MAANDAG 7 DECEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente vergaderde he denmiddag te 2 uur onder voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Aanvankelijk presideerde wethouder Splinter. Na behandeling der Ingek. Stukken wordt overgegaan tot de agenda. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, den heer M. Dubbeldeman. De heeren Wilbrink, Hessing en Lombert worden belast met het onderzoek en advi- seeren daarna tot toelating. Aldus wordt besloten. 2. Prae-advies op het verzoek aan F. Nuys om ontslag als tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. Goedgekeurd. 3. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. De heer v. Eek (S.D.A.P.) hieft er be zwaar tegen, dat een van de voorgedrage nen niet in Leiden woonachtig is. Dat is over 't algemeen ongewenscht. De heer W i 1 m e r (R.K.) wijst erop, dat er ook rekening moet worden gehouden met de belangen van niet-Leidenaren bij het Middelb. onderwijs. Daarom heeft spr. te gen deze voordracht geen bezwaar. De heer v. Eek (S.D.A.P.) geeft toe, dat men niet uitsluitend de Leidsche belangen in het oog moet houden. Maar spr. bestrijdt, dat daarvoor een niet-ingezetene van Lei den noodig zou zijn. Bij de stemming blijken 12 stemmen te zijn uitgebracht op den heer B. Moolen- burgh en 19 op den heer ir. F. Stokuyzen, zoodat de heer Stokhuyzen benoemd is. 4. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting. Benoemd wordt de heer B. Bouchier. 5. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. Benoemd wordt de heer drs. J. Smits uit Haarlem. 6. Benoeming van een leerares in wis-, natuur-, werktuigkunde en cosmographie aan de Hoogere Burgerschool voor Meis jes. Benoemd wordt mej. dra A. C. Bakker uit Amsterdam. 7. Benoeming van 5 leden der Commis- siën, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o., der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies, betreffênde de arbeids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst der gemeente Leiden (af tredend: de H.H. J. A. van der Reyden, P. M. van der Voort, J. H. Schüller, F. Eiker bout en H. Lombert). De aftredenden worden herkozen. 8. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissiën (aftredend: de H.H. A. van Rosmalen, J. J. Valentgoed, J. M. Vos, A. J. Schoneveld en Th. M. W. Ber gers). De aftredenden worden herkozen. 9. Prae-advies op het verzoek van P. W. Hasselbach om ontslag als Boekhou der-Directeur van de Stedelijke Werkin richting. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot verhuring van het win kelhuis Haarlemmerstraat no. 263, aan A. van Vliet, te Leiden. De heer Goslinga (A.R.) maakt aan merking op den z.i. te lagen huurprijs. De verlaging van een derde is te sterk. Wie heeft de huurwaarde van dat huis bepaald? De heer Coster (R.K.) meent, dat het huis niet verhuurd zal worden als men deze huurverlaging niet toestaat. De heer Bergers (RK.) wijst er op, dat de oorspronkelijke huursom vrij hoog Wethouder Splinter (C.H.) beaamt dat. Het huis is door een deskundige ge taxeerd. Wordt de huurprijs niet verlaagd, dan is het gevaar groot, dat het huis ge- ruimen tijd blijft leeg staan. De heer Goslinga (A.R.) vraagt nog, af de huurder garantie geeft, dat hij die 300.reparatie zal uitvoeren? Spr. wil dat als voorwaarde doen vastleggén. Daarna goedgekeurd. (De heer Goslinga wil geacht zijn te hebben tegengestemd). 11. Voorstel inzake vaststelling van de door de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon te betalen vergoeding voor het gebruik van de kan toorlokalen in de perceelen Nieuwe Mare Nis. 1315 en Lammermarkt Nis. 65a67a Goedgekeurd. 12. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en teelland. Goedgekeurd. 13. Suppletoire begiootingen, dienst 1935, van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Goedgekeurd. 14. Balansen en verlies- en winstreke- ningeni dienst 1935, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. Goedgekeurd. 15. Suppletoire begrootingen, dienst 1935 van het Grondbedrijf. Goedgekeurd. 16. Balans en verlies- en winstrekening dienst 1935, van het Grondbedrijf. Goedgekeurd. 17. Suppletoire begrootingen, dienst 1935 van den Reinigings- en Ontsmettingsdients. Goedgekeurd. 18. Balansen en verlies- en winstreke ningen, dienst 1935, van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Goedgekeurd. 19. Suppletoire begrootingen, dienst 1935, van het Gemeentelijk Radio-Distri butiebedrijf. Goedgekeurd. 20. Balans- en verlies- en winstrekening, dienst 1935, van het Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf. Goedgekeurd. 21. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1935. van de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest." Goedgekeurd. 22. Balans en verlies- en winstrekening dienst 1935, van het Openbaar Slachthuis. Goedgekeurd. 23. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1935, van de Gemeentelijke Hulp bank (Gemeentelijke Bank van Leening en Geldschietbank). Goedgekeurd. 24. Rekening, dienst 1935, van het Ge meentelijk Waschbureau. De heer Lombert (R.K.) maakt be zwaar tegen goedkeuring van deze rekening wegens den z.i. eigenaardigsn vorm van afschrijvingen van de nadeelige saldi voor verliezen van waschgoed. Wethouder V e r w e y (S.D.A.P.) ziet geen reden om de rekening daarom niet goed te keuren. Wanneer het juist is, wat de heer Lombert zegt, dan ligt het op den weg van gedeputeerden om een klacht in te dienen bij B en W. Lat is echter nog nooit gebeurd. De heer G r o e n e v e ld (S.D.A.P.) vindt de kwestie niet zoo ernstig, wat hij nader uitlegt. De bleekers moeten alleen vergoe den wat werkelijk is zoek geraakt. De heer Lombert (R.K.) merkt op, dat het reclameeren voor de bleekers zelf zeer moeilijk is. De rekening wordt goedgekeurd met 23 tegen 5 stemmen. Tegen: de heeren Lom bert, Coster, Bergers, Tobé, en Wilmer. 25. Rekening, dienst 1935, van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Goedgekeurd. 26. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1935. Goedgekeurd. 27. Voorstel inzake vaststelling van de exploitatievergoeding en vergoeding voor vakonderwijzers ex art. 101 van de L.O.- wet, over het jaar 1934. Goedgekeurd. 28. Voorstel tot vaststelling van de bij drage in de kosten van het bijzonder ver volgonderwijs over het jaar 1934. Goedgekeurd. 29. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de Gerefor meerde Schoolvereeniging tot aanscha fing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor U. L. O. aan de Hoogland- sche Kerkgracht 20a en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 30. Voorstel inzake bevordering van den Administratief-Hoofdambtenaar bij den dienst der Gemeentewerken W. H. den Hartogh. De heer Tobé (R.K.) heeft bezwaar te gen het voorstel om de bevordering te doen ingaan op 1 Juli jJ. en de periodieke ver hooging te vervroegen. Dat is z.i. niet noo dig. Er gaat een gerucht, dat men er op uit is, om de hoogere ambtenaren buiten kansjes te gunnen om ze schadeloos te stel len voor de salariskorting. Men* zou er haast aan beginnen te gelooven. De heer Schüller (S.D.A.P.) verde digt deze promotie en hoopt op terugwer kende kracht ook voor de gemeente-werk lieden. Wethouder Tepe (R.K.) zegt, dat er geen enkele reden is voor het gerucht. Er is maar één hoogere ambtenaar, die voor promotie wordt voorgedragen. De terug werkende kracht wordt voorgesteld op ad vies van de promotie-commissie. Alle pro moties van 1936 gaan trouwens op 1 Juli 1936 in. Daarna goedgekeurd. 31. Voorstel tot wijziging van den naam van de Oegstgeesterlaan en van dien van de Boerhaavestraat. De heer M anders (R.K.) wijst op de gevolgen van elke straatnaamwijziging, wat heel wat ongemak meebrengt. Vervol gens herinnert spr. eraan, dat er in Oegst- geest reeds een Boerhaavelaan is, die zelfs op Leidsch grondgebied doorloopt. De heer Eikerbout (A.R.) merkt op, dat er verschillende Binnenvestgrachten zijn. Kan de oude Boerhaavestraat niet om gedoopt worden in Binnenvestgracht? Dan zijn er weer zes. Wethouder Splinter (G.H.) gelooft niet, dat de bezwaren zoo groot zijn. Lel den heeft z.i. meer recht op Boerhaave dan Oegstgeest. Het is daar het Boerhaave- kwartier, terwijl geen enkele laan den naam van Boerhaave draagt. Het voorstel wordt goedgekeurd met 23 tegen 5 stemmen. Tegen: de heeren Lombert, Bergers, Schoneveld, Manders en Wilmer. Het voorstel-Elkerbout om de Boer haavestraat om te doopen tot le Binnen vestgracht; de le wordt dan 2e Binnenvest- gracht, wordt aangehouden. (Wordt vervolgd). REMMEN- EN LICHTWEEK VOOR WIELRIJDERS. Van 712 December a.s. zal er in onze gemeente door de Vereeniging voor Vei lig Verkeer met volledige medewerking van de politie een remmen- en lichtweek voor wielrijders worden gehouden. De bedoeling van deze week is om de wielrijders te herinneren aan het gevaar, dat hen bedreigt als het rijwiel niet aan de gestelde eischen voldoet en als de ver keersregelen niet nauwkeurig in acht ge nomen worden. Het rijwiel brengt het er bij aanrijdin gen meestal slecht af want door zijn lich te constructie is het bij botsingen niet op gewassen tegen andere vervoermiddelen als vrachtauto's, personenauto en tram, maar zelfs tegen een handwagen delft het 't onderspit. In Nederland zijn er zooals men weet op acht personen drie wielrijders. Meer dan de helft der weggebruikers staat dus dagelijks bloot aan de gevaren die den wielrijder bedreigen. Aan welke eischen het rijwiel moet vol doen? De Vereeniging voor Veilig Ver keer zal deze in deze week op groote schaal bekendmaken. Wij laten ze hieronder volgen: VAN ONZE ADVERTEERDERS. MAIS ON MARCEL. Hedenmiddag opent Maison Marcel, Nieu we Rijn 54, naast haar damessalon een heerenkapsalon. Modern ingericht als ook deze salon is, lijdt het geen twijfel, of ook de heeren zullen hierheen hun weg weten te vinden. Technische vakkennis en cou lante bediening, zietdaar de eerste ver- eischten, welke men hier in ruime mate zal vinden. 1. Een goede stuurinrichting. 2. Een krachtige rem, indien het rijwiel een vrij wielinrichting heeft. 3. Een goede bel. 4. Het ondereinde van het achterspat bord over een lengte van 30 c.M. helder wit. 5. Aan de voorzijde een lantaarn met helder geel of wit licht, dat niet verblin dend is (dus de stralenbundel kennelijk naar den weg gericht). 6. Aan de achterzijde op witte spatbord gedeelte óf een rood achterlicht óf een goede reflector (hoogstens 60 c.M. boven den grond). Een rood achterlicht is verre te verkiezen boven een reflector. Wij voegen hieraan tevens toe de ver keersregelen voor wielrijders: 1. Geef met gestrekten arm tijdig een teeken bij richtingverandering. 2. Geef met uw linkerarm door dezen op en neer te bewegen bijtijds het teeken, dat u gaat stoppen of gaat vaart vermin deren. 3. Geef op kruispunten en op punten van vereeniging van wegen aan den weg gebruiker, die u aan uw rechterhand heeft, voorrang en bij nadering van een voor- rangsweg ook aan het verkeer van links voorrang. 4. Geef alleen een belsignaal, als de vei ligheid van het verkeer dit bevordert. 5. Rijd op den weg zooveel mogelijk aan de uiterste rechterzijde. 6. Waar rijwielpaden zijn, maak daar van gebruik. 7. Sta alleen stil aan den kant van den weg, doch nooit zoo dat ge het verkeer be lemmert. 8. Bevorder- uw eigen veiligheid door u stipt te houden aan de verkeersregels. Kleurige aanplakbiljetten vestigen de aandacht op deze remmen- en lichtweek voor wielrijders. Strooibiljetten met wen ken voor wielrijders zullen in grooten ge tale worden uitgedeeld. De politie zal deze week in het bijzonder letten op de uitrus ting van het rijwiel, m.a.w. nauwlettend toezien of de rem goed is, of de stand van de lantaarns juist is, of de reflector goed geplaatst is enz., tevens zal extra gelet worden op de te geven verkeersteekens door wielrijders. Men zij gewaarschuwd en werke mede niet alleen uit eigen belang, maar men hebbe ook eerbied voor het leven van me- demenschen. De couranten hebben dagelijks haar „on gelukken-kroniek", maar blijkbaar gaat hiervan niet altijd meer de noodige waar schuwing uit; velen zijn helaas aan deze berichten gewoon geraakt en lezen ze niet meer. Dit is de reden, waarom de Vereeniging voor Veilig Verkeer een speciale remmen en lichtweek voor wielrijders houdt. Temidden van het drukke, jachtende le ven even de waarschuwing: „Wielrijders waakt voor uw eigen vei ligheid". Zorgt, dat uw rijwiel prima in orde is en neemt de verkeersregelen in acht. Het is allemaal in uw eigen belang en voor uw eigen veiligheid. Leidsche Speeltuinvereeniging „Zuiderkwartier". In de zaal van „Zomerlust" vierde Vrij dagavond j.l. bovengenoemde vereeniging, evenals andere jaren het vooral voor de jeugd, zoo vol vreugde tegemoet geziene St. Nicolaasfeëst. Om 5 uur opende de voorzitter, de heer Hetselaar dezen feestavond, met een woord van welkom aan alle aanwezigen, en bracht dank aan al diegenen, die hetzij door finan- cieelen of moreelen steun, dezen avond mo gelijk maakten. Spreker zeide, hoewel kort in het bestuur toegetreden, nu reeds te on dervinden, dat er voor het organiseeren van zulke feesten heel wat komt Kijken. Nadat hij het verzoek had gericht aan die aan wezigen die nog steeds geen lid of dorïa- teur(trice) van Zuiderkwartier zijn, zich alsnog op te geven, wenschte hij allen en vooral de kinderen een prettigen avond. Direct na deze opening bracht het Jazz- gezelschap „The Blue Rhythm Boys" door het spelen van toepasselijke Si Nicolaas- versjes er bij de kinderen de stemming in. Daarna volgde een voor kinderen en zelfs ouderen, zoo geliefde poppenkastvertooning „De drie Tooverbloemen" dooi „Oom Bart", den heer Devilee, in 3 bedrijven, dat na elk bedriji, zoomede dooi het na elk bedrijf uitreiken van versnaperingen luide werd toegejuicht. Onder het zingen van „Zie ginds komt de stoomboot" werd nu, door den voorzitter voorafgegaan, de goede Sint met zijn beide knechten binnengeleid, waarbij het menig kleintje zichtbaar bang te moede werd. Maar toen St Nicolaas rond ging en de kinderen toesprak, vierde de kinderlijke blijheid weer hoogtij. Dat het er wel eens Spaansch kan toe gaan, voor St. Nicolaas een knecht naar Holland kan meekrijgen, demonstreerde hij op het tooneel. Na nog een laatste tractatie, waarmee de kindtren huiswaarts konden gaan, sloot de voorzitter met een woord van dank, aan allen, die tot het welslagen van dit feest hadden meegewerkt, dezen feestavond. Zeker mag het bestuur, met voldoening op dezen avond terugzien. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Nicolaas, z. v. C. H. v. Teij- lingen en J. Neuteboom. Friederike, d. v. Chr. Sierat en M. A. Stum. Ondertrouwd: J.J Planje jm 23 j. en F. Eradus jd 24 j. H. v. Calcar jm 33 j. en T. P. W. Schmid jd 26 j. O v e r 1 e d e n: D. N. J. v. d. Paauw zn 11 mnd. VOOR LAATSTE BERICHTEN ZIE MEN PAG. 8, 2e BLAD. TELEGRAMMEN DE KONINGS-CRISIS IN ENGELAND Nog geen beslissing. BALDWIN. LONDEN, 7 Dec. (A.N.P.) In antwoord op een door Attlee gestelde vraag heeft Baldwin hedenmiddag in het Lagerhuis de volgende verklaring afgelegd: „Het verheugt mij de gelegenheid te hebben wederom een verklaring te kunnen afleggen over den toestand. Bij het overwe gen van den geheelen toestand is het ge weest en blijft het de vurige wensch van de regeering den Koning de meest uitge breide gelegenheid te verleenen de beslis sing af te wegen, die even direct zijn eigen toekomstig geluk als de belangen van al zijn on*®"-" ten omvat. Tegelijkertijd kan de regeering niet uit het oog verliezen, dat een belangrijk rek- Ken van den tegenwoordigen toestand van onzekerheid het gevaar met zich zou mee brengen van ernstige schade voor de na tionale en rijksbelangen en waarlijk, nie mand legt meer dan de Regeering den na druk op dit aspect van den toestand. Ge geven zekere verklaringen die afgelegd zijn ten aanzien van de betrekkingen tusschen de regeeringen en den koning, zal ik hier aan toevoegen, dat met uitzondering van de kwestie van het morganatische huwelijk, geen enkele raadgeving door de regeering is verstrekt aan den koning, met wien al mijn besprekingen streng persoonlijk en informeel zijn geweest. Deze kwesties zijn het eerst niet door de regeering, maar door den koning ^elf te berde gebracht in een gesprek met mij, en kele weken geleden, toen ik inlichtingen vroeg over zijn voornemen in het huwelijk te treden met mrs. Simpson op het oogen- blik, waarop zij vrij zou zijn. Het onderwerp is dus sedert eenigen eenigen tijd in de gedachten van den ko ning geweest en zoodra de koning tot een besluit zal zijn gekomen ten aanzien van den weg, dien hij wil volgen, zal hij daar van ongetwijfeld zijn regeeringen in dit land en in de dominions in kennis stellen. VILLA „LOU VIEI" BLIJFT GESLOTEN. Mevr. Simpson reisde met den particulier secretaris van den Koning. CANNES, 7 December. (A.N.P.) Villa „Lou Viei" blijft absoluut voor journalisten gesloten. Toch heeft men vernomen, dat mrs. Simpson heeft gereisd in gezelschap van den particulieren secretaris van den koning, Lord Bronlow. Zij zal eenigen tijd ten huize van den heer en mevrouw Rogers uitrusten, doch men weet niet, wat zij hierna zal doen. Op het vliegveld is men den geheelen nacht waakzaam gebleven, doch tot heden ochtend is geen enkel vliegtuig gekomen. INDIEN DE KONINGSKRONING NIET DOORGAAT. Verlies van 100 millioen pond sterling voor handel en industrie. LONDEN, 7 Dec. (A.N.P.) Het aan han del en industrie berokkende verlies, indien de kroning van den koning niet zou dopr- gaan, wordt geschat op een bedrag van 100 millioen pond sterling. De fabrikanten van aardewerk, vlaggen, galanterieën, papier handelaars, drukkers en kleermakers heb ben bij de feestelijkheden groot belang. Den sterksten terugslag zal de aardewerk-in dustrie van Staffordshire ondervinden. Hier v/orden 6 tot 8 millioen stuks aardewerk vervaardigd, waarin 80.000 arbeiders werk vinden. Ook voor het hotelbedrijf zou de tegenslag groot zijn. Particulieren in Lon den rekenden op de huisvesting van ruim twee millioen bezoekers. Pensions en klei ne Hotels verwachtten hun 200.000 kamers bezet te krijgen, terwijl het meerendeel van de 12.000 kamers in de voorname Londen- sche hotels reeds besproken is. DE NEGUS MOET ZIJN ZILVER VERKOOPEN. LONDEN, 7 Dec. (A. N. P.). De Negus van Abessinië zal een groot deel van zijn zilverschatten verkoopen, waaronder ver scheidene serviezen, bokalen en zilveren borden, afgezet met goud en edelgesteen ten. NEGER GELYNCHT. WASHINGTON, 7 Dec. (A.N.P.) Te Lau rel in den staat Mississippi is een 17-jarige neger gelyncht. Hij werd opgehangen aan een spoorbrug. ERNSTIGE SCHADE DOOR OVERSTROOMING. ISTANBOUL, 7 Dec. (A.N.P.) De hevige regel val, welke thans vijf dagen aanhoudt, heeft tengevolge gehad, dat de rivier Seydan buiten de oevers is getreden. De stad Adana en de omgeving zijn vrijwel geheel over stroomd. Vele bruggen zijn weggeslagen en ook verder is aanzienlijke schade aange richt. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 Dec. Vee. Aanvoer totaal 2666. Vette runderen 568. Vette kal veren 188. Nuchtere kalveren 9. Schapen en lammeren 1164. Varkens 724, Bokken 13. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 58 ct., 2e kw. 52 ct., 3e kw. 3745 ct. Vette kalveren 87775464 ct, Varkens (le vend gewicht 424038 ct., Schapen 44 3428 ct.. Prijzen per stuk: Schapen 1ste kw. 24, 2e kw. 16, 3e kw. 12, Lamme ren 171210. Overzicht: Vette koeien en ossen: aanvoer min, handel redelijk, prijzen onveranderd prima kw. 62 cent. Stieren en Ossen geen noteering. Vette Kalveren aanvoer iets korter, handel lui, prijzen iets hoger, prima 97 ct., Schapen en lammeren prijzen terugloopend, handel willig, prijzen iets hooger. Varkens aanvoer iets kleiner, handel matig, prijzen iets la ger, prima 1 cent hooger, eenige partijen schapen werden voor export verkocht. AMSTERDAM, 7 Dec. Vee. Aanvoer 425 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: per K.G. slachtgewicht.. le kwaliteit 6066 ct., 2e kw. 5288 ct., 3e kw. 4650 cent. 108 Melk en kalfkoeien 160210 per stuk. 39 vette kalveren 53604852 ct. peh K.G. levend gewicht. 45 nuchtere kalveren 710, 50 schapen 20per stuk. 454 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 K.G. 5051 ct., zware varkens 4950 ct., vette varke.ns 4849 ct. per K.G. slachtgewicht. 5 paarden 70 100 per stuk. Aangevoerd 1 wagon ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen minder aanvoer, handel zeer stug, hoogere prijzen. Melkkoeien rui meren aanvoer, willigen handel. Vette kal veren zeer korten aanvoer, vluggen handel, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren gerin gen aanvoer, handel vlug, prijzen constant. Schapen zeer korten aanvoer, stuggen han del, prijzen onveranderd. Varkens matigen aanvoer, vluggen handel, prijzen iets hoo ger dan Woensdag j.l. Paarden aanvoer van geen beteekenis. DELFT, 5 December. Melk, boter, kaas en eieren. Aan stadswaag gewogen 8 stapels komijnekaas, wegende tezamen 1279 kg. prijs 3640 ct. per kg. Handel kalm. UTRECHT, 5 December. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2305 stuks vee waarvan 780 run deren. Stieren 2328 ct. per pond. Handel vlug. Slachtkoeien 2e soort 2528 cty idem 3e soort 2124 ct., beide per pond. Handel vlug. Vaarzen 130170, pinken 100140, melkkoeien f 140220, kalfkoeien 150 230, varekoeien 110160, alles per stuk. Handel kalm, 165 magere kalveren 50 90 per stuk Handel redelijk 480 Nuchtere kalveren 612 per stuk. Handel vlug. 450 Magere varkens 18 —30, schrammen 11 18, 230 biggen 711, 60 schapen 16 22, 140 lammeren 1116, alles per stuk. Handel redelijk. UTRECHT.' 5 December. Boter, kaas en eieren. Kleinhandel. Boter 85 ct., kaas 20 30 ct., beide per 1/2 kg.; eieren 3.60 6.00 per 100 stuks. WISS ELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.00vs Berlijn 74 00 Parijs 8.563/s Brussel 31 liü Zwitserland 42.281.2 Kopenhagen 40.20 Stockholm 46.45 Oslo 45.25 New York 1.831*/ Praag 6.51 Prolongatie 1 1'4%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3