D. Erg verkouden! VRIJDAG 27 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BEAD - PAG 14 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd DOS TOG A voor de le klas comp. L. B. B. luidt: L. Lammens (TOG) 180 132 31 28 4.25 G. Vermeer (DOS) 140 140 31 23 4.51 125 58 33 11 1.75 125 125 33 28 3.78 C. Paauw A. Offenberg I. v. Rijzen 105 88 38 9 2.31 Ph. Verstraten 110 110 38 18 2.89 D. O. S. 3 partijen gewonnen. ZES BALLEN WEDSTRIJD. Onder geweldig groote belangstelling werd in het Bondsgebouw te Lisse de finale gespeeld der „Zesballenwedstrijd", 43 spelers kwamen hiervoor in aanmer king. Het heeft niet aan spanning ontbro ken. Enkele beste biljarters behaalden slechts eenige caramboles en kwamen voor geen prijs "in aanmerking. Na veel spannende partijen was het re sultaat le prijs C. Th. Duivenvoorden, een rij wiel, 53 car.; 2e G. C. Degger, schilderij, 36 carb.; 3e N. v. Velzen, schilderij, 34 carb., 4e Fr. van Dijk, Theeservies. 24 carb., 5e L. Halfschepel, groote sierkan, 22 carb., 6e G. Boot, waterstel, 22 carb. De serieprijzen voor iedere 100 partijen werden gewonnen door: C. Faes le 100 partijen 112 carb.; C. Th. Duivenvoorden 2e 100 partijen 120 carb.; P. Halfschepel 2e 100 partijen 88 carb., D. Turnhout 4e 100 partijen 88 carb., C. Sloot- beek 5e 100 partijen 56 carb.; G. C. Degger 6e 100 partijen 87 carb. Voor deze zes winnaars waren voor elk een kistje sigaren beschikbaar gesteld. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De groote strijd tusschen J. Schrama en P. Duivenvoorden J\ eindigde na een spannenden strijd in een zege voor J. Schrama, waardoor P. Duivenvoorden Jr. zijn eerste nederlaag leed. Ongeslagen zijn nu nog C. Th. Duivenvoorden en G. C. Degger. C. Th. Duivenvoorden behaalde zijn 10de overwinning. De uitslagen luiden: J. Schrama 150 27 23 5.55 P. Duivenvoorden Jr. 135 27 16 5. C. Th. Duivenvoorden 150 31 15 4.83 B. Elfering 62 31 8 2.— J. Duivenvoorden 150 38 15 3.94 A. Elfering 131 38 14 3.44 DAMMEN R. K. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN." Gisteren speelde G. S. haar vijfden wed strijd voor de le klasse van den R.K. H. D. B. tegen de damclub „Rijswijk". Hoewel G. S. wat krachtsverhouding betreft moest winnen, is de overwinning in den letterlijken zin des.woords uit het vuur gesleept. De voorloopige uitslag is 97, terwijl de borden 1 en 3 staan afgebr. Bord 3 staat gewonnen, zoodat G. S. de winst niet kan ontgaan, terwijl bord 1 in 't voordeel staat. De gedetailleerde uitslag is: G. S.Rijswijk, G. GeerlingsL. v. Roon afgebr. J. J. BekkerJ. B. v. d. Laan 11 A. JansenTh. Bol afgebr. W. KromA. Beijersbergen 11 J. L. C. v. LeeuwenP. v. d. Laan 20 P. GeerlingsH. Leunis 20 A. v. d. ReijdenL. Dijkers 02 C. H. KleinH. Kaptein 02 H. B. StipdonkM. v. d. Wijngaard 11 W. v. d. VeerMej. J. Bolle 20 Voorloopige uitslag 97 A.s. Woensdag speelt G. S. uit tegen D. I. O. uit Monster. De 2e klasse competitie neemt voor G. S. een aanvang op 17 Dec. a.s. Dan speelt G. S. II tegen St. Rafael II. A.s. Donderdag gewoon clubavond. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Tot dusver zijn voor de competitie 38 wedstrijden gespeeld, waarvan 44 partijen door den competitieleider beslist moesten worden. In 5 gevallen werd hooger beroep tegen diens beslissing ingesteld. Die par tijen zijn aan een arbiter in Den Haag op gezonden, volgens het reglement voor de competitie-wedstrijden is diens uitspraak bindend voor beide partijen. In 4 gevallen is thans de uitspraak van dezen arbiter binnengekomen. Het betrof de wedstrijden Bodegraven IIHazers- woude I en Alphen I—L. Arb. Schaakclub I, van den laatsten wedstrijd 3 partijen. De voorloopige uitslag van Bodegraven II Hazerswoude I was 54 en 1 afgebroken partij. Deze werd remise verklaard, Ha- zerswoude ging in hooger beroep, doch het beroep werd afgewezen, de partij werd wederom remise verklaard en de defini tieve uitslag van dezen wedstrijd is dus: Bodegraven II 5.5 punt, Hazerswoude I 4.5 punt. De voorloopige uitslag van den wed strijd: Alphen I—L. Arb. I was 34 en drie afgebroken partijen, deze werden als volgt beslist: remise, remise, en zwart (is Alphen) wint. Eindstand 55. De L. Arb. gingen in beroep van de uitspraak over laatstgenoemde partij en daarop Al phen betreffende de beide andere partijen. De beslissing van den Haagsch enarbiter luidde: remise, zwart (is Alphen), wint en remise. Het resultaat was dus, dat zoowel de UIT DE OMGEVING LISSE. Ziekenhuis-verplegingsfonds. Het R. K. Ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joannes de Deo" hield gisteravond in de groote achterzaal van het Bondsgebouw een buitengewone vergadering met een beste opkomst. De aanleiding voor deze vergadering was gelegen in 't feit, dat de uitgaven de ontvangsten in de afgelegde 10 maanden van dit boekjaar met een goede 2000.hebben overschreden, wes halve het bestuur zich niet verantwoord achtte om op de bestaande voet te blijven doorgaan. De voorzitter, de heer L. Kapi- teijn, zette de toestand in zijn openings woord uiteen en hij uitte den wensch dat de besprekingen dienaangaande een za kelijk karakter zouden hebben. De voorzitter gaf daarna een toelichting op punt 3 der agenda: „Voorstel van het bestuur wegens de vele en langdurige ver plegingen der laatste 10 maanden, ingaan de 1 Januari 1937 de contributie met 1 cent per lid en per week te verhoogen". De penningmeester, de heer A. Th. v. Kesteren gaf een kort overzicht van de financiën waaruit de urgentie van het voorstel duidelijk bleek. Hij deelde mede, dat door 1 cent verhooging een meerdere ontvangst zal kunnen worden geboekt van 1300.per jaar. Ook deelde hij mede, dat vandaag de 95e patiënt in dit boek jaar naar een ziekenhuis is moeten wor den gebracht. Na deze duidelijke toelich ting werd het bestuursvoorstel z. h. s. aan genomen. Hierna volgde sluiting. Geboren: Margaretha Catharina d. van J. P. van Dongen en E. M. van der Hulst. Adrianus Marinus z: van P. C. van Kes teren en P. van Oeffelen. Neeltje d. van C. Vermeij en L. A. Rijsdam. Hendrik z. van H. van Hoven en M. de Kooker. Overleden: Derkjen Zuurendonk 76 j„ wed. van J. van der Laan. G e t r o u w d: F. J. M. Jirka te Voorhout en J. H. Kaandorp. B. Baart en A. Blij- leven. G. W. Baars en G. C. J. Beijk. Gevestigd: C.. van Voorst uit Was senaar. H. van Dorsten geb. Beukers uit Haarlemmermeer. T. H. Jorna uit Voor schoten. C. Oek en gezin uit Haarlem mermeer. Vertrokken: P. F. W. Sanders naar Noordwjjk. A. M. Noordermeer naar Haarlem. J. M. Noordermeer naar Sas- senheim. C. J. L. Mulder na.r 's-Gra- venhage. NIEUWVEEN. Eigen Hulp. Dinsdagavond werd in Café van Eijk de ledenvergadering van de Werklied en vereeniging „Eigen Hulp" ge houden. Even over half acht opent de voorzitter, de heer P. Spreij, de vergade ring en spreekt zijn genoegen uit wederom de belangen te mogen bespreken en hoopt dat deze bijeenkomst in de beste toon zal verloopen om van deze vergadering de beste vruchten te kunnen plukken. Na dit kort maar krachtig openingswoord geeft hij 't woord aan den secretaris voor 't lezen der notulen, gevolgd door de rekening van den penningmeester waaruit wij de vol gende cijfers kunnen vermelden. Saldo vorig jaar 1658.81. Ontvangst dit jaar 920.55. Uitgaven 787.25. Saldo dit jaar 133.30. Totaal batig saldo 1792.11. Bij de verkiezing worden de periodiek aftredenden, de heeren P. Spreij, J. Zekveld en Th. Kreijling met algemeene stemmen herkozen. Ten slotte komt ter sprake dat volgend jaar de vereeniging 35 jaar zal bestaan. Er wordt besloten dit feest bescheiden te vieren. Het bestuur wordt gemachtigd hier voor plannen uit te werken. Na de rond vraag, waar spaarzaam gebruik van ge maakt wordt, sluit de voorzitter onder dank voor den gezelligen avond deze 34ste ledenvergadering. NOORD WIJKERHOÜT. Feestavond R.-K. Volksbond. In de groote zaal van het café „De Zwaan" hield de R.-K. Volksbond, afdeeling Noordwij- kerhout een feestavond. De voorzitter, de heer M. v. cL Togt, opende met den chr. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spreker zeide, dat het hem een genoegen deed zoovelen aanwezig te zien. Hij bracht dank aan de tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst" voor de medewer king aan dezen avond. Spreker VToeg de medewerking aan de 5 cent-actie voor Her wonnen Levenskracht en deed een oproep om propagandist te worden voor dit mooie L. Arb. als Alphen elk in één partij het beroep kregen toegewezen en het gevolg daarvan was weer, dat de totaal-uitslag onveranderd bleef nl. een gelijk spel 55. Tenslotte ging Caissa nog in beroep van de beslissing over een partij tusschen Caissa II en Kolspato I te Lisse. De uit spraak over deze partij zal nog wel een paar weken op zich laten wachten. Gisteravond speelde het eerste tiental van de Gymnasiasten Schaakclub in het Jeugdgebouw te Katwijk aan Zee een wed strijd voor de 3e klasse A tegen het twee de tiental der Dam- en Schaakclub Kat wijk aan Zee. De uitslag werd de vol gende: J. C. Admiraal (K.)E. de Witte (G.) 10 J. M. GerritsenE. Remouchamps 1/21/2 A. C. BerkheijA. Schouten 10 A. C. HofkesG. v. Eelen 01 Joh. Schoneveld—J. G. de Jong 10 A. v. d. Oever—J. W. de Jong 10 A. van RjjnM. v. d. Berg 1/2—1/2 W. HouwaartH. J. v. Iterson 1/2—1/2 J. M. A. WaterreusW. Aldershoff 01 A. OuwehandI. Dijk 10 Totaal 6 1/2—3 1/2 zoodat Katwijk II een flinke overwinning behaalde. charitatieve doel. Hierna werd gezamenlijk het Bondslied gezongen. Intusschen waren in de zaal gekomen de hoogeerw. heer pas toor Westerwoudt van St. Victor en de zeereerw. heer pastoor Maas van St. Jo seph met den geest. adv. van den Volks bond, kapelaan de Kleermaker. Hierna werd aangevangen met het tooneelspel in 3 bedrijven „De brandstichter", gevolgd door een voordracht „Mijn jongen", en een kluchtspel in 1 bedrijf „De lieve rijke Ro sa". Het eerste stuk werd vrij goed ge speeld, eveneens de voordracht. Om het kluchtspel werd hartelijk gelachen. Een nieuw lid van „O. B. K." bleek een goede „aanwinst" te zijn. Tusschen de bedrijven werd een verloting gehouden. Na afloop bracht de voorzitter dank aan de spelers voor hun spel en aan allen die hadden me degewerkt om den avond zoo goed moge lijk te doen slagen. Hierna sluiting met den chr. groet. ZILK. Werkliedenvereeniging „Leo Xni". De werkliedenvereeniging „Leo XIII" hield gisteravond haar 4de jaarvergadering in het parochiehuis alhier, wele door een zeer groot aantal leden bezocht werd. Uit het jaarverslag van den penningmeester memoreeren wij, dat de vereeniging heeft uitgegeven 4508.92, tegen een inkomen van 4411.07, alzoo een nadeelig saldo van 97.85. Hierna werden de leden ont haald op een sigaar, hetgeen goed in den smaak viel. Door de controlecommissie, bestaande uit de heeren Bakker en Hoog kamer, werd verslag gedaan omtrent hun bevindingen inzake de financiën. Hieruit bleek dat een en ander in de beste orde was bevonden, waarvoor den penning meester door den voorzitter woorden van dank werden toegesproken. Voor het vol gende jaar werden als leden der controle commissie benoemd de heeren C. de Win ter en G. Mooyekind, welke hun benoe ming aannamen, terwijl het bestuurslid Markman aan deze commissie werd toege voegd. Door het bestuur werd medegedeeld, dat volgend jaar het eerste lustrum van de afdeeling gevierd zou worden. De wensch werd uitgesproken dit feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan, maar dit feestelijk te herdenken. De voorzitter deelde mede, dat dan ook kon worden overgegaan tot aanschaffing van een vaandel, hetgeen de vereeniging tot op heden niet heeft. Met algemeene stemmen werd besloten een bedrag van 15.beschikbaar te stellen om als bijdrage te dienen aan verschillen de vereenigingen. Voorgesteld werd ook dit jaar wederom een propaganda-avond te organiseeren waartoe ook met algemee ne stemmen werd besloten. Ook zal ge tracht worden, met het oog op de komende wintermaanden, wederom de beschikking te krijgen over een gebouw voor de werk- loozen. Naar aanleiding 'van een in de vo rige vergadering gedaan voorstel inzake de school voeding, werd door het bestuur medegedeeld, dat. na gedaan onderzoek, dit als onuitvoerbaar beschouwd moet worden. De aftredende bestuursleden J. v. d. Berg. P. de Groot, A. Duivenvoorden en H. Markman, werden bij acclamatie herkozen. Hierna werd wederom de tra- ditioneele verloting gehouden en kwamen vele leden in het bezit van een gratis prijsje. Gekomen aan de rondvraag, vraagt de heer C. de Winter, als eerste het woord verkrijgende, een kleine vergoeding te willen verleenen aan de voetbalvereeni- ging Van Nispen voor het beschikbaar stellen van het voetbalterrein en mate riaal aan de werkloozen. Met algemeene stemmen aangenomen. Door een der leden werd medegedeeld, dat hij door zijn pa troon halver week werd ontslagen, zonder de voorgeschreven betalingstermijn in acht te nemen. Met algemeene stemmen werd besloten Jac. Bakker in rechte te vervolgen. Hierna sluiting. VOORHOUT. K. J. M. V. Daar de voorzitter, de heer M. P. A. Meissen, afwezig was, werd deze vergadering door den tweeden voorzitter, L. P. H. Vester, geopend. Deze heette al len welkom, in 't bijzonder den eerw. mo derator kapelaan Kragtwijk. Hierna werden de notulen voorgelezen door den heer T. L. v. d. Hulst. Nu volgde het optreden van een van de leden, de heer S. L. v. Reisen, welke zou spreken over: „De beteekenis en het werk van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur". Spr. be steedde in zijn toespraak bijzonder veel aandacht aan „De Beurs", het bezoek van het beursgebouw achtte spreker van zeer veel belang. Ook werden niet vergeten de wekelijksche tentoonstellingen. Bij de aan wezigen vond de spreker voor zijn rede bijzonder veel belangstelling. Onder een applausje verliet deze dan ook de kathe der. Hierna sluiting. Diefstal. In den nacht van 25 op 26 Nov. j.l. zijn er van een perceel tuinland alhier, pl.m. 600 bloemkolen ontvreemd. Door de gemeente-politie alhier is proces verbaal opgemaakt. Veilingbericht D. V. V. De aanvoer was dit keer weer buitengewoon groot. Vooral kunnen we nu rekening houden, dat het tegen Kerstmis loopt. De belang stelling en kooplust ontbraken dan ook geenszins. De prijzen waren als volgt: ko nijnen 0.321.25, hanen tot 42 ct., duiven 9 ct. Alles per stuk. ZOETERMEER. „Floralia" In het Spaarbankgebouw hield de afdeeling Zoetermeer van „Flo ralia" een ontwikkelingsavond. Vooraf werd echter een huishoudelijke vergadering gehouden. De voorzitter, de heer G. F. Bay- lé, opende de vergadering met een wel komstwoord aan de talrijk opgekomenen. Hierna las de secretaresse, mevrouw S. KooleGraper de notulen der vorige ver gadering. Met dankzegging werden de no tulen goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarverslag uitgebracht, dat onder instem ming werd goedgekeurd. De penningmees- teresse, mevrouw G. AlbersBenders, deed rekening en verantwoording over het afge- loopen vere.enigingsjaar. De rekening sloot met een batig saldo van ƒ79.65. De aftre dende bestuursleden, de heeren G. F. Bay- lé, J. C. Swart en A. Vollebregt, werden herkozen. Na het huishoudelijk gedeelte volgde de ontwikkelingsavond. De heer G. F. Baylé hield een causerie over de bloe men en planten in huis, daarbij wenken gevende voor de verzorging, toegelicht door filmvertooning. Hierna werd een wetenschappelijke film vertoond en wel „De Williamson onderzee- expeditie". Deze film laat het plantaardig en dierlijk leven in de zeeën zien en hoe met speciale duikbooten dit leven gefilmd wordt. Interessant was den spannenden strijd tusschen duikende inboorlingen met zeemonsters. Met een dankwoord voor de groote op komst sloot de voorzitter dezen zeer ge slaagden avond. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot G. Bruines slaagde voor het examen B. zieken- en krankzinnigen-verpleging, af genomen door den Gestichtsgeneesheeren te Noord wij kerhout. Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van notaris Jhr. G. J. Stoop, gehouden verkooping bij afslag in hotel „Centraal", werden de kaaspakhui zen „Rotterdam" en „Amsterdam" gelegen aan den Gouwsl. weg alhier, in bod staan de op 7000.afgemijnd op 700.door den heer K. de Jong te Alphen q.q Een pak huis ingericht tot fabriek, eveneens gele gen alsvoren, in bod staande op 2525. afgemijnd op 250.door den heer K. de Jong te Alphen q.q en de twee woonhui zen eveneens staande aan den Gouwsluis- schweg in bod staande op f 3500.afge mijnd op 50.door den heer K. de Jong q.q. te Alphen. Bij combinatie werd de fa briek en 2 woonhuizen gezamenlijk in bod staande op 6325.afgemijnd op 10. door den makelaar J. D. Vis te Alphen, terwijl bij de eindcombinatie fabriek, woonhuizen en kaaspakhuizen totaal in bod staande op 14035.werden afgemijnd op 20.door den heer K. de Jong q.q. te Alphen, aan wein de perceelen werden ge gund. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Tooneeluitvoering. Dinsdag- en Woens dagavond gaf de R. K. Tooneelclub „St. Michaël" haar eerste uitvoering van dit seizoen. De heer v. Egmond sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen en uitte den wensch dat de vereeniging als oudste in de parochie steeds in groei en bloei mocht toe nemen. Daarna gaf de regisseur een korte uitleg van het hoofdnummer van dit pro gramma: „D eroman van een krantenjon gen". Een stuk in vier bedrijven, waarin ernst en humor elkaai afwisselden en dat buitengewoon in de smaak viel. Het pu bliek was aandachtig en leefde mee, wel een bewijs dat de rollen goed vertolkt wer den. Een woord van lof komt toe aan de hoofdfiguur van dezen avond n.l. de kran ten jongen. Zijn tweevoudige zeer uiteen- ioopende rol was hij volkomen meester. Als echt Amsterdamsch straattype in uit spraak en manieren was hij onbetaalbaar Dan Dam po inwrijven en inademen. Poe 50. Doos 30 ct. Bij Apotb. ca Drogjttta. 'ainpO daar lucht Ja van opI en later omgebouwd in een beschaafd heer, uiterlijk tenminste, leefde hij weer vol komen in zyn rol. We hebben genoten van het mooie spel, maar ook geleerd dat ach ter een ruw uiterlijk en onder een armoe dige plunje ook een gevoelig hart en een edel karakter kan schuilen. Na de pauze kwamen de lachspieren weer in actie. De lucht in één bedrijf „Van den duivel bezeten", oogstte veel bijvaL Zooals altijd was de kleeding en grime van de firma G. Hoppezak keurig in orde. De pauze werd opgeluisterd door goed gekozen muziek en de pianist zorgde dat de vroolijke stemming er in bleef. Na afloop dankte de voorzitter voor de goede opkomst en rekende ook in het ver volg op aller financieelen steun en mede werking, vooral met het oog op het tweede lustrum, die de vereeiaging in de toekomst hoopt te vieren. Na een poosje gezellig samenzijn gingen allen zeer voldaan huiswaarts. NIEUWKOOP. Ondertrouw d: J. D. Koole, 23 javr en J. A. Rijlaarsdam, 23 jaar, won. te Bodegraven. Getrouwd: G. Schellingerhout, 28 jaar, won. te Zegveld en M. Pos, 27 jaar. Overleden: D. van der Kraan, 37 j. WOERDEN. IJsclub. Onder geringe belangstelling hield de Woerdensche IJsclub hedenavond een ledenvergadering in hotel Concordia, die met een kort welkomstwoord door den voorzitter werd geopend. Spr. memoreer de even in 't kort de vorige ijsperiode, waarin, mede door de onderbreking dezer periode,veel kosten moesten worden ge maakt, terwijl toch betrekkelijk kort ge bruik van de ijsbaan kon worden gemaakt. Tenslotte hooopt spr. dat we dezen win ter wederom de schaatsen uit het vet kun nen halen. Na het voorlezen der notulen doet de voorzitter mededeeling van eenige inge komen stukken, waarna het jaarverslag door den secretaris wordt voorgelezen. Hieruit brengen we het volgende naar voren. Het. ledental bedroeg op 31 October 1935 498, waaronder 87 waren, die de aan geboden kwitantie geweigerd hadden. Op 1 Nov. 1936 bedroeg dit aantal 359 leden. In de ijsperiode werden 583 huisgenoten- kaarten uitgereikt. Hoewel een program ma in de vorige periode reeds was samen gesteld voor het organiseeren van feesten en wedstrijden, kon dit niet ten uitvoer worden gebracht. Door de controle-com missie werd een schrijven gericht, dat de financiën geheel in orde waren bevonden. De penningmeester geeft daarna een fi nancieel overzicht. De ontvangsten bedroe gen in totaal 1315.08, de uitgaven 1314.94 derhalve een saldo van 11 ct. Een gunstige stand, sinds met de oprichting van de veldijsbaan is begonnen. De heer v. Soeren maakt de opmerking, dat bij de controle is gebleken, dat geen geteekende kwitanties aanwezig waren voor de uitbetaalde loonen. Dit vindt spr. toch wenschelijk. De voorzitter zal volgens oeze opmerking handelen. Den secretaris-peninngmeester wordt dan hartelijk dank gebracht voor zijn moei- zamen arbeid. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren Riedé en v. d. Heijden, die beiden aftredend waren, herkozen. Bij de rondvraag werden geen bijzonder heden besproken. Slechts zij vermeld, dat tot controle-commissie werden benoemd de heeren Engel en Vroege. Hierna werd de vergadering onder dank gesloten. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake verleenen van den titel van hofleverancier. Antwoord: Wend u tot het Kabinet der Koningin, Korte Vijverberg 3, Den Haag Vraag inzake overlast van buurmans heesters en planten. Antwoord: Het B. W. geeft alleen eenige bepalingen ten opzichte van hoog opschietende boomen en heggen. Zoodanige boomen moeten 2 M. verwijderd blijven van de scheidslinie. Op uw erf overhan gende takken moogt u afsnijden, na eerst uw buurman aangemaand te hebben, dit zelf te doen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 43. „Nu gaan we eerst de spinnen eens van dichtbij be kijken", zei Slim. „Spinnen zijn heel mooie beesten waar een hoop aan te zien is. Als haantje en bloempje verkleed trok ken ze er samen weer op uit. Onderweg kwamen ze buur man tegen. 44. Die scheen niet goed te kunnen heoben dat ae proces sor en zijn zoontje er zoo grappig uitzagen en stiekum trok hy de staart van het haantje uit. Pietje was een eind voor uit geloopen en bleef in bewondering staan voor een plant waaraan allerlei zwarte en groene bessen hingen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14