MAANDAG 7 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 FEEST OP HET MELAATSCHEN-EILAIND MOLOKAI JUBILEERT. Pater L. Lejeune S.M., een der beste Missionarissen van de Fidji- eilanden en sedert 1901 oorrespon dent van Agentia Fides in Ocea- nie, vertoeft sedert November 1935 op Molokai. De vreeselijke me- laatsohheid, waardoor hij is aan getast, heeft hem niet ontmoedigd: nu hij zijn Missionariswerk niet meer kan verrichten, gaat hij voort om zijn Aapostolaat te vervullen door zijn pen, zijn gebed en zijn lijden. In onderstaande brief geeft deze onvermoeide strijder een beknopt overzicht van het moeilijke werk, dat door eenvoudige kloosterzus ters onder de melaatschen op Molo kai werd tot stand gebracht. Den 2 9 en November 1911 zetten twee Zusters van het Gezelschap van Maria uit het Bisdom Autun, haar voet op Molokai, het eiland der Melaatschen. Mgr. Vidal, de Apostolisch Vicaris, had de beide religieusen vanaf Levuka verge zeld naar deze plaats, die het tooneel zou worden van één doorloopende reeks van zelfs opofferingen en heldenmoed. Drie uren had de „Vola Siga", het motorbootje van den Bisschop, noodig gehad om dezen afstand af te leggen. De twee eerste Zus ters betraden het onbeschaafde, onbewoon de eiland Molokai. Dit kleine stukje grond bleek een uiterst sterk geaccidenteerd ter rein te bezitten. Slechts 4 K.M. lang en 1% K.M. breed bedroeg de hoogste top niet minder dan 300 Meter. Vroeger had hier een inlandsche stam gewoond, doch door talrijke ziekten en epi- demiën was deze zoo goed als uitgestorven. De enkele overlevenden waren overge bracht naar Ovalau, een grooter eiland. Een tijdlang was het eiland eigendom van een Europeaan, die er katoen ging planten, maar hij heeft er geen geld verdiend en hij is arm naar Europa teruggekeerd. Later besloot de regeering op Molokai alle melaatschen van de kolonie bijeen te brengen. Een groot aantal van deze onge-* lukkigen was reeds ondergebracht in een kolonie op het einlandje Mbenga. Mgr. Vidal wees de Zusters op de schoon heid van de natuur, doch deze bekommer den zich weinig hierom. Haar gedachten gingen naar het doel, dat zij hier hoopten te bereiken. De zusters werden verwelkomd door de gouvernementsarts, een Iersch Protestant. Zouden zij met hem kunnen samenwer ken? Onmiddellijk na hun aankomst wer den zij tewerk gesteld in een groot hos pitaal, terwijl ze nooit een cursus in ge zondheidsleer of ziekenverpleging gevolgd hadden. Doch zij verrichten haar werk met blij heid, toewijding en iin den geest van ge loof. Geldelijke steun werd door de regee ring verstrekt, maar deze middelen moes ten besteed worden om een nog beteren toe stand te scheppen voor de zieken, die spoe dig in groote getale kwamen. Ondanks de vele moeilijkheden die de Zusters persoonlijk en in hun werkkring ontmoetten, bleven zij haar arbeid onver moeid voortzetten en haar vertrouwen werd niet beschaamd. Dokter Hall bleek een voorkomend per soon te zijn, en een uitstekend organisator. Onder zijn leiding groeide de melaatschen- kolonie enorm uit en er heersohte een voor beeldige discipline. De zusters, die met de verpleging der melaatschen niet bekend waren, hadden zich na eenigen tijd spoedig hierin bekwaamd. Zij mochten zelfs het genoegen smaken te hebben bijgedragen aan de genezing van verschillende patiën ten. Eindelijk kregen zij van de regeeriiig toe stemming om Molokai te verlaten, wan neer dit noodig bleek, om eenigen tijd rust te kunnen nemen en om hun eigen geeste lijk leven op peil te brengen. Reeds heel spoedig hadden zij hulp ge kregen van twee inlandsche zusters, later volgden nog andere religieusen. De autoriteiten waren hoogst voldaan over de resultaten die in deze melaatschen- kolonie werden bereikt. Van alle eilanden der kolonie kwamen de patiënten. Werd met 40 melaatschen begonnen, spoedig nam dit aantal toe: in 1912 bedroeg het aantal patiënten 154, en op het einde van 1913 reeds 177. In 1933 bedroeg het aantal verpleegden 1365. Ongeveer 235 ge heel genezen patiënten zyn weer van Mo lokai vertrokken. De melaatschen worden verpleegd door 15 Europeesche en 11 Inlandsche zusters. De twee eerste religieusen zijn door een jongere generatie vervangen, maar één van haar verblijft nog op Molokai, omdat zijzelf door de verschrikkelijke ziekte is aangetast. Ondanks haar 50-jarigen leeftijd en de moeilijkheden, die de ziekte veroor zaakt, blijft de moedige religieuse haar me dezusters met raad en daad terzijde staan. Zij is nog steeds belast met het toezicht van de vrouwen-afdeeling, die 180 ver pleegden telt van allerlei ras en geaard heid. Men begrijpt de tweevoudige zware taak, die de zieke zuster hier te vervullen heeft.- Over enkele dagen zal de kolonie met haar aalmoezenier, Pater Gonnet, haar di recteur dr. Austin D'Exter, met haar per soneel en 580 melaatschen het zilveren Ju bileum vieren. Met dankbaarheid ziet men terug op de zegen, die God aan het werk schonk, men is hoogst erkentelijk voor de hulp en steun, BINNENLAND Prins en Prinses te Berlijn Aan het ziekbed van Prinses Armgard PRINSES JULIANA EN PRINS BERNARD NAAR BERLIJN VERTROKKEN. Prinses Juliana en Prins Bernard zijn Zaterdagavond om 6.51 uur met den nacht trein naar Berlijn vertrokken, teneinde een kort bezoek te brengen aan Prinses Arm gard, de moeder van Prins Bernard, die, zooals gemeld, ongesteld is. H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard hebben gisteren te Berlijn ver toefd om een bezoek te brengen aan 's Prin sen moeder, Prinses Armgard, die hier ge nezing zoekt van een lichte ongesteldheid. Met den nachttrein arriveerde het ver loofde paar gisterochtend kort na 7 uur op het station Zoölogische Garten, waar de Nederlandsche gezant te Berlijn, graaf Van Limburg Stirum, en de legatiesecreta ris, de heer E. Star Busmann, ter begroeting aanwezig waren. De Prins en de Prinses werden begeleid door E. H. Juckema van Burmania Baron Rer.gers van Warmenhui- zen en jkvr. M. J. baronese van Heemstra. In het ziekenhuis, waar Prinses Arm gard wordt verpleegd, werden de hooge gasten welkom geheeten door'den direc teur en onmiddellijk in de kamer van de patiënte geleid. Geruimen tijd bleven de Prins en de Prinses bij prinses Armgard, wier gezondheidstoestand gelukkig zien der oo gen verbetert. Prinses Juliana en Prins Bernhard ge bruikten de lunch in de stad en dronken middags op het Nederlandsch gezant- hap in de Rauchstrasse, thee, om vervol gens nog een afscheidsbezoek aan Prinses Armgard te brengen. Zij zullen hedenavond met den nachttrein weer naar Nederland terugkeeren. Ofschoon het bezoek van het vorstelijk paar ook in de Berlijnsche bladen was aan gekondigd, voltrok zich de aankomst op het station geheel onopgemerkt en bleef het in cognito, zooals gewenscht, volkomen be waard. Het zal nog eenigen tyd duren, voor de Prinses, die in het Franziskus-Kranken- haus in de Burggrafenstrasse verpleegd wordt, het ziekenhuis zal kunnen verlaten. De uitnoodiging van H. M. de Koningin, het Kerstfeest in Nederland bij Haar te komen vieren, zal Prinses Armgard dien tengevolge waarschijnlijk niet kunnen aan nemen. TERUGKEER UIT BERLIJN. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn hedenmorgen omstreeks 10 uur met den nachttrein uit Berlijn in de Koninklijke Residentie teruggekeerd. Op het eerste perron en buiten het ge bouw van het station Staatsspoor bestond vrij veel belangstelling van de zijde van het publiek. Vijf minuten over 10 reed de Mitropa- slaapwagen precies voor den ingang van de koninklijke wachtkamer. Het vorstelijk paar werd luide toegejuicht. Bij aankomst en ook toen de auto met den koninklijken standaard wegreed bracht men Prinses en Prins een hartelijken groet. Het gevolg van H. K. H. bestond uit: E. H. Juckema van Burmania, baron Rengers van War menhuizen, dienstdoend grootmeester en jonkvxouwe M. J. Baronesse van Heemstra, hofdame van de Prinses. Prinses Juliana en Prins Bernhard bega ven zich naar het paleis Noordeinde. Prinselijk Huwelijk URE VAN DANKZEGGING EN GEBED. Ter gelegenheid van het prinselijk huwe lijk zullen, naar wij vernemen, al de kerk genootschappen in Nederland hun leden samenroepen tot een ure van dankzegging en gebed, hetzij op den dag voorafgaande aan het huwelijk, hetzij op den trouwdag zelve. GESCHENK DER „DAMES VAN 1909." Spoedig na het bekend worden van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana heeft zich een comité gevormd (secreta resse mej. Th. Vierling, Regentesseplein 21 Den Haag) om gelden in te zamelen onder de Nederlandsche dames, geboren in 1909 het geboortejaar van Prinses Juliana, ten einde H. K. H. bij Haar huwelijk een ge schenk aan te bieden. Het huwelijksgeschenk van de „Dames van 1909" zal bestaar in een gedreven zil veren vaas, ontworpen door het bureau Hiemstra en Evenblij te Voorburg. Bij de aanbieding zal de vaas gevuld zijn met witte orchideeën. Het huwelijksgeschenk van de „Dames van 1909" zal voor belangstellenden te bezichtigen zijn op Donderdag 17 Decem ber van 12 tot 4 uur in het bloemenma gazijn van den heer W. B. Teunissen, Val- kenboschplein 10, Den Haag. die het koloniaal bestuur verleende voor de machtige geestelijke en finantieele steun, die men van ver over de wijde zeeën mocht ontvangen. Op dit kleine eiland, verloren in het wij de water van den Oceaan is Gods zegen duidelijk kenbaar nedergedaald en bloeit er het geloofsleven onder deze ongelukki ge en misdeelde leden der H. Kerk. Een Prinses Juliana-Comité te Gent (België). Naar onze correspondent te Brussel ons meldt is te Gent een comité opgericht met het doel op 9 Januari, bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernard von Lippe, een groot feest te orga- niseeren voor al de Nederlanders, welke in de provincie Oost-Vlaanderen verblijven. De consul der Nederlanden te Gent heeft het eere-voorzitterschap van dit comité aan vaard. AVONDONTVANGST IN HET RIJKS MUSEUM. De burgemeester van Amsterdam en mevrouw De Vlugt hebben het voorne men, ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, op Donderdag 7 Januari 1937 een aantal inge zetenen tot een avondontvangst in het Rijksmuseum uit te noodigen. DE BEëEDIGING VAN PRINS BERNHARD Naar gemeld wordt, ligt het in de bedoe ling, de beëediging van Prins Bernhard, in zijn rang bij de Koninklijke weermacht, op nader te bepalen datum te doen ge schieden bij een garnizoensparade, onder .leiding van den gouverneur. BESCHIKBAARSTELLING VAN BELAS- TINGKAARTEN VOOR KORTEN TERMIJN. In verband met de huwelijksfeesten. Op een door den Bond van bedrijfsauto houders in Nederland, tot den minister van financiën gericht verzoek, om in verband met de a.s. huwelijksfeesten belastingkaar- ten voor korte termijnen te willen afge ven, heeft voornoemde minister medege deeld, machtiging te hebben verleend tot afgifte voor touringcars (autobussen), als mede voor personenauto's welke voor de verhuur worden gebezigd, van belasting- kaarten, geldig voor ten hoogste 24 dagen en wel van 18 December 1936 tot en met 10 Januari 1937, tegen betaling van 1/15 van de belasting over een vol jaar. ROTTERDAMS CHE LEENING VAN 7.500.000. De aanbieding van de Twentsche Bank ingetrokken. Van de Twentsche bank was bij den ge meenteraad van Rotterdam een aanbieding ingekomen inzake een leening van 7.500.000 4 pet. Die aanbieding is in de raadsvergadering van 26 November in han den van B. en W. gesteld om preaadvies. Thans wordt onder de bij den raad in gekomen stukken een brief van de Twent sche bank vermeld, waarin wordt meege deeld, dat bovengenoemde aanbieding be trekking had op de leening van 7.500.000, waarover in de raadsvergadering van 26 November een beslissing is genomen. B. en W. stellen voor dezen brief voor kennisgeving aan te nemen, daar hij intrek king van de oorspronkelijke aanbieding impliceert. HOOGERE PRIJZEN STROOP EN DRUIVENSUIKER. Verlaging der crisisheffingen thans wederom urgent geworden. Naar het „Hbld." verneemt zijn heden de prijzen van druivensuiker (massé) verhoogd met 55 cents, van blanke stroop met 80 cents en van confiseursstroop met 25 cents. Met het oog op de belangen van den con sument en van de verwerkers (bakkers, fabrikanten van koek, banket, limonade, jam enz.) dienen thans de crisisheffingen op deze producten, welke 2.75 bedragen, te worden verlaagd, overeenkomstig het door de regeering uitdrukkelijk aangekon digde streven om prijsstijgingen zooveel mogelijk te compenseeren door heffings- verlagingetn. HET ONTSLAG AAN 60-JARIGE HOOFDAMBTENAREN TE AMSTERDAM. Thans het desbetreffende voorstel in het gemeenteblad. Het gemeenteblad van Amsterdam bevat thans het voorstel van Burgemeester Wethouders, om in aansluiting aan raadsbesluit in zake het verleenen van eer vol ontslag aan de ambtenaren, die in 1936 den leeftijd van 60 jaar bereiken, bereikt of overschreden hebben en 25 voor pensioen geldige dienstjaren kunnen aanwijzen, de zen maatregel eveneens te nemen voor de hoofdambtenaren, die hiervoor in de ter men vallen. De hoofdambtenaren, die zij voor eervol ontslag voordragen, zijn de heeren: L. Heijermans, directeur van den Ge meentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst; ir. A. Kepler, directeur van den Gemeentelijken Woningdienst; dr. J. F. van Oss, gemeentelijk inspecteur; (nog niet door ons genoemd); R. P. van Royen, directeur van de Gemeentewaterleiding; J. P. van der Tak, directeur van de Stads-bank-van- leening en D. van Vugt, directeur van de Wasch- en Schoonmaak-, Bad- en Zwemin richtingen. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 612 December vastgesteld op 0.80 per K.G., behoudens tusschen- tijdsche wijzigingen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De electrificatie. Met het oog op de electrificatie van het middenvak van de Nederlandsche Spoor wegen zal worden begonnen met de oplei ding van ongeveer 80 onder-machinisten tot wagenbestuurder bij de electrische tractie. De opleiding zal geschieden aan een daar- i voor in te stellen cursus. HER-SCHOLING VAN OUDERE WERKLOOZEN Die anders moeilijk in het bedrijfsleven konden worden opgenomen Door de gewijzigde monetaire verhou dingen valt in verschillende bedrijven ver ruiming "van de werkgelegenheid waar te nemen Echter blijkt ook, dat in sommige gevallen verschillende arbeiders niet ge makkelijk in hun vroegere vak weer kun nen gaan werken, omdat zij met nieuwe bedrijfseischen niet voldoende vertrouwd zijn, dan wel door de langdurige werkloos heid min of meer ontschoold zijn. Aangezien het van het grootste belang is, dat gepoogd wordt, deze arbeiders weer in hun vak te doen terugkeeren, heeft de Minister van Sociale Zaken nagegaan, wat ten deze kan geschieden, omdat het voor den betrokkene en voor de gemeenschap van groot belang is, dat, waar mogelijk,, voorzieningen worden getroffen. Het bleek reeds mogelijk, regelingen te treffen ten bOhoeve van sigarenmakers in de ge meente Culemborg en van diamantbewer kers te Amsterdam. De Minister van Sociale Zaken achtte het noodzakelijk, dat deze zaak in breeder verband zou kunnen worden beoordeeld en voorbereid. Daarom heeft hij aan sub commissie 1: opneming in het bedrijfsle ven, van de Rijkscommissie van advies in zake het vraagstuk der jeugdwerkloosheid verzocht om, hoewel de commissie in het leven is geroepen met het oog op de pro blemen, speciaal de jeugdwerkloosheid be treffende, haar aandacht mede te willen vestigen op de harscholing van oudere werkloozen. De commissie heeft zich be reid verklaard, deze nieuwe taak op zich te nemen. De Minister heeft het verzoek aan deze subcommissie gedaan, omdat daarin zitting hebben, naast eenige hoofdambtenaren, die uit hoofde van hun functie met zaken als deze in aanraking komen, vertegenwoordi gers van de groote werkgevers- en werk nemers-centrales. Minister Slingenberg heeft thans de briefwisseling tusschen hem en de sub commissie ter kennis gebracht van de in de commissie vertegenwoordigde werkgevers- en werknemers-centrales, met verzoek, in eigen kring aan deze aangelegenheid volle aandacht te willen schenken en hem elk geval, dat zich mocht voordoen mede te deelen, opdat zoo mogelijk voorzieningen kunnen worden getroffen. VERLAGING INVOERPRIJSVERSCHIL VISCH- EN DIERMEEL. Naar var. officieele zijde wordt medege deeld, zal het invoerprijsverschil voor ge droogde visch, gedroogd vleesch en ge droogd bloed, alsmede voor alle soorten visch-, walvisch-, diervleesch-, beender-, vleeschbeender- en bloedmeel met ingang van 7 December worden verlaagd van i 1.50 op 0.75 per 100 kg. In overeenstemming hiermede wordt met ingang van 7 December de vergoeding over genoemde producten, waarvan ten genoegen van de Nederlandsche Meelcentrale wordt aangetoond, dat zij verwerkt in of tot meng voeders zijn uitgevoerd, eveneens verlaagd van 1.50 op 0.75 per kg. Alle restitutiebedragen zijn dienovereen komstig met ingang van 7 December ver laagd tot 0.75 per 100 kg. Bovendien is nog in overweging, over ab normale voorraden, overeenkomstig nader vast te stellen regelen, een vergoeding ten bedrage van 0.75 per 100 kg. te verleenen. Belanghebbenden dienen zich daartoe ten spoedigste in verbinding te stellen met de Nederlandsche Meelcentrale en aan die centrale opgaven te verstrekken van de juiste grootte hunner voorraden na afloop der expeditiewerkzaamheden op 5 Decem ber, gesplitst naar soort, alsmede naar bin- nenlandschen dan wel buitenlandschen oor sprong. DE ST. MAARTENSKERK TE ZALTBOMMEL. Vorstelijke gift van dr. A. en G. Philips. In een Zaterdagmiddag gehouden spoed- vergoedering van den gemeenteraad van Zaltbommel heeft de burgemeester N. F. Cambier van Nooten medegedeeld, dat hij een brief heeft ontvangen van dr. ir. G. L. F. Philips te 's-Gravenhage en dr. A. F. Philips te Eindhoven, waarin dezen het nog ontbrekende bedrag voor de algeheele restauratie van de St. Maartens kerk, zijnde ongeveer 27.000 ter beschik king van het gemeentebestuur stellen. De gemeenteraad heeft daarna besloten een motie van dankbetuiging telegrafisch ter kennis van de schenkers te brengen. Toen het heuglijk feit bekend werd, werden van alle openbare gebouwen te Zaltbommel de vlaggen geheschen en werden de kerkklokken geluid. Er heerscht in het plaatsje over deze prachtige Sint Nicolaasverrassing groote vreugde. GELEIDING BIJ AVOND OP DE SPECIALE AUTOWEGEN. Onderzoek van den A.N.W.B. op den nieuwen weg Den HaagUtrecht. Zooals tal van automobilisten thans weer dagelijks ondervinden is het, vooral bij regen en mist, dikwijls uiterst moeilijk bij donker na te gaan of men werkelijk nabij den rechterkant van den weg rijdt. De wegendienst van A.N.W.B. was in de gelegeheid het thans vrijwel gereed zijnde gedeelte VoorburgNootdorp van den nieuwen rijksweg no. 12 den HaagUtrecht bij avond te berijden en te ervaren welke maatregelen door den rijkswaterstaat voor de geleiding van het verkeer, welke natuur lijk op dezen autoweg van het hoogste be lang is, zijn getroffen. Ter weerszijden van de beide gescheiden verkeersbanen één voor iedere richting zijn op afstanden van 40 meter in de bermen de bekende witte bermplankjes met afgeschuinden zwarten kop aangebracht. Die ter rechterzijde zijn daarbij voorzien van driehoekige, lichtroode reflectoren, welke in de bundels der koplichten reeds van grooten afstand oplichten. Hier is dus terecht het beginspl aangehouden, rood licht moet links voorbij gereden worden. Op en kele speciale punten zijn ook aan de lin kerzijde reflectoren aangebracht, maar deze kaartsen, wederom geheel logisch, wit licht terug. Een verdere geleiding verschaffen de be- klinikerde 50 centimeter breede kantstroo- ken van de 6 meter breede betondekken. Beter nog dan deze geven daarbij de van een grindverharding voorziene zijbermen, door hun gunstige lichtreflecteerende eigen schappen, de grens van de rij baan verhar ding aan. De A.N W.B.-wegendienst kon constatee- ren dat ook bij buitengewoon zwaren regen val de geleiding bij donker op den nieuwen autoweg van dien aard is, dat in dit opzicht hooge snelheden bij behoud van de veilig heid mogelijk zijn. Daarbij viel op dat de roode reflectoren geen aanleiding tot oog- vermoeidheid geven, terwijl een voorbij rijdende auto behalve aan zijn achterlicht, direct ook aan den onderbreking in de lange rij van roode kaatslichten te onderkennen valt. UIT DE HERV: (GER.) STAATSPARTIJ. Het uittreden van den heer B. G. Peereboom Naar ons wordt medegedeeld, vindt het heengaan van den heer B. G. Peereboom, den vooimaligen secretaris der Hervormde (Gereformeerde) Staatspartij uit deze par tij zijn verklaring in een conflict van be doelden heer met het geheele overige be stuur der H. G. St.p. Dit had namelijk be sloten, voor de komende verkiezingen de plaatsing van ds. C. A. Lingbeek, het zit tende lid, als nummer één van de candida- tenlijst te bevorderen. Ten gevolge van on juiste en onvolledige inlichtingen door den heer Peereboom heeft daarna de provin ciale afdeeling Zuid-Holland een ander nummer één gesteld. Dit heeft geleid tot een conflict met het geheele hoofdbestuur. 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 1ste lijst Trekking: van Maandag 7 December 1936 Hooge Prijzen 20.000.— 12733 5.000.— 10649 1.500.— 1484 1.000.— 5700 6084 6662 400.— 12957 15787 18384 18654 200.— 3292 7016 1001763 4595 15185 16097 18534 18653 500 517 864 87b 1093 1104 1369 1378 1675 1692 1967 1979 2062 2066 2376 2425 2662 2680 2827 2864 3070 3105 3323 3361 3613 3620 3742 3765 3985 3992 4110 4130 4279 4284 4439 4447 4791 4803 4917 4921 5280 5288 5496 5535 5879 5910 5985 5991 6095 6096 6267 6332 6452 6481 6633 6648 6797 6805 6942 6950 7040 7130 7343 7345 7671 7772 7987 8005 8232 8248 8465 8501 8738 8744 8959 8971 9274 9346 9545 9618 9783 9800 9971 9979 0196 10224 10449 10482 10612 10626 10733 10740 11127 1U36 11368 U374 11505 11543 11753 11781 11920 11958 12080 12089 12339 12376 12630 12642 12888 12889 13008 13042 13427 13436 13733 13742 13884 13900 14199 14249 14628 14635 14819 14821 15062 15064 15274 15315 15381 15426 15588 15593 15801 15821 16056 16060 16229 16352 16567 16583 16882 16913 17158 17169 17370 17381 17478 17498 17635 17643 17963 17989 18361 18370 18454 18472 13663 18706 18935 19030 19166 19192 1S481 19496 19593 19618 19774 19777 20035 20075 21-303 20308 20517 20577 20840 20856 20963 20984 Prijzen 75 133 254 258 434 435 567 577 910 1015 1175 1188 1409 1452 1732 1804 1994 2001 2077 2101 2442 2529 2701 2740 2919 2928 3109 3180 3370 3405 3642 3647 3800 3858 3993 4038 4179 4183 4286 4306 4534 4586 4805 4837 4990 5006 5301 5310 5645 5661 5933 5939 6011 6014 6125 6168 6346 6358 6483 6488 6689 6721 6806 6833 6957 6959 7155 7156 7401 7428 7810 7858 8103 8114 8317 8330 8537 8566 8757 8859 9002 9034 9354 9363 9624 9652 9346 9899 10001 10034 10225 10291 10486 10516 10641 10646 10885 10891 11164 11249 11395 11415 11588 11615 11806 11809 11959 U983 12093 12105 12405 12459 12667 12671 12913 12926 13070 13075 13521 13530 13769 13770 13925 13931 14281 14317 14671 14703 14882 14891 15067 15069 15333 15342 15428 15440 15643 15693 15829 15866 16078 160S3 16358 16392 16624 16648 16917 16919 17182 17237 17391 17421 17546 17565 17726 17754 18069 18074 18372 18385 18512 18585 18718 18723 19065 19070 19207 19213 19517 19518 19647 19675 19788 19794 van 30. 195 213 232 260 278 448 452 645 729 1019 1021 1317 1344 1469 1470 1828 1867 2019 2035 2155 2160 2578 2632 2771 2792 2929 2937 3192 3242 3428 3451 3659 3673 3881 3892 4078 4035 4189 4190 4366 4399 4591 4679 4873 4890 5016 5127 5373 5412 5664 5734 5954 5956 6025 6034 6171 6178 6388 6417 6501 6523 6748 6764 6873 6885 6991 6996 7254 7277 7484 7605 7863 7864 8117 8140 8335 8343 8651 8671 8865 8896 9055 9069 9429 9475 9653 9663 9909 9910 10055 10072 10332 10379 10548 10570 10690 10704 10903 U035 11250 U252 11416 11459 11668 11706 11818 11844 12007 12014 12184 12229 12580 12583 12739 12744 12929 12964 13139 13157 13629 13671 13772 13803 13932 13935 14379 14402 14711 14759 14980 15019 15214 15244 15346 15349 15478 15502 15709 15712 15954 15956 16114 16163 16488 16492 16677 16714 16924 16995 17256 17281 17440 17466 17595 17597 17916 17922 18095 18212 18416 18441 18589 18598 18724 18806 19095 19108 19256 19334 19520 19551 19679 19731 19878 19945 20109 20224 20358 20439 20712 20759 20914 20924 306 311 463 488 750 822 1031 1092 1354 1360 1498 1551 1886 1941 2041 2050 2252 2253 2640 2642 2797 2821 3007 3066 3275 3305 3514 3556 3710 3714 3925 3946 4086 4091 4244 4250 4404 4417 4737 4773 4899 4903 5215 5241 5430 5488 5842 5856 5970 5972 6037 6061 6221 6231 6419 6443 6548 6613 6776 6786 6889 6901 7012 7018 7320 7325 7642 7658 7936 7937 8158 8185 8398 8415 8676 8712 8941 8955 9127 9256 9514 9528 9738 9745 9917 9926 10076 10134 10391 10437 10588 10611 10709 10710 11081 U123 11335 11366 11490 11504 11729 U740 11879 11887 12073 12078 12237 12271 12589 12625 12749 12842 12977 12983 13231 13285 13686 13716 13836 13858 13959 13969 14404 14544 14763 14800 15029 15041 15250 15258 15361 15378 15512 15527 15735 15793 15975 16011 16184 16187 16525 16565 16728 16876 17021 17030 17293 17319 17473 17476 17607 17613 17939 17946 18297 18330 18445 184G2 18624 18628 18863 18887 19110 19122 19399 19470 19564 19586 19745 19772 19949 19976 20227 20235 20477 20487 20813 20836 20950 20954

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7