DONDERDAG 26 NOVEMBER 1936 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Hendrikus Johannes Ma ria, z. van Th. W. Witjes en J. M. van Am sterdam Johannes Jacobus, z. van G. A. Vaneman en M. H. Turk Gerardus Jaco bus, z. van G. P. van der Hoorn en M. Krij ger Johanpes Jacobus, z. van W. Oomen en G. van 't Hart Anthonius Jacobus, z. van P. Oomen en J. Th. Rietbroek Apo- Ionia Johanna Maria, d. van Th. Akerboom en A. G. J. van Diemen Elizabeth Anto- nia, d. van Th. P. l'Ami en E. A. B. van Vianen. Gehuwd C. Tukker jm. 32 j. en N. Horsman jd. 31 j. P. J. van Hameren jm. 34 j. en P. G. Koek jd. 26 j. L. Th. Aker- fco:m jm. 25 j. en C. A. Elsgeest jd. 21 j. A. J. Keijzer jm. 32 j. en C. S. van der Hulst jd. 25 j. Overleden: Catharina van der Zwet 69 j., echtg. van C. van der Meer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. De Damestooneelvereeni- ging „Ons Genoegen" gaf gisterenavond haar eerste uitvoering in dit seizoen met het geven van het drama in drie bedrij ven „Catacombentrots" en de klucht in één bedrijf „Lachen, lachen, lachen". Pastoor Hesp sprak een openingswoord en gaf eenige uitleg van het op te voeren drama. Pastoor wenschte de vele opge- komenen een leerzamen, mooien en gezel- ligen avond. Opgevoerd werd dan het drama „Catacombentrots" waarvoor volle belangstelling was. De opvoering geschied de onder leiding van den heer v. d. Marei die met voldoening op zijn werk mag terug zien. Het tweede stuk was een klucht in één bedrijf en bracht een geheel andere stemming onder de aanwezigen. Het was werkelijk lachen en nog eens lachen. Pas toor Hesp sprak een woord van dank aan de damestooneelvereeniging voor het ge- bodene, aan den heer van der Marei voor zijn leiding en aan den heer v. d. Valk, die de pauzen met pianomuziek aanvulde. Grimeur was de heer Hoppezak te Leiden. Het wacnten is nu op de volgende uitvoe ring. LISSE. H. B. G. De voorzitter, de heer P. War merdam, opende te ruim 4 uur de verga dering en riep alle aanwezigen een harte lijk welkom toe, waarna hij de volgende inleiding hield: Het afgeloopen seizoen is voor onze or ganisatie, aldus spr., in tweeën te deelen, n.l. Plantgoed en Leverbaar. De plantgoed- omzet geeft ongeveer het dubbele der cij fers van het vorig jaar te zien, en wat mede van groot belang is, de betaling van het plantgoed per 15 November 1936 heeft plaats gehad voor de volle 100 pet. Ten opzichte van het leverbaar is in het algemeen reden tot tevredenheid. Meer dere firma's verkochten dit jaar meer over onze veiling; aan hen een bijzonder woord van dank voor deze zeer groote steun. Het aantal aanvoerders steeg dit jaar met ruim 600. De omzet van leverbaar is hoo- ger dan het vorig jaar op hetzelfde tijd stip. Het manden vraagstuk, vele jaren de zorg van iedere veiling, nadert zoo langzamer hand hare oplossing. Eenige jaren geleden hadden wij ruim 30.000 manden meer, en toch waren er meermalen tekorten, en de slijtage was grooter door het veelvuldige gebruik, ook op het land; Nu is de voor raad kleiner, en staan er permanent een^ 10.000 stuks vol, en hebben wij, naast de' voorraden in ruim 100 manden-depots, ge regeld in alle behoeften kunnen voorzien. Alles wordt geadministreerd en voor over tredingen inzake mandenmisbruik wordt volgens reglement een boete opgelegd. De toestand is 'voor ons vak veel hel derder geworden en dank zij de valuta winst, die de handel dit jaar hard noodig had, kunnen wy de Mei-betalingen met meer vertrouwen tegemoet zien. Indien de deputatie van de bekwame vakgenooten on der leiding van prof. van Slogteren de Amerikanen kunnen overtuigen van het ongerijmde, niet alleen van hun voorstel, maar vooral van de onnoodige belemme ringen, die zij den handel in bloembollen aandoen, dan gaan wij met vertrouwen de toekomst tegemoet. Vervolgens werd door den heer R. W. Doeksen het rapport van accountant P. van Deursen voorgelezen, alsmede het door de heeren Jac. Th. de Vroomen en A. van Zon neveld, uitgebrachte rapport der verificaite- commissie. De balans en verlies- en winstrekening worden met algemeene stemmen goedge keurd, alsmede de bestemming van het voordeelig saldo, zijnde, voor statuaire af schrijving op lebouwen en inventaris, ter wijl het desteerende aan 'e algemeene re serve zal worden toegevoegd. Alvorens de agenda afgewerkt wordt richt de voorz. zich tot den heer Doeksen, pro curatiehouder der vereeniging. Hij brengt hem in goedgekozen woorden dank voor het vele werk door hem en zijn staf ver richt. De heer J. P. Segers wijst er op, dat de H. B. G. steeds meer bekend wordt, mede door de goede behandeling der principalen en koopers. Ook in de buitenstreken zijn de principalen zeer tevreden. Bij de rondvraag bracht de heer J. W. A. Lefeber de prijzen van 1937 in bespre king. Deze zullen waarschijnlijk 20 pet. hooger zijn dan in 1936. Echter van hooger hand moeten de besluiten nog genomen worden. Nadat de heer S. Schoneveld nog eenige uiteenzettingen gaf betreffende de sanee ring en hare inleveringen, sluit de voorz. deze prettig verloopen vergadering. LEIMUIDEN. Tooneeluitvoering. Gisteravond gaf de Tooneelvereeniging „St. Genesius" haar eerste seizoenuitvoering in de zaal van ;,'t Wapen van Leimuiden" Opgevoerd werd „De Hoed van Italiaansch stroo" een blijspel in 5 bedrijven van W. Aewerdonk SJ. Het stuk speelt in Parijs. In het 1ste bedrijf stelt 't tooneel voor „In 't huis van Fadinard", in het 2de de salon van een hoe- denmagazijn, in het 3de bij de baron de Champigny, in het 4de in 't huis van Beauperthuis en in 't 5de 't Beaudoyer- plein. De voornaamste personen, die in het stuk voorkomen zijn Fadinard, bekroond en gediplomeerd boomsnoeier, Nonan- court, boomkweeker en oom van Fadinard, Bolin, een neef van deze, Oome Vésinet, een knecht, een kok, vrienden en beken den, Pascal, de eigenaar van 't hoedenma- gazijn, een boekhouder, een baron, een graaf, een notaris, bediende, militairen en bewoners van het Beaudoyersplein. Ruim kwart over acht opende de gees- te'ijk adviseur dezen avond. Om het stuk beter te kunnen volgen werd door den weleerd. Adviseur een korte explicatie van elk bedrijf gegeven. Achtereenvolgens werden nu de verschillende bedrijven met klein tusschenpooze voor tooneelverande- ring afgewerkt. De tooneel-décors waren tip-top in orde. De spelers deden hun best om de toeschouwers te boeien en herhaal delijk kwamen dan ook de lachspieren in beweging. De rollen waren aardig ver deeld en ingestudeerd. Jammer echter dat 't stuk wel wat zwaar was en daarom niet ten volle tot zijn recht kwam. Dit werd echter vergoed door 't keurige The Mari- nucce's accordeons-enserpble, 5 personen, uit Haarlem, die in de pauzen hun schit terende muziek ten beste gaven. In de groote pauze tusschen het 3de en 4de be drijf werd nog een kleine verloting gehou den. Nadat voor de laaiste maal 't scherm was gevallen, dankte de weleerw. heer ad viseur allen die hadc.en meegewerkt om dezen avond zoo gezellig mogelijk te ma ken en hoopte, dat allen ook verder hun steun zouden blijven schenken aan de ver eeniging. - Was dezen avond jammer genoeg de toe loop niet bijzonder groot, hij hoopte dat den volgenden keer de zaal tot in de uiter ste hoeken mocht gevuld worden. Tot ongeveer 10 min. voor één gingen de beenen nog even van de vloer, waarna deze avond ook weer tot het verleden be hoorde. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd. Door de examencommissie van de R.K. Gestichtsartsen-vereeniging werden de overgangsexamens afgenomen in de St. Bavostichting te Noordwijjcerhout. "Voor het eerste overgangsexamen slaag den 14 candidaten, n.l. J. P. J. v. Esdonk (Broeder Ivanus), J. L. C. F. v. Poppel (Broeder Aresius), P. W. C. de Groot (Broeder Bajul), H. v. Wershoven (Broe der Abdias), J. Hoedjes, A. Zwartjes, B. C. Jansen (Broeder Frowinus), G. P. O. de Laat (Broeder Juvinus), J. Lijten (Broeder Goslinus), B. F. v. Oosterhout. Voor het tweede overgangsexamen slaag den 6 candidaten, n.l.: J. A. Appelman, C. J. Bierhof, J. A. M. Bruines, J. Hillenaar, G. J. A. Scheltinga, J. W. A. de Vries. R. K. Gymnastiekvereeniging. Vrij dagavond 27 Nov. a.s. houdt de opgerichte R. K. Gymnastiekvereeniging in café „Het Wapen van Noordwijkerhout" om 8 uur een eerste ledenvergadering. Op de agenda staat o.a. „naamsverkiezing", Reglement- vaststelling, contributieregeling, bestuurs verkiezing. Ieder belangstellende is wel kom. Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. Th. L Kol-van den Berg. Theodoras Cor nells Maria, d. v. A. Warmerdam-Koot; Deserè Cornelis Marie, z. v. J. A. Baat- Hertogh. Theodora Anna Quirina, d. v. H. S Warmerdam-Heemskerk. Petronel- la Adriana, d. v. J. Weijers-Wijnands. Alida Johanna, d. v. G. Koomen-Venings. Leonard us Wilhelmus Gerardus, z. v. •Th. M. Bader-Meeuwissen. Johannes Adrianus, z. v. A. H. van Kesteren-van den Burg. Cecilia Wilhelmina, d. v. H. H. van Nobelen-Wijnands. Margaretha Ma ria, d. v. A. L. Longayroux-Peters. Eli sabeth Petronella Johanna, d. v. J. P. War merdam-Waaij er. Overleden: F. W. Kniest, 79 j. Hubertus Duivenvoorden, 63 j„ echtgenoot van A. M. Warmerdam. W. F. Weers, 74 j., echtgenoot van J. Bouwmeester. R. L. van Ou werker k, 59 j., weduwnaar van Neetlje Buitendijk. Jan van Balen, 78 j„ weduwnaar van T. Veltman. Fen- na van Egmond, 81 j., weduwe van P. Zwaan. M. C. Hogendoorn, 73 j., echt- genoote van Arie Koster. L. J. Konings, 49 j., echtgenoot van A. Peters. C. P. Ruijsenaars, 63 j. J Koemans, 72 j., we duwnaar van C. van der Zon. S. Polak, weduwnaar van C. J. Catz. J. de Mooij, 70 j., echtgenoot van A. M. Speekman. M. P. Mulder, 65 j. Ondertrouw d: H. C. Duivenvoor den, 30 j. jm en Th. E. Broekhof, 28 j. jd. G e h u w d: A. C. van der Poel, 26 j. en M. C. van den Burg, 22 j. A. P. van den Berg, 26 j. en J. M. Bijleveld, 20 j. Th. G. van Bentem, 30 j. en H. Q. Pennings, 29 j Th. F. A. Hogendorp, 22 j. en G. M. Smit, 19 j. J. G. Broekhof, 28 j. en P. M. Hommen, 24 j. NOOTDORP. Nationaal Huwelijksgeschenk. Het co mité tot inzameling van gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk onder voorzit terschap van den burgemeester opgericht, komt Maandag.30 November uw bijdra gen vragen. .In het geschenk, wat geheel Nederdand aan het vorstelijk bruidspaar zal aanbieden, moet weerspiegeld worden de hechte band tusschen Oranje en Neder land en met trots moeten wij, Nootdorpers, kunnen zeggen naar vermogen ons steen ÜE LEIDSCHE COURANT tje te hebben bijgedragen. De inzameling zal met open schaal geschieden, terwijl de schenkers gelegenheid zal worden gege ven op lijsten te teekenen. Wij kunnen de ze collecte niet warm genoeg aanbevelen en besluiten met de hoop uit te spreken, dat de groote verwachtingen van het plaat selijke comité niet beschaamd zullen wor den. Tooneelavond „St. Genesius". Dins dag j.l. heeft de R. K. Volksbond in het Vereenigingsgebouw zijn gebruikelijke feestavond gehouden voor zijn leden en donateurs in den vorm van een tooneel- voorstelling welke werd gegeven door de tooneelclub „St. Genesius". De zaal was, zooals gewoonlijk bij deze gelegenheid, geheel bezet, terwijl ook de zeereerw. heer Pastoor en weleerw. heer Kapelaan tegenwoordig waren. De heer Lindeman, voorzitter van den R. K. Volksbond, verwelkomde de aanwe zigen, waarna hij met een enkel woord verzocht om de medewerking der leden voor hun vakorganisatie. Tevens kondigde spr. een ledenvergadering aan, te houden op 10 December a.s., waarop de heer J. v. d Akker een rede zal houden. Vervolgens werd het doek gehaald en bracht „St. Genesius" ten tooneel „Het Clubhuis van mijnheer Pastoor", tooneel- spel in 4 bedrijven door T. H de Jongere. Het gebodene was zeer goed, waarin geen onmogelijkheden, die de werkelijkheid ge weld aandoen. Hoofdtrekken: De slechte invloed, die van verkeerde vrienden uitgaat, hoe groot verdriet de ouders in zulk geval wordt aangedaan en wat zij er niet voor over zouden hebben hun kind op het rechte pad te brengen. Speciaal wordt in dit stuk het accent gelegd op den Zegen van Boven, die zonder twijfel altijd volgt op gebrachte offers, groot of klein, in materieelen of geestelijken zin. Wat het spel betreft valt vooruitgang te bespeuren. Verschillende spelers waren goed voor hun taak berekend en gaven blijk van hun rol begrepen te hebben. Wanneer nog wat meer zorg aan de bij rollen was besteed, zou het tooneelstuk een goed afgewerkt geheel voren. Niettegenstaande dat hebben de toe schouwers genoten, hetgeen de'spelers vol doening kan geven en een prikkel zijn, steeds meer hun krachten te geven voor het tooneelspel, waarvan een goede invloed kan uitgaan. Opbrengst collecte warmvoedseluitdee- ling. Naar wij vernemen heeft de vo rige week gehouden collecte, waarvan de opbrengst dient om aan behoevenden warm voedsel te verstrekken, 91.11 opgeleverd. De warmvoedseluitdeelings-commissie is met groote erkentelijkheid vervuld, dat zjj hierdoor in staat is gesteld weder eenigen tijd in een zoo groot gevoelde behoefte te kunnen voorzien en brengt langs dezen weg haar warmen dank. Lang gewachten toch gekregen. Door een in deze genieente wonenden win-< keiier is een dezer dagen bij den gemeen te-veldwachter P. C. Bolk aangifte gedaan van diefstal van eenige blikken koekjes e.d. van een op de Dwarskade staande wa gen. De diefstal is reeds eenige jaren terug gepleegd; nu eerst had men aanwijzing in welke richting de daders gezocht moesten worden en werd de politie met het voor gevallene in kennis gesteld. Een nader on derzoek werd door den veldwachter inge steld, dat leidde tot verhoor als verdachten van een zekere M. K. uit Rotterdam en een persoon, genaamd T>. v. K. van Delft. Eerstgenoemde bekende zich aan den dief stal te hebben schuldig gemaakt, terwijl v. K. bleef ontkennen. Tegen beiden werd proces-verbaal opgemaakt. Bij den veldwachter rezen gedurende dit onderzoek vermoedens, dat M. K. nog wel meer op zijn kerfstok had. In December 1933 was n.l. uit een tasch van een aan de Dwarskade onbeheerd staande fiets een portemonnaie, inhoudende eenig geld en een gouden dameshorloge ontvreemd. Bij verdere nasporing wist veldwachter Bolk zooveel voor M. K. bezwarend materiaal te verzamelen, dat verdachte ten slotte zijn schuld bekende, van welk feit eveneens pro ces-verb aal werd opgemaakt. Daar M. K. indertijd dit horloge aan zijn verloofde ten geschenke had gegeven, was het thans niet moeilijk voor den veldwachter het ontvreemde in beslag te nemen. Dank zij dus de activiteit van den veld wachter zal de rechtmatige eigenaresse t. z. t. weder in het bezit van het horloge wor den gesteld. NIEUWE-WETERING. IJsclub. De IJsclub „Ijsvermaak" hield haar jaarvergadering in het Café van den heer Van der Knijff. De vergadering was matig bezocht. Aanwezig 27 leden. Door den penningmeester, den heer Otto, werd het financieel verslag der vereeni ging uitgebracht, waaruit bleek, dat een bedrag van 257.61 aanwezig was. De boe ken en bescheiden werden nagezien door de heeren C. Klomp en Th. van Hameren en in orde bevonden. De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn accurate boekhouding. Hoewel het de eerste verga dering is, welke hij na zijn ernstige ziekte weer bijwoont, hoopt spreker, dat hij vol gend jaar het 25-jarig bestaan der vereeni ging mede zal kunnen maken. De periodiek aftredende bestuursleden N. Haazebrok, J. Eekman, M. Jansen en P. Vis worden op voorstel van den heer Th. van Hameren bij acclamatie herkozen. Omtrent het 25-ja- rig bestaan in 1937 werd een klein bedrag beschikbaar gesteld en het bestuur vrij mandaat gegeven om te handelen. De se cretaris, de heer Eekman, deelt mede van den secretaris der reddingsbrigade de toe zegging ontvangen te hebben, dat het red dingsmateriaal aanwezig is voor het Zuid einde, en dit spoedig op de bestemde plaat sen zal worden aangebracht. Na een dank woord van den voorzitter vond nog een kleine verloting plaats. ROELOFARENDSVEEN. Cuesus Gregoriaanschen Zang. Gister avond had in de St. Pancratiuszaal alhier een bijeenkomst plaats voor koorzangers en adspirant-zangers, welke bijeenkomst was belegd door het bestuur van het Zang koor hier ter plaatse. Het doel was om te komen tot oprichting van een cursusin den Gregoriaanschen zang. De avond werd geopend door den Zeereerw. heer Pas toor Onel, die zich een warm voorstander van de aanhangige plannen toonde en de hoop uitsprak, dat zeer velen zich als deel nemer zouden opgeven. Het woord was hierna aan den heer Rijnbeek van Nieuw-Vennep, onder wiens leiding de cursus zal worden gegeven. Spr. zette in een uitvoerig betoog de beteeke- nis en de waarde van den Gregoriaanschen zang uiteen en wees op de vele onvolko menheden, welke op menig zangkoor nog worden aangetroffen. Spr. noemde het een schoon doel om met ernst te streven naar opheffing dezer misstanden en naar op voering van den zang. Na afloop van deze inleiding was er ge legenheid om zich als deelnemer op te ge ven. Staande de vergadering gaven zich 38 deelnemers op. Het grootste aantal hiervan is uit Roelofarendsveen, doch ook uit Oudewetering, Rijp wetering, Oud-Ade en Hoogmade was er animo. Besloten werd, dat de cursus, welke waarschijnlijk 25 lessen zal omvatten, zal worden gehouden op Dinsdagavond van iedere week tegen betaling van 15 ct. per persoon en per week. Het lesgeld kon door de groote deelname op dit zeer lage bedrag worden vastgesteld. De cursus vangt aan Dinsdag 1 December des avonds om 8 uur precies. Met den chr. groet werd hierop de ver gadering gesloten. SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Gisteravond hield Dovengenoemde vereeniging een leden vergadering in het K.S.A.-gebouw. Dé voorzitter de heer A. Elfrink, sprak zijn genoegen uit over de opkomst. De aanleiding tot deze vergadering was in hoofdzaak bespreking collectief contract. Gehoor gevend aan de adviezen van den bedrijfsraad werd voorgesteld om het be staande contract te handhaven. Inmiddels kwam de heer Loerakker ter vergadering, die ter verduidelijking het werk van den bedrijfsraad uiteen zet. Ook hij hoopt, dat het advies alhier zal aange nomen worden. Over dit punt werd van gedachte gewisseld; de voordeelen werden aan de vergadering opgesomd. Na deze discussie werd de vergadering voortgezet met de notulen en meegedeeld, dat het stempelen evenals vorig jaar wederom in een zaaltje van het K.S.A.-gebouw zal ge- geschieden. Ook kan men evenals vorig jaar weer pootaardappelen bekomen, waar van later mededeeling zal volgen. Vervolgens ..werd de beschrij vingsbriéf behandeld en aangenomen. Alvorens te sluiten sprak de heer Loerakker nog een kernachtig woord tot de leden over het bloedig drama, dat in Spanje zich afspeelt. Daar hebben de katholieken hun taak ver zuimd op sociaal terrein. Wij allen moeten propagandisten zijn, willen we niet den zelfden kant uitgaan. Hierna rondvraag en sluiting. Omlegging Sassenheim ervaart. Naact de groote werken aan den nieuwen Rijks weg zal thans ook begonnen worden met een der werken, noodzakelijk voor den aanleg van den provincialen weg, welke Noordwijk over Sassenheim met den Rijksweg bij de brug over de Sassenhei- mervaart zal verbinden, en welke weg door Ter Leede loopen zal. Door de Prov. Waterstaat is nJ. aan de firma Voormolen uit Rotterdam, die thans den bouw van de brug over de Sassen- heimervaart onderhanden heeft, opgedra gen het omleggen en verbreeden van die vaart vanaf de molen van Berkhout tot aan de Kagerplassen. Het nieuw te graven ge deelte is 370 M. lang, het te verbreeden gedeelte plm. 70 M. VOORSCHOTEN. Inzameling voor het nationaal hulde blijk. Gisteravond vergaderde het werk comité voor de inzameling van het Natio naal huldeblijk ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard onder leiding van den voorzitter, Mr. F. A. K. graaf van Rand- wijek. De opbrengst der collecte heeft be dragen de som van f 425.92 met een aan tal hancteekeningen van 1752. Burgemees ter M. F. Berkhout sprak zijn groote vol doening uit, gezien de tijdsomstandig heden, over de opbrengst dezer collecte. Besloten werd een tweede inzameling te houden om voor "de kinderen eenige fees telijkheden te doen plaats hebben. Geboren: Wilhelmina Maria There- sia, d. v. J. A. J. v. d. Peet en M. A. v. d. Geer. Theodoras Dominicus, z. v. D. Th. Kraan en M. C. van Gent. 0 v e r 1 e d e n: S. v. d. Bijl vr. oud 64 jaar. G e t r o u w d: B. C. Haneveld 24 j. en E. v. d. Peppel 24 j. Ondertrouw d:H. Oudshoorn, 23 j. en C. v. d. Linden, 24 jaar. 1 n g e k o m e n: M. Winkler, Wijngaar denlaan 48, van Oostenrijk: M. Schmitz, Leidscheweg 557, van Den Haag; W. A. Bien-Till, Hyacinthstraat 4, van Duitsch- iand; C. G. J. Lohmann, Burg. Treubstr. 56, van Sassenheim; J. Waal, Leidscheweg 475, van Den Haag. Vertrokken: M. v. d. Berg naar Nieuw- en St. Joosland; L. den Elzen naar Voorburg; F. de Graaf naar Leiderdorp; Ph. v. d. Lof naar Leiden; L. E. v. Luik, naar Leiden; H. v. Egmond, naar Stomp- wijk; Th. Langeveld. naar Leiden; C. J.'van Rijn naar Delft. VIERDE BLAD - PAG. U WASSENAAR. Geboren: Jozef Antonius, z. van J. J. Jonkep en G. v. d. Plas Cornelis Jo hannes, z. van R. P. van Kerkwijk en P. van Reigersberg Versluis Wilhelmina Theodora, d. van P. J. Swiebel en A. P. M. Groen Marijke Gerardina Johanna Elisa beth, d. van G. J. M. Wolfs en A. M. H. Eurlings Catharina Gerarda Maria, d. van P. J. van den Barselaar en D. E. Rem merswaal Maria Geertraida, d. van C. L. Bellekom en A. M. Brandenburg. Ondertrouwd: W. F. Luk en P. M. Putker. Overleden: William Antony Stok- huyzen 63 j. geh. met C. Brink. Gevestigd: D. H. Anton, Ev. Br. Gem., zonder beroep, uit Amsterdam, Lin delaan 4 M. Balhorn, Vreemd, Ev. L., uit Bad Homburg (Did.), L. Kerkdam 3 J. C. Balvert, R.K., boerenknecht, uit Moor drecht, Rijksstraatweg 500 T. van der Bent, N.H., dienstbode, uti Voorhout, Mid delweg 5 E. C. Berning, R.K., dienstbode, uit Gendt, Konijnenlaan 21 J. H. Bes- sem, N.H., onder beroep, uit 's-Gravenha- ge, Bloemcampl. 66 E. N. Smalt geb. Bicker Caarten en dochter, N.H., zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Oud Wassenaar- scheweg 4 J. F. Boer en gezin, N.H., Re ferendaris bij het Dept. v. Buitenl. Zaken, uit 's-Gravenhage, Groot Hoefijzerlaan 37 A. M. Bouwmeester, G.K., dienstbode, uit Rotterdam, Weteringlaan 9 P. E. Bijman, G.K., dienstbode, uit Lopik, So- phialaan 3 A. B. C. Engelgeer, N.H., zon der beroep, uit den Haag, Pr. Marielaan 27 I. D. Fischer, Vreemd, R.K., dienstbode, uit 's-Gravenhage, Groot Hoefijzerlaan 37 L. H. Hanrath, R.K., arts, uit Hiilegom. Eikenlaan 35 M. Hejduk, Veremd, R.K., dienstbode, uit Weenen, Klingelaan 5 M. Hollestelle, G.K., zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Hyacinthstraat 13 P. A. Huet, Procuratiehouder, N H., uit den Haag, Wassenaarsoheweg 9 G. A. van Kem pen, R.K., slager, uit Noordwijk, Oostdor- perweg 18 G. van Klaveren, N.H., dienstbode, uit Boskoop, Kievietslaan 27 A. C. Luff, N.H., kinderjuffrouw, uit Schie dam, Laan van Koot 12 G. A. H. M. Noordman, R.K., bakkersknecht, uit Berkel en Rodenrijs, Langstraat 35 A. Oben- drauf, Vreemd, R.K., dienstbode, uit Kals- dorf (O.), Konijnenlaan 16 Wed. I. M. Snouck Hurgronje geb. Oort, N.H.. zonder beroep, uit Leiden, Lange Kerkdam 70 A. A. M. Sistermans geb. Rademaker, R.K., zonder beroep, uit Amsterdam, Heerenweg 8 J. F. Reedijk, N.H., zonder beroep, uit Apeldoorn, Santhorstlaan 50 V. Schorg- höfer, Vreemd, R.K., dienstbode, uit Adnet- Riedl, (Oostenrijk), Groot Hoefijzerlaan 63 W. F. H. Semmelink, geen, kantoor bediende, uit Eindhoven, Burchtplein 2 J. R. A. Smulders, R.K., zonder beroep, uit Aken (Did.), van Heeckerenstraat 5 A. A. Ubbens, N.H., part. seer. Hfd. ing. dir. R.W., uit den Haag, Witteniburgerweg 112 A J. Westhoek en dochter, N.H., zonder beroep, uit Zoetermeer, Tulpweg 6 M. L. Wiedemann, Vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Bad Homburg (Did.), Lan ge Kerkdam 3 S. Zwart, N.H., dienstbode, uit Leiden, Gravestraat 1. Vertrokken: L. van Wetten naar Veur, Veurschestraatweg 252 L. M. van Teijlingen naar den Haag, Brandstr. 132 M. J. van Stein naar Pijnacker, Pijnacker- weg 272 A. A. Heinen naar den Haag, Meloenstraat 54 W. J. Mets naar Schim- mert, Dorpsstraat 75 M. M. van Draaijen naar Nijmegen. In de Betouwstraat 18 N J. Hoos naar Lekkerkerk, Kerkweg 130 A. Amse en gezin naar den Haag, Jurr. Kokstraat 90 H. J. Schrage naar Rijs wijk (Z.-H.), Oranjelaan 12 E. Derx geb. Vis en dochter naar den Haag, Cremerweg 4 J. W. Vreeswijk en gezin naar den Haag, van Hoytemastraat 86 H. W. J. J. Idzenda naar Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 6 J. L. Noordermeer naar Leiden, de Sit- terlaan 34 Jan Hensen naar Lisse, Ka naalstraat J. P. C. Verbaarsschott en gezin naar den Haag, Hoog Buurlostraat 105 C. Zonnenberg naar Buenos Ayres, O. Higgens 3100 M. van der Zwaan naar Veur, Leidschendam, Sluiskade 18 Wed. di- J. C. Rullmann en zoon naar Utrecht, Ger. Duostraat 26 J. den Outer naar Utrecht, Gerard Doustraat 26 M. A. H. Liernur naar Zeist, Prof. Lorenzlaan 129 D. M. Hartman n naar Zeist, Prof. Lo renzlaan 129. ZOETERMEER. De winkelweek. Aan de vanaf 28 No vember t/m. 5 December alhier te houden winkelweek wordt door 38 winkeliers deelgenomen. De winkeliers, die deelne men aan de winkelweek, hebben allen een speciale vlag uitgestoken. Gedurende de winikelweek ontvangt ieder kooper voor een bedrag van 25 cent een waardebon, welke geplakt moet worden op een formu lier. Er worden tal van prijzen beschik baar gesteld, varieerend ter waarde van 30 tot 100 bonnen of hooger. In tegenstel ling met alle vorige winkelweken, komt thans iedere kooper in aanmerking voor een cadeau. Zoo mogelijk zullen nog ver schillende attracties, zooals Lintwedstrijd, enz. plaats vinden. Aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur had op de viersprong van Den Hoorn een aanrijding plaats tusschen e enauto, bestuurd door M. uit Zeist, en den be stuurder van e enmotor-carrier. den win kelier A. R. alhier. De motor-carrier werd terdege beschadigd en de inhoud gedeel telijk vernield. De bestuurder werd over den weg geslingerd en bloeidend aan een der beenen verwond. De politie stelde een onderzoek in. G e t r o u w d: H. J. Henneken, oud 35 j. P. Kemp, oud 23 j. en G. Kuiper, oud 19 j. Overleden: A. Schouten, oud 87 j., weduwe van F. Lengbeek.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11