WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BOSKOOP. „St. Caecilia". Maandagavond gaf de RJC Harmonie „St. Caecilia" een muziek uitvoering in het R.K. Ver.gebouw alhier, waarbij medewerking verleende het trio „De vroolijke Jantjes" uit Hilversum en de Kolping Boys uit Gouda. Na opening met een woord van welkom door den geestelijk adviseur speelde „St. Caecili?" onder lei ding van haar directeur, den heer M. J. Markx uit Alphen a. d. Rijn, op voortref felijke wijze haar nummers, waarna ver volgens de Vroolijke Jantjes op het tooneel kwamen. Dit trio bleek een goede keuze geweest te zijn van het bestuur. Door hun humoristische liedjes, afgewisseld door een stukje tooneel en enkele mooie zangnum mers, hield dit trio het publiek bezig, waar bij de lachsalvo's niet van de lucht waren. Een dankbaar applaus beloonde hen na elk nummer en toonde ten volle de tevreden heid van het talrijke publiek. Nadat vervolgens de geestelijk-adviseur een woord van dank gebracht had aan al len, die hadden medegewerkt tot het wel slagen van dezen avond, traden de Kol- pings Boys op en werd deze goed geslaagde uitvoering besloten met een gezellig bal. Geboren: Pieter, z. van D. Both en J. Kasius Dirk, z. van K. van Wensveen en W. van Beek Bella, d. van P. v. d. Sluis en D. den Outer. Getrouwd: N. Keizer 36 j. en M. P. Boer 38 J. Overleden: C. A. de Jeu 50 j. echtgen. van C. van Eyk. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter L, de heer H. A. Weber, Den Haag. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden de dames C. Val- kis, den Haag. M. A. Groot, den Haag en de heer U. Meijer, Leiden. STADSNIEUWS PROF. DR. JAN VAN DER HOEVEN- STICHTING VOOR THEORETISCHE BIOLOGIE. Symposion over het instinct-begrip. Op Zaterdag 28 November zal onder lei ding van dr. J. A. Bierens de Haan, pri vaat-docent aan de Universiteit van Am sterdam, een symposion plaats hebben over het instinct-begrip in de moderne dierpsy chologie. 's Ochtends zullen in een ook voor studenten toegankelijke bijeenkomst spreken dr. J. A. Bierens de Haan uit Am sterdam en dr. Konrad Lorenz uit Alten- berg (Oostenrijk), 's Namiddags heeft een bijeenkomst plaats ter nabespreking hier over, waartoe vakgenooten in engeren zin zijn uitgenoodigd. De bijeenkomsten hebben plaats in het Zoölogisch Laboratorium der Rijksuniver siteit te Leiclen. Handelsregister K. v. K, W ij z i g i n g e n: 2838. Joh. Ramb, Lei den, Haarlemmerstraat 47-49, manufactu- renhandel. Vest. fil.: Leiden, Haarlemmer straat 309 (d.d. 25 Juli 1936). 704. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Alphen aan den Rijn, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 65. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen, Alphen a. d. Rijn N.V. Nieuwe inschr.: 6844. A. Dijkstra, Alphen a. d. Rijn, van Mandersloostraat 38, brood- en banketbakkerij. E.: A. Dijk stra, Alphen a. d. Rijn. Berichten reeds geplaatst In een gedeelte onzer vorige oplage. DE HANZE. Een nieuw en interessant plan voor werkverruiming. Bestrijding der werkloosheid en hulp aan den Middenstand. De afdeeling Leiden van de Hanze hield gisteravond haar eerste praatavond in de bovenzaal van „De Turk". Het begin van dezen avond stond onder leiding van den heer H. Simonis, die na mens het bestuur mededeelde, dat de voor zittersvacature, mede in verband met het feit, dat er dan nog twee periodieke vaca tures in het bestuur komen, tot Januari zal worden gehandhaafd, om zoodoende de leden gelegenheid te geven over de ver vulling dezer vacature hun gedachten te laten gaan. Vóór Januari zal er dan ook geen leden vergadering worden gehouden, inplaats daarvan zal echter nog een praatavond komen. Voorts deelde de heer Simonis me de, dat in de week van het huwelijk van Prinses Juliana een reclameoptocht zal worden gehouden De leden kunnen zich deze week voor deelneming aan deze op tocht opgeven, waartoe zich iemand tot hen zal wenden. Ook in vakgroepen kan aan deze optocht worden deelgenomen. Hierna nam de heer Pollmann de leiding der vergadering over om den heer Simo nis het woord te verleenen voor zijn Inlei ding van dezen praatavond over: werk verruiming. De heer Simonis zette hierin een inte ressant en belangrijk plan uiteen, welk plan reeds in verschillende officieele in stanties is behandeld en dat beoogt de middenstanders tegemoet te komen met als gevolg een ruime mate van werkverschaf fing voor arbeiders. De heer Simonis zette dan uiteen, dat heel wat huizen in de stad wijzen op een voortschrijdende verarming. Men kan zich de vraag stellen, waarom die huizen niet beter worden onderhouden, om dat deze door het verval steeds in waarde vermin deren, en dan moet het antwoord luiden, omdat de positie der huiseigenaren, die te kampen hebben met gebrek aan liquide middelen, dit niet toelaat. Wat nu de practische werkverruiming aangaat, gaat het slechts hierom, dat het geld weer rouleert. Komt het geld in han den van arbeiders en middenstanders, dan rouleert het geld ook, omdat deze genood zaakt zijn het uit te geven voor hun le vensonderhoud en voor hun zaak. Er moet dus geld komen om die huiseige naren te helpen en te maken, dat noodza kelijke reparatie aan hun eigendommen wordt verricht. Bij de banken kunnen zij echter niet terecht De panden immers zijn in waarde gedaald en de hypotheken zijn daardoor reeds te hoog geworden. De werkloozensteun vraagt per jaar millioe- nen guldens en spr. wil dit geld nu niet direct, maar indirect laten uitbetalen. Het plan, dat de heer Simonis ontwik kelde, komt in de praktijk neei^ op het volgende: Mijnheer A. die huiseigenaar is, moet zijn pand laten schilderen, wat 1 500.— kost, deze 500 heeft hij echter niet. Nu zit er in die 500 een belangrijk bedrag aan arbeidsloon, dat nu niet verdiend wordt, omdat mijnheer A. jiiet schilderen laat. Als hij die f 500 gemakkelijk kon krijgen, zou hij het wel laten doen. Deze 500. verschaft hem nu de overheid. De overheid neemt dus een risico. Maar om dat risico te verminderen, wordt bepaald, dat degene die het werk uitvoert 15 pet. van deze som laat staan, totdat aan de overheid die 500.zijn terugbetaald. Blijft dus 85 pet. risico. Maar bovendien moet A. ook iets doen, hij moet beginnen met 15 pet. van het te verwerken bedrag te storten. Blijft dus nog 70 pet. risico. Voor deze 70 pet. neemt de gemeente 30 pet. voor haar rekening, het Rijk 30 pet. en het werk fonds 10 pet. Waar dit bijna altijd werken betreft, die niet machinaal kunnen worden uitgevoerd, komt het grootste gedeelte van dit geld ten goede aan arbeiders in arbeids loon, waardoor de werkloosheid dus zeer bestreden zou worden, het nationaal hui- zenbezit beschermd en de middenstand ge holpen zou worden. Bovendien kan iedereen laten werken, waar hij wil, zoodat aan de bedoeling werkverruiming ook het beste recht wordt gedaan. Tenslotte besprak de heer Simonis nog eenige bijkomstige maatregelen als con trole op den prijs, administratie onder ge- meentebeheer enz. Op dit interessante plan volgde een zeer geanimeerd debat waarin o.a. gevraagd werd naar pogingen in deze richting te Amsterdam gedaan, naar de werkwijze dienaangaande in het buitenland, waar 20 pet, of meer toeslag wordt gegeven voor het doen verrichten van arbeid, naar de mogelijkheid van geheimhouding van deze subsidie enz. Ook werd nog door een der leden de mogelijkheid naar voren gebracht van een wettelijke verordening, waarbij noodzakelijke reparatiewerken e.d. een voudig, zoo noodig met rijkssubsidie, ver plichtend zouden wordengesteld. Een an der voorstel was 50 pet. subsidie van het s'teuncomité. Op al deze vragen werd door den heer Simonis geantwoord in re- en re- dupliek, zoodat dit plan van alle zyden goed werd bezien. Resultaat van deze be sprekingen was voorts nog, dat de heer J. van Lith zich bereid verklaarde een vol genden praatavond de algemeene lijnen der werkverruiming te behandelen. Om half elf werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Simon Bartholomeus Maria z. van S. W. den Dubbelden en E. Voer man. Gehuwd: H. ten Wolde wedn. en J. M. Engels jd. Een opgave van namen wordt zoo spoe dig mogelijk ingewacht bij den secertaris, den heer F. G. Rosier, Johan de Witstr. 23. Het comité rekent op de medewerking van een zeer groot deel der Leidsche be volking, opdat Leiden tegenover andere ge meenten een goed figuur make. Wij wekken van ganscher harte op, om deze medewerking aan het comité te ver leenen. Wy komen hierop nog nader terug. In het plaatseiyk comité hebben zitting: Mr. A. van der Sande Bakhuyzen, eere voorzitter, J. Splinter Gz., mr. A. F. L. M. Tepe, mr. dr. C. E. v. Strijen, A. André de la Porte, E. G. Bisschop, L. Boekkooy, mej. W. de Broekert, D. ten Cate Brouwer, mej. D. Coebergh, G. H. D. Crommelin, F. v. Erkelens, mevr. A. v. Gilse-v. Geldeimalsen, T. S. Goslinga, J. W. Henny, prof. dr. J. v. d. Hoeve, Deken A. H. M. J. Homulle, luit.- kol. A. W. F. Koningsfeld, W. v. d. Laan, mr. F. Ligtenberg, E. Loeb, mej. H. v. Loo, mevr. J. Manders-Vermeulen, B. Moolen- burgh, mr. G. H. E. Nord Thomson, mr. P. A. Pynacker Hordyk, dr. J. Riemens, F. G. Rosier, mr. C. W. v. Santen, W. A. Schrandt, J. J. v. Seventer, P. H. Steen- hauer, mr. F. H. van der Tas, ds. H. Tho mas, mr. F. J. J. Trapman, A. D. Vijgh, mr. E. C. Wiersma, Th. B. J. Wilmer. HET HUWELIJK VAN HET VORSTELIJK PAAR. Leidsch comité gevormd. Door den Burgemeester zijn een 40-tal ingezetenen uitgenoodigd ter vergadering op Maandag 4 urn* in de Stadsgehoorzaal, om een Commissie te vormen voor het by- eenbrengen van gelden van de Leidsche in gezetenen voor het algemeen huwelijksge schenk voor H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard. Na inleiding van den Burgemeester werd de commissie geïnstalleerd en de verga dering voorgesteld tot leden van het uit voerend comité te benoemen: W. v. d. Laan, voorzitter, T. G. Rosier, secretaris, G. H. D. Crommelin, penningmeester, mr. C. W. v. Santen, W. A. Schrandt en mr. F. H. v. d. Tas. De aanwezigen gingen hiermee accoord, waarna de Burgemeester de leiding in han den gaf van den heer v. d. Laan, die onder instemming der vergadering voorstelde, den Burgemeester tot Eere-voorzitter te be noemen, hetgeen door dezen werd aanvaard. Verder werd besloten: een 1000-tal cir culaires te verzenden met verzoek bij dragen te willen zenden aan den penning meester, den heer G. H. D. Crommelin, giro nummer 9013; verder op Donderdag 10 December een collecte langs alle huizen; daarvoor werd de medewerking ingeroepen van de vertegenwoordigers van vrouwen- vereenigingen, studentenorganisaties en an deren, opdat het comité over veel collectan ten kan beschikken, waardoor de taak van ieder hunner gering zal zyn en de geheele stad bewerkt kan worden. Het Voorste Legioen. Centraal Tooneel. „Het Voorste Legioen", dat is de Gi deonsbende der Katholieke Kerk, de keur troepen der stijders van God, de Jezuie- ten-orde. Daaromheen beweegt zich het spel, dat het Centraal Tooneel gisteravond in den Schouwburg kwa.». geven. Wy kennen tooneel-pastoors en tooneel- paters uit ervaring en zijn daarom nooit erg gerust, als er weer zoo'n priester op de planken verschynt. Hier waren nagenoeg alle figuren Jezuieten en was de plaats der handeling een Jezuieten-college; geen won der dat wij benieuwd waren naar hetgeen het Centraal Tooneel daarvan maken zou. 't Viel evenwel nog- ai -mee. Weliswaar- kunnen wy ons met verschillende voorstel lingen niet vereenigen, maar wy zyn al bly, als wy zien, dat de mannen, die aan het hoofd staan niet als dweepers worden voorgesteld en dat sombere fanatici als de viee-rector en de novicen-meester ten slotte op hun nummer worden gezet, ter- wy 1 het door het heele stuk blijkt, dat hun houding niet de instemming heeft hunner oversten. Maar aan den anderen kant kun nen wij de Sociëteit toch wel gelukwen- schen met het feit, dat niet elk van haar huizen zoo'n miniatuur-vulkaantje is als dit college, waar allerlei innerlyke span* ningen tot zulk een critieke hoogte stygen, dat successievelyk niet minder dan drie paters uit deze kleine communauteit het besluit nemen om. uit ^Je Sociëteit te tre den. Stel u gerust, net komt niet zoover, maar er is niets meer of minder dan een wonder noodig om alles ten goede te keeren Ook tegen dat wonder hebben wy een kleinigheid. Ieder ontwikkeld Katholiek herkent in de genezing van pater Serge Strelsky oogenblikkelijk een dier wonder- lyke gebeurtenissen, die vrywel unaniem aan autosuggestie worden toegeschreven en die nimmer door Rome als „wonderen" worden erkend. Zelfs de tweede, veel won- derlyker genezing, n.l. die van het jon getje, waarvoor de medische wetenschap misschien geen verklaring kan geven, zal niet als „wonder" w^Sden aanvaard. En dat zouden deze Jezcfceten, die toch als hoogstaande mannen worden voorgesteld, niet geweten hebben? Daarvoor zou een zoo geleerde jurist als pater Ahern rond- loopen met een gezicht van zeven dagen onweer, piekerend of deze genezing nu een wonder is of niet. En een fijn-voelend man als deze pater rector zou zijn mede-broe der willen dwingen tot een verdediging van dit ..wonder, lynrecht in strijd met diens innerlijke overtuiging? Neen, een vreemdeling in Jerusalem mag dat alles misschien aannemelyk vinden; voor ons, die de Jezieten van naby ken nen, en weten, dat er natuurlijk ook on der hen allerlei menschelijke eigenschap pen voorkomen, ligt onwaarschynlijk- heid en verwrongenheid er te dik op. Het stuk is ten slotte in 't geheel geen versterking van het geloof, want het be- wist niets anders dan dat een rotsvast geloof heel wat tot stand kan brengen. Het geen een ongeloovige evenzeer zal beamen als een geloovige. Dit omtrent de innerlijke waarde van het stuk. Het spel van de artlsten van het Centraal Tooneel stond op een zeer hoog peil en de aannemelijkheid van menig ta fereel is ongetwyfeld te danken aan de waardige vertolking der spelers. Zeer goe de typeeringen gaven Cor Hermus als de fyne, maar op z'n stukken staande pater rector; Cees Laseur als de uit Indië te ruggekeerde missionaris vol levenserva ring; Herman Schwab als de oude pastoor. De drie musketiers waren wat zwaar op de hand, maar dat eischte nu eenmaal de auteur. Joan Remmelts gaf het verbeten, hardnekkige karakter van den pater-ju- rist uitmuntend weer. terwijl ook de an deren, o.a. Jan v. Ees als de ongeloovige dokter (een ongeloovige is, tusschen haak jes, geen haeretiker!) het van hen ge vraagde type tot een levende figuur wisten te maken. Op het over-talryke publiek maakte het gebodene een sterken indruk. Een wonderbare genezing te Lourdes. Dr Vallet, die diecteur is van 't Bureau des Constations te Lourdes, publiceert in het „Journal de la Grotte" het officieele rapport omtrent de genezing van Soeur Marguerite van de Congregatie der Augus- tinessen van de Onbevlekte Ontvangenis van Versailles. .Ondergeteekende medici", zoo luidt het verslag, „Dr. Balbois, huisarts van het klooster der Augustinessen te Versailles, dr. Louis, chef van den geneeskundigen dienst van het Diocesaan Comité voor Be devaarten naar Lourdes, dr. Francois, eerst-aangewezen chirurg van het Hospi taal te Versailles en dr. Remilly, genees heer-directeur van genoemd hospitaal, ver klaren bij dezen: Soeur Margaerite van de Congregatie der Augustinessen te Versailles, heeft in Fe bruari 1929 geleden aan pleuritis, en wel in zoo hevige mate, dat zij ter observatie werd opgenomen in een Sanatorium voor longlijders te Viroflay. In September 1933 werd Soeur Margue rite wederom aangetast door pleuritis, dit maal gepaard gaande met hevige pijnen in het onderlijf, constipatie, en brakingen. Wyl deze pijnen vooral optraden in de rcv-hterltes moest rekening gehouden wor den met de mogelijkheid van blindedarm ontsteking, en, in Weerwil van haar slech ten algemeenen gezondheidstoestand, werd de 7uster dan ook in Januari 1935 geope reerd in het ziekenhuis te Versailles. In de opfratiezaal bleek, dat de zieke lijden de waf aen tuberculose peritonitis; het ge heele buikvlies was reeds aangetast, terwyi bovendien waterzucht was ontstaan. Het verloop van de operatie was normaal, maar er bleef een fistel, die overvloedig vocht afscheidde Weldra openbaarden zich nu hevige pynen in de wervelkolom, zoodat de diagnose luidde: ziekte van Pott. De algemeene gezondheidstoestand werd voortdurend slechter, de eetlust verdween geheel en al, het lichaamsgewicht nam ge leidelijk af: de constipatie (verstopping), was evenwel zoo hardnekkig, dat ieder oogenblik darmscheuring kon ontstaan. De lichaamstemperatuur was onveranderlijk, rond ongeveer 39 graden. Toen Soeur Margerite het einde naby scheen, ging zy op 14 Juli 1935 met den ziekentrein naar Lourdes. Tydens de reis braakte zy herhaaldelijk en uit de fistels vloeide onophoudelijk vocht, zoodat de verpleegsters haar brancard geen oogen blik konden verlaten. Bij de aankomst in Lourdes op Maandag 15 Juli verloor de patiënt het bewustzyn. Tot Woensdag bleef zij onophoudelyk braken, zonder eenig voedsel te nuttigen; niettemin werd zy tweemaal per dag naar de Grot gedragen, om den Zegen met het. Allerheiligste te ontvangen. Des Woens dags was de patiënt zoozeer achteruitge gaan, dat men ieder oogenblik het einde kon verwachten; haar bewustzijn was zoo zeer verminderd, dat zy niet meer wist, dat zy tegenwoordig was bij de Processie met het H. Sacrament. By het voorbygaan van het Allerheiligste gevoelde zij een hevige schok door haar geheele lichaam, zy dacht dat ze dood ging en begon te schreien. Teruggekeerd in het Ziekenhuis gevoelde zij zich evenwel veel beter, zy vroeg om voedsel en tot verbazing der verpleegsters at zy met gezonden eetlust. Bij het vernieuwen der verbanden bleek dat van de fistels alleen nog slechts een lidteeken was overgebleven, terwyi de li chaamstemperatuur normaal was. Den 18en Juli werd Zuster Marguerite naar het Bureau des Constations gebracht, waar zij de wachtende pelgrims verbaasd deed staan door op en neer te wandelen. Geheel genezen keerde Soeur Marguerite naar Versailles terug, om daar hare vroe gere werkzaamheden te hervatten. Ten bewyze, dat harè ziekte geheel ge weken is, zy hier nog vermeld, dat haar lichaamsgewicht, sinds de bedevaart naar Lourdes met 16.5 kilogram is toegenomen. De koorts is sedert den dag harer gene zing niet meer teruggekeerd, de hevige pijnen bestaan nog alleen in hare herinne ring. Het eenige wat nog aan de ziekte her innerd is het lidteeken van het fistel. Den veertienden Juli 1936 is Zuster Mar guerite teruggekeerd naai' Lourdes, om zich ten tweeden male te laten onderzoeken door de dokters van het „Bureau". Hare gezondheidstoestand was thans evenwel zoo goed, dat zij de functie van ziekenverpleeg ster kon waarnemen. Op 17 Juli 1935 was Soeur Marguerite lijdende aan tubeiculeuse peritorietis, bovendien had zy een fistel, die overvloe- die afscheidde, tot op het oogenblik dat de patiënt de processie van het H. Sacra ment bywoonde. De genezing, die vooraf gegaan werd door 'n verergering der kwaal, is boven allen twyfel verheven; zy is ver kregen zonder het gebruik van geneesmid delen en dateert van 16.30 uur op bovenge- noemden datum. Het snelle verloop van het genezingspro ces is niet op natuurlijke wijze te verklaren" LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. TELEGRAMMEN WEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrachtauto door trein gegTepen. Op den on bewaakten overweg te Heilo, naby de kapel, is hedenmorgen de vracht auto van den heer B. Loos uit Heilo, door een uit de richting Amsterdam komenden trein gegrepen. De auto werd totaal ver nield. De chauffeur kon echter nog bijtyds uit de cabine springen en liep slechts lichte verwondingen op. De trein had tien minuten vertraging. DE STRIJD OM MADRID. AVILA, 18 November. (A.N.P.) Gis teravond zijn de manschappen van de ko- lonnes Esensio en Delgado de straten van het Noorderkwartier van Madrid binnen gedrongen. De opmarsch werd in den och tend begonnen vanuit de universiteitswyk en tegen den middag was het stadion en het ziekenhuis hun in handen gevallen. Zy waren ongeveer 500 meter opgerukt en stonden op de drempels van de hui2en van de Arguelles-wijk. De tanks rukten op naar het centrum der stad en bereikten de Ruperto Chapi-straat. By het vallen dei- duisternis drongen de opstandelingen de straat binnen en hevige gevechten werden hierby geleverd. GEEN PROTEST VAN DE DIPLOMATEN TE MADRID. LONDEN, 18 November. (A. N. P.). Thans wordt vernomen, dat de diplomatie ke vertegenwoordigers te Madrid niet voor nemens zyn nieuwe stappen te doen in ver band met het bombardement van de stad. Iedere poging om in contact te treden met de opstandige generaals in verband met het bombardement van de stad is af hankelijk van een vraag van den raad van verdediging van Madrid. ACHT DOODEN BIJ DE ONTPLOFFING TE NEWCASTLE. LONDEN, 18 November. (A.N.P.) Bij de ontploffing te Newcastle gisteravond zyn acht personen om het leven gekomen en negen ernstig gewond. Twee huizen werden vernield. HET OVERLIJDEN VAN SALENGRO. RIJSSEL, 18 November (A. N. P.). Op de prefectuur van het departement du Nord werd hedenochtend medegedeeld, dat minister Salengro hedenochtend dood te bed werd gevonden. Een broeder van Salengro heeft verklaard dat deze, zeer getroffen door verscheidene sterfgevallen in zyn familie, o.a. dat zijner echtgenoote, alsmede door de jongste aan vallen tegen zyn persoon gericht, zelfmoord heeft gepleegd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 18 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd; 234 vette kalveren 5458, 4652 en 4245 cent per kg. levend gewicht, 25 nuchtere kalveren 710 per stuk, 225 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 5051 cent enkele hooger; zware 4950 cent en vette 4849 cent per kg. slachtgewicht. Over zicht: vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel zeer traag, nauwelyks pryshou- dend, nuchtere kalveren gewone aanvoer, vlugge handel, met hoogere pry zen, als Maandag jl. varkens matige aanvoer, han del kalm, zelfde pry zen als Maandag.. BOSKOOP, 17 Nov. Bloemenveiling. Hadley 1633 cent, Claudius Pernet 15— 30 cent, Butterfly 20—37 cent. Wilhelm Kordes 30 cent, Rosalandia 2037 cent, Phoebe 4075 cent, Wendland 3055 cent Edith Helen 5085 cent. Else Poulsen 20—34 cent, Briarcliff 18—33 cent, Hoover 1630 cena, Pechtold 3655 cent, Ste ward 35—55 cent, E. G. Hill 50 cent, Hasel Alexandre 1630 cent. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 17 NoV. Eierenveiling. Aanvoer 1725 stuks. Prij zen: kippeneieren 5.906.40, kuikeneie ren 4.304.70, eendeneieren f 3.904.10 per 100 stuks, boter 6571 en kaas 2126 cent per pond, kippen 4070 cent, hanen 4060, konynen 0.501.10. duiven 8—15 cent per stuk. VEUR, 17 Nov. Groentenveiling. Krop sla le soort 2.00—2.80, 2e soort 1.00— 1.60, stoofsla 2.00—5.50. peen 2.605.30, bloemkool le soort f 4.905.10, 2e soort i.502.30, Tomaten midd. 2.903.50. gr. ronden f 3.004.60, 2e soort 1.50 2.40, andyvie per 100 kg. 2.00—2.60, spi nazie per 4 kg. 3159 cent, postelein f 3.00 5.30. snyboonen 2931 cent. radijs f 1.20 —1.50, prei f 2.00—2.30. selderie f 0.70— 1.10, druiven f 15.6016.70. VEUR, 17 Nov. Eierenveiling. Aanvoer: 26729 kippeneieren f 3.005.60 per 100 stuks, 712 kipptn f 0.20—1.00, 21 eenden 5070 cent, 216 konynen f 0.20—2.35, 37 duiven 820 cent per stuk. WOERDEN, 18 Nov. Kaas. Aanvoer 238 partijen kaas: met R.M. le kwal. 2123, 2e kwal. f 19—20, zware f 25. Handel ma tig. VOORSCHOTEN, 17 Nov. Vrije veiling. Pryzen: kippeneieren 5.706.50, kuiken eieren f 4.00—4.70 per 100 stuks, kippen 35—65 cent, hanen 40—60 cent, konynen 0.25—1.20. duiven 10—17 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.043/4 Beriyn 74.52 Parys 8.601/., Brussel 31 30 Zwitserland 42.56 Kopenhagen 40.40 Stockholm 46.65 Oslo 45.471/., New York 1.861'* Praag 8.55 Prolongaties 1M pet-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3