WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WINDERIG. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, later afnemende Noordelijke tot Oostelijke wind, gedeel telijk bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen, kouder. Hoogste barometerst.: 769.8 te Haparanda en Thorshavn. Laagste barometerst.: 750.0 te Isafjord. De hooge drukking is zich in het Wes ten en Noorden sterk blijven ontwikkelen, wat in verband met de naar ons land en de Zuidelijke Noordzee trekkende depressie, stormachtigen Noordelijken en Noord- Oostelijken wind op .de Noordzee veroor zaakte. Op IJsland daalde de barometer in verband met zeer diepe depressies bij Groenland. Op de Britsche Eilanden klaar de het weer op bij guren Noordenwind die aan de Oostkust stormkracht bereikt. In Noord- en Midden-Frankrijk waait het krachtig tot matig uit Noord tot West en valt nog regen, het Zuiden heeft nog rus tig weer. In Duitschland valt bij meest zwakken wind op veel plaatsen regen. In Scandinavië begint de lucht op te klaren en nam de vorst iets toe. Ofschoon in Scandinavië de vorstkansen toenemen, en ook hier te lande in kracht afnemende Noord-Oosten wind te wachten is, zal de vochtigheid van de onderste luchtlagen in onze omgeving vorst verhinderen en nog eenigen regen kunnen veroorzaken. LUCHTTEMPERATUUR. 8.7 gr. C. LICH1 OP VOOR FIETSERS ft. Van Woensdagnamiddag 4.32 uur tot Donderdagmorgen 7.00 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee, op Donderdag 19 Nov. voorm. 5.24 en nam. 5.44 uur. Stonnwaarsehawingsdienst, Geseind 18 Nov. te 10.35 uur aan alle posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Wordt verwacht storm uit het Noord- Oosten". RECHTZAKEN DE MOORD OP EEN FABRIEKSMEISJE TE LEIDEN. Het Haagsch Gereohtshof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25-jarigen gewezen meesterknecht C. M. B., uit Leiden, gedetineerd, die door de rechtbank is veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf, wegens doodslag, gepleegd in den avond van 14 April, in de hal van een bioscooptheater aan den Stationsweg te Leiden, waar hij de 22-jarige fabrieks arbeidster, Johanna Siera, uit Zoeterwou- de, uit wraak met een broodmes eenige steken in den rug heeft toegebracht, met het gevolg, dat het meisje is overleden. Door den advocaat-generaal is gerequi- reerd tot vernietiging van dit vonnis en tot veroordeeling van B. wegens moord, tot twaalf jaar gevangenisstraf, zooals ook in eerste instantie door den officier van jus titie is geëischt. Het hof vernietigde het vonnis der rechtbank en veroordeelde verdachte tot acht jaar gevangenisstraf. MOORD OP DIENSTMEISJE BERECHT. Gistermorgen diende voor de Utreohtsche rechtbank, die gepresideerd werd door mr. Veen, de zaak tegen den 26-jarigen tuin man J. L. Z., die wegens doodslag op Dientje F. door den Officier van Justitie mr. Carnp- huys zes jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eischen. Men zal zich herinneren, dat op 17 Mei jj. in den laten avond in de Populieren- laan te Bos en Duin het 25-jarige dienst meisje Dina F. aangerand en vermoord werd. 's Morgens werd het meisje naast haar fiets aan den kant van den weg ge vonden, maar noch het justitieel, noch het medisch onderzoek deden oorspronkelijk aan misdrijf vermoeden, zoodat men aan nam, dat het meisje een natuurlijke dood was gestorven. Ongeveer een maand later gaf zich ech ter de 26-jarige tuinman J. L. Z. vrijwillig bij de Utreohtsche politie als den dader aan, omdat hij door gewetenswroeging ge plaagd. het gebeurde niet langer onder zich kon houden. De zaak diende gistermorgen met geslo ten deuren. Als verdediger trad op mr. Wier inga. Behalve zes jaar gevangenisstraf eischte de Officier van Justitie ook, dat ver dachte na het uitzitten van zijn straf ter .beschikking van de regeering zal worden gesteld. -Volk". HET FAMILIEDRAMA TE IJMUIDEN. Tegen machinist, verdacht van poging tot doodslag, vier jaar geëischt. Voor het Amsterdamsche Hof is gister middag een familiedrama behandeld, dat geruimen tijd de gemoederen van de inwo ners van IJmuiden heeft beziggehouden. De 50-jarige werklooze machinist D. de R. stond terecht als verdacht van poging tot doodslag op zijn schoonzuster Neeltje Wijker en zijn buurman, J. van Ham. Het O.M. te Haarlem had vier en een half jaar geëischt; de rechtbank had hem tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. De voorgeschiedenis van dit drama is zeer tragisch. De man ging zich aan drank te buiten en zijn aangetrouwde familie maakte hem hevige verwijten. De stiefdoch ters verlieten de woning en de R. leefde alleen in zijn woning in de De la Reystraat te IJmuiden. Hy bemoeide zich weinig met de familie. Op 7 Juni zat hij voor zijn woning, toen zijn 18-jarige stiefdochter Catharina S. langs kwam. Hij vroeg haar, mee naar bo ven te gaan, omdat hij haar een pakje brie ven wilde geven. Dit werd gehoord door verd.'s schoonzuster, Neeltje W. Zij had ge zegd: „Ga niet mee naar binnen, laat Dirk maar alleen naar binnen gaan". Verd. had toen uitgeroepen: „Dit is jouw laatste week!" Verd. was naar binnen gegaan. Een oogenblik later kwam hij terug, trok een revolver en schoot op korten afstand. De kogel schampte langs de slaap, en nog voordat verdachte voor den tweeden keer kon schieten, vluchtte de vrouw haar huis binnen. Toen zy binnen was hoorde zy haar zoon tje roepen: „daar komt hij weer aan". Hy wilde de keuken binnendringen, doch werd ontwapend door den buurman J. van Ham, die eveneens aan den dood ontsnapte, door dat de revolver ketste. De man wérd over weldigd. Verd. was in beroep gektanen, omdat hij naar hij zeide slechts één keer gescho ten had, zonder kwade bedoelingen. „Ik schoot zoomaar.... maar ik wilde haar niet treffen". Pres.: „Dat zijn praatjes. Wanneer je op een afstand van anderhalven meter op iemand mikt en vuurt heb je daar verre van goede bedoelingen mee". De vrouw, waarop verd. had geschoten, legde een verklaring af, die gelijkluidend was met het bovenstaande Uitvoerig ondervroeg de procureur-gene raal de vrouw over de familieverhoudin gen, die verre van ideaal zijn. De stiefdochter van verd. kwam daarop voor het hekje. Zy vertelde, dat haar vader haar een pakje brieven wilde geven. Zij weigerde op raad van haar tante mee naar binnen te gaan. Toen haar stiefvader weer buiten kwam had hij direct op haar tante geschoten. Verd. vertelde, dat hij het pistool vier jaar geleden had gekocht. Eenige weken voor het drama had hij er in de duinen mee geoefend Enkele getuigen k decharge verklaarden, dat de huiselijke omstandigheden niet zoo slecht waren. De schoonfamilie van ver dachte had hem steeds tegengewerkt. Requisitoir. De procureur-generaal mr. dr. D. Rei- lingh, vroeg op formeele gronden vernieti ging van het vonnis. Wat de zaak zelve betreft, achtte spr. den opzet bewezen. Verd. had eerst zijn schoon zuster bedreigd; hij is naar boven gegaan en toen hy terugkwam, schoot hy van vlak bij op haar hoofd. Gelukkig is zij niet ern stig gewond. Daarna nam hij nog maatre gelen voor de toekomst: hij schoot zijn hond neer, omdat hij voelde, dat hij langen tijd in de gevangenis zou worden opgesloten en hy wilde het beest niet alleen achter laten. Weer snelde hy naar de woning van zijn schoonzuster; bij de deur richtte hij zyn wapen op zijn buurman. Gelukkig ketste het schot. In beide gevallen was opzet aan wezig. Wegens poging tot doodslag requireerde spr. vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, daarbij rekening houdende met de persoonlijke omstandigheden van verd. De verdediger, mr. B. W. Stomps, pleitte clementie. Het Hof zal 1 December arrest wijzen. INBREKER VOOR DE RECHTBANK. Handafdruk heeft hem verraden. Een 23-jarige werklooze jongeman, stond vandaag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht, verdacht van diefstal met braak. Hij wordt er van beschuldigd, op 13 Juni te hebben ingebroken in een woning in het Sarphatipark. Toen de bewoonsters G., twee dames, 's avonds thuis kwamen, ontdekten zy, dat bij hun afwezigheid een inbreker zijn slag had geslagen. Het geheele huis was door zocht en een groot aantal sieraden was ge stolen. De politie trof een handpalmafdruk op een doosje aan, die volledig overeen stemt met dien van verdachte. Verd., die thans in voorarrest zit, ver dacht van een anderen inbraak, ontkent hardnekkig. Hij was zoo zeide hy nooit in de woning geweest De officier mr. Wassen berg, achtte het tenlaste gelegde echter bewezen en requi reerde een gevangenisstraf van één jaar. Mr. Francois Pauwels, verdediger van verdachte, vroeg de rechtbank rekening te houden met de uitspraak in de andere zaak. Uitvoerig schetste pL de moeilijke omstan digheden, waarmede verd.'s gezin te kam pen heeft gehad en met klem drong mr. Pauwels op clementie aan, in den vorm van een gedeeltelijk voorwaardelijke; ge deeltelijk onvoorwaardelijke straf. Vonnis 2 December. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De 45-jarige koopman, W. D., uit Voor burg, heeft voor de Haagsche Rechtbank terecht gestaan, omdat hij in het begin van dit jaar, toen hem surseance van betaling was verleend, eenige dagen voordat het hierop volgend faillissement was uitgespro ken, verschillende geldsbedragen, welk hij uit hoofde van leveranties van een firma uit Turnhout, waarvan hij de vertegenwoor diging had, aan den boedel heeft onttrokken en met dit geld naar Zuid-Afrika is scheep gegaan. Op verzoek van de justitie is hij evenwel daar te lande gearresteerd en in arrest gesteld, totdat de noodige formalitei ten voor zijn uitlevering vervuld waren. Volgens de verklaringen van den cura tor waren deze bedragen niet in de boeken verantwoord. D. had de crediteuren van voornoemde firma opgebeld en hun mede gedeeld, dat, indien zij direct de nota's zou den voldoen zij 1 of 2 procent korting geno ten, waarop afrekening volgde. Verdachte beweerde, dat hij de goederen in consignatie had, doch uit de stukken bleek, dat hij nimmer bestelde goederen in voorraad heeft gehad, tot het innen van gelden, zooals hiervoren genoemd, was hy dan ook niet bevoegd. Het O. M„ waargenomen door mr. N. S. Hoekstra, vorderde wegens bedrieglijke bankbreuk en verduistering zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest, op grond, dat D. geruimen tyd in Zuid-Afrika in de gevangenis heeft ver toefd. Mr. Bourlier, schetste de omstandigheden waaronder zijn cliënt geruimen tijd in de Zuid-Afrikaansche gevangenis heeft door gebracht en betoogde, dat verdachte daar onder zoozeer heeft geleden, dat hij nu niet verder behoeft te worden gestraft. Plei ter verzocht dan ook D. onmiddellijk In vrijheid te stellen. Na raadkamer wees de rechtbank dit verzoek af en bepaalde de uitspraak op 1 December a.s. Haarlemsche Brock way bus Mij. De Haarlemsche rechtbank heeft de sur séance van betaling in zake de Haarlem sche Brockway-bus maatschappij N.V. en haar directeur M. C. v. d. Wal gehomolo geerd. Wij herinneren er aan, dat het in dertijd aangegane accoord met de crediteu ren in de N.V. bevatte een uitkeering van 5 pet. en die van den directeur 3 pet. „Tel." UIT DE OMGEVING LANGERAAR. Het droevig'ongeluk van Kapelaan Hoogervorst. Naar wij vernemen zal de uitvaart van het stoffelijk overschot van den weleerw. heer Ph. Hoogervorst, kapelaan te Haar lem, die gisteren zoo tragisch om het le ven kwam, plaats hebben Vrijdagmorgen om 10 uur in de parochiekerk te Lange- raar. Het stoffelijk overschot is thans in de ouderlijke woning opgebaard. De auto, waarin kapelaan Hoogervorst reed, een in Haarlem gehuurde wagen, is door de politie in beslag genomen. HOOGMADE. H. E. J. Bank. t In den ouderdom van 59 jaar is heden overleden de heer H. E. J. Bank. De heer Bank had jarenlang zitting in het bestuur der R. K. Kamer-Centrale Leiden. Vele jaren heeft de heer Bank ook het corres pondentschap van „De Leidsche Courant" op verdienstelijke wijze waargenomen. Hij ruste in vrede. NOORD WIJK. B.VX. De schietoefeningen in dezen winter zullen weder beginnen op: Vrijdag 20 November a.s. in café de Zwaan, ingang Off en weg (dubb. deuren) van half 8 tot half 10. Op deze eerste oefening is tevens gelegenheid zich als lid op te geven en zul len legitimatiebewijzen worden uitgereikt, terwijl ook nog enkele andere zaken bespro ken moeten worden. Vervolgens worden de oefeningen gehou den op de Vrijdagen 27 November en 11 December, terwijl op Dinsdag 22 December een onderlinge wedstrijd zal worden ge houden. In 1937 beginnen we weer op Vrijdag 15 Januari en vervolgens iedere Vrijdagavond, tot nadere aankondiging op de genoemde uren. Laat ook deze winter iedere Landstormer toonen dat hij „Landstormer" Is; en trouw de oefeningen bezoeken. VOORSCHOTEN. Hanze. De R. K. Middenstandsvereeni- ging „de Hanze" hield gisteravond een alge- meene vergadering in het R. K. Vereeni- gingsgebouw alhier onder leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der afdeeling. De vergadering was goed bezocht. Na opening door den voorzitter, las de secretaris de notulen der vorige vergade ring. De zeereerw. hooggel. heer prof. Beijersbergen van Henegouwen uit Zoeter- woude hield eene zeer interessante lezing over het Communisme. De eerw. redenaar behandelde dit anti-godsdienstig systeem, dat er op gericht is den godsdienst uit de harten der menschen te verdrijven, alles te verwoesten wat in betrekking staat met God en zyn Kerk. Mei verschillende voor beelden toonde hij aan welke verschrik kingen heerschen in Rusland ten opzichte van Kerk en geloovigen, van het familie leven, dat verwoest is, van de jeugd wier zielen verpest worden en wier hartstoch ten niet worden gebreideld. De Paus heeft gewaarschuwd tegen dit goddelooze sys teem en de Christenen opgeroepen den reel** Ge .„cbooiwo"» eet» <gs. strijd te aanvaarden, opdat het heillooze communisme worde teruggedrongen en overwonnen. De voorzitter sprak tot den eerw. spre ker een passend woord van dank voor zijn gehouden lezing en sprak den wensch uit, dat zyn woorden vrucht zullen dragen. Na nog enkele mededeelingen aan de leden te hebben verstrekt, sloot de voor zitter op gebruikelijke wijze deze goed be zochte vergadering. Benoeming. Daar de heer F. J. C. Nuij- ten te Weert, die benoemd is geworden tot chef-boekhouder bij de Gemeentebedrijven alhier, bericht heeft gezonden zyne benoe ming niet aan te nemen, is in de verga dering van het college van B. en W. tot chef-boekhouder benoemd de heer B. P. Kousenmaeker te Tilburg. STOMPWLIK. E. H. B. Gisteravond heeft in de R.-K. Jongensschool een examen plaats ge had voor de E. H. B. O. Afgewezen 2 can didates geslaagde 7 candidaten, n.l. J. Boogmans, A. de Groot, J. de Groot, P. v. Boheemen. L. v. d. Bosch, J. v. d. Helm en G. Havik. VEUR. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Secretaris is de heer H. J. van Delft. Van den heer Borst is bericht van ver hindering ingekomen. Opening met gebed. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is ook het ohtwerp van w®t betreffende de vereeniging van Stompwijk en Veur, welk stuk B. en W. voor prae- advies willen zenden r.aar B. en W. De heer Koerts dringt op een spoedig prae-advies aan, opdat de Raad den tijd heeft het stuk te kunnen bestudeeren. De voorzitter doet de noodige toezegging. Na enkele opmerkingen vwi den heer Zuijdwijk worden de stukken voor kennisgeving aan genomen. B. en W. bieden den Raad aan de Ge- meentebegrooting 1937, terwijl op voorstel van den heer Zuijdwijk in de Commissie van Onderzoek worder. benoemd de heeren Blonk, Otte en Uittenhout. Het voorstel tot wijziging van de begroo ting 1935 en 1936 worden z.h.s. goedgekeurd, terwijl ook het voorstel tot wijziging der Algemeene Politieverordening na een vraag van den heer Koerts en na toelichting door den voorzitter z.h.s. wortd aangenomen. Ter tafel komt het voorstel tot vaststel ling van verordeningen tot heffing en in vordering eener belasting op de honden. De heer Zuijdwijk vindt de belasting voor 2de klas honden te hoog en stelt voor het bedrag van 6.terug te brengen op f 5.—. De heer Koerts vindt het bedrag van 7.50 voor le klasse honden te hoog en kan ook verder het voorstel-Zuijdwijk onder steunen. Wat ook de 3e klas honden be treft; hiermede is hij het niet eens. Hij rekent onder deze klas die honden, welke een erf bewaken en toch moet hiervoor 5.— betaald worden, wat hij abnormaal hoog vindt. Er worder. over dit punt nog lange besprekingen gevoerd, waarna het voorstel van B. en W., die het voorstel Zuijdwijk hebben overgenomen, z.h.s. wordt aangenomen met alleen de heer Koerts tegen. Besloten wordt het voorstel tot vaststel ling eener verordening tot heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting te be handelen bij de begrootingsbehandeling. Het voorstel tot aangaan van een reke- ning-couran to vereen komst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, alsmede het voorstel tot verhuur der woning in het raad huis, worden z.h-s. aangenomen. Aan de orde komt het voorstel tot aanleg eener bestrating in de Smidslaan en een ge deelte Veursche Achterweg. Verschillende heeren voeren hierover het woord, waarbij wordt aangedrongen op vaststelling by de uitvoering dezer werken op een minimumloon van 40 cent en ook andere menschen, b.v. tuinders hieraan te werk te stellen. De voorzitter licht deze zaak nader toe en vraagt den Raad het werk over te laten aan B. en W. en dan zal het zeker goed komen. B. en W. kennen nu de wenschen van den Raad en zullen hiermede voor 100% rekening houden; het werk zal in alle opzichten tot volle tevredenheid van den Raad worden uitgevoerd en wat loon en tewerkstelling betreft, ook dit zal zeer zeker de goedkeuring van den Raad heb ben. Een vraag van den heer Koerts inzake de berekening van de bijdrage van de R. K. Bouwvereeniging „Eensgezindheid" wordt naar genoegen en duidelijk beantwoord door wethouder Schrader. AGENDA LEIDEN. Donderdag: Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Foyer van den Burcht, 8 uur. O.a. Causerie over „Hol landers in Ned. Indië." Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging, zitting gebouw St. Vincentlusver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zonda g 22 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Ryn 18, telef. 523 en J. Dóedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. Het voorstel tot overname van eenige per ceeltjes grond aan den Voorburgscheweg wordt z.ha. aangenomen, terwijl ook het voorstel om opdracht te verstrekken tot herziening van het uitbreidingsplan der Gemeente, na een opmerking van den heer Zuijdwyk, z.hs. wordt goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging uitbreidings plan vindt bestrijding by den heer Koerts, die zich met bouwplan niet kan vereenigen en zijn standpunt in deze duidelijk uiteen zet. Na lange besprekingen wordt het voor stel z.h.s. aangenomen met de heer Koerts tegen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. HULDEBLIJK VOOR HET A.S. VORSTELIJK PAAR. De feestelijkheden op 7 Januari a.s. In de trouwzaal van het Huis der Ge meente is Maandagavond onder leiding van den burgemeester, den heer P. A. Colijn, een bijeenkomst gehouden met het doel te komen tot samenstelling van eenige commissies, welke belast zullen worden met het inzamelen van gelden voor het nationaal huldeblijk bij het a.s. huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard en de voorberei ding en regeling der feestelijkheden op 7 Januari a.s. Inzamelingscommissie. Voor de aanbieding van het huldeblijk wérd een inzamelingscommissie gevormd, waarin zitting namen de heeren G. M. Herngreen, W. J. Sprey, mr. F. A. Helm- stryd, ds. Stehouwer, deken Hellegers, ds. Bosch, ds. Hartkamp, dr. Cannegieter, A. J. Dekker, S. Aardewerk, J. B. Samsom, dr. Munting, A. C. de Haan, L. de Graaf, J. M. J. Scheerder, H. G. Boks, Jac. Groe- neveld, M. A. Hoogendyk, L. N. van Dien, C. van Gaaien, C. den Uyl, A. F. Ruysse- naars, W. Geerlof en C. Koren. Werkcomité. Uit deze commissie, waarin ook onder staande dames zitting hebben, is een Werk comité gevormd, bestaande uit de dames mevr. P. A. Colijn, mevr. C. H. Bannier, mevr. J. P. Liefhebber, mevr. P. Duinker, mej. van Zwieten, mej. Jongenburger, mej. Sprey. Hieraan zijn voor de organisatie toege voegd de heeren mr. F. A. Helmstrijd, H. G. Boks en A. C. de Haan. De Feestelijkheden. Voor de feestviering op 7 Januari zyn de volgende commissies gevormd: Financieele Commissie. J. P. Liefhebber, voorzitter, R. Samsom. P. G. Olthof, G. Kooy, S. Kooy. Schoolcommissie. J. L. J. Gaillard, voorzitter, W. J. v. d. Brink J. Bol, S. Kleinenberg, P. Smits, H. S. v. d. Putte. Verlichting en versiering. Ir. J. Waardenburg, voorzitter, B. Lem- kes, M. van Muiswinkel, W. van Diest. C. IJ. Ponsioen, J. L. H. Boeren. Muziek en zang. J. Basie, voorzitter, L. Slootjes, W. v. d. Louw, J. Overduin, C. Hoogervorst. Vermakelijkheden. W. A. Lam, voorzitter, dr. K. Fokkema, E. de Goede, A. Groeneveld, D. v. Dien, B. Hofenk, P. Zuidam, G. van Staaldui nen, A. Verruijt, J. F. Allart. Pers en Propaganda. Ph. J. G. Roest, voorzitter, J. J. C. Böck- ling, J. D. Vis, C. A. van Wieringen, H. C. v. d. Spelt en J. H. Noomen. Dagelijksch bestuur. De voorzitters van deze commissies vor men tezamen het dagelijksch bestuur, dat onder leiding staat van den algemeen voorzitter, den heer J. H. Belgraver. Fcestvergadering Volksbond. Nadat Zondag het Patroonsfeest van St. Willibrord kerkelijk was gevierd, had gisteravond in de St. Josephzaal de feestvergadering plaats. Nadat de bijeenkomst op gebruike lijke wijze door den voorzitter was geopend verkreeg de geestelijk adviseur der afdee ling het woord. St. Willibrord als voor beeld stellend, wees spr. vooral op de noodzakelijkheid voor alle Katholieken, om zich aanéén te scharen om den strijd tegen het modern heidendom en zedenbe derf. Na d»»ze kernachtige toespraak kwam het meer v^ooiijke deel van den avond aan de beurt met het optreden van de heer Bartoes, humorist en conferencier, die door zijn geestige voordracht en leevnsliedjes de aanwezige eenige uren in de meest aan- genome stemming bijeen hield, 't Was reeds vrij las t, alvorens de aanwezigen, ten zeer ste voldaan, huiswaarts keerden. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het examen esperanto diploma A onze plaatsgenoot W. J. van Leeuwen Jr. LEIDERDORP. Onderscheiding. De heer P. van des- Kwaak ontving van de Kon. Ned. Toeris tenbond A.N.W.B. een insigne met diploma wegens langdurigie diensten, in betrekking by de familie dr. G. A. de Bruyne,

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2