Internationale rugbywedstrijd Nederland-Duitschland. 3)e Êcicboke 0ou/fccmt in den kelder /an de St JacobsKerk te dén Haag wordt druk gewei kt aan een nieuwe verwarmings- nstallatie, welke op den dag der huwelijksinzegening van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard voor 'oldoende 'eiwarmino van het kerkgebouw moet zorgen e den Haag is Zaterdag in gebouw Amicitia een aanvang gemaakt met het plaatsen van handteekeningen'voor het album, dat de Haagsche burgerij aan H K. H Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard ter gelegenheid van Hun huwelijk zal aanbieden De internationale rugbywedstrijd Nederland-Duitschland, welke Zondag te Hilversum werd gespeeld, leverde een overwinning voor de gasten op. Een aardig spelmoment De tieei i vj. jansonius, aan wien met ingang van 29 November a.s. eervol ontslag is verleend als burgemeester van Leeuwarderadeel De Amsterdamsche Dambond organiseerde ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan Zondag in de hoofdstad een groot tournooi. Een kijkje tijdens de partij tusschen het district Amsterdam (links) en Noord-Holland lijdens de te Dmndigt gehouden courses werd de wedstrijd om het kampioen, schap Nederlandsche paarden gewonnen door .Zus Braun* het Sparta-stadion te Rotter aam vond Zondag de jaarlijksche wedstrijd n den gouden onafhankelijkheidsbeker plaats tusschen het Ned. Bondselftal r het Rotterdamsch elftal, welke met 4-1 in het voordeel van het Bonds- eKtal eindigde - Snaoshot uit den wedstrijd FEUILLETON HELGA'S WEDDENSCHAP Uit het Noorsch door SIGRID BOOO. (Nadruk verboden). Morning. Draaglijk over 't algemeen. Heb het op 't oogenblik te druk! Waarmee? Zeg op! 't Heb een baan als. gouvernante! Nee, ga nou! Echt waar. In Nordland. Vier kin deren. de oudste zit in de derde van het gym. Je zegt maar wat! Nee, 't is zoo. Op mijn eerewoord. Je bent een kraan! Ik was heelemaal onder den indruk en vergat m'n eigen aangelegenheden. Voor een heelen tijd hadden we een onderwerp van gesprek. Alle mogelijkheden werden overwogen In de eerste plaats ging het er om, of ze het er een beetje leuk zou kunnen hebben Stel je voor, dat ze in een afgelegen gat kwam, dan had ze een reu zenstrop: als er tenminste niet een aar dige kantonrechter of schout was, om de ergste saaiheid en eenzaamheid te ver drijven. Daarnaast behandelden we het kleedingvraagstuk tamelijk diepgaand, en spraken af dat ik haar elke maand eenige goede tips zou sturen betreffende de nieu we lijn, kleur enz. Anders liep ze de kans er te gaan uitzien als haar eigen groot moeder. daar aan den buitenrand der be schaving. Ten slotte kregen we het ook over haar kwaliteiten als paedagoge en on derwijzeres. Je weet, als 't er op aankomt, zijn we verstandiger dan we in het gewone dage- lijksche doen kleedzaam vinden, troost te ik. En verder waren we het er over eens, dat een jaar in den vreemde een mensch goed moest doen. Je moet es weg van al dat gedaas en die nonsens, zei Grete en zag me aan met haar groote, blauwe oogen. Anders wordt het de dood in den pot. Ja, je weet, het is bij mij de dood op overschoenen, zei ik. Wat ter wereld zal ik doen? En zoo kwam ik weer op mijn eigen zorgen en verdrietelijkheden; en om be ter over een uitweg voor mij te kunnen na denken, besloten we naar de lunchroom te gaan. We gingen „naar Olsen" zooals dat bij ons heet, waar we altijd stamgasten geweest waren. Ontelbaar waren de rum- gebakjes en Weenertaartjes en roomsoezen, die we hier in den loop der jaren verorberd hadden. In den laatsten tijd hadden we evenwel moeten constateeren, dat onze eetlust niet langer onbegrensd was een bedenkelijk teeken 'an ouderdom maar toch balanceerden we met twee hoog- beladen borden naar de achterste zaal. We gingen altijd naar het achterzaaltje; vóór zaten enkel reizigers en andere zaken- menschen. Gezegend toeval! Daar troonde, mid den op de sofa., Jörgen, naast een onbe kend. lichtblond wezen in blauw. Ik be greep direct, dat zij het ..overwerk" was. Bij hen zaten een paar van de ingenieurs van de papierfabriek en de jonge advocaai Larsen met Maja, Tutt en Sofie, alle drie met pikpetjes en lichte regenmantels. Ze hadden twee marmeren tafeltjes tegen el kaar geschoven en lachten en praatten druk; het was duidelijk, dat ze een onder werp hadden gevonden, wat de moeite van het behandelen waard was. Ze scho ven wat op, om plaats te maken voor ons. Jörgen glimlachte allerinnemendst tegen me, maar ik kende hem goed genoeg om te begrijpen, dat ik knap ongelegen kwam. Jörgen is nooit zoo boos op me, als ik hem onrecht aandoe, als wanneer hij het mij doet. Grete was, zooals ik al gezegd heb, juist bij den kapper geweest; en haar pas bij geknipt haar werd van de zijde der dames druk besproken. Waar twee of drie jonge meisjes samen zijn, hebben ze het over hun coiffure. Ik voor mij vind een half uur voldoende voor deze kwestie; maar er zijn er, lie het vraagstuk, onuitputtelijk vinden, en ik geloof dat we dien keer ruim drie kwartier praatten over het vóór en tegen van permanent wave. De juf- brouw in het blauw sprak met groote ken nis van zaken; maar verscheidene keeren gebruikte ze vreemde woorden ver keerd. en daar werd Jörgen al nijdiger en nijdiger over, niet op haar. maar op mij, wie dat snapt is een boon! Ik was ook een beetje giftig eigenlijk was ik vreese- lijk giftig. Het was niet langer geleder dan eergisteren, dat we in den maneschijn bij ons tuinhekje hadden gestaan en dat hij, weliswaar in verbloemde termen, die een terugtocht mogelijk maakten, ge sproken had van samen door het leven te gaan. Maar vandaag had het daar niet veel van. Morgen daarentegen zou het hem misschien gevallen, zich dit te herin neren. Wien kan iet verwonderen, dat ik onder die omstandigheden wat scherp werd in mijn optreden, en dat 'e atmosfeer daarna als geladen werd? Grete deed haar best als bliksemafleider, en sprong van den hak op den tak. Zoo vroeg ze onder meer, waar ze het zoo druk over hadden toen wij kwamen. We spraken over het moderne, jonge meisje, zei de kleine advocaat Larsen ge wichtig. We beredeneerden, in hoe verre ze iets presteert of niet; of ze al of niet ergens voort te gebruiken is. Daar zaten wij met ons vyven mo derne, jonge meisjes en moesten een der gelijke uitspraak aanhooren. Ik was een oogenblik sprakeloos van verontwaardi ging. Later schoten me een aantal gees tige en vernietigende replieken te binnen, die buitengewoon ad rem geweest zouden zijn; maar op dat moment belette m'n woe de m'n hersens zoo snel te werken als ze gewoon zijn. Kunnen jullie eigenlijk niets anders dan flirten? zei Jörgen, en zijn oogen wer den tot twee glinsterende, donkere sple ten. En dansen? En Latijnsche werkwoorden verbui gen en worteltrekken, ging de eene van de ingenieur voort. Hij had zelf cum laude examen gedaan; en misschien was het, om dat hij behoefte had aan een tegenpool, dat hij uitsluitend dweepte met meisjes zon der eenige ontwikkeling, behalve op culi nair gebied. Och zeg, ga nou! riep Tutt Dit was de verdediging, waartoe wy ons voorloo- pig konden opwerken. Kunnen jullie een behoorlijk maal eten klaarmaken? vervolgde de ingenieur. Wat zouden julie beginnen, als jul lie aan land gespoeld werden op een ver laten eiland zander lippenstift of poeier? zei de advocaat Larsen op zijn geblaseer- den toon. Weet jullie, wat voor vleesch er komt in lamsbout bijv.? zei Jörgen. Of in kalfsgehakt? Nu eerst snapte ik, dat de juffrouw in het blauw „in de huishouding" was of iets dergelijks. Ja, wat kunnen jullie eigenlijk? kwam de andere ingenieur provoceerend; hy be gon zeker bang te worden, dat we ons, on danks alles, niet op stang zouden laten jagen Wij kunnen alles, antwoordde ik. en kreeg eindelijk het gebruik van m'n stem terug. Ik vond zelf. dat dat verdraaid handig gepareerd was; allen lachten, de dames aanmoedigend, de heeren goedig. Het moet een kostelijke vertooning wezen, Helga, jou in huis bezig te zien, viel Jörgen uit en ging hiermee over tot den rechtstreekschen aanval. Dat wil ik graag gelooven, zei ik. Witte dienstbodenschorten zijn bijzonder flatteus. Daar hebben we het! riep de eene van de ingenieurs triomfeerend. Dat antwoord teekent de opvatting van jullie moderne jongemeisjes inzake den huishou- delijken arbeid Een beetje rond fladderen in een flatteus pakje, wat stof afnemen, bloemetjes water geven, hoogstens een cake bakken, om daarna zoo doodop te zijn en meer dan beu van alles wat werk heet, dat jullie er de voorkeur aangeven, je te wyden aan hooger belangen, d.w.z te lig gen op een divan met sigaretten en roman netjes. 'Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12