UIT DE RIJNSTREEK FINANCIëN EN ECONOMIE ZATERDAG 5 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. U ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan den heer A. L. Oudenes q.q. te verkoopen een perceel bouwgrond aan het Hazeveld, groot 1030 M2. voor de som van 6000 in totaal. Het is de bedoeling op het perceel bouwgrond vier heerenhuizen te bouwen. Fiets verdwenen. Door B. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal of vermissing van zijn rijwiel, dat hij voor zijn winkelpui had neergezet. BODEGRAVEN. DE WATERLEIDINGKWESTIE. Inlichtingen aan aandeelhouders. x'hans is ook de alg. vergadering gehou den van de N.V. Bodegraafsche Waterlei ding, speciaal belegd met het doel om de commissarissen in de gelegenheid te stel len, nader inlichtingen te verstrekken aan de aandeelhouders. De president-commissaris mr, la Gro heeft de situatie zeer uitvoerig behandeld. Punt voor punt werd het rapport van de Raadscommissie behandeld. Het juridische gedeelte van dit rapport van de 4 adviseurs van de gemeente slechts één op dit standpunt staat. Bovendien heeft de N.V. juridisch advies ingewonnen bij het kantoor van den Landsadvocaat, jhr. mr. de Brauw, den advocaat der Pro vincie, bij haar eigen adviseur mr. Briët en bij prof. v. d. Pott, bekend deskundige in concessie-aangelegenheden, die allen unaniem het standpunt der commissie af wijzen. Voorts wordt dit afgewezen op practische gronden daar uit mondelinge en schriftelijke bewijzen is aan te toonen, dat de Raad bij het verleenen der concessie dit deed aan de heeren Visser en Smit, omdat de N.V. nog niet Koninklijk goedgekeurd was, maar ten behoeve van de te stichten N.V. Bovendien is die N.V. erkend by meerdere correspondentie van B. en W. en opdrachten van den Raad. Vervolgens werd bestreden het standpunt van wethouder v. d. Poll, dat de afschrijvingspolitiek enz. niet in orde zou zijn. De percentages zijn zelfs hooger dan bij semi-officieele bedrij ven elders. Aan den andere kant wil de N.V. echter wel tegemoetkomen aan de wenschen van den Raad. zelfs wel laten vallen de ge wraakte artikelen der oude concessie, waar door de gemeente, zooals gezegd, „aan han den en voeten gebonden is", zelfs willen de Commissarissen wel eenig aandeel in de winst geven. Neemt echter de gemeente het stand punt der commissie over en besluit de Raad tot intrekking der concessie, dan trekt ook de N.V. haar aanbod in. Het argument van de te hooge winsten bestreed spr., door erop te wijzen, dat de gemiddelde rente slechts even 6% heeft bedragen. Tot een bepaald besluit is de vergadering niet gekomen; er was geen voorstel ge daan en de houding der. commissarissen werd volkomen goedgekeurd. Men bleef bereid tot onderhandelen, maar was in geen geval bereid'zich neer te leggen bij een beslissing van den Raad als door de Raadscommissie voorgesteld. Wordt dit ge nomen, dan is men bereid de kosten te maken van een arbitragecommissie. Burgerwacht, De afd. Burgerwacht al hier behaalde op de gehouden schietwed strijd van de B.V.L. de navolgende punten: Korps Burgerwacht I 241 pnt. idem II 231 pnt., idem III145 pnt. Eerecorps Burger wacht I 145 pnt., idem II 146 pnt., idem III 231 pnt. Zanguitvoering. Het wil nog niet erg vlotten met de pogingen om een gecombi neerde zang- en muziekuitvoering te orga- niseeren, zoodat men althans voor nu, hier van heeft afgezien. Woensdag j.l. kwam men echter in Hotel van Haaften in vergade ring bijeen om te trachten met elkander, iedere vereeniging iets, ten beste te geven, om daardoor toch tot een zanguitvoering te komen. Er is een commissie samenge steld, die zich in verbinding zal stellen met het Oranje-comité. NIEUWKOOP. Oranje-comité. De opbrengst van de gehouden inzameling door het Oranje-co mité voor de as. Oranjefeesten bedraagt in deze gemeente rond 350. Geboren: Petronella d. van G. Kals- hoven en P. Zuidam. Johannes Domini- vus Maria z. vm Th. Hoogervorst en M. B. van den Helder. Overleden: N. van der Graaf 72 j. weduwnaar van G. Groenendijk. HAZERSWOUDE Burgerwacht. Gisterenavond hield de Hazerswoudsche Burgerwacht een groote propaganda-vergadering in het gymnastiek lokaal der christelijke school (dorp). De voorzitter, de heer A. Th. de Ruiter, opende de zeer druk bezochte vergadering. Aanwezig waren de burgemeester, de bei den wethouders, de gemeente-secretaris, de z eer eer w. heer v. Leeuwen, ds. Kiel, ds. Heuzeveld en verder vele in het ver- eenigingsleven vooraanstaande personen. Na een inleiding van burgemeester War- naar, werd het woord gegeven aan pater Borromaeus de Greeve. Onder groot ap plaus besteeg spreker den katheder. De eerw. spreker begon met zijn vreug de de betuigen om deze avond voor de Burgerwacht te mogen optreden, het in stituut wat bij eventueede revolutionaire pogingen niet alleen de staatsvorm en het Koninklijk Huis, maar ook ons eigen have en goed verdedigt. Uitvoerig werd uiteengezet de zeer breed opgezette propaganda door Moskou over geheel Europa, breed werd met voorbeel den geillustreerd de theorie en practijken van het communisme, met al zijn afschu welijkheden. Ook in ons vaderland is het communisme nog steeds groeiend. Spreker noemde de S.D.A.P. zeer nauw verwant met het communisme. Vervolgens werd onderhanden genomen de N.S.B. met haar absoluut verkeerde beginselen van staatsalmacht. Nationaal-Socialisme betee- kent in den meest uitgebreiden zin vrij- heidsberooving. Men zie slechts naar Duitschland. Als christelijk land hebben wij hier de fascistische beginselen niet noodig, om het communisme te bestrijden. Spreker spoorde de aandachtige luiste rende menigte aan tot groote saamhoorig- heid van het christelijk volksdeel in ons vaderland. Nadat spreker nog enkele aanmoedigin gen tot de leden der Burgerwacht had ge richt, .ging men na het zingen van het volkslied huiswaarts. Staatspartij. In de laatst gehouden bestuursvergadering is besloten om te be ginnen dit jaar en in het vervolg om de contributie in de maand December te in nen teneinde verdere teleurstelling te voorkomen. Zij die voor 15 Mei 1937 25 jaar worden kunnen zich als lid opgeven, ook zy die nog geen lid waren, of het vorig jaar had den bedankt. Op de laatst algemeene vergadering is besloten om degenen, die ƒ0.50 betaalden, 100 pet. te verhoogen, om de schuld te dekken. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Landarbeidersbond „St. Isidorus". Deze week werd ten huize van den heer A. J. Boers de algemeene jaarvergadering ge houden van genoemde vereeniging, welke goed bezocht was. De voorz., de heer J. H. van Kampen, opende deze vergadering. Door den secretaris werd een goed verzorgd jaarverslag voorgelezen. Uit dit verslag kon men constateeren, dat het ledental ondanks het voor velen een groot offer is om hun wekelijksche contributie te beta len, stabiel is gebleven. De penningmeester, de heer G. van Rooyen, bracht verslag uit omtrent den financieelen toestand der vereen. Deze beide functionarissen werd dan door den voorz. een woord van dank gebracht voor de vele werkzaamheden, welke zij in het afgeloopen jaar voor de organisatie hebben verricht. De aftr. be stuursleden G. van Rooyen en J. van Rijn werden bij acclamatie herkozen, en voor de controle-commissie werden benoemd J. H. van Kampen (bestuurslid), C. K wakken- bos, en N. Boere. Door den Geestelijken Adviseur werd een leerzame bespreking gehouden over de methode der N.S.B. in Duitschland en hier ten lande. Vervolgens werd besloten een H. Mis te laten opdragen tot intentie der afd. in de maand Augustus met het Patroonsfeest. De gratis verloting, alsmede de gratis tractatie viel zeer in den geest der aanwezigen. Door den voor zitter werd besproken de Interparochieele Commissie van de drie samenwerkende or ganisaties der Kath. Soc. Actie te Hazers- woude Dorp, Rijndijk en Groenendijk. Spr. verzocht de leden, wanneer er een verga dering zal worden gehouden van deze Kath. Actie, allen zonder uitzondering deze ver gadering bij te wonen. Als afgevaar digde naar den Bondsraad werd benoemd de heer G. van Rooyen, daar de voorz. lid van den Bestuursraad is. Hierna sluiting. WOERDEN. GEMEENTERAAD. Voor een bespreking van het rapport der salariscommissie kwam gisteravond de ge meenteraad van Woerden bijeen ten stad- huize, die door een geheime raadsvergade ring was voorafgegaan. Na de opening door den voorzitter, alle leden waren aanwezig werd het eerst het woord gevoerd door wethouder Sonneveld, die in 't kort sa men vatte, welke verdienste de commissie heeft gehad. Er is reusachtig veel werk gedaan in negen vergaderingen en dit werk is in alle opzichten uitstekend gedaan. Daarom brengt spr. dank aan al len, die deze moeite hebben gedaan, spe ciaal aan den heer Weltevrede. Deze dank wordt door den voorzitter mede gebracht namens den geheelen Raad. De heer Ruys wil de kindertoeslag doen gelden zooals de Rijksregeling is, dus beginnende by het eerste kind en niet bij het derde kind. De heer Weltevrede, ook de heer van Beek, meenen, dat dit niet gaat. De rege ling is op het oogenblik, dat f 52 wordt gegeven vanaf het derde kind. De hegr v. Beek (A.-R.) vindt dat het voorstel van den heer Ruys slechts een gebaar betee- kent en geen practisch werk is. Het voor stel van den heer Ruys, in stemming ge bracht, wordt met 4 tegen 9 stemmen ver worpen (vóór de heeren Lunenburg (R.K.), Ruys (R.-K.), Snel (R.-K.) en v. d. Lee (S. D. A. P.). De heer Lunenburg wil een voorstel doen om de normen van dit salarisrapport met 5 pet te verhoogen, gezien de stijging der prijzen tengevolge van de devaluatie. De heer Cnosse (C.-H.) vindt dit voorstel slechts een mooi gebaar. De heeren Zon en v. Beek vinden dit eveneens. De heer Snel (R.-K.) steunt het voorstel van den heer Lunenburg. De heer v. d. Lee (S. D. A. P.) zal zich tegen iedere saalrisverlaging in het rapport verzetten. Ook de heeren Ruys (R.-K.) en Weltevrede (C.-H.) verklaren zich tegen een verdere verlaging. De heer v. Doorn (Gem. Bel.) vindt, dat de men- schen in gemeentebetrekking het nog zoo slecht niet hebben, vergeleken met die in particuliere betrekkingen. De heer Lunen burg (R.-K.) zegt, dat we niet moeten toet sen aan slechte, maar een goede toestan den. De heer Smits (R.-K.) kan zich alleen met het voorstel vereenigen, als dit aan Ged. Staten gevraagd wordt. Het voorstel van den heer Lunenburg, om aen Ged. Sta ten te vragen de normen met 5 pet. te ver hoogen, wordt in stemming gebracht en verworpen met 6 tegen 7 st.. (tegen de heeren Zon (Lib.), v. Doorn (Gem. Bel.), de Vries (Gem. Bel), v. Beek (A.-R.), PARAAT VOOR LUCHTGEVAAR?? Alom in den lande worden oefeningen gehouden in luchtbescherming en eerst daags zullen alle gemeenten wettelijk ver plicht zijn maatregelen voor lucht ge vaar te treffen. Wy lezen over oefeningen, waarbij politie, brandweer en eerste hulpdienst in actie komen. Maar zijn die eerste helpers ook voor hun taak berekend? Elke gemeente beschikt wel over een vaste brandweer-kern en in tijd van lucht- gevaar kan die kern als leiding over vrij willige helpers goede diensten bewyzen. Maar heeft ook elke gemeente een kern van eerste helpers, die him werk verstaan? Wanneer eens werkelijk gevaar uit de lucht dreigt, zullen de medici grootendeels gemobiliseerd zyn. Roode Kruis-afdeelingen zullen mogelijk voor diensten bij het leger opgeroepen zijn. Wie zal dan eerste hulp verleenen als er plotseling slachtoffers val len van brandbommen, ontploffingen of gif gassen? Er werd misschien wel eens een E.H.B.O.- cursus gegeven in Uw gemeente? Maar werd die kennis ook onderhouden? Oefenden de bezitters van het diploma wel regelmatig samen, zoodat men er op kan vertrouwen, dat zij hun kennis niet hebben verleerd? Hebben zij ooit in werkelijkheid eerste hulp verleend? Hebben zij ooit geleerd de bevelen van leiders op te volgen bij het verleenen van hulp? Beschikken zij over het materiaal, dat bij een luchtaanval aan wezig zal moeten zijn en hebben zij ge oefend in het gebruik daarvan? Het dreigende luchtgevaar maakt het noodzakelijk reeds nu in elke gemeente ker nen te vormen van goed opgeleide, regel matig oefenende eerste helpers. Him ken nis kunnen zij reeds nu productief maken, wanneer hun een taak wordt opgedragen in den ongevallen dienst der gemeente. De zóó vergaarde practische kennis komt dan later weer van pas! Geen gemeente mag dus zonder E.HJB.O.- vereeniging blijven. Vereenigingen, om nu reeds benut te worden bij het verleenen van practische eerste hulp bij de vele on gevallen, die dagelijks geschieden en om paraat te zijn voor het luchtgevaar, dat elke gemeente bedreigt. Steunt dus deze vereeniging in haar stre ven afdeelingen te vormen in alle gemeen ten van het land. Zij zyn noodig als men wil zijn: Paraat voor Luchtgevaar! Cnosse (C.-H.), Sonnevelt (C.-H.) en de Wit (A.-R). Het rapport als zoodanig wordt aange nomen met op één na algemeene stemmen (tegen de heer v. d. Lee (S. D. A. P.) Besproken wordt dar nog een rapport van den heer Weltevrede, waarin gewezen wordt op de wenschelijkheid om eenige wyzigingen in de ambtenarensaalrissen te brengen inden goeden zin van het woord. De heer Zon vindt het monnikenwerk om de salarissen van de ambtenaren te verhoo gen, gezien het standpunt van de Regeering. De heer Weltevrede zet nogmaals zijn mee ning omtrent het rapport uiteen. Wethou der de Wit kan niet veel vertrouwen in dit rapport stellen, omdat er z.i. onjuistheden in voorkomen. Een zeer langdurige discus sie is het gevolg van eenige uitingen van meerdere leden. In stemming wordt het voorstel gebracht om de salariskwestie der ambtenaren door de salariscommisise in behandeling te doen nemen. Dit wordt aan genomen met 7 tegen 6 stemmen. Beslo ten wordt naar aanleiding van een voorge lezen rapport van de gemeente-architect, de afbrekingswerkzaamheden bij de wa terleiding te doen geschieden door de Ge nie met behulp van springstoffen, daar het afbreken met de hand een onmogelijkheid is gebleken. De vergadering wordt dan ongeveer elf uur gesloten. De versiering der stad. In een verga dering van buurtvereenigingen en versie- ringscomité's werd besloten de versierin gen en verlichting gereed te doen zijn op Zaterdagavond 2 Januari. Er zullen vóór 2 Jan. met het oog op de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag geen versieringen worden aangebracht. Wel zullen voorbereidende werkzaamheden worden verricht. Op Maandagavond 4 Jan. zal, uitgaande van „Koninginnedag" een rondgang met muziek door de versierde stadsgedeelten worden gemaakt. Stichting van een badhuis. In een ver gadering van het comité tot stichting van een badhuis worden reeds uitgewerkte plannen ter tafel gebracht. Er werden twee teekeningen en 2 bouw- en exploitatie be grootingen aangeboden, die apart zijn sa mengesteld, omdat 2 plannen zijn. In het plan zijn voorloopig opgenomen 8 douches voor warm en koud water en 2 kuipbaden. De heer Droogendijk verschafte in deze technische voorlichting. Alle aanwezigen konden zich met het plan vereenigen en kozen een uitvoerend comité om tot na dere uitwerking over te gaan. ZOETERWOUDE. DE CURSUS VOOR WERKLOOZEN OPGEHEVEN. Wegens gebrek aan belangstelling. De cursus voor werkloozen in de Gym zaal wordt opgeheven wegens gebrek aan deelnemers; de laatste paar weken was het aantal deelnemers van zeventien geslon ken tot onder de tien. Van de eene kant is dit een verblijdend verschijnsel, want eenige jongelui die de cursus volgden, had den weer werk gekregen, maar de de an dere kant is het toch jammer, gezien het groote aantal werkloozen dat er toch nog is. De werkloozen, die den laatsten tijd nog bezig waren met hun cursus, kunnen iedere Woensdagavond om half negen hun lessen komen halen aan het Gezellenhuis om die thuis uit te werken. Niemand wordt er dus de dupe van. Jeugdwerk. De Kruisvaart viert Zon dagavond Sinter Klaasfeest, onmiddellijk na de Congregatie. Sinter Klaas en Zwarte Piet zullen persoonlijk komen en dan zul len we allemaal ons beste beentje voor zetten om alle Sinterklaasliedjes die we kennen, met volle borst uit te zingen. K.G.V. De belangsteling van de le den wordt gevraagd voor de volgende me- dedeelingen. In verband met het St. Ni- colaasfeest is het Gezellenhuis hedenavond gesloten. Maandagavond om 8 uur is er voor de tooneelisten repetitie van „De Ge heimzinnige Boedah". Het is noodig hier voor de medewerking nog eens extra in te roepen, daar er tot dusver nog niet ern stig en volledig genoeg is gerepeteerd. Voor hen dus: rollen leeren en repeteeren. Woensdagavond St. Nicolaasfeest in „Eigen Huis" met gratis prijsbiljarten en prijs- j assen voor leden en eere-leden. Zaterdag avond voortzetting der verschillende com petities. Sint Nicolaasfeest. Door de goede zor gen van de Commissie werd gistermiddag in het Patronaatsgebouw weder het feest van St. Nicolaas gevierd. Toen alle schoolgaande kinderen wel 400 in getal een plaatsje in de groote zaal hadden gekregen, kwam onder het zingen van het Welkomstlied de grijze Bisschop met zijn zwarte knecht binnen. Na de gebruikelijke plichtplegingen en het voorlezen van de strafregisters en de waardeeringstaten werden de vele versjes ter eere van den goeden heiligen man met zijn mooie tabberd an daverend gezongen onder leiding van den heer P. J. Beereboom, begeleid aan den vleugel door den heer Chr. B. A. Deckers. Tot nog grootere feeststemming draaide de heer Joh. Vlasveld weder vroolyke films en schonken de vroolyke meisjes van den Vrouwenbond meer dan 100 liter chocolade melk die de heer L. Dolle weder belangloos op goede smaak bereid had. Hoewel Sinterklaas en zijn knecht in het laatste jaar veel aan opgewektheid en be langstelling tot de kleinen hadden ver loren door de inwerking van de Spaan- sche hel? bleven de kinderen zijn feest geestdriftig vieren. Wij hopen dat de goede Sint volgend jaar weer in zijn oude doen zal zijn en in volle waardigheid zijn blijde intocht van alle jaren zal herhalen. ZOETERWOUDE (HJt.). IJssport. Donderdagavond hield de vereeniging „IJssport" Leiderdorp-Zoeter- woude de gewone jaarlijksche vergadering in het café ,,'t Witte Huis" onder leiding van den voorzitter, den heer A. C. Hendrik- sen, die in zijn openingswoord een bijzon der woord van welkom richtte tot den heer K. Brug, burgemeester van Leiderdorp. Van den heer burgemeester P. Wap was bericht van verhindering ingekomen. Door den secretaris, den heer Alb. v. Klaveren, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. de Graaf, gaf het finantieel verslag over het afgeloo pen jaar. Saldo vorig jaar 210.28, inkom sten 86.98, uitgaven 58.07, alzoo een batig saldo van f 28.91, maakt een totaal saldo in kas op 1 December 1936 van 239.91. Door de heeren H. v. d. Poel en J Blankensteijn waren boeken en beschei den nagezien en keurig in orde bevonden. Als leden der controle-commissie voor het volgende jaar werden benoemd de heeren Chr. Kluiters en J. v. Vliet. De twee aftredende bestuursleden, de heeren W. J. v. Bever en en W. de Groot, werden met by na algemeene stemmen her kozen, terwyl als baancommissaris werd herkozen de heer M. v. Leeuwen en gekozen de heer Hennipmon. De voorzitter feliciteer de de heeren met him benoeming en ver trouwde dat zy op aangename wijze zouden samenwerken aan de belangen van IJssport. De v e 1 d ij s b a a n. De voorzitter geeft hierna een verslag van de voorberei dingen inzake de veldijsbaan. Het bestuur is in samenwerking met de commissie thans zoover gevorderd, dat de ijsbaan en de ten nisbanen te Leiderdorp kunnen worden ge huurd; tevens is hierbij bepaald, dat daar bij behoort de vrijheid tot het plaatsen van tenten, het gebruik van de twee gebouw tjes, het recht van rijwielstalling en par keeren van auto's, alsmede gratis gebruik van water voor bespuiting van de tennis banen, terwyl van Gemeentewege werd toegezegd medewerking voor een behoor lijke afzetting. De huur kan worden aan gegaan voor een jaar met het recht van opzegging van 3 maanden voor 1 Novem ber. Wanneer geen opzegging plaats heeft dan loopt de huur stilzwijgend door voor 5 jaren. Voor deze overeenkomst zal moeten wor den betaald 400.per jaar. Dit voorstel van het bestuur werd door den voorzitter breedvoerig toegelicht, waarna tal van vra gen wérden gesteld. Nog werd medegedeeld, dat de ijsbaan des Zondags gesloten moet zijn volgens de verordening van de Sport stichting, ook werd als een bezwaar gevoeld, dat de gemeente het recht heeft tijdens na tionale feesten beslag te leggen op de baan, De voorzitter zeide, dat er tegen het eerste bezwaar niets te doen was en wat het 2de bezwaar betreft, vertrouwde de voorzitter op den goeden wil. Nadat nog tal van vragen en tegenkan tingen waren besproken, werd het voorstel van het bestuur tot het huren van de veld ijsbaan te Leiderdorp aangenomen met 21 tegen 10 stemmen en 2 stemmen blanco. Hierna werden besproken de voorstellen en plannen der exploitatie. De contributie bedraagt f 1.50 met recht van toegang op de ijsbaan, elk lid kan gezinskaarten a 1.per stuk bekomen, terwijl voor kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar toegangskaarten verkrijgbaar zijn voor de lste a 0.50, voor de 2de a 0.40, voor de 3de a 0.30 en voor de volgende k f 0.20 per stuk. Na 24 December a.s. worden deze bedragen onherroepelijk verdubbeld. De verkoop van eventueele dag of avondkaarten werd aangehouden, omdat wanneer het maar eenigszins mogelijk is, alleen leden met hun gezinnen toegang zul len hebben op de baan. De tennisbanen zullen geëxploiteerd wor den alleen tegen betaling van toegangs prijzen. Deze voorstellen werden al'le door de vergadering met algemeene stemmen aangenomen, waarna de vergadering te klokslag twaalf uur middernacht werd ge sloten. De gebruikelijke verrassingen bezorg den enkele gelukkige winnaars een fijne banketletter. ZEVENHOVEN. De nieuwe parochiekerk. Het bericht, dat tot onze spijt, in ons blad van gisteren werd opgenomen, betreffende de inwijding van de nieuwe kerk (niet van een van onze gewone cprrespondenten af komstig) is niet juist. De datum van de con secratie is nog niet. bekend. KOLONIALE BANK N.V. Afschrijving van de helft van het kapitaal. Naar wij vernemen hebben directie en commissarissen van de Koloniale bank N.V. besloten, om binnen korten tijd een buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders bijeen te roepen, waarin zal worden voorgesteld, om op het kapitaal 50 pet. af te schrijven. Een communiqué hierover is spoedig te verwachten. Nader vernemen wij nog, dat de be drijfsresultaten van 1936 geen uitkeering van eenig dividend zullen toelaten. ORANJE BOVEN Aan de hectometer- palen met oranje koppen kunt u zien, dat u op een voor- rangsweg rijdt. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 57. Nadat Pietje beloofd had dat hij nooit weer van de wilde bessen zou snoepen, ging het tweetal er weer op uit. Dezen keer zouden ze eens in een korenveld gaan zien of er wat bijzonders te ontdekken viel. De professor was een erg geleerd man en het was ook geen kunst voor hem om zichzelf en Pietje heel klein te maken. 58. Zoo konden ze met zijn tweetjes over de halmen klau teren. Opeens zag de professor een draadje dat een spin tusschen twee halmen gespannen had om te probeeren of h t erg sterk was stapte hij er op als een koorddanser. Het draadje was erg taai en ook lang.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12