MB* RADIOPROGRAMMA'S Wm MAANDAG 7 DECEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 DINSDAG 8 DECBÜWBER. GEMENGDE BERICHTEN Gruwelijke moord te Amsterdam. 61-jarige alleenwonende vrouw is vermoedelijk met een hamer de schedel ingeslagen. In haar woning aan de Groote Bicker- straat 77b. te Amsterdam is de 61-jarige alleenwonende juffrouw Van Teeseling Za- terdagmiddag vermoord gevonden. In de kamers was alles over hoop ge haald en in de alcoof lag de vrouw dood op haar bed, verborgen onder allerlei voorwerpen. Bij een nader onderzoek bleek al spoe dig, dat de vrouw op gewelddadige wijze van het leven was beroofd. Vermoedelijk met een hamer is haar de schedel ingesla gen en daarna is het ontzielde lichaam op het bed gelegd. Zij had haar gewone dagelijksche klee- ren aan. De dader of daders hebben nadat de vrouw om het leven is gebracht, ver moedelijk gezocht naar geld. Of zij dat ge vonden hebben kon nog niet worden vast gesteld. Wel heeft de politie eenig gereedschap gevonden als een hamer en een zaag. Deze voorwerpen zijn in beslag genomen ter na der onderzoek. Het stoffelijk overschot is naar het Bin nen Gashtuis gebracht. In verband met het vinden van het lijk vernemen wij nog, dat Woensdagmiddag de buren de vrouw, die weinig bezoek ontving, voor het laatst gezien hadden, zoo dat zij zich ongerust begonnen te maken, of haar wellicht iets overkomen was. Daarom waarschuwden zij Zaterdagmorgen de politie, die toen de ontstellende ont dekking deed. Den geheelen middag en «ok in den avond heeft de Amsterdamsche politie gis- teren het onderzoek naar den dader of de daders van den gruwelijken moord, welke in 't benedenhuis van perceer Groo te Bickerstraat 77b is gepleegd op de 61- jarige mej. van Teeseling niet kracht voort gezet. Er zijn daarbij o.a. enkele familiele den gehoord, die bijzonderheden hebben verteld over de levenswijze van de ver moorde. Allen schetsen haar als een zon derlinge vrouw, die vrijwel met niemand omging en alleen genegenheid had voor haar huisdieren, een hond en een kat, die zij op bijna ziekelijke wijze verzorgde. Ongeveer zes maanden geleden was zij naar de woning in de Groote Bickerstraat verhuisd, waar zij geheel alleen haar in trek had genomen, na daarvoor jaren ach tereen in de Langestraat te hebben ge woond. Ofschoon uit het feit, dat de vrouw, be halve haar verdiensten van twee werk huizen, waar zij enkele keeren per week halve dagen werkte, nog zes gulden steun per week genoot, afgeleid zou kunnen wor den, dat er geen geld in huis was, wint het vermoeden veld, dat er een klein spaarpotje is geweest, doch meer dan een paar honderd gulden kan dit niet geweest zijn. Er bestaat hiervoor te meer reden, omdat zy zich nog wel eens tegenover an deren heeft uitgelaten, dat zij niet geheel onbemiddeld was. Het kan deze uitlating zijn geweest, die de nog onbekende dader of de daders tot hun misdrijf hebben ge bracht. Enkele personen, tegen wie vage vermoè- dens bestonden, zijn reeds gehoord, doch het alibi, dat zij konden opgeven, was van dien aard, dat aangenomen mag worden, dat zij niet bij dezen roofmoord op eeni- gerlei wijze zijn betrokken. Zondagmorgen- hebben de commissaris van politie, de heer H. Voordewind en de Inspecteur de heer J. van den Berg, op nieuw een bezoek gebracht aan het huis. De beide politiemannen hebben den in de woning aangerichte chaos zoo goed moge lijk geinventariseerd, in de hoop hierdoor een of meer aanwijzingen te vinden, wel ke van beteekenis zouden kunnen zijn voor de ontdekking van den dader of de da ders. Succes heeft dit onderzoek tot dus ver niet opgeleverd. Het perceel had den geheelen dag de be langstelling van het publiek. Meermalen vormden zich groepjes, die onder elkander den gruwelijken moord bespraken. Nader wordt nog gemeld, dat de politie gisteren nog een aantal personen heeft gehoord, met wie het slachtoffer zou heb ben verkeerd. Zij konden echter geen in lichtingen verstrekken, welke tot de ont dekking van dader of daders zouden kun nen leiden. MOTORONGELUK TE ZEIST. Bestuurder aan verwondingen overleden. Zaterdagavond is op den boulevard te Zeist een ernstig ongeval voorgevallen. De 23-jarige tandtechniker B., wonen de te Naarden, die op den motor rechts van den weg reed, is door onbekende oor zaak achter tegen een voor hem rechts van den weg rijdenden wielrijder opgereden, tengevolge waarvan B. over den kop sloeg en de wielrijder met een smak op den weg werd geslingerd B. werd in ernstigen toe stand per politieziekenauto naar het zie kenhuis te Zeist vervoerd, alwaar hij een uur na aankomst aan de gevolgen is over leden. De wielrijder bekwam een hoofdwonde en moest eveneens naar het ziekenhuis wor den overgebracht. B. was nog slechts kort gehuwd. AUTO TE WATER GEREDEN. Een der inzittenden verdronken. Zaterdagavond reed de 30-jarige land bouwerszoon Tanis uit Sommelsdijk uit de richting Dirksland naar Sommelsdijk. Nabij de Halve Maan is door onbekende oorzaak de auto van den dijk gereden en in een sloot terecht gekomen. Toegeschoten hulp wist de inzittenden uit de auto te halen, doch de ruim 20-jarige heer Ras uit Den Bommel bleek reeds te zijn overleden. De overige passagiers liepen lichte verwon dingen op. ERNSTIG ONGELUK IN EEN SCHOOLGEBOUW.. Zaterdag is de 11-jarige scholier H. Man ger uit Delft in het Marnix Gymnasium aan de de Henegouwenlaan te Rotterdam op de derde verdieping op de leuning van de wenteltrap gaan zitten, blijkbaar om snel ler naar beden te gaan. De jongen verloor zijn evenwicht en viel door het trappenhuis naar beneden. Hij sloeg tegen den grond en werd in zeer ernstigen toestand met een schedelbasisfractuur opgenomen en naar het ziek.enhuis aan den Coolsingel ge bracht. Men vreest voor zijn leven. BRAND IN ONBEWOONDE VILLA. Gisternacht is om yier uur een felle brand uitgebroken in een onbewoonde villa aan de Kostverlorerstraat 47, te Zand- voort. De politie en brandweer werden onmid dellijk gewaarschuwd, doch konden niet verhinderen, dat de bovenverdieping uit brandde en instortte. Te half half zes was de brand gebluscht. De vilia is het e.gendom van den heer J. Kuipers De bewoners verbleven in een achter de villa gelegen zomerhuisje. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. BRAND IN MAGAZIJN VAN GALANTERIEëN. Gisternacht is een magazijn te Oldenzaal, bestaande uit vier verdiepingen geheel door brand vernield. In het magazijn, dat gelegen is aan de Walstraat en eigendom van den heer G. J. Morselt, waren galanterieën, glas, porce- lein, aardewerk, speelgoederen enz. opge slagen. De brandweer die het vuur met vier slanger op de motorspuit bestreed, kon niet voorkomen, dat de voorraad goederen in de vlammen opgingen. Het perceel is geheel uitgebrand. De oor zaak var. den tranci is onbekend. Verzeke ring dekt de schaoe. BOERDEEIJBRAND ONDER SCHÏNVELD Zaterdagavond is brand uitgebroken in de boerderij van den heer L. op den Bou- berg, gelegen onder de gemeente Schin- veld. De brand werd veroorzaakt, doordat brandend hout onder een voederketel uit viel. De groote schuur, welke met stroo en hooi was gevuld, en waarin ook 2 auto's stónden, was weldra een prooi der vlam men. Ook het achterste deel van het woon huis werd door de vlammen aangetast. Een deel van den inboedel bleef behouden. MISLUKTE POGING TOT OPLICHTING. De „koopster" gaf zich uit voor een particuliere vriendin van Prinses Juliana. Zaterdgamorgen heeft een, naar schat ting, 30 tot 35-jarige vrouw, die zeide tot de particuliere kennissen van Prinses Ju liana te behooren, een brutale poging ge daan de juwelierszaak, Het huis van St. Eloy, op de Blaak te Rotterdam, op te lich ten. Omstreeks elf uur vervoegde zich een dame in den winkel, die zich jkvr. L. van Hardenbroek noemde. Zy wilde, zoo zeide zij, een ring met briljanten, welken zij aan Prinses Juliana ten geschenke wilde ge ven. De directeur van de zaak, die haar persoonlijk te woord stond, zeide, wel be reid te zijn het sieraad, ter waarde van 400.mede te geven, mits de dame zich wilde legitimeeren. De dame kon dit ech ter niet, doch deelde mede, tijdelijk te ver blijven ten huize van Douairière Valk aan den 's-Gravendijkwal. Zij verliet den win kel doch keerde na ongeveer tien minuten terug met een brief, onderteekend door den burgemeester van Rotterdam, waarin werd medegedeeld, dat de houdster van de zen brief zonder bezwaar Jiet kleinood kon worden medegegeven. De juwelier vertrouwde de zaak echtar nog niet geheel, waarop de dame zeide, dat de koop dan niet doorging en zij den winkel verliet. Een door de politie ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de dame aan den 's-Gravendykwal niet bekend is. HET m.s. CORDILLERA ONKLAAR IN DE HAVEN VAN IJMUIDEN. Zondagmiddag is het 12000 ton metende m.s. Cordillera van de „Hapag", dat IJmui- den was binnengeloopen om passagiers en vrachtgoed voor de West in te schepen, bij het vertrek onklaar geraakt. Door den he- vigen N.W. wind was het groote vaartuig aan lager wal geraakt. Met behulp van bureau Weismuller, w.o. de pas in IJmuiden gestationeerde „Oceaan" werd de Cordillera weer vrijgemaakt. Met een uur vertraging zette het vaartuig daar op de reis voort. ZIGEUNERS AAN DE GRENS! Men schrijft aan de „N. R. Crt": De marechaussee van de brigades aan de Brabantsch-Belgische grens hebben den St. Nicolaasavond tegen de verwachting in niet in den familiekring of in gezellig sa menzijn kunnen doorbrengen. Voor de zooveelste maal in dit najaar dreigde weer een zigeunerinvasie en dit maal betrof het niet een paar wagens aan een bepaald punt van de grens, doch vrij wel tegelijkertijd werden van Tilburg af tov aan de Schelde toe op verschillende plaatsen groepen Zigeuners gesignaleerd. Een en ander houdt verband met het feit, dat van ten groot aantal Zigeunerfa milies per ultimo December de verblijfs vergunning in België afloopt, terwijl de autoriteiten deze niet wenschen te verlen gen. De Belgische gendarmen concentreerden deze families daarom reeds thans in het grensgebied Daar echter den laatsten tijd voldoende gebieker is, dat het vrijwel onmogelijk is een aantal wagens op één bepaald punt Holland tinnen te loodsen, is mén van tac tiek veranderd en verspreidt men de wa gens langs een lange grensstrook. Zoo be- vqnden zich Zaterdag twee wagens op 2 K.M. afstand van Puttee, 3 wagens in Meir, 2 in Meerle, 4 bij Baarle-Hertog en 3 bij Mol. Va.i Tilburg af tot de Schelde toe is daarom de vei sterkte grensbewaking in gevoerd en zoodoende bracht de mare chaussee den St. Nicolaasavond in weer en wind aan de grens door. RECHTZAKEN VERWERPING VAN EEN NALATEN SCHAP Voor den president van de Haagsche rechtbank is het volgende kort geding be handeld: Mejuffrouw C. E. te 's Gravenhage leen de in 1924 en 1925 aan haar broeder te Zoeterwoude ƒ900. Nadat deze in Augus tus 1934 was overleden, dagvaardde mej.» E. den zoon van den overledene als diens eenigem erfgenaam tot betaling van dit bedrag met rente en kosten. De zoon liet verstek gaan, waarna de vordering werd toegewezen. Ofschoon het vonnis in persoon aan hem was betee- kend, kwam hij niet binnen den by de wet voorgeschreven termijn in verzet en ook niet in hooger beroep, zoodat het von nis kracht van gewijsde verkreeg. Hierna, in Januari 1936, liet mej. E. exe cutoriaal beslag leggen op een aan den zoon in eigendom toebehoorend onroerend goed te Zoeterwoude; de executeoriale ver koop hiervan zou geschieden 2 December van dit jaar bij opbod en 9 December bij afslag. Tegen dezen verkoop kwam de zoon in kort geding in verzet, o.m. aanvoerende, dat hij reeds in April 1932 vóór dien tijd was zijn vader eigenaar door koop en verkoop den eigendom van het onroe rende goed had verkregen, alsmede dat voormeld vonnis niet tegen hem ten uit voer kon worden gelegd, daar hij den 5den Februari 1936 ter griffie van de Haagsche rechtbang de nalatenschap van zijn vader had verworpen en dus moest worden geacht nimmer ergenaam te zijn geweest. Mr L. Weijl uit Leiden, die voor den zoon optrad, verzocht op grond hiervan de onmiddellijke staking van de tenuit voerlegging totdat bij gewijsde in een bij gewone dagvaarding aanhangig te maken rechtsgeding, waarbij de opheffing van het beslag zou worden gevorderd en verzet teen de executie zou worden gedaan, zou zyn beslist. Mr. Frima uit den Haag, die voor mej. E. optrad, verzette zich tegen de gevraag de schorsing, waarna de president als zijn oordeel te kennen gaf, dat op de aange voerde gronden de tenuitvoerlegging van het vonnis moest worden geschorst, tot dat, nadat de hoofdzaak bij gewone dag vaarding was aangebracht, daarover zou zijn beslist. Voorts bepaalde de president o.m. dat de partij, die daarbij in het on gelijk zou worden gesteld, in de kosten van het kort geding zou worden veroor deeld. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Politieke reclame in eigen huis G. BI. uit B o de g r a v e n had in strijd met de desbetreffende politieverordening der gemeente Bodegraven in een aan zijn huis grenzende tuin een bord geplaatst met een daarop voorkomend pamflet, be vattende politieke reclame. Verdachte be riep er zich op, dat een en ander op zijn eigen grond stond en meende geen over- treding te hebben begaan. De ambtenaar van het O. M. was echter een andere mee ning toegedaan en vorderde een geldboete van 5 subs. 5 dagen. Als verdediger voor verdachte trad op mr. v. Heijst, die meen de dat een en ander een aanranding was van het wettelijk eigendomsrecht en geen rechtsvervolging mogelijk was, waarom hij ontslag van rechtsvervolging voor zijn cliënt vroeg. Bij zijn repliek handhaafde de ambtenaar zijn vordering onverkort, waarop de kantonrechter schriftelijk von nis bepaalde ov§r 14 dagen. G. P., exploitant van een koffietent te Bodegraven was ten laste gelegd té hebben verkocht na sluitingstijd zonder vergunning. Als getuige werd gehoord een controleerend inspecteur der drankwet, die meende, dat een en ander niet straf baar was, hij had nimmer eenige overtre ding geconstateerd. Ook de ambtenaar kon Hilversum I 1875 M. KRO-Uitzendirig. 8.00 Gram.pl. 83.0 Plechtige H. Mis. 9.45 Gram.pl. 11.30—12.00 Gram.pl. 12.15 KRO-Orkest en Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.05 Gram.pl. 5.00 De KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Cyelus „Wat deze tijd leert'. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 KRO-Orkest. 9.20 Cabaret. 9.50 KRO-Melodisten. 10.20 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.35 KRO-Orkest. 11.05 Gram.pl. 11.15 KRO-Boys. 11.45—12.00 Gram.pl. Hilversum n 301 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Kovacs Lajos orkest. 12.30 Aeolian-orkest en solist. 1.15 Gram.pl. I.45 Omroeporkest en solist. 3.05 Kniples. 4.00 Pianospel. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor de kindereren. 5.30 Omroeporkest. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Causerie „Prins Bernhard'. 7.50 BBC-Theaterorkest, Revuekoor en solisten. 9.05 Reportage. 9.30 Vocaal concert. 10.00 Orgelspel en vioolrecital. 10.30 Gram.pl. II.00 Berichten ANP. AVRO-Dansorkest. 11.3012.00 Gram.pl. Droitwich 1500 M. 11.05 Causerie. 11.20—11.50 Gram.pl. 12.10 Het Royal Theater-orkest. 12.50 Het Aminton-orkest. 1.20 Sportreportage. I.402.20 Jack Wilson's kwintet. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Forum Theaterorkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 De Carl Caylus Players. 6.20 Berichten. 6.45 Het BBC-Northern-orkest. 7.50 Cyclus „The village". 8.20 Amerikaansch cabaret-programma. 8.50 De BBC-Zangers. 9.20 Berichten 940 Wetenschappelijke causerie 10.00 Orgelespel. 10.30 Londensch Blaaskwintet, en so praan. II.5012.00 Dansmuziek (Gr.pl.). hier met meegaan, omdat het hier geen café of huis betreft, doch een gewoon uit hout opgetrokken gebouw, waarop de verordening niet van toepassing is; hij vroeg dan ook ontslag van rechtsvervol ging. Ook in deze zaak zal de kantonrech ter over 14 dagen schriftelijk vonnis wij- zijn. De vrachtrijder H. uit Woubrugge had in jutten zakken een 2-tal potten bo ter van plm. 15 kg. vervoerd, welke bo ter niet was voorzien van de voorgeschre ven zegels. De opdrachtgeefster tot het vervoer was mej. H. C. v. D., die deswege eveneens was geverbaliseerd. De vracht rijder beriep zich op onwetendheid, doch de ambtenaar merkte op, dat hij dit moest weten en vorderde tegen den vrachtrijder een boete van 10 subs. 10 dagen en tegen de andere verdachte een boete van 100 subs. 50 dg. Veroordeelingen resp. 5 subs. 5 dagen en 100 subs 50 dag. Bril en kunsttanden kwijt geraakt P. E. L. D. uit Boskoop had als be stuurder van een motorrijwiel langs de Gouwe een aanrijding veroorzaakt en mej. J. aangereden, die was gevallen en zich daarbij aan een been had verwond; door I haar val was zij bovendien haar bril en kunsttanden kwijtgeraakt. Wegens geleden schade stelde zij zich civiele partij tot een bedrag van 48.75. Verdachte had vol gens zijn eigen verklaring een slechte lamp op zijn motor en deze laten reparee- ren, waardoor ze echter nog slechter was geworden. Voor een hem tegemoet komen de wielrijder had hij zijn lichten gedimd, doch daarop mej. J. met een tweetal an dere dames niet gezien. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld tot een geldboete van 15 subs. 10 dagen met toewijzing der civiele vordering aan mej. J. ad ƒ48.75. J. v. G. te Alp hen had op een terrein bij zijn woning een 26-tal boomstammen afkomstig van iepenboomen opgeslagen, die evenwel vernietigd hadden moeten worden ter voorkoming en ververbreiding van de gevreesde iepziekte. Eisch 5 subs. 5 dagen; veroordeeling ƒ4 subs. 4 dagen. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Parisch Kamerorkest. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Pasdeloup-kamerorkest. 9.05 Zang. 11.2012.35 Pascal-dansorkest. Keulen 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Omroepkleinorkest. 11.20 Militair concert. 12.35 Leipz. Symphonie-orkest. 1.352.20 Gevar. concert. 3.35 Gevar. concert. 4.45 Dansmuziek. 6.00 Omroepkleinorkest. 7.30 Gram.pl. 7.50 Uit LondenrBBC-Theaterorkest en solisten. 10.2011.20 Populair concert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest en Gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30—11.20 Gram.pL 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleinorkest. 7.50 BBC-Theaterorkest, Revuekoor en solisten. 9.05 Gram.pl. 9.35 Salonorjcest. 10.3011.20 Gram.pl. Deutschlandsender l .1. 7.30 Gram.pl. 7.50 Zie Keulen. 9.05 Voordracht. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Barnabas von Geczy's or kest. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen of diversen. II.20 R. Danmark. 12.20 Brussel VI. 15.05 Deutschl-sender. 15.20 Keulen. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel VI. 18.50 Parijs R. 19.50 Keulen. 20.20 Rome of diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen. 10.35 London Reg. 12.10 Droitwich. 14.25 London Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 diversen. 18.45 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje d. d. heer J. Jonker, chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Droitwich. 19.50 diversen. 21.40 Boedapest of diversen. I 22.00 Droitwich. (Wijziging voorbehouden). R. K. Ver. v. Kraamverzerging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. Een moeilijk geval J. J. T. de Gr. uit Bodegraven moest zich verantwoorden wegens overtreding der woningwet. In strijd met deze wet had hij teveel bewoners in één woning la ten wonen. Hij had het perceel verhuurd aan P. v. 't H. en bovendien daar ook zijn moeder nog in laten wonen. Verdachte be riep zich erop, dat zijn moeder een gere gelde verzorging behoefde en hij zich tot den burgemeester had gewend, doch deze hem niet had willen ontvangen. Hoewel de ambtenaar de moeilijke situatie voor verdachte begreep, was de overtreding be wezen en vorderde hij een boete van 10, subs, 10 dagen. Verdachte beriep zich op den kantonrechter op clementie, die den man veroordeelde tot de laagste boete ad 0.50 subs. 1 dag. H. C. B. te Ter Aar, die reeds talrijke veroordeelingen achter den rug heeft we gens overtreding der crisiswetten etc. moest nu terecht staan wegens overtreding der jachtwet. Verdachte is nog slechts en kele dagen terug veroordeeld tot een geldboete van i 1000 volgens mededee- lkig van den ambtenaar. Niettegenstaande verdachte herhaaldelijk is gewaarschuwd en tot tal van geldboeten is veroordeeld, blijkt dit niet te helpen, hij vorderde dan ook thans 2 principale hechtenissep van 10 dagen, daar verdachte toch voor geen verbetering vatbaar is. Het mooiste was nog, dat op verdachte's eigen verzoek een reclasseeringsrapport was overgelegd, dat 'smans ongunstige reputatie duidelijk deed uitkomen. Veroordeeling conform.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11