DONDERDAG 19 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 JAARFEEST „ST. RAPHAEL". Een goed geslaagde avond. In café-restaurant „Zomerlust" hield de afdeeling. Leiden van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra phael" haar jaarlij kschen feestavond. Voor een geheel gevulde zaal riep de voorzitter, de heer J. Naber, allen een welkomstwoord toe. In het by zonder aan dn geestelijk ad viseur, den weleerw. pater W. ten Brink O.F.M., aan de directit der N.Z H.T.M., het Hoofdbestuurslid, den heer P. Prust en aan verdere genoodigden. Verder bracht spr. in herinnering, dat de bode der afdeeling, de heer Warmerdam, ongeveer 12 1, 2 jaar deze functie vervuld heeft. Het bestuur vond hierin aanleiding dezen trouwen werker een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden, hetgeen onder een algemeen ap plaus geschiedde. Nadat spr. vervolgens'allen een genoeg lijken avond had toegewenscht, kresg het hoofdbestuurslid, de heer P. Prust, het woord tot het houden van een propagan distische rede. Spr. wilde gebruik maken van deze guns tige gelegenheid, dat velen aanwezig zijn om feest te vieren. Vooral tot hen, die al leen maar een feestavond bezoeken, maar op vergaderingen altijd ontbreken en tot de vrouwen van de leden. Zooals deze feestavond, moeten ook de werkvergaderingen bezocht worden. Alleen met pretjes en feestavonden komt men er niet, daar is meer voor noodig. Spec.aal tot de vrouwen richt spr. het woord, om toch haar mannen steeds aan te sporen naar de vergadering te gaan. Er hangt zoo ontzet tend veel van af. Eemoeilijkt Uw mannen, aldus spr., het organisatiewerk niet, de toekomst van U en de Uwen hangt er van af. Verder, gaat spr. voort, is al dit werk in het belang van de geheele spoor-, tram- en A.T.O.-beweging. Eén gedachte moet men zich goed inprenten en wel deze, dat er een ernstige crisistijd is doorworsteld, maar dat men nu niet stil moet staan, doch door moet gaan naar den opgang. Dit kan men bereiken, niet door van vergaderingen weg te blijven, ook niet als men alleen zijn contributie betaald. Neen, dat kan men al leen bereiken door' meeleven met de orga nisatie. Daarom, houdt vast aan uw mooie organisat.e. Houdt vast, omdat er zooveel op het spel staat. Wil een organisat.e haar invloed behouden, dan moet zij met haar tijd meegaan, op de hoogte blijven, ook met wat er in de maatschappij gebeurt. Ai- les moét men bekijken in het licht van den tegenwoordigen tijd. Wij moeten aanvaar den medeverantwoordelijkheid in de zaken van het bedrijf. Het prachtig voorbeeld van /samenwerking tusschen directie en per soneel van de N.Z.H.l.M. werd hier voor gehouden. Wij als Katholiek georganiseerden, aldus spr., hebben een heel groote verantwoor delijkheid. Als eenling kan men nieLs doen, maar een gezonde organisatie kan heilzaam inwerken op onze hedendaagsche maat schappij. Daartoe heeft een ieder zijn steen- tje bij te dragen. Als ieder staat op de plaats waar hij geplaatst is, dan zal d.t niet nalaten een weldadiger, invloed uit te oefe nen op de toekomst. Als wij allen in die richting werken en blijven werken, dan winnen wij aan innerlijke kracht en zal die kracht niet nalaten haar invloed te doen gelden op alles wat nu nog los van de R. K. organisatie staat. Laat dit dan ons devies zijn, zoo besloot spr. zijn rede, dat wij niet werken voor het oogenblik alleen, maar voor een goede en sterke maatschappij in de toekomst. (Applaus). Na dit officeele gedeelte kwam het vroo- lijke aan de beurt. Dit was in handen ge steld van het Leidsche Cabaretgezelschap „Oké". En in goede handen, dat bewees wel hét steeds weer opklaterend applaus van de (toeschouwers. Allereerst trad op ..Geldersche Jan" die er weldra de juiste stemming in wist te brengen. Het optreden van het muzikale „Oké"-trio, xylophoon en harmonica of be schaafder uitgedrukt accordeon, had zulk een succes, dat er zonder een toegift geen denken aan was, dat dit trio weg kon gaan. Na een schets van Mevr. Plezier Porey „Zoo zijl., de mannen" kwamen de zeven vroolijke Volendammers ten tooneele, die met een drietal liedjes ook hun deel van het applaus kregen." Na een korte pauze kwamen een twee tal harmonica-virtuozen van hun vaardig heid blijk geven. Het heele verdere programma opnoemen zou ondoenlijk zijn. De voorzitter deed ech ter in zijn sluitingswoord op goede wijze uitkomen de verscheidenheid van het ge zelschap, dat dezen avond heeft medege werkt om dezen feestavond te doen slagen, hetgeen wij gaarne onderschrijven. Het was een prachtig geslaagde avond, die besloten werd met een gezellig samenzijn. Hedenmorgen te 8.15 uur is de 52-jarige timmerman J. V., wonend in de Genestet- straat, bij het bouwwerk van het Stadhuis van 1 1/2 M. hoogte in een sleuf gevallen. Hij kwam met den linkeronderarm op een punt van een houten balk terecht De dok ter van den E. H. D. meende, dat de arm uit de kom was geschoten en nam den pa- tint voor verder onderzoek mee naar het Acad. Ziekenhuis. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: cand.-examen rechtsgeleerdheid de hee- rèn A. J. F. Finze, 's-Graveland; C. A. Ben- tinck, Den Haag en J. E. v. d. Starp, Rot terdam candidaats-examen rechten, de heer P. H. J. Wichers, Den Haag; doctoraal-examen Indonesische letteren, de heer O. K. L. Peiger, Oegstgeest; éandidaats-examen Arische taal- én let terkunde de heer Paranavitana, Leidert. voor het doctoraal-exan.en Indisch recht de heer dr. H. de Bóer, Voorschoten; Woensdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente. Aan de orde was allereerst de concessie aan de Waterleiding. Voor 31 December moet de Raad beslissen of de concessie zal worden voortgezet voor 20 jaar of dat het bedriji zal worden overge nomen tegen 20 maal de netto winst der laatste 4 jaar, waarvan de kosten begroot worden op een half millioen. In een der ge heime zittingen is daarop een commi-sie ingesteld, bestaande uit 5 leden, van elke fractie één Deze bestaan uit de heeren Mars, v. d. Heijden, Noordhoe,k, Jongeneel en Lugtenburg. Deze commissie had met behulp van 4 deskundigen, ir. Droogendijk voor technische aangelegenheden en dr. mr. Spreij te Leiden, Fruin te Rotterdam en ten Cate Blauwpot te Kootwijk de situatie onderzocht. Daarbij was de commissie tot de verrassende ontdekking gekomen, dat er een mogelijkheid bestond om aan de dwingende bepalingen tot overname van de concessie te ontkomen. Art. 22 bepaalde n.l. dat de concessie kon worden overgedragen aan anderen, op vooi waarde dat de toe stemming van den Raad werd verzocht. 29 jaar geleden echttr werd de concessie door de oorspronkelijke concessionarissen, de heeren Visser en Smit, overgedragen aan de N.V. Bodegraafsche Waterleiding.... waarbij werd verzuimd die toestemming te vragen. Niemand heeft daar toen opmer kingen over gemaakt en B. en W. hebben gewoon met de N.V. onderhandeld en ge correspondeerd, maar de fout was gemaakt en volgens art. 33 meende de commissie nu gerechtigd te zijn voor te stellen de concessie in te trekken. De beide eerste Juristen deelden dat standpunt niet.- Wel mr, Blaupot ten Cate en ir. Droogendijk en na rijp beraad besloot de commissie op deze gronden voor te stellen de concessie in te trekken, na goedkeuring der daarvoor noodige begrootingspcst de materialen der N.V. in voorloopig bezit te nemen, ter voor- lcopige water voorziening en zich n.et be reid te verklaren tot naasten, doch wel tot minnelijke schikking van de overname der eigendommen. De voorzitter bestreed dit advies uitvoe rig. Hij zette uiteen dat de concessionaris sen goed en niet duur water hadden gele verd en dat er dus geen aanleiding bestond op grond van art. 33 d^ concessie in te trek ken. De fout van 29 jaar geleden kan nu niet in rekening worden gebracht en spr. acht het immoreel thans op grond van art. 22, waartegen overtreden is, de concessie in te trekken. Wel echter achtte hij dat ver zuim belangrijk, omdat anders de Raad de bepaling had kunnen maken, dat die over dracht niet ongunstig mocht zijn voor de financieele verhouding tot de gemeente. Die toch wordt zeer sterk beïnvloed door het feit dat daardoor het directeurssalaris gedeeltelijk bestaat uit dividend en tan tième, terwijl geen ecnt rente wordt ge rekend. Hij zet een becijfering op, waar uit blijkt dat in een bepaald geval de over namesom, die dan volgsns de uitkomsten der N.V. 4G0.000 zou bedragen, niet hoo- ger zou komen volgens de oorspronkelijke opzet der fa. Visser en Smit dan 200.000. Wel zou hij daarmee willen rekenen, maar niet nu het voorstel der commissie aan vaarden. Er resten nog 6 weken en die wil spr. gebruiken voor onderhandeling met de N.V., waarna dan nog 3 mogelijkheden over blijven, als die onderhandelingen misluk ken, n.l. voortzetting, overname tegen con cessievoorwaarden en het voorstel der com missie. De stok blijft dus achter de deur. Wel verklaart weth. v. d. Poll dat deze cijfers een te gunstig leeld geven en dat in werkelijkheid het verschil niet zoo groot zal zijn, maar niettemin aanvaardt de Raad de berekening als zoodanig. Groote sympathie verwierf echter het voorstel der commissie, dat door den heer de Mars werd verdedigd. Deze achtte het voorstel in geen gevai immoreel, omdat de concessie de volle 30 jaar had geloopen en daarop toch berekena was. Overname di rect na de overtreding was vernietiging van het aandeelenkapitaal geweest en onrede lijk, toen pas de wintens begonnen te vloei baar dat zou een gemeenteraad onwaardig en, was het zakelijk de beste tijd geweest, zijn, terwijl het nu de eenige oplossing is. De heer v d. Heijden verdedigt de stel ling van mr. Blaupoi ten Cate, die door den voorzitter niet is weerlegd. Deze zegt er vierkant tegenover te staan, waarop wgth. v. d. PoIj er op wijst, dat de voorzitter er moreel tegenover staat, maar zakelijk het recht erkent. De heer Jongeneel merkt ook op dat de voorzitter in zijn berekening wel degelijk de fout tegen art. 22 aanslaat. De voorzitter bestrijdt echter dat op grond van de over treding tegen art.a 22 art. 33 in werking mag worden gesteld. De heer Lugtenburg bestrijdt de oor spronkelijke concessie, die alle rechten gaf aan den particulier en de gemeente zwak stelde. Nu er een kans is om daaraan te ontkomen, mag dat niet verzuimd worden. De heer de Mars acht de concessie, zoo niet immoreel, dan toch veel te sterk, om dat die de gemeente ten eeuwigendage bindt aan de hooge winsten der N.V. Zelfs kan de N.V. door vrijwillige ontbinding de ge meente op hooge kosten jaren. Alleen de heer Noordhoek, als minder heid in de commissie acht de fout van 1907 ongedaan gemaakt door de practische er kenning der Mij. en wil onderhandelen over billijke vourwaarden tot voorzetting der concessie. Verschillende leden vragen een geheime zitting, die tenslotte wordt gegeven, nadat de voorzitter verklaard had de algemeene lijnen in het publiek ie willen behandelen, om de ingezetenen te laten zien wat er aan de hand was. De geheime zitting duuide ongeveer 2 uur. Na de heropening stelde weth. v. d. Poll een verdagingsmotie voor. De raads leden hadden de rapporten niet grondig kunnen bestudeeren, omdat dat van de Com missie eerst Dinsdag en dat van den voor zitter eerst staande de vergadering was binnengekomen. Niet het voorstel van den voorzitter, die verdaging vroeg, om te kunnen onderhan delen, maar dat van den wethouder, die verdaging vroeg om nader te kunnen be studeeren, werd daarop met algemeene stemmen aangenomen. Op 7 Dec. wordt een nieuwe zitting gehouden ter beslissing. De gemeentebegrooting. Daarna wordt overgegaan tot de alge meene beschouwingen van de gemeente begrooting in eerste ronde. De heer Beijen uitte groote waardeering voor het werk van B. en W, en de ambte naren aan de begrooting, welk voorbeeld door alle volgende sprekers werd gevolgd. Spr. klaagüe voorts over de aantasting van de gemeentelijke autonomie, achtte zuinig heid zeer gewenscht, hoewel de positie der gemeente gunstig is, maar achtte eenige salarisverhooging voor ambtenaren, die zulks zeker verdienen wel gewenscht. De laudbouw werd besproken, terwijl geklaagd werd over het ontbreken van gemeente controle op de Nijverheidsschool. De heer v. d. Marei besprak ook de peni- ble toestand van den landbouw, die kind van de rekening dreigt te worden van de nationale eensgezindheid, waardoor de prij zen der producten niet omhoog mogen en de grondstoffen wel stijgen. Hij betreurt de salarisverhoogingen en wil de Zuidzijde in werkverschaffing verbeteren. De heer Noordhoek betreurt ook de sala- risvoorstellen en had liever eenige verla ging van belastingen gezien. De post werk- loozensteun van 260.00.is te hoog, nu er maar 19.000.— is uitgegeven en groote verlichting te wachten staat door de te werkstelling aan den nieuwen weg. De heer Lugtenburg pleit voor verdere huurverlaging en bespreekt uitvoerig een conflict tusschen B. en W. en-de oudercom- missie dei O. L, Schooi. Die bestelde vroe ger voor de vergadering zelf Stoelen en zond de rekening aan de gemeente. Ook koffie werd er geschonken, wat echter niet in de wet staat. B. er. W. schreven toen dat dergelijke uitgaven, die 15 jaar lang zoo behandeld waren, niet meer betaald zouden worden, terwijl de verstrekking van stoelen een recht was. De heele commissie is daarop afgetreden. De heer v. d. Heijden prijst de goede har monie, bespreekt de wenschelijkheid van doorverbinding van de telefoon, waarvoor een memoriepost is uitgetrokken, de ver betering van den Meijeweg en hoopt dat B. en W. en Raad onder Gods zegen tot heil der gemeente mogen blijven werken. De voorzitter beantwoordt in eerste in stantie de opmerkingen. De gemeente is voor den werkloozensteun vrij van het Rijk, krijgt geen cent subsioie. Dat acht spr. een eerepositie, die het voordeel medebrengt, dat iedere cent bespaiing door de tewerk stelling aan den nieuwen wog, voor reke ning der gemeente komt. Daardoor zal wel eenige verlaging van lasten in de toekomst mogelijk zijn, al is nu voorzichtigheid nog geboden. De Zuidzijde is alleen tegen hooge kosten te verbeteren." Eenige salar.sver- meerdering voor bepaalde groepen ambte naren is zeer redelijk. Ze staan ver achter bij andere gelijksoortige gemeenten. De zaak met de oudercommissie is heel nor maal. Stoelen worden wel beschikbaar ge- stled, dóch op aanvrcag. Niet zoo dat de commissie zelf bestelc Echter geen koffie. Aan doorverbinding <..er telefoon wordt in samenwerking met enkele belanghebbende particulieren gewerkt. De vergadering wordt hierop geschorst. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. ROOFMOORD OF FANTASIE? De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam heeft dezer dagen een met potlood geschreven anoniem briefje ont vangen, waarin een onbekende in onsamen hangende bewoordingen melding maakt van een roofmoord, die, naar de schrijver (of schrijfster) heeft hooren zeggen, gepleegd zou zyn. De dader zou de vader moeten zyn van een, alweer niet genoemden, jon gen, die onlangs met een motor is veronge lukt. Het verband tusschen roofmoord en motorongeluk is niet duidelijk. De politie kent geen enkel geval, waarop de anonie me mededeeling betrekking kan hebben en acht het niet onmogelijk, dat hier over spannen fantasie een rol speelt. Voor alle zekerheid heeft de politie den schrijver (of de 'schrijfster) verzocht zich met het bu reau Marnixstraat in verbinding te stellen. BUITENLAND. DE BISSCHOP VAN CIUDAD REAL GEFUSILLEERD. AVILA, 18 Nov. (A. N. P.). Een aanhan ger der opstandelingen, welke uit Ciudad Real, dat in handen der regeeringstrospen is, wist te ontvluchten, deelde mede, dat verscheidene rechtsche personen door de regeeringsgetrouwen waren gefusilleerd, o. a. ook de bisschop van Ciudad Real, Mgr. Narcison de Estegana y Echevarria. Deze genoot een groot aanzien in het Spaansche episcopaat. HET OVERLIJDEN VAN SALENGRO. RIJSSEL, 18 Nov. (A. N. P.). De huis houdster van minister Salengro deelde me de, dat, toen zij hedenochtend te acht uur op haar wérk kwam, zij een sterke gas- lucht rook. Toen zij de kamer van den minister binnentrad, lag deze dood te bed. Alvorens naar bed te gaan, had hy alle ramen en deuren gesloten en het gas- kraantje open gezet. PARIJS, 18 Nov. (A. N. P.). Wtflên mi nister Salengro werd in 1890 tê Rijssel ge boren. Hij was lid van de socialistische partij, afdeeling Rijssel. In den oorlog werd hij ingedeeld bij de infanterie. Hij werd krijgsgevangen genomen en door den Duit- schen krijgsraad veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens weigering in een metaalfabriek te werken. Na den oorlog werd hij secretaris van de socialistische party in het departement du Nord. Vervolgens werd hij gemeente raadslid van Rijssel en in 1925 burgemees ter van deze stad. In 1928 werd hij tot Ka merlid gekozen en werd hij lid van het bestuur van de socialistische party. Als lid van den huidigen ministerraad was hij belast met het handhaven van de orde onder de moeilijke omstandigheden van de afgeloopen maanden. Vrijdag jl. trad hij voor het laatst op in de Kamer tijdens de behandeling van de interpellatie over zijn „militair geval". RIJSSEL, 18 Nov. (A. N. P.). Zaterdag middag twee uur as. zal het stoffelijk overschot van wijlen minister Salengro ter aarde besteld worden. LAATSTE BERICHTEN TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale, 22 t.m. 28 November 1936 consumptiemslk regee- ringscontract, taxe-gedeelte 6.25 cent, even tueel verhoogd premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk regeeringsminlmumprijs 5.20 cent. Af dracht bij levering in consumptie van an dere dan taxemelk 2.50 cent. BOTERNOTEERING. ,De commissie-noteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op 0.71 per K.G. BIOSCOPEN. Casino; Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. FRANCO KONDIGT DE BLOKKADE VAN BARCELONA AF. LONDEN, 19 Nw. (A. N. P.). In of- ficieele Britsche kringen heeft men van generaal Franco bericht ontvangen, dat hij voornemens is Barcelona te blokkeeren. HET ANTI-COMMUNISTISCH FRONT. Geen DuitschJapansch bond genootschap? TOKIO, 19 Nov. (A. N. P.). In diploma tieke kringen meent men op grond van berichten uit bevoegde bron te weten, dat de berichten inzake een bondgenootschap tusschen Duitschland en Japan van allen grond ontbloot zijn. Waarnemers wijzen er op, dat Japan niet voornemens is, zich in de Europeesche politiek vast te leggen, noch een politiek volgt, welke ten doel heeft een overeenkomst te sluiten, welke tegen een bepaalde mogendheid is gericht, Men verklaart, dat het de traditioneele politie van Japan is, de activiteit van de Komintern, die den vrede bedreigt, te on derdrukken. Daar de Komintern streeft naar de we reldrevolutie door internationale organi- sate, streeft Japan naar vorming van een gemeenschappelijk front met andere mo gendheden, die zich eveneens door de Ko mintern bedreigd voelen. Met dit doel tracht Japan ook met China een anti-com munistische overeenkomst tot stand te brengen. Japan is echter niet voornemens, zich bij het fascistische kamp te voegen, en nog minder om iets te doen, dat van invloed zou kunnen zijn op zijn traditio neele vriendschappelijke betrekkingen met de EngelscheAmerikaansche en andere landen. BEROOVING VAN 458. Een bewoner van de Rustenbuigerstraat te Amsterdam, deed bij de poli4ie aangifte van ontvreemding van zijn portefuiiie, in houdende 480.vermoedelijk ;s het feit gepleegd door twee personen, die hem ter wijl hij dro* Ken was, naar zijn won.ng haaoen gebiacht. VOORGEWENDE DAKHER STELLINGEN Aan een perceel in de Apollo-laan te Am sterdam vervoegde zich gisteren een man, die voorgaf reparaties aan het dak te moe ten verrichten. Na zyn vertrek bleek, dat hij zich meer had beziggehouden met het openen van kasten dan met dakherstellingen. De be woner kwam tot de ontdekking, dat voor een waarde van f 1200.aan kostbaarhe den was ontvreemd. ITALIAANSCHE OPLICHTER GEARRESTEERD. Deze dagen werd bij een agent van een Noorsche Scheepvaart Maatschappij te Amsterdam, een rekening ingediend voor reparatie aan een schip dezer Maatschap pij. De rekening was afgeteekend door den gezagvoerder van het schip. De rekening werd voldaan, maar al spoedig bleek van deze herstellingen aan het vaartuig niets waar te zijn. Een onderzoek van politie voerde naar het adres van een Italiaan, die bekend staat als een internationale oplich ter. De man is thans in arrest aan het bu reau op Kattenburg. DE STRIJD IK SOEI JOEAN. PEIPING, 19 Nov. (A. N. P.). Na een veldslag, welke drie uur duurde, bij Hoeng Keh Ertoe in Oost Soei Joean, dreven de Chineesche troepen de Mandsjoekwo-Mon- goolsche aanvallers op de vlucht. De Chi- neezen beschikten over een sterke artil lerie. Zij verklaarden dat 300 aanvallers sneuvelden en dat zij een groote hoeveel heid oorlogsmaterieel buitmaakten. KAPPERSZAAK UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht heeft een felle brand de kapperszaak van de heer J. Go- rissen en de daarboven gelegen woning van den heer A. Verhagen Neervens, ge legen aan de Veestraat te Helmond, ge heel vernield. Het was ongeveer half een, toen de brand werd ontdekt door den hear Gorissen, die visite uitliet. In korten tijd was de ge- heele kapperszaak, annex sigarenwinkel een vuurzee, Geweldige vlammen sloegen j naar buiten en maakten het passeeren van j de Veestraat onmogelijk. Met twee motor- j spuiten werd het vuur bestreden. Er steeg een geweldige rookmassa uit het pand op, die de geheele straat in een verstikkende walm zette. Slechts de schijnwerpers der brandweerwagens waren zichtbaar. Na enkele uren harden arbeid was de brandweer het vuur meester, het geheele pand is in de asch gelegd en ook van den inboedel is vrijwel niets gered. Verzkering dekt de schade, welke onge veer vijftienduizend gulden bedraagt. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Gistermiddag is bij de Firma Groene- veld van de Poll aan den overkant van het Y te Amsterdam, een 16-jarige jongen spelende in een ijzeren pen gevallen. Hij werd daarbij ernstig gewond aan het hoofd j gewond en is tengevolge van die verwon ding overleden. TELEGRAMMEN GEVECHT VOOR DE SPAANSCHE KUST. BAYONNE, 19 Nov. (A N. P.). Uit Hen- daye wordt vernomen, Jat twee tiawlcrs Van de regeering averij hebben opgei oo- pen in een gevecht mee vaartuigen van de Brussel opstandelingen De schépen konden even- j Zwitserland BECQUART VERLAAT RIJSSEL. PARIJS, 19 Nov. (A. N. P.). De „Ma- tin" bericht, dat h t Kamerlid Becquart. afgevaardigde voor Rijssel, die de inter pellatie inza.ke minister Salengro indien de, gistermiddag met zijn familie uit Rijs sel is vertrokken. MARKTBERICHTEN TER AAR, 18 Nov. Groentenveiling. Spinazie 19 cent, andijvie 814 cent, sla- vellen 915 cent, boerenkool 715 cent per kist, kassnijboonen 2.10, witte pron kers 60 cent, uien 90 cent, spruiten f 5.10 5.70, roodekool 1.702.00, savoyekool 1.302.90, Chineesche kool 50 cent, wit lof 3.008.40 per 100 kg., kroten 1.70. peen 4.00—5.00, selderie 30 cent per 100 bos, sla 0.50—2.50 per 100 stuks, Bloem kool 1.55 cent per stuk, tomaten A 1.50 5.10, tomaten B 1.505.09, tomaten C 1.502.70, tomaten CC f 1.00 per 100 pond, druiven 15 cent per pend. BOSKOOP, 18 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1218 cent, Hadley 18—28 cent, Clau dius Pernet 1218 cent, Columbia 1220 cent. Butterfly 2034 cent, Wilh. Kordes 1727 cent. Mm. Jules Bouché 12 cent, Rosalandia 2240 cent, Florex 3059 cent Phoebe -4063 cent, Wendland 4056 cent Edith Helen 60—85 cent, Aug. Noack 15— 25 cent, Else Poulsen 3055 cent, Gloria Mundi 1428 cent. Hill 52 cent, Pechtold 3047 cent, Hoover 1328 cent, Ingar Ohlson 35—60 cent, Briarcliff 1228 cent, Steward 2840 cent, Chrysanten, groot- bloemig 70150 cent, idem tros 818 cent, Clematis Prins Hendrik 1.301.70, Mahonia 9 cent, Pernettia per stuk 10—17 cent. KATWIJK a. d. RIJN. 18 Nov. Groenten- veiling. Bloemkool 3.405.80, idem n 1.50—2 20. groenekool 1.10—1.70, knol- selderie f 2.00—3.30 per 100 stuks; peen 5.10—7.40, en prei 1.30—1.50 per 100 bos; uien 1.501.80, gelekool 1.001.10 en roodekool 1.201.50 per 100 kg.; was- pen 4055 cent en kroten 3540 cent per kist van 20 kg. ROELOFARENDSVFEN, 18 Nov. Groen tenveiling. Tomaten A 1.352.95, idem B 2.40—3.25, idem C 0.60—1.95, idem CC 0.351.00 per bak van 25 pond, an dijvie 5060 cent sla f 0.504.50 per 100 krcD. slavellen 1040 cent per kist. LOOSDUINEN. 16 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 126 aanvoerders verkocht, om in de week van 2330 November dagelijks te leveren 18.000 liter-melk. Prijs af boerderij 6.50 en melk voor industrie f 5.906.10 per 100 liter. vel Bilbao nog bereiken. Verder wordt rem omen, dat pogingen in be t werk Worden gesteld, om de troepen i'i.n de rêgeêrinr te Santander e.i Bilbao te vereenigen óm een aanval te doen op Vittoria. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.04 l/g Berlijn 74.50 Parijs S. 601/4 31 28 42.56 Kopenhagen 40.40 Stockholm 46.66 Oslo 46.47*/., New York l.96'»|e Praag 6.64

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3