VRIJDAG 4 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK—VEUR DAMMEN R. K. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN". Gisteren speelde G. S. haar 6en wed strijd tegen D. I. O. uit Monster voor de le klas competitie van den R. K. H. D. B. en wederom wist G. S. de beide punten te behalen, waardoor zij dus 12 punten uit 6 wedstrijden verkreeg, en nog steeds onge slagen aan den kop staat. De gedetailleerde uitslag is: D. I. O.—G. S. P. v. d. EndeG. Geerlings 02 A. W. de GrootA. G. de Jeu 02 P. KouwenhovenA. Jansen 11 E. DriesenJ. J. Bekker 02 Th. van DijkG. Jansen 11 L. MiddelburgJ. L. C. v. Leeuwen 20 A. v. d. LaarP. Geerlings 02 A. v. d. VarkA. v. d. Reijden 20 Th. v. d. Laar—C. H..Klein 1—1 B. v. LeeuwenH. Stipdonk 20 Totaal 7—13 De stand is momenteel: Gez. Samenzijn 6 6 12 81—39 D. O. S. 5 4 1 9 72—28 Samen Sterk 6 4 1 1 9 71—49 O. D. I. 7 4 3 8 71—69 D. I. O. 6 3 3 3 51—69 St. Rafaël 6 1 1 4 3 51—69 Rijswijk 5 1 4 1 34—66 O. D. B. 5 1 4 1 29—71 Hoewel de competitie pas halverwege is ziet het er naar uit, dat de strijd om de eerste plaats zal gaan tusschen D. O S. en G. S., terwijl de wedstrijden D. O. S. S. S. en S. S.G S wel zullen uitmaken of Samen Sterk verder nog een rol zal spelen in den strijd om de eerste plaats. Aan een voorspelling van den wedstrijd D. O. S.G. S. wagen we ons niet. KERKNIEUWS Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag en Woensdag géén audiëntie verleenen; doch a.s. Donderdag uitsluitend voor Geestelijken. RECHTZAKEN OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN SPIRITISME! (Vervolg). Na de pauze werd het getuigenverhoor voortgezet. Ook de getuigen, die thans ge hoord werden, verhaalden van hun erva ringen, o.a. dat er op de séances een geest van Zuster Ciaree (sinds eeuwen dood) werd opgeroepen. Deze geest liep in wit gewaad, echter naar de president mede deelde, met het hoofd van verdachte V. den B.! Er werden ook geschenken aan bloe men en steenen uitgereikt; dit geschiedde bij het licht door verdachte van B., die de handen vouwde, daarbij kreunde en toen uit het niet steenen te voorschijn wist te brengen. Een getuige had den jas van een „geest' aangeraakt, waarna er een mega- phoon op den grond viel. Op de vraag van den president of de ge tuigen de geesten ook aanraakten, werd geantwoord, dat dit zeer gevaarlijk en daar om verboden was. Een dame had de geest toch aangeraakt en voelde toen een man- nenvest, dat zij losknoopte; deze getuige vertrouwde de zaak niet meer. Hierna wer den de getuigen a décharge gehoord, die verklaarden, dat zij inderdaad met hun overleden verwanten hadden gesproken. Dit geschiedde door een trompet. Een van de getuigen gaf een beschrijving van Zuster Claree. Ook .de echtgenoote van verdachte Van den B. werd gehoord, die verklaarde, dat vóór de samenwerking met den jongeman, de geesten wel eens wegbleven. In dat ge val werden de entreegelden teruggegeven. De griffier las hierop de verklaring van den verdachte tegenover de politie voor, waaruit bleek, dat verdachte verklaard had overtuigd te zijn, dat zijn medeverdachte in trance ging en hij een oogenblik ook voor concurrentie van dezen vreesde. Gedeeltelijk bekende verdachte, dat hij de menschen ha<- bedrogen; zoo was hij zelf als Zuster Claree opgetreden. De uit rusting daarvoor witte tuüe, had hij te za- men met den jongeman bij Vroom en Drees- mann gekocht. Verdachte heeft bij die gelegenheden de handen van sommige cliënten gegrepen en enkele op het voorhoofd gezoend. De stee nen werden door hem op bedriegelijke wijze te voorschijn gebracht. Requisitoir. Vervolgens hield de officier van justi tie mr. P. R. Blok, requisitoir. Mr. Blok ging hierna wat dieper op het wezen van het spiritisme in. Spr. meende, dat vaststaat, dat de z.g. spiritisten niet zijn een stelletje zwakzinnige psychopathen, maar een vaste en innige overtuiging en een geloof aan duizenden intellectueelen. Daarom moet men bedrog van die kringen door valsche spirtistische séances beschou wen als vallende onder artikel 326 Wetboek van Strafrecht. Spr. eischte tenslotte, rekening houdend met de reeds geëischte straf en het rapport van de psychiaters, die verdachte vermin derd toerekeningsvatbaar achtten, en daar bij het moreele leed door verdachte aan zoovelen berokkend in aanmerking nemend, tegen hem 11/2 jaar gevangenisstraf. DE DOODSLAG TE HEEZE. Tien jaar geëischt. Gisteren heeft voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch terecht gestaan de 41-ja- rige arbeider uit Leende, J. S. v. M., wien ten laste is gelegd, d-t hij op 13 Septem ber j.l. te Heeze, opzettelijk, na in kalm overleg en rijp beraad daartoe het plan te hebben gemaakt, Johan Dobbelman van het leven heeft beroofd door hem met een brooodmes verscheidene snij- en steekwon den toe te brengen in borst en rug, tenge volge waarvan het slachtoffer kort daarop is overleden. Bij zijn verhoor verklaarde verdachte niet opzettelijk te hebben gehandeld. Hij was overstuur geweest en hij had niet geweten wat hij deed. Blijkens zijn verklaring voor den rechter-commissaris was verdachte zijn slachtoffer per rijwiel nagegaan. Hij had hem toen opgewacht en gestoken. Dob belman zou toen gevlucht zijn, waarop ver dachte hem volgde om hem opnieuw te steken. Twee getuigen verklaarden gezien te heb ben, dat verdachte zijn slachtoffer opwacht te en toen stak. Dr. Mettrop gaf inlichtingen over de ver wondingen; het lijk vertoonde vier diepe steekwonden, hart- en slagader waren door gestoken. Dr. Janssens, die een onderzoek naar de geestesvermogens van verdachte heeft in gesteld, verklaarde dat de man nauwelijks toerekenbaar is. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, zeide verdachte een zeer gevaarlijk mensch te achten. Hij heeft al eerder een poging gedaan tot doodslag. Spr. kon niet meegaan met het oordeel van den psychia ter, dat verdachte niet geheel verantwoor delijk is voor zijn misdrijf. Intusschen zal hij rekening houden met de verklaringen van dr. Janssens. Terzake van doodslag eischte de Officier tien jaar gevangenis straf en aa het ondergaan ter beschikking stelling van de regeering. Mr. Emma Lion, die de verdediging voer de, beriep zich op de conclusies van dr. Janssens en vroeg ter beschikking stel ling zonder meer. Uitspraak 17 December a.s. DE MOORD TE OPENDE. Tegen derde verdachte acht jaar geëischt. Gisternamiddag is voor de rechtbank te Groningen de behandeling voortgezet van de moordzaak te Opende en wel tegen den derden verdachte, een 39-jarig bewoner uit Opende, die verdacht wordt, den beiden broers, die van den moord worden ver acht, de noodige gegevens te hebben ver strekt. In zijn requisitoir zeide de Officier van Justitie, dat wel is komen vast te staan, dat alle gegevens, die de gebroeders noodig hadden, van dezen verdachte afkomstig wa ren. Spr. achtte hem derhalve schuldig aan uitlokking van misdrijf. Spr. achtte dezen man voor de veiligheid van het platteland een groot gevaar en eischte tegen hem een gevangenisstraf van acht jaren. De verdediger, mr. C. Weyl achtte den opzet van verdachte tot uitlokking niet be wezen, al heeft hij ook eenige mededee- lingen gedaan. Het motief daarvoor is niet aangetoond, want er was geen afspraak gemaakt. PI. concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 17 December. AANZETTING TOT MOORD? Het gebeurde te Vierhouten. Een 69-jarige ingezetene van Vierhouten zou aan een dorpsgenoot 225 hebben be loofd, indien deze hem behulpzaam was bij een op een autohandelaar aldaar te plegen moord. Als datum van dien moord werd bepaald 28 October des avonds wan neer de autohandelaar van de automarkt te Apeldoorn zou terugkeeren en de plaats zou zijn een der hekken van het Kroon domein aan den Gortelschen weg bij Niers- sen. De dorpsgenoot, een jongeman, waar schuwde de politie, die zich in hinderlaag stelde. Op den vastgestelden avond ge beurde er niets, omdat verdachte geen re volver had. Een week later zou opnieuw een poging worden gedaan en toen is ver dachte gearresteerd. Het gebeurde wekte opzien, omdat verdachte zeer gunstig be kend staat en hij op goeden voet verkeert met den autohandelaar. Hij werd te Zwolle in preventieve hech tenis gesteld. Tegen de verlenging van de hechtenis door de Zwolsche rechtbank kwam hy in verzet bij het Hof. Zijn belangen werden waargenomen door mr. E. H. von Baumhauer te Amsterdam en mr. Hijmans te Arnhem. Mr. von Baum hauer voerde aan, dat hij op grond van jarenlang ervaring verdachte niet tot een daad als waarvan hij wordt beticht in staat acht. De kroongetuige is z.i. als onbetrouw baar te beschouwen. (Mr. von Baumhauer heeft pachtgronden te Vierhouten, welke onder toezicht van verdachte staan). Het Hof oordeelde, dat geen termen voor verlenging der hechtenis aanwezig waren en ontsloeg verdachte uit het voorarrest. Van de resultaten van het vooronderzoek der Justitie te Zwolle hangt nu af of ver dachte strafrechtelijk zal worden vervolgd. TEGEN NOTARISKLERK DRIE JAAR GEëlSCHT. In zeven jaar tijds ruim 50.000 verduisterd. Voor de rechtbank te Breda stond giste ren terecht de 41-jarige notarisklerk G. W. van G. uit Princenhage, thans gedetineerd. Verd. werd ten laste gelegd een viertal gevallen van verduistering, gepaard gaan de met valschheid in geschrifte. In Januari 1936 eigende hij zich ƒ600 toe, eigendom van den winkelier N. J. H. te Breda. In Augustus 1935 2000, toebe- hoorend aan den heer P. C. H. Voorts ver- valschte hij ten nadeele van een minder jarige een spaarbankboekje, door een ge stort bedrag van 51.45 te veranderen in ƒ451.45. Ook maakte hij een valsche hypotheek akte op en inde het geld, hetwelk hij zich eveneens toeëigende. Verschillende gedupeerden werden als getuigen gehoord. Verd. legde een volledige bekentenis af. Het O. M., bij monde van mr. H. A. Ser- vatius, wees er op, dat verd. in zeven jaar tijds ruim 50.000 verduisterd heeft, wat voornamelijk te wijten was aan onvoldoen de controle. Wegens verduistering en valschheid in geschrifte, driemaal gepleegd, eischte het O. M. drie jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. W. v. Wijmen, be pleitte de uiterste clementie. Uitspraak over veertien dagen. „Tel." EX-HOOFDCOMMIES VAN ROTTERDAM VEROORDEELD. Negen jaar geleden 27 mille verduisterd. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis teren den 65-jarigen C. J. K., gewezen hoofdcommies van de gemeente Rotterdam thans gedetineerd, die zich in December van het jaar 1927 had schuldig gemaakt aan verduistering van ongeveer f 26.000 ten nadeele van den Gemeentelijke Genees kundigen Dienst, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Op 30 December van dat jaar verliet de hoofdcommies K. zijn kantoor, nadat hij aan zijn directeur een kort verlof had ge vraagd. Sedertdient heeft men den hoofd commies niet weergezien. Den volgenden dag bleek bij onderzoek van de brandkast, dat een belangrijk be drag was verdwenen. Eerst in Augustus van dit jaar kwam de ontknooping, toen in Apeldoorn een zwerver werd aangehou den, in wie men den verdwenen hoofdcom mies meende te herkennen. Deze man, die zich Kuncke noemde, bleek zich van het bestaan van den hoofdcom mies niets meer te herinneren en tot op dit oogenblik houdt hij vol, die periode niet in zijn herinnering te kunnen terugroepen, al is dan ook gebleken, dat hij zich verder wegliggende herinneringen uit net bestaan van den hoofdcommies wel weer te binnen kon brengen. Het feit, dat men zich ten aanzien van de identiteit zou vergissen, moet volkomen uitgesloten worden geacht. OVERVAL OP GELDAUTO. Tegen een der verdachten 21/2 jaar geëischt. Op 17 Januari van dit jaar pleegden te Amsterdam drie zwaar gewapende mannen een overval op een auto, waarmee een be drag van niet minder dan 32.000 in spe cie en bankpapier werd vervoerd naar de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij; een overval op klaarlichten dag, die aan vankelijk volkomen gelukte, doch die ten slotte toch voor de roovers op niets uit liep. Zij reden op hun vlucht tegen een hek, moesten de auto in een steek laten en vluchtten. Het geld poogden zij nog te verbergen in een tuintje, doch het was door de politie spoedig teruggevonden en er ontbrak niets aan de geroofde som. Dank zij het speurderswerk van de re chercheurs Bakker en Uitzinger konden de daders spoedig worden ingerekend. Eeni ge weken geleden veroordeelde de recht bank een van de daders tot een gevange nisstraf van twee jaar. Thans stond de twee de terecht, een 24-jarige fabrieksarbeider, wien diefstal met geweldpleging was ten laste gelegd. Verdachte bekende volledig. Hij gaf een kleurig relaas van het gebeurde: met drie kameraden had hij het plan in elkaar ge zet. Van een arbeider der Scheepsbouw Maatschappij hadden ze gehoord, dat er op bepaalde dagen groote geldsommen per auto werden vervoerd. De Officier van Justitie, mr. Bosch zei de, dat de roofoverval zorgvuldig was voorbereid en met groote brutaliteit is uit gevoerd. Dank zij het uitstekende werk van de rechercheurs Bakker en Uitzinger is er klaarheid in dit misdrijf gebracht. Deze verdachte is reeds tweemaal wegens inbraak veroordeeld zoodat een zware straf dient te worden opgelegd. Wegens diefstal met geweldpleging in vereeniging eischte spr. twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Boudewijnse, be pleite clementie. De rechtbank zal 17 De cember vonnis wijzen. De diefstallen ten nadeele van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. Veertien dagen geleden hebben terecht gestaan eenige ex-employé's van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. te Haar lem, verdacht van diefstal en heling van benzine, olie, remkabels enz. gepleegd ten Woensdagavond kwamen de Raden der Gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Aanwe zig alle leden, behalve de heeren Willemse en Vink met kennisgeving. Na opening met gebed, worden de no tulen, na een opmerking van den heer Kerkhoff, goedgekeurd. Aan de orde komt de voorloopige vast stelling Bedrijfsrekeningen '35. De voorzitter zegt, dat het rapport van de Commissie van Onderzoek zoodanig was, dat de Commissie van Beheer heeft ge meend hierop niet behoeven te antwoorden. De heer Borst als rapporteur merkt op, dat dit begrijpelijk is, toch had de Com missie wel eenige toelichtingen verwacht van de Commissie van Beheer. Hij be spreekt de toestand van den Gashouder en acht een controle var de gasmeters zeer noodzakelijk en raad de Commisie van Be heer aan spoedig een werkkracht aan te stellen om deze metingen te doen verrich ten. De heer Zuijdwijk vraagt de aandacht voor het leegloopverlies en verzoekt maat regelen te nemen dit verlies zooveel moge lijk te beperken. De voorzitter zegt, dat een en ander de volle aandacht heeft van de C. van B. en zooveel mogelijk maatregelen zullen geno men worden, waarna de bedrijfsrekeningen z. h. s. onveranderd worden vastgesteld. Ter tafel komt de vaststelling bedrijfsbe- grootingen 1937. De heer Borst als rapporteur zet het standpunt van de Commissie van Onder zoek inzake enkele opmerkingen en voor stellen nader uiteen. De Commissie had ge meend, dat de C. v. B. wel met het voorstel der Commissie zou zijn medegegaan om de klokkenhuur en meterhuur voor kracht stroom af te schaffen en hij stelt alsnog voor hiertoe over te gaan. Ook het voorstel der Commissie, wat hij nader motiveert, om de heer Tol een vaste aanstelling te geven en het aanvangsalaris te bepalen op 1200, wil de Commissie handhaven. De voorzitter- verdedigt het standpunt van de C. v. B. inzake de klokkenhuur; men kan niets voor niets doen, want dan wordt het niet gewaardeerd; z.i. is de C. van B. ver genoeg gegaan om te verlagen van 0.75 op 0.40 en hij adviseert dit voorstel aan te nemen. Wat de voorstellen voor den heer Tol betreffen, meent de Commissie niet verder te mogen gaan dan 1100, met 4 jaarlijksche periodieke verhoogingen van 100; de C. v. B. is ook vol lof over zijn werk. De heer Kerkhoff onderschrijft ten volle de woorden van den heer Borst en stelt voor den heer Tol te plaatsen in de schaal- klasse van adjunct-commies le klasse met een salaris van 1250 tot 1850. De heer Smits wil de klokkenhuur geheel afschaffen en is tegen de vaste aanstelling van den heer Tol, omdat men het z.i. aan het bedrijf wel met een mindere kracht kan doen; hij kan zich wel vereenigen met een salaris van 1100. De heer de Lange brengt hulde aan de samenstellers der begrooting, aan de C. v. B., enz. voor het mooie werk en verklaart zich eveneens voor een vaste aanstelling en een salaris van 1200. Nadat de voorzitter de verschillende hee ren heeft geantwoord en de heeren nog nader hierover het woord hebben gevoerd, wordt allereerst het voorstel der Commissie van Onderzoek om de klokkenhuur en me terhuur af te schaffen, in stemming ge bracht; dit voorstel wordt in Veur verwor pen met 65 stemmen en in Stompwijk met 5—4 stemmen. Het voorstel van de Commissie van Be heer als reeds bovengenoemd wordt z. h. s. aangenomen. Het voorstel-Kerkhoff inzake een salaris nadeele van deze maatschappij gedurende Augustus en September. Een 31-jarige monteur, verdacht van diefstal, werd ver oordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en vijf maanden gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Een 29-jarige Haarlemsche monteur, eveneens verdacht van diefstal, werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Wegens heling werd een 34-jarige in woner van Zandvoort veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en aftrek van de voorloopige hechtenis. Een 38-jarige Velsenaar, eveneens ver dacht van heling, werd vrijgesproken, om dat het wettige bewijs niet geleverd was. PROFESSOR SLIM EN ZOON. van 1250 tot f 1850 vindt geen ondersteu ning en komt derhalve niet in stemming. Het voorstel der Commissie om den heer Tol een vaste aanstelling te geven met een aanvangsalaris van f 1200 met 4 jaarlijksche periodieke verhoogingen van 75 wordt in Veur aangenomen met 83 stemmen en door den Raad van Stompwijk verworpen met 54 stemmen. De heer Blokland stelt voor een aparte stemming te hóuden inzake.de vaste aan stelling, daar men, door het verwerpen van het voorstel door den Raad van Stompwijk, in deze tot geen oplossing is gekomen. Het voorstel den heer Tol een vaste aan stelling te geven wordt dan in stemming gebracht en in Veur met algemeene stem men en in Stompwijk met 72 stemmen aangenomen. Namens de C. v. B. stelt de voorzitter als bemiddelingsvoorstel voor alsnog het salaris te bepalen op 1100 met 4 jaarlijk sche periodieke verhoogingen van 100, omdat anders de zaak onnoodig wordt ge rekt en de heer Tol hiervan de dupe wordt. Na enkele besprekingen wordt het voor stel van de C. v. B. overgenomen en in stemming gebracht en door beide Gemeen ten met algemeene stemmen aangenomen, waarna de begrootingen 1937 worden vast gesteld. Aan B. en W. van Veur en Stompwijk wordt machtiging verleend 0.25 per leer ling uit te trekken voor de feestviering bij het a.s. vorstelijke huwelijk en dit be drag op de begrooting te plaatsen, terwijl eveneens machtiging wordt verleend een bedrag van f 50 voor Veur en 54 voor Stompwijk uit te trekken voor versiering en verlichting van Gemeentegebouwen bij de a.s. feestviering. INGEZONDEN STUKKEN Nieuwkoop, 1 December 1936. Het is naar aanleiding van het Raadsver- slag van Nieuwkoop, dat onderget. als abonné een klein plaatsje vraagt voor het volgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Bedoeld raadsverslag, voorkomende in het derde blad van Vrijdag 27 November j.l. vermeldt o.m. een voorstel der R.K. Raadsfractie, behelzende de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie, welke ƒ1100 bedraagt, met Januari te verhoogen met drie één jaarlijksche verhoogingen van 100, en de post schrijfloonen te ver hoogen van 10 op 100, ten einde dit ten goede te doen komen aan den volontair, die reeds 1^ jaar voor niets werkt. Zij (de R.K. Raadsfractie) acht dit billijk en recht vaardig, gezien zijn leeftijd, prestatie enz. De heer Blijleven e.a. (wie zijn dat?) ech- tei stellen hiertegenover de moeilijke po sitie van vele gemeentenaren, die zulks on verantwoord zullen achten. Omtrent het bovenstaande wil ondergeteekende het vol gende in het midden brengen. Allereerst een woord Van lof aan de R.K. Raadsfrac tie, die een blijkbaar bestaande onrecht vaardigheid weg wil werken. De heer Blij leven en anderen echter stellen hiertegen over de moeüijke positie van vele gemeen tenaren. Maar, heeren, wat is dat nou? Ge- looven jullie nu werkelijk, dat die ge meentenaren zulks onverantwoord zullen achten of spelen de heerén schuilevinkje? Neen, heeren, dat is geen manier van be strijden; vraag het aan den steuntrekker, aan hen die werken voor een laag loon, vraag het ook aan den handeldrijvenden en werknemenden Middenstand of zij er mee accoord gaan, dat een ambtenaar ter secretarie werkt voor een te laag loon.'Zij zullen u antwoorden: geeft die ambtenaar een loon waarvan hij kan leven; een loon dus dat rechtvaardig is. Met evenveel recht, heeren, zouden gen. gemeentenaren u uw presentiegeld kunnen betwisten; zij zullen het echter niet doen, omdat het mee- rendeel van hen, naar mijn meening, de idee huldigt: een rechtvaardig loon voor den verrichten arbeid. Neen, heeren, ar beid is geen koopwaar; arbeid moet be loond worden met een rechtvaardig loon. Wat wij in onze gemeente noodig heb ben is christelijke gemeentepolitiek; dat de R.K. Raadsfractie voort moge gaan op den ingeslagen weg; moge zij bij haar arbeid gesteund worden door allen, die de ge meentebelangen willen dienen. Mij dunkt, dat er door goede samenwerking nog veel bereikt kan worden; ook hier in Nieuwkoop is wel iets te vinden, dat naar mijn meening verbetering behoeft. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik 'n Gemeentenaar. 55. Toen Pietje alle drankjes op had was hij zieker dan 56. Den volgenden morgen was hij weer heelemaai ooit. Thuis kroop hij direct onder de wol en de familie Slim en de professor was zoo blij dat hij zijn zoontje gezond en maakte een paar angstige uren door. Maar Pietje kon tegen wel de kamer zag binnenwandelen, dat hij een luchtsprong een stootje. van plezier maakte.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10