De wereld in vogelvlucht UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN AGENDA ACADEMIENIEUWS WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 REGENBUITJES. DE BILT SEINT; Matige tot krachtige Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, af en toe regen, aanvankelijk iets zachter. Hoogste barometers!: 770.1 te Toulouse. Laagste barometers! 730.8 te Hernösand. Terwijl de depressie zich langzaam Oost waarts verwijdert, heeft zich een nog toe nemend daalgebied boven Engeland ge vormd, dat de hoogedrukking in het Zuid- Westen deed terugwijken. De luchtdruk- verschillen zijn daardoor matiger gewor den. Op IJsland is de vorst tot bijna tien graden toegenomen, ook in Scandinavië nam de vorst toe en valt nog sneeuw. Op de Britsche Eilanden nam de wind af en werd het vooral in het Zuiden en Westen zachter; de bewolking is er weer toegeno men en er valt weer teel regen. Ook Frankrijk heeft bijna overal betrokken lucht met plaatselijk regen. In Duitsch- land valt bij krachtigen Westelijken wind regen in het Westen en sneeuw in het Oos ten, de temperatuur daalde er tot dicht bij het vriespunt en in de bovenlucht werd het nog zachter. Hamburg meldde 33 gra den vorst op 4800 meter. LUCHTTEMPERATUUR. 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 4.18 uur tot Donderdagmorgen 7.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 3 Dec. voorm. 5.37 en nam. 6.03 uur. tor R. Reynen namens het R.-K. Paro chiaal schoolbestuur, de weleerw. heeren Father Th. Lefeber uit Arnhem, Father van Heiningen, directeur Missiehuis te Hoorn, Father Simons, de weleerw. heeren kapelaans W. J. Hessing, échrama, A. Leenders, J. Lansbergen, P- M. Verhoof- stad. D. Dorbeck, .de weleerw. paters Fran ciscanen P. C. Frigge, B. Soppe, D. van Galen, (namens de K. J. C. van de Harte- brug), J. J. ten Brink, G. Peerdeman, Cl. Bayer, P. Geise. De burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, vergezeld van den gemeente-secretaris mr. dr. C. van Strijen, de wethouders mr. A. Tepe, G. Splinter, J. van Stralen, de gemeente-ontvanger, de heer Philippo, de heer Vriend, gem.-inspec- teur van het Onderwijs, de heer L. Men nes, directeur Markt- en Havendienst, de leden van den gemeenteraad Tobé en Lom- bert van de Katholieke Raadsfractie, Wil brink en dr. Beekenkamp; namens de Rechtsche Raadsleden, de burgemees ter van Zoeterwoude, de heer Wap, verge zeld van den gemeentesecretaris, den heer Smeets, de heer Zwetsloot, wethouder der gemeente Warmond, mede namens den burgemeester, de heer Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid," dr. Rozemond, directeur van „Maatschappelijk Hulpbe toon", de heer Van Aggelen, directeur van de Gemeentelijke Hulpbank, mr. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel (de voorzitter de heer ten Cate Brouwer, die uitstedig was, had een uitvoerig tele gram gezonden), ir. Fehmers namens de Stedelijke Lichtfabrieken. De heer H. Simonis namens de Hanze, de heer Nijhuis, namens den R.-K. Volksbond, de heer H. baron van Lamsweerde, namens den Kring Noord-Holland van de R.-K. Journalistenvereeniging, mede namens de N.V. het Kasteel van Aemstel, de dames D. Coebergh en J. GründemannHoffman, namens de St. Elisabethvereeniging, de heer H. A. Goddijn, afgevaardigde van het Lee- ken-apostolaat in de parochie O. L. Vr. He melvaart en S. Joseph, de heeren Colla en dr. Niemer, leden van het kerkbestuur der Hartebrug-parochie, mevr. Manders Vermeulen, en mej. S. van Deene, presi dente en secr. van den R.-K. Vrouwenbond, de heer Kriek, voorzitter van Kath. Leiden en A.R.K.A. (die namens Kath. Leiden een fraai wandbord aanbood), de heer Lange- veld namens den Bond van P. T. T.-perso- neel „St. Petrus", de heeren Coster en Morsch, afgevaardigden van de K. J. M. V., de heer Van Looy, namens de Vereeniging van Leidsche Industrieelen, mede namens Sijthoffs Uitgeversmaatschappij, de heer J. H. Sloots, namens de R.-K. Reclassee- ring (de voorzitter, prof. dr. Carp had een schriftelijke gelukwensch gezonden), de heeren mr. Donders en de heer Van Dijk namens de propaganda-club „Dr. Schaepman", de heeren Mulder, van Zijl en Bink, afgevaardigden van de Federatie van Boekdrukkerspatroons in het District Lei den, de heer Horickx, namens de groep Raad van Arbeid A.R.K.A., mej. Spronk en mej. van Noort namens de Graal, de heer Vreeburg namens de R.-K. Vereeniging van Onderwijzers. De heer A. J. Oostdam, oud-medewerker aan „De Leidsche Courant", de heer J. W. Henny, directeur van het „Leidsch Dag blad", de redacteuren van het „Leidsch Dagblad", de heer D. van der Stoep, plaat selijk redacteur van de „Nieuwe Leidsche Courant", de Leidsche correspondenten der landelijke dagbladen, prof. dr. H. KeesoAi, prof. C. C. Berg, hoogleeraren aan de Leid sche Universiteit, de leden der Tweede Ka mer A. H. Engels en M. P. van der Wey- den,_ de heer P. A. de Gooyer, namens de Rotterdamsche Bankvereeniging. Namens de Kring Zuid-Holland van den R.K. Journalistenvereeniging kwamen^ter receptie de heeren mr. Geise en F. Schnei ders, die den jubilaris een boekwerk aan boden. Onder de vele telegrammen, die nog in den loop van den dag binnenkwamen, wa ren er o.a. van den burgemeester en secre taris der gemeente Nieuwkoop, van den burgemeester van Noordwijkerhout, van den hoogeerw. heer L. Wersterwoudt, van de zeereerw. heeren Pastoors B. van Leeuwen te Hillegom, W. Nolet te Amsterdam, W. Meyer te Voorschoten, Van den Donk te Rotterdam, Blom te Nieuwkoop, J. Omt- zigt te Aarlanderveen, R. Nieveen van Dij- kum te Egmond v. d. Hoef, G. van den Burg, rector te Bergen, de afd. Leiden van den R.K. Transportarbeidersbond, de afd. Leiden van den Bond van R.K. Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Dat Spanje op het oogenblik het tooneel is, waar zich een echte wereldoorlog in klein formaat afspeelt, zal niemand meer willen ontkennen. Uit allerlei landen strij den vrijwilligers vóór of tegen „de" dic tatuur, vóór of tegen „de" democratie. En het ongelukkige Spaansche volk wordt tus- schen vóór- en tegenstanders fijn geknepen. Dezer dagen schijnt Duitschland begon nen te zijn om hulptroepen in het groot te leveren. Er zijn duizenden Duitsche vrij willigers de laatste dagen' in Spaansche ha vens aan land gezet. Men weet niet zeker of zij uniformen droegen of in militair ver band waren ondergebracht, maar in ieder geval moeten zij bijzondere faciliteiten van de Duitsche regeering hebben gehad voor een reis naar Spanje, want het is tegen woordig voor een Duitscher vrij- moeilijk om zijn land uit te komen, voornamelijk door de deviezenbepalingen. Een formeele inbreuk op de non-interventie-overeen komst is dat niet, want wanneer vrijwilli gers naar Spanje willen vertrekken, betee- kent dat geen officieele steun van de regee ring van hun land. Maar hier vertoont een massa-ontscheping, als met de Duitsche vrij willigers het geval is, toch een bedenkelijke kant. In Duitschland is voorts de doodstraf ge steld op overtreding van de deviezenbepa lingen, in ernstige mate althans. Een vrij drastische maatregel, maar wijzend op den ernst van den deviezen-nood in het Derde Rijk. BODEGRAVEN. Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose. In het kring-consultatiebureau kwam bovengenoemde vereeniging bijeen onder presidium van den heer K. Steijn. Deze heette de Zusters en de opgekomen leden hartelijk welkom, waarna de eerste secretaris, de heer E. A. Bogaart, de notu len der vorige vergadering voorlas; deze werden onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde de begrooting over het jaar 1937. Deze was sluitend en eindigde in ontvang sten met een bedrag van 2475. Hierin was begrepen de exploitatie van het consultatie bureau. De begrooting van het gebouw be- droeg 490. Deze begrootingscijfers gaven geen aanleiding tot verdere besprekingen, waarna goedkeuring van de leden volgde. Vervolgens kwam aan de orde: de verkie zing van een bestuurslid, wegens periodiek aftreden van den heer Kooistra. Na gehou den stemming werd deze herkozen ver klaard. De heer Kooistra nam de herbenoe ming aan. Tot leden der commissie tot het nazien der boeken en bescheiden van de penningmeesteresse werden na gehouden stemming gekozen verklaard de heeren P. van Niekerk, J. v. d. Vlist en W. Roerhorst. De voorzitter deelde nog mede, dat het plan 'bestaat het tentmateriaal uit te breiden door de aanschaffing van nieuwe tenten en geen extra kosten meer te besteden voor groote reparaties aan de oude tenten. Bij de rondvraag ontspon zich een aan gename discussie naar aanleiding van vragen der aanwezigen over deze aan schaffing van nieuwe tenten. Zeer zeker zal door het bestuur de leverantie aan plaats- genooten van Bodegraven of Zwammerdam bij voorkeur gegund worden. Na een dank woord voor de betoonde belangstelling sloot de voorzitter deze vergadering. BOSKOOP. Gemeentebegrooting. B. en W, hebben den gemeenteraad ter vaststelling aange boden de gemeentebegrooting 1937. Weder om mocht het gelukken een sluitende be grooting te ontwerpen. De algemeene reser ve behoeft niet te worden aangetast. Belas- ungverhooging kan achterwege blijven. Volstaan kan worden met raming van de normale bijdrage uit het werkloosheidssub- sidiefonds. Extra-bijdragen uit dat fonds, waardoor de gemeente zou komen in de eerste phase van noodlijdendheid, behoe ven niet te worden geraamd. De winstne ming uit de bedrijven, geraamd tot dezelf de bedragen als op de vorige begrooting behoefde niet te worden vergroot. Een en ander is bevredigend te noemen, te meer als men bedenkt, dat de ongunstige in vloed van verscheidene ramingen, zoowel van uitgaven als van inkomsten, op het bewaren van het noodzakelijk evenwicht tusschen de gewone ontvangsten en de ge wone uitgaven nog kon worden geneutra liseerd. Zij noemen in dit verband de raming van de (rijks) uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds. Het totaal-bedrag is weder om, zooals den raad bekend is, met een belangrijk bedrag (rond 5.700.—) vermin derd. Voorts is als gemeentelijk subsidie aan het Burgelijk Armbestuur uitgetrokken een bedrag van 28.750.—, d.i. 3.250.— meer dan het aanvankelijk subsidie voor 1936 of 750.meer dan het nader voor 1936 vast gesteld bedrag. Hoewel het zich niet laat aanzien, dat op korte termijn daadwerkelijke perspectieven op financieel terrein zich zullen openen, toe hmag hoopgevend worden geconsta teerd, dat het totaal van het hoofdstuk der belastingen op ongeveer hetzelfde peil kan worden gehandhaafd als dat van het vprig jaar.. Tot nog toe moest elk jaar opnieuw •met een scherpe daling worden gerekend. B. en W. hebben daarom gemeend de uitgaven wegens werkloozenzorg te moeten ramen op ongeveer hetzelfde bedrag als het vorig jaar. Ten bate van den gewonen dienst is, zoo als te doen gebruikelijk is, gebracht het batig slot van den gewonen dienst 1935 ad 64.003.79 verminderd met een bedrag van 1.241.08 wegens achterstallige in komsten van vorige jaren. Laatstgenoemd bedrag zal ten behoeve van dem dienst 1936 worden aangewend. Het gunstig cijfer van het batig slot 1935, heeft het mede mogelijk gemaakt een be drag van 1.-874.25 te reserveeren voor her krijging van vervreemde waarborgsommen, gestort door besturen van bijzondere scho len, welke voor het grootste gedeelte in 1941 zullen moeten worden terugbetaald. Wegens onvoorziene uitgaven is beschik baar het ruim voldoende bedrag van 21.081.10. Mag eenerzijds worden geconstateerd, dat de gemeente hare financieele zelfstandig heid nog volledig bezit, anderzijds mag niét uit het oog worden verloren, dat de finan cieele betrekkingen met het Rijk de ge meente allengs meer afhankelijk maken van het Rijk. Die afhankelijkheid vormt een element te meer onzeker naarmate de normen, waarnaar het Rijk aan de gemeenten uit- keeringen verstrekt, aan objectiviteit ver liezen. Zooals bij de desbetreffende posten nader is toegelicht," heeft de règeering voor het jaar 1937 een regeling voor de subsidie- verleenjng in de kosten van werkloozen zorg ontworpen, welke elementen bevat, die voor de toekomst een groote mate van onzekerheid hebben doen ontstaan. Niet alleen worden voor de berekening van het subsidiepercentage de uitgaven over een in de regeling bepaald tijdvak eerst met 10% verminderd, doch ook is be paald, dat voor het bedrag, waarmede de •uitgaven in 1937 het bedrag van de be doelde 90% overtreffen, slechts 50% van de gewone bijdrage zal worden verleend. De mogelijkheid, dat deze percentage willekeurig kunnen worden gewijzigd, schept een groote mate van onzekerheid. Uiteraard zullen hier beslissend zijn de moeilijkheden, welke de dekking van de kosten voor de werkloosheidsvoorziening voor het Rijk met zich brengt. Overigensbevat de subsidieverleening voor 1937 enkele technische verbeteringen, welke een voor onze gemeente gunstigen invloed op de begrooting oefenen. Geboren: Gerrit, z. v. A. Ramp en G. W. Wester. Casper Hendrik, z. v. J. W. Brussee en N. Star. O n d e r t r o u w d: G. T. de Bruijn en lef je Vermeer. Overleden: Hendrik Johannes v. d. Laan, 53 j. Johannes Comelis Koudijs, 78 j. Jacobus Martinus v. Hevelingen, 43 j. HAZERSWOUDE. Een lichtstoet langs den Rijndijk. In de vergadering van het Plaatselijk Comité voor de aanstaande feestelijkheden in ver band met het huwelijk van Prinses Juliana werd besloten dat Dorp en Rijndijk zullen samenwerken voor een lichtstoet langs den Rijndijk en volksspelen aan het Dorp. De kinderfeesten zullen zoowel aan het Dorp als aan den Rijndijk gehouden worden, ter wijl aan het Dorp en zoo mogelijk aan den Rijndijk, een muziekuitvoering zal worden gegeven. Ingesteld werden commissies voor de kinderfeesten, voor de lichtstoet, voor de volksspelen, voor de muziekuitvoering en voor de versiering. De dagen waarop de feestelijkheden zul len plaats hebben, werden nog niet defini tief vastgesteld. NIEUWKOOP. N. van der Graaf, t In den ouderdom van 72 jaren overleed alhier de heer N. van der Graaf, die van 1919 tot en met 1922 lid van den Raad dezer gemeente was. IJsclub. In café de Hollandsche Leeuw alhier kwam de Nieuwkoopsche IJsclub in ledenvergadering bijeen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat met inbegrip van de nu geinde contri buties het kassaldo bedraagt het mooie be drag van ongeveer 500.De bestuurs leden P. G. Overvliet, G. Zwart, M. H. Bots en N. Bodegraven werden met bijna algemeene stemmen weder herkozen. Be sloten wordt het programma van het vo rige jaar, dat wegens het gemis aan ijs Officieele Crisisberichten STICHTING GEWESTELIJKE TARWE- ORGANISATIE VOOR NOORD EN ZUID-HOLLAND. Vermaling van Tarwe voor eigen gebruik. Het is noodi'g gebleken de verbouwers van tarwe in Noord- en Zuid-Holland er aan te herinneren, dat, indien zij tarwe willen bestemmen voor eigen gebruik, zij daartoe in het bezit moeten zijn van een machtiging van de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie voor de provincie, waarin zij wo nen. Deze machtiging moet worden aange vraagd bij den districtssecretaris der Ge westelijke Tarwe-Organisatie voor Noord en Zuid-Holland, die door de desbetreffen de L. C. O. gemachtigd is, de vergunning te ve'rstrekken. Bij de aanvrage dient te worden opgegeven: de naam van den mo lenaar, die deze tarwe afzonderlijk zal vermalen; de naam van den bakker, die van deze tarwe brood zal bakken, alsmede het aantal leden van het gezin en samen wonende leden, in het bedrijf werkzaam. Zonder deze -machtiging is het vermalen van tarwe voor eigen gebruik een over treding, die tuchtrechtelijk kan worden gestraft. niet uitgevoerd is kunnen worden dezen winter zoo mogelijk uit te voeren. Door de Zuid-Hollandsche Ijsbond worden zoogen. ijswegen door de Nieuwkoopsche plassen voorgesteld met aansluiting op andere plaatsen. Dit is om het toerisme per schagts van de eene plaats naar de andere mogelijk te maken. Besloten wordt te in- formeeren welke de voor- en nadeelen zijn van het lidmaatschap van de Zuid-Holland sche IJsbond. Bij de a.s. feestelijkheden bij het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zal, indien er ijs is, wor den samengewerkt met het Oranje-Comité opdat dan ook feestelijkheden en wedstrij den op het ijs zullen plaats vinden. Nadat een onderlinge gratis verloting van eenige prijzen, bestaande uit rolstuk, carbonade en worst heeft plaats gehad, sluit de voor zitter met een wóórd van dank^ de verga dering. WOERDEN. De a.s. feestelijkheden. Naar we verne men zal het programma der feestelijkheden wel eenigszins gewijzigd worden, nu de ge meentelijke subsidie door G. St. niet is goedgekeurd. In hoofdlijnen zal het echter zooveel mogelijk doorgevoerd worden. Voorloopig zijn de feestelijkheden vastge steld op 7, 8 en 9 Januari. Wat de versie ring der verschillende wijken betreft, deze belooft schitterend te worden. Hierover zullen we zoo spoedig mogelijk nader be richten. Stichting badhuis. Voor de stichting van een badhuis is een voorloopig comité gevormd, waarin zitting hebben genomen de heeren: C. Droogendijk, C. Guldemond, Jac. Brak, J. v. 'Kooien, B. van Kuyk, B. Schuurman en C. F. Snel. De heëren Snel en v. KoKoten werden resp. als voorzitter en secretaris gekozen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Barb ara-vereeniging. Gisteravond hield de Barbara-vereeniging de jaarver gadering in het patronaatsgebouw. D^ voorzitter, de heer H. v. d. Poel, sprak een kort openingswoord, waarna door den se cretaris, den heer H. v. d. Hoeven, de no tulen en het jaarverslag werden gelezen. Door den penningmeester, den heer H. J. v. Mil, werd verslag gegeven van de finan- tiën over het afgeloopen jaar. -Inkomsten ƒ297.35, uitgaven 234.70)^, batig saldo 62.64 J^, hierbij gevoegd het saldo van 1 Dec. 1935 242.87, maakt een saldo in kas van 305.51%. Door de heeren P. Bruines en C. v. Velsen werden boeken en beschei den nagezien en in orde bevonden. De af tredende bestuursleden, de heeren H. v. d. Poel en H. J. v. Mil, werden met bijna al gemeene stemmen herkozen. De heer L. v. Noort werd op zijn verzoek ontheven van de functie van aanspreker en bode. In diens plaats werd benoemd de heer H. v. d. Hoe ven. Door den voorzitter werd namens het bestuur voorgesteld, vooral om meer aan de eisoh van den tijd te voldoen, te komen tot eenige reorganisatie. Getracht zal wor den, uniformen voor de dragers aan te schaffen, en tarieven vast te stellen voor de geheele regeling bij begrafenissen. Hier na sluiting. DRIE BOERENKNECHTS TOT EEN JAAR VEROORDEELD. Na de kermis te Broek op Langendijk. De arrondissements rechtbank te Alk maar heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen de boerenknechts D. S., S. G, en D. K., allen uit Zuid-Scharwoude, verdacht van openlijke geweldpleging te gen een ambtenaar in functie op dien dra- matischen kermisavond te Broek op Lan gendijk en elk der verdachten tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat. zij de geweld pleging bewezen achtte en geen reden had de ontkenning van de verdachten te aan vaarden. De rechtbank verwierp verder het betoog van den verdediger, die had aangevoerd, dat geen der verdachten ge weld gepleegd had. Mede uit algemeene voorzorg en uit een oogpunt van handha ving van het gezag legde de rechtbank een jaar gevangenisstraf op. De officier had twee jaar geëischt. Dit nummer bestaat uit vier bladen. ====a VOORNAAMSTE NIEUWS BlflTEMLMÓ. De aanvallen op de Spaansche hoofdstad hervat. Duitsche vrijwilligers in Spanje. (2de blad). De gezondheidstoestand van den H. Va der. (2de blad). De doodstraf in Duitschland op kapitaal- vlucht. (2de blad). Eden over de Britsche politiek t. o. v. Spanje. (2de blad). Rede van Roosevelt te Buenos Aires. (2de blad). BmEftLAND. Te Leek (Gr.) is een roofmoord gepleegd op een bejaarden kruidenier, (Gem. Ber. 3de blad en 1ste blad). De Noord-Westerstorm heeft gisteren weer danig huisgehouden. (Gem. Ber., 3de blad). Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine.-Ver., Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a. s., waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. HAAGSCHE RECHTBANK. Een agent provocateur? De rechtbank heeft gisteren in hooger beroep een zaak van den importeur N. .T. van der L., die door den kantonrechter we gens uitlokking tot overtreding van de Drankwet was veroordeeld tot 100 subs. 50 dagen, behandeld. De ambtenaar van het O. M. had tegen verdachte een geldboete van 500 sifbs. zes maanden hechtenis geëischt, waarbij deze ambtenaar deed uitkomen, dat verdachte als lid van de N.S.B. politieke opvattingen huldigde, welke het staatsabsolutisme voor staan, weshalve hij geacht kon worden tot het uitlokken van strafbare feiten in staat te zijn. Verdachte betrok kruidenierswaren van den 19-jarigen F., die hem aanbood op maandrekening te leveren. Ongevraagd deelde deze hem ook mede, dat hij sterken drank verkocht. Verdachte zou daarop twee liter jenever hebben besteld onder condi tie, dat hij bij contante betaling 20 pet. korting zou krijgen. Het was verdachte be kend, dat de jonge man geen vergunning had en om zich te vergewissen, dat hij niet in moeilijkheden zou komen, belde hij de politie op, die wegens overtreding van de Drankwet tegen den vei'kooper proces-ver- baal opmaakte, met het gevolg, dat hij door den kantonrechter tot 10 subs. 5 dagen werd veroordeeld. Er volgde toen een te- genaanklacht wegens uitlokking met boven vermeld gevolg. Mr. P. R. Blok zeide in zijn requisitoir zich met het vonnis van den kantonrechter niet te kunnen vereenigen. In dat vonnis komt tot uitdrukking, dat verdachte, door contante betaling van de jenever (met kor ting) toe te zeggen, hierdoor die levering zou hebben uitgelokt, hetgeen spr. onjuist achtte. Uitlokking toch vereisCht een mid del om tot zeker doel te bewegen, hetgeen hier niet het geval is. L. was zeker voor nemens tot levering van den sterken drank, welke trouwens in zijn prijslijst was opge nomen. Ook staat niet vast, dat verdachte de politie heeft opgebeld om F. er te laten inloopen en naar spr.'s meening was zijn wil'hierop niet gericht. Met eenige politieke gezindheid heeft dit' geval niets te maken. Daar de officier de feiten niet bewezen achtte vroeg hij vernietiging van het von nis van den kantonrechter met vrijspraak van verdachte. De verdediger, mr. Sthaele, sloot zich hierbij aan. De rechtbank zal 15 December uitspraak doen. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht Mej. Han Tjia Nio, Leiden; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter A de heer W. K. Walstra, Leiden; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Geologie de heer W. A. Visser, Leers um. Geslaagd: voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden Mej. J. K. Baum- qarten, Den Haag; Mej. H. v. d. Voort, Der Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2