OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. MAANDAG 16 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R. K. Sportver. „Seeds Hooger". Van het begin of aan heeft Steeds Hooger er alles op gezet dezen wedstrijd in een overwinning om te zetten wat haar ook prachtig gelukt is. Met 41 moest O.D.I. het onderspit delven. O.D.I. trapt af en Steeds Hooger neemt direct het leder over en de O.D.I.-achterhoede moet al dadelijk handelend optreden. Beide partijen blijken aan elkaar gewaagd en geven elkaar niets toe. Toch heeft Steeds Hopger het eerst succes als de rechtsbinnen een voorzet prachtig inkopt. O.D.i. zet er alles op om gelijk te maken en Steeds Hooger krijgt het zwaar te verantwoorden. Toch weet Steeds Hooger uit deze omklemming los te komen en aanval op aanval wordt nu on dernomen, waarbij de midvoor er 20 van maakt. Dadelijk daarop krijgen ze een strafschop te nemen, welke de midhalf tegen de lat schiet waarna de linksbuiten den terugspringenden ba] opvangt en in eens inschiet (30). Kort erop krijgt de O.D.I.-midvoor den bal toegespeeld en met een prachtig schot weet hij den achterstand te verkleinen, wat ten volle verdiend was. Na 4 minuten maaki de linksbuiten aan alle onzekerheid een einde en met een hard schot in de bovenhoek maakt hij er 41 van. Toch geeft O.D.i zich nog niet ge wonnen, maar hoe ze ook zwoegt, er is geen doorkomen aan. Steeds Hooger I verloor met 32 van K.R.V.I, na tot tweemaal toe de leiding ge had te hebben. R. K. Sportver „Majella". Majella I kan het wederom niet tot een overwinning brengen. Met 42 moest ons eerste elftal in Nicolaas Boys zijn meerdere erkennen. Een volgende keer beter, men- schen! Majella 2 verloor net aan, met 21, van Meerburg 2. In de wedstrijd St. Bernardus aMajel la a kwam het niet tot doelpunten. Eén puntje van de zes, een schrale Zon dag! R. K. Sportver „Concordia". De nieuwe club uit Zandvoort I.Z.B. de buteerde hier tegen Cone H niet onver dienstelijk, maar moest toch met ledige handen (5—2) zeewaarts. Hierna waren de Bavo-menschen de gasten en naar aanlei ding hunner resultaten werd in C.-kringen een walk-over voor hun eerste verwacht. Doch de eerste minuten lieten reeds direct het tegendeel zien. B. heeft een ploeg die niet over sterren beschikt, maar allen werken zeer hard, de achterhoede is zeer trapvast met een beweeglijken speler tus- schen het latwerk. C. daarentegen is tech nisch beter, maar hier denken de spelers juist dat het wel zal gaan en dan kwamen ze steeds te laat. De vaste wil, de fihting spirit ontbreekt of komt als de match al zoo goed als verloren is. Zooals gezegd is de aanvang zeer snel en B. weet den bal al gauw tusschen de C.-palen te deponeeren, maar de scheidsrechter ontdekte(?) buiten spel. Het spel is nu meer verdeeld, daar C. ontwaakt en een vurige kogel van Reewijk verdiende beter lot. Het is lan tot rust een mooi partijtje, als Duindam in tusschen met een omhaal C. de leiding heeft gegeven. Na de thee is eerst C. aan het woord, doch daarna snelle open aanvallen van B., die 2 keurige doelpunten opleveren. C. zet hierna geweldig op, doch nu is het te laat, bovendien krijgen ze nu nog pech, althans er is steeds een B.-been, die de situatie redt. Alzoo verloor C. weer een match, die niet verloren had behoeven te worden. R. K. Sportver. „Nic. Boys". De wedstrijd Nic. Boys IIDOCOS IV was een ongelijke strijd. De Nic. Boys wa ren voortdurend in den aanval en DOCOS heeft in dezen wedstrijd alléén verdedigend spel gespeeld De uitslag was 100 voor Nic. Boys. Te 2 uur kwamen Nic. Boys I in het veld tegen Majella I, dit was een gelijke partij. Voor de rust wist de Nic. Boys-mid- voor den stand op 10 te brengen. Na de rust speelde Majella beter en wist den stand door een penalty gelijk te ma ken, al spoedig gevolgd door een tweede doelpunt, zoodat Majella hiermede een voorsprong kreeg. Nu kwamen de Boys ook weer beter opzetten. Door een penalty maakte de spil gelijk. Eenige oogenblikken daarna een mooie voorzet van den midvoor en d- linksbin nen doet de bal in het net verdwijnen. Nog enkele minuten zijn te spelen, als de mid denvoor uit een vrije schop de stand op 4—2 brengt, waarmede het einde komt. Wat de wedstrijd betreft heeft Majella zeker beter gespeeld als de Nic. Boys, deze laat ste waren nu niet juist in vorm, maar de doelpunten-meerderheid was voor Nic. Boys en de twee punten zijn gewonnen. St. Bernardus IINic. Boys III werd af gelast. R. K. Sportver. „K. R. V." Het weer was schitterend, dus alle wed strijden konden doorgaan. De Junioren hebben een nederlaag mee genomen naar huis. Het 2de elftal moest den strijd sta ken. En het eerste leverde een goede pres tatie door de puntjes binnen te halen op Steeds Hooger I, de uitslag was 32 voor K. R. V. I. Met 2 invallers voor K. R. V. ging de wedstrijd, die zeer matig gespeeld is, door. Uw remmen moeten in staat zijn uw auto op 'n drogen weg tot stilstand te brengen binnen de onderstaande af standen: Bij 10 km per uur 1 meter Bij 20 km per uur 4 meter éBij 30 km per uur 9 meter Bij 40 km per uur 16 meter Bij 50 km per uur 25 meter Bij 80 km per uur 64 meter HOE LANG IS ÜW REMWEG?) KON. NEDERLANDS8HE VOETBALBOND. D. W. S. VERSTEVIGT HAAR POSITIE. HERACLES NEEMT DE LEIDING. Het kleine competitieprogramma van gisteren heeft niet veel verrassingen op geleverd. Het Westen. In Afd. II heeft K. F. C. het tot 'n gelijk spel tegen Sparta gebracht. Dat Sparta in I dit seizoen nog 'n rol van beteekenis zal spelen, wil er bij ons niet in. De tweede wedstrijd in de eerste klasse bracht 'n kleine doch beteekenende over winning van D. W. S. op Hermes D. V. S. De Amsterdammers verstevigden hun positie op de tweede plaats en wachten op 'n falen van Feijenoord om de leiding van Feijenoord over te nemen. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Feijenoord 7 6 1 2011 13 D. W. S. 7 6—1 15—9 12 Haarlem 7 4 2 1 21—10 10 V. S. V. 7 4—3 15—15 8 Hermes D. V. S. 7 4 3 13—15 8 Sparta 7 2 2 3 8—10 6 K. F. C. 7 13 3 14—16 5 V. U. C. 7 12 4 10—15 4 H. B. S. 7 115 11—21 3 Z. F. C. 7—16 7—18 1 In de 2e klasse B heeft Alphen het te gen Unitas niet kunnen bolwerken, doch de 2,-1-nederlaag is alleszins eervol. D.O.S. werkte zich naar de tweede plaats door U.V.V. met 31 te kloppen. R.F.C. 6 5 1 21—8 11 D.O.S. 7.5 1 1 23—16 11 Emma 7 3 13 19—17 7 U.V.V. 7 3 13 18—17 7 U.V.S. 7 3 13 11—11 7 Unitas 7 3 13 12—14 7 Alphen 7 2 2 3 11—14 6 D.C.L. 7 2 14 15—19 5 Sliedrecht 7 13 3 10—14 5 The Ris Hope 6 2 4 11—20 2 In de 3e klasse A heeft Scheveningen in derdaad de eerste nederlaag geleden. Gouda klopte de kustbewoners met 42. Hille- gom won met 43 van Delft, waardoor deze ploeg vaster op de onderste plaats kwam. De stand is nu: Scheveningen 7 5 1 1 2010 11 Gouda 7 3 3 1 20—13 9 Lugdunum 6 3 12 1613 7 Schoten 6 3 12 11—13 7 A.S.C. 7 3 13 12—16 7 Hillegom 7 2 2 3 14—17 6 Hillinen 6 13 2 14—16 5 Postduiven 7 2 14 1619 5 Delft 7 115 9—16 3 Het Oosten. In Afd. Ill wist Heracles de leiding op Go Ahead over te nemen door een 10- overwinning op Tubantia, zoodat de stand is: Heracles 7 5 11 18—6 11 Go-Ahead 7 4 2 1 11—6 10 A. G. O. V. V. 7 4 1 2 8—5 9 P. E. C. 7 4 12 14—11 9 N. E. C. 7 3 2 2 18—9 8 Enschede 7 3 13 1210 7 Tubantia 7 3 13 11—11 7 Wageningen 7 2 14 1914 5 I Z. A. C. 7 1—6 14—28 2 Ensch. Boys 7 1—6 5—21 2 Het Zuiden. In Afd. IV was het een slechten dag voor de hekkesluiters M. V. V. en Eindhoven, die beide verloren, resp. van B. V. V. en Roermond. P. S. V. 7 5 11 17—8 11 N. O. A. D. 7 4 1 2 23—15 9 B. V. V. 7 4 1 2 21—16 9 N. A. C. 7 4 12 16—12 9 Roermond 7 3 3 1 17—19 9 Bleijerheide 7 2 3 2 3—11 7 L. O. N. G. A. 7 2 2 3 18—13 6 Juliana 7 13 3 1321 5 M. V. V. 7 115 12—20 3 Eindhoven 7 1 6 1328 2 Het Noorden. In het hooge Noorden heeft Sneek op nieuw blijk gegeven dit seizoen over een goed elftal te beschikken. Friesland werd met 31 geslagen, waardoor Sneek op de derde plaats is gekomen. Voor Velocitas was het gisteren weer 'n minder goede dag, wijl H. S. C. erin slaagde Leeuwarden 'n punt te ontfutse len. Be Quick 8 6 2 30—12 14 G. V. A. V. 8 4 2 2 23—12 10 Sneek 8 4 2 2 10—9 10 Hoogezand 8 3 3 2 1013 9 Veendam 7 3 2 2 11—12 8 Achilles 8 2 2 4 20—27 6 Leeuwarden 8 2 2 4 1218 6 Friesland 7 4 1221 5 H. S. C. 8 2 15 10—21 5 Velocitas 8 12 5 1318 4 De uitslagen Om den Onafhankelijkheidsbeker Rotterdam: R'dam XIBondselftal 14. AFDEELING I 2e klasse A: AVVOHilversum 02; West Frisia-Velox 16. 2e klasse B: Alcmaria VictrixDe Ken- nemers 2—3; W.F.C.—Z.V.V. 2—0. AFDEELING II le klasse: KFC—Sparta 2—2; DWC— Hermes DVS 10. 2e klasse A: QuickHW 21; BEC Overmaas 33. 2e klasse B: AlphenUnitas 12; DOS UVV 3—1. 3e klasse A: GoudaScheveningen 42; Hillegom—Delft 43. 3e klasse D: De MusschenGSV 31. 4e klasse A: VDSBoskoopsche Boys 2—1; TONA—Alphia 1—3; VVD—LFC 1-1. 4e klasse C: Zwart BlauwVCST 21: DSODe Jagers 21. Res. 2e klasse A: VUC HAlphen II 1 1; BMT II—ADO HI 4—3. Res. 3e klasse: VUC III—UVS n 4—3; Laakkwartier IIHW IV 44; Quick HI HW III 1—2; Bodegraven LFC II 1—5. AFDEELING III le klasse: TubantiaHeracles 01. AFDEELING IV le klasse: EindhovenRoermond 23; BW—MW 5—2. AFDEELING V le klasse: HSCLeeuwarden 13; Fries landSneek 13. K. F. C.SPARTA 2—2. Het zag er in den aanvang van dezen wedstrijd allerminst naar uit, dat K. F. C. ten slotte nog een puntenverdeeling tegen de Rotterdammers zou forceeren. Volko men verdiend nam Sparta reeds na 5 min. spelens de leiding (01). De bezoekers bleven den toon aangeven en de strijd was nog geen 10 min. oud toen de jeugdige midvoor der Rotterdammers, Konert, an dermaal een voorzet van den linkervleu gel benutte 02. Het zag er inderdaad slecht voor K. F. C. uit en Sparta bleef domineeren. Toch waren de uitvallen van K. F. C. niet van gevaar ontbloot en toen de snelle linksbuiten, Kruyver, goed voor zette, had van Wensveen geen moeite den achterstand tot 12 te verkleinen. Dit doelpunt gaf K. F. C. zooveel vertrouwen, dat zij een serie gevaarlijke aanvallen op zette, waarbij het Spartadoel eenige malen aan een doorboring ontsnapte, doch lang zamerhand wist Sparta zich weer los te werken en opereerde meestal op de helft der thuisclub. Andermaal profiteerde K. F. C. echter van een doorbraak en toen de handige midvoor de Boer tusschen de Rot- terdamsche backs door gleed, had hij maar weinig moeite om den uitgeloopen keeper Cohen opnieuw te passeeren (22), met welken stand de rust aanbrak. Na de hervatting was het spel verdeeld. Aan beide kanten kreeg men een paar kan sen. K. F. C. wel de meeste, doch de Rot- terdamsche keeper bleek een onoverko- menlijk struikelblok. Tegen het einde zet te Sparta er nog eens alles op, doch of schoon de bal eens van het Koogerhout in het veld terug sprong, bleef de stand on gewijzigd. D. W. S—HERMES D. V. S. 1—0. Hoewel de Amsterdammers den wind niet mee hadden, waren zij het toch, die dadelijk in een vrij hoog tempo met een serie gevaarlijke aanvallen het vijandelijk doel het eerst in gevaar brachten. Goed en snel combineerend trok de Amsterdamsche voorhoede ten aanval, maar Mol probeer de het met te verre schoten, waardoor eeni ge kansen verloren gingen. Na een korten tijd echter kwamen ook de gasten los en zü speelden verrassend goed. Na ongeveer een half uur spelen gaf Mol van vrij grooten afstand schuin voor doel voor en met een duik kopte Lutting- huis het leder onbereikbaar voor Beun in het Schiedamsche doel (10), weinig ver moedende, dat zijn kopbal de overwinning voor zijn club zou beteekenen. Na den uittrap bleek, dat het tempo be langrijk minder was. Er werd lang zoo goed niet gespeeld als voor dit doelpunt en het werd tot de rust een onbenullig spelletje. In de tweede helft speelde Mol, door dat hij met Slot van plaats verwisseld had, midvoor en inderdaad vlotte het met zijn spel, dat tot nu toe bestaan had uit verre schoten en slecht geplaatste passes, beter. D. W. S. echter zette een stevig offen sief in en een worsteling op de lijn van het Hermes doel was het gevolg, waarbij het echter niet tot scoren kwam. Met snel open spel ging de Hermes-voorhoede toen op de Amsterdamsche helft opereeren, maar de D. W. S.-voorhoede liet zich niet van haar stuk brengen. Beun viel op door zijn uitstekend ingrij pen. Inmiddels waren van Stokken Sr. en de Jong niet erg vriendelijk tegen elkaar en beiden speelden zeer unfair. Ook Beu ker werd in het duel betrokken en onaan gename voorvalletjes bedierven het slot van dezen overigens fair gespeelden wed strijd. OPENING CLUBHUIS U. V. S. De Leidsche Voetbal- en Athletiekveree- niging U. V. S. is in het bezit gekomen van een clubhuis, hetgeen getuigt van frisch en gezond leven in de vereeniging, maar tevens van de gezonde opvatting, dat de vooral jeugdige personen, waaruit een vereeniging als deze nu eenmaal bestaat, niet gewend moeten worden aan cafébe zoek. Daarnaast echter terecht werd daar door een der sprekers bij de offi- cieele opening op gewezen kan ook een clubhuis gevaren met zich medebrengen, gevaren van uithuizigheid, van breking dus van het gezinsleven. Wanneet het U V. S.-bestuur hiermede rekening wil houden, zal het clubhuis kun nen beantwoorden aan het doel, dat men zich ervan voorstelt. Vele genoodigden hadden zich Zaterdag- j middag in het clubhuis dat gevestigd is in perceel Boommarkt 6, waar voor heen de fa. de Vries en Stevens haar ma gazijnen had, verzameld, toen de voorz. der propagat.dacommissie. de heer J. Bos boom, namens het bestuur van U. V. S. allen hartelijk weilkom heette. In de eerste plaats de wethouders M. G. Verwey en J. van Stralen, de leden van de Sportstich ting, majoor Moggenstorm, vertegenwoor diger van den garnizoenscommandant, overste Koningsfeld, den heer Caro namens de L. V. B., de afgevaardigden van den N. B. L. O., Nieuw Swift, enz. Spri wees erop, dat dank zij de voort varendheid van het U. V. S.-bestuur, dit clubhuis is tot stand gekomen en hij ver zocht weth. Verwey hierna het clubhuis officieel te willen openen. Het bondselftal wint met 4-1 van Rotterdam. Voor een zeer talrijk publiek werd gis termiddag op het Sparta-terrein te Rotter dam de jaarlijksche wedstrijd gespeeld tus schen hit Bondselftal en het Rotterdamsch elftal, om den gouden onafhankelijkheids beker. Deze traditioneele ontmoeting moet de laatste jaren meer opgevat worden als een oefenwedstrijd, waarin verschillende can didates die voor het Nederlandsch elftal t.z.t. in aanmerking komen, een kans krij gen zich in dit milieu in te spelen. In het bondselftal speelden verscheidene internationals mede, t.w. Halle, Weber, de Bock en Smit. In het Rotterdamsch elftal waren van Heel en Bas Paauwe opgesteld. De belangstelling ging in hoofdzaak uit naar die spelers, welke in het bondselftal een kans hadden gekregen. Van der Hoven speelde als linksback en hoewel de Longa- man meermalen verdienstelijk werk deed, een international zien wij voorloopig toch niet in hem. Daarnaast speelde Weber heel wat beter. Zijn ingrijpen was uitste kend en dat ging hem vaak met een gemak af, dat menigeen verbaasde. Keeper Hqlle speelde zijn gewone spel, al had hij het niet bepaald moeilijk door het zeer zwakke schieten der Rotterdam mers. In de middenlinie traden twee spelers sterk op den voorgrond, n.l. Pelikaan en Wilders. Pelikaan heeft gedurende den ge- heelen wedstrijd een prachtige partij voet bal gespeeld, niet zonder fouten natuurlijk, doch zijn afnemen en ook het voeden van de voorhoede ging hem zoo vlot af, dat wij meermalen de gedachte niet van ons af konden zetten, dat deze speler zijn grooten internationalen vorm van vroeger volledig teruggevonden had. En wat destemeer te prijzen in hem viel, dat was zijn uithou dingsvermogen, een onderdeel in zijn spel, dat in vorige jaren nimmer sterk was ge weest. Ditmaal zwoegde hij tot de laatste minuut en zonder aarzelen zouden wij hem zoo in het Nederlandsch elftal willen over plaatsen. Naast hem beheerschte Wilders het middenveld volkomen. Deze nog zoo jeugdige Blauw Witter heeft o.i. een groote toekomst voor zich en het zal ons niets verwonderen, als hij binnenkort de spil- plaats in het Nederlandsch elftal zal gaan innemen. De fijne puntjes ontbreken nog aan zijn spel. Hij mist nog vrijwel alle routine, maar uit alles blijkt, dat hij een speler met aanleg is. Bovendien heeft hij zijn figuur mee, groot en robust en toch niet zoo zwaar, dat hij een snel tempo niet zou kunnen bijhouden. Op de linkshalf plaats stond Punt, meer een zwoeger, die zeer veel werk verzet, doch waarvan het nuttig effect vaak zeer problematisch is. De voorhoede heeft af en toe zeer ver dienstelijk werk geleverd. Hier ontbrak Bakhuys, een vervanging, die men eerst op het laatste oogenblik bekend maakte, ter wijl men het blijkbaar niet noodig vond de reden ervan te vermelden. In zijn plaats kwam Lungen uit. Wij hebben in den A.F.C.-er altijd een uitstekend speler ge zien, met sterk persoonlijke kwaliteiten, doch die in clubverband altijd moeilijk met zijn medespelers kan vinden, daar, zooals gezegd, zijn spelopvatting bijzonder indi vidualistisch is. Bovendien maakt hy o.i. de groote fout, zich in de meeste gevallen met den rug naar het doel van den tegen stander op te stellen, waardoor hij altijd tijd noodig heeft zich te wenden, zich vrij te spelen, terwijl uit den aard der zaak de speler, die hem dekt, een tempo daarbij voor heeft. Wy zijn van meening, dat een speler als Lungen in het type spel, dat tegenwoordig vooral in het Nederlandsch elftal beoefend wordt, niet bruikbaar is, hoe goed zijn individueele capaciteiten dan ook moge zijn. Naast nem stonden de inter nationals de Bock en Smit. De Bock gaf blijk, dat zijn keus voor de ontmoeting NederlandNoorwegen niet een toevallige is geweest. Hij smaakte wederom het ge noegen een doelpunt te scoren, terwyl zijn samenspel met Stam en Lungen meermalen niets te wenschen ovei'liet. Daarvan heeft van Heel kunnen meepraten. Aan den an deren kant was Smit heel wat beter in con ditie dan twee weken geleden tegen Noor wegen. Hy heeft twee doelpunten gescoord, een uit een strafschop, terwijl hij o.i. weel de motor van den aanval was, al blijven wij zijn tactiek: te veel te willen zwerven niet bewonderen. Bergman ondervond daarvap het nadeel, de Blauw Witspeler werd te weinig gesteund terwijl hij van Punt oook al niet veel ballen kreeg toege speeld. Bergman beging toen de fout te veel individueel te willen doen met het gevolg, dat het toen heelemaal niet meer lukte. Merkwaardig is, dat deze speler in clubverband toch nog altijd beter tot zijn recht komt. Stam aan den anderen kant toonde uit het goede hout gesneden te zijn al miste ook hij het resolute optreden, het geen men in zijn club van hem gewend is. Niettemin toonde hij meermalen zijn tech nische kwaliteiten, bleek zijn snelheid zeer voldoende te zijn, terwijl hij vaak genoeg gelegenheid had te laten zien, dat hij zijn hersens bij het spel heeft. Ook het teamverband in het bondselftal was in sommige perioden bepaald goed te noemen. Menigmaal zag men aantrekkelijk voetbal en ongetwijfeld is de zege van het bondselftal alleszins verdiend te noemen. Het Rotterdamsch elftal daarentegen viel tegen. De middenlinie, van Heel, Bas Paauwe, Wursten, bleef te veel achter, kon soms het tempo niet bijhouden, terwijl van der Heyden en van der Horde soms zoo in het nauw gedreven werden voor het Rot- terdamsche doel. dat zij niets beter wisten te doen, dan den buitenspelval open te zetten en vele malen liep de voorhoede van het bondselftal daarin. Keeper van Male gaf blijk, dat hij op de hooge ballen vol komen safe is, doch dat lage schoten voor hem meer moeilijkheden opleveren. De Rotterdamsohe voorhoede viel buitenge woon tegen. Op papier was deze linie, be staande uit Vrauwdeunt. van Spaendonck, van der Bout, Drok en Linssen toch heusch niet zwak, doch de afwerking der aanvallen was zoo slecht, dat het geen verwondering behoefde te wekken, dat doelman Halle slechts eenmaal gepasseerd werd. Voor de rust werd Vrauwdeunt te veel buiten het spel gelaten, ondanks het feit, dat hij den minst sterken vleugel van het bondselftal tegenover zich had. Immers Weber en Peli kaan waren heel wat moeilijker te pas seeren, dan het duo van de HovenPunt. Zoo is het toch nog wel een aantrekke lijke wedstrijd geweest, waaruit ten aan zien van verschillende spelers veel te viel leeren. De wedstrijd. Over de ontmoeting zelve kunnen wij kort zijn. Vier minuten na het begin werd Lungen door van der Heyden bij een trough^pass gehaakt en Smit gaf het bonds elftal uit de toegestane penalty de leiding. In het veld speelde het bondselftal onge twijfeld beter, hetgeen overigens voldoen de heeft mogen blijken uit het feit, dat voor de rust het bondselftal zes. het Rot terdamsch elftal geen enkelen corner heeft mogen nemen. De Rotterdamsche verdediging moest den buitenspelval open zetten om doelpunten te voorkomen. Na ruim een half uur zond de Bock een schot in, laag langs den grond, van Male greep het leder niet voldoende vast en Lungen had den bal slechts voor het intrappen (20). In de Rotterdamsche voorhoede wijzigde men de opstelling. Drok werd middenvoor geplaatst en nu gang het inderdaad wat beter. In de laatste minuut voor de rust plaatste Linssen goed voor doel en wist van Spaendonck den achterstand tot 21 te verkleinen. De tweede helft begon met een overwicht van Rotterdam, in welk team de voorhoede wederom gewijzigd was. Doch het slechte afwerken was een beletsel voor verdere doelpunten. Na achttien minuten liep de Bock op een pass van Smit goed door en de Bloemdaler gaf van Male geen kans (31). De wedstrijd bleef ook in het laat ste half uur hetzelfde aspect houden als daarvoor. Goede periodes wisselenden met minder goede af en over het algemeen kwam het Rotterdamsche doel meer in ge vaar, alhiewel de aanvallen der Rotter dammers zeker niet minder talrijk waren. Een kwartier voor het einde plaatst Peli kaan goed voor doel, Smit ving het leder op en joeg den bal langs van Male. Toen was de strijd beslist en met 41 kwam het einde. De totaalstand is: gesp. gew. gel. verl. vt. pnt. Rotterdam 23 10 5 8 51—60 25 Bondsetlftal 23 8 5 10 60—51 21 Deze wees er hierna op, dat het doel, dat men zich in een vereeniging voorstelt, slechts bereikt kan worden, wanneer het op hechten en gezonden basis is gegrond vest. Ook op de leden van een vereeniging rust groote verantwoordelijkheid, want zy moeten het bestuur in zyn taak schragen. Een clubhuis kan zeer bevorderlijk zijn voor een goed organisatieleven, omdat dit het centrum is, van waaruit een organisa tie wordt geleid. Spr. verheugt zich erover, dat de opening van dit clubhuis samenvalt met 'n sportieve opleving in de vereeni ging en hij hoopt, dat deze opening ertoe moge bijdragen, dat het U. V. S. in de toekomst goed moge gaan. Namens den Leidschen Voetbalbond sprak de heer Caro woorden van gelijk- wensch tot het U. V. S.-bestuur, wier leden niet slechts voor den naam als zoodanig zitting willen hebben, doch om voor U. V. S. ook te werken. De inrichting van een clubhuis noemt spr. een waagstuk, dat vérstrekkende gevolgen kan hebben. Spr. hoopt echter, dat U. V. S. ook te dezen opzichte haar naam „Uit Vriendschap Saam" gestand zal blijven. Een waarschuwing wilde spr. ook laten hooren, omdat 'n clubhuis ook een gevaar in zich draagt. Spr. maande het bestuur nl. aan ervoor te waken, dat het clubhuis geen uithuizigheid der leden uit den fa miliekring zou veroorzaken en dat het leven in het huisgezin van ieder afzonder lijk er niet door zou worden geschaad. Nadat de heer Otten namens Nieuw Swift het U. V. S.-bestuur had gecompli menteerd, kwam de voorzitter van U. V. S., de heer Lolkes de Beer, op het podium, om het clubhuis van de Prop.-commissie te aanvaarden. Vele moeilijkheden, aldus spr.. waren by de inrichting van dit clubhuis opge lost; één echter bleek nu te bestaan: op juiste wijze dank te brengen voor hetgeen hier verricht is. Spr. richt dan in het bijzonder woorden van dank tot de heeren Bosboom, v. We zel en Burg, tot de werklooze leden, die dank zij de medewerking van den heer Wijkmans, voor de inrichting hebben wil len en mogen zorg dragen en constateerde dat wederom een gulden bladzijde in de historie van U. V. S werd geschreven. Tenslotte bracht spr. dank aan het da mescomité, aan degenen, die meubileering en verdere inventarisatie hebben geschon ken en wekt tenslotte de leden op in alles hun plicht te doen, dus hun studie of werk op de eerste plaats te behartigen en daar na de ontspanning te laten komen. (Ap- laus). Hierna bleven de genoodigden nog eeni- gen tijd bijeen en dan was het clubhuis weer geheel voor U. V. S.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7