STADS NIEUWS VRIJDAG 4 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER KOUDER. DE BILT SEINT: Stormachtige tot krachtige, later afne mende Noord-Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, regen of hagelbuiep, aanvankelijk kouder. Hoogste barometerst.: 767.4 te Toulouse. Laagste barometerst.: 727.0 te Kinn. De nieuwe depressie werkt snel dieper en vertoont heden een kern onder 727 mm. bij de Noorsche kust, waarachter de ba rometer nog sneller stijgt, zoodat over Schotland een zware Noord-Wester storm waait en verder op de Britsche Eilanden de lucht opklaart met enkele buien. Frank rijk heeft eenige zonneschijn in het Zuid- Oosten, maar overigens bedekte lucht met regen en stormachtige wind aan het Ka naal. In Duitschland breidt de lichte vorst uit het Oosten zich tot nabij Berlijn uit. In het Noord-Westen valt regen bij krach tige Zuid-Westen wind. In Zuid-Scandina vië valt overal regen of sneeuw, de vorst in Zweden nam af, aan de Noorsche kust waait een Zuiderstorm. Ofschoon hier te lande de wind weer tot Noord-West zal ruimen, zal de kracht waarschijnlijk min der zijn dan vorige maal, omdat de kern der depressie meer Oostwaarts trekt. Ver der is tijdelijke opklaring met regen en hagelbuien te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. 8.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.18 uur tot Zaterdagmorgen 7.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 5 Dec.: voorm. 7.22 en nam. 7.48 uur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen te 7.45 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." GOEDKOOPE KERST- EN NIEUWJAARS TELEGRAMMEN EN -GESPREKKEN. Evenals vorige jaren biedt de P. T. T.- dienst weder de mogelijkheid tot verzen ding van extra-goedkoope kerst- en nieuw jaarstelegrammen (van 14 December tot en met 6 Januari) en tot het voeren van dito gesprekken (van 21 December tot en met 4 Januari). Algemeene voorwaarde is, dat de inhoud van telegram of gesprek betrekking'heeft op het Kerstfeest, c.q. de jaarwisseling. De mogelijkheden zijn verder de vol gende: Telegrammen met vaste tek sten: Toegelaten naar Neder landsch-In- rika, Mexico, Bahama-eil'anden, Cuba, Zuid- dië, Nederlandsch West-Indië, Noord-Ame- Amerika, Liberia, Nederlandsch. Neder- landsch-Indische- en Nederlandsch West- Indische schepen op zee (ook oorlogssche pen), Engelsche, Fransche, Nederlandsch, Maleische, Spaansche en Portugeesche tek sten. Telegrammen met vrije tek sten: Toegelaten binnen Nederland, voor Europa, Nederlandsch-Indië, Nederlandsch West-Indië, de voornaamste bestemmingen in Amerika, Afrika, Australië en Azië, be nevens na ar Nederlandsche-, Nederlandsch- Indische- en Nederlandsch West-Indische schepen op zee (ook oorlogsschepen). De kosten bedragen de helft tot een vierde deel van die der gewone telegrammen. Radiotelefoongesprek ke n met Ned. Indi ëen met Ne derlandsche schepen op zee. Java, Madoera, Bali: 12 voor 3 minuten Noord-Sumatra en Makassar: 13.50 voor 3 minuten spreken. Nederlandsche schepen op zee: 0.60 voor 3 minuten spreken. Afwikkeling der gesprekken in volgorde van aanvraag. Radiogesprexken met de Brit sche Dominions: (Australië, Britsch Indië, Canada, Ceylon, Kenya, Nieuw-Zee- land, Rhodesia en Zuid-Afrika). Afwikke ling der gesprekken via Londen. Reduc tie op de kosten van 9 tot 18. De telegraaf- resp. telefoonkantoren ver strekken alle gewenschte nadere inlichtin gen. LETLANDSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. RIGA, 4 Dec. (A. N. P.). Hedenochtend is bij het vliegveld van de hoofdstad een militair vliegtuig omlaag gestort. De pi loot is om het leven gekomen. R.K. Sportvereenigingen Rector L. Beune verzoekt ons opname van de volgende belangrijke publicatie: Ieder in Leiden weet van de groote reor ganisatie, die er in de laatste maanden zich voltrokken heeft in de sportbeoefening van Katholiek Leidein. Ter oriëntatie van een ieder volge hier onder een overzicht van de officieele or ganisatie der geheele katholieke sportbewe- ging met verschillende min of meer onder geschikte wetenswaardigheden. De R.K. Sportcentrale voert de opperste leiding over de mannelijke sportbeweging en bemoeit zich met de meisjessport, in zoover dit in afzonderlijke overeenkomst staat omschreven. Zij bestaat uit de hoogste bestuurderen van de afzondèrlijke takken van sport, bij gestaan en geleid door deskundigen en ver tegenwoordigers van takken van jeugdbe weging. Het dageiijksch bestuur, dat de sterkste leiding kan uitoefenen, bestaat uit: Rector L. Beune, Zoeterwoudsche singel 33, tel. 2698, Geestelijk Adviseur. C. Mol, Maredijk 165a, voorzitter. L. C. Schrijvers, Oegst- geesterlaan 43, tel. 206, secretaris. Th. B. v. O vost, Haven 36, tel. 1264, penningmees ter. Leden zijn: Kapelaan H. Schrama, Lo- rentzkade 16, tel. 1912, Geestelijk Adviseur der sportclubs. J. Castelein, Hoogewoerd 140, tel. 2270, voorzitter Athletiek. K. H. Kaiser, Oldenbarneveldstraat 20, voorzit ter Voetbal. C. Mol, Maredijk 165a, voor zitter Gymnastiek. A. Montanus, Korevaar- straat 55, tel. 2524, voorzitter Hockey. Mr. H. F. A. Donders, Juridisch Adviseur. De naam der R.K. Sportvereeniging voor de MANNELIJKE jeugd luidt: Door Com binatie Sterk, afgekort Docos! Zij omvat: 1. De Voetbalclub, die op heden 116 le den telt: 53 senioren, 48 junioren en 13 buitengewone leden. Bestuur: K. H. Kaizer, v. Oldenbarne veldstraat 20, voorzitter. P. A. Brouwer, Leidscheweg 570, Voorschoten, secretaris. J. P. Ouwerkerk, Seringenstraat 23a. J. Duindam, Hooge Rijndijk 32. G. v. Brussel, Mariënpoelstraat 7. Materialencommissie: J. P. Ouwerkerk, B. en A. Alberts. Elftalcommissie: J. Duindam, H. G. Klis ters, H. v. Haasteren en A. van Schie. Juniorencommissie: G. v. Brussel, C. v. d. Steen, G. Bakker, L. Lindenhoff en L. Steyger. Leider indoortraining: A. J. J. Duindam. Terreinen: Sportpark Haag weg. Lesuren indoortraining: Woensdags van 7 tot 8 uur in de zaal Ursulasteeg. Spreekuur: voorloopig 's Zaterdags tus- schen 8 en 9 uur St. Jos.-Gez.-Vereeniging. Contributie: juniores 16 cents, seniores tot 19 jaar 21, senioren boven 19 jaar 26, werkloozen 12 en buitengewone leden 10 cents. Opgave lidmaatschap bij de bestuursle den. 2. De Athletiekclub telt 32 leden. Ver zorgt ook de wandelsport. Bestuur: J. P. A. Castelein, Hoogewoerd 140, voorzitter. P. J. Huibers, Haarlemmer straat 123, secretaris. H. J. Averdieck, Oude Singel 148, penningmeester. G. Kallenberg, Groenoordstraat 21. Technisch leider: A. J. J. Duindam. Lesuren: indoortraining Woensdags van 8 tot 10 uur zaal Ursulasteeg; veldtraiming in den winter Zondags van 12 tot 2 uur Sportpark Haagweg. Contributie: Senioren 20, junioren 12 en alleen voor de Wandelsport 6 cents. Opgave lidmaatschap: P. J. Huibers, Haarl.str. 123; H. J. Averdieck, Oude Sin gel 148 en op de oefentijden. 3. De Gymnastiekclub telt 70 leden: 14 Heerenleden, 39 Adspiranten, 17 jongeren. Bestuur: C. Mol, Maredijk 165a, voorzit* ter. H. P. den Bouwmeester, Endegeester- straatweg 10, Oegstgeest, commissaris. P. A. Meershoek, Vliet 32, secretaris-penning meester. H. J. Nijhuis, Mare 52. Technisch leider: A. J. J. Duindam. Lesuren: in het Gymnastieklokaal aan het Pieterskerkhof des Maandag van 6.30 tot 7.30 voor jongens van 6 tot 13 jaar, van 7.30 tot 8.30, voor adspiranten van 13 tot 17 en van 8.30 tot 9.45 voor Heerenleden. Contributies: voor jongens 10 cents, adspi ranten 15 en Heerenleden 20 cents, voor werkloozen volgens afspraak met bestuur. Opgave lidmaatschap: op de oefentijden en bij P. A.Meershoek,Vliet 32. 4. De Hockeyclub heeft 24 leden en twee elftallen ingedeeld bij den Z.H.H.B. Bestuur: A.Montanus, Korevaarstraat 55, voorzitter. W. v. Ommen, Rijnsburgerweg 195, secretaris. P. Keesom, de Mey v. Streefkerkstraat 31, penningmeester. M. A. v. Dongen, Breestraat 110, commissaris. Terrein: Sportpark Zuidwijck nabij „den Deyl' op Wassenaar. Training: Woensdag, Zaterdag en Zon dagmiddag. Contributie: 25 cents per week. Voor de VROUWELIJKE jeugd bestaan twee Sportvereenigingen: 1. De Graalturnclub „Actief telt 168 leden. Bestuur: de dames B. v. Noort, S. Duin dam, B. Simonis en mej. J. Spronck. Technische leiders: Mej. D. v. Noort en de heeren C. v. Oerle, A. Lieshout en A. Duindam. Oefenavonden: Maandag 8.309.30 Da- mesafdeeling I zaal Ursulasteeg. Dinsdag 45 Kleuterclub zaal Levendaal. Dinsdag 56 Kleuterclub zaal Heerensingel. Vrijdag 6.157.15 Adspirantenafdeeling I zaal Ur sulasteeg. Vrijdag 7.158.15 Adspiranten afdeeling II zaal Ursulasteeg. Vrijdag 8.30 9.30 Damesafdeeling II zaal R.K.H.B.S. Zaterdag 34 Kleuterclub zaal Ursula steeg. Contributie: 10 cents Kleuters, 15 cents Adspiranten. 20 cents Damesleden. Opgave lidmaatschap: Graalhuis Hooi gracht. Tel. 3049. 2. De Damesgymnastickclub „Docos' telt 80 leden. Bestuur: Mevr. M. v. d. Linden-Schalks, Rijnsburgerweg 54, tel. 2992, voorzitster. Mej. G. Sluis, Utr. Jaagpad 1, tel. 1004; se cretaresse. Mej. A. Bergers, Doezastraat 8, tel. 847, penningmeesteresse. Mej. M. Vorst, Langegracht 79, tel. 909. Mej. J. Spronck, Hooigracht 21, tel. 3049. Leidster: Mevr. Dieben. Oefenavonden: Donderdag van 7.30 tot 9.30 zaal Ursuslasteeg. Vrijdag van 5 tot 9.15 zaal Oude Vest. Contributie: Kleuters 12, Adspiranten A 15, Adspiranten B 18 en Dames 20 cents. Opgave lidmaatschap bij de bestuursle den. Tot besluit noemen wij nog de Korfbal club „Klimop", die speelt 3e klas N.K.B. afd. 3 B Z.H. Bestuur: G. E. v. d. Linden, Rijnsburger weg 54, tel. 2992, voorzitter. B. Wijsman, Ja- vastraat 26, Oegstgeest, secretaris. H. v. d. Steen, Levendaal 100, tel. 1561. Wedstr.secr. H. Nijhuis, Mare 52, tel. 2682. Terrein: Sportpark „Zuidwijck" Wasse naar. Contributie: 25 cents. Deze publicatie van de tot stand ge komen reorganisatie der Katholieke Sportbeweging moge ik besluiten met bijzondere dank te zeggen aan allen, die hiertoe, hoe dan ook, hebben medege werkt! Dank aan de vroegere bestuurders en alle tusschentijdsche commissies, die nu haar werk bekroond zien. TWEE OVERDEKTE ZWEMINRICHTINGEN TE LEIDEN? Wij ontvingen onderstaande beschouwin gen over bovenstaand vraagstuk. Het eerste vanwege de ondernemers van een zwemin richting aan de Haarlemmerstraat, het tweede vanwege degenen, die zich interes seeren voor de oprichting vam een Sport- fondsenbad in Leiden. Het eerst-genoemde stuk volgt hier: Zooals wel is te begrijpen hebben de plannen van B. eii W. van Leiden op niet geringe wijze de arbeid van den architect A. Koster, onder wiens leiding en volgens wiens project de Mon Père-kerk zou wor den getransformeerd in een zwembad, ver stoord. Gelijk reeds bekend is, hebben B. en W. besloten den raad voor te stellen om aan de N.V. De Sportfondsen garantie te bieden van 95.000 voor een bad- en zweminrich ting, die dan op het Schuttersveld zal ver rijzen. Leiden is momenteel zonder bad en zweminrichting, wat een toestand is die zeker niet mag blijven voortduren. Men zou het bijna onverantwoordelijk noemen om een stad zonder behoorlijke inrichting te laten bestaan, waar men geregeld terecht kan om een heerlijk verfrisschend bad te nemen. Uit het oogpunt van volkshygiëne is de toestand van Leiden zeker niet first- class te noemen. Het is dus in zooverre te begrijpen en toe te juichen, dat het gemeentebestuur alle krachten inspant om nu eindelijk eens uit dit bad-isolement te worden verlost. Het is een waardeerenswaardige daad, die weer eens doet blijken, dat de heeren ach ter de groene tafel hun taak verstaan. Toch is er iets bevreemdends in dit be sluit. Men bezie deze zaak nu eens van de financieele zijde: er behoeft dan wel niet breed uiteen te worden gezet, dat men met de financiën zoo voorzichtig mogelijk moet omspringen. Dat beteekent, dat, indien de gemeente van twee zijden een voorstel wordt gedaan, waartoe haar medewerking (ook financieel) gevraagd wordt, zij dién voorslag zal aanvaarden, die haar de min ste risico's biedt, en het minste kost, indien althans het gebodene van gelijke kwali teit is. En hoe staat het nu met deze badhuis kwestie? Eenige weken na de datum waar in de N.V. De Sportfondsen haar voorstel indiende tot stichting van een Overdekte bad- en zweminrichting voor de totaalkos- ten van 175.000, waarvan zij zelf 25.000 zou verzorgen, kwam ook de op badhuis- gebied bekende Haarlemsche architect A. Koster met z ij n voorstel. Beide projecten behelsden een degelijke, moderne inrich ting, die van den heer Koster zou zelfs ge heel compleet met inventaris en zelfs voor raden kolen en chemicaliën worden opge leverd. Het aanbod hield zelfs in, dat na oplevering hoegenaamd geen kosten meer behoefden te worden gemaakt. De inrich ting zou geheel bedrijfsklaar wor den afgeleverd. Toch plaatste dit project de gemeente voor een kleiner risico dan tihans het geval is met het plan van de Sportfondsen. Moet thans de gemeente garant zijn voor 95.000, de heer Koster vroeg niet meer dan 60.000. Een verschil dus van 35.000. De bewering, dat de N.V. De Sportfondsen meerdere zekerheid biedt gaat slechts in zooverre op, dat deze gecentraliseerde be weging meerdere bekendheid geniet en over groot kapitaal beschikt. Daartegenover staat echter, dat geen der door den heer Koster opgerichte en onder zijn leiding in exploitatie zijnde baden ooit in hun ver plichtingen hebben gefaald. Bovendien wordt het Spaardersstelsel door den heer Koster met succes toegepast: het biedt voordeelen boven het systeem van De Sportfondsen, terwijl tevens de door hem toegepaste tarieven uitermate laag zijn. Toen de gemeente Alkmaar geen kans meer zag om het terecht beruchte Victorie- bad winstgevend te exploiteeren, is het onder leiding van den heer Koster radicaal omgevormd tot een moderne inrichting, die door het publiek werd bestormd. Aan zijn bekwaamheid valt niet te twij felen. Doch nu onze plaatselijke toestand. Bij het eerste bekend worden van de plannen van den heer Koster is de opmerking ge maakt, dat twee Overdekten voor Leiden een te groote luxe is. Ongetwijfeld is dat zoo. Zelfs een grootere stad als Groningen heeft aan twee overdekten teveel. Eenzelf de voorbeeld biedt Haarlem: en daar liggen de inrichtingen dan nog zeer ver uiteen. Maar in Leiden zal dat wel geheel een fi nancieel fiasco worden. Is het de gemeenten Zwolle en Breda niet eveneens verre van goed gegaan met haar garanties aan de Sportfondsen? Thans komt de heer Koster zelfs met dit voorstel, ni. dat de gemeente hem een groot terrein in erfpacht of onder gemak kelijke voorwaarden zal verstrekken, waar op hij een groote moderne openlucht-zwem inrichting wil stichten, geheel vrij van de inrichting a. d. Haarlemmerstraat. De ge meente behoeft verder niet te participeeren of garanties te stellen. Voor dit zomerbad zul len alle kosten ten laste van de aanvragers zijn. Men ziet wel duidelijk, dat dit de ge meente een uitermate gering risico biedt. Waarom dus de nek gebogen onder het ri sico van garantie aan de Sportfondsen? Denk aan Zwolle en Breda! Het mooiste van al is wel, dat, indien de Gemeenteraad werkelyk besluit om de N.V. De Sportfondsen ingevolge het voorstel van B. en W. te steunen, Leiden absoluut twee Overdekten zal krijgen, daar de heer Kos ter contractueel verplicht is zijn inrichting aan de Haarlemmerstraat te doen verrij zen, wanneer aan eenige bepaalde voor waarden wordt voldaan. Wat zou dat moe ten worden? Het zou ontaarden in een vernielende concurrentiestrijd, die beide inrichtingen alles behalve voordeel zou brengen. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan hopen, dat het Gemeentebestuur ver standige besluiten zal nemen en de Ge meente zal behoeden voor onverantwoorde risico's en nadeelige uitgaven. S. H. BOUW SPORTFONDSENBAD AMERSFOORT. Een goed voorbeeld voor Leiden. De bouw van het Sportfondsenbad te Amersfoort heeft zijn beslag gekregen. De bouw werd nl. gegund aan de Firma Hoo- gevest te Amersfoort voor 57.000.ter wijl de technische installatie in totaal 17.830.vordert. Voor Leiden zijn deze cijfers van bijzon der belang, cmdat de ontworpen inrichting te Amersfoort gelijk is aan het overdekte gedeelte van het Leidsche Sportfondsen- bad, en daarmede bewezen is, dat de lage stichtingskosten inderdaad juist geraamd zijn en dat het absoluut niet noodig is voor een overdekte zweminrichting momenteel meer uit te geven. Ook te Amersfoort moet geheid worden. De inrichting bevat een 25 x 12 meter bassin, dat bij wedstrijden geheel diép ge maakt kan worden, zoodat men voor het houden van zwem--en waterpolo-wedstrij den een prachtig wedstrijd-terrein ter be schikking heeft, zooals o.a. het vorige jaar te Venlo bleek. De overdekte inrichting te Venlo bezit nl. eveneens een bassin van die afmetingen. Zoowel van Hollandsche als van Duitsche zijde waren de spelers, die het vorig jaar te Venlo den waterpolo- wedstrijd Kikvorschen (officieus Neder landsch Zevental)West Duitschland speelden, verrukt over de afmetingen van dit bassin. De inrichting bevat voorts 74 vaste kleed kamertjes en twee gemeenschappelijke kleedkamers, elk voor 38 personen, zoodat de capaciteit, welke 200.000 a 250.000 ba den per jaar bedraagt, voorloopig meer dan voldoende is. De aantrekkelijkheid van het overdekte gedeelte van het Leidsche project ligt voor al ook hierin, dat het gemakkelijk en met betrekkelijk geringe kosten uit te breiden is door bijbouwing van een flink afzonder lijk bassin, terwijl dan het thans ontwor pen bassin van 25 meter permanent diep zal blijven. Hiertoe zal worden overgegaan zoodra de levensvatbaarheid te Leiden ge bleken is. Van zeer groote beteekenis is voorts, dat het SportfondsenbadLeiden ook een buitenïnrichting zal bevatten. .Begonnen wordt met een bassin van gedeelte ondiep, doch het ontwerp is zóó gemaakt, dat des zomers voor wedstrijden het water van het binnen-bassin in het buiten-ba°sin overgebracht wordt, zoodat de L. Z. C. of een andere wedstrijd-gevende vereeniging de beschikking over een wed- strijdbaan van 50 meter heeft; op het keer punt op het ondiepe gedeelte van het bas sin is de diepte dan circa 1.35 meter. Dit opent voor de Leidsche zwemsport zeer mooie perspectieven o.a. zouden in dit bassin de Nationale Kampioenschappen georganiseerd kunnen worden; er is vol doende ruimte voor de plaatsing van tijde lijke tribunes. De combinatie van Overdekte en Open lucht-zweminrichting heeft bovendien dit aantrekkelijke, dat des zomers de abonne menten zoowel in de eeno als in de andere inrichting geldig zijn en de zwemmers op regenachtige, koude zomerdagen, die in ons Hollandsche klimaat helaas maar al te vaak voorkomen, in een goed verwarmde GEMEENTEL AANKONDIGINGEN. HAVENGELD Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij, die het havengeld over 1937 bij wijze van abonnement vooruit wil len voldoen, zich daartoe orfder overleg ging van geldige meetbrieven kunnen aan melden iederen werkdag van 1012 uur, v.m. en 2.304.30 Uur nam. behalve Vrij dag en Zaterdag, ten kantore van den Markt- en Havendienst (Waaggebouw). Overlegging der meetbrieven kan achter wege blijven indien dit reeds eerder ge schiedde, mits het laadvermogen van het vaartuig daarna niet is veranderd. Zij, die gedurende 1936 het havengeld bij wijze van abonnement betaalden, en het abon nementsgeld voor 1937 niet vóór i6 Ja nuari a.s. hebben voldaan, zullen onher roepelijk het z.g. „reis"-tarief verschuldigd zijn, ook voor de reeds gedane reizen, ten zij bij het binnenkomen in het Havenge bied alsnog het abonnement wordt betaald. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 December 1936. 7685 AGENDA De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a. s., waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. HEROPENING MAISON PLANTFEBER. Hedenmiddag is het bekende kapsalon „Maison Plantfeber", Apothekersdijk 8, her opend. Heropend in 'n geheel nieuwe ge daante, want de heerensalon, welke zich voorheen op de bovenverdieping bevond, is nu eveneens naar beneden verplaatst en gelegen achter de damessalon. De heeren salon bevat drie kaptafels, terwijl de in richting zoo modern mogelijk is opgezet. Het geheel ziet er uitstekend verzorgd uit. De verbouwing van een en ander ge schiedde door den aannemer Breuring. We twijfelen er niet aan, of Maison Plantfeber zal met deze verandering haar voordeel doen. zwemzaal de zwemsport kunnen beoefe nen. Bovendien wordt het water van het bui ten-bassin in den vroegen zomer verwarmd zoo'dat het zomer-seizoen voor de Leidsche zwemmers in alle opzichten aangenaam zal zijn. Het spreekt van zelf, dat de lage stich tingskosten, welke te danken zijn aan de ervaring van „De Sportfondsen" van bouw en exploitatie van zoovele andere Sport- fondsenbaden, mede van invloed zijn op de tarieven. Een ieder kan gemakkelijk begrijpen, dat de vaste lasten van een Overdekte Inrichting, welker stichtings kosten om en nabij 80.000 bedragen, aan zienlijk lager zijn, dan die van één, welke 150.000.kost. Waar het de opzet van het Sportfondsenbad niet die van een han delsonderneming is, doch er mee tevreden is, wanneer de exploitatiekosten gedekt worden, kunnen de tarieven ook lager zijn, en is een lager totaal-aantal voldoen de om een sluitende exploitatie te verkrij gen. Zoo zullen kinderbaden voor 10 cent verstrekt worden. Leiden profiteert er in dit opzicht wel van, dat het eerst nu een Sportfondsenbad krijgt. Indien de gemeenteraad a.s. Maandag het garantie-besluit aanvaardt, wordt, zoodra de goedkeuring van Gedeputeerde Staten is afgekomen, onmiddellijk met den bouw begonnen. Het is de bedoeling, dat het open-bassin vóór den aanvang van het zomer-seizoen 1937 gereed komt, terwijl de Overdekte in September 1937 in bedrijf kan worden gesteld. R. K. JEUGDIGE WERKLOOZEN. Alle Katholieke Jongere Werkloozen (van 14 tot 25 jaar) worden opgeroepen tot bij wonen van de opening van ons wintersei zoen. A.s. Maandag beginnen onze bijeenkom sten, bijeenkomsten van ontspanning, ont wikkeling en vorming. Daarom allen aanwezig bij de opening op a.s. Maandagmorgen te 10 uur precies in de zaal van de Maria Gijzensteeg. Dan zal ons program nader ontvouwd worden en kunnen alle inlichtingen ge vraagd worden. R. K. Commissie Jeugdige Werkloozen. J. A. VERHOOG t In den ouderdom van 71 jaar is hier ter •tede overleden de heer J. A. Verhoog, oud hoofdopzichter van Gemeentewerken. De thans overledene kwam op 1 Jan. 1901 in betrekking bij de gemeente als hoofd opzichter in algemeenen dienst en heeft zich voor gemeente en gemeenschap in een 30-jarige ambtsvervulling zeer vele ver diensten verworven. Op 1 Januari 1931 werd den heer Ver hoog op zijn verzoek op eervolle wijze ont slag verleend uit den gemeentedienst. De begrafenis van het stoffelijk ovei'schot zal plaats vinden a.s. Maandag te 12 uur op Rhijnhof.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2