VRIJDAG 27 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 worden teruggestuurd. De familie heeft den notaris 90.000.geleend. Voorts verklaart getuige, dat gestorte hy- potheekgelden soms eenvoudig als kasgeld werden gebruikt. Het kon niet anders en getuige meende, dat het later weer zou worden aangezuiverd. Een boekhouder, die jarenlang op het no taris-kantoor had gewerkt, verklaarde, dat er al geruimen tijd tekorten waren. Een andere boekhouder vertelt van de moeilijkheden op het kantoor. De vroegere candidaat-notaris verklaar de, dat de afwikkeling van sommige boe dels, wanneer er minderjarigen bij be trokken waren, wel eens langzaam ging. Hoe dat kwam, kon hij niet zeggen. Deze getuige vertelde verder, dat hij eens geld, ter uitbetaling aan een cliënt bij zich had en daarmee ging naar de ka mer van den notaris. En toen?, vraagt de president. Toen is het niet ten volle uitbetaald, vult getuige aan. Ook is het eens gebeurd, dat aan cliën ten niet het geld, maar wel de rente werd uitbetaald. Dat gebeurde in het belang van de clienten, zij wilden liever niet weten, dat zij geld kregen. Officier: Waren het steuntrekkers? Getuige: Ja. De: zitting wordt geschorst tot 2 uur. Berichten reeds geplaatst In een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. BEGRAFENIS F. A. M. DIEBEN One ei overweldiger de belangstelling heeft hedenmorgen op de begraafplaats aan de Zijlp'.ort de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer F. A. M. Diebcn, in leven bekend stalhouder hier ter stede, nadat in de Hartebrugkerk een plechtige H. Mis van Requiem was opgedragen. Te omstreeks half elf vertrok de stoet van de IlartebrugsKerk naar de woning van den overledene aan de le Binnen- veslgracht en vandaar naar de R.K. be graafplaats aan de Haven. In den lijk stoet liepen tal van begrafenisondernemers mee, van alle godsdienstige gezindte was er minstens één, terwijl anderen zich op het kerkhof onder de belangstellenden be vonden. Op de begraafplaats zagen we voorts dr. M. D. Horst, directeur van den Gem. Ge neeskundigen Dienst, den heer C. Bakker, voorz. van de afd. Leiden en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, waar van de overledene jaren lang penning meester was, den heer B. de Koning, na mens de 3 Octobervereeniging, als voorz. der Optochtcommissie, een afvaardiging van den E.H.B.O., collega's en vrienden van den overledene en tal van belangstel lenden. Het stoffelijk overschot van den over ledene werd door leden van het personeel naar de kapel en daarna grafwaarts ge dragen. De weleerw. pater Dismas v. Galen ver richtte de absoute en de beaarding. Volgens bestaande gewoonte werd aan het graf niet gesproken. SCHILDEREXPOSITIE IN ZOMERZORG. Heden tot vanavond 10 uur wordt in eenige zalen van café restaurant Zomer - zorg" alhier een expositie van schilderwerk gehouden door de N.V. Lak-, Vernis- en Verffabriek Molijn en Co. te Rotterdam. Het betreft bij deze expositie toepassing van een nieuwe schildertechniek op syn thetische lakverven en vernissen, zoowel voor het huisschilderwerk als voor indus- trieele verwerking. Zeer verrassende resul taten liggen in dit werk opgesloten, zooals uit het tentoongestelde blijkt. De reeds meer dan honderd-jarige erva ring dezer firma hééft sinds tot nieuwe en betere methoden en samenstellingen voor schilder- en verniswerk geleid en niet al leen, door deze nieuwe lakverven en ver nissen de kwaliteit der verf- en vernisla gen belangrijk werd verbeterd, vooral wat betreft hun weerstandsvermogen tegen weersinvloeden, mechanische beschadigin gen en chemische inwerkingen, doch het is tevens gelukt voor deze synthetische lak verven en vernissen een nieuwe methode van toepassing te construeeren, waardoor ook in het effect de kwaliteit van het schil derwerk een belangrijk stuk werd opge voerd. Men kwam uiteindelijk tot de super-moli- neermethode, welke in het kort gezegd een systeem is van opbouwing van homoge ne lagen, zoowel van lakverven als van vernissen. Daarbij werden geheele catego rieën van tot dusver gebruikte producten als olie-, grondverven en loodwit of pijp arade plamuur uitgeschakeld en daarvoor een ander systeem in de plaats gesteld. Juist de onderlinge binding van de ver schillende lagen, die zich vooral bij syn thetische lakverven voltrekt, waardoor men het in elkaar werken van de onderlinge la gen verkrijgt, en niet als het ware een uit bouwsteenen bestaande opbouwing, maakte het uitbalanceeren van deze onderlinge la gen tot een onderwerp van minutieus on derzoek. Dit heeft ongeveer een jaar ge duurd, alvorens uit he laboratorium-sta dium met vele semi-technische proefnemin gen, tot de volle praktijk kon worden over gegaan. Een waardevolle kwaliteit van dit lak werk was voorts, dat het aan een groote hardheid, een groote elasticiteit paarde. Dit maakte het mogelijk om door een een voudige bewerking van de opperhuid van hetschilderwerk alle tijdens het aandro- gen van de lak zich vastgehecht hebbende .stofdeeltjes en onregelmatigheden in het oppervlak te verwijderen en bij verwerking tot hoogglans het oppervlak tot een vol komen spiegelplaat op te voeren, wat rim pelloosheid, volheid van glans en volko men strakheid van de laag betreft, en bij zoogenaamde zijdeglans- of halfmatbewer- king een volkomen effen, niet streperig of vlekkerig oppervlak te verkrijgen. Op een collectie van 25 verschillende houtsoorten ziet met de lakbehandeling hier toegepast en de resultaten zijn verrassend te noemen. Deze methode spreekt trouwens voor zich, als men b.v. weet, dat de nieuwe kruiser „de Ruyter" geheel volgens deze nieuwe methode is verzorgd. Reeds vanmorgen te 10 uur onmiddellijk na de opening kwamen belangstellenden naar deze zeer bijzondere expositie, welke vooral door den goeden vakman ten zeerste op prijs gesteld zal zijn. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdv. Pharmacie Mej. A. D. S. Adolfs, Voorschoten; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid G. L. van der Jagt, den Haag. BINNENLAND. PRINS BERNHARD IN DEN HAAG. Prins Bernhard heeft hedenmiddag een bezoek gebracht aan 't agentschap van de Nederlandsche Handel Maatschappij aan den Kneuterdijk in Den Haag. Vergezeld van zijn waarnemend particu lier secretaris, jhr. ir. Roëll, kwam de Prins om half een per auto voor het gebouw aan. De Prins in de Tweede Kamer. Omstreeks kwart over drie arri veerde Prins Bernhard met Jhr. Roëll aan het gebouw der Tweede Kamer. Hij had den wensch te kennen gegeven, een gedeelte van de zitting bij te wonen. Prins Bernhard volgde de debatten van de loge van den president uit, waar de griffier der Kamer hem de noodige inlichtingen verstrekte. ERNSTIG AUTO-ONGELUK ONDER ECHT. Een doode, vier gewonden. Vanmorgen omstreeks kwart voor twaalf is op den weg MaasbrachtStevensweert een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij de heer M. i'ops, secretaris van den Limburgschen Tuinders- en Boerenbond om het leven is gekomen en een viertal andere personen ernstig werd gewond. Op dit tijdstip passeerde ter plaatse een tram van de Limburgsche Tramweg Maat schappij, rijdende in de richting Echt Maasbracht. Als gevolg van het mistige weer sloek de rook van de tram sterk neer en benam daardoor het uitzicht op den naastliggenden rijweg. Tegelijkertijd nader de uit de richting Maasbracht een vracht auto van de onderneming Schellings en Zoon te Rotterdam. Vermoedelijk tenge volge van het slechte uitzicht reed deze aan den linkerkant van den weg. Juist op dat oogenblik kwam uit de richting Echt de personenauto, waarin gezeten waren de heeren M. Dings, consulent van de „Jonge Boeren" in Limbrug, M. Tops, se cretaris van den Limburgschen Tuinders- en Boerenbond, J. Willems, directeur van „Landbouwbelang", M. Ament directeur van de gewestelijke tarwe organisatie en E. Verheggen, directeur van de Boeren- en Tuinders Onderlinge. De heeren waren op weg naar huis en kwamen van de be grafenis van emeritus pastoor Houben te Stevensweert. De auto werd bestuurd door den heer Dings en hield de rechterzijde van den weg. Beide wagens reden in volle vaart op elkander. De gevolgen waren ver schrikkelijk. De heer Tops was er het ernstigst aan toe. Hij had een ernstige schedelfractuur. De heer Dings bekwam een ernstige hoofdwonde, terwijl de heer Willems een been brak en de andere in zittenden van de personenauto lichtere kwetsuren opliepen. Geestelijke en geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse. Nadat den heer Tops de H.H. sacramenten der stervenden waren toegediend, overleed hij eenige oogenblikken later op de plaats van het ongeluk. Het stoffelijk overschot is naar het klooster Maasbracht vervoerd. Dr. Sonnen uit Echt verbond de gewon den, waarna zij per ziekenauto naar Roer mond werden overgebracht. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Bernardus, z. van B. Plejj en C. L. Fouw. Ondertrouwd: J. B. Zuurdeeg jm. 28 j. en C. M. L. D Coebergh jd. 28 j. Gehuwd: A. Vente jm. en H. M. Ha gen jd. Overleden: C. Westhoek zn. 1 j. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWE UITGAVEN „Waar wij wonen". Door dr. Jac. P. Thijsse. Uitg. N.V. Verkade's Fabrieken. Een nieuw Verkade-album met „een nieuw geluid", dat is de gedachte, die onwillekeurig bij ons opkomt onder het doorbladeren van „Waar wij wonen" dr. Jac. P. Thijsse's interessante verhandeling over 't Hollandsch landschap, z'n ontstaan en ontwikkeling. Waar dit nieuwe element in is gelegen? Hoofdzakelijk in het feit, dat in dit album de bekende kleine plaatjes zijn vervangen door uitsluitend platen van groot formaat; vijftien van de zeven-en-twintig zelfs van een heele pagina! Verheugd ontdekken wij, welke nieuwe mogelijkheden dit biedt: bladzijde na bladzijde werd tot een prachtige aquarel van dichtgebroeide duinen, stovend in de zon, een wijd verschiet boven onze groote rivieren, 'n eenzame heideplas in Drente of hoog-opgaande populieren langs een Limburgsch riviertje. 't Is alles zoo typisch Hollandsch en van zóó groote verscheidenheid, dat het ons treft, hoe rijk aan natuurschoon ons kleine landje toch wel is. Temeer waarde krijgen deze platen, wan neer we ze bezien in verband met dr. Thijsse's boeiende tekst. Zoo'n hoofdstuk over het ontstaan der duinen, over plas sen en vennen en de enthousiaste beschrij ving van Zuid-Limburg, het ls echt dr. Thijsse op zijn best. Hy doet ons realisee- ren, dat ieder landschap in 't tegenwoordig stadium niet anders is dan een onderdeel van een onafgebroken proces van veran dering en groei in de natuur, een boeiend stuk geschiedenis voor wie er oog voor heeft. En het kan wel niet anders, of wie op dergelijke wijze zijn land leert rien, voelt het tevens z'n taak om te trachten, in dit dicht bevolkte gebied iedere onnoo- dige vernietiging van natuurschoon te ver hinderen. Daarmee werd dit album als vanzelf een oproep tot natuurbescherming in de meest positieve beteekenis van het woord en wij moeten dankbaar zijn, dat het er toe zal meewerken om ons volk de oogen te ope nen voor wat gerust mag worden genoemd: een belang, dat ons allen raakt. Zoo werd de traditie der Verkade-albums weer volop gehandhaafd op boeiende wijze telkens een ander deel van het na tuurleven binnen onzen gezichtskring te brengen en het treft ons, hoe men als pionier op albumgebied nu weer een nieu wen weg heeft weten te vinden om dit te bereiken en de verzamel-animo levendig te houden. Een vernieuwing, welke blijk baar ook op de schilders stimuleerend heeft gewerkt, zoodat een woord van warme be wondering óp z'n plaats ls voor het bekende trio J. Voerman Jr„ C. Rol en H. Rol, die van deze ruimere mogelijkheden profiteer den op een wijze, die iedere plaat tot een wel bizonder aantrekkelijke aquarel maak te, èn als onderdeel van het boek, èn op zichzelf beschouwd. Er moet heel wat zijn rondgezworven te land en te water om dit resultaat te bereiken! Ook de offsetdruk van de firma L. van Leer Co„ evenals het druk- en bindwerk van de firma Blikman Sartorius verdie nen alle lof. Nederlandsch Directorium. Uitg. Lit. boekhandel E. D. Baarda, A'dam. Der traditie getrouw verscheen ook dit jaar weer bij den Liturgischen Boekhandel E. D. Baarda te Amsterdam het Neder landsch Directorium voor leeken, d.i. de Liturgische Kerkelijke Kalender. Het wil zyn de Liturgisohe Gids ten dienste der geloovigén om behoorlijk de H.H. Missen en Vespers mede te bidden naar het Roomsch Kerk-gebruik gedurende het geheele jaar voor alle Nederl. Bisdom men en Kerken der E.E. Paters Francisca nen en der Sociëteit van Jezus. Reeds 23 jaren verschijnt in het begin van den Advent dit onmisbaar geworden handige boekje geregeld, en is thans zoo ingedeeld, dat men het bij alle Missaals, on verschillig welke ook, kan gebruiken en een kind er zelfs zeer gemakkelijk den weg in kan vinden. Vóórin vindt men bovendien eenige doel matige raadgevingen en door het geheele boekje heen geschikte Liturgische aankon diging voor de vrienden der Liturgie. De prijs is slechts 35 ets., wat voor nie mand een bezwaar kan zijn. De muzikale WandelingDoor Henri Welbooren. Uitg. G. Alsbach en Co., A'dam. Voor ons ligt een bandje genaamd „de Muzikale Wandeling", zes kinderliedjes van onze stadgenoot Henri Welbooren. De woor den zijn van Toon Gerhard naar wij ver moeden een pseudoniem voor den naam van een bij de lieve jeugd heel gezien schrijver. Hoe dit zij, de versjes, die Toon Gerhard schreef zijn alleraardigst, vlot, vrijwel mo dern, ongekunsteld en begrijpelijk. Henri Welbooren heeft hiermee een goede keuze gedaan en zijn liedjes zijn hieraan evenre dig. Aan opgewekte goede kinderliedjes is en blijft altijd behoefte, omdat een kind telkens graag wat anders zingt, en Henri Welbooren, die zich veel met jeugdzang en kinderkoor bezig houdt, heeft zijn aandacht dan ook hieraan geschonken. Zijn liedjes zijn muzikaal, vr ooi ijk geschreven, illustra tief in de begeleiding. Om het maatgevoel te prikkelen wil hij hier en daar rhytmische versterkingen met brom en bekkenslag op het sterke maatdeel. Men zie „de muzikale Wandeling", 'n marsch die zeker bij de kin deren inslaat Of om de fantasie te helpen raadt Welbooren aan by „de Brandweer" een zware bel te rinkelen, wanneer in den aanvang van 't liedje de inleiding een bel- imitatie geeft Van zooiets genieten de kin deren en 't scherpt de aandacht. Het drukke gedoe van de uittrekkende brandweer legt hij vooral in de gesyncofeerde begeleiding. Iets heel anders bedoeld voor de kleuters geeft hy in „Eigenwijze Kleintjes". Dan volgen „de Chineezen van Europa", een soort volksliedje, een raak „Kermisliedje" op heel goeden tekst en tot besluit „de Brievenbesteller", die zijn lotgevallen ko misch vertelt. De liedjes liggen in 't gehoor (in de goede beteekenis), zijn eenstemmig en de ligging is geheel binnen het bereik van de kinderstem. Wij wenschen Henri Welbooren veel succes met zijn bundeltje dat zooals hierboven blijkt goede hoeda nigheden bezit, en met smaak en goede zorg is uitgegeven bij de firma Alsbach te Am sterdam. J K. BODEGRAVEN. Ziekenvoeding. - In hotel Oudejans kwam deze vereeniging in jaarvergadering bijeen onder presidium van den heer J. Beijen. De notulen werden onveranderd goedgekeurd, waarna het verslag van den penningmeester, den heer P. Turkenburg, volgde. Hieraan ontleenen wij het volgenij de: het boekjaar was begonnen met een voordeelig saldo van 82.50. Aan contribu tie werd ontvangen 246.50, hetgeen een belangrijk bedrag minder was dan het vo rige jaar. Deze teruggang is in hoofdzaak te wijten aan het vertrek, overlijden en verlaging van contributie. In het afgeloopen jaar was met de medewerking der diver se doctoren uitgereikt aan melk, eieren enz. voor een bedrag van ƒ311.15. Een voordeelig saldo viel dus te noteeren van 13.85. Boeken en bescheiden waren ge controleerd en in orde bevonden door de heeren K. Stein en A. Beyen. Den heeren E. Bogaart en P. Turkenborg wordt door den voorzitter dank gebracht voor de werk zaamheden, die zij in de afgeloopen periode gedaan hebben in het belang der vereeni ging, en van zooveel behoeftige zieken. Na gehouden stemming worden herkozen verklaard de heeren J. Beyen en J. J. Jon- geneel. Na gehouden rondvraag, sluit de voorzitter deze bijeenkomst. Ongeluk. Deze week had het dochter tje van den heer Stapper het ongeluk bij het spelen in de Koningstraat van het stee- nen muurtje af te vallen. Zij kwam daar bij zoo ongelukkig terecht, dat haar arpi gebroken was. De ontboden geneesheer liet haar naar het ziekenhuis te Utrecht overbrengen. Been verbrijzeld. Bij de werkzaamhe den nabij de boerderij van Rijlaarsdam aan de Zuidzijde kreeg de arbeider C. C. een zware balk op het been, waardoor het ver brijzeld werd. Hij is terstond naar het zie kenhuis vervoerd. De ongelukken zijn daar niet van de lucht De oorzaak moet ge zocht worden in het niet-geschoold zijn van het personeel. B. V. L. De stand der schietwedstrij den van den B. V. L. is thans: Korps B.V.L. Lexmond 231 p. Sportkwartier, Den Haag 215 p. B.V.L. Zwammerdam 194 p. Woer den 218 p en 179 p. Vrije baan: Bodegraven: C. Bloemendaal 15x30. P. J. Bongenaar 13x30. A. Breedijk, Dooaduinen 12x30. A. Veelenturf 7x30. T Noomen, Rotterdam 6x30. Personeele baan: C. Bloemendaal 5049. J Noomen idem. T. Noomen 5048. W. Schrijvershof, Lexmond 5047. W. Hart, Rotterdam 5045. Eere-korps: B. V. L. Lexmond 136 pnt Korps B. W. Bodegraven 231 p. Oegst- geest 217 p. Vaste baan: C. Bloemendaal 150147. J. Hoogendoorn 150146. A. Breedijk, Loos duinen 149143. P. Bongenaar 149141. Eere-korps Burgerwacht: Prins Alexan der, Rotterdam 146 punten. Ondertrouwd: J. D. Koole 23 j. en J. A. Rijlaarsdam 23 j. Ingekomen: F. A. Kleefman, zonder beroep van Ambt Hardenberg. Wed. J. Klaassen geb. van Greuningen en gezin, van Linschoten. Adr. Plomp, zonder be roep van Linschoten. S. A. Schouten, boerenknecht, van Nieuwkoop. M. C. J. van der Waal, zonder beroep van Ridder kerk. Vertrokken: H. C. J. Hommel, zon der beroep, naar Nieuwveen. C. Huis man, kantoorbediende, naar Woerden. J. Th. van de Wiel, bakkersknecht, naar Schijndel. VROEGER DUITSCH COMMUNIST IN DE SOVJET-UNIE GEARRESTEERD. BERLIJN, 27 Nov. (A.N.P.) Onder de Duitschers, die in de Sovjet-Unie werden gearresteerd, bevindt zich ook een zekere Reinhold Schindler uit Jena. Hij was vroe ger werkzaam in de werkplaatsen der spoorwegen te Jena en trad hier ook op als communistisch bedrijfsraad. De Duitsche regeering zal evenwel toch haar invloed ten gunste van hem aanwen den, zonder rekening te houden met de vroegere politieke gezindheid van het slachtoffer. i*7 DE NEGUS EISCHER IN EEN CIVIEL GEDING. BRUSSEL, 27 Nov. (A.N.P,) Het ci viel gerecht moet uitspraak doen in een zaak, waarin de Negus optreedt als eischer tegen een koopman te Luik, die belast was met den verkoop van koffie, afkomstig van de plantages van den Negus in Abes- sinië. 500.000 kilo zou reeds verkocht zijn, doch een millioen Fransche francs zou nog betaald moeten worden. De Negus eischt bovendien nog 400.000 franc schadevergoe ding in verband met de devaluatie van de Fransche franc, aangezien de Belgische rechtbank slechts in Belgische francs'kan rekenen. VERZOENING TUSSCHEN ROOSEVELT EN DAGBLADMAGNAAT. NEW York, 27 Nov. (A. N. P.). John Boetiger, de echtgenoot van Roosevelt's dochter is benoemd tot directeur van het te Seattle verschijnende dagblad „Intel- lingencer", behoorende tot de Hearst-pers. Uit deze benoeming maakt men op, dat de dagbladmagnaat Hearst zich, nu de verkiezingen achter den rug zijn, met Roo sevelt verzoend heeft. MARKTBERICHTEN LAATSTE BERICHTEN ZEEREERW. HEER J. v. d. LUGT GEPROMOVEERD. Tot doktor in de letteren en wijsbegeerte. Aan de R. K. Universiteit alhier is ge promoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, de zeereerw. heer J. M. H. v. d. Lugt, geboren te Rotterdam, leeraar aan het Seminarie „Hageveld" te Heem stede, op proefschrift, getiteld: „L'action religieuse de Ferdinand Brunétière". VROUW IN BRAND GERAAKT. Hedenmorgen omstreeks half zeven wil de de 60-jarige juffrouw R., wonende in de Maystraat te 's-Gravenhage, op de klok kij ken, waartoe zij een lucifer aanstak. De brandende lucifer viel uit haar hand en kwam tusschen haar kleeding terecht, waardoor deze in brand geraakte en de vrouw zeer ernstige brandwonden aan ar men en borst opliep. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar Bronovo vervoerd. TELEGRAMMEN DE STUDENTENONGEREGELDHEDEN IN POLEN. POSEN, 27 Nov. (A. N. P.) De studenten houden het universiteitsgebouw te Posen nog steeds bezet. De rector der universiteit heeft de colleges tijdelijk doen staken. De senaat van de universiteit heeft besloten, de universiteit tijdelijk te sluiten, indien de studenten niet voor 30 dezer weder aan den arbeid zyn gegaan en de orde is her steld. De universiteit te Krakau is tot nader order gesloten. Uit Warschau wordt gemeld, dat de scha de, die door de studenten tijdens de bezet ting van de universiteit is aangericht, wordt geschat op 20.000 zloty. LEIDEN, 27 Nov. Vee. Ter veemarkt aangevoerd: totaal: 553 runderen, 182 kal veren, 1573 schapen, 599 varkens, 1 paard, 2 veulens, 23 bokken of geiten. Prijzen: 17 stieren 110250, schoon gewicht 46 52 cent, handel stil; 140 kalf- en melk koeien 120230, handel tamelijk; 247 va rekoeien e.a. 90150, handel stug; 143 vette koeien f 110220, schoon gewicht, handel tamelijk; fokkalveren f 1016, handel vlug; 38 graskalveren f 2060. handel tamelijk vlug; 30 vette kalveren 3665, schoon gewicht 4876 cent, han del vrij goed; 112 nuchtere kalveren f 7 11, handel vlug; 100 vette schapen 1624 1300 vette lammeren 1419, en 173 wei- deschapen 10—16, handel matig; 33 zeu gen 3050, handel tamelijk; 240 mest- varkens f 1224, en 326 biggen f 59. handel goed; 23 bokken of geiten f 28. handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 75 partijen, waarvan 61 partijen Goudsche kaas 2022, 2e soort 18.50—19, en 14 partijen Leidsche kaas 2021 en 2e soort f 18—19. Handel kalm. .DELFT, 26 Nov. Vee. Aanvoer 2 paar den, 76 runderen, 106 nuchtere kalveren. 276 magere varkens, 435 biggen en 11 geiten of bokken. Prijzen: paarden f 50— 150, kalfkoeien 115245, varekoeien ƒ75 145, nuchtere kalveren f 412, magere varkens f 1638, biggen f 615; geiten of bokken f 37, alles per stuk; rund- vleesch 44, 52 en 60 cent per kg. Boter 1.57 y, per kg., aanvoer 1 achtste en 1 zestiende vat, wegende samen 30 kg. BOSKOOP, 26 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 12—18 cent, Hadley 20—37 cent, Co lumbia 3050 cent. Butterfly 2017 cent. Wilh. Kordes 1625 cent, Rosalandia 25 40 cent, Florex 40--60 cent, Phoebe 3560 cent. Edith Helen 60—110 cent. Aug. Noack 1 18—26 cent. Else Poulsen 15—30 cent, Briar- j cliff 20—34 cent, E. G. Hill 30—60 cent. Chrysanten, grootbloemig 8010 cent, idem tros 1015 cent. ALKMAAR. 27 Nov. Kaas. Aangevoerd 36 stapels, zijnde 60.000 kg. Fabriekskaas kleine f 18.50, Fabriekskaas commissie 17 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 27 Nov. Vee. Prijzen: 40 Enterstieren f 115—175, 84 Twenter- stieren 175—275, 398 vette koeien 120 220 per stuk, 3454 cent per kg.; 606 melk en kalfkoeien f 110—230, 165 pinken 70— 135, 15 vette kalveren f 25—70, 302 gras kalveren 25—110, 443 nuchtere kalveren 3g, 715 vette schapen 1625, 165 wei- deschapen f 10—20, 585 lammeren 8—16, 522 vette varkens f 25—105 per stuk, 35— 45 cent per kg., 35 magere varkens 15— 40. 103 kleine biggen f 6—10 per stuk, 27 bokken en geiten, 42 paarden. Totaal aan voer 4247 stuks. Kaas. Goudakaas f 28—31, Edammer kaas 27, Aanvoer 1723 kg. Boter. Veilingboter f 1.391.31 per kg. Aanvoer 7 zesde vaten. Commissie 0.70 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.021/* Berlijn 74 12 Parijs 8.58i! 4 Brussel 31 141/* Zwitserland 42.35 Kopenhagen 40 271 Stockholm 46 521/* Oslo 45.321/.2 New York 1.845/ Praag 6.521/* Prolongatie 11/4%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3