VK1JUAG 13 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK AAN DEN KIJN. Tuinbouw. Er was in den afgeloopen week wel eenige variatie in den handel. Dit was voornamelijk het geval toen Maandag door het buitengewoon slechte weer de aan voer aanmerkelijk kleiner was dan ge woonlijk. De voornaamste producten, bloem kool, bospeen en waschpeen Hepen allen in prijs op. Voor 1ste soor' bloemkool werd ge durende de overige dagen van 4.tot 6.70 pei 100 betaald doch Maandag liep dit tot 9.90 per 100 terwijl de tweede soort dien dag tot 3.70 ging alhoewel de andere dagen de hoogste noteering slechts tot f 2.60 per 100 ging. Bospeen, waarvan de aanvoer aanmerkelijk gaat verminderen, bracht van 3.50 tot 5.40 op en waschpeen, die den meesten tijd noteerde van f 0.40 tot 0.60 per kist, kon Maandag gemakkelijk 0.70 opbrengen. Kroten bleven steeds in de zelfde prijs per 100 K.G. van 1.30 tot 2.00. Knolselderie ging voor 2.tot 3.40 per 100 bos en Prei noteerde van 0.75 tot 1.20 per 100 bos. Groene kool ging in de goede kwaliteit even beter en vlugger weg tegen prijzen van 0.90 tot 1.70 per 100 stuks. Met gele kool is het nog steeds droevig gesteld. De opbrengst is de minimumprijs van 1.— per 100 K.G. en de beste kwaliteiten iets daarboven, tot hoogstens 1.30 per 100 K.G. Met roode kool is het niet veel beter gesteld. Ook hier van gaat een gedeelte voor den minimum prijs en de rest brengt tot hoogstens 1.60 per 100 K.G. op. Dat is dus al heel slecht. Niet veel beter gaat het met de uien die in de beste kwaliteit niet meer halen dan 1.90 tot 2.10 per 100 K.G. De aanvoer is van alle producten nog vrij groot. Het is'ook wel iets bijzonders dat men zoo lang gevrijwaard blijft in November van de in dezen tijd zoo gevreesde nachtvorst. Er staat vooral nog veel bloemkool te veld welke daar niet tegen kan en al is de op brengst den laatsten tijd maar vrij laag, een tuinder heeft momenteel niets te missen. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den. heer C. v. d. Velde hield de K. J. M. V. studieclub een -welgeslaagden ontwikke lingsavond. De kroniek werd verzorgd door de heeren Jac. Scholten en M. Hol len, waarbij vooral eerstgenoemde een paar leerzame en interessante onderwerpen behandelde, welke vol aandacht werden gevolgd. De heer Wim Blonk hield een keurige lezing over ,,De Volkenbond ge toetst aan de praktijk", waarin hij o.m. een uiteenzetting gaf van het doel van den Volkenbond en wat hiervan terecht komt, enz. Ook deze inleider had een. aan dachtig en dankbaar gehoor. VEUR. Bestratings Smidslaan, enz. B. en W. van Veur deelen den Raad mede. dat zij in aansluiting op de totstandkoming der rio- leering van het achterste gedeelte der Smidslaan en een gedeelte Achterweg het noodig achten, dat ter plaatse door den aanleg van trottoir en een daarbij aan sluitende bestrating een meer algemeene verbetering tot stand komt. Blijkens de kostenberekening vraagt de uitvoering een totaal bedrag van 7606.80, in welk be drag echter een bijdrage werd ontvangen van de R. K. Bouwvereeniging „Eensge zindheid" van 3815.zoodat ten laste der gemeente blijft 3791.80. Het ligt in het voornemen van B. en W. het werk uit te voeren in werkverschaffing; hiervoor zal echter geen bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds worden ontvangen. B. en W. stellen voor: le. hen te machtigen tot het doen uitvoeren in werkverschaffing van bovengenoemde werken en 2e op de begrooting de noodige gelden uit te trek ken. VOORSCHOTEN. DIEVEN BRACHTEN EEN BEZOEK. Terwijl de huisgenooten ter bruiloft waren Hedennacht te half 3 kwam de familie Roodakker, wonende aan de Molenlaan alhier, thuis van een bruiloft en ontwaar de tot haar groote schrik, dat onbevoeg den in de woning geweest waren en diefstal was gepleegd. Vermist worden een geldtrommel met ongeveer f 160. drie gouden horloges, vier gouden ringen en eenige polissen ten name van C. C. Roodakker. Men vermoedt, dat de dieven binnen gekomen zijn met een valschen sleutel, want sporen van braak zijn niet gevonden. De politie heeft de. zaak in onderzoek. Aanvang van een cultureelen cursus voor werkloozen. Gistermorgen te half elf werd in het lo kaal, waarin de teekenschool gehuisvest is, een aanvang gemaakt met het houden van een schriftelijken cursus voor diverse be roepen onder leiding van het polytechnisch Bureau Nederland N.V. te Arnhem. Het gemeentebestuur heeft dezen cursus geor ganiseerd voor de werkloozen om aldus hun tijd nuttig te kunnen besteden en zich zelf meer te kunnen ontwikkelen. Voor de zen cursus hadden zich 31 personen opge geven en aanwezig waren een twee-en— twintig-tal. Aanwezig was de wethouder der gemeente, de heer J. A. Mens, als ver tegenwoordiger van den Burgemeester de zer gemeente, die wegens een lichte onge steldheid niet aanwezig kon zijn om den cursus te openen. Van het bureau P.B.N. A. was aanwezig de heer F. G. G. Rothui zen om de lessen in te leiden en den lei der, den heer I. Vermaak, alhier. Wethou der J. A. Mens sprak de volgende ope ningsrede uit: Het is, aldus spr., zooals wij allen weten en gij aan den lijve ondervindt, helaas niet nogelijk voor iedereen passenden arbeid e vinden. Zeer velen loopen dan ook zon- ler eenigen loonenden arbeid te kunnen vinden en een cud spreekwoord zegt: „Le digheid is des duivels oorkussen". Ledig heid werkt geestdoodend en daarom heeft het gemeentebestuur naar middelen uitge zien om u nuttig te kunnen bezighouden en tevens te zorgen, dat deze bezigheden voor u in de toekomst van nut kunnen zijn. Het gemeentebestuur meent hierin te zijn geslaagd. Met medewerking van het bu reau P.B.NA. te Arnhem is het gemeente- testuur er in geslaagd dezen cursus voor u te houden. Het bureau zij hiervoor dank gebracht. En her is mij een waar genoegen, dat zoovelen hebben gehoor gegeven aan de uitnoodiging van het gemeentebestuur om deel te nemen aan dezen leergang en ik hoop, dat gij allen, zonder uitzondering, u zult beijveren uwe kennis te vergrooten, wat ook voor u in de toekomst van groot nut kan zijn. De heer Vermaak is aange steld geworden als leider bij dezen cursus en ik hoop, dat zoowel de leider als de cur sisten hun taak naar behooren zullen ver vullen, opdat en het gemeentebestuur, lei der en cursisten bij het beëindigen van de zen cursus met groot genoegen kunnen te rugzien op het werk wat heden zal worden aangevangen en verklaar hiermede den cursus voor geopend. De heer F. G. G. Rothuijzen uit Arnhem nam daarna het woord en dankte het ge meentebestuur van Voorschoten voor de ge legenheid om dezen cultureelen cursus te doen houden en de werkloozen in de ge legenheid te stellen hunne kennis te ver meerderen en hun tijd nuttig te kunnen besteden. Spreker wijdde uit over het sys teem dat gevolgd zal worden op dezen cur sus. Een systeem, dat vele voordeelen biedt, daar by verzuim van sommige les sen door werkzaamheden der cursisten, deze cursisten toch niet achterkomen, daar ieder persoonlijk zijne lessen bewerkt en alleen zal men dan eene langere periode noodig hebben dezen cursus af te werken. De lessen van den cursus zullen plaats vin den op Maandag, Dinsdag en Vrijdag van 's morgens 912 uur. Bij deze opening was mede aanwezig de heer C. yan Meurs, die de werkzaamheden der steunverleening on der zijn beheer heeft. VOORHOUT. Nationaal Huwelijksgeschenk. Ook hier ter plaatse heeft zich een gemeentelijk co mité gevormd, ter inzameling en verant woording van de gelden, bestemd voor het Nationaal Huwelijksgeschenk van H. K. H. Prinses Juliana. Dit comité is als volgt sa mengesteld: voorzitter Burgemeester G. Bulten, Pastoor Heytveldt, ds. Klomp, pre dikant, dokter Bots, P. A. v. Reysen en P. L. v. d. Hulst, wethouders der gemeente, C. v. Velzen, voorzitter der R.K. Midden- standsvereen. Hanze, C. Zonneveld, voor zitter Land- en Tuinbouwvereeniging, C. v. d. Burg, voorzitter R.K. Volksbond, J. Renie. voorzitter Christelijke Landarbei- dersvereeniging, Dan Kruithof, voorz. Afd. S.D.A.P., M. P. A. Meissen, secretaris der gemeente, secretaris van het comité. Hanze. Deze vergadering, welke werd gehouden in café „Boerhave" van den heer J. Angevare, werd geopend door den voorz., den heer C. v. Velzen. De heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, hield een toespraak, waarin deze begon met de aanwezigen in gedachten terug te bren gen naar den tijd, dat het „gildewezen" nog j bestond. Toen reeds, aldus spr., vereenigde men zich, om door deze organisatie elkan der terzijde te staan. Hieraan verbindende kwam spr. tot de aloude spreuk: „In 't ver leden ligt het heden, in 't nu wat worden zal", deze spreuk in toepassing brengend op de tegenwoordige bestaande Midden stand. De conclusie kan natuurlijk niet ach terwege blijven en spr. eindigde zijn rede, met de opwekking tot steeds meer te orga- r.iseeren. Na vragen-stellen sluiting. Veilingbericht D.V.V. De aanvoer be stond uitsluitend uit konijnen. Daar dit toch de hoofdschotel is der veiling, was de aanvoer, zoowel belangstelling en kooplust zeer groot. De prijzen welke besteed wer den waren als volgt: 0.221.40 per stuk. Prijsjassen. Gisterenavond werd in het café „Boerhave" van den heer J. Angevare een wedstrijd gehouden in het prijsjassen om carbonaden. In spannende strijd waren de winnaars 'als volgt: le Jan Vooren, 2e P. Lubbe, 3e J. Bakker, 4e P. v. d. Hulst. Nieuwe Vereeniging. Alhier is een voetbalvereeniging opgericht welke den naam draagt van „Voorhoutsche Football Club". Het bestuur is als volgt samenge steld: Dan Kruithof, voorzitter; K. Koppe. secretaris; D. Haneveld, penningmeester. Het secretariaat is gevestigd: Terhaar Rom- menystr. 2. ZOETERMEER. Ernstige aanrijding. Op den hoek Sta tionsstraatDorpsstraat alhier had gister middag een aanrijding plaats tusschen een wielrijder, de heer D. B., koster der R. K. kerk en een auto, bestuurd door den heer M. te Waódinxveen en waarvan, eerstge noemde het slachtoffei werd. De heer B. bekwam een hersenschudding, terwijl zijn rijwiel werd vernield. De auto bekwam aan een der spatborden schade. Door de politie wordt een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Tentoonstelling. De door de pluimvee- vereeniging „Door veredeling verbetering" 1 alhier te organiseeren pluimveetentoonstel- j ling in de maand December a.s., is uitge- I steld en zal worden gehouden in de maand j Januari 1937 op nog nader bekend te II maken data. Dammen. Op uitnoodiging van de dam- vereeniglng „D.I.D." alhier, heeft de heer P. Kleute Jr., te 's-Gravenhage, in het hotel „De Gouden Leeuw", een simultaanseance gespeeld tegen leden van de uitnoodigende vereeniging en eenige genoodigden. Voor dezen wedstrijd was groote belangstelling. Gespeeld werd aan 30 borden. De uitslag was, dat de simultaanspeler 17 partijen won. 8 remise speelde en 5 partijen verloor en wel tegen de heeren: D. de Kooter, J. Frig- gen en Ph. Buitendijk, leden van D.I.D.en de heeren L. Fijan en B. Wooning te Bleis wij k. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Gemeentebegrooting. B. en W. bieden den Raad aan de be grootingen van inkomsten en uitgaven, zoowel van de gemeente als van de ge meen teb edr ij ven. Het is B. en W. ook ditmaal mogen ge lukken de begrooting sluitend te krijgen, zonder verzwaring van lasten te moeten voorstellen, al waren de te overwinnen moeilijkheden vele. Het eindcijfer der inkomsten en uitga ven, waaronder begrepen een bedrag van 47234,32 aan onvoorziene, bedraagt 1238702,81. tegen 1228399,54 voor de begrooting i936. Ook nu weer stonden B. en W. bij het opmaken der begrooting voor het feit, dat de opbrengs't der gemeentelijke bronnen van inkomsten zich nog bij vóortduur in dalende lijn beweegt, terwijl de reeds in vorige jaren doorgevoerde bezuinigingen het vinden van nieuwe besparingen op de uitgaven vrijwel onmogelijk maakt, wil men althans de gemeentelijke taak naar behooren blijven vervullen. In niet weinig gevallen vertoonen de uitgaven zelfs neiging tot uitzetting, een natuurlijk gevolg van de gedurende en kele jaren streng doorgevoerde bezuini gingen. Ook de uitgaven voor werkloozen- zorg moesten, helaas, opnieuw belangrijk worden verhoogd, n.l. van f 298917,25 tot 316225,60. Wordt de aangeboden begrooting dus, zoowel door min of meer normale facto ren, als door werkloozen zorg, reeds on gunstig beinvloed, daarenboven geschiedt dit nog door een tweetal, door hooger be stuur getroffen maatregelen, welke zoo diep in de gemeente-financiën ingrijpen, dat het te voorzien staat op den duur ver zwaring der lasten niet zal kunnen uitblij ven. In de eerste plaats noemen B. en W. de verminderde uitkeering ingevolge de gewijzigde financieele verhoudingswet tus schen rijk en gemeenten, welke maatrefsl bij Volledige doorwerking wellicht het ge meentelijk budget grondig zal desorgani- seeren. Tenslotte kwam nog, geheel onver wachts, juist toen B. en W. meenden er met de grootste inspanning in geslaagd te zijn de beerooting zonder verzwaring van lasten sluitend te krijgen, de aankondi ging van de nieuwe regeling voor de uit het werkloosheidssubsidiefonds te verlee- nen bijdragen, welke regeling voor onze gemeente opnieuw een zeer belangrijk ver lies beteekent. Volgens de voor 1936 geldende regeling, zou aan subsidie worden genoten 85 pet. van 316225.60 is f 268791.76. Voor 1937 wordt uitgegaan van het werkelijk uitge geven bedrag over het tijdvak 1 Juli 1935- 30 Juni 1936, welk bedrag dan echter wordt verminderd met 10 pet. In de over blijvende 90 pet. wordt dan een subsidie toegekend, dat voor onze gemeente te stellen valt op 84.7 pet. 309871,82 30987.19 is 278884.69 waarvan 84,7 pet. is 236215.33. Vervolgens van het restant of 316225.60 278884,69 is 37340.91, de helft van het normale subsidie, 42.35 pet. is 15812 88 is 252028,21. Nadeelig verschil f 16763.55. Dat ons college er tenslotte ook ditmaal nog in geslaagd is, niettegenstaande toe neming der lasten en vermindering van de normale inkomsten, de begrooting zon der belastingverhooging sluitend te ma ken, beteekent allerminst dat hierop ook in de toekomst zal kunnen worden gere kend. Mocht uiteindelijk de draagkracht der gemeente bij behoud van de bestaande heffingen niet meer toereikend zijn, met gevolg dat tot belastingverhooging moet worden overgegaan, dan ligt de oorzaak daarvan zeker niet in een te ver uitge breide gemeentelijke bemoeiing, noch in een te royaal gevoerd gemeentelijk beheer, maar in het zooeven geschetste wegvallen van zeer belangrijke inkomsten. B. en W. hebben de begrooting sluitend gekregen door het afvoeren van de bij drage van den gewonen dienst naar den kapitaaldienst tot financiering van de we genverbetering, en door wijziging in de afschrijving op de gemeentebedrijven. Het centrum-gemeente-zijn en dit te willen blijven, stelt ook aan den kapitaal- dienst hooge eischen. Zooals bekend is, vragen, behoudens de raadhuisbouw, welke reeds in vergevorderd stadium van voor bereiding is, onderscheiden vraagstukken van grooter of minder groote beteekenis, om een oplossing. B. en W. noemen: het rioleeringsplan; de verbreeding van de Bruggestraat; den bouw van nieuwe wo ningen, ter vervanging van de houten huis; de verbreeding van den rijksstraat- noodwoningen; den bouw van een bad- weg tusschen Hazeveld en Gouwsluis en den aanleg van den verbindingsweg tus schen den Westkanaalweg en den Heeren- weg. Natuurlijk kan en behoeft ook niet alles tegelijk onderhanden genomen te worden. Maar enkele der genoemde vraag stukken dringen zich onwillekeurig naar voren. Daarvan moet in de eerste plaats ge noemd worden het rioleeringsplan. Nu B. en W. binnen zeer korten tijd het uitbrei dingsplan aan den raad ter vaststelling kunnen voorleggen, bestaat ook de moge lijkheid in den loop van 1937 een uitge werkt rioleeringsplan met voorstellen tot uitvoering te doen toekomen. Voor den bouw der genoemde noodwoningen is reeds het noodig geachte bderag op de begrooting geplaatst. Ook voor een nieuwe dienstwoning voor den opzichter der gas fabriek is het noodig geoordelede bedrag uitgetrokken. Naar de exploitatiemogelijk heid van een badhuis hoopt het college een onderzoek in te stellen. Over de ver breeding van den rijksstraatweg tusschen Hazeveld en Gouwsluis is een briefwisse ling met den rijkswaterstaat gaande. De aanleg van den verbindingsweg tusschen Westkanaalweg en Heerenweg is een werk dat uitgevoerd zal worden door den pro vincialen waterstaat. Van de gemeente zal de gebruikelijke bijdrage van 600.per K.M. per jaar worden gevorderd. Met de verbreeding van de Bruggestraat is naar de meening van B. en W. niet uit sluitend een provinciaal belang gemoeid, waarom met heeren Gedeputeerde Staten onderhandelingen zijn geopend om tot bil lijke verdeeling der kosten te geraken. Een adres van de Zangvereeniging „Hosanna". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Ho sanna" heeft aan den Raad der gemeente Alphen aan den Rijn een adres ingediend, waarin vrijstelling van vermakelijkheids belasting wordt verzocht voor de uitvoe ring van oratoria. (De vereeniging heeft thans de Johannes-Passion van J. B. Bach in studie). Requestrante heeft overwegende princi- pieele bezwaren en acht het alzoo voor zichzelf niet te verantwoorden dit werk, hetwelk het lijden en sterven van den Heiland op een bijzondere en gevoelvolle wijze vertolkt, op te voeren, en heeft niet de moed eenig Kerkgebouw te gebruiken of zelfs dat te vragen, wanneer de uitvoe ring van de verordening voorgeschreven, zoodanig is, dat daarvan vermakelijkheids belasting zou worden geheven. Requestrante zal het derhalve ten zeer ste waardeeren, wanneer zij reeds thans van den Raad de verklaring mocht ontvan gen, dat de uitvoering van het genoemde Oratorium zal worden beschouwd als te vallen buiten de toepassing der meerbe- doelde verordening. Requestrante vraagt den Raad niet te verbergen, dat indien de in de vorige ali nea bedoelde verklaring niet mocht wor den verkregen, de zangvereeniging „Ho sanna" beter thans reeds het instudeeren van de „Johannes Passion" kan staken om dan tevens de consequentie te aanvaarden en de doelstelling harer statuten op te geven. Gevestigd: Gerritje J. Boezaard echt- genoote van C. Roest van Katwijk Arie Hoogeveen van Reeuwijk Joostje A. Kra nenburg van 's-Gravenhage Adrian us J. A. Hoogeveen van Eindhoven Geertrui- da J. van Nuland van de Bilt (U.) Cor nells L. Jongenburger van Bodegraven. Vertrokken: Lidia Rijlaarsdam naar Kamerik Wilhelmus Kleijn naar Nieuw koop Neeltje J. Bakker naar 's Graven- hage Cornelia Bakker naar 's Graven- hage Anna Th. Hendriks naar Bezel Carolina M. Bahlmann naar Groningen Albertha E. Voorbij naar Woerden. Geboren: Johanna, d. van L. Spreij en W. M. Serné Jacob, z. van L. Spreij en W. M. Serné Abraham Hendrik, z. van J. Th. Verschuur en A. de Bruin Willem Dirk Gerard, z. van W. Boot en W. A. van Kooten Co Henk Jan Kees, z. van W. Boot en W. A. van Kooten Jo hannes, z. van J. van der Pol en P. J. van Vliet Maria, d. van J. A, Basie en D. M. Erkelens Cornelia, d. van L. Verburg en A. Ruting Maartje, d. van R. de Leeuw en M. M. Schreuders Maria Ca- tharina, d. van J. G. Boere en P. C. Haa- gen Janna, d. van A. Houtman en C. W. Moen Johanna Wilhelmina, d. van J. Hoogeveen en J. E. Wetter. Gehuwd: W. van Hemert 22 j. en J. de Groot 25 j. L. Verkerk 23 j. en H. Verkerk 21 j. J. A. Jansen 32 j. en A. P. Zoétemeijer 21 j. Overleden: Gerrit Verkerk 70 j., geh. met Jans van Klaveren Clazina Martina Kroon 28 j. ZOETERWOUDE. Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij De Onderlinge Brandwaarborg bestaat vyftig jaar en alzoo had de ledenvergade ring, Woensdagavond gehouden eenigs- zins een feestelijk karakter. Als een feestgave had het bestuur in dit jaar de leden vrijgesteld -"an premie-be taling en bovendien werd op de jaarver gadering de leden eenige tractaties aange boden. De voorzitter, de heer H. J. v. d. Krogt, verwelkomde de leden en herdacht in kor te woorden het feit van het gouden jubel jaar. Na de lezing der notulen bracht de heer C. H. de Boer, secretaris-penningmeester, het jaarverslag uit, waarbij als inleiding een korte revue van feiten uit het 50-ja- rig bestaan was toegevoegd. Op 17 Maart 1886 werd op initiatief van wijlen den heer C. Lagerberg Sr. de Maat schappij opgericht. In de 50 jaren is de Maatschappij bestuurd door drie voorzit ters n.l. van 18861901 door C. Lagerberg, van 19011920 door P. J. van der Poel en van 1920 tot heden door den heer H. J. v. d. Krogt. In de eerste jaren ging het bestaan van de Maatschappij zeer moeilijk en na het eerste tienjarig bestaan werd in 1907 de toe stand zóó zwak dat verschillende leden de strijd opgaven en met een betrekkelijk klein ledental en een kas van slechts 1100 moest doorgezet worden. De verslaggever brengt vooral hulde aan degenen die toen nog doorzettingsvermogen behielden en stand hebben gehouden. Sinds 1922 heeft de Mij. herverzekerin gen gesloten bij de Assurantie Mij. „De Nederlanden", van 1845 en vanaf dien da tum konden de premie-reducties worden gegeven. Van alle bestuursleden, die de Mij. hiel pen oprichten is alleen de heer A. West hof nog in leven. Thans is de Mij. tot een sterk lichaam uit gegroeid f n is de reserve tot bijna 60.000 gestegen. Voor de oprichting en de instandhouding van deze nuttige instelling brengt de ver slaggever hulde aan de pioniers en wer kers, waaraan het nageslacht eerbied en dank verschuldigd is. In het afgeloopen paar is het verlies dooi den dood te betreuren van de twee be stuursleden N. D. van der Voort en Jac. Janson, tot wiens nagedachtenis de verslag gever een woord van weemoedige hulde wijdt. De voorzitter brengt dank voor het ver slag, waarna het financieel overzicht ter tafel wordt gebracht. Deze rekening en balans wordt zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Aan de orde komt nu de bestursverkie- zing. De aftredende bestuursleden G. On derwater en Joh. Versteegen Wzn., worden bij acclamatie herkozen. In de vacature N. D. v. d. Voort wordt door het bestuur candidaat gesteld de heer L. A. Droogh en door een der leden de heer C. J. v. Leeuwen Jacz. Bij stemming werd de heer L. A. Droogh met 43 van de 56 stemmen gekozen. In de vacature-Jac. Janson werd als be- stuurscandidaat de heer Th. Ammerlaan gesteld en door de vergadering de heer J. J. Rodewijk. Gekozen de heer Ammerlaan met 34 stemmen Bij de rondvraag kwamen verschillende belangrijke huishoudelijke zaken aan de orde en aan het eind van de vergadering werd het woord gevoerd door den heer Jac. van Leeuwen en J. W. Groene wegen Hzn. van Zoetermeer die het bestuur en de leden geluk wenschte met dit jubi leum en den goeden stand van zaken, voor al waardeerende het werk van de voor gangers die niet geprofiteerd hebben van de voordeelen. De voorzitter herdacht eveneens in zijn slotwoord al degenen die het stoere- werk tot stand hebben gebracht en vroeg de zelfde toewijding en medewerking voor de toekomst, Na een woord van dank voor de goede samenwerking op deze jaarvergadering werd deze gesloten. De tractaties werden nog verder afge werkt en na eenig gezellig samenzijn be ëindigde deze eenvoudige herdenking van het 50-jarig bestaan van de nuttige Maat schappij. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 19. Dien middag kwamen oom en tante met neefje Karei op bezoek. Het waren echter geen aardige menschen en ook Karei was een vervelende jongen. Toen oom de ring van den tuinsproeier zag, dacht hij dat het de knop van de trek bel was. 20. Hij trok eraan en Pietje zag net dat oom en tante den heelen waterstroom boven op hun hoofd kregen. Ze vonden dit zeker niet erg prettig, want ze gingen verschrikkelijk ta keer, zoodat de professor er erg van schrok. „Kom Piet," zei hij" we gaan een eindje wandelen."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7