DONDERDAG 12 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DOCOS. Door bijzondere omstandigheden is de in-door-training der junioren deze week niet op heden (Donderdag)avond doch op morgen (Vrijdag)avond, ook van 7 tot 8 uur, in het gymnastieklokaal aan het Pie terskerkhof, LAWNTENNIS DE WEDSTRIJD NEDERLAND- FRANKRIJK. De a.s. wedstrijd NederlandFrankrijk, voor den koning Gustaaf-beker, zal niet worden gehouden op 20, 21 en 22 November a.s., zooals was vastgesteld, doch op Za terdag 21, Zondag 22 en Maandag 23 No vember. De wedstrijd wordt gespeeld in de Apol- lo-hal te Amsterdam. De Nederlandsche ploeg is als volgt samengesteld: T. Hughan, H. van Swol en D. Teschmacher. ZWEMMEN HET 25-JARIG JUBILEUM DER H. Z. EN P. C. Internationale wedstrijden. Het mag waarlijk geen wonder ge noemd worden, dat het zwembad „De Re gentes" te Den Haag, waar gisteravond de jubileumwedstrijden van H. Z. en P. C. vver den gehouden tot de laatste plaats bezet was, want voor een dergelijke met zwem sterren beladen programma bestond na tuurlijk enorme belangstelling. Doch niet alleen de kwaliteit van de nummers liet niets te wenschen over, de quantiteit was van dien aard, dat reeds om kwart over acht begonnen werd en wel met de polo-wedstrijd: K. A. Z. C. (Ant werpen)—Z. I. A. N. (Den Haag). Voor de wedstrijd een aanvang nam, heette de voorzitter van H. Z. en P. C., de heer Ger. Lecointre, allen hartelijk welkom en in het bijzonder de Belgische en Duit- sche legatie en de deelnemers uit die lan den. De wedstrijd bracht een 32 overwin ning voor de K. A. Z. C. Na eenige aan vallen van de Belgen maakt Charité uit een vrijen worp het eerste doelpunt voor de Hagenaars. Even later scoort Hegi met een keihard schot (20). Doch dan on dernemen de Belgen eenige goede aanval len, waarbij allereerst Kasteleyns den bal in het Haagsche doel werkt. Na wisselende kansen komt door een fout in de Haag sche verdediging Rigaumont vrij te liggen, die keihard den gelijkmaker inschiet (22) De Antwerpenaren zijn dan beslist in de meerderheid. Na de rust gaat het spel meer gelijk op, doch het wordt er niet fraaier op. Er wordt vrij ruw gespeeld. Van Woer- kom. De Haas en twee Belgen gaan het water uit. Als eindelijk Handsoght 32 voor Ant werpen maakt is het veld weer compleet, maar even later wordt het einde geblazen. Daarna volgde het nummer: 100 meter borstcrawl dames, waarbij o.m. Willy den Ouden, Annie Timmermans en S. Sieberg aan den start kwamen. Dit nummer bracht een onbedreigde overwinning voor Willy, die ver voor An nie Timmermans en mej. van Veen ein digde met een tijd van 1 minuut 5.8 sec., Tweede en derde werden Annie Timmer mans en Mej. A. van Veen, beiden van RDZ, die allebei een tijd van 1 min. 12 sec. noteerden. Het numer 100 meter rugslag heeren bracht een zwaarbevochten zege voor J. C. Scheffer DJK, die pas in de laatste 25 me ter P. v. d. Hoek van ZIAN wist in te ha len. De uitslag in dit nummer was: 1. Scheffer DJK 1 min. 12.2 sec.; 2. v. d. Hoek ZIAN 1 min. 12.6 sec. Van de 100 meter schoolslag dames, was de uitslag: 1. C. Eykenbroek ODZ 1 min. 27.2 sec., 2. J. Waalberg ADZ 1 min. 27.4 sec. De 10 x 50 meter estafette heeren borst crawl, waarbij voor de winnende ploeg de „Corner-House" beker was uitgeloofd, bracht een feilen stijd tusschen de beide Haagsche clubs HZ en PC en ZIAN. Met nog geen seconde verschil raakten de laat ste zwemmers van beide ploegen de finish aan. De uitslag was: HZ en PC 4 min. 51.8 sec. 2. ZIAN 4 min. 52.4 sec., 3. RZC 4 min. 54.8 sec. Op de 100 meter rugslag dames, was een strijd tusschen de dames Rie Mastenbroek en Nïda Senff te wachten. Nida behaalde de overwinning echter zonder een oogen- blik door Rie bedreigd te worden. Uitslag: 1. Nida Senff ADZ 1 min. 15.8 sec., 2. Rie Mastenbroek ODZ 1 min. 17 sec., 3. D. Kerkmeester ODZ 1 min. 17.2 sec. 5 x 50 meter estafette borstcrawl dames, om den ..Regentes"-beker, werd, zooals te verwachten was. gewonnen door de ploeg van RDZ met de dames R. van Veen. R. Olsen, G. Brouwers, A. Timmermans en W. den Ouden, in een tijd van 2 min. 41.2 sec.. 2. ODZ 2 min. 43.6 sec., 3. ADZ 2 min. 49.2 sec. Hierna volgde de polo-wedstrijd tusschen H. Z. en P. C. (Den Haag) en S. S. F. (Barmen). Na eenige minuten van fraai, gelijk op gaand spel weet Hellendahl. die den bal terugkrijgt van den pareerenden Rijpstra keurig in te schieten. (10). Het Haagsche doel wordt dan hevig door de Duitschers bestookt, doch uit een goed opgezetten aanval weet Stam gelijk te maken. Dat geeft den Hagenaars moed en even later brengt Herklots met een prachtig schot voor zijn club de leiding (21). Uit een straf- worp maakt Jager dan weer 22. Met dezen stand komt de rust. In de twee-de helft zijn de Hagenaars de meerderen. Eerst maakt Stam met een fraai schot 32 en na eenige spannende aanvallen aan beide zijden is het Feis, die den voorsprong voor H. Z. en P. C. ver- UIT DE OMGEVING Aanbesteding werken Prins Hendrik kanaal. Door den directeur van Gemeentewerken werd aanbesteed: het maken van een be schoeiing van gewapend betonnen dam- wand met bijkomende werken langs het Prins Hendrikkanaal te Katwijk aan Zee. Ingeschreven werd als volgt: P. J. en II. Visser, te Wassenaar 54.950; A. Mooten, te Moordrecht 57.737; A. J. de Later, Oegstgeest ƒ58.750; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 63.355; A. v. Hallem en I. Doornik, Leiden ƒ63.800; N.V. Visser en Smits Aann. Mij. te Papendrecht 66.700; A. Voordouw Zoeterwoude 68.000; P. H. Meijers en Zn. Oegstgeest 69.900; Holl. Aann. Bedrijf Zanen Ver sloep N.V. te Den Haag ƒ72.000; C. van Leeuwen en Zn. te Nieuwerkerk a. d. IJsel 75.500. LISSE. Volksbonds-revue. Onze afdeeling van den Nederl. R.K. Volksbond heeft gisteren en Dinsdagavond haar Patroonsfeest ge vierd. Op beide avonden was de Bondszaal tot in de uiterste hoeken bezet met leden en donateurs met hunne dames. Ook de plaatselijke Geestelijkheid was aanwezig benevens de Pater uit Huize „Pius", alsme de een zestal Broeders van de Broeder school van de parochie van de H.H. Engel bewaarders. De R.K. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" had voor dit feest, mede in verband met het 35-jarig bestaan der afdeeling, een revue ingestudeerd, ge titeld „Weet je 't nog", Non-Stop-Revue, een schets van J. Nielen. De R.K. Gemeng de Zangvereeniging „St. Gregorius", direc teur de heer W. Mizée te Leiden, en de R.K. Harmonie Adolf Kolping", directeur de heer G. Dik te Leiden, verleenden hun ne medewerking. De voorziter, de heer J. P. de Koning, heette allen welkom. Hij wees er op, dat voor deze buitengewone feestavond een buitengewoon nummer wordt opgevoerd en wel een „Bonds-revue", waarin de wederwaardigheden van de afge legde 35 jaren zullen worden uitgebeeld. Het was. een revue vol afwisseling, waar in de groei der afdeeling alsmede van haar Vak- en Onderafdeelingen op schitterende wijze werden in beeld gebracht. De ver schillende tafereelen werden afgewisseld door een tweetal humoristen, leden van „N. en G.'\ die de lachers op hun hand hadden. In het eerste tafereel gaf „Vader Tijd" een mooie proloog vanaf de oprich ting der afdeeling tot heden. In het tweede tafereel kregen we in een mooie omlijsting de beelden te zien uit de indertijd opge voerde „Gerechtigheid Gods" en „Zonsop gang". Het volgende tafereel was de „Man in 't Zwart", vertolkend het wel en wee der St. Barbaravereeniging. Vervolgens de „Jeugd die hulde bracht" aan enkele ijve rige onderafdeelingen. Een volgend tafe reel „Crisis-slachtoffer" beeldde de minder actieve afd. Bouwvakarbeiders uit. „De man met den goeden raad", 6e taf., wees op het Retraitewerk en welk aandeel de afd. Lis- se daarin heeft gehad. Het 7e taf. gaf een beeld van het jongste succes der R.K. Gem. Zangv., terwijl het volgende taf. de te vredenheid der koopers van de R.K. Coöpe raties uitbeeldde. Het 9e taf. schilderde het mooie werk van het Ziekenhuisfonds groot (42). De Duitschers laten zich echter niet onbetuigd en Hellendahl maakt uit een voorzet van Jager op prachtige wij ze 43. Er volgen dan weer vele aanval len van H. Z. en P. C., doch doelman Scholer houdt de ballen er op waarlijk schitterende wijze uit. Tot scoren komt het niet meer, zoodat in de finale H. Z. en P. C. tegen de K. A. Z. C. zal spelen. De hierna gehouden zwemnummers brachten het volgend resultaat: 100 meter borstcrawl heeren: 1. Scheffer DJK 1 min. 1.4 sec.; 2. Hoving RZC 1 min. 1.6 sec.; 3. Regter RZC 1 min. 3.4 sec. 3 x 50 meter wisselslag heeren: 1 ZIAN (Van den Hoek, Swart en Kiewit de Jon ge) 1 min. 35 sec.; 2. HZ en PC 1 min. 37.8 sec.; 3. Star 1 min. 40 sec. Als slot van dezen zeer geslaagden avond, volgde de polowedstrijd tusschen H. Z. en P. C. en de K. A. Z. Cè, waarvoor de Belgische gezant een zilveren plaquette had uitgeloofd. H. Z. en P. C. won met 54, na een 30 voorsprong te hebben gehad. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd Poort van Cleef APoort van Cleef B voor de 2de klasse comp. L. B. B. luidt: J. Vermeer (P.v.Cl. A) 60 60 35 5 1.71 L. Verhoeven (PvCIA) 70 62 35 14 1.77 H. v. d. Berg 50 50 42 6 1.19 W. Dool 60 58 42 7 1.39 H. v. d. Berg res. 50 50 26 11 1.92 C. Brouwer 40 3J 26 7 1.19 P. v. Cleef B 3 gewonnen partijen. De uitslag van den wedstrijd F. O. P. a F. O. P. b voor de 2e kl. comp. L. B. B. luidt: M. Hendriks (FOPa) 80 60 32 7 1.89 B. Boom (FOPb) 80 80 32 10 2.50 I J. Brussel G. H. 60 40 33 6 1.21 70 70 33 10 2.12 J. van L. 55 55 30 14 1.83 J. Bonnet 70 67 30 17 2.23 F. O. P. a 2 partijen gewonnen, 1 partij gewonnen. en het 9e de zucht en het verlangen naar arbeid en brood in dezen tijd van werkloos heid. Hierna „het spook dat echt bestaat" was een pleidooi voor het werk van „Herw. Levenskracht", terwijl een mooie apotheose een waardig slot aan de goed gespeelde re- vue gaf. De leiding van de opvoering berustte bij den heer C. Elfering, welke o.i. tevreden kan zijn. Na de pauze werden nog enkele voordrachten ten beste gegeven, welke, evenals de revue, een dankbaar applaus ver wierven. Te half 12 ging men welvoldaan huiswaarts, overtuigd, dat de feestavon den best waren geslaagd. NOORDWIJKERHOUT. K. J. M. V. Peter van Rooyen en Indië twee begrippen, die onafscheidenlijk aan elkaar zijn verbonden. In „Eén dag in In dië", voerde de heer van Rooyen ons door het dagelijksche gebeuren van het Java- sche leven. Het was wederom een avond, die er zijn mocht. Een avond, die, onder afwisseling van humor en muziek, ons een kijk deed geven op Indische toestanden, op volk en gewoonten en wat meer was ons een blik deed slaan in de ziel van den In diër. Hij wees ons vooral op de moeilijke positie van de Indo-Europeanen èn in Indië èn in het moederland, waarbij voorname lijk het „anders geaard zijn" het probleem vormt. Kortom een interessante avond met veel leerrijks, die duidelijk doet zien de activiteit van onze afdeeling. Jonge Middenstander, gij, die nog steeds afwezig blijft staan van onze beweging, ook voor jou is de K. J. M. V. de aangewezen Vereeniging. Sluit aan en werkt mee aan ons groote ideaal. Geen plaats blijve on bezet in de eindelooze rijen.... ZILK. Diefstal. Ten nadeele van den heer H. alhier zijn een flink kwantum dorsboo- men gestolen, staande op den tuin van de N.V. J. B. v. d. Schoot. ROELOFARENDSVEEN. St. Joseph-Gezellen. Gisteravond wa ren in de St. Pancratiuszaal alhier de ge zellen en een groot aantal ouders opgeko men tot bijwoning van een buitengewone bijeenkomst, alwaar de Centraal-Praeses, de bekende en gevierde redenaar Rector H. A. J. Drost het woord zou voeren. De op komst der gezellen was uitmuntend, zoo dat de zalen vrijwel geheel waren bezet. Ds bijeenkomst, welke onder leiding stond van den Vice-Praeses, Kap. Buys, werd ge opend met het zingen van het Wilhelmus, waarna de nieuw-opgerichte vioolclub en kele muzieknummers ten beste gaf. Zij deed dat, zooals trouwens den geheelen avond op zeer verdienstelijke en voor de toe komst veel belovende wijze. Na een openingswoord van Kap. Buys, die het welkom tot de aanwezigen en met name tot den Centraal-Praeses richtte^ kwam het glanspunt van den avond: de rede van Rector Drost. Spr. toonde aan, dat de wereld thans staat op een keerpunt. Er moet worden ge kozen voor af tegen God. Spr. schetste de werkzaamheid der duistere machten, die streven naar verbanning van den Aller hoogste en den triomph van den Vorst der Duisternis. Uitdrukkelijk moest spr. waar schuwen tegen een onderschatting van den macht en de werkwijze van den duivel. Velen gelooven in God, doch onderschatten den macht des duivels. Met talrijke voor beelden uit de jongste geschiedenis en on der aanhaling van Encyclieken en Brieven van Paus en Bisschoppen wijst spr. den weg aan, welke moet leiden tot onze over winning. Geweldig is de verantwoording van den mensch van den tegenwoordigen tijd. Velen zijn er, die deze verantwoor ding nog niet begrijpen en teveel berusten in de tegenwoordige wantoestanden. Vurig wekt spr. hen op te ontwaken voor het te laat is. In het tweede gedeelte zijner rede wijst spr. er op, hoe juist de Gezellenvereeniging een machtige factor is tot bereiking van het gestelde doel „De wereld terugvoeren- tot God". Het eerste devies van het Kolpings- program is het aankweeken van den Gods dienstzin, en het tweede het bevorderen der eensgezindheid. Deze iwee oer-Christelijke begrippen moeten geheel het leven der ge zellen doordeesemen. In de kracht van het Geloof en de liefde tot den evenmensch ligt de waarborg voor een betere wereld. Spr. werkt deze gedachten op uitvoeri ge en waarlijk schitterende wijze uit en wijst dan nog nadrukkelijk op de verant woording ten opzichte van het nageslacht. Blijven wij thans trouw, dan zal ons nage slacht ons prijzen tot in lengte van jaren. Na nog gewezen te hébben op de kracht van het goede voorbeeld, eindigt spr. met een grootsche peroratie zijn enthousiast toe gejuichte rede. Kap. Buys dankte den spr. voor zijn Dedvol betoog en sprak de hoop uit, dat den invloed daarvan nog langen tijd zou mogen doorwerken. Door enkele leden werden op verdienste lijke wijze enkele verzen gedeclameerd, terwijl het Congregatie-koor, onder leiding van den heer J. de Jong eenige zangnum mers ten beste gaf. Te ongeveer tien uur werd deze prachtige avond met het zingen van het „Aan U o Koning der Eeuwen' be sloten. SASSENHEIM. Vrouwenbond. Gisterenavond hield de Vrouwenbond een vergadering in het K.S. A.-gebouw. De presidente, mevr. v. Rei- sen-Vreeburg, opende met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den nieuwen geest, adviseur, den zeereerw. heer Pas toor de Haan. Ook werd het welkom toege roepen aan den vertegenwoordigers der Fino-fabrieken, welke deze avond bereid waren een demonstratie te geven, waarme de direct werd begonnen. Na de demonstratie volgde bespreking winterprogram. Op de jaarvergadering zal een spreekbeurt gehouden worden door den oud-adviseur, Kapelaan K. J. Westerkamp. De feestavond, welke in Febr. plaats heeft, wordt ditmaal op geluisterd door een goo chelaar. Voor de kinderen der leden zal een kindermatinée gegeven worden tegen klei ne vergoeding. Voorts zal in Dec. een pro- paganda-avond worden gehouden van het Wit-Gele Kruis, waarbij ook de Vrouwen bond zijn medewerking verleent. Dit be looft een mooie avond te worden met leer zame films. Nogmaals werd herinnerd aan het moeilijke betalen van contributie, waarbij is besloten, dat bij niet betaling geen voordeelen worden geschonken. Alsnu werd het woord verleend aan den geest.-adviseur, die dank bracht aan zijn voorganger voor het vele wat hij tot stand bracht voor den Vrouwenbond. Niets was hem te veel geweest; hy kon zelfs als „bode met een fiets" beschouwd worden. Spreker hoopt, dat de verschillende onderafdeelin gen mogen groeien en bloeien, wat vol gens hem mogelijk is als alle dames in organisatorisch verband werken. Hiervoor had hij speciaal de jongeren op het oog, zooals de Graal welke de toekomst is voor den bond. Deze moet aan het werk gezet worden, ^dan blijft de belangstelling leven dig. Spreker spoorde de moeders aan geen tegenstandsters te blijven van elk Kath. jeugdwerk. Zijn verdere toespraak wijdde spr. aan het vormen van een kerngroep zooals men die kent in andere organisaties. De pres. dankte voor de leerzame uit eenzetting en hoopt, dat. de vele wenschen in vervulling mogen gaan. Hierna sluiting dezer goed bezochte vergadering, welke werd opgeluisterd met pianomuziek van mej. D. Blom. TER AAR. Comité vorstelijk huwelijk. In verband met het aanstaande vorstelijk huwelijk zijn thans in onze gemeente onder voorzitter schap van burgemeester B. J. Hogenboom de volgende comité's benoemd: Aanbeve lingscomité: Pastoor Bilars, ds. Heemskerk, weth. D. v. d. Hoorn, dr. Post-Uiterweer en dr. Quartel. Werkcomité: J. van Apeldoorn, J. Gerling, L. Hoogervorst C.zn., J. Kelder, P. Kroon, J. W. Valentijn, H. Volgering, J. van Vliet. De voorzitters van de drie plaat selijke Oranjeverenigingen zijn in het laatstgenoemd comité opgenomen. De be doeling van het comité is om binnen kor ten tijd een collecte te houden langs de huizen door eenige meisjes, ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen bij te dra gen voor het nationale geschenk. Bijtijds gered. Gistermiddag geraakte het vier-jarig zoontje van N. H. spelender wijs te water in de sluis nabij het Pape- veer. Dank zij het kloekmoedig optreden van een voorbijganger, die zonder aarzelen in de diepe sluis sprong, kon het knaapje bijtijds gered worden. VOORSCHOTEN. Verdwenen. Door den heer D. R. is aangifte gedaan van vermissing, van zijn rijwiel, hetwelk hij ongeveer half zes voor het kantoor van de bedrijven had geplaatst en te zes uur verdwenen bleek te zijn, merk „Warrington", zwart gelakt en geel ge biesd. Pas op. Mevrouw v. d. H. aan den Veurscheweg alhier heeft een mantel me degegeven ter ontsmetting aan een zekere B. om deze te ontvlekken en betaalde on middellijk 1.50 vooruit. Reeds in Juli is de mantel medegegeven en nog niet terug ontvangen. Thans heeft mevrouw v. d. H. de zaak in handen gesteld van de politie ter onderzoek. Geboren: Geertruida Adriana, d. van J. Kraay en G. A. van Os. Getrouwd: N. J. Anker 23 j. en H. C. Teske 21 j. Overleden: K. A. v. Turenhout 32 j. Gevestigd: C. M. Steutel van Gouda J. Rijsbergen van Leiden A. J. v. d. Maat van Zoeterwoude H. C. Lodewijks van Amsterdam K. B. Tan van Den Haag J. v. d. Hofstede van Den Haag G. J. A. van Dam van Den Haag J. M. v. d. Bosch van Leiderdorp J. F. Raaphorst van Schimmert. Vertrokken: W. J. van Wissen naar Schiedam A. J. Vrijhof naar Wassenaar J. Rozendal naar Arnhem E. Fransen naar Nijmegen A. v. d. Kraan naar Hil- ligersberg N M. M. Verhoeven naar Den Haag N. J. J. v. d. Kroft naar Alke made Jkvr. J. E. van der Meer de Wal cheren naar Veur A. Streng naar Lei den W. Naadin ten Cate naar Den Haag M. A. M. Meyer naar Leiden. STOMPWIJK. Onvrijwillig bad. Gistermiddag reed de omstreeks 30-jarige C. de H. in de Dr. van Noortstraat op zijn rijwiel, waarbij hij op het stuur een zak andijvie vervoer de. Blijkbaar door deze ongewone last verloor hij op zeker moment de macht over het stuur en reed met fiets en al in de Stomp wij ksche vaart. De H. wist zich zelf spoedig op den kant te werken, zoodat hij er met den schrik en een nat pak afkwam. VEUR. Gemeenteraad. Dinsdag 17 November a.s. te 7.30 uur komt de Raad der gemeen te Veur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: Aanbieding der gemeentebegrooting 1937 en benoeming Commissie van Onderzoek. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politieverorde ning. Voorstel tot vaststelling van veror deningen tot heffing en invordering eener belasting op de honden en van opcenten op de Gemeentefondsbelasting. Voorstel tot verhuur der woning in het Raadhuis, terweg. Voorstel om opdracht te verstrek- Smidslaan en een gedeelte Veursche Ach- terwsg. Voorstel om opdracht te verstrek ken tot herziening van het uitb^^gs- plan der Gemeente. WARMOND. Gevestigd: Th. H. M. Imming van Noordwijkerhout W. v. d. Willik van Monster P. C. M. van Nobelen van Ben- nebroek H. Molema van Sassenheim H. KraayevekL van Zwijndrecht C. J. v. d. Gevel van Nieuwerkerk. Vertrokken: A. A. Mauer en gezin naai' Voorburg A. van Schouwen naar Duitschland A. de Vos naar Rijnsburg A. v. d. Mosselaar naar Oudenbosch L. W. Weyers naar Zevenbergen (N.-Br.) C. P. de Wit naar KetheL De dramatische film. Men moet zichzelf weten te behelpen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 17. Hij was juist bezig om het water als een stortbad op zijn hoofd te laten neerkomen, toen zijn vader het zag. „Wü je wel eens uitscheiden, riep hij. 18. Pietje was erg gehoorzaam, dus deed hij direct wat zijn vader zei. Deze vond het echter veiliger om den ton buiten het bereik van zijn zoon te zetten. „Weet je wat", dacht hij: „Ik zet het ding boven op het afdakje boven de voordeur, dan kan Pietje er zeker niet bij."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10