G. H. KLEINHANS WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 TWEEDE KAMER De Algemeene Beschouwingen geëindigd. Binnenlandsche Zaken aan de orde. Gisterenmiddag namens de replieken in de Tweede Kamer een aanvang, waaraan o.a. de volgende leden deelnamen. De heer GOSELING (R.K.) is ten deele tevreden gesteld door wat de heer Colijn zeide t.a.v. de defensie. De kiezers echler kunnen over het personeelsvraagstuk niet heslissen. Spr. acht het vraagstuk zeer ur gent, doch als er van Anti-rev. zijde is ge zegd, dat de beteekenis van het Plan van den Arbeid te ingewikkeld is voor de kie zers, dan geldt dat ook voor allerlei andere onderwerpen. De Regeering overwege de defensie-quaestie met spoed. Bij de behandeling der grondwetsherzie ning kan worden doorgedrongen in het pro bleem der geestelijke vrijheid. Spr. handhaaft zijn standpunt dat de quaestie van het gezantschap bij den Paus een Nederlandsch en geen specifiek Katho liek belang is. Evenzoo zijn oordeel, dat de balans over de gevolgen der monetaire maatregelen pas over eenige maanden zal zijn te trekken. Ofschoon er niets van tevoren valt uit te rekenen, er moet vooruit worden gezien zooveel mogelijk met name wat betreft onze handelspolitiek. Evenzoo wat betreft de werkloosheid, het kernprobleem; ook dat moet men in perspectief zien. Het gezantschap van den Paus. De heer BIEREMA (Lib.) ziet ook in de quaestie van het gezantschap bij den Paus een nationaal belang, doch het heeft een Katholieken inslag. De heer Schouten heeft zijn voorkeur te kennen gegeven voor een meerderheid met een positief-christelijke levensovertuiging; of de door hem begeer de eenheid echter mogelijk is, betwijfelt spr. Het streven naar een coalitie-regeering moet spr. bestrijden. Het pleidooi van den heer Schouten acht spr. niet in 's lands belang. Spr. heeft de redevoeringen der ministers met instemming gehooid. Speciaal geldt dit de voornemers t.a.v. de Noordoostelijke in poldering en de tertiaire wegen. De Regeering moet zich niet laten leiden door de publieke opinie, ze moet haar lei ding geven. Dit geldt t.a.v. de defensie ook. Spr. dient een motie in van den volgen den inhout: „De Kamer, van oordeel dat*in de tegen woordige omstandigheden versterking on zer weermacht op korten termijn dringend noodzakelijk is, noodigt de Regeering uit, de daartoe noodige voorstellen onverwijld te bevorderen; en gaat over tot de orde van den dag". De heer JOEKES (Vrijz. Dem.) zegt dat, buiten de crisis om, ook tot de taak der Regeering behoort het scheppen van een toestand van rechtvaardigheid mede jegens de ambtenaren voor zooveel die geen lid mogen zijn van S.D.AP. en N.V.V. Spr. hoopt op een spoedige bevredigende op lossing van dit vraagstuk. Spr. dringt we derom aan op het uitvoeren van openbare werken op ruimere schaal. De heer TEULINGS (R.K.) zegt dat de Minister in dezen onzekeren tijd bezwaar lijk een raming kan maken in zake de di vidend- en tantièmebelasting als er nog pas een deel van het jaar verstreken is. Spr. acht de beschouwingen van Minister Oud te optimistisch. Er moet uit de devaluatie gehaald worden wat er in zit. De heer WESTERMAN (Partyloos) zou een verbod willen van alle corportages, welke aanstoot geven. De heer DE GEER (Chr. Hist.) keurt ook nu weer het overbrengen van werkloos heidsuitgaven voor de gemeenten naar den kapitaaldienst af. Wat de gevolgde monetaire politiek be treft, die is te vergelijken met de relatieve vrijwilligheid van een noodlanding. Het vertrouwen in ons crediet is niet geschokt, doch zou dat wel het geval zijn ge weest als wij vroeger op oirbare wijze had den gedeprecieerd? De heer SCHOUTEN (A.R.) ziet geen rede voor een uitspraak door de Kamer over de defensie-kwestie via een motie. Spr. bepleit nogmaals samengaan op Chris- telijken grondslag. Tweede rede van Minister Colijn. MINISTER COLIJN behandelt de waag of niet verder moet worden gegaan dan het weren van revolutionaire volksvertegen woordigers uit de Staten-Gneraal. Spr. zal hieromtrent nader overleg plegen met zijn ambtgenoot van Justitie. De Minister be roept zich op een ervaren Engelschen jour nalist die pas een reis van 4 maanden door Europa had gedaan en die Nederland een paradijs noemde van orde en rust. Inderdaad behoort men gebruik te maken van de psychologische werking der deva luatie. In die richting' wordt dan ook gegaan. Inzake de defensie zit de Regeering niet met gekruiste armen. Spr. wijst daarop dat er tusschen 1935 en 1937 er een niet ge ringe verlichting is verkregen van 47 mil- lioen wat de personeellasten betreft. De Regeering ziet het niet zoo dat de vijand voor de poort zou staan. Niettemin wordt de meest mogelijke spoed betracht. Komt er een voorstel dan zegt de Kamer toch dat men het land gelegenheid moet geven zich uit te spreken. Voor 1938 zullen we toch niet veel kunnen beginnen, ten gevolge van de aanwending der lichting 1937. De motie-Bierema is overbodig. Democratie is alleen veilig bij diepe levensbeginselen. Spr. is het niet met den heer De Geer eens over de positie van een parlementair kabinet. Wat betreft de rede van den alweer afwezigen heer Kersten aldus spr. wat deze wil is alleen moge lijk onder een dictatuur. De Minister van Financiën, de heer Oud, betoogt tegenover den heer De Geer, dat hij niet meer of minder pessimistisch is ge weest, in de stukken, dan het hoort. Overi gens is er veel overeenkomstigs. Spr. ver dedigt nader de politiek betreffende de werkloosheidsuitgaven t.a.v. de gemeenten. Ook al gaan de hooge verwachtingen van sommigen over de monetaire gebeurtenis sen in vervulling, dan nog blijft de uiterste voorzichtigheid geboden. Spr. wijst er nog op dat een vrijgezellen belasting veel moeilijkheden medebrengt; zoo moet er dan ook een ander stelsel wor den gevonden voor de ongehuwde ambte naren. De heer BIEREMA (Lib.) wil een onzui vere stemming voorkomen en neemt voor- loopig zijn motie terug. De algem. beraadslagingen worden geslo ten. Hoofdstuk I wordt z.h.st. aangenomen. De vergadering wordt te 6.15 uur ver daagd tot 's avonds half negen. BINNENLANDSCHE ZAKEN. Gisteravond heeft de Tweede Kamer een aanvang gemaakt met de behandeling van ae begrooting van Binnenlandsche Zaken. De eerste spreker, de heer DUYMAER VAN TWIST (A.R.) bespreekt allereerst de z.i. niet voldoende handhaving van de Zondagsrust en dringt aan op strengere na leving van de Zondagswet. Hij meent be speurd te hebben, dat deze aangelegenheid der regeering niet onverschillig is. Als tweede klacht heeft spr. ook nu weer te te zwaar drukkende scheepvaartrechten, als haven- en bruggelden, kanaalrechten e.d. De binnenscheepvaart heeft jaarlijks in totaal hiervoor zeker 10 millioen op te bren gen. Een schip van 500 tori, varend van Spaarndam naar Heemstede heeft voor de doorvaart door Haarlem alleen per reis al 14 te betalen. Nauwlettende controle over de geldmid delen van den B.V.L. acht spr. dringend noodzakelijk, doch met klem bestrijdt hij, dat- de nationale landstormcommissie op de hoogte zou zijn geweest van de aan het licht gekomen malversaties bij enkele af- deelingen. Over ambtenarenzaken spreekt de heer STEINMETZ (R.K.), die betoogt, dat de aanschrijvingen van den minister aan de gemeentebesturen wel moeten leiden tot uniforme loonregelingen. Al zijn er wel excessen geweest, daarom moet toch be zwaar gemaakt worden tegen het scheren over één kam. De meerderheid der Kamer denkt er zoo over. Is het steeds een exces, wanneer een Raadsmeerderheid het over de loonregeling niet eens is met B. en W.? Na de aanpassingspillen en de devalua tie-poeder er over heen zal tijdig aan loon- correcties moeten worden gedacht. Na een maand is reeds prijsverhooging merkbaar in de kosten van levensonderhoud voor ar beidersgezinnen, in Amsterdam b.v. 0.5 pro cent. Ook de heer KROL (C.H.) acht krachti ger bevordering van de Zondagsrust zeer wenschelijk. De heer SCHAEPMAN (R.-K.) herinnert eraan, dat wy in een bezeten wereld leven, waarin men de gevaren nuchter onder de oogen moet zien. Energiek moet de bur gerlijke luchtbescherming worden georga niseerd ter bescherming van weerlooze bur gers. De richtlijnen voor de gemeenten zijn nu verschenen, doch hiermee zijn we er nog niet. De civiele dienst moet nog georga niseerd worden. De alarminrichting is voor al van belang. Overleg en samenwerking met de luchtmacht acht spr. aanbevelens waard. De algeheele medewerking van de bur gerij voor de verduistering is noodig. Men denkt dikwijls, dat de vijand alleen de lichten aan den voorkant der huizen zal zien en voor dat der achterkanten de oogen zal sluiten; ook de belangstelling van de jeugd moet gewekt worden. Gasmaskers moet men leeren dragen en gebruiken. Dat gaat zoo maar niet. In het buitenland oefent men zich daarin. De heer KOOIMAN (V.-D.) vertrouwt, dat de bemoeiing van den minister met de Ambtenarenwet en zijn toezicht op de ge meente begrootingen zullen verminderen, zoodra de tijd wat beter wordt. Weg met de heiligenbeelden. De heer LINGBEEK (Herv. Ger.) klaagt over de benoemingen van burgemeesters. De doleerenden en katholieken hebben de kansen. Aan zulke burgemeesters heeft Ne derland zich al een indigestie gegeten. De gereformeerden trekken aan het kortste eind, ook als het langste hun toekomt! (ge lach). De Zondagswet moet strenger nage leefd worden, doch vooral moeten de hei ligenbeelden van den openbaren weg ver dwijnen. De heer v. d. BILT (R.-K.) onderschrijft het pleidooi van den heer Duymaer van Twist, inzake de belangen der schippers. De kwestie van de nieuwe ambtswoning van den commissaris der Koningin in N.- Holland noemt spr. een vreemde geschiede nis. Hier zal onnoodige verspilling van rijksgelden plaats vinden. De heer ZADELHOFF (S.-D.) zegt, dat er geen leden van spr.'s partij zijn die lid zouden willen worden van burgerwacht of B.VL. Staan deze instituten open voor alle verdedigers van de democratie; m.a.w. zul len deze instituten als het noodig mocht zijn de democratie beschermen? Spr. vreest van niet, gelet op de men- schen die deze instelling financieren. Dit is niet onbedenkelijk als men bedenkt, dat deze menschen over geweren en munitie beschikken. Te Heerlen heeft men de bur gerwacht moeten ontwapenen toen daar een vergadering van De Dageraad zou wor den gehouden. Ware dit niet geschied, er Eerste Leidsche R.K.Begrafenisonderneming GEVESTIGD >882 Pieter de ia Courtstraai 22 TRANSPORT. - TELEFOON 1455 zou een bloedbad zijn aangericht. De Haag- sche burgerwacht heeft onlangs hulde ge bracht aan de verdedigers van het Alca zar, en daarna werd het Wilhelmus gezon gen. De N.S.B. was er verrukt van. De soc.-dem. vertrouwen de burgerwach ten heelemaal niet (vroolijkheid) en de B.V. L. maar half. Eerst moet vaststaan, dat de overheid er financieel en moreel zeggen schap over heeft Wat niet wil zeggen, dat de soc.-dem. er zich dan bij zullen aan sluiten. Wel zullen de soc.-dem. strijden voor het behoud der democratie. De uitgaven voor B.V.L. en militaire po litie behooren bij defensie thuis en moeten van deze begrooting worden afgevoerd. De heer DREES (S.-D.) meent, dat de Zondagswet die altijd weer op de begroo- tingstafel verschijnt, langzamerhand een onsmakelijk kluifje begint te worden. Voor een nieuwe Zondagswet zou spr. wel wat voelen. Bij volledige toepassing van de be staande zou blijken hoezeer zij met de practijk van het leven in strijd is. Spr. oefent critiek op de herbenoeming van enkele burgemeesters, o.a. te Ambt- Har denberg en 's-Gravenzande. Waarom heeft de burgemeester van 's-Gravenzan de zich niet verweerd tegen de aan zijn adres geuite beschuldigingen? De harbenoe ming van dezen functionaris doet schade aan het gezag. In voorkomende gevallen dienen ook soc.-dem. tot burgemeesters te worden benoemd. De heer J. TER LAAN (S.-D.) dringt aan op samenvoeging van gemeenten in de Alblasserwaard uit bezuinigingsoverwegin gen. Van 40 gemeenten kunnen er 14 wor den gemaakt. De regeering moet hier niet praten, maar aanpakken, want in andere provincies is het al niet beter. Er worden teveel arbeidscontractanten in 's Rijks dienst gehouden: meer dan 10.000, waarvan 4000 bij de P.T.T. De minister heeft hier een verkeerde politiek gevoerd. De loonen zijn in vele gevallen te laag. De heer WENDELAAR (Lib.) bespreekt de kleuren van de Ned. vlag: de regeering zal tot een beslissing moeten komen en men bedenke dat een voorstander van rood wit en blauw tevens goed Oranjegezind kan zijn. Bovendien kan men een oranje wim pel hijschen. Het doet spr. leed, met het oog op de komende feesten, dat de regee ring nog geen keuze gedaan heeft. We hebben niet alleen twee vlaggen, doch ook twee vaderlandsche liederen. Het zou spr. spijten als men hier het voorbeeld zou volgen van Indië, dat het Wilhelmus tot volkslied koos. *De minister had den burgemeester van Ambt Hardenberg tijdens het onderzoek moeten schorsen. De beschuldiging tegen den burgemeester van 's-Gravenzande is ook min of meer onder de tafel verdwe nen. Spr. herinnert aan het geval van den bur gemeester van Zaandam, die weigerde op een aubade van een Oranjevereeniging te verschijnen, en geen Koninklijk ambtenaar wilde zijn. Bij zijn vervanging benoeme de regeering iemand, die zich bewust is die naar van de Kroon te zijn. De heer VOS (Lib.) vestigt de aandacht op het euvel, dat de groote steden de wer- keloozen aantrekken en de beter gesitueer den het platteland gaan bewonen. Burger wacht en B.V.L. acht spr. volkomen be trouwbaar. De laatste nog meer dan de eer ste, omdat daarbij de controle gemakkelij ker is. Te Amsterdam zijn leden van Nat. eHrstel lid van de Burgerwacht, maar dit zijn geen fascisten. De kapitalisten steunen de burgerwachten, de mindergegoeden kun nen dit niet doen. Die dienen met hun per soon. De Indische Ondernemersbond heeft er indertijd ƒ75.000 aan gegeven, maar daar behoeft ge enverkeerde conclusie uit te worden getrokken- De instituten behooren onder Binnen landsche Zaken, niet onder Deefnsie thuis. De heer SMEENK (A.-R.) waardeert 's ministers beleid inzake de handhaving der Zondagswet. De klachten omtrent de burgemeestersbenoemingen acht spr. on juist. De heer DROP (S.-D.) bespreekt de hoo ge scheepvaartrechten, die de schipperij drukken. De heer IJSSELMUIDEN (R.-K.) klaagt erover, dat te veel werk op de gemeente secretarie wordt opgedragen aan volon tairs, waardoor betaalde krachten worden uitgespaard; dat te weinig katholieke amb tenaren worden benoemd. De heer AMELINK (A.-R.) sluit de rij van sprekers, die den minister critiseert, die de loonregeling voor Zutphen- dwingend oplegde, met afwijking van zijn eigen richt lijnen. Kindertoeslagen acht spr. gewenscht. De vergadering wordt daarop te half een geschorst tot hedenmiddag 1 uur. BINNENLAND De voltooiing van een katholieke Universiteit zal al uw inspannnirig eischen, maar het is Mijn vurige en innige wensch, dat gij dit groote werk van zoo'n vérstrekkend belang voor uw land en uw geloof, tot een goed einde zult brengen. Paus Pius XI op de audiëntie bij de heiligverklaring van Petrus Canisius, 20 Mei 1925. HET A.S. HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD. Vragen van het Haagsche raadslid Van Asch van Wijck. Het lid van den Haagschen gemeente raad, jhr. mr. J. M. M. Van Asch van Wijck heeft vragen gericht tot burgemees ter en wethouders van 's-Gravenhage, waarin hij de aandacht er op vestigt, dat de koninklijke stoet op den trouwdag van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard een route volgt, waaraan de ge meente groote open terreinen in eigen dom bezit, zooals aan den hoek van To renstraat en Zuilingstraat, Torenstraat hoek Noordwal en Vondelstraat hoek Elandstraat. De heer Van Asch van Wijck vraagt B. en W. of zij bereid zijn op deze perceelen een of meer beschutte tribunes op te laten stellen ten behoeve van weezen en ouden van dagen, verpleegd in Haagsche lief dadigheidsinstellingen van alle gezindten, en de kosten hiervan te dekken uit de op brengsten der tribunes op den openbaren weg. PRINS BERNHARD VLIEGT MET DE K.L.M. Prins Bernhard is gistermiddag van Ber lijn naar ons land gevlogen. Op verzoek van den Prins zette gezagvoerder Te Roller de Douglas DC 2 „Sperwer" op het vliegveld Twente neer, vanwaar de reis per auto naar 't Loo verder ging. Z.D.H. was vergezeld door zijn secretaris jhi. mr. Roëll, terwijl zich verder nog zeven passagiers in het toe stel bevonden. Helaas heeft de Prins op den belangwekkenden luchtweg tusschen de Duitsche hoofdstad en Oostelijk Nederland weinig kunnen genieten van het fraaie land schap, dat zich hier onder de vleugels van het vliegtuig uitspreid, daar het zeer mistig was en de wolken laag hingen. De kennismaking van zoo nabij met de Nederlandsche luchtvaart is< Prins Bern hard evenwel zeer goed bekomen, waarvan hij dan ook in hartelijke bewoordingen aan gezagvoerder Te Rolle getuigde, toen de Sperwer op Twente was neergestreken. Prinses Juliana was op het vliegveld aan wezig toen het toestel om 3.45 uur uit de richting Berlijn binnenkwam. H.K.H. werd vergezeld door de moeder van den Prins, Prinses Armgard, door den burgemeester van Enschede, den heer Rückert en zijn echtgenoote en generaal D. Q. C. F. de Jonge van der Halen. Het Prinselijke paar heeft zich zonder lan ger op het vliegveld Twente te verwijlen per auto naar 't Loo begeven. Prinses Juliana op 2 December in Rotterdam. Prinses Juliana is voornemens om op Woensdag 2 December den voetbalwedstrijd SpartaFeijenoord, die gespeeld zal worden ten bate van de Bloedtransfusie-diensten en op Spangen te Rotterdam zal plaats heb ben, bij te wonen. Mc. M. P. L. STEENBERGHE OVER ONZE HANDELSPOLITIEK. Oud-minister mr. M. P. L. Steenberghe heeft gistermiddag, onder groote belang stelling, voor de Vereeniging voor Actieve Handelspolitiek gesproken over de gewij zigde economische verhoudingen en onze handelspolitiek. Onder de aanwezigen be vonden zich vele Eerste- en Tweede Ka merleden, voorts oud-minister mr. H. P. Marchant, de secretaris-generaal van de de partementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vissche- rij, mr. dr. A. A. van Rhijn, oud-minister ir. H. A. van IJsselsteyn, drs. Reysiger, se cretaris van dr. Colijn, de heer Lamping, directeur van de handelsaccoorden en be kende figuren uit de industrieele en han delswereld. Mr. Steenberghe wees er op, dat van 1927 af stelselmatig ons voIk is voorgehouden, dat de internationale vrijhandel in aan tocht was. Naar spr.'s meening zal de bescherming van de binnenlandsche markt door invoer rechten moeten geschieden. Dit beteekent geen algemeene wijziging var de tarief wet, doch incidenteele maatregelen moeten ge nomen worden krachtens de dadelijk te behandelen tariefmachtigingswet. De cri- sis-invoerwet kan dan vrijwel geheel ge bruikt worden als onderhandelingsobject. De opheffing zonder meer van de heffing op de koffie is een voorbeeld, hoe het niet moet. Het ware geen ramp voor Neder land geweest, indien deze heffing nog eeni ge maanden was blijven voortduren en dan opgeheven zou zijn in onderhandelingen met landen, die groote belangstelling voor koffie-import hebben. Een gewijzigde retorsiewet zal niet kun nen worden gemist. Wij dienen te zorgen, dat wij inderdaad van een betere conjunctuur ten volle ons deel zullen hebben. De handelspolitiek zal hierin een voorname rol spelen. Laat de regeering dan ook niet dralen en met vaste hand systematische politiek voeren, aldus mr. Steenberghe. NIEUWE TOCHT VAN PROF. VENING MEINESZ. Met de O. 16 op onderzoek uit. Naar wij vernemen zal prof. dr. F. A. Vening Meinesz, die van zich heeft doen spreken door zyn reis met de K. 18, bin nenkort een nieuwen tocht maken, welke eveneens gewijd zal zijn aan het zee- onderzoek. De tocht zal duren van 11 Januari tot 17 Maart e.k. en worden gernaakt aan boord van Hr. Ms. O. 16. Het „terrein" van prof. Vening Meinesz' onderzoekingen zal zijn de Atlantische Oceaan. STEUN AAN TUINBOUW. In de Staatscourant van heden is opge nomen de „Crisis-steunbeschikking 1936 „fruit en warmoezerijgewassen X". Blijkens deze beschikking zal uit het Landbbuwcrisisfonds aan hen, die als te ler van gewassen van den tuinbouw zyn aangesloten by de Nederlandsche groen ten- en fruitcentrale, steun verleend wor den tot een totaal bedrag van ten hoogste 3.790.000.—. Deze steun betreft druiven, framboozen, andijvie, augurken, bloemkool, pronk- en snijboonen, spekboonen, doperwten, kas- komkommers, platglas-komkommers, gele, roode, spits- en witte kool, meloenen, peu len, prei, radijs, sla en tomaten. Derde voorschotuitkeering. Blauwe druiven (stook), 29 Juni27 September, 5.per 100 K.G. Blauwe druiven (koud), 29 Juni27 September, f 5.per 100 K.G. Frambozen (fabriek), 1 Jan.30 Aug., 1.— per 100 K.G. Meloenen, 15 Juni28 Juni, 2.per 100 stuks. Meloenen, 29 Juni30 Sept., 1.per 100 stuks. Andijvie, 15 Juni, f 0.50 per 100 K.G. Augurken A en B, 1 Jan.30 Aug., 3.— per 100 K.G. Augurken A en B, 31 Aug.27 Sept., 6.— per 100 K.G. Augurken C en D. 1 Jan.30 Aug., 1.20 per 100 K.G. Augurken C en D, 31 Aug.27 Sept. 2.40 per 100 K.G. Augurken A en B (stippel), 1 Jan.30 Aug., 1.20 per 100 K.G. Augurken A en B (stippel), 31 Aug. 27 Sept.. 2.40 per 100 K.G. Augurken C en D (stippel), 1 Jan.30 Aug., 0.30 per 100 K.G. Augurken C en D (stippel), 31 Aug. 12 Juni, f 0.60 per 100 K.G. Bloemkool, 13 Juni—12 Juli, 3.per 100 stuks. Snijboonen, 1 Jan.—12 Juli, f 3.— per 100 K.G. Snijboonen, 13 Juli13 Sept., 0.80 per 100 K.G. Spekboonen, 13 Juli13 Sept., f 1. per 100 K.G. Pronkboonen, 13 Juli13 Sept., ƒ1. per 100 K.G. Doperwten, 15 Juni—26 Juli, f 0.50 per 100 K.G. Peulen, 15 Juni—28 Juni, f 1.50 per 100 K.G. Peulen, 29 Juni—26 Juli, f 0.50 p. 100 Kg. Kaskomkommers, 30 Maart—17 Mei, 2.per 100 stuks. Kaskomkommers A, 18 Mei28 Juni, ƒ3.per 100 stuks. Kaskomkommers B, 18 Mei28 Juni. 2.— per 100 stuks. Kaskomkommers C, 18 Mei28 Juni, 1.50 per 100 stuks. Kaskomkommers A, 29 Juni2 Aug., 1.60 per 100 stuks. Kaskomkommers B, 29 Juni2 Aug., 1.20 per 100 stuks. Kaskomkommers C, 29 Juni2 Aug 0.80 per 100 stuks. Kaskomkommers A, 3 Aug.30 Aug., f 0.90 per 100 stuks. Kaskomkommers B. 3 Aug.30 Aug. 0.45 per 100 stuks. Kaskomkommers C, 3 Aug.30 Aug., 0.30 per 100 stuks. Platglaskomkommers, 30 Maart17 Mei. 0.90 per 100 stuks. Platglaskomkommers, 18 Mei28 Juni, 1.20 per 100 stuks. Platglaskomkommers C. 18 Mei28 Juni 0.60 per 100 stuks. Platglaskomkommers A, 29 Juni2 Aug. 1.60 per 100 stuks. Platglaskomkommers B, 29 Juni2 Aug. 1.20 per 100 stuks. Platglaskomkommers C, 29 Juni2 Aug. f 0.80 per 100 stuks. Platglaskomkommers A, 3 Aug.30 Aug. 0.60 per 100 stuks. Platglaskomkommers B, 3 Aug.30 Aug. 0.45 per 100 stuks. Platglaskomkommers C, 3 Aug.30 Aug 0.30 per 100 stuks. Roode kool, 15 Juni23 Aug., 0.30 per 100 K.G. Roode Kool, 24 Aug.—1 Nov., 0.40 per 100 K.G. Gele kool, 15 Juni23 Aug., 0.20 per 100 K.G. Gele kool. 24 Aug.1 Nov., 0.50 per 100 K.G. Witte kool, 15 Juni23 Aug.. f 0.20 per 100 K.G. Spitskool, 8 Juni30 Aug., 0.50 per 100 K.G. Prei, 1 Jan.31 Mei, f 0.25 per 100 K.G. Radijs, 23 Maart26 April, f 0.25 per 100 bos. Radijs, 27 April—14 Juni, f 0.40 per 100 bos. Sla, 4 Mei17 Mei, 0.50 per 100 krop. Sla, 18 Mei27 Sept., 0.10 p. 100 krop. Tomaten, 15 Juni12 Juli. f 3.per 100 K.G. Tomaten. 13 Juli—27 Sept., 2.50 per 100 K.G. INLEVERING VAN BLOEMBOLLEN. In het tijdvak 15—23 December' kunnen volgens mededeeling van het bestuur van het bloembollen-surplusfonds, tulpen en hyacinthen, die als surplusbollen niet in een veiling zijn opgeslagen, worden ingeleverd bij de bloembollenveiling Floralia te 's-Gra venzande. MUSSERT BIJ HITLER. Naar de „Tel." verneemt heeft de leider van de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland, ir. A. A. Mussert, eergisteren een bezoek gebracht aan Berlijn, waarbij hij door den Duitschen Führer en rijkskanse lier Adolf Hitler in particuliere audiëntie is ontvangen. De audiëntie duurde onge veer een uur.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7