UIT DE OMGEVING WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOJI. ..Aanbesteding. Door B. en W. is aan besteed het verbeteren en verbreeden der Hippelaarsbrug in Loosterweg II, naar 2 plannen. Uitsla als volgt:. E. Schuit a. 6674, b. f 7500, P. van Dijk a ƒ24959, b. ƒ6000, A Graper a ƒ4530. b. 4935. C. J. Janssen a ƒ4193, b ƒ4888. G. v. d. Schalk, Leiden a 3760, b. 4195. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver vol gens plan a. Het ging lang goed! Het ging den laat- sten tijd werkelijk goed met de auto-onge lukken aan de Leidschestraat; we bedoe len natuurlijk, dat er weinig ongelukken plaats hadden Maar thans is weer een auto daar geslipt en het hek voor het bloembol lenhuis van den heer B de Wreede Jr. werd over een afstand van niet minder dan 5 Meter vernield. De auto werd slechts licht beschadigd en persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. NOORD WIJKERHOUT. K.J.M.V. „Door studie en lezing ver volmaakt zij ons innerlijk leven, Wapent zij ons met noodige kennis en onmisbare kracht". Dit citaat uit het K.J.M.V.-pro- gram vindt haar practische toepassing op die avonden, waarop de K.J.M.V.-ers ge dwongen door de prikkel van de zelfwerk zaamheid, zelf een causerie houden voor eigen leden over een zelfgekozen onder werp. Dan demonstreert zich scherp het vormende karakter van onze beweging. De ontwikkeling van de leden op sociaal en cultureel terrein als doel onmiddellijk vol- gend op de godsdienstige vorming, het ge heel er op gericht de rijpere jeugd te vor men tot man van karakter en Katholiek van de daad. Ouders, is zulks ook niet noodig voor uw zonen, die nog steeds geen lid zijn van onze Beweging? Zij, die een afwachtende houding blijven aannemen of doen alsof ze niet geïnteresseerd zijn! Men kan de kat niet uit de boom blijven kijken! Er staan hooge belangen op het spel. Ook voor hen geldt het woord der Bisschoppen. Hun woord is voor ons een bevel. En voor u? Ouders wij wachten op uw daad! R.-K. Landarbeidersbond. In café „De Zwaan" vergaderde de R.-K. Landarbei- dersbond. De voorzitter opende de druk bezochte vergadering (meer dan 120 leden waren aanwezig) met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den geest. adv. kapelaan de Kleer maker. „We zijn thans weer samengeko men, aldus de voorzitter, om een overzicht te houden over het afgeloopen jaar Nov. 1935Nov. 1936, en om wederom het een en ander te bekijken en te bespreken. Som mige meenen, zoo vervolgde spreker, dat thans de organisatie niet meer noodig is, doch ik zeg. u op heden kan men zeer ze ker niet zonder de organisatie, wat zou er van den steun b.v. aan onze werklooze men- schen terecht zijn gekomen, wanneer de organisatie er eens niet was geweest? Hierna werden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna kwam punt 3 aan de orde: installatie nieuwe leden De voorzitter zeide er verheugd over te zijn dat er weer eenige nieuwe leden aan wezig zijn. Hij heette deze welkom in het midden van de andeer leden en zeide er be hoefte aan te gevoelen deze menschen met hun genomen besluit tot toetreding in de vakorganisatie, te feliciteer en. De tijd dringt, zoo sprak de voorzitter, dat wij vechten en zorgen om onze organisatie op peil te houden. De bondsvoorzitter, de heer de Bruijn, noemde op een vergadering het aanwerven van nieuwe leden voor onze organisatie een „leeken-apostolaat", en dit woord werd op die vergadering door den Aartsbisschop bevestigd. Wij moeten vandaag aan den dag strij- den tot het einde van ons leven om ons deel te krijgen vooral ons geestelijk deel, want wij als katholiek georganiseerde vak- menschen weten goed dat wij ook strijden voor Christus. De voorzitter wees nog op den valschen strijd welke in Duitschland plaats heeft tegen de R.-K organisaties en den godsdienst en den ondergrondschën strijd door Moskou. Hij heette de nieuwe leden nogmaals hartelijk welkom, wekte hen op om de eenheid nog sterker te ma ken en spoorde hen aan trouw de verga deringen te bezoeken. Bij punt 4 deelde de voorzitter mede, dat het gemeentebestuur voorloopig heeft uit gesteld om groenten te distribueeren voor de werkloozen op grond van het feit, dat de groenten hier niet zoo duur zijn en om dat de distributie in de andere gemeenten tegenvalt. Hierna las de secretaris een zeer uitge breid jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de afdeeling op 1 Nov. 252 leden telde, het ledental is in het afgeloopen jaar met 12 verminderd, hetgeen zeer te betreuren is. Voor het keurige jaarverslag mocht de se cretaris den dank van de vergadering oog sten en een dankwoord tevens van den voorzitter. Daarna las de penningmeester het jaarverslag voor. De inkomsten bedroe gen tot een gelijk bedrag aan uitgaven 23573.46 1/2. Er is heel wat contributie geind maar ook veel uitgekeerd uit de werkloozenkas. De voorzitter dankte namens de vergade ring den heer H. v. d. Voet voor het accu rate beheer. De controle-commissie deel de bij monde van den heer W. v. d. Oete- laar mede, dat de kas en boeken van den penningmeester steeds bij controle in de beste orde waren bevonden. Tot controle-commissie voor het komen de jaar werden aangewezen P. de Haas, C. v. d. Klauw en het bestuurslid P. Duiven voorden. De voorzitter dankte den heer v. d. Oetelaar voor het werk dat hij bij de controle heeft gehad in het afgeloopen jaar, 4 maal is de kas van den penning meester gecontroleerd. Vervolgens hield de geestelijk adviseur een kleine lezing over „Quadragesimo An no", voornamelijk over het gedeelte waar het betreft de verplichtingen van de ar beiders tegenover de patroons en omge keerd. Hij spoorde ook de werklooze: leden aan om in de week trouw de H. Mis bij te wonen, dit laat hier in Noordwijkejrhout veel te wenschen over. De geestelijk advi seur deelde mede, dat de leden zich voor het apostolaat van den onbekenden arbei der kunnen aanmelden vóór December bij den voorzitter van den R.-K. Volksbond, den heer v. d. Togt. Voor de lezing ontving de kapelaan den dank van den voorzitter, namens de ver gadering. Het aftredende bestuur werd bij enkele candidaatstelling herkozen. Met 113 van de 127 stemmen werd de heer J. v. d. Voet, wederom tot voorzit ter gekozen. Deze dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld. Me degedeeld werd daarna dat Maandag 23 Nov. weder het ontspanningslokaal voor de werkloozen wordt goe V.depnn9aen de werkloozen wordt geopend. Dien mor gen is er een H. Mis tot intentie van de werkloozen. Van 912 Januari wordt de retraite alhier gehouden, deelnemers kun nen zich alsnog opgeven. 25 Nov. is de feestavond van den Volksbond. Met den Chr. groet sloot de voorzitter hierna de vergadering waarna verloting. NOORDWIJK. Geboren: Cornelia d. v. C. E. L. Ad miraal en J. Admiraal. Johannes An- tonius z. van H. J. A. Hensing en H. P. J. Hermans. Johanna Elisabeth d. van J. F. Hiep en B. P. Prins. Peter Ru- dolf Wilhelym z. R. Tappenbeck en H. J. Meijlink. Marijke d. van J. v. d. Bent en P. A. de Bruijn. Jacobus z. van D. Vink en M. v. d. Oever. Cornelia Elisa beth d. van J. M. Bal en J. J. Flikweert. Jazinus Fredericiu. z. v. J. F. v. Halm en M. M. Foray. Abraham z. van A. Ti- man en H. Dreef. Jacob z. v. C. G. v. Beelen en G. de Mooij. Klaas z. van J. P. Goudriaah en N. v. rd. Dool. Maria Mar- garetha Petronella d. van A. P. Roeman en J Duivenvoorde. Alida d. van A. de Bes en G. Admiraal. Maria d. van J. Wenk en J. v. Dorland Ondertrouwd: W. P. Janson en M. Paardekooper. A. Th. v. d. Brink en J. Snijders. H. Verkaik en V. Wolf. S Wijnands en D. v. Beelen. M. J. P. Koopman en Chr. Hegeman. Getrouwd: N. Hermans en P. M. M. Caspers. Overleden: Catharina Zeestraten 80 jaar wed. van B. A. Eijmer. Cornelia Ma ria Vink 34 j geh. met. M. Geerlings. Ma ria Gerardina Keulenbrons 18 jaar. NIEÜWVEEN. Wit-Gele Kruis. Maandagavond te 7.30 uur werd de jaarvergadering van de "ver- eeniging het Wit-Gele Kruis gehouden. De voorzitter opent met een welkomst woord en geeft het woord aan den secre- cretaris voor het lezen der notulen, welke ongewijzigd onder dank worden goedge- keurd. Vervolgens leest de secretaris een goed verzorgd jaarverslag, dat blijkens het ap I plaus der weinige aanwezigen instemming 1 vond. De rekening en verantwoording van den penningmeester sluit met een batig saldo van 2006 1/2. Door het houden van een speldjesdag op 14 Juli welke 24.67 heeft opgebracht kon het boekjaar alzoo met dit batig saldo slui ten. De periodiek aftredende bestuursleden mej. P. VinkOudshoorn en de heer Th. Vink, werden beiden met groote meerder heid van stemmen gekozen. Beide namen hun benoeming aan - or de commissie tot nazien der boeken weraen benoemd de hee- ren M. Notenboom en C. Bezuien. De rond vraag levert ook al heel weinig op, waar na de vergadering op de gebruikelijke wij ze wordt gesloten. De opkomst was zeer matig. Dat hel W.-G. Kr. een schoone instel ling is, beaamt men volmondig. Echter schijnt hiervoor alléén maar belangstelling te zijn, waneer ziekte de woning binnen sluipt en verpleging dringend noodig is. Het bestuur heeft reeds zoo veel moeilijk heden overwonnen en men mag verwach ten, dat zij zich ook nu niet zal laten ont moedigen. SASSENHEIM. Biljarten. De stand van den wedstrijd om het persoonlijk Kampioenschap van Sassenheim luidt: Oude Post I gesp gew. gel. pnt. A. H. Copini 4 4 0 8 C. Guldemond 4 3 0 6 G. van Diest 4 3 0 6 B. Schreuder 3 2 0 5 J. van Reisen 3 2 0 4 Grd. Zandbergen 4 2 0 4 H. Schoo 4 2 0 4 Th. Landweer 3 1 1 3 Ep. Postma 2 1 1 3 Th. van Velzen 4 1 0 2 Chr. Homan 4 1 0 2 P Koning 4 1 0 2 J. Gardien 2 0 1 1 A. J. v. d. Wiel 4 0 0 0 De beste partij in deze afdeeling speelde Joh. Wolvers met een gemiddelde van 2.28, die tevens de serie van 20, die op naam stond van H.-van Bezine op 24 bracht. A s. Maandag- en Woensdagavond precies half zeven voortzetting dezer wedstrijden in café de Oude Post. Donderdagavond 7 uur precies wedstrijd tusschen Oude Post Sassenheim en de Ca rambole uit Leiden. Deze wedstrijd wordt gespeeld Donderdag in Sassenheim, café De Oude Post en Dinsdag 24 November te Leiden, café Veldman, Lage Rijndijk. IJsclub Lisserdijk. Dinsdagavond werd in café Faas de jaarvergadering gehouden door de IJsclub Lisserdijk. De vergadering stond onder leiding van den heer B. Ber- bee. De heer Ant. de Bruin bracht verslag uit van de finantiën, welke er gunstig voor staan. De vereeniging mag over een kassal do beschikken van 860.18. De kascommis- sie bracht een gunstig rapport uit van het onderzoek der boeken, waarvoor de voorz. zijn dank uitsprak. De aftredende bestuursleden H. Huis in 't Veld, G. Been en Chr. v. d. Klauw, wer den bij enkele candidaatstelling herkozen en namen deze herbenoeming aan. Vervolgens werd de rondvraag gehouden. De heer J. de Butter vroeg, waarom de afd. Lisserbroek geen lid is van de Z.H.IJ., zulks naar aanleiding van de opmerking op de verg. der afd. Lisse. Welke reden is er voor om niet als lid toe te treden? De voorz. zeide, dat het bestuur zich niet langer ver antwoord zag om lid te blijven. De afd. Lis- se werkt het ons ook niet in de hand. Zij werkt niet naar den kant van de Haarlem mermeer. De op ofls geworpen blaam kun nen we gerechtvaardigd op de afd. Lisse terugwerpen. Het geen te doen is, kunnen wij wel doen ook zonder lid te zijn van de Z.H.IJ. De vergadering ging hiermede ae- coord. De voorz. sloot met een woord van dank de verg., waarna de verloting werd gehouden van mooie prijzen. LISSE. Bond van Groote Gezinnen. De afdee ling van den R. K. Bond van Groote Gezin nen hield gisteravond in het Patronaatsge bouw een goedbezochte vergadering onder presidium van den heer H. J. v. d. Berk. Deze opende met den Chr. groet en gaf zijn vreugde te kennen ovei de groote opkomst. De notulen werden gelezen en vastge steld. Uit de mededeelingen bleek, dat de afdeeling met den R. K. Volksbond en L.T.B. bij het Gemeentebestuur had ge adresseerd om herziening der gastarieven. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het H.B. inzake de pogingen, "welke wordpn aangewend bij de R. K. Staatspartij om iir haar program mede op te nemen de totstandkoming van een kin- derrentefonds. Door den heer ~L. B. Jonkman werd ver volgens verslag uitgelracht van de laatst gehouden vergadering van den Centralen Raad, welke is gehouden te Arnhem, waar na hij tevens verslag uitbracht van de Za terdag j.l. gehouden Kringvergadering te Hillegersberg. De voorzitter dankte hem voor beide verslagen, hetgeen de verga dering met applaus onderstreepte. Aan de orde is voorts bespreking Kerst feest voor de kinderen der leden. Na am pele bespreking verkreeg het bestuur een vrij mandaat om een passend Kinderfeest te organiseeren. Ondertusschen kwam de zeereerw, heer Pastoor v. Zuijlen ter vergadering, die door den voorzitter Werd verwelkomd. In de rondvraag bracht de heer v. d. Klaauw nogmaaals de vraag ter tafel om ook hier te komen tot schoolkindervoeding, omdat z.i. ook hier onder de kinderen wordt geleden aan ondervoeding. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak eerst zal wor den besproken met de Geneeskundige Adviseurs dr. Haase en dr. Zijerveld. Spr. zeide, dat dit punt de volle aandacht van het bestuur heeft. De voorzitter wekte voorts de dochters der leden op te. helpen aan de Naaikrans voor Groote Gezinnen, daar er een berg naaiwerk ligt te -wacnten. Hierna richtte de zeereerw. heer Pastoor het woord tot de vergadering. Hij zeide, dat het hem een groote vreugde wasin een parochie te komen, waar zooveel groote gezinnen waren.; Het is een bewijs, dat men hier leeft volgens Gods Wil. Men toont daarmee, dat men het huwelijk opvat zooals God dit heeft gewild en bedoeld. Er is in de wereld eenstrijd om te trachten, dat werk van God te willen vernietigen. Z.Eerw. kon daarvan getuigen in plaatsen als Amsterdam en Rotterdam tijdens zijn priesterlijken loopbaan. Daar heeft Z.Eerw. de menschen bewonderd, die ondanks den zwaren strijd toch een huwelijksleven lei- GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Burgemeester Gouverneur opende Dins dagmiddag om kwart voor drie de voltal lige raadsvergadering. Uit de mededeelingen door den voorzit ter, vernamen wij dat Ged. Staten van Zuid- Holland het Bestuur der „de Visserschool" gelijk hebben gegeven, in zake haar beroep tegen het Besluit van den Raad van 13 Aug. j.l., waarbij aan den afkoop der gebruiks- vergoeding voor bijzondere scholen 3 voor waarden waren gesteld. De afkoop moet onvoorwaardelijk plaats hebben. Trouwens, uit de verdere mededeelingen bleek dat niet de Raad, doch Burgemeester en Wet houders deze afkoop moeten toestaan, wes halve het geheele Raadsbesluit van 13 Aug. 1.1. werd ingetrokken en de voorzitter mededeeling deed, dat B. en W. tot afkoop hadden besloten en dit aan de betrokken schoolbesturen hadden medegedeeld. De kwestie van de „ingebouwde" school (de R K. Meisjesschool) staat er buiten. De voorzitter deelde daarna mede dat het getal steuntrekkenden medio November 87 bedroeg, tegen 136 in 1935. Het uitbe taalde steunbedrag was per week resp. 785.55 en 1404.81. Tot 10 November j.l. was over 1936 uitgegeven 71.762.54 aan steun, tegen 72.312.93 over hetzelfde tijd vak over 1935. Dat het verschil niet grooter is, vindt zijn oorzaak in de zeer hooge steun bedragen welke in de eerste 4 maanden van dit jaar moesten worden uitbetaald. Naar aanleiding van deze mededeelingen informeerde de heer Kortekaas naar het aantal z.g. „nieuwe" werkloozen, en wilde, als dit aantal eenigszins belangrijk is, er bij de Regeering op aandringen, dat ook voor onze gemeente ten dien aanzien de zelfde bepalingen zouden gelden als voor de groote gemeenten. De Begrooting der Gemeente over 1937 en die voor de bedrijven werden aangebo den, waarbij door den voorzitter eenige voorloopige cijfers werden genoemd. Bij de behandeling in den Raad komen wij hierop nader terug. Tot leden der financieele" Commissie, wer den bij eerste stemming gekozen de heer J. C. Schrama, A. J. Verkley en H. van Zonneveld. Na een tweede vrije stemming alsnog de heer J. N. Beekman, terwijl de heer K. W. van Breda als reserve werd aan gewezen. Voor 1937 werd wederom een rekening- courant-overeenkomst met (le N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten aangegaan. De debetrente zal 2% boven, de credit rente 2% onder het promesse-disconto der Nederl. Bank zijn. Eenige wijzigingen in de Begrooting 1936 werden goedgekeurd. Een kasgeldléening ad 2 ton rentende 2 3/4% werd voor den tijd voor 3 maanden aangegaan. Hieruit zal de afkoopsom aan de scholen worden betaald. De heer v. Zonneveld drong er op aan deze kasgeldleening zoo spoedig mogelijk in een vaste leening om te zetten, hetgeen de voorzitter toezegde. B. en W. willen eenige loopende leeningen vervangen door een leening \ran een lager rentetype met langeren looptijd waardoor de gemeente een bezuiniging zal hebben van 3.700.per jaar. Waar het echter niet geoorloofd is dat de Raad B. en W. tot het sluiten van een leening machtigt, zal, als door het dagelijKsch bestuur alles in kannen en kruiken is gegoten, de Raad in een spoedvergadering over het aangaan van een geldleening moeten beslissen. De heer v. Zonneveld wil de leeningen van het 4 5/8 type momenteel niet conver- teeren; spr. acht de voordeelen te gering, gezien ook de te betalen boete voor ver vroegde aflossing; spr. wil riskeeren.hoe de geldmarkt zich verdei ontwikkelt. Wethouder Warnaar bestrijdt den heer v. Zonneveld; de finar.cieele toestand der gemeente eischt dat alles wordt gedaan om de begrooting sluitend te maken. Mocht deze niet sluitend zijn, dan zouden de be lastingen verhoogd moeten worden, hetgeen onmogelijk is. Spr. deelde nog mede, dat het belastbaar inkomen met 70% gedaald is. De heeren Beekman en van Breda zijn voorstanders van verschuiving der lasten, dus van vermeerdering van looptijd der eventueel te sluiten nieuwe leening. Met den aanleg van de gasleiding van Lisse loopt het niet zeer naar wensch. De Rijkswaterstaat had net trottoir aangewe zen om daarin de leiding te leggen, maar dit was overvuld met kabels en buizen. Daarom moet de gasleiding door „Ter Leede" gelegd worden. Van een niet-ge- noemde persoon werd thans grond gekocht voor 1200.waardoor de buizenleg ging ongehinderd voortgang kan hebben. De verandering van gasleverancier heeft reeds heel.wat stof tot bespreking gegeven en aan het College van B. en W. reeds slape- looze nachten gekost. De levering van gas aan de bewoners in de Zuidhoek werd als laatste punt behan deld. De groote vraag is, volgens de voor zitter, of de distributieleiding tot aan den spoorwegovergang moet komen of tot aan de Postbrug. In de vorige vergadering was besproken de persleiding van Leiden vanaf de Postbrug tot aan de Warmonderdam voor 350.te huren en deze dan als distribu tieleiding te gebruiken. De Sted. Fabrieken voor Gas en Electri- citeit maken echter zulke bepalingen, dat daarop niet kan worden ingegaan. B. en W. stellen daarom voor aan Leiden te verzoe ken de perceelen over de spoorbaan (een 5-tal) van gas te voorzien, zooals tot nu toe, 'en een nieuwe distributieleiding aan te leg gen van de Warmonderdam tot aan de spoorwegovergang. Uit de discussies konden wij opdiepen dat het gedeelte SpoorbaanPostbrug, indien de Gemeente haar leiding tot daar zou leg gen, jaarlijks f 130.zou kosten. De heeren van Breda, Verkeij, Dannys en Kortekaas' willen de "leiding doortrekken tot aan de Postbrug, om van alle. geharre war af te zijn. De heer Verkleij vindt het beneden de waardigheid van den Raad,':om voor 130.— 's jaars-de'inwoners der'ge meente ten Z. van de spoorbaan van het gemeentelijk gasnet uit te sluiten. De heer v. Breda acht het een onbillijk heid tegenover die inwoners, om hen aan Leiden over te leveren. Leiden zal geen-gas voor 3 centen leveren, Tenslotte wordt - metalg. stemmen be sloten,: de cTistrïbutieleiding door te trekken- tot aan de spoorbaan; aan Leiden te verzoeken de.bewoners van het gedeelte SpoorbaanPostbrug vangas te voorzien; en mocht Leiden niet bereid zijn dit naar genoegen van B. en W. te doen, de distri butieleiding door te trekken tot aan de Post brug. Sluiting om half 5. den zooals dat door God is gewild. Het deed Z.Eerw. daarom ook goed, dat hier een afdeeling van den Bond voor Groote Ge zinnen is, omdat deze bond steeds op de bres staat, om voor de belangen van de groote gezinnen op te komen. Z.Eerw. hoop te ook hier getuige te mogen zijn van het actief en krachtig werken van de afdeeling en hij hoopte, dat het bestuur met de mede werking der leden veel zal kunnen doen voor de groote gezinnen en dat God de leden, die door hun Godsvex~trouwen blijk geven het huwelijk te beleven, zooals God het wil, zal zegenen. Nadat de voorzitter den Pastoor had be dankt voor zijn kernachtig woord, sloot hij met den Chr. groet. TER AAR. Gemeentei-aad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 19 Novem ber a.s. des namidags 2 uur. Agenda: In gekomen stukken. Belastingreclames. Vast stelling van de gemeentebegrooting en be grooting electriciteitsbedrijf over den dienst 1937. Voorstel tot het koopen van een strookje grond van het perceel ka dastraal bekend Sectie B. No. 1375. Vast stelling nieuwe verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. Voorstel tot het sluiten van een rekening-courant overeenkomst voor 1937 tot het doen van gewone uitgaven. Voorstel tot het sluiten van een geldleening ten bedrage van ƒ11.050. Voorstel inzake aanvulling .wacht tijdregeling voor werkloozen. Comptabele besluiten. WASSENAAR. Zilveren jubileum. Op 16 November j.l. herdacht de agent van politie J. Louter alhier, den dag, dat hij voor 25 jaren werd aangesteld als gemeenteveldwachter in deze gemeente. In het College van Burgemeester en Wethouders, alwaar ook de Commissaris van Politie aanwezig was, werd de jubila ris door den Burgemeester gecomplimen teerd en werd hém een enveloppe met in houd overhandigd. Op het politiebureau werd hem door den Commissaris van po litie namens het personeel een crapeaud aangeboden, terwijl de Ned. R.K. Politie bond „St. Michaël" haar complimenten deed vergezeld gaan van een fraai bloem stuk. De beste partij in deze afdeeling speelde A. H. Copini met een gemiddelde van 5.20. De hoogste serie staat nog op naam van B. Schreuder met 32. Oude Post 2: R. Meuwissen 7 6 0 12 J. Hoogervorst 7 6 0 10 Joh. Wolvers 7 5 0 10 R. Haver 6 4 0 8 L. Guldemond 6 3 0 6 Jac. Karremans 6 2 0 4 A. Hoogervorst 7 2 0 4 Jac. van Dorp 2 1 0 2 R: Piccardi 4 0 0 0 A. Guldemond 5 0 0 0 PROFESSOR SLIM EN ZOON. 27. „ik'heb wel een buil op mijn hoofd," zei de professor. „Je jokt.4'„Ik jok niet", zei de dokter en ze bleven zoolang, kibbelen tot de dokter kwaad werd, een kussen pakte en den professor ér mee om zijn ooren sloeg. 28. Daar kwam de yrouw van den processor binnen.. Ze zag juist hoe de wekker en de schemerlamp van de. tafel, werden geslagen. Hijgend hield de. professor op. De doktei; was weg. Nu eerst zag zijn vrouw de buil op het hoofd van haar man. „Maar wat zie jij èr gek uit", zei ze tegen hém.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10