M.' 'DAG 23 NOVEMBER 1936 DE LEfDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADS NIEUWS INTREE-REDE VAN PROF. DR. E. C. WIERSMA. Heden heeft dr. E. C. Wiersma, vroeger conservator aan het Kamerlingh Onnes La boratorium alhier, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de theoretische en toegepas te natuurkunde aan de Technische Hooge- school te Delft zijn ambt aanvaard met een rede over „Eenige punten uit de ontwik keling van het temperatuur-begrip". Na de gebruikelijke toespraken besprak spreker het volgende: Reeds in de oudheid- interesseerde men zich ervoor, hoe men onderscheiden kon, wat men warmer en wat men kouder noe men moest. Daar er geen verschil gemaakt werd tusschen hoeveelheid warmte en tem peratuur deden zich groote moeilijkheden voor, welke pas opgelost konden worden toen men geleerd hai goede thermometers te vervaariigen. Najat Galilei zich van een lucht armometer beoiend had om warmtetuestanden te vergelijken, werden eerst in Florence en spoedig daarna in En geland gesloten vloeisi.ofthermometers ver vaardigd. Boyle wijst er dan op, dat het noodzakelijk is, een telkens weer te repro- duceeren schaal voor de temperatuur- meting te vinden. Amontons brengt dit tot stand voor de gasthemometers, terwijl de uitstekende vloeistofthermometers van Fah renheit algemeen gebruikt worden. Met die goede vloeistofthermometers verricht Black zijn metingen, waarmede hij de latente warmte bij smelten en verdampen aantoont. Dan gaat men verschil maken tusschen temperatuur er. hoeveelheid warm te. Maxwell wijst er op, dat door onder zoek moet blijken, dat inderdaad de warm- tetoestar.den door getallen volkomen be paald kunnen worden. Thomson vestigt de aandacht op de volle willekeur, welke altijd in de definitie van een temperatuurschaal gevonden wordt. Dat een stof bij gelijke temperatuurverhoo- - ging gelijke toename van volumen, of een ander thermometisch kenmerk vertoont, ligt voor de hand, wanneer de temperatuur- verhooging juist door die toename is ge definieerd. Om over een temperatuur te kunnen spreken, is hei noodig, dat het sys teem, waarin gemeten wordt, in even wicht is. Dit is zeer moeiljjk te realiseereiv en men moet dan ook genoegen nemen met de pseuao-even wichten Om een tempera- tur te kunnen meten is echter noodzakelijk, dat 't te meten systeem energie kan uitwis selen met de thermometer, daar anders niet is op te geven wat men onder temperatuur moet verstaan. In de wereldruimte zyn de pseudo-even wichten ver van werkelijke evenwichten verwijderd, zoodat men zeer verschillende resultaten zou verkrijgen al naar de wijze waarop men daar de tempera tuur zju meten. Moeilijkheden met het evenwicht kon den zich ook voordoen bij temperaturen, ver beneden één graad absoluut. Het blijkt uit de metingen, dat de evenwichten zich vrij snel instellen terwijl ook een goede thermometer in dat gebied gevonden kan worden door magnetische methoden te ge bruiken. Spr .eindigde met de gebruikelijke toe spraken. TERAARDEBESTELLING P. S. ANES. Zaterdagmiddag om 3 uur vond onder groote belangstelling op de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen heer P. S. Anes, die de vorige week na een lang durige ongesteldheid hier ter stede over leed. De overledene was een vooraanstaan de figuur in de kringen der plaatselijke brandstoffenhandelaren en een bekende persoonlijkheid in de rijen der lidmaten van de Gercf. Kerk, in wier midden hij verscheiden functies bekleed heeft. Op Rhijnhof merkten wij o.m. op den Kerke- raad der Geref. Kerk, het bestuur van de Ver. van Brandstoffenhandelaren „Ons Be lang", alhier en vele collega's van den over ledene. Toen de kist in de groeve was nederge- laten sprak ds. H. Th.mas, Geerf. Pred. alhier en de heer Tj. Juypers. De zoon van den overleden dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstel ling en sprak voorts woorden van dank tot de beide sprekers voor het hun ge sprokene. Hierna werd gezongen Psalm 68 vers 10. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd Voor volwassenen. KENNISMAKING MET HET NIEUWE ST. ANTONIUS-CLUBHUIS Ter kennismaking met het vernieuwde gebouw, heeft het bestuur van de K.J.C. der Hartebrug-parochie een drietal film avonden georganieerd. Wij hebben verleden week al ter gelegen heid van de opening van het gebouw als clubhuis der plaatselijke K.J.M.V. (het gebouw wordt dus gebruikt door pafo- chieele Verkenners, Welpen en Kruisvaart en interparochieele K.J.M.V.) onze waar deering voor het tot stsand gekomen werk uitgesproken. Wij willen die nog even herhalen: het betuur der- K.J.C. van ge noemde parochie heeft een frissche, gezel lige. keurige gelegenheid geschapen, niet i.lleen voor het directe doel de samen komsten van de parochieele mannelijke jeugdorganisatie maar óók alle orga nisaties, die behoefte hebben aan een zaal voor een of andere gelegenheid. Wij raden aan, om vanavond of morgen avond, 'n met deze gelegenheid te gaan kennismaken. Er worden vertoond eenige films. Een tragische geschiedenis met blij slot, waar van de moraal is, dat in het tweede huwe lijk moeder en kinderen elkaar begrijpen en lief hebben, als zij voor elkaar hebben moeten lijden en offeren. Na de pauze enkele komische films, welke onbedaarlijke lachlust opwekken. Tusschen de film-ver tooning door geven K.J.C.'ers enkele aar dige zangnummers onder leiding van den heer Braun. Toegangsprijs bedraagt slechts 25 en 40 cents (aanvang 8.15 uur). Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6764. S- en B. Recle- mekunst. Leiden, Papengracht 12. Vervaar digen van reclame. Door uittredoing van den vennoot H. W. de la Bije is de ven nootschap onder firma ontbonden, met in gang van 1 October 1936. Het bedrijf wordt v oortgezet door den anderen vennoot L. Schweyer, onder den naam: Schweyer. 337. Effecten- en Incassobank. Alphen a. d. Rijn, Julianastsraat 65. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handeln. in: Effecten en Incassobank. N.V. Uittr. Comm. E. de Groot, Noordwljk. Zaterdagmiddag is de 8-jarige J. W., wo nende in De Roidderstraat in de Laat de Kanterstraat op den hoek der Cobetstraat aangereden door een iutobus van „Stads verkeer". De jongen bekwam een hoofd wonde en een verstuikten linkervoet en is door den E. H. D. naar net Acad. Zieken huis vervoerd. K. J. M. V. „STè PETER KANIS." Gisteravond organiseerde de K. J. M. V. ,,St. Peter Kanis" een dansavorfd in de drie aaneengesloten zalen van Zomerzorg, wel ke zaal zich na een verbouwing, waarbij de hinderlijke deuren uit den weg zijn geruimd, buitengewoon tot het geven van dergelijke avonden leent. Het is een goede gedachte van het be stuur geweest dezen avond in Zomerzorg te houden en mede daaraan is het te dan ken, dat de intieme gezellige sfeer tot het laatste moment is bewaard gebleven. De muziek werd verzorgd door het volle dig orkest de „Dutch Players", terwijl het geheel onder de bekende goede leiding stond van den heer J. P. Wielinga. Onder de pauze werd gecollecteerd voor de Kersfactie. Al met al een welgeslaagde avond, waar op de K, J. M. V. „St. Peter Kanis" met veel genoegen kan terugzien. Hierbij nerinneren wij de leden van de toongelclub aan de repetitie, welke heden avond in „den Burcht" wordt gehouden, terwijl de andere leden een fimavond in het „Sint Antonius Clubhuis" kunnen bij wonen. Voor de causerie van Dr. Emiel Franke Woensdag as. verwachten wij een groote opkomst! Excursie van de Vereeniging van Mathesianen. Zaterdag brachten 30 leden van boven genoemde vereen, met nkele introducé's een bezoek aan de kunstaardewerkfabriek „De Rijn" van den heer Zaalberg, aan den Hooge Rijndijk te Zoeterwoude o. 1. van den heer M. v. Zwieten de Blom. Na een hartelijke ontvangst door den heer Zaalberg werden allereerst de klei molen en de grondstoffen, waaruit het kunstaardewerk vervaardigd wordt, be zichtigd. Daarna werd een bijzonder duide lijke demonstratie gegeven in het vervaar digen van het kunstproduct. Verschillende voorwerpen, vazen, schalen, bloempotten, enz. werden gedraaid. Alles geschiedde uit sluitend met de hand. Vervolgens gaf de heer Zaalberg een duidelijke toelichting bij het glazuren, waarna de ovens bezichtigd en besproken werden. 't Spreekt van zelf, dat ook het magazijn met het voltooide aardewerk bezocht werd, Aan het eindê der excursie bedankte de voorzitter van de vereeniging, de heer v. d. Linden, den heer Zaalberg dan ook har telijk voor de groote bereidwilligheid, waarmede hij de vereen, had ontvangen en voor de uitvoerige demonstraties en toelich tingen, die er bij gegeven waren. Verder dankte de voorzitter den heer Van D'jk, directeur der school van M.S.G. voor zijn aanwezigheid en h(j hoopte, dat de vereen, steeds op zijn belangstelling zou mogen blyven rekenen. Te Wapeningen zijn geslaagd voor mr. bakker, de heeren R. van Noort, J. van Noort, H. van Noort en C. van der Meer, allen cursisten van de R.-K. Eakkerspa- troonsvereeniging „St. Clemens ;or. Het brandje, dat eenige dag -eden ten huize van den heer D. in de Heeren- steeg plaats had, blijkt nog een nasleep te hebben. De recherche is n.l. naar aan leiding van het ingestelde onderzoek over gegaan tot arrestatie van de 24-jarige dienstbode G. v. M., die er van verdacht wordt opzettelijk den brand te hebben ge sticht. ij is voor den Officier van Justitie geleid. Zaterdag slaagden voor het examen Ste- nogiafie „Groote" afgenomen door den Ned. R.K. Bond „St. Genesius" de dames D. M. F. de Graaf en M. A. van Remundt. Eveneens slaagden voor het examen ma- ch toeschrijven: D. M. F. de Graaf, M. van Koppen en M. A. van Remundt. leerlingen van dc Mariaschool aan de H -mmer- straat. KERKNIEUWS 211. „Pater", zei iemand onlangs, „het valt zeker niet mee zoo iederen week een stukje te schrijven". Ik heb er niet veel op ge antwoord, maar ik dacht: ,,dat is goed be keken". Vooral kan het moeilijk zijn iets te schrijven als je eigenlijk niets weet. Op dat oogenblik weet ik eigenlijk niets. Ik wou zoo graag iets schrijven, waar men wat aan heeft; waar iets in zit; iets dat opbeurt of doet lachen. Eens echt hartelijk lachen; dat doet zoo goed. 't Is net alsof je er dan weer beter tegen kunt; weer beter een stootje kurrt verdragen. Maar ik weet nu eenmaal niets. En uit niets kan nu eenmaa, niets komen. Daar zijn de geleerden het tot nu eindelijk over eens. De geleerden pluizen de zaken uit. De vraag: wat was he. eerst: de kip of het ei heeft hun heel wat hoofdbreken gekost en.... ze weten het nog niet. Maar uit niets kan niets komen. Dat staal nu een maal vast. Ik ben geen geleerde, maar zit toch wel eens te peinzen. Zoo t.v. dit. Reeds maan den lang staat boven het stukje hetzelfde nummer. Het is op het doode punt geraakt en kan er blijkbaar niet over heen. Waar zit hem dat toch in? Men heeft tegenwoor dig sprekende filmen. Maar ik wou dat ik sprekende stukjes kun schrijven om meer de aandacht te trekken. Maar dan denk ik wear: het zijn niet altijd de lawaaimakers die er komen. Maareigenlijk wist ik niets en uit niets kan niets komen en tochde ge leerden zullen het niet begrijpenhet stukje is klaar. Maar zoo gaat het vaak in het leven. Men vreest soms voor de toe komst en ziet het somber in. Maar men gaat aan den felag, steekt de handen uit en doet zijn best en God coet de rest. Fath. J v. Heiningen. St. Bonifacius-Mtssiehuis. Hoorn. Postrek. 120937. mrramffrioig WILT U IETS WETEN? Vraag inzake zegelrecht van kwitan ties ovei bedragen kleiner dan 10.in mindering op bediagen grooter dan 10.—. Antwoord: Dergelijke kwitanties in mindering zyn onderworpen aan een zegel recht van 10 ct. Vraag* In welken kortst mogelijken tijd kan men een betrekking opzeggen, als men per maand verhuurd is. Antwuord: Een maand. Vraag wie het trekken van een kies moet betalen voor een dagdienstbode, de vader of mevrouw. Antwoord: De vader. Vraag inzake het adres van prof. mr. P. Aalberse. Antwoord: Jan v. Oldenbarneveldt- laan 82, Der Haag, LAATSTE BERICHTEN HET DRAMA TE MERKELBEEK Nadere bijzonderheden Omtrent het drama te Merkelbeek (zie Gem. Ber., 4e blad), vernemen wij nog het volgende: Sedert jaren hebben de twee gebroeders Buysers op hun boerderij gewerkt, welke vrij eenzaam en verlaten ligt tusschen de weilanden. Bij den dood van een der ge broeders heeft diens vrouw, D. Senaen, zich in Lutterade gevestigd, doch de vrouw- kon de boerderij niet vergeten en meer malen bezocht zij haar vroeger woonhuis, waar zij een grcot gedeelte van haar le ven had doorgebracht. Gisteren ging zij ook weer op bezoek, nadat zij in de kerk van de paters Carme- lieten de H. Mis had bijgewoond. Bij het binnentreden van de boerenhoeve moet ae vrouw zijn gedood. De overgebleven Frans Buysers had sinds eenige jaren een huishoudster, die Li de omgeving niet gunstig bekend stond. Verschillende geheimzinnige inbraken wa ren in de boerenhoeve gepleegd, waarvan de huishoudster werd verdacht. Fr. Buy sers was van verschillende kanten voor deze vrouw gewaarschuwd, doch hij hecht te geen geloof aan de praatjes. De verhou ding tusschen de schoonzuster en de huis houdster was slecht. De ontdekking van den moord heeft zich als volgt toegedragen. Zondagmiddag om vijf uur is de huishoudster bij een broer van de vermoorde vrouw komen vertel len, dat zij Fr. Buysers vermoord had ge- vinden. De man snelde naar de boerde rij, waar hij Buysers met een afgesneden hals in bed vond. „Waar is Dina?" informeerd hij? „Die heb ik vanmorgen nog niet ge zien", verluidde het antwoord van de huishoudster. Met bang voorgevoel doorzocht de man op deze mededeeling de hoeve en in een der kamers ontdekte hij het lijk van vrouw Senden. Zij had de kleeren nog aan, waar mede zij ter kerke was gegaan. Haar hoofd was met een zwaar voorwerp ingeslagen en bovendien vertoonden zich wonden aan hals en handen. De huishoudster gaf als verklaring op. dat tusschen acht en negen uur 's morgens een man het huis was binnengedrongen, die bij het zien van de huishoudster, haar naar boven I had gejaagd. Deze man zou den tweevou- digen moord hebben gepleegd. De moor denaar zou tot in den namiddag in de woning zijn gebleven, waardoor de huis houdster zooals zij verklaarde niet eerder naar beneden had kunnen komen. Uit latere mededeelingen is gebleken, dat een schoonzoon van de vermoorde vrouw te ongeveer twee uur aan de deur van de boerderij is geweest. Op diens kloppen cn tikken had de man geen gehoor gekregen. Hij kon het niet met zekerheid zeggen, maar hij meende dat iemand hem van achter de gordijnen had aangekeken. Het parket is ter plaatse en het onder zoek is in vollen gang. Vast schijnt te staan, dat er geen belangrijk bedrag aan geld aanwezig is geweest. De verdachte blijft ontkennen. Naar wij vernemen, blijft de verdachte in de zaak van den gruvvelijken moord op den landbouwer Buysers en diens schoon zuster Sender te Merkelbeek, ontkennen. Hedenmorgen heeft het parket uit Maas tricht in de woning te Merkelbeek een onderzoek ingesteld, waarbij de verdachte I met de beide slachtoffers is geconfron- j teerd. Ook toen bleef de huishoudster bij haar verklaring, dat zij van den moord niets weet. Hoewel de justitie geen mededeelingen heeft verstrekt, schijnt uit het onderzoek in de woning wel te zijn gebleken, dat de verdachte huishoudster niet, zooals zij heeft voorgegeven, een groot deel van den i Zondag in angst op den zolder te hebben gezeten. Integendeel meent men te mogen veronderstellen dat zij den Zondag heeft gebruikt om eventueele sporen van den misdaad te doen verdwijnen. Zooals be kend is zij 's morgens gedurende ongeveer een uur weggeweest en men vermoedt, dat zij toen het wap*n of het voorwerp, waarmede zy de oude menschen van het leven heeft beroofd, heeft weggemaakt. Voörloooig blijft de verdachte huishoudster in arrest. FIETSRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN Aan gevolgen overleden. Zaterdag is de 22-jarige E. W. van der Horst uit de Zwaansnals te Rotterdam op den hoek van de Tochxstraat en de Wilgen - straat te Rotterdam, waar hij fietste, aan gereden dool* een uit tegenovergestelde rxchtmg naderende auto, bestuurd door den 23-jarigen C. B. De jongeman klaagde over pijn in de buik en is naar het zieken huis aan den Bergweg vervoerd, waar hij in den afgeloopen nacht aan de bekomen ernstig inwendige kneuzingen is overle den. DE OPSPORING VAN DEN GEHEIMEN ZENDER TE ENSCHEDE. In verband met de opsporing van een geheimen zender te Enschede kan nog worden gemeld, dat de politie den beken den anarchist B. H. L. heeft aangehouden, verdacht van opruiing met dien geheimen zender. L. is reeds vroeger door de Almelosche rechtbank wegens opruiing veroordeeld. TELEGRAMMEN DUITSCHLAND BLIJFT IN DE NON INTERVENTIE-COMMISSIE. LONDEN, 23 November (A.N.P.). Tijdens het onderhoud, dat de Duitsche ambassa deur te Londen, von Ribbenlrop, heden ochtend mtt Baldwin had, is het nieuwe Oostelijk pact en de Spaansche kwestie be- sproken. I Von Ribbentrop verzekerde, dat de Duit sche regeering geenszins voornemens is, haar houding inzake de non-interventie te wijzigen en vertegenwoordigd zal blijven in de non-interventie-commissie. VERKEERSONGELUKKEN IN BELGIë. BRUSSEL, 23 Nov. (A. N. P.). Bij een botsing tusschen een vrachtauto en een personenauto te Begijnendijk, nabij Me- chelen, zijn 3 personen gedood. Te Bergen is een tram ontspoord en, na met een muur in botsing te zijn gekomen, omgeslagen. Zes passagiers werden ernstig gewond. TREINBOTSING EISCHT 4 DOODEN. BRUENN, (BRNO), 23 Nov. (A. N. P.). Vanmorgen vroeg heeft zich hier een trein botsing voorgedaan tusschen een sneltrein en een goederentrein. De gevolgen waren ernstig, vier perso nen werden gedood en zeven gewond. DE ONDERZEEëERS VAN CARTKAGENA Waren ook geen Italiaansche. ROME, 23 Nov. (A. N. P.). De Italiaan sche regeering ontkent officieel, dat de onderzeeërs, welke oorlogsbodems van de Spaansche regeering te Carthagena aan vielen, Itaiiaansche schepen waren. BRITSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERMIST. LONDEN, 23 November. (A.N.P.) Een Britsch verkeersvliegtuig van de lijn Haifa—Port Said, wordt vermist. De Egyptische radiodienst heeft Britsche tor pedojagers verzocht naar het vliegtuig te zoeken. DUITSCHE GEZANT VEROORZAAKT INCIDENT. LONDEN, 23 November (A.N.P.)Tijdens een bijeenkomst te Boekarest, waar ver schillende leden van de society tegenwoor dig waren, heeft zich tusschen den Duit- schen gezant te Boekarest, von Fabritius, en den Russischen gezant, Ostroffski, een incident voorgedaan, dat in politieke krin gen sensatie heeft gewekt, aldus meldt de „Daily Telegraph". Toen Ostroffski op den Duitschen gezant toekwam, om dezen de hand te drukken, keerde Fabritius zijn Rus sischen collega den rug toe. Later verklaar de hij: „Ik wil den vertegenwoordiger van een land, dat Duitschers vermoordt, geen hand geven". In diplomatieke kringen worden thans Stappen ondernomen, om Fabritius te be wegen, zyn verontschuldigingen aan te bie den. ERNSTIGE ANTI-SEMIETISCHE ONLUSTEN TE WILNA. WARSCHAU. 23 November (A.N.P.). Bij anti-semietische onlusten onder de studen ten gisteren werd een persoon gedood en zeven gewond. De politie moest krachtig ingrijpen om de orde te herstellen. Ver scheidene Joodsche winkels werden ge plunderd. Een aantal anti-semietische studenten hebben zich verschanst in de universiteit en zijn in hongerstaking gegaan. De Poolsch nationalistische studenten eischen, dat spe ciale banken voor Joodsche studenten in alle universiteiten worden gereserveerd. CORRESPONDENTIE. „Opmerker" te Alkemade. Inge zonden stukken, waarvan de schrijver zich niet aan de redactie bekend maakt, kyn- nen niet worden opgenomen. MAMA HEIGHTEN AMSTERDAM, 23 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 455 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5866 52—56 en 46—50 cent per kg. slachtge- wicht; 69 melk- en kalfkoeien f 160—210 per stuk; 56 vette kalveren: 2e kwal. 48 58 cent en 3e kwal. 44—48 cent per kg. levend gewicht; 72 nuchtere kalveren f 7 —10, 117.schapen 20—25 per stuk; 117 schapen 2025 per stuk, 463 varkens; Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 49—50 cent, zware 48—49 cent, vette 47— 48 cent per kg. slachtgewicht; Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Overzicht: Runderen aanvoer ge lijk vorige week, handel zeer stug met hoo- gere prijzen; melkkoeien korte aanvoer terugloopende prijzen; vette kalveren zeer korte aanvoer, handel zeer stug en hoo- gere prijzen; nuchtere kalveren behoorlij ke aanvoer, vlugge handel, constante prij zen; schapen behoorlijke aanvoer, handel zeer stug en hoogere prijzen. Varkens min der aanvoer, handel traag, en terugloo- pende prijzen. ROTTERDAM, 23 Nov. Vee. Aanvoer totaal 3219 stuks. 640 vette runderen. 192 vette kalveren, 6 nuchteie kalveren, 1552 schaoen en lammeren. 829 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 60. 54 en 3747 cent. vette kalveren 85. 75 en 5262 cent, var kens (levend gewicht) 43, 42 en 41 cent. schapen 45, 38 en 29 cent, lammeren 44, 38 en 28 cent. prijzen per stuk: schapen 241612, lammeren 171210. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen als vorige week Dinsdag, prima koe 64 cent. vette kalveren aanvoer iets korter handel tamelijk, prijzen hooger. prima 75 cent. vette ka'veren aanvoer aanmerkelijk rui mer. handel willig, schapen als vorige week lammeren duurder Varkens aanvoer min der, handel tamelijk prijs prijshoudend. Eenige partijen schapen voor export ver kocht. UTRECHT, 21 Nov. Vee. Totaal aanvoer 2780 stuks vee waarvan 850 runderen. Prijzen: stieren 24—28 cent per pand. Handel vlug. Slachtkalveren 2de soort 25- 29 cent. 3de soort 22—24 cent. pinken 90 140, melkkoeien f 140210, kalikoe'en 150220, varekoeien f 100170. Handel kalm. 300 magere kalveren J 4090 per stuk. Handel matig. 600 nuchtere kalveren 610 .Handel redelijk. 410 magere var kens .f 1827, schrammen f 1117. 320 biggen 7.00—10 50 Handel matig. 100 magere schapen 1722. 200 lammeren 1015 per stuk. Handel vlug. Boter. Kleinhandel. Boter f 1.70 per kg., kaas 40—60 cent per kg., eieren f 3.80 6.00 per 100 stuks.. BOSKOOP, 21 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1221 cent. Butterfly 3045 cent, Wilh. Kordes 1826 cent, Rosalandia 2037 cent, Florex 35—54 cent, Phoebe 30—55 cent. Wendland 15—23 cesnt. Edith Helen 60—90 cent. Aug Noack 1218 cent Else Poulsen 1526 ct. Brlarcliff 1828 cent, E. G. Hill 1523 cent, Steward 40 cent, Hoover 21 cent, Chrysanaen. grootbloemig 50110 cent. idem 10—13 cent, Pernettia per stuk 20 cent. RJJPWETERJNG. 21 Nov. Veiling R. P. V. Aanvoer: 1622 kippeneieren 4.806.20 en 31 eendeneieren 3 70 per 100 stuks, 15 kippen 35—60 cent. 29 konijnen 0 40— 1.85, 6 eenden f 0.50 per stuk. Kaas 4246 cent per kg. WISSKLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Parijs 8.591., Brussel 8125 6.55

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3