MAAI0AG 23 NOVEMBER 1936 DE LEfDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 11 RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Allereerst werd voortgezet de behande ling van de zaak tegen den graanhandelaar W. uit N e u. w v e e n, terzake van van verkoop van lijnmeelschilfers in plaats van lijnmeel aan den landbouwer de J. te Ter-Aar. Na het hooren van dezen land bouwer vorderde de ambtenaar een boete van 100.— subs. 50 dg Het schriftelijk vonnis werd bepaald op Woensdag 2 De cember a.s. K. H. werd na het hooren van verbali sant den rijksveldwachter T. uit K o u d e- k e r k wegens overtreding der visscherij- wet veroordeeld tot f 2.subs. 2 dg. met verbeurdverklaring der inbeslaggenomen hengel. Boter-overtredingen. G. B. uit B o s k o o p had zich te verant woorden wegens overtreding van het vet- besluit. Verdachte zou n.l. door hem zelf voor zijn bedrijf gekocht zacht bakkersvet gedeeltelijk of in gedeelten hebben door verkocht aan den winkelier R. eveneens te Boskoop, die hiervan frauduleus en clan destien margarine vervaardigde. Gewoon lijk scheen de winkelier voornoemd weke lijks een kist van B. te betrekken. Verdach te beweerde onschuldig te zijn en niet te hebben geweten dat zulks verboden was en een en ander hebben verkocht in min dering van een schuld die hij aan winke lier had af te doen. Na het hooren van ver balisant, een controleur var, de Landbouw- crisiswet, vorderde de ambtenaar een geld boete van 100.subs. 50 dg. Verdachte beroept zich op uiterste clementie en werd door den kantonrechter veroordeeld tot 75.subs. 25 dg. hechtenis. Hierna had zich te verantwoorden de winkelier R uit B o s k o o p, bij wie in zijn woning 7 éénheden elk van en 1/2 kg. frau duleus vervaardigde margarine was aan getroffen en inbeslaggenomen zoomede een hoeveelheid zacht bakkersvet en een flesch bevattende boterkleursel. Bij onderzoek was gebleken dat de clandestien vervaar digde margarine zetmeel bevatte. Verdachte gaf het ten iaste gelegde toe en beweerde tot deze handelingen te zijn" gekomen omdat men hem niet betaalde, waaronder zelfs rijksambtenaren. Hij kocht een gedeelte margarine, waarvan hij de banderollen van de pakjes afdeed en den inhoud dan vermengde met het bakkers vet, daarna verpakte hij de margarine en deed er ook de banderollen weer om. De ambtenaar rekende even vluchtig uit dat verdachte hiermede een winstje van 70% maaKte. Hij achtte het schandelijk om de menschen zoo beet te nemen, waarop verdachte interrumpeerde: ze doen het mij ook. Eisen totaal 30C.geldboete subs. 75 dg. met verbeurdverklaring der inbe slaggenomen boter. De kantonrechter die rekening wilde houden met verdachte's fi- nancieele omstandigheden veroordeelde hem tot totaal 105.— geldboete en subs. 65 dg. eveneens met verbeurdverklaring der inbeslaggenomen boter. Overtreding verlof B. Bij den verlofhouder B. te A 1 p h e n had de rijksveldwacht eenige flesschen zwak alcoholische dranken en bier inbeslaggeno men, die men in een schuur naast het per ceel van verdachte had aangetroffen, ter wijl verdachte slechts een verlof B. had. Verdachte gai een en ander toe, doch meende dat hij zulks in zijn aanhoorigheden wel mocht hebben. Tevens beweerde hij, dat de 3 flesschen wijn het eigendom waren van zijn naast hem wonende 80-jarige moe der en hij het bier in voorraad hield voor een kostganger. Een er, ander kwam den ambtenaar vreemd voor, daar zijn moeder de wijn dan toch wel bij haar in huis had kunnen houden. Eisch 40.subs. 20 dg. met bevel tot vernietiging van het inbeslag genomen bier en tot teruggave der "3 fles schen wijn aan de moeder van verdachte. De kantonrechter veroordeelde hem tot 20.subs. 10 dg. Een autobus, die te ver rijdt. J. W. Str. te A 1 p h e n had als bestuur der van een autobus een passagier verder vervoerd dan de concussievergunning aan gaf. De bestuurder beweerde dat zijn pas sagier een oude bijziende vrouw was, die hij op verzoek tot haar woning had gere den, omdat het nevelachtig weer was. De ambtenaar merkte op dat vroeger de pa troon van verdachte reeds was veroordeeld en deze het nu blijkbaar zijn chauffeur liet opknappen. Hij vorderde tegen verdachte een geldboete van 10.subs. 10 dg.; ver oordeeling conform. Dronken op een motor. J. B. uit B o d e g r a v e n had in staat van dronkenschap een motorrijwiel bereden en had hiermede zig zag door de Brugge- straat aldaar gereden. Een agent van politie die door 't publiek was gewaarschuwd, had B aangehouden en hem naar huis geleid. Bij zijn aanhouding sprak de verdachte war taal, aldus de mededeeling van den agent ter zitting, en had het teger. hem over wa terbouwkunde gehad. Gelukkig was de agent tijdig gewaarschuwd, zoodat onge lukken waren uitgebleven. Verdachte gaf het feit toe en deelde mede, zich bij het hotel van H. te hebben opge houden. De ambtenaar vond het feit hoogst ernstig en vorderde 1 week hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Veroordeeling: 1 week hechte nis zonder intrekking van het rijbewijs. Te hard gereden. B. uit Rotterdam was met een auto waar in nog 2 personen zaten in de maand Sep- UIT DE OMGEVING NIEUWVEEN. PASTOOR VAN NES AANVAARDT HET EMERITAAT, Een man van gebed, studie en eenvoud. Eind September maakten wij reeds met enkele woorden melding, dat de zeereerw. heer F. J. van Nes tegen 1 December ont slag uit zijn herderlijke bediening had aan gevraagd en nu is 't met de benoeming van den zeereerw. heer C. M. Mol, tot pastoor der St. Nicolaas-parochie een feit gewor den. Pastoor van Nes gaat rusten. Voor een buitenstaander een nuchter bericht, doch voor zijneerw., zijn confrères, uit de om geving vooral, en voor zijn parochianen een treurmare, juist wegens de tragische om standigheden rondom deze pastoorswisse ling. Emeritaat aanvragen om redenen van hoogen ouderdom zal iederen priester zwaar vallen. Maar wie durft en kan de smart peilen van een priester, die tengevolge van een beroerte reeds op 57-jarigen leef tijd zich geheel uit zijn hoogverheven ambt moeten terugtrekken, ondanks het volledige bezit van zoovele rijke gaven aan hoofd en hart? Franciscus Joseph van Nes werd 19 Maart 1879 te Amsterdam geboren en ontving 16 Aug. 1903 de H. Wijding van het Pries terschap. 19-9-'03 werd hij tot kapelaan benoemd te Oude Tonge, gevolgd door zijn aanstelling aan de St. Josephkerk te 's-Ha- ge d.d. 17-3-'04. Vandaar werd hij 3-9-'10 benoemd te Haarlem (O.L. Vrouw Rozen krans) en juist één jaar later in zijn ge boortestad aan de Bonifaciuskerk (Ooster- parkstr.). 6-11-15 werd kapelaan van Nes benoemd te N o o r d w ij k, H. Jeroen, en zijn laatste standplaats vóór ^ieuwveen was H i 11 e g o m, St. Martinus, van 5-1-18 tot 22-9-'23, toen hij pastoor C. J. A. ten Hage opvolgde. Pastoor van Nes won door zijn groote minzaamheid en eenvoud reeds dra veler vriendschap en achting, ook van anders denkenden, waardoor zijn zilveren priester feest in 1928 met bijzondere hartelijkheid gevierd werd. Niet bijster sterk van con- titutie stelde hij zijn volle werkkracht en ijver in dienst der parochie, ja, gaf zich somtijds wellicht te veel. Meermalen tot ver over het middernachtelijk uur vertoef de zijneerw. op zijn werkkamer en reeds zeer vroeg hervatte hij de nieuwe dagtaak. Vooral de Zondagen waren voor den pas toor, met zijn diep besef van de hooge roe ping en zijn schier spreekwoordelijke nauwgezetheid, zware dagen. Hij was een bijzonder fijn voe lend man, vol kleine attenties, boven mate goed voor anderen, vooral voor de kinderen, en streng voor zichzelf. Een trouwe aanwezige op vergaderingen, den besturen hun oordeel en armslag latend, gaf hij ter juister tijd zijn meening, im mer gekenmerkt door bezonkenheid en voorzichtigheid. Onder zijn confraters kende de pastoor slechts vrienden en verschillende van hen hebben wij hooren getuigen van de groo te geestelijke gaven, die door zijn zoo op vallende bescheidenheid den buitenstaan der voorbijgingen. En dan was 't aardig te hooren, dat onze pastoor zoo'n „kei" was in 't Hebreeuwsch, dat hij als student op het Groot Seminarie eens de katheder mocht beklimmen, toen de professor door bijzon dere omstandigheden niet kon doceeren. Aan het phenomenale grenst zijn kennis van de Lager Onderwijswet met haar legio her zieningen. Vele jaren is de pastoor bis schoppelijk inspecteur bij het L. O. in het dekenaat Alphen geweest. Wel zeer zwaar was het offer, dat God in Zyn ondoorgrondelijke Voorzienigheid van Zijn vromen dienaar vroeg op den 17en Mei 1933, ruim drie en half jaar geleden. Zijneerw. had zooals gebruikelijk, aan enkele vroege kerkgangers de H. Commu nie uitgereikt, toen hij terugkeerend op zijn kamer, plots dor een lihhte beroerte ge troffen werd. Een schok voer door de pa rochie. Aanvankelijk koesterden de bidden de parochianen eenige hoop, dat hun her der nog eens volkomen herstellen zou, doch helaas, 16 Juni d.a.v. een tweede beroerte, en uit voorzorg werd de geduldige lijder door den zeereerw. heer Hellegers, Deken van Alphen, van de laatste H.H. Sacramen ten voorzien. De parochianen begonnen een novene tot het H. Hart van Jezus, waar voor de zieke een vurige devotie had. Na vele maanden kon de pastoor het bed ver laten, doch een gedeeltelijke verlamming van de linkerarm en het linkerbeen is tot den dag van heden een beletsel gebleven om het H. Misoffer te kunnen opdragen. Was zijneerw. voordien reeds een voor beeld vpor zijn geestelijke kinderen, tijdens zijn laatste Nieuwveensche jaren was hij het nog méér. Zijn lev ;n predikte het zie- kenapostolaat. Een buitengewoon optimis me is hem steeds bijgebleven, nimmer klaagde hij openlijk zijn groot leed; hij bad en vertrouwde, bidt en vertrouwt nog. God geeft kracht naar kruis, doch wel moet men tot een hooge graad van deugdzaamheid zijn opgeklommen om het troos'ende in deze spreuk immer voor oogen te kunnen hou den. Tot dezulken behoort onze nu schei dende herder, wiens levenswijze nog inten ser dan voorheen, een voortdurend preken is geweest. Wat de zwaar beproefde lijder voor zijn parochie vermocht te doen, deed hij, ook al vergde het van hem veel meer inspan ning. Het biechthooren gaf zijneerw. niet gaarne uit handen; zoolang mogelijk gaf hij 's Zondags katechismus aan de school vrije jeugd, leidde bijwijlen de oefeningen van de Derde Orde, toonde zijn belangstel ling voor het jeugdwerk en ondanks zijn zeer zware gang bezocht hij nog vele ver gaderingen. Zelf verzorgde hij alle admi nistratie betreffende de parochie en veel ook van de school. Bijzondere belangstelling legde de pas toor de laatste jaren aan den dag voor de verfraaiing van het interieur der kerk. Met de bescheiden middelen heeft hij eerst de zij-altaren en wanden laten schilderen en met buitengewone erkentelijkheid rep pen wij namens de parochianen van de al lerjongste beschilderingen aan het hoofd altaar, waardoor ons Godshuis belangrijk aan schoonheid gewonnen heeft. Zelfs wordt er daadwerkelijk geijverd voor kerkverwarming, welke wellicht het vol gend jaar verkregen zal zijn. Pastoor van Nes gaat Nieuwveen verla ten en in Vleuten bij familie geheel rust nemen. Zéér zwaar ligt hem het afscheid van zijn kerk en parochianen. Onzegbaar veel hebben wij aan onzen scheidenden herder te danken. Laat oris dit immer voor oogen staan en daarom, laten wij blijven bidden voor dezen zoo zwaar beproefden priester, opdat God hem moge schenken wat hem zalig is. PASTOOR C. M. MOL. De nieuwe pastoor, de zeereerw. heer C. M. Mol, werd geboren in 1892, priester ge wijd in 1916, en was achtereenvolgens ka pelaan te Bennebroek (2 jaar), Vlaardin- gen (5 jaar), Delfshaven-Rotterdam (7 jaar) en sinds 1931 rector aan de kapel van het Allsrh. Sacrament in de Eendrachtstraat te Rotterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Diefstal. Terwijl de heer N. zich in de Kapsalon „Tom" liet toilletteeren, stelde een nog onbekende zich in het onrechtmatig bezit van J's rijwiel. De politie, die direct met het feit in kennis werd gesteld, is nog aan 't sporen naar den dief. NOORD WIJ KERHOUT. Gouden prof essief eest. „De Voorzienig heid" viert Dinsdag 24 Nov. a.s. in de in timiteit van den kloosterkring feest, en wel het gouden professiefeest van de Eerw. Zuster M. Rosalia (in de wereld Maria Blokhuis) geboren 22 Mei 1862 te Dene kamp. 46 Jaren geleden kwam de jubila- resse naar Noord wijkerhout en gedurende al die jaren heeft ze in verborgenheid ge werkt in den tuin van het klooster. Ieder een in de parochie van St. Victor kent dan ook de tuinzuster die in stilte haar werk nog steeds verricht. Ondanks haar hoogen leeftijd van 74 jaar geniet zij nog een goede gezondheid en volgt met haar medezusters nog den geheelen kloosterlijken regel na. Wat dit zeggen wil blijkt alleen 'al hieruit, dat zij des morgens om 5 uur reeds op staat en gedurende der verderen dag geen bij zonderen rust neemt. Het feest wordt Dinsdag gevierd te be ginnen des morgens met een H. Mis in de kapel vap het gesticht Het zal dien. dag wel niet aan hartelijke belangstelling voor de gouden jubilaresse ontbreken. Wij wen- schen haar ook proficiat met haar feest en hopen dat ze nog veie jaren in goede ge zondheid voor het gesticht mag werkzaam zijn. ROELOFARENDSVEEN. L.T.B. Vrijdagavond hield de afdee- ling Roelcfarendsveen van den L.T.B. een algemeene ledenvergadering in de St. Pan- cratiuszaal. Na een openingswoord van den voorzit ter, den heer Jac. de Jong Gz., worden de Dotulen van de jaarvergadering gelezen en vastgesteld. Naar aanleiding van de notu len komt al weer ter sprake de kwestie van beslaglegging door den fiscus op veiling- gelden. Breedvoerig wordt deze zaak be sproken en wat hiertegen gedaan is. Ook wordt besproken de pogingen van het Cen traal boekhoud-bureau van den L.T.B. om afschrijving van grond- en personeele be lasting; een en andei gesteund door een adres va nhet hoofdoestuur van den L.T.B. aan Z. Exc. den Minister van Finantiën. Van resultaten is echter nog niets bekend. Daarom wordt besloten deze zaak niet te laten rusten, maar bij hef hoofdbestuur nogmaals aan te dringen om toch al het mogelijke te doen om aan dezen wantoe stand een einde te krijgen. Hierna worden eenige mededeelingen ge daan aangaande de werkverschaffing, re traite voor L.T.B.-ers en aangaande een aanstaande groote propaganda-vergadering voor den L.T.B. Bij bespreking van de voorstellen voor GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad kwam Vrijdagavond in open bare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden Na opening der vergadering door den voor zitter met gebed worden de notulen gele zen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat bericht is ingekomen, dat aan de Provinciale Statén zal worden voorgesteld om in 1937 voor de restauratie van den toren een subsidie toe te kennen voor 20 pet. Het Rijk heeft 40 pet. subsidie verleend, zoodat nog 40 pet. voor rekening van de gemeente blijft. Ingekomen is een schrijven van den Min. van Sociale Zaken dat aan deze gemeente een extra bedrag zal worden uitgekeerd over 1936 voor de z.g.n. B.-Steun aan on dersteunde werkloozen berekend naar 1.71 per werklooze, hetwelk neerkomt op 95.75. Dit bedrag zal zooveel mogelijk in natura worden verstrekt (wollen dekens). Goedkeuring is verkregen op de veror dening op het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister. Punt 3. Onderhandsohe verhuur van een stukje tuingrond naast de algemeene be graafplaats aan A. G. Vet te Hazerswoude. De voorzitter zegt, dat een drietal in schrijvingen zijn binnengekomen. De hoog ste inschrijving bedroeg f 73.80 en de daar op volgende 66.B. en W. stellen voor de tuingrond aan de op een na hoogste te verhuren en wel voor den tijd van zes ja- .ren en leest daarbij de voorwaarden voor. De heer Oppelaar vraagt of de hoogste inschrijver niet solvabel was, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. Na eenige bespreking wordt dit punt nog even aangehouden. Na toelichting door den voorzitter wor den opnieuw vastgesteld de verordenin gen op de hefifng en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onder wijs, terwijl voorts vaststelling plaats vindt van de verordeningen op de heffing en in vordering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 1937/1938, waarbij het getal te heffen opcenten is be paald op 75. Eveneens wordt vastgesteld een besluit tot heffing van 150 opcenten op de hoofd som der personeele belasting voor 1937. In verband met de verlaging van de wedden van den Burgemeester, secretaris en ont vanger worden vervolgens de pensioens grondslagen van genoemde functionarissen ingaande 1 October 1936 dienovereenkom stig gewijzigd. De voorzitter zegt thans dat van Ged. Staten is terugontvangen de gemeente-re kening dienst 1934, waarin een wijziging moet worden aangebracht, waardoor het batig saldo met ƒ687.moet worden ver laagd en alzoo gesteld moet worden op 15.689.14. Aldus wordt z. h. s. besloten. Na toelichting door den voorzitter wordt hierna vastgesteld een besluit model D tot wijziging van de begrooting dienst 1936. De brandweer. Aan de orde is thans een voorstel van de leden Lieverse en Oppelaar inzake aankoop van een autospuit en reorganisatie van de brandweer. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak ernstig onder de oogen hebben ge zien en zich gewend hebben tot verschil lende gemeentebesturen om inlichtingen, waaruit bleek, dat de kosten voor een klei ne gemeente als de onze de draagkracht verre te boven zouden gaan. De kosten voor een autospuit worden geraamd op 6000.zoodat bij een afschrijving in 1Ü jaren alleen al 600.per jaar moet wor den afgelost, daarbij komen dan nog de kosten van rente, bediening, onderhoud enz. Waar deze kosten alleen door belas- tingverhooging zouden kunnen worden ge dekt, achten B. en W. zich niet verantwoord om gunstig op het voorstel te adviseeren, temeer daar de hulp van naburige gemeen ten kan worden ingeroepen. De heer Lieverse zegt, dat hij de motie ven van B. en W. wel kan billijken, doch i» van meening, dat wel met een aflossing vaé 20 jaren kan worden volstaan. De voorzit ter is het hiermede niet eens en vindt 10 jaren reeds lang genoeg. Dan vraagt de heer Lieverse of niet met een tweewielige motorspuit kan worden volstaan, waarop de voorzitter zegt, zulks absoluut te moeten ontraden, gezien de er varingen, welke andere gemeenten daar mede hebben opgedaan. Bovendien is altijd hulp noodig van een auto of paard. De heer, van der Sterre is het met den voorzitter eens, dat de kosten voor onze gemeente veel te hoog zijn, terwijl de heer de Jong informeert of het noodzakelijk is. dat de tegenwoordige handspuit vervangen wordt. De voorzitter antwoordt, dat deze natuurlijk niet afdoende is, doch nog wel geschikt voor kleinere branden, terwijl ook nog van de brandkranen gebruik kan wor den gemaakt. De heer Oppelaar voelende, dat voor het voorstel geen meerderheid te vinden zou zijn, vroeg den voorzitter dan in ieder geval te willen bevorderen, dat de hulpverlee ning van naburige meenten afdoende wo 't geregeld. Lw voorzitter zegt gaarne zijn medewer king daartoe te willen verleenen en zal zich zoo spoedig mogelijk in verbinding stellen met den Z.-H. Prov. Brandweer- bond, waar een regeling te dezer zake in voorbereiding is. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. z. h. st. aangenomen. Op een adres van G. Verheul te Hazers woude om subsidie voor beschikbaarstel ling van een ziekenauto voor vervoer van zieken naar het Ziekenhuis wordt afwij zend beschikt, daar deze aangelegenheid hier voldoende is geregeld. Na toelichting van den voorziter wordt voorts z. h. st. vastgesteld een voorstel tot wijziging van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de veldwachters, waarbij o.m. wordt bepaald, dat bij benoeming van capi- tulanten deze op de aanvangswedde moe ten worden aangesteld. Besloten wordt om ontheffing te vragen van de verplichting tot vaststelling eener z.g. Capitulantenverordening. Terugkomende op het aangehouden punt, zegt de voorzitter, dat blijkens nader inge wonnen informaties het in de bedoeling ligt van den heer Vet om den grond onder te verhuren taan een tweetal ingezetenen van Koudekerk. De heer Lieverse acht onder verhuring niet wenschelijk en vindt ook een overeenkomst van zes jaren te lang. Wethouder van Egmond merkt hierbij op, dat men ook rekening moet houden, dat de huurder ook kosten moet maken voor een schuurtje en toegang tot het terrein. De voorzitter brengt thans in stemming of de grond voor zes dan wel voor vier ja ren zal worden verhuurd. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten den tijd van zes jaren te handhaven. Tegen stemden de heeren van Vegten, Lieverse en Oppelaar. Dan wordt z. h. st. besloten een bepaling op te nemen, in de overeenkomst, zulks on der goedkeuring van B. en W. Hierna wordt het voorstel van B. en W. om den tuingrond aan A. G. Vet te verhu ren z. h. st. aangenomen. Na rondvraag slui ting. tember op den Goudschen straatweg tegen een brug gereden vlak voor den aldaar staande tol en vervolgens te water gere den. Bestuurder en inzittenden waren ge lukkig gered. Als getuige werd gehoord de tolbaas. Verd. beriep er zich op, dat zijn stuurinrichting plots weigerde, doch de ambtenaar meende dat verdachte te hard gereden had Eisch 30.subs. 20 dg., ver oordeeling 20.— subs. 10 dagen. de Tuinders-vakbond-vergadering op 28 November a.s., wordt vooral aangedrongen om bij die gelegenheid nog eens extra aan te kloppen om ook onze glasproducten meer gesteund te krijgen niet name de aardbeien die nog maar altijd worden uitgeschakeld en de kassnijboonen, die zeer onvoldoende gesteund worden. Hierna komt in bespreking: aansluiting met een groep bij de proeftuin „Zuid-Hol lands Giasdistrict" te Naaldwyk. Staande de vergadering gaven zich 20 leden op, ter wijl nog 14 dagen gelegenheid tot opgave zal worden gegeven, waarna het bestuur zich met het bestuui van den proeftuin in verbinding zal stellen. Van de rondvraag wordt nog door enkele leden gebruik gemaaki en worden nog ver schillende onderwerpen aangesneden, o.a. wordt geklaagd dat enkele leden, die zich voor de werkverschaffing hebben opge geven, hiervan zijn verstoken gebleven zonder gehoord te worden. De voorzitter zegt, dat het gemeente bestuur, gezien het groote aantal gegadig den, voor een moeilijke taak staat. Niette min zal het bestuur trachten om nog eenige verbetering aangebracht te krijgen. Hierna dankt de voorzitter voor den aan- genamen toon waarin de besprekingen ge voerd zijn geworden en hoopt dat ze ook eenig nut zullen afwerpen en sluit dan de vergadering met den Chr. groet. ORANJE BOVEN PROFESSOR SLIM EN ZOON. 35. Vader Slim ging eerst alleen bij den hoofdonderwijzer binnen. „Mag mijn zoontje Piot bij U op school komen" vroeg hij aan hem. „Natuurlijk professor", antwoordde de hoofd onderwijzer, die erg gevleid was. 36. Pietje was intusschen de klas binnengegaan waar hij zou komen te zitten. De meester wilde zijn naam inschrijven en keek hem eens goed aan. „Neen maai." riep hij toen uit. „Dat is verschrikkelijk, zoo'n jongen wil ik niet in mijn klas hebben, het lykt wel een huzaar.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11