DONDERDAG 26 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DE1?DE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Dinsdag namiddag te half twee uur. Tegenwoordig 12 raadsleden. Afwezig wegens ziekte de heer J. Padding. Voorzitter de Burgemeester. De Burgemees ter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting worden voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een brief van Gedeputeerde Staten, hou dende mededeeling van de goedkeuring van de begrooting 1936. De rijksonderstand in den gewonen dienst wordt daarbij bepaald op maximum ƒ51.462.De voorzitter merkt op, dat dit onjuist is. Het verschil zit in den post „Vergoeding voor terreinen en gebouwen van bijzondere scholen aan de besturen dezer scholen, bedoeld in art. 205 der Lager Onderwijswet". Op de be grooting 1936 is uitgetrokken voor de St. Josephschool ƒ6438.63 zijnde 6,214 pet. van 103.794.97. De Regeering is van oor deel, dat dit 5 pet. moet zijn. Dit is even wel onjuist, daar de Lager Onderwijswet nadrukkelijk bepaalt, dat de vergoeding van 6.214 pet. voor de scholen, iie verklaart hebben, dat zij de renteuitkeering willen afkoopen tegen 80 pet. der hoofdsom, be houden blijft totdat aan de betreffende scholen de bedoelde 80 pet. is uitbetaald. Ook Ged. Staten schijnen het inzicht der gemeente te deelen, althans zij zullen met de Regeering ter zake nader confereeren. Op een perceeltje aan den 's Gravendam- schen weg heeft de gemeente hypotheek per resto groot ƒ5650.Goedgevonden wordt, dat de eigenaar van dit perceel groot pl-m. ly2 H.A. 770 M2. verkoopt tegen den prijs van 3.50, alzoo in toaal voor 2695. Op de hypotheek zal evenwel 2000.moe ten worden afgelost, terwijl het bedrag van 695.door den eigenaar mag worden be houden. De woningen Zilkerduinweg no. 25, 27, 29, 31 en 33 worden op voorstel van B. en W. onbewoonbaar verklaard, met aanteeke- ning, dat de heer L. de Winter tegen is. By de behandeling van deze zaak viel de heer J. W. van Parera den heer van den Berg zoo scherp aan, dat hij van den voor zitter de opmerking had te slikken, dat soortgelijke manier van debateeren in een fatsoenlijke vergadering niet thuis behoort. De rekening van het grondbedrijf dienst 1935 en de gemeenterekening dienst 1935 zijn nagezien door een commissie van drie leden, bestaande uit de heeren C. v. d. Klauw, J. v. d. Berg-Verdegaal en J. W. van Parera. Overeenkomstig het advies der commissie wordt de rekening van het grondbedrijf voorloopig vastgesteld in het voor ontvang- en uitgaaf gelijkstaand cijfer voor den gewonen dienst op ƒ2839.22 en voor den buitengewonen dienst op 62.579.80, terwijl de gemeenterekening wordt vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvang op ƒ312.699.18, in uitgaaf op ƒ380.314.47, alzoo met een nadeelig slot van 67.615.29 en voor den buitengewonen dienst in ontvang op 801.290.16, in uitgaaf op 784.291.52, alzoo met een batig slot van 16.998.64. In de begrooting dienst 1936 worden en kele wijzigingen aangebracht, o.m. met het voornemen om 4 lantaarns bij te plaatsen, mL één aan de Havendwarsstraat, één aan de Emm astraat, één aan den Koninginne weg en één aan de Julianastraat. De begrooting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1937 wordt vastgesteld. De heer Brugman ontpopt zich. Vervolgens komt de behandeling van de gemeentebegrooting dienst 1937 aan de orde. Op de vraag van den voorzitter of wel licht iemand aanleiding vindt tot het hou den van algemeene beschouwingen, vraagt en verkrijgt de heer Brugman het woord. Deze, in den Raad gekozen als wilde R.K. ontpopt zich thans als S.D_A.P.-er. Hij be gint in vrij breedvoerige bewoordingen cri- tiek op het algemeen beleid uit te oefenen en breekt een lans voor het Plan van den Arbeid. De voorzitter merkt op, dat wij zijn aan de algemeene beschouwingen van de be grooting van Noordwijkerhout en niet aan de behandeling van de Staatsbe- grooting. Hij verzoekt daarom den spre ker zich te bepalen tot hetgeen speciaal be trekking heeft op Noordwijkerhout. De heer Brugman begint dan zijn waar deering uit te spreken over de wijze waar op B. en W. in de behoefte van volkswo ningen trachten te voorzien en voegt er zich tot den voorzitter wendend aan toe: „Dat zal u beter aanstaan". De voorzitter: „Die toevoeging kóm ach terwege blijven". Spreker oefent intusschen critiek uit op de overheid, die verzuimt een gezin met elf kinderen, dat uit zijn woning is gezet en thans in een schuur is ondergebracht aan een geschikte woning te helpen. Er is wel een woning beschikbaar, doch die kan alleen worden in gebruik ge nomen, als het hoofd van het gezin 200 stort, waartoe de man niet bij machte is. Speciaal de secretaris der woningbouwver- eeniging „St. Antonius van Padua" moet het bij den heer Brugman ontgelden. Spre ker oefent voorts critiek uit op de gemeen tepolitie en is ten slotte van oordeel, dat de Pilarenlaan en de weg van Schippersloot naar de Leidsche vaart in het belang der aangelanden moeten worden verbeterd en waardoor o.a. het vreeondelingenbezoek zal worden bevorderd. Behandeling van de begrooting. Nadat de heeren de Winter en Westrik critiek hebben uitgeoefend over het optre den van den heer Brugman worden de al gemeene beschouwingen gesloten en tot artikelgewijze behandeling van de begroo ting overgegaan. Bij post 131: Verlichting en verwarming van het Gemeentehuis, wijst de heer A. M. van Noort er op, dat voor de verwarming 15000 Liter olie noodig is. Spreker zegt, dat by de Shell en de Standaard een speciale stookolie is te krijgen, die wel iets duurder is, doch ten slotte wel zal blijken in het gebruik goedkooper te zijn. De voorzitter zegt, dat gewoonlijk aan verschillende maatschappijen prijsopgave wordt gevraagd en de goedkoopste geno men. Thans levert voor dit seizoen de Ma- tip. Klachten over de geleverde olie heeft de gemeente niet en spr. geeft volkomen toe, dat hij het niet voldoende deskundig kan beoordeelen. Wellicht kan bij een vol gend seizoen met de opmerking van den heer A. H. v. Noort rekening worden ge houden. Bij post 186: Onderhoud der lantaarns en verdere kosten van verlichting, maakt de heer J. v. d. Berg de opmerking, dat deze post moet worden verhoogd in ver band met het voornemen de lantaarns uit te breiden. De voorzitter kan hiermede ac- coord gaan en stelt voor dezen post met 125 te verhoogen. De heer A. H. v. Noort wijst er op. dat in de buitenwijken de lantaarns veel later aangaan dan in het Dorp. Als men op de verlichting wil bezuinigen, dan moet men het niet uitsluitend ten koste van de bui tenwijken doen. Nadat nog eenige leden over deze aangelegenheid het woord heb ben gevoerd, wordt besloten als bezumings- maatregel de straatlantaarns in de buiten wijken van eerste kwartier tot volle maan, dus 8 dagen, niet te doen branden. In de kom van het Dorp zal deze beperking ech ter niet plaats vinden. Op voorstel van den heer J. v. d. Berg zal post 187: Kosten van plaatsing en on derhoud van waarschuwingsborden en wegwijzers, van 40 op 100 worden- ge bracht ten einde daaruit de plaatsing van enkele borden aanduidende een parkeerver bod te kruinen bekostigen. Bij post 208: Bijdragen ter tegemoetko ming in de betaling van rente en aflossing van een door de gemeente verleend voor schot in het belang der verbetering der volkshuisvesting, stelt de heer van Parera voor om de pl.m. 1600, die de huurver- laging, die niet met Rijks voorschot ge bouwde woningen aan de gemeente kost van de begrooting af te voeren en een nieuwe post op de begrooting te brengen van 10.000 ten einde een huurbijslag te verleenen van 0.50 per week aan allen, wier jaarlijks inkomen onder de ƒ800 blijft. De voorzitter zegt, dat men eerst over de mogelijkheid van een maatregel moet praten, vooraleer men over de wenschelijk- heid kan redeneeren. Ieder weet, dat de Re geering tegen huurbijslag is, de afschaffing van den huurbijslag voor werkloozen is er het bewijs van. Het is niet aan te ne men, dat men in den Haag een post van 10.000 voor huurbijslag zal goedkeuren. Wel keurt men goed, dat de gemeente haar woningen zoo goedkoop mogelijk verhuurt. Dat is hier gebeurd en daarmede is het mo gelijke geschied. De heer van Parera is van oordeel, dat er wel eens een andere minister kan ko men, die de door hem v. Parera voor gedragen post wel goedkeurt, en handhaaft zijn voorstel. Het wordt evenwel door niemand onder steund en is daarmede vervallen. De critiek op de woningbouw- vereeniging weerlegd. De heer van den Berg komt bij deze post speciaal terug op de beschouwingen aan het adres der R.K. Woningbouwvereniging, die door het raadslid Brugman zijn gelan ceerd. Begaan met het lot van het gezin van Koster niet met hem zelf heeft de Woningbouwvereniging goedgevonden j een woning voor het gezin beschikbaar te stellen onder beding, dat 200 waarborg som zou worden gestort. Koster heeft ech ter een woning noodig waar tevens een ruimte bij is voor stalling van zijn vee en onderbrenging zijner landbouwwerktuigen. Die heeft de woningbouwvereniging even wel niet en vandaar dat men 200 waar borgsom eischte, omdat men kon vermoe den, dat een bewoning slechts zeer tijdelijk zou zijn en men 200 dacht noodig te heb ben om na het verlaten van het huis door het gezin Koster dit weder in behoorlijk bewoonbaren staat te brengen. Aanvan kelijk vond Koster de 200 geen bezwaar, docht kwam er later op terug. Het gaat niet aan nu met slijk te werpen naar de overheidsorganen. Brugman doet dit echter bij voorkeur. Heeft hij vroeger ook niet in een pamflet geschreven, dat de gemeente Nooidwijkerhout ƒ30.000 leende aan een Brabantsche gemeente en dit geld niet te rug kreeg, terwijl daar niets van waar was, daar het geleende geld precies op tijd te rug kwam. De voorzitter merkt op, dat het hoofd van het gezin de hoofdschuldige is van de ontstane ellende voor het gezin en het ge drag van het hoofd van het gezin een goede oplossing bemoeilijkt. Men kan niet altijd van de overheid eischen, dat zij voorziet in de moeilijkheden, die ontstaan door de tekortkomingen der verantwoordelijke per sonen. Bij post 215 merkt de heer Westrik op, dat de gemeente nog steeds 600 per K.M. of in totaal 7860 aan de provincie betaal de voor het onderhoud der wegen. Bij de aanpassing, die van Overheidswege wordt gehuldigd, ware het ook billijk dit bedrag te verminderen. Bovendien bij de over name van den weg zijn ons rijwielpaden be looft, maar tot heden is daar niets van ge komen. De voorzitter zegt, dat op een reductie van het bedrag van 600 per K.M. niet valt te rekenen. Van bevoegde zijde verneemt spreker, dat met 1 Januari a.s. de recon structie van den weg intensief zal worden ter hand genomen. Bij post 237 verzocht de heer J. v. d. Berg-Verdegaal om bij het stofvrij ma ken der wegen voor de behandeling de kan ten af te steken, opdat de weg rond ligt. De voorzitter zegt, dat met het verzoek rekening zal worden gehouden. De heer C. v. d. Klauw stelt voor post 274: Ondersteuning van behoeftigen in geld van 16.000 op f 17.000 te brengen. De voorzitter merkt op, dat zich na het opma ken der begrooting enkele omstandigheden hebben voorgedaan, die een verhooging van de post rechtvaardigen. Spreker kan zich daarom met het voorstel-v. d. Klauw ver eenigen. Bij de betreffende post vraagt de heer J. v. d. Berg-Verdegaal, wanneer met het uit baggeren van de Schippersvaart wordt be gonnen. Sommige raadsleden raden aan het voorste gedeelte thans met handkracht uit te baggeren en daarna in 't voorjaar de baggermachine te laten komen. De voorzitter kan zich daarmede niet ver eenigen. Dat is voor een deel weggegooid geld. De heer v. d. Berg-Verdegaal zou er het meest voor voelen om prijsopgave te vra gen omtrent een baggermachine en om de opgave tweeledig te laten doen en wel prijsopgave, indien thans met de werk zaamheden wordt begonnen, en prijsopgave, als in Maart het werk geschiedt. Scheelt het niet te veel, dan is spreker voor onmid dellijke uitvoering. De voorzitter kan zich daarmede wel vereenigen. Aldus wordt be sloten. Ter aanvulling van de begrooting stellen B. en W. o.a. nog voor de volgende bedra gen uit te trekken: a. 10 voor het lidmaatschap van de Nederlandsche Vereeniging van Luchtbe scherming; b. 100 als subsidie aan de muziekkorp sen; c. 600 voor vernieuwing uitbreidings plan; d. 300 0.25 per kind) voor tractatie der schoolkinderen bij het vorstelijk huwe lijk; e. 742.40 voor het bijplaatsen van 8 lantaarns t.w. 7 aan den Heerenweg en 1 aan den Zilkerduinweg. Wat betreft het vermelde sub a t/m d gaat de Raad daarmede accoord. Wat sub a aangaat stelt de heer L. M. van Noort voor in plaats van 7 aan den Heerenweg 3 lantaarns te plaatsen, daar' spreker van oordeel is, dat iets verder op ook nog een lantaarn dient te komen. De voorzitter zegt, dat hij om een goed oordeel ter zake te vormen, de situatie plaatselijk zou moeten opnemen. B. en W. willen het voorstel van den heer van Noort wel in overweging nemen, doch kunnen thans geen definitieve toezegging doen. Wil de heer van Noort thans een definitieve uitspraak, dan zal hij op zijn verzoek diens voorstel in stemming brengen. De heer van Noort verzoekt daarop stem ming over zijn voorstel, dat wordt aange nomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren L. de Win ter, Th. v. Gijlswijk en de beide wethou ders. Na nog eenige besprekingen wordt de be grooting bij acclamatie aangenomen. Na de aangebrachte wijzigingen zal het eindcijfer in ontvang en uitgaaf ongeveer 385.000 bedragen. Bij de rondvraag merkt de heer v. d. Voet op, dat de heer Brugman daar straks bij de algemeene beschouwingen een verwijt heeft gericht tot de politie. Spreker meent dit niet over zijn kant te kunnen laten gaan en vraagt déaromtrent inlichtingen. De voorzitter zegt, dat de politie aan den Raad geen verantwoording schuldig is. Spreker is over de politie goed tevreden, en trekt zich van de praatjes ter zake van den heer Brugman niets aan. Spreker staat daarboven. Het is voor spreker niet alleen de vraag, w a t er gezegd wordt, doch ook door w i e het gezegd wordt. De heer van Parera klaagt over de rat ten in de vuilnisbelt bij Schippersloot, spreker zou verplaatsing der belt willen aanbevelen. De voorzitter zegt, dat verplaatsing zijn eigenaardige bezwaren medebrengt. Spre ker zal eens een rattenverdelgingsmiddel beproeven. Daarna wordt de openbare ver gadering gesloten. KERKNIEUWS OP 72-JARIGEN LEEFTIJD PRIESTER GEWIJD. In de Katholieke Pastorie van Tegel is in den ouderdom van bijna 93 jaar over leden de vroegere geneesheer Dr. Augustin Kleineidamm De overledene oefende jarenlang een zeer drukke medische praktijk uit in een der voorsteden van Breslau. Op 72-jarigen leeftijd besloot hij zijn praktijk als ge neesheer te laten varen, om zich te gaan voorbereiden op het H. Priesterschap. In 1929 werd dr. Kleineidamm tot priester gewijd door Mgr. Dr. Schreiber, Bisschop van Berlijn. Bijna 7 jaar oefende hij de kerkelijke bediening uit in de oude Abdijkerk in Wechselburg, die toebehoorde aan den Graaf van Schönburg-Gleichau, een zwa ger van den destijds vermoorden Aartsher tog Ferdinand van Oostenrijk. De laatste maanden van zijn leven bracht dr. Kleineidamm door in het huis van zijn oudsten zoon, die als Pastoor aan de kerk van het H. Hart in Tegel verbonden is. Een andere zoon van den overledene is werkzaam als legeraalmoezenier in Kott- bus. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Door het kantongerecht te Alphen aan den werden heden de navolgende verstekvon- nissen gewezen w-agens overtreding der motor- en rij wiel wet: K. L. te Ter-Aar 1.50 subs. 1 wk. tuchtschool; J. C. V. te Gouda 20.— subs. 10 dg.; A. F. v. W. te Nieuwkoop 2 x f 5.subs. 5 dg.; D. de V. te Bodegraven 6.subs. 6 dg. en f 4. subs. 4 dg.; P. L. F. H. V. te Rot.erdam 4.— subs. 4 dg.; A. J. v. V. 3.— subs. 3 dg.; J. R. te Ter-Aar 3.— subs. 3 dg.; C. J 3.supbs. 3 dg.; W. J. H. te Gouda J 5.subs. 5 dg.; B. L. te Oude water 3.— subs. 3 dg.; A. G. te Zwammerdam 2.— subs. 2 dg.; C. K. 2.50 spbs. 2 dg.; H. v. d. V. te Bodegraven 2.50 subs. 2 dg.; Overtreding brood besluit warenwet: J. V. 15.— spbs. 10 dg.; Art. 460 wetb. v. straf recht J. W. v. T. 5.subs. 5 dg.; Over treding der algemeene politieverordening der gemeente Bodegraven: J. V. zonder bekend woon- of verblijfplaats hier te lan de 1.subs. 1 dg; A. de M. te den Haag 4.subs. 4 dg.; T. A. K. te Bodegraven 4.subs. 4 dg.; Overtreding der Vis- scherijwet: E. Mè A. te Wassenaar 2 X 2.subs. 2 dg. met uitlevering der hen gel of betaling van 0.50 supbs. 1 dg; P. W. M. A. V. te Delft 2.50 subs. 2 dg, met uitlevering der hengel of betaling van -0.50 subs. 1 dg; K. W. te Waddinxveen idem; J. B. den Haag idem; L. B. den Haag 2 x 2.subs. 2 dg. Overtreding der algemeene politieverordening der ge meente Alphen: H. K. f 2.subs. 2 dg. Idem der gemeente Ter-Aar: M. de J. ƒ1.— subs. 1 dg.; H P. de G. te Zeven hoven 1.50 subs. 1 dg; Spoorwegwetover treding J. v. V. te Rotterdam 3.subs. 3 dg; C. A. te Rotterdam 3.— subs 3 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. LAND- EN TUINBOUW HET VRAAGSTUK DER TUBERKEL- BACILLENVRIJE MELK IN NEDERLAND. Melk van niet t.b.c. vrije bedrijven dient te worden gepasteuriseerd. Dr. A. H. Veenbaas, directeur van den Gezondheidsdienst voor vee in Friesland, behandelt in het Tijdschrift voor dierge neeskunde uitvoerig de kwestie van de in fectie van den mensch door t.b.c.-bacillen, de infectie-mogelijkheden en de maatrege len, die genomen worden om infectie te voorkomen. Infectie van den mensch met bovine tuberkelbacillen komt in Nederland nog tamelijk veel voor; de meeste geval len worden veroorzaakt door het drinken van rauwe melk. Daarom moet men met energie blijven streven naar een behoor lijke melkwinning van gezonde koeien en zal met name de t.b.c-bestrijding krachtig moeten worden doorgevoerd. Men zal moeten komen tot het verstrek ken van melk voor consumptie van t.b.c.- vrije veestapels. Dat dit mogelijk wordt, blijkt uit het feit, dat op 1 Mei j.l. in Fries land van 8600 onderzochte bedrijven er 4812 vrij van tuberculose waren. Dank zy het initiatief van de Coöp. Export Ver eeniging wordt in een door deze voor Fries land gestichte centrale melkinrichting uit sluitend melk van t.b.c-vrij vee verwerkt. Het is zoodoende niet moeilijk over een groot gebied uitsluitend t.b.c.-vrije melk uit te venten. Door het personeel onder medisch toezicht te plaatsen wordt ook een voldoende garantie met betrekking tot den humanen bacil gegeven. Zoo werd een zeer belangrijke stap in de goede richting ge daan. Volgens dr. Veenbaas zijn wetsbepalin gen wenschelijk, waarbij het gebruik van rauwe melk is toegestaan, alleen van die bedrijven, waar ten minste twee jaar de dieren niet op tuberculine hebben gerea geerd en waar ook besmetting met hu mane bacillen is uitgesloten. Zoolang het aantal van die bedrijven te klein is om in de totale behoefte van consumptiemelk te voorzien, dient de overige melk gepasteu riseerd te worden. De pasteurisatie moet zoodanig zyn, dat zooveel mogelijk de voe dingseigenschappen behouden blijven, dus op lage temperatuur, pl.m. 76 gr. C. (sys teem Stassano en Voltana). WILT U IETS WETEN Vraag: Welke is de beste weg per auto van Stompwijk over Gouda naar Vianen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Stompwijk, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Oudewater, Benschop, Vreeswijk, Vianen. Afstand 58 K.M. Vraag: Welke is de route en afstand per auto van Alphen aan den Rijn naar Lichtenvoorde? Antwoord: Alphen aan den Rijn, Bo degraven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Rens- woude, Ede, Ginkel, Arnhem, Velp, De Steeg, Ellekom, Doesburg, Hoogkerspel, Doetinchem, Varsseveld, Lichtenvoorde. Af stand 140 K.M. Vraag: Hoe moet men een konijnen- huid bereiden? Antwoord: Nu de wintertijd weer is aangebroken en er dus weer konijnen ge- l slacht worden, komen ook de vragen over de bereiding van een konijnenhuid weer naar voren. Dengenen, die van plan zijn dezen winter konijnenhuiden te preparee ren, raden we daarom aan dit stukje uit te knippen. Het verhaaltje zal dezen win ter niet in onze courant herhaald worden. Ie methode: Zoodra het konijn gestroopt is, snijdt men de huid in de lengte open, kop en staart gooit men weg. De vleesch- huidvliezen verwijdert men met de duim van de eene hand, terwijl men de huid met de andere vasthoudt. Nu lost men een pond zout en een half pond aluin op in een em mer, door er twee liter water (kokend) op te gieten en te roeren, tot alles is opgelost waarna men er zooveel koud water bij voegta, tot het goed lauw is. In die oplossing legt men de huid en laat die er tweemaal vier en twintig uur in staan, zorgende, dat de huid steeds goed onder de vloeistof blijft. Daarna neemt men de huid er uit en spoelt haar goed uit in schoon water. Wanneer er nog vleesch en vetdeelen aan zitten, dan verwijdert men die. Daarna maakt men weer een nieu we oplossing en doet de huid daar weder in doch nu gedurende 24 uur. Daarna uit spoelen en uit zich zelf laten drogen, dus niet kunstmatig. Het beste is in den wind en niet in de zon. Zoodra men een droog plekje ziet, rekt men dit goed uit, dan zal men zien, dat de huid reeds blank begint te worden. Dan slaat men haar een paar maal daags als een stofdoek uit, totdat de huid geheel droog is. Nog achtergebleven vliesjes verwijdert men met een mesje, (men zorge steeds de vliesjes te verwijde ren van de buitenzijde naar de rug, nooit vanaf de rug, want dan trekt men gaten), daar anders de huid hard wordt. De huid wordt nu glad uitgelegd. Men neemt een stukje fijn hout en bestrijkt er de huid mede, totdat deze er egaal uitziet. 2e methode: Ontdoe de huid van de vleeschhuid en zet haar gedurende 24 uur in keukenzout, wrijf haar dan terdege in met 1/3 zout en 2/3 aluin. Zoo laat men ze een dag of vier op een plankje gespijkerd op een droge, winderige plaats hangen, waarna men ze afneemt en flink soepel wrijft. Wanneer de huid dan nog vochtig wordt, wrijft men ze nog eens in met aluin poeder en dan kan men ze nog met krijt poeder of een stukje witkalk bestrijken en de huid is klaar. Voor deze bereiding heeft men ongeveer 11/2 ons aluinpoeder en 1 ons zout noodig. Voor een leek is de le methode verre weg de beste, omdat men daar altijd succes mee heeft; de tweede vereischt wel eenige routine. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 41 Vol aandacht bestudeerde de professor de nieuwe ver- 42. „Weet je wat Piet," zei hij tegen zijn zoontje, „we zul- momming, maar hij bedacht dat de dieren op het veld len onze oude beproefde pakjes maar weer aantrekken voor waarschijnlijk nog meer zouden schrikken van een olifant onze verdere reizen." dan van een mensch.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10