ZATERDAG 5 DECEMBER 1936 UË LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DERDE ORDE RESTAURANT Wij herinneren er nog eens aan, dat a.s. Dinsdag 8 December het Derde Orde Restaurant weer begint. Bonnen voor a.s. Dinsdag zijn te bekomen Maandag tus- schen 121 uur aan de Romanuszaal. TUINIERS- EN BLOEMISTEN VER. „D. E. V." Deze week had in café „Royal" bij de Leidsche Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden" de jaarlij ksche prijsuitreiking plaats aam de leden, die hadden deelgenomen aan den tuin- en kweekwedstrijd. De jury bestond uit de heeren Joh. Jonker, J. Kriest Jz. en E. H. J. Cunaeus. De heer Jonker, die een woord tot aanmboediging had gesproken, reikte de prijzen aan de volgende win naars uit: AfcL groote achtertuinen. 1ste prijzen: W. J. v. d. Berg, wisselbeker; Th. G. Bar- then, wisselplaquette en D, Koome. d2 prijzen: F. Ouwerkerk, J. Hille- brand en H. Wagemans; 3de prijzen: H. J. v. Oosten, Th. G. Buys, C. G. Smit, J. de Regt en A. Klinkhamer; 4de prijzen: B. ten Hake, T. B. Kapaan, J. v. d. Bos, G. J. Radius en J. Stouten; 5de prijzen: W. Piket, H. v. d. Leek, W. T. Kok em H. P. Schenkeveld. Kleine achtertuinen, 5de prijzen: A. Le pelaar, J. Teske, J. J. de Keuning en H. A. v. d. Reyden. Groote voortuinen: A. Zwart 2de pr.; C. Lens 5de prijs. Kleine voortuinen: Th. G. Barthen, 2de pr.; T. B. Kapaam 4de pr. en B. ten Hake 5de prijs. Achtertuinen, vaklieden: A. Zwart enj. Rootselaar 3de pr.; M. Galjaard ,C. Streef- land en J. v. d. Berg 5de prijzen. De prijzen van den kweekwedstrijd zijn in September reeds vermeld. Aan den kweekwedstrijd voor de scho len hadden vijf scholen deelgenomen,, waarvan de school Noordeinde (hoofd de heer A. L. L. Gathier) een bronzem me daille met eervolle vermelding verwierf. Een tombola ten bate van het bevorde ren der kweek wedstrijden onder de school kinderen, had een bevredigend resultaat. De avomd werd opgeluisterd door het duo-Gerritsen. Leidsche Bond van Volkstuihvereengingen Bovengenoemde Bond hield in de Con certzaal van het Volksgebouw een propa- ganda-avond. De voorzitter opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. De heer Vroegop memo reerde in zijn inleiding het groote sociale nut vam de Volkstuinen. Want deze tui nen zijm niet meer als in oorlogsjaren een object om in de voedselvoorziening te voorzien. Maar deze tuimen zijn uitgegroeid tot volkstuinparken. Daar vinden hoofd en handenarbeiders hun ontspanning met hun huisgezin. Hierna behandelde spreker de in 1937 te houden jubileumsfeesten. De Bond bestaat dan 20 jaar. Het hoogtepunt daarvan zal een groote tentoonstelling zijn in het Rai-gebouw te Amsterdam. Daar zullen eenige duizenden volkstuinders hun inzendingen doen. De bondsvoorzitter sloot zyn rede met een opwekking om allen mede te werken aan de groote nationale volkstuintentoo- stelling, welke in het kort Natova heet. Hierna was het woord aan den heer Hendriks uit Rotterdam. Deze wees den Leidschen volkstuinders op de cultuur voor het kweeken voor de tentoonstelling. Hij besprak in grove trekken de bollen, knollen en het stekken, scheuren en zaaien om tot goede resultaten te komen. Hierna stelde hij de gelegenheid open om vragen te stellen. Van deze gelegen heid werd een gretig gebruik gemaakt. Spr. behandelde alles op zoo'n prettige manier, dat naar ieders meening de avond veel te vlug om was. BIOSCOPEN. Casino. „Een man van de daad" met Tom Mix in de hoofdrol is een pittige Wild-West- film, waarvan de gebeurtenissen plaats grijpen even na den wereldoorlog. Tom Malone (Tom Mix) is sergeant en wordt voorgesteld aan den bankier Ramsay, die een ranch bezit. Hij neemt Tom aan als bestuurder van die ranch. Tom maakt ken nis met de dochter van Ramsay en maakt haar het hof, hetgeen tot wederzijdsche liefde voert. Maar nu volgen een aantal spannende verwikkelingen, die het pu bliek geboeid houden tot het einde toe. Een tweede hoofdfilm „Wij zijn niet bang" met James Cagney en Pat O'Brien als hoofdpersonen brengt ons in een gezin van een moeder met drie zoons: een poli tieagent, een brandweerman en een mana ger van boksers. Natuurlijk komen er eenige boksmatches in voor alsmede een liefdesromannetje. Het is een zeer ko misch filmwerk, dat de spanning er steeds weet in te houden en waarin de moeder een zeer mooie rol vervult. Een vermake lijk en goed programma voor volwasse nen. Trianon. Over 100 jaar spreekt men nog van Bar- num en BaUey, een profetie welke wel is bewaarheid geworden, want wie heeft er niet gehoord van de triomphen van het - grootste reizende circus ter werld. De film van dezen naam, welke deze week in Tranon gaat, slaat wel niet direct op het reizende circus, maar geeft Wallace Beery en Adolphe Menjou op meesterlijke wijze weer, in de omzetting van het curio siteitenmuseum van Barnum in het rei zende circus met den weidschen naam Barnum en Bailey. Het geheel speelt zich af in New York, waar P. T. Barnum een winkel in ongeregelde goederen drijft, doch al zijn aandacht besteedt aan het verzamelen van kikvorschen met drie kop pen, trouw geholpen door zijn intelligente maar losbolligen vriend Bailey Walsh. Dit heeft tot oorzaak, dat de zaak geheel wordt verwaarloosd. Nancy, de ernstige vrouw van Barnum, weet hem te overtuigen, dat het beter is om naar haar familie in Con necticut terug te gaan en geeft hem geld om de schulden te betalen en spoorkaartjes voor de reis te koopen. Met het geld en de beste voornemens bezield trekt hij er op uit, doch bij zijn thuiskomst, moet hij bekennen het geld geheel anders besteed te hebben en wel voor het huren van een stal, die zal worden ingericht als curiosi teitenmuseum. De eerste attractie hierin is de 180-jarige negerin Joyce Heth, de kindermeid van George Washington, op gevolgd door Mad. Zorro, de vrouw met de baard. Als deze weer is afgedaan ver schijnt de liliputter Generaal Duin en zijn nog kleinere vrouw Lavina en last not least Jenny Lind, de Zweedsche nachte gaal, Europa's beroemdste zangeres, doch ook met deze attractie loopt het niet en eerst bij de aankomst van Jumbo, de groot ste olifant ter wereld, komt de grootste attractie tot stand: het circus Barnum en Bailey. De andere hoofdfilm „Liefdes-Rhapso- die" met Paul Hörbiger en Sybille Schmitz is eveneens een zeer verdienstelijke film en is geheel gebaseerd op het meesterstuk van Franz Liszt de 2e Rhapsodie. Arran gement en muziek in deze film zijn voor treffelijk. Naast Poppey de Sailor en een uitgebreid journaal heeft Trianon deze week een aantrekkelijk program, geschikt voor volwassenen. Lido. Het kan raar loopen in de wereld. Dik wijls is men gedwongen datgene te worden wat men niet wil om daardoor te worden wat men wel wil. Zoo gaat het in de film „I dream too much" waar Lily Pons een meisje is met een gouden stem, die echter geen zangeres wil worden maar doodge woon een gelukkige vrouw en moeder. Zij loopt weg van haar vader, die haar wil trainen tot een beroemdheid en maakt ken nis met een componist zonder geld en zon der vooruitzichten. In haar ijver om zijn composities erin te brengen wordt zij ech ter „ontdekt" als zang-phenomeen en zij wordt ondanks alles toch de gevierde zan geres maar verliest haar man, Totdat zij weet te bereiken dat zijn opera een suc ces wordt en hij een gevierde componist. Dan treedt zij terug in de plaats waarnaar zij altijd verlangd heefc, haar plaats in de kinderkamer. Lily Pons heeft inderdaad een buitenge woon fraai stemgeluid en de geheele film is erop ingesteld om het publiek in ruime mate van die stem te doen genieten. Wij hooren haar zingen bij alle mogelijke ge legenheden en die zijn er vele in het leven van een zang-diva. Aan deze film gaat vooraf een geschiede nis van geheel anderen aard. „De Peking- zaak" speelt zich af in de Chineesche wijk van San Francisco, waar een geheimzinnige moord plaats vindt. Een mysterieuze ring speelt hier een rol en er is heel wat speur derstalent voor noodig om te ontdekken wat die ring met de moordaffaire te maken heeft De moordenaar wordt ten slotte ge vonden en er is een niet al te verrassend happy end, maar dat alles geschiedt niet dan nadat heel wat humoristische en span nende scènes beurtelings spanning en ont spanning hebben veroorzaakt. Met een journaal van de recente wereld gebeurtenissen vormt dit een program, toe laatbaar voor volwassenen. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Te 8 uur H. Mis voor de leden van den R. K. Graf, Bond in de Lode wij ks- kerk (H. Communie). Daarna gemeen schappelijk ontbijt in het Gebouw van den R. K. Volksbond.. Zondag: Het Gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden 'en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag: Cursus Kleermakers, 8 uur. Dinsdag: Te 8 uur Bestuursraadverga ring. Opkomst dringend gewenscht want er is een belangrijke agenda. Dinsdag: De Poedelaars (Oefenavond). Woensdag: Ledenvergadering Transport arbeiders, 8 uur. Woensdag: Competitiewedstrijd: de Poe delaars B—Poort van Cleef A, 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. Zaterdag: Bibliotheek, 7.008.00 uur. N.B. De Bestuursraad welke aanvanke lijk was vastgesteld op Woensdag 9 Dec. wordt nu gehouden op Dinsdag 8 Dec. as. De agenda vermeldt o.a.: Behandeling Be grooting. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: F. v. Hal en H. Klein; Maandag: G. Cambier en H. Bras- ker; Dinsdag: C. Bilderbeek en C. v. d. Meel; Donderdag: A. Uphoff en Th. van Schaik; Zaterdag: J. van Steen en G. Bot. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2 30 uur en van 7.00—10.15; verplichte bij eenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur Zitting St. Joseph's Spaar kas; de spaarkas wordt waargenomen door de heeren J. Vreeburg en P. van Berge Henegouwen. 6.15 uur Aspirantencursus. 8.30 uur Prijsbiljarten, Hoofdprijs een polshorloge. Voor de jongeren sjoelbak wedstrijd; St Nicolaasprijzen. Maandag: Van 8.0010.15 uur bijeen komst voor de leden. 8.15 uur Tafeltennisclub. 8.30 uur Kegelclub „Afd. Gezellen". 9.15 uur Commissarissen-vergadering; Afd. Gezellen. 8.30 Bijeenkomst Paladijnen. Dinsdag 8 Dec. 1813 is in het stadje Kerpen bij Keulen onze groote Stichter Adolf Kolping geboren patroon van onze Tooneelclub. Alle leden bidden op deze dag een bijzonder gebed voor de spoedige zaligverklaring. 8,15 uur St. Nicolaasavond voor de leden van onze vereeniging. Inhalen van St. Ni- colaas en zijn knecht. Muziek. Toespraak van St. Nicolaas enz. Woensdag 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Schat frer'. Allen op tijd komen daar de tijd kort is voor het feest van 1937. 8.30 uur Vergadering Raad van Beheer Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Tafeltennisclub. Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer." 8.30 uur Aspirantencursus. Heden Vrijdag 11 December viert onze Oud-Vice-Praeses H. v. d. Ven zijn 12^- jarig Priesterfeest; zijn adres is Van Len- nepkade 211, Amsterdam-West, Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Van 89 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Gezellen de re traite is in zicht; werkt allen flink mede om met een groot aantal Gezellen ter re traite te gaan. De noveen van onzen Pa troon St. Clemens begint 17 December en eindigt op 25 December. Noveenboekjes van St. Clemens zijn verkrijgbaar bij den huismeester. KRUISVAART. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 6.45 uur: Alg. H. Communie. 3.30 Feestelijke bijeenkomst van het Adelbertus- en Norbertusvendel. 5.30 Feestelijke bijeenkomst van het St. Joris- en Lode wij ks vendel. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 uur Adspirantenban II. 7.30 uur Servatiusban. Dinsdag 7.30 uur Adspirantenban IK 8.00 uur Vendel St. Joris. Woensdag: 8 uur Jorisvendel. 7.30 uur Willibrordusban. Donderdag, 7.30 uur: Don Boscoban. 8.00 uur Vendel St. Lode wijk. Vrijdag 7.30 uur Adspirantenban I. 7.30 uur Hubertusban. Zaterdag 56 uur 3 cents-fonds afreke nen en Kampspaarbank. Cohort: Aeterne Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Zondag 3.30 uur: Alle kruistochters in uniform in de burcht. 4 uur St. Nieolaasviering voor alle leden en familieleden. 7.45 uur Bijeenkomst voor jongens boven 15 jaar. Maandag: 7.30 uur Antonius-, Huber- tus- en Arnoldusban. Dinsdag, 7 uur: Zaagclub. Woensdag 7.30 uur Martinus, Servatius en Pascalisban. 7 uur Maria Vendel. Donderdag 7 uur Postzegelclub. Missieclub. Geen trommelen. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Kruistochters volgt allen na de bijeen komsten van Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag de oefeningen in de kei% (in uniform). ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: 9 uur morgengebed waarna de H. Mis met algemeene H. Communie. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Maandag: 6.30 Sloydclub I. Dinsdag: 4.30 uur Bijeenkomst Francis- cus' vrienden. 7 uur Huisvlijtclub A. 8.30 uur Huisvlijt B. Woensdag: 7 uur Zangclub 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst. Donderdag, 7.30 uur Vakteekenen. Vrijdag, 6.45 uur Sloydclub II. Cohort: St. Franciscus. Burcht: Nieuwe Rijn 52. Zondag 4.30 uur: Aloysiusban. "Ipv Woensdag: 4 uur Tarcisiusban. tj&i Dondtrdag 6 uur: Antoniusban. T;;' 6.30 uur Aloysiusban. Vrijdag: 8 uxor St. Jorisban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zondag, 121 uur contributie betalen. 3.30 uur leidstersdadenclub „De Flam bouwen". 4.30 uur Sportvergadering. 5 uur zang. Maandag, 7 uur H. Mis. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. 7.30 uur Volkszang. 8.009.45 uur charitatiefnaaien, missie- handwerken, naaien en handwerken. Dinsdag: 4—5 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. Dinsdag: 56 uur gym. kleuters Hee- rensingelschool. 6.45 uur repetitie reidansen. Dinsdag: 7—9 uur vrije clubs in hand werken en naaien 8.00—9.45 uur Engelsch en huisvlijt voor gevorderden. 8.30—9.30 uur „Actief" damesafd. I. 8.30 uur E. H. B. O. cursus. Woensdag, 4.30 uur St. Nicolaasfeest voor de kruiskinderen, gymn. kleuters en de kinderen van het kinderkoor. 8.15 uur St. Nicolaasfeest voor de leden Donderdag 6 uur danscursus. Donderdag: 8 uur reidansen II, alg. ont wikkelingsclub. 8.30 uur vioolclub. Vrijdag: 6.15—7.15 uur „Actief" meisjes- afdeeiing I. 7.158.15 uur „Actief" meisjesafdeelmg II 8.309.80 uur da&esafdeeling II. 8 uur tooneelclub. 8.30 uur E. H. B. O. cursus. ZOETERWOUDE. Zondag 3.30 uur Zang door den heer W. Hoogzaad. Woensdag 7.30 uur: Charitatiefclub. Dinsdag 7.30 uur: Knipcursus. Vrijdag 8 uur: Volksdansen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „De invloed van den landbouw op de zeden, de taal en let terkunde der Atjèhers" de heeren J. J: C. H. van Waardenburg, geboren" te Batavia. Geslaagd: candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid Mej, N. Schut, Rotterdam; de heer N. J. Ver- steegh, Tiel- de heer P. F. C. van Geer, Am sterdam; doctoraal examen Geschiedenis de heeren P. J. v. d. Merwe, den Haag en A. K. Kamp man Rotterdam; candidaatsexamen Klassieke Letteren de J P. van Doesburg, den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid Mej. J. P. van Dooesburg, den Haag; doctoraal examen Nederlandsche letteren de heer F. J. Schellart, den Haag; doctoraal examen Indonesische letteren ee heer R. Prijono, Leiden. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Personalia. Voor het examen Boek houden, afgenomen te Leiden, slaagden de jongedames A. Reekers, M. v. Rhijn en M. Kampman allen leerlingen van de R. K. Meisjesschool alhier. STOMP WIJK. De nieuwe klokken. Den derden December is een belangrijke dag geweest in de geschiedenis van de Pa rochie van den H. Laurentius te Stompwijk. Dien dag zijn de nieuwe klokken gekeurd. Dr. A. Smijers, professor aan de Rijks universiteit te Utrecht, heeft deze keuring in de gieterij van Petit en Fritsen te Aarle Rixtel verrioht en de tonen zeer zuiver be vonden. Niets staat de plechtige wijding meer in den weg en we kunnen thans eeni ge bijzonderheden melden van de klokken. De toonhoogte van de grootste is F i s en weegt 860 K.G., van de tweede A i s weegt 433 K.G., van de kleinste C i s weegt 254 K.G. Maandag a.s. komen de klokken aan en worden achter in de kerk gehangen aan hun stoelen, juist zooals zy in den toren geplaatst worden. Dinsdag 8 Dec. v.m. 11 uur worden de klokken plechtig gewijd door den Hoogeerwaarden heer C. M. Jonckbloedt, deken van Zoeterwoude. Een reportage van de wijding zal verzorgd wor den door den K.R.O. In den namiddag zal het oude klokje na een diensttijd van 117 jaar een uur lang zijn eigen doodslied lui den Woensdag worden de klokken door de firma J. A. Elderhorst en Zn. te Zoeter woude in den toren geplaatst en tevens de electrische luidinstallaties aangebracht. De toon der klokken en het electrisch luiden wordt Vrijdag nogmaals gekeurd door prof. dr. A. Smijers. Op Zondag 13 Dec. vóór de Hoogmis, worden de klokken plechtig ingeluid; dan zullen zij him dienst aanvangen tot Gods meerdere eer en glorie, en hun Manken uitgieten over Stompwijk's verre en lage polders. LAATSTE BERICHTEN EEN GESCHENK VOOR PRINS BERNHARD. De officieren van de cavalerie zullen aan Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe— Biesterfeld bij zijn intrede in de weer macht als kapitein (ritmeester) een cava- leriesabel aanbieden. DE UNIFORM CAN DEN PRINS. Het staat thans wel vast, dat de Prins op den huwelijksdag de blauwe huzaren-uni form zal dragen, waarbij de bijzonderheid van belang is, dat ook wijlen Z.D.H. de Prins van Lippe-Biesterfeld, zijn vader, cavalerie-officier geweest is. INSLUIPER AAN HET WERK. Geldkistje gestolen. In den afgeloopen nacht heeft een in sluiper zijn slag geslagen in een koffer- fabriek aan den Papaverweg te Amster dam. Hij is door een tuimelraam het ge bouw binnengekomen, via het magazijn vond hij den weg naar het kantoortje. Vanmorgen vond het personeel een Ijzeren kast opengebroken, een geldkistje met 20.was verdwenen. VALSCHE KAARTEN D.W.S.—FEYENOORD. Voor den voetbalwedstrijd D.W.S. Feyenoord, die morgen te Amsterdam wordt gespeeld, worden toegangsbewijzen ten. verkoop aangeboden, die valsch zijn. Op deze niet geldige toegangsbewijzen staan in plaats van de woorden D.W.S.— Feyenoord alléén de letters D.W.S. Het is dus noodig bij het koopen van toegangs bewijzen voor dezen wedstrijd goed op te letten en de verkoopers bij de politie aan te wijzen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Dec. Groentenvelling. Per 100 stuks: andijvie 1.101.20, roodekool 0,802.50, savoyekool 1.002.00, groe- nekooï 1.00—2.40, Chinakool 1.80, pie terselie 1.201.80, prei f 0.802.10, krop salade f 1.501.90, selderie 0.302.60, knolselderie f 2.003.20, wortelen 2.50 —2,60. per 100 kg.: kroten 1.00—1.60, kroten, gekookt f 14, witloof 323, boerenkool 1.50—4.00, spinazie 17. Tomaten A 3.00—24 60, idem B f 3.00— 26.40, C 2.00—20.60, CC 2.00—1.20, uien 1.00—2.10, wortelen 1.002.70, spruiten I 4.10, spruiten II f 1.506.00, andij vie 2—8, nero 4.507.10 5 Dec. Boter. Aanvoer 460 kg.. Fa- brieksboter prima f 1.56 en prima boeren- boter f 1.42 V21.46. Handel matig. Turfmarkt van 30 Nov. tot en met 5 Dec. Lange turf geen aanvoer. Prijzen f 7 tot 8 per 1000 stuks. UTRECHT, 4 Dec. Boter en kaas. (Groot handel) Aanvoer 20 wagens met 6100 kg kaas. Prijs rijksmerk le kwal. 18 tot 21 per 50 ke. Handel redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I 5.60—7.80, idem II 1.503.60, groenekool 0.501.80, knol selderie 2.002.80 per 100 stuks, peen 7.008.50 en prei 1.101.60 per 100 bos, uien 1.002.10, gelekool 1.00—2.10, roodekool f 1.001.70 per 100 kg„ was- peen 2045 cent en kroten 2540 cent per kist van 20 kg. ROELOFARENDSVEEN, 4 Dec Groen- tenveiling. Tomaten A 1.452.70, toma ten B 2.403.40, tomaten C 0.651.45, tomaten CC 3565 cent per bak van 25 pond, andijvie 6070 cent, sla f 0.606.70 per 100 krop, slavellen 855 cent per kist VltfKEVEEN. 4 Dec. Groentenveiling. Tomaten A en B 1218, C 10—16, wit lof I 914, idem II 58 per kg., bleek- selderie f 2—4 per struik, peen f 25 per 100 bos, boerenkool f 1.001.30 per 100 stronk. NIEUWVEEN. 3 Dec. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren aanvoer 615 stuks priizen f 3.705.25 per 100 stuks. TER AAR, 4 Dec. Centrale Veiling. Andijvie 816 cent, sla 0.602 70, sla- vellen 715 cent, bloemkool 3 cent, breek- peen 24 cent, bospeen 24 cent, uien 1.90, spruitkool f 5.006.10, roodekool 1.802.30, savoye f 1.803.20, groene kool 1.50, witlof 4.00—12.40, selderie- 70 cent, prei 0.501.20, boerekool 813 cent, tomaten 1.90, Chineesche kool 50 cent. druiven per pond 18 cent. kroten f 2 NOOTDORP, 4 Dec. Eierenveiling. Op de eierenveiling werden deze week de vol gende prijzen genoteerd: kippeneieren 5.055.60. aanvoer 1768 stuks, hennen- eieren 3.504.50 en eendeneieren 3.05 3.15 per 100 stuks; hazen 6590 cent per stuk, kippen 50 cent per stuk, kaas 2225 cent per pond. BOSKOOP, 4 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 12--20 cent. Hadley 3045 cent, Claudius Pernet 90 cent, Columbia 3042 cent, Butterfly 4067 cent, Wilh. Kordes 2040 cent, Rosalandia 4075 cent, Flo- rex 4090 cent, Wendland 5080 cent, Chas. P. Kilham 20 cent. Edith Helen 80 140 cent, Aug. Noack 3042 cent. Else Poulsen 2035 cent, Steward 1726 cent Briarcliff 30—45 cent, Pechtold 40—67 cent, E. G. Hill 2033 cent, Ingar Ohlson 80110 cent. Ellen Poulsen 1018 cent. Chrysanten tros 1230 cent, Mahonia 10 18 cent, Andromeda 9 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.10, Permettia per stuk 2045 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) 8.567/g

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3