naar Blaricum. A. H. van Dam, naar Noordwijk. Th. van der Ploeg, naar Leiden. P. H. van Leeu wen, naar Wijk aan Zee. W. N. H. van der Steen, naar Hillegom. C. M. Neder stigt, naar Overveen. J. van den Berg, en gezin, naar Lisse. Th. H. M. Imming, naar Warmond. W. Pompe, naar Noord wijk. C. P. M. Hulsebosch, naar Haar lem, Spaarndam. H. Q. Pennings, naar Haarlem. J. I. A. Dobbe, naar Noordwijk. C. A. van Os, naar Rotterdam. C. M. 61. Zoo'n spinneweb is samengesteld uit kleverige draad- 62. Zoodr« de spin de ruk voelde en merkte, dat er iets jes met duizenden kleine bolletjes erop. Dat is om de maken in het net was gekomen, snelde ze toe. Toen ze echter zag, dat de vliegen er aan vast blijven kleven. Maar nu zat er dat het geen vlieg was, bleef ze op een afstand en beduidde geen vlieg in het web, maar professor Slim. den professor dat hij niets te vreezen had. Het was een hee!e toer voor den man om zich uit het kleverig goedje te be« vrijden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10