DONDERDAG 26 NOVEMBER 193o DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER OM HET VRIESPUNT. DE BILT SEINT: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijke wind, nevelig of betrokken, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 772.0 te Saerna. Laagste barometerst.: 747.3 te Janmayen. Het hoogedruk gebied, dat gisteren ten Noord-Westen van Schotland lag, ver plaatste zich naar Scandinavië. De rest van de depressie, welke gisteren nog over De nemarken lag, trok naar het Oosten weg en vulde op. Hoog in het Noorden passee- ren nog vrij diepe depressies, terwijl de luchtdrukken over Spanje en Portugal laag blijven. Het gebied van windstilte of zwakken wind met mist of lage wolken omvat vrijwel geheel West-Europa. Alleen in Midden-Scandinavië melden eenige stations een helderen hemel. In Noord» Scandinavië stormt het uit Zuid-West met regenbuien onder invloed van de Noorde lijke depressie. De bergstations in Duitsch* land en Zwitserland boven 1000 meter mel den alle prachtig weer met onbewolkten hemel. De dalen zijn echter met nevel ge vuld. Het gebied van lichte vorst ligt thans over midden-Europa^ Zuid-West-Duitsch» land, het Zuiden van ons land, België en Midden-Frankrijk. In Midden-Zweden nam de vorst tot streng toe. Ook in Ierland daalde de temperatuur nog onder het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR 2 gr. C. LICHT OP VOOR FÏETSER8 e. Van Donderdagnamiddag 4.23 uur tot Vrijdagmorgen 7.14 uur HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 27 Nov, voorm, 0.36 en nam. I uur. DE ELECTREFICATDE VAN HET MIDDENNET DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Bijzonderheden over den stand der werkzaamheden, de baanvakken den HaagGouda en MaarnArnhem zullen het eerst gereed zijn. Wij lezen in Spoor- en Tramwegen: Zonder in technische bijzonderheden te treden, moge in het volgende een kort over zicht gegeven worden van de werkzaamhe den, welke voor de electrificatie van de baanvakken den HaagRotterdam- UtrechtEindhoven en Amsterdam UtrechtArnhem worden uitgevoerd. De voor deze baanvakken noodige elec- trische energie zal geleverd worden door een zestal electriciteitsbedrijven in den vorm van draaistroom, terwijl de om zetting hiervan in gelijkstroom van 1500 volt spanning zal plaats vinden in een 14- tal onderstations. Op het net van de Pro vinciale èn Gemeentelijke Electriciteits- maatsohappij (P.E.G.E.M.), op het G.E.3. dein Haag en het G.E.B. Rotterdam zal elk één onderstation worden aangesloten, wel ke onderscheidenlijk gebouwd worden te Amsterdam-Rietlanden, den Haag S. S. en Moordrecht. Van de overige onderstations worden vijf, t.w. Nieuwersluis, Woerden, Utrecht-Noord, Utrecht-Zuid en Maarsber gen door het Provinciaal en Gemeentelijk Utrechtsch Stroomleveringsbedrijf (PJ2.G. U.S.) van stroom voorzien en wel de vier eerstgenoemde van de Centrale Merwede- kanaal te Utrecht uit en het laatstgenoem de van het 50.000 volt transformatorstation te Veenendaal uit. De Provinciale Gelder- sche Electriciteitsmaatschappij (P.G.E.M.) voorziet in de stroomlevering van de onder stations Ede, Arnhem en Geldermalsen. Dit zal niet rechtstreeks van de Centrales van deze Vennootschap uit geschieden, doch van haar 50.000 volt transformatorstation Arnhem, Ede en Tiel uit. De overige drie onderstations, Orthen, Boxtel en Woensel, worden door de Provinciale Noord-Bra- bantsche Electricitelts Maatschappij (P.N. E.M.) gevoerd door aansluiting op haar transformatorenstations te Orthen en Woensel. Aangezien ter hoogte van Boxtel geen aansluiting van voldoende capaciteit verkregen kon worden, wordt ondersta tion Boxtel van het spoorwegonderstation te Woensel uitgevoerd, waartoe een twee tal boven grondsche leidingen, aan te bren gen op de palen van bovenleidingnet, door de N.S. zullen worden gebouwd. Het is vanzelfsprekend, dat voor de om zetting van draaistroom in gelijkstroom ook thans uitsluitend gebruik gemaakt zal wor den van gelijkriohters. In het geheel worden 26 van deze. toestellen opgesteld, hiervan worden 10 geleverd door de firma Brown Boveri te Baden en 10 door de General Electric Company te Schenectady. Van de bijbehoorende transformatoren wordt ech ter het grootste gedeelte in Nederland ver vaardigd, n.l. door de Smit's Transformato- renfabriek te Nijmegen. Een nieuwe inrichting: een rijdbaar onderstation. Een inrichting, welke tot nu toe bij de Nederlandsche Spoorwegen nog niet in ge bruik was, zal thans worden toegepast, n.l. een rijdbaar onderstation. Dit omvat een volledige gelijkriohter-installatie, geplaatst op een speciaal voor dit doel gebouwde spoorwegwagen. De bedoeling hiervan is een verplaatsbare reserve ter beschikking te hebben, welk ter hoogte van elk der onderstations kan worden opgesteld, zoo danig, dat dit ter vergrooting van het al daar opgesteld vermogen kan dienen of zelfs het onderstation, indien bij ernstige storing noodzakelijk, geheel kan vervan gen. Daar het niet wenschelijk is een ge- lijkrichter voor langen tijd buiten dienst te houden, zal dit rijdbare onderstation gere geld aan de stroomlevering deelnemen door een der onderst&tions, t.w. Den Haag S.S., als depotstation in te richten, waar het in normale omstandigheden, met den aldaar opgestelden gelijkrichter, aan de stroomle vering zal deelnemen. Inzake het hoogspanningsdraaistroomge- deelte der onderstations zij vermeld, dat hiervoor wederom een geheel gesloten sys teem zal worden toegepast in den geest als bij de onderstations voor de baanvakken RotterdamDordrecht en SchiedamHoek van Holland in gebruik. Deze inrichting wordt geleverd voor een aantal ondersta, tions door de firma „Coq" te Utrecht, voor de overige door de firma Hazemeyer te Hengelo. Ten slotte zij vermeld, dat de montage van de verdere inrichting van alle onderstations zal worden uitgevoerd door de firma Electrostroom te Rotterdam. Als onderdeel van de stroomvoorziening worden nog genoemd de zoogenaamde schakelstations, welke dienen om de bo- leiding van opgaand en afkomend spoor parallel te schakelen, hiervan worden in het geheel 21 stuks gebouwd; voor de Ie- vering hiervan is nog geen opdracht ver leend. De aanbesteding van de gebouwen der onderstations en schakelstations had reeds plaats, met het bouwen hiervan werd reeds een begin gemaakt. Eveneens werd reeds begonnen met het plaatsen der palen voor de bovenleiding, hetgeen wordt uitgevoerd door de N.V. Het Spoorwegbedrijf; allereerst worden de pa len op de vrije baan geplaatst; die op de emplacementen worden binnenkort door afzonderlijke ploegen onderhanden geno men naar gelang de plannen voor de aldaar aan te brengen bovenleidingconstructies uitgewerkt zijn. De bouw van de geheele bovenleidings inrichting is opgedragen aan twee firma's, tw. de Electriciteits Maatschappij A.E.G. te Amsterdam voor de baanvakken Utrecht —Arnhem en UtrechtEindhoven en de Nederalndsohe Siemens Maatschappij in Den Haag voor de baanvakken Amsterdam —Utrecht, Den HaagUtrecht en Rotter dam—Gouda. Het ligt in de bedoeling een tweetal baanvakken, t.w. den Haag—Gouda en MaarnArnhem het eerst gereed te ma ken, teneinde hierop met nieuw eleetrisch materiaal, waarvan de aflevering In het voorjaar van 1937 zal beginnen, proefritten te kunnen houden. 53 Tweewagen-treinstellen en 37 drie- wagen treinstellen zijn in aanbouw in de fabrieken van de firma's Allan, Beynes en Werkspoor. De electrisohe uitrusting hier van wordt geleverd door de firma Heemaf te Hengelo, welke eveneens een deel der voortbewegingsmotoren levert. Tevens ont ving de firma Smit te Slikkerveer de op dracht voor levering van een aantal der gelijke motoren, terwijl ook de firma Me tropolitan Vickers te Sheffield een aantal dezer motoren vervaardigt. De treinstellen worden in stroomlijn vormen uitgevoerd in den geest als toege past bij het nieuwe materieel, dienst doen de op het baanvak Rotterdam—Hoek van Holland. AANKOMST VAN DE KONINGIN TE 's-GRAVENHAGE. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin om voor haar winterverblijf Maandag 30 November te 's-Gravenhage aan te komen, vergezeld van H. K. H. de Prinses. DE VIERING VAN HET PRINSELIJK HUWELIJK IN DEN HAAG Sport en Spel. Op Maandag 28 December as. zal in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen des avonds van 810.30 een turademon- stratie worden gehouden. Een zeer af wisselend programma zal worden samen gesteld, waaraan verschillende Haagsche vereenigingen zullen deelnemen. Op Maandag 4 Januari as. zal op een nader te bepalen plaats van 1430 n.m. een sportdemonstratie plaats vinden waar bij het volgend programma zal worden uit gevoerd. a. Gymnastiekultvoering, waaraan tur ners van verschillende Turnbonden zullen deelnemen; b. Hockeywedstrijd; c. Intocht van wandelaars; d. Korfbalwedstrijd; e. Rugbywedstrijd; f. Voorbijtrekken van een jachtstoet, g. Vendel- vlagzwaaien; h. Ski oefeningen. Onderhandelingen worden gevoerd over een voetbalwedstrijd, een handbalwedstrijd en een zwemwedstrijd. DEMONSTRATÏEBEDRIJF VOOR FRUITTEELT. In de Haarlemmermeer. Ged. Staten van N.-Holland stellen den Staten voor van Arie Buurman te Heem stede, op nader door Gedeputeerde Staten vast te stellen voorwaarden, aan te koopen, voor den prijs van 30000 per H.A., pl.m. 5 H.A. gronden, gemeente Haarlemmermeer, en voor den prijs van 2750 per H.A., ge deelten, ter gezamenlijke grootte van 1.98.32 H.A., eveneens gemeente Haarlemmer meer. in totaal 20.500. De directeur van den Economisch-Teeh- nologischen Dienst acht deskundig geleide fruitteelt-bedrijven nog rendabel en hij meent, dat het aanbeveling verdient de fruitcultuur te bevorderen door het geven van practische voorlichting. Ged. Staten zijn, na ook elders deskun dig advies te hebben ingewonnen, tot de conclusie gekomen, dat het gewenscht is op enkele plaatsen in de Provincie demon stratie- c.q. proefbedrijven te stichten, eensdeels met de bedoeling den onderne mers van bestaande fruitteeltbedrijven ge legenheid te' geven op gemakkelijke wijze kennis te nemen van de mogelijkheden op dit gebied, anderdeels om het stichten van nieuwe fruitteeltbedrijven te stimuleeren. Ter verwezenlijking van bedoelde ge dachte is reeds een aanvang gemaakt met de inrichting van een proefbedrijf voor fruitteelt op een gedeelte, ter grootte van pl.m. 6 H.A, van de in werkverschaffing ontgonnen gronden in de veenderij „De Nes" te Ilpendam, welke thans nog in eigendom aan de N.V. Ontginningsmaat schappij „Noordholland" toebehooren. De bedoeling van deze proef is na te gaan ,in hoeverre dergelijke gronden ge schikt zijn voor fruitteelt en welke cultu res voor die gronden het meest in aanmer king komen. In ons land heeft men ten deze nog weinig goede voorbeelden en een proefbedrijf als het onderhavige kan dus voor de bevordering van de fruitteelt van groote beteekenis zijn. Naast inrichting van een proefbedrijf op veengrond achten Ged. Staten stichting van een of meer demonstratiebedrijven op de kleigronden gewenscht. Volgens het advies der deskundigen mag er op worden gere kend, dat de fruitteelt op deze gronden, mits zij \ySór de beplanting een bepaalde bewerking hebben ondergaan, zal slagen. Hier is dus geen sprake van het nemen van een proef, maar wordt beoogd de mogelijk heden te demonstreeren, welke de fruitteelt bij het volgen van een goede methode voor daarvoor in aanmerking komende klei gronden biedt. DE STEEN- EN PANNENylNDUSTRIE^ Ordening van productie en afzet Dinsdag j.l. kwam te Utrecht het alge meen hoofdbestuur van den Ned. R.K. Steenfabrieksarbeidersbond „St. Stepha- nus" in najaarsvergadering bijeen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het saneeringsplan in de Nederland sche steenindustrie en over hetgeen de drie arbeidersorganisaties terzake hebben verricht. Het algemeen hoofdbestuur kon zich volkomen vereenigen met hetgeen ten aanzien van de ordening in de steenindus trie is verricht. Men sprak de hoop uit, dat de Regeering mét bekwamen spoed het „Bindend Be sluit" van den Ned. Baksteenbond verbin dend zal verklaren, opdat tijdig alle voor bereidende maatregelen zullen kunnen worden getroffen, zoodat uiterlijk 1 Mei 1937 de saneering een feit zal zijn en toe gepast kan worden. Besproken werden verder de verhou dingen in de dakpannenindustrie en de maatregelen door de dakpannenfabri- kanten zelf per 1 Januari 1936 genomen. Men hoopte, dat de pannenfabrikanten zich zullen beijveren, een maatregel te treffen, teneinde ook in deze industrie tot ordening van productie en afzet te komen. Inzake de kalkzandsteenindustrie werd met voldoening vernomen, dat de Minister van Sociale Zaken een werktijdenbesluit heeft vastgesteld, waarbij met J Novem ber j.l. het tweeploegenstelsel definitief is afgeschaft. Men sprak de hoop uit, dat de ernstige pogingen, door de grootst mogelijke meer derheid van de kalkzandsteenfabrikanten ondernomen, om te komen tot ordening in dezen tak van industrie met goed re sultaat zullen worden bekroond. Met betrekking tot de buizenindustrie werd besproken de beëindiging van den rontingenteeringsmaatregel in verband met den verminderden afzet. Uitvoerig werd de vraag besproken of het geen aanbeveling verd-ent dat ook de fabrikanten in deze industiie uiteindelijk tot saneering resp. ordening zullen komen. Ten aanzien van de werkloosheid in de Nederlandsche steen-, pannen- en buizen industrie bleek, dat deze ln Augustus j.l. nog ruim 41 pet. bedroeg van het ledental in de baksteenindustrie, terwijl de werk loosheid in andere campagne-maanden zelfs meer dan 60 pet. betrof. TAXE-GEDEELTE CONSUMPTIE-MELK. Nederlandsche Zuivelcentrale, 29 Novem ber 1936 consumptiesmelk regeeringscon- tract, taxe-gedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk re- geeringsminimumprijs 5.20 cent. Afdracht bij levering in conseumtie van andere dan taxe-melk 2.50 cent. Verhooging personeele belasting in Den Haag. De Haagsche gemeenteraad heeft heden middag het voorstel van B. en W., om de opcenten op de personeele belasting met 10 te verhoogen, met 27 tegen 16 stemmen aangenomen. GEWESTELIJKE R.-K. MIDDENSTANDS- FEDERATIE TE GOUDA. Te Gouda heeft een veragdering plaats gehad van de besturen der R. K. Midden» standsvereenigingen van Gouda en om streken, ter bespreking van de heroprich ting der Gewestelijke Middenstandsfede ratie. De bijeenkomst, welke op ultnoodiging van het hoofdbestuur van den R.-K. Mid denstandsbond in het bisdom Haarlem werd gehouden, stond onder leiding van den heer M. W. G. M. van Loon, voorzitter der Goud- sche R.-K. Middenstandsvereeniging. De heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, zette de groote be langrijkheid van federatieve samenwer king uiteen, vooral nu het hoofdbestuur zich voorstelt een beter contact met de afdeelingen tot stand te brengen door op bepaalde tijdens te vergaderen met de be sturen der Gewestelijke Federaties. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer J. Mol van het Centraal Hanzebureau, die aan de hand van de prac- tijk het doel en de werkwijze van een Ge westelijke Federatie toelichtte en de ver schillende acties besprak, welke door een federatief verband ter hand kunnen wor den genomen. Na een uitvoerige dachtenwisseling werd besloten de Federatie in beginsel op te richten en een tweede vergadering te hou den op Woensdag 16 December a.s., even eens te Gouda, waar tot de definitieve op richting zal worden overgegaan. Een vraag om een onderzoek in te stellen door minister v. Schaik afgewezen. Op de vragen van den heer Donker be treffende het instellen van een onderzoek naar aanleiding van een uitlating van een getuige bij de behandeling van een straf zaak voor de arrondissementsrechtbank te Haarlem, dat leden eener party van na- tionaal-socialistische richting naar Berlijn en München zouden zijn geweest, om gel» delijken steun van de Duitsche regeering, althans van officieele duitsche instanties of personen, voor hun partij te verkrijgen, heeft mr. van Schaik, minister van justitie geantwoord: 1. Uit het proces-verbaal der openbare terechtzitting van de arrondissements rechtbank te Haarlem, da. 8 October 193^ waarop de in deze vraag bedoelde stiaf- zaak is behandeld geworden, blijkt niet, dat een getuige bij die behandeling zou hebben erkend, dat leden eener party van nationaal-socialistische richting naar Ber lijn en Münschen zouden zijn geweest om geldeljjken steun van de Duitsche regee ring, althans van officieele Duitsche in stanties of personen, voor hun par.ij te verkrijgen. Wel blijkt de verdachte ter te rechtzitting te hebben beweerd, dat »en getuige zich voor een dergelijk doe: raar Berlijn zou hebben begeven. Dit werd echter door dien getuige ontkend. Overi gens heeft de verdachte bekend het inder tijd in strijd met de waarheid te hebben ooen voorkomen, alsof door zijn bemoei- mg steun van de Duitsche regeering zou worden ontvangen. 2 en 3. naar de betrokken aangelegen heid, welke zich reeds langeren tyd ge leden heeft afgespeeld, kan bezwaarlijk een nader onderzoek dat zich tot het buitenland zou moeten uitstrekken wor den ingesteld. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank veroordeelde den landbouwer G. van G., te Rijswijk, die in staat van faillissement verkeerend, goe deren aan den boedel heeft onttrokken en daarenboven kort voor het uitspreken van dit faillissement een zijner crediteuren op rechtmatige wijze bevoordeelde, tot één jaar gevangenisstraf. De eisch was acht maanden. DIEFSTAL IN HET OUDERLIJK HUIS. De eisch luidt één jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Wegens diefstal van 360 ten nadeele van C. S. heeft gisteren terecht gestaan de 26- jarige monteur J. A. v. d. B. uit Utrecht. Verdachte had de vorige maand zijn ouders, die te Wilnis wonen, een bezoek ge bracht. Hij stelde hun voor, hen met de auto, waarmede hij gekomen was, naar de ouders van zijn verloofde te brengen. Dit geschiedde. Daarna ging verdachte weer met de auto terug naar het huis zijner ouders en uit een geldkistje op de kamer van den kostganger C. S., die afwezig was, ontvreemdde hij 360, Hij stopte dit geld weg onder het zadel van een fiets. Later werd het geld teruggevonden, zoodat het aan S. kon worden teruggegeven. Verdachte kon niet verklaren, wat hij eigenlijk met dit geld had willen uitvoeren. Hij zeide uitsluitend de bedoeling te heb ben gehad, S. te willen dupeeren. Uit het getuigenverhoor bleek, dat zijn ouders nogal eens moeilijkheden met ver dachte hadden gehad. De officier van justitie eisch te wegens den ernst van het feit één jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. De verdediger van verdachte vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Bijeenkomst R.K. Groentehan delaren, Bondsgebouw, Steen- schuur 15, 8.30 uur. Vrijdag, R.K. Ver. van Handelsreizigers „St. Christoffel", ledenvergadering in „de Harmonie", 8.30 uur. Zondag: Vereeniging „Katholiek Leiden", groote bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal, 's avonds 8.30 uur. Spre ker: Henri de Greeve, pr.. Onder werp: „De gruwel der verwoes ting." De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Ka- mel. Onneslaan 28, telef. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tele foon 274, LUCHTVAART WEER TWEE FOKKER-VLIEGTUIGEN NAAR ENGELAND VERKOCHT. Opnieuw heeft da K. L. M. twee vliegtui gen van de oude Fokker-vloot verkocht, en wederom naar Engeland aan de British Airways. Het zijn de PH-AEF en de PH- AEI, beide van het type F 8, die tot voor kort voornamelijk op de Zeelandlijn wer den gebruikt. De twee-motorige vliegtui gen zullen worden omgedoopt tot GAEPT en G-AEPU. Er zijn eenige kleine veran deringen aan de beide vliegtuigen aange bracht, o.a. Is in elk der machines een extra tank met een inhoud van 500 liter ingebouwd. De British Airways zullen de twee Fokkervliegtuigen waarschijnlijk gaan gebruiken voor het vliegen van den wachtpostdienst op Keulen. Het eerstgenoemde toestel wordt Za terdag a.s. op Schiphol door de Britsh Air ways overgenomen. Het tweede toestel op 5 December a.s. VLIEGTUIGONGELUK IN ALASKA. Naar vernomen wordt is een driemotorig vliegtuig met veertien passagiers in Alaska te pletter gevallen. Een hulpexpeditie heeft zich naar de plaats van den ramp begeven. i. i, i 1 LAATSTE BERICHTEN DE NEDERLANDERS TE MADRID. Blijkens een heden door het Nederland sche departement van Buitenlandsche Za ken ontvangen mededeeling uit Madrid, verkeeren alle zich daar ter stede bevin dende Nederlanders ln goeden welstand. DE DUBBELE MOORD TE MERKELBEEK De begrafenis der slachtoffers. Vanmorgen zUn te Merkelbeek de twee slachtoffers van den dubbelen moord be graven. In de parochiekerk werd een Re quiemmis opgedragen, waarna op het naast de kerk gelegen kerkhof de begrafenis ge schiedde, waarbij o.a. tegenwoordig was de burgemeester van Merkelbeek, de heer H. K. P. Gabriëls. Wat de stand van het onderzoek in deze zaak betreft, is by het verhoor, dat aan eenige personen uit de omgeving van de boerdery ,,'t Vogelke" is afgenomen, geble ken, dat de huishoudster eenigen tijd voor dat de moord werd gepleegd, heeft gezegd: „Tante Dina zal er vandaag of morgen wel aangaan". Het parket zal Vrydag in tegenwoofdig- heid van dr. van Wageningen een nieuw onderzoek ter plaatse instellen. Dr. J. P. Hulst heeft gisteren een nader onderzoek ingesteld naar de in beslag genomen voor werpen. Vanmorgen is de huishoudster, die nog steeds biyft ontkennen, naar Maastricht overgebracht. TWEE PERSONEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Man gedood, vrouw ernstig gewond. Gisteravond omstreeks half elf is de 69- jarige J. R., houder van het stationskoffie huis te Hoogezand, die met zijn echtgenoo- te van een verjaardagsbezoek kwam en aan den kant van den weg langs het Winscho- terdiep stond te praten, aangereden door een uit de richting Zuidbroek komende auto, bestuurd door den heer van der V. uit Muntendam. De heer Reinders werd door de auto meegesleurd en een eind ver der neergesmakt. Hy was op slag dood. Zyn echtgenoote werd bewusteloos opgenomen. De vrouw, die vermoedelijk inwendige kneuzingen en een hersenschudding heeft gekregen, is naar het Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Vanmorgen was zij nog steeds bewusteloos, hoewel haar toe stand zich iets beter laat aanzien. De auto bestuurder V. was zoo overstuur, dat hy in een nabijgelegen huis moest worden opge nomen. Hedenmorgen is hem door de mare chaussee van Hoogezand een verhoor afge nomen. Tydens het ongeluk was het op des weg mistig, doch of dit oorzaak van he* ongeval is, valt niet met zekerheid te zeg gen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2