DONDEF'-^G 26 NOVEMBER 1936 DE LETOSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van oofdstuk 10 (Handel, Nijverheid en Scheepvaart) der Rijksbegrootjpg voor 1937. De Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, de heer GELISSEN, ver klaart, dat de wet tegen onredelijke prijs opdrijving zoodanig gehanteerd wordt, dat ze ook alleen prijsopdrijving, welke Inder daad onredelijk ie, tegengaat en niet ge richt is tegen normale prijsverhooging. Er kan thans nog niet gesproken wor den van winst op den goudvoorraad; eerst moet de gulden gestabiliseerd zijn. Ook spr. juicht de tentoonstelling te Am sterdam toe. Het comité heeft gevraagd om een loterij te mogen houden; persoonlijk is spr. daar niet tegen maar het kabinet laat haar niet toe. En ook wenscht het 't volk niet te binden aan een bedrage van 2 1/2 mlllioen voor de tentoonstelling. Eerst moet een beroep worden gedaan op het particulier initiatief. Spr. is gaarne bereid, een propaganda campagne in die richting te steunen, b.v. onder de leuze: ieder een kwartje. Het personeel der Kon. Hol!. Lloyd. Wat betreft den Kon, Holl. Lloyd, het bedrijf kan op dit oogenblik niet weer zelfstandig bestaan. Spr. kan zich voor stellen dat er zijn die het één bedrijf wil len laten, doch dit kan niet en er kunnen ook niet meer menschen worden behouden dan voor een goede bedrijfsvoering nood zakelijk is. Daarom ia de nieuwe vorm on vermijdelijk. Er is keuze tusschen verstand en hart. Hier gaat het om een economisch belang. Voor de devaluatie liet het bedrag dat voor de gepensionneerden uit den boedel zou komen, gering zich aanzien. Doch het is ns de devaluatie zoo gestegen dat con currente crediteuren oen veel grooter be drag kunnen krijgen. Vandaar spreker's interruptie gisteren: dat de menschen een betere Sinterklaas zouden hebben. Mocht het lang duren voordat de gepensionneer^ den hun bedrag zullen krijgen, dan is de Minister bereid, met zijn ambtgenoot van Financiën te overleggen, welk gedeelte er van als voorschot door de Regeering kan worden uitgekeerd. Spr. schetst het doel der handelspolitiek die moet kunnen beschikken over bescher- minggr en verdedigingsmiddelen, naar bin nen en voor den export. Tot 1933 waren we gebonden door de meest-begunstigings- clausules. Thans hebben we een wapen in de contingenteeringen, al is dit geen krach tig wapen. Invoerrechten dienen meer ter bescherming der industrie dan dat ze ge bruikt kunnen worden als onderhandelings object. Binnenkort zal een wetsontwerp verschijnen dat de leemten in de crisis- wetgeving zal wegnemen. Zooals het zich nu laat aanzien, zullen er voorloopig wel geen contingenteeringen kunnen worden in getrokken, in 's lands algemeen belang. Als het noodig is, voert spr. een agressieve han delspolitiek. Wilde staking te Enschede uitgebroken. Vanmorgen is op de spinnerij Oosterveld te Enschedé een wilde staking uitgebroken onder de zeventig zgn. afzetters, die tot gevolg had, dat een dusdanige stagnatie intrad, dat het geheele bedrijf, waarin pl.m. zeshonderd personen werken, moest worden stopgezet. De landelijke Federatie van Textielarbeiders heeft later de leiding der staking op zich genomen. De Directie heeft een bespreking met de Federatie geweigerd, daar zij over een wilde staking niet wenscht te onderhandelen. De stakers eischen een loonsverhooging. Urr DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Heethoofd. Gisteren vervoegde zich in deze gemeente een pl.m. 50-jarige koop man uit Utrecht, die het de inwoners wan neer zij niets kochten bijzonder lastig maakte. Het heerschap sloeg in dit geval tegen de ruiten of trapte tegen de deur, kortom gedroeg zich zeer onbeschoft. De politie werd gewaarschuwd. Deze trof den man aan voor de deur van een bewoner der van Boetselaerstraat. Bij de nadering der politie, nam de koopman onder een vloed van scheldwoorden tegen de politie een dreigende houding aan. Onder heftig verzet werd de heethoofd naar het politie bureau gebracht er vandaar in verzekerde bewaring gesteld. Collecte nationaal huldeblijk. De ge houden collecte voor het nationaal hulde blijk ter gelegenheid van het vorstelijk hu« weüjk heeft pl.m. 600 gulden opgebracht. HAZERSWOUDE. Collecte huldeblijk. De geldinzameling voor het nationaal huwelijksgeschenk aan prinses Juliana heeft in deze gemeente op gebracht f 138.33. Zilveren professiefeest. Den 20en Nov. a.s. hoopt de eerw. zuster Maria Stephanie, in de wereld mej. H. M, Lomans, haar 25- jarig professiefeest te herdenken in het klooster de Goede Herder te Tilburg. NOORDEN. Motorrijwiel in brand. De vertegen woordiger van een klompenfabrikant uit Best, de heer M. L. wilde na een bezoek bij den winkelier K. de J. alhier zijn motorrij wiel aantrappen toen de vlam in de carbu rator sloeg. In een oogwenk stond dit ge deelte van de motor in vlammen en bleef de berijder niets anders over dan de mo tor in het water van de Voorwetering te deponeeren, waardoor de vlammen gauw gebluscht waren. De natte motor was na tuurlijk niet meer op gang te krijgen waar door de reiziger genoodzaakt was zijn tocht 1 per autobus te vervolgen. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Woensdag 25 November kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester mr. E. P. Verkerk. De brugweek-eommissie heeft een tekortje Bij de ingekomen stukken bevond zich o.m. een schrijven van de commissie tot organisatie van de „brugweek" d.d. 27 Oc tober 1936, houdende verzoek om vrijstel ling van betaling van de voor verlichting van de brug gebruikte stroom. B. en W. stellen voor, gezien datgene wat reeds ge daan is, afwijzend op het adres te be schikken. De heer Boekraad is teleurgesteld over dit adres van B. en W. De winkeliers heb ben n.l. een stuk werk overgenomen van de gemeente en meenden het feit van de opening der brug niet zonder festiviteiten te kunnen laten voorbijgaan. B. en W, zijn zeer welwillend geweest, waarvoor de com missie dankbaar is, maar er Is nog een tekort, hetgeen ook voor een deel ontstaan is door terugtrekking van de deelname door verschillende winkeliers. De overigen hebben reeds vele offers gebracht, terwijl ook nu dit tekort betaald moet worden. Spr. zag graag stemming over dit punt hoopte dat alsnog deze schuld kwijtge scholden zon worden. De heer v. Kleef beschouwt de verlich ting als vlagvertoon, waarbij honderden van buiten de plaats hebben kunnen zien wat Boskoop presteert. Gezien de moeilijk heden die er toch reeds zijn voor de win keliers wil spr. alsnog verzoeken dit be trekkelijk voor de bedrijven kleine be drag kwijt te schelden. De heer Noest vraagt of er geen be grooting is gemaakt en of deze uitgaven niet vooraf bekeken zijn. De voort, antwoordt, dat er een begroo- t'ng was, maar de inkomsten zijn tegen gevallen. Wethouder v. Gelder zegt, dat het de gemeente f 150 heeft gekost aan lichtver- bruik, terwijl tevens het licht op verzoek van de commissie in prijs is verlaagd van 10 ct. tot 8 ct. en meent dat er voldoende gedaan is. Na nog verschillende discussies in twee de instantie, waarbij de heer Boekraad nog wees op den langen duur der verlichting, die aanvankelijk na de tweede avond reeds uitgedaan zou worden, maar zelfs nog drie dagen langer heeft gebrand, werd dit punt in stemming gebracht. Met 10 stemmen tegen werd het advies van B. en W. afge wezen. Naar aanleiding van een mcdedeeling van B en W. inzake voorziening voor het verkeer bii de provinciale hefbrug over de Gouwe vroeg de heer Brand of er geen automatische verkeersregelaar op den hoek van den Koninginneweg geplaatst kon wor de, hetgeen volgens spr. een goede oplos sing zou zijn. Do voorz. antwoordde, dat een derge lijke regelaar erg duur is en dat er plan nen waren om vluchtheuveltjes te plaat sen. waarop liehtpaaltjes. De heer Haring, acht het verkeer niet druk genoeg om er een automatische regelaar te plaatsen en voelt meer voor verkeersheuveltjes. De voorz. zegt toe dat de zaak zoo spoedig mogelijk in orde gemaakt ?al worden, Eenige voorstellen inzake verhuring o.a. van twte woningen in de Kerkstraat, een wening op de Burg. Colijnstraat 43, een perceel grasland gelegen op het gemeente lijk bouwterrein werden z.m. aangenomen alsmede het voorstel tot verlenging van de verhuring van de perceelen C en D. aan de Zuidkade. Voorts werd aangenomen het voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der lager- onderwijswet 1920 over 1934 aan de besturen der bijzondere scho len voor gewoon lager onderwijs en het voorstel tot. vaststelling van de vergoe ding ex artikel 101 der onderwijswet 1920 over 1934, aan de besturen der bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs. Het voorstel tot vaststelling van een ca- pitulanten-verordening deed nogal wat stof opwaaien. De heer Noest stemt tegen deze verorde ning daar hij niet voelt voor deze vermi- litairiseering. Tevens meent spr. dat het een achteruitstellen is van menschen die bekwaamheden hebben maar niet in mili tairen dienst geweest zijn. De heei de Ruyter zegt dat het een heele verordening is met een hoop papier, maar dat het niets om het lijf heeft, het is een voudig een verplaatsing van werkloozen De heer v. Kleef is ook van meening dat de goede krachten in Boskoop achtergesteld worden bij capitulanten. Vele menschen hebben zich bovendien gespecialiseerd op een bepaalde werkkring, hetgeen niet al tijd bij de capitulanten het geval is. Spr. heeft dan ook een groot bezwaar hiertegen en zal als het afhangt van den Raad tegen stemmen. De voorzitter ziegt, dat er niet zooveel capitulanten zijn, misschien een driehon derd welke over het geheele land verdeeld worden. Er zal echter weinig aan te doen zijn, daar het door hooger hand is opge legd. Het aantal betrekkingen, welke door capitulanten bekleed kunnen worden, is echter zeer gering gehouden. De heer v. Kleef acht het niettemin nog een onbillijkheid en meent te moeien pro testeeren. Ook de heer Noest wenscht te protesteeren tegen deze verordening. De heer v. d. Staak meent deze verorde ning niet positief te moeten afwijzen en zeker niet te protesteeren, daar er ook wel iets goeds inzit. Wethouder Guldemand is het met een groot deel der oppositie eens, maar de zaak is echter door B. en W. zooveel mogelijk bekrompen en als het opgelegd wordt van hoogerhand is het misschien nog erger. De heer Brand vraagt tenslotte of er over het geheele voorstel gestemd wordt. Spr. is er n.l. op tegen dat de functie van geldophaler door een capitulant wórdt waargenomen, daar dit een vertrouwens- zaak is, waarbij men ook rekening moet houden met de mentaliteit der bevolking. Spr. wenscht deze functie dan ook te schrappen, hetgeen door den heer v. Kleef ondersteund wordt. Na eenige bespreking werd hiertoe besloten, zoodat in stemming gebracht, het voorstel met uitschakeling van de functie van geldophaler met drie stemmen tegen word;, aangenomen. Het voorstel tot wijziging en aanvulling van het ambtenaren- en werkliedenregle ment en het voorstel tot aanvulling van de verordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging der veld wachters in dienst der gemeente werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen, als mede het voorstel tot goedkeuring van de rekening van inkomsten en uitgaven van het burgerlijk armbestuur over het jaar 1935. Voorts werd ter voorloopige vaststel den, welke voor de electrificatie van de ling aangeboden de balans, winst- en ver- liesrekening der gemeentebedrijven over het jaar 1935; de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1935 en de ontwerp-begrootingen van ge meente, gemeentebedrijven en burgerlijk armbestuur voor den dienst van 1937. Tevens werd aangenomen het voorstel tot vaststelling van eenige pensioensgrond slagen; het voorste] tot vaststelling van een aanvullingskohier der hondenbelasting voor het jaar 1936 en het voorstel tot wijziging der gemeentebegrootihg dienst 1936. Bij de rondvraag vroeg de heer Brand of er geen verbetering aangebracht kon wor den op den hoek VoorkadeBiezentocht, daar dit een noodtoestand is. B. en W. zul len hieraan de noodige aandacht besteden. De heer de Ruijter vroeg verbetering van den hoek Rozen!aan—Biezen, welke zeer gevaarlijk is, vooraj des zomers, hetgeen eveneens de volle aandacht van B. en W. heeft. De heer v. d. Staak vroeg eenige inlichtin gen omtrent plaatsing der gemeente in de zesde klas en betreffende de zoogen. nieu we werkloozen of deze huurtoeslag krijgen. De voorz. antwoordde, dat nog niet be. kend is of Boskoop in de zesde klas wordt ingedeeld; tevens zal de huurtoeslag voor de zoogen. nieuwe werkloozen nog nader besproken moeten worden. Hierna sloot de voorz. de vergadering. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. HET ANTIEKE GLAS IN HET RIJKS MUSEUM VAN OUDHEDEN. Lezing van dr. W. C. Braat. Gisteravond hield dr. Braat in het Rijks museum van Oudheden alhier een lezing over bovenstaand onderwerp. Aan de hand van een groot aantal licht beelden, voornamelijk van exemplaren uit de prachtige glascollectie van het museum, behandelde spr. de verschillende technieken die door de antieke glasindustrie werden toegepast. Het oudste glas moeten wij niet bij de Phoenicians zoeken, zoóals men vroeger veelal meende, maar bij de Egyptenaren. Reeds zeer vroeg kenden dezen het, met het glas verwante, glazuur en sedert de 15e eeuw v. Chr. werd, vooral in Amarna, ook glazen vaatwerk gemaakt, vooral par- fumflesehjes, zoogenaamde alabastra. De zen werden niet geblazen, maar met de hand gevormd om een kern van fijn vorm- zand. Zij waren van gekleurd glas en ver sierd met een gekamde versiering van in de heete massa gedurkte veelkleurige glas draden. Het glasblazen is pas omstreeks het begin van onze jaartelling uitgevonden. In het begin werd vooral het blazen in een vorm toegepast Op die wijze zijn o.a. de prach tige flacons in den vorm van een druiven tros ontstaan, die te Heerlen gevonden zijn. Beroemd was ook het zoogenaamde raille- floriglas, waarvoor de antieke naam is: vasa murina en het „Uberfangglas", waarvan de Portlandvaas het beroemdste voorbeeld is. In Keulen bloeide de glasindustrie vooral in de derde eeuw n Chr. Ook het museum van Oudheden bezit enkele producten van Keul- sohe glasateliers, maar de mooiste voorbeel den vindt men in het Wallraff-Richardts- museum te Keulen. Na tenslotte nog gewezen te hebben op de paralellen in vormgeving van edel metaal, brons, aardewerk en glas, besloot spr. zijn voordracht met de toehoorders op tc wekken ook de glasblaasdemonstratie door de heeren Daudey en Van Gellecum te komen bijwonen, die, in aansluiting aan zijn lezing, a.s. Donderdagavond gegeven zal worden. dergelijke instellingen nog wel eens aan kleven, zooals: valsche pathos, sentimen-, Uliteit of ruwheid, bezit „de Vereehigde Zangers" er geen. Kunstzinnig, rustig en zeker weet dirigent Boer de fouten weg te werken. Onder zijnbeheerschte directie zingt dit mannenkoor mooie muziek, en zingt dit telkens meer beschaafd, meer doorvoeld en meer juist van expressie, zoo dat men de moeilijkheden niet onmiddellijk bemerkt. Wij hoorden „Landerkennung1" van Grieg, kleurrijk en ferm gezongen en de bari ton-solist Hulsbos maakt ik mijn compli ment voor zijn beschaafde geestdriftige wijze van zingen. Zijn geluid is zeer voor uit gegaan sinds wij hem 't laatst hoorden. Mejuffrouw Iet Stants verzorgde de be geleiding van enkele koorwerken en van den violist Nap de Klijn, waarin zij de expressie zeer muzikaal accentueerde. Zij heeft een zeer fraaien klaren aanslag en maat voor maat geeft zij beteekenia. De violist de Klijn speelde na het eerste man nenkoor „Romance in F van Beethoven. Met genoegen hoorden wij dezen violist wiens streek krachtig is, wiens toon gaaf en helder klinkt, wiens cantilene zangerig blijft. In samenwerking met de pianiste werd een gezond muzikaal ensemble gegeven. Ook het „Rondo" van Mozart-Kreisler vond in de Klijn een slagvaardigen vertolker. Ook in technischen zin valt zijn spel te waardeeren, evenals het vermogen zijn ge voelens uit te drukken. Aansluitend op 't tweede deel van 't pro gramma speelde hij Havanalse van Saint- Saëns met veel elan en charme. *t Contact met zijn accompagnairice was in orde. Met enthouisasme werd hij toegejuist Ook voor den jongen cellist, Leo Dee, was er veel waardeering. Vanaf zijn kinderjaren, als leerling van de Leidsche muziekschool, is de begaafde jongen opgevallen en nu hij studeert bij Louis Walther Boer zien wij de vol groeiing van onzen stadgenoot als cellist te gemoet. Begeleid door Kathinka Kuster speelde hij „Variations Symphoniques" van Buëllmann, waarover wij onze waardeering zeggen. Dit werk stelt hooge eischen aan de vaardigheid, maar Dee speelt met een zeker gemak, heeft een krachtige mooie streek, brengt kleur aan en weet ook wel te boeien. Toch wil het ons voorkomen, dat wij hem wel eens gelukkiger hoorden en dan gelooven wij, dat hiervan een en ander te wijten is aan zijn begeleidster. Cello begeleider is een heel apart werk en wij meenen. dat mejuffrouw Kuster deze kunst nog niet ten volle verstaat. Is overheer- sching in toon bij cellobegeleiding uit den booze, hier was de toon en het rhythme te weinig gedecideerd, te veel vertroebeld. Na de pauze waren het „Chant élégicque" van Flor Schmidt, „Chant du ménestrel" van Glazounow en „Requiebros" van Cas- sado, welke hij zeer gaaf en expansief van klank voordroeg. Telkens weer een-groot applaus. Als extra nummer zongen de Ver- eenigde Zangers zeer mooi, het mooie „Mit- temacht" van Brückner. Het andere deel van het programma was nagenoeg aan Fransche muziek ingeruimd, met volle zekerheid van intonatie, verdiept en emotioneel van verve klonk Doret's „Prière du Rutli". Daartegenover roemen wij in „Le Rossignol" van Grétzy de beheer- sching, de cultuur en afronding. Dus com pliment aan de tenoren. Telkens weer hoo- ren wij vooruitgang bij deze zangers. De klank wordt telkens meer gesoigneerd, de homogeniteit versterkt, aan inzicht van in tonatie wordt hard gewerkt. Het volgehde a cappella koor „Sur les Remparts", van Salntis slaagde eveneens wat betreft kleur en intentie. Mooi klonk het volle groote mannenkoor. Tot besluit het „Jagerskoor uit de Freischütz, leven dig van rhythme, mooi van volume. Wij apprecieeren de prestatie van de Vereenigde Zangers, die zich amicaal en mild in dienst hebben gesteld van een mooi charitatief doel. Er waren bloemen voor den dirigent en de waardeering van de toehoorders uitte zioh in luid applaus. J. K. BUITENLAND. NIEUW JAPANSCH-RUSSISCH GRENSINCIDENT. HSINKING, 25 Nov. (A.N.P.) Gemeld wordt, dat 32 kilometer ten Noorden van Progranitsjnaja een veertigtal Japansche soldaten in gevecht is geraakt met evenveel Russische miltairen. Volgens een Japansche mededeeling deed het incident zich voor op het gebied van Mansjoekwo. Bijzonderhe den zijn nog niet bekend. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertrulda Clasina, d. v. D. H. v. Tongeren en A- H. v. Riet. An- dries, z. v. A. v. Pelt en W. M. Richel. Elisabeth, d. v. J. v. Rijn en C- Kromhout. Willem, z. v. F. Hofman en C. v. d. Lin den. Jan Dirk, z. v. D. J. Dozy en A- Willemse. Cornells Adrianus, z. v. A. P- Valentijn en E. C. Langver. Antonius Leonardus Adrianus, z. v. L. J. Oudshoorn en C. M. W. Brakel. Maria Cornelia, d v. S. de Groot en M. A. G. Bergman. Johannes, z. v. G. Hoogkamer en H. Duij- zers. Jacobus, z. v. Th. P. Merts en M. M. v. d. Hoeven. Aloysius Johannes Theodorus, z. v. J. J. v. Kins en L. A. V. v. Kerkhoff. Gehuwd: Th. M. Biegstraaten jm en M- v. Polanen jd. W. F. v. d. Post jm en W. C. Schouten jd. N. Rozier jm en P. v. Strater jd. J. v.- Hooidonk jm en M. Mulder jd. A. Lameris wedn. en J. H. v. d. Sman wed.e. E. J. Spier jm en W. J. v. Driessum jd. H. Hagemans jm en J. A. Bavelaar jd. O v e r 1 e d e n: P. C. de Heiden dr. 9 mnd. M. Kaak zn. 24 j. J. Loeber- Flippo vr. 50 j. MARKTBERICHTEN MANNENKOOR „DE VEREENIGDE ZANGERS". Liefdadigheidsconcert. Onder leiding van Richard Boer heeft net mannenkoor „de Vereenigde Zangers" gisteravond heel gelukkig geconcerteerd ten bate van „Pro Juventute". Het had in de Gehoorzaal gerust wai vollét mogen wezen èn om hetgeen ten gehoore werd ge bracht èn om het goede doel. Op 't podium stond het vaandel met onderscheidingen gesierd, maar dat is dan ook eigenlijk het eenige, wat aan het .nstituut „liedertafel" herinnert, want van gebreken zooals aan 10 JAPANNERS BIJ EEN GRENS INCIDENT GEDOOD. TOKIO. 26 Nov. (A. N. P.). Uit Hsinking wordt gemeld, dat bij een grensincident op 24 November tusschen Japansche en Russische troepen 10 Japanners zijn gedood en 7 gewond, terwijl acht worden vermist. VIJF DOODEN BIJ EEN OVER STROOMING. JERUSALEM, 26 Nov. (A. N. P.) Het hevige regenseizoen in Palestina heeft overstroomingen veroorzaakt, waarbij 5 personen zijn verdronken. Verscheidene wegen in Jaffa, Tel Aviv en Jerusalem staan onder water. De bewoners hebben hun huizen verlaten. STORM OP DE ZWARTE ZEE. ISTANBOEL, 26 Nov. (A. N. POp de Zwarte Zee woedt een hevige storm, vier schepen zijn vergaan. Op vele plaatsen zijn slachtoffers gevallen. LEIDEN, 25 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.50140, bloemkool I f 2.40—4.90, Idem II f 180, wittekool 1.50, roodekool 0.503.?0, savoyekool 0.80—3.50, groenekool f 1.00—2 50, pie terselie 1.402.10, prei f 0.80—2.00, korp- salade 0.50—2.80, selderie 0.30—140, knolselderie 2—4, wortelen f 2.30—5.50, per 100 kg.: kroten f 1.00—1.50, kroten, gakookt 3—6, snijboonen f 19, stokboonen 17—37, witloof 3—14, boerenkool 1.50 —3.00, spinazie f 7—19, tomaten A 3.00 —16.40, B 3.00—21.40, C f 3.00—13.40, CC 2 00—5.20, uien 1.00—240, worte len 1.00—2.70, spruiten I f 4—8, spruiten II 1.50—5—, andijvie 2—3, Nero f 7.40 tot 8 00. Melkveiling. Week van 29 Nov. tot 5 Dec. Consumptiemelk le klas 5.50— 6.70. Prijs voor te leveren boventaxe melk in georganiseerd overleg voor het District Leiden voor de week van 29 Nov. tot 5 December 1936. Gelijk aan de door de Re- ring vastgestelde prijs. KATWIJK, 25 Nov. Groentenveiling. Bloemkool I 5.80—6.10, idem II 2.30— 3.20. groenekool f 1.40—1.70, knolselderie 2.00—2 90 per 100 stpks; peen 4.60— 7.20, prei 1.20—1.40 per 100 bos, uien 1.40—1.80, gelekool S 1.00—1,10 e roode kool 1.00—1.60 per 100 kg., waspeen 35 —50 cent en kroten 2535 cent per kist van 25 kg. TER AAR, 25 Nov. Centrale Veiling. Andijvie 10—15 cent, sla 0.60—2.10, sla- vellen 816 cent, breekpeen f 1.00, uien 1.60, spruitkool 9 90—10.30, roodekool 1.50—1.60, wittekool f 1.00, ssavoyekool 3.30, boerenkool 817 cent, bospeen 35 cent, bloemkool 1.54 cent, selderie 40 cent, groenekool 0.60—2.40, druiven per pond 18—17 cent, tomaten A 3.20—5.10, B 3 50—5.80, C 2.00—3.00, CC S 1.00 tot 1 80. ROELOFARENDSVEEN. 25 Nov. Grocn- tDnve',ing. Tomaten A 2.203.60 tomaten B 2.60—3.95, tomaten C f 0 85—2.65. tomaten CC f 0 40—1.10, per bak van 25 pond, andijvie 70 cent, sla 0.503.90, per 100 krop, slavellen 814 cent per kist. BOSKOOP, 25 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 12—17 cent, Hadlev 20—34 cent, Clau dius Pernet 14 cent, Columbia 20—30 cent Butterfly 30—52 cent. Wilh. Kordes 30— 52 cent, Mme Jules Bouché 24 cent. Rosa- landia 25—41 cent, Florex 20—35 cent, Wendland 30—51 cent, Steward 45—66 cent, Edith Helen 80—110 cent, Aug. Noack 20—46 cent, Else Poulsen 10—17 cent, In- gar Ohlson 60—80 cent, Hasel Alexandre 30—51 cent, Hoover 16—33 cent. Briarcliff 25—40 cent. E. G. Hill 50—80 cent, Chry santen. grootbloemig 5090 cent, idem tros 817 cent. Clematis Prins Hendrik f 1.20— 1.50. Pernettia Der stuk 10—17 cent. LOOSDUINEN. 25 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 128 aanvoerders verkocht, om in de week van 30 Nov. tot 7 Dec. dagelijks te leveren 18000 liter melk Prijs af boerderij 6.50, en melk voor industrie f 6.006.20 per 100 liter. VÏNKEVEEN, 25 Nov. Groentenvelling. bleekselderie 2—5 Der 100 struik, peen 2—6 per 100 bos. witlof I 6—8 en idem II 24 oer 100 kg., boerenkool f 1.50— 2.00 Der 100 stronk. VOORSCHOTEN. 25 Nov. Veiling VPV Prijzen: kippeneieren f 5 005.70 per 100 stuks, duiven 12 cent. konijnen 85 cent en kinnen 60 cent per stuk. ZOETFRMEER, 25 Nov. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 5.006.30 en een deneieren 4.10—4.50 per 100 stuks.. ZOETERWOUDE. 24 Nov. Eierenveiling Algemeen Belang bii de Wed. C. Schuur. Prijzen: 824 kippeneieren f 4.00—6.20 per 100 stuks; 63 konijnen f 0.651.50. 26 kip pen 65 cent. 15 hanen 75 cent, 6 duiven 16 cent, 13 eenden 65 cent per stuk. WISSKLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.025/8 Berlijn 74.15 Parijs 8.583/s Brussel 3116 Zwitserland Kopenhagen 40 30 Stockholm 46 55 Oslo 45.371/2 New Vork Praag 6.53 Prolongatie 11/4%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3