bij VLASVELD ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld OUDE /INGa 120 to: 719 DOE2Q/TDQQT 22 uitzw» LEIDEN RECHTZAKEN BROCHURE DER N.S.B. Officier van justitie te Zutphen acht haar godslasterlijk. Voor de Zutphensche rechtbank heeft Vrijdag terecht gestaan A. G. K„ kringlei der van de N.S.B. te Zutphen, die 15 Sep tember jd. te Apeldoorn de beruchte N.S. B.-brochure „Is ook uw kerk een paarden stal?" openlijk ten toon gesteld zou heb ben. De Officier van Justitie, mr. Stam, meen de, dat door deze brochure elke geloovige mensch in zijn godsdienstige gevoelens wordt getroffen. De Officier vorderde we gens smadelijke godslastering 40 boete, subs. 40 dagen hechtenis. De verdediger pleitte vernietiging van de dagvaarding, subs, ontslag van rechts vervolging, subs, vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. KANTONGERECHT VAN ALPHEN AAN DEN RUN. De mestvaalt mag niet stinken. Allereerst kwam aan de orde de reeds uit gestelde zaak tegen R. uit Bodegraven, <Lie zonder vergunning in den zin der hin derwet een mestvaalt nabij zijn woning had gehouden. Gelet op het feit dat ver dachte in de waan verkeerde te kunnen volstaan met een vergunning van B. en W. der gemeente Bodegraven, vorderde de ambtenaar van het O.M. slechts een geld boete van ƒ3.subs. 3 dg. Verdachte, die reeds ter vorige zitting uitvoerig zich had verdedigd, bleef bij zijn verweer en meen de onschuldig te zijn. De kantonrechter trachtte het den man duidelijk te maken, dat hij wel een mestvaalt mocht houden mits deze niet stinkt doch geen mestvaalt die stank verspreidt, terwijl hij bovendien een vergunning moet hebben volgens de hinderwet. Verdachte merkte tot groote 'hilariteit van het publiek nog op, dat de dokter had gezegd dat het een gezonde lucht was. Veroordeeling conform. Imitatie Slaolie. De winkelier E. v. H. te A1 p h e n aan den R ij n stond terecht wegens overtre ding van het olie en vetbesluit. Bij ver dachte was nd. een hoeveelheid flesschen inhoudende volgens het etiket imitatie gele slalie inbeslag genomen. Blijkens het in gesteld onderzoek door den keuringsdienst te Haarlem bleek het geen plantaardige of dierlijke olie doch minerale olie te zijn. Als deskundige werd gehoord het hoofd der keuringsdienst te Haarlem, die ver klaarde, dat deze olie vrijwel waardeloos is en een soort smeerolie die niet verteer baar is en dus geen spijsolie. Het publiek wordt in de waan gebracht spijsolie te koo- ipen, terwijl deze olie bij het gebruik b.v. vischbakken, etc. nadeelig of schadelijk voor de gezondheid kan zijn, daar ze niet ver teerd en niet z.g. zeephoudend is. De amb tenaar merkte op, dat voor een dergelijk feit ook te Haarlem en Gouda veroordee lingen zijn gevolgd. De olie, aanvankelijk wit, bleek met boter kleursel te zijn ge kleurd en is een z.g. bijproduct van petro leum. Verdachte liet zich vertegenwoordigen door Mr. v. Heijst, advocaat en procureur te Alphen, die de feiten zoo als bij dag vaarding gesteld, slechts gedeeltelijk na mens zijn cliënt bekende. De ambtenaar vorderde een geldboete van 40.subs. 20 dg. hechtenis met ver beurdverklaring van de inbeslaggenomen olie. Verdediger hield een uitvoerig pleidooi, waarna hij eerst den loop dezer zaak na ging. Aanvankelijk heeft voor deze zaak zich de verkooper v. W. te verantwoorden gehad, die echter is vrijgesproken omdat de olie bij v. H. inbeslag was genomen en ten verkoop was aangetroffen. Van deze zaak is het O.M. in hooger beroep gegaan en heeft nu den winkelier v. H. inmiddels ge dagvaard. Hij meende, dat dit in strijd was met art. 219 van het wetb. v. strafrecht, om dat nu verdachte aanvankelijk als getuige was opgetreden in dezelfde zaak tegen v. W. voornoemd. Uitvoerig bestreed pleiter de tenlastelegging op formeele en materieele gronden en vorderde vrijspraak voor zijn cliënt en indien een veroordeeling moest volgen een uiterste clementie, daar ver dachte feitelijk te goeder trouw is geweest en de dupe is geworden van eventueel ge knoei van zijn eerste cliënt v. W. Na re- en dupliek van ambtenaar en ver dediger, waarbij de ambtenaar de verbeurd verklaring der inbeslaggenomen olie introk, bepaalde de kantonrechter zijn schriftelyk vonnis over 14 dagen, nadat men nog eeni- gen tijd had gediscusseerd over het begrip imitatie. Volgens deskundige moet hier on der worden verstaan een deugdelijk ver vangingsmiddel waarvan hier geen sprak is. Wat heefthij gedaan? Dezelfde verdachte die eerst moest terecht staan voor overtreding van art. 3 moest nu terechtstaan wegens overtreding van art. 5 van het olie en vetbesluit, nJ. het verkoo- pen of ten verkoop hebben van spijsolie dat geen spijsolie doch andere bestanddeelen bevat. Voor deze zaak vorderde de ambte naar een geldboete van 100.subs. 50 dg. Verdediger beriep zich echter op nietig heid der dagvaarding, daar hier niet in stond vermeld wat verdachte heeft over treden. Achter het woord heeft, was ver der niets vermeld, dus wat heeft verdachte overtreden. Dit was voor verdachte een vraagteeken en een puzzel voor het O.M. om hieronder uit te komen. De ambtenaar meende gelet op het vorig feit, dat verdachte zulks wel kon weten. De vergissing bleek echter te zijn geslopen in het afschrift der dagvaarding die door den beteekende ryksvtldwachter niet goed van het origineel was overgenomen. Na eenig beraad werd ook in deze zaak het schriftelijk vonnis bepaald over 14 dagen. P. C. W., graanhandelaar te Nieuw- v e e n, moest terecht staan, omdat hy in plaats van lijnmeel aan den landbouwer de J. te Ter-Aar schilfers en lijnzaad zou hebben geleverd. Verdachte, zelf versche nen, voerde ter verdediging aan, dat de J. lynmeel had besteld, doch daar hij dit op dat moment niet in voorraad had, had hij zijn zoon 100 K.G. schilfers laten brengen met opdracht dit den betrokken landbou wer mede te deelen. Als prijs had hij in rekening gebracht 6.50, terwijl lijnmeel 7.50 zou hebben gekost. Zelf betaalde hij voor schilfers 5.60 waar nog 20 ct. vracht by kwam, terwijl hy het bovendien dan nog malen en bezorgen moest. De ambtenaar en kantonrechter kwam het vreemd voor dat het verschil van schil fers en lijnmeel slechte 1.zou zijn. Het verschil tusschen kaf en koren is toch ook veel grooter. Verdachte hield echter vol, waarna de zaak werd aangehouden tot het doen hoo- ren van een deskundige. Een wilde busdienst op Leiden. L. uit Bodegraven zou met een vrachtauto in strijd met de wet op de open bare middelen van vervoer personen heb ben vervoerd van Bodegraven naar Leiden op marktdagen. Deswege was hij onder de gemeente Hazerswoude geverbaliseerd. In middels zijn weer tal van processen verbaal binnengekomen. De ambtenaar vroeg verdachte of hij hier nu mede ophield. Verdachte gaf een ont kennend antwoord. Daar ter zitting echter niet kwam vast te staan, dat de laadbak kennelijk was ingericht voor het vervoer van personen, werd verdachte thans vrij gesproken. Doch bij herhaling zal ver dachte worden veroordeeld volgens een an der artikel dezer wet, n.l. het op gezette tijden onderhouden van een vaste dienst langs dezelfde wegen voor het vervoer van personen, hetwelk door dien majoor van den rijksveldwachter hiervoor nog was toege licht. Teruggave van de leege pot. Voor een nieuwe wijze van ontduiking van de heffing op boter stond terecht P. T. uit Zoeterwoude. Deze was onder Woubrugge aangehouden met een pot in houdende 12,5 K.G. boter, welke hoeveel heid boter slechts was gedekt door een hef- fingsmerk van 10 K.G. Verdachte voerde aan: „Ik wist er niets van" Wat den kan tonrechter deed opmerken, dat hij dan zich eerst had moeten overtuigen en de boter had moeten wegen. De majoor der rijks- veldwacht deelde terloops mede, dat het geknoei met boter te Woubrugge welig tiert en dit blijkbaar weer een nieuwe vinding is. Ook de afgeloopen week is weer 50 pond boter inbeslaggenomen. De ambtenaar overwoog in zijn requi sitoir dat een en ander met hand en tand den kop moest worden ingedrukt nu deze nieuwe wijze blijkbaai weer veel vruchten oplevert. Hij vorderde een geldboete van 50.subs. 25 dg. hechtenis, met verbeurd verklaring der inbeslaggenomen boter. Op de vraag van den kantonrechter of verdachte nog wat had op te merken, vroeg hij: wat gebeurd er met de pot, krijg ik die terug? De ambtenaar: die kan U terug krijgen! Veroordeeling conform met terug gave van deleege pot. Begrijpelijk ver wekte deze vraag op de publieke tribune veel hilariteit. De boete scheen verdachte niet erg te vinden, maar de pot bleek voor hem het belangrijkst. Een leepe verdachte. P. J. M. uit Ter Aa r had een gepar keerd staande auto op het erf van O. zoo aantrekkelijk gevonden, dat hij zonder toe stemming van den gebruiker v. S. met de auto was gaan rijden. Bij zijn terugkomst werd de heer v. S. door verdachte nota bene zelf gewaarschuwd dat zijn wagen niet in orde was en toen bleek dat de wagen be langrijk was beschadigd als o.m. het z.g. kroonwiel, pionwiel etc. kortom volgens den eigenaar, den garagehouder v. E., be droeg de schade 33.volgens verdachte slechts 2.50. De ambtenaar en kantonrechter vonden de overtreding zeer kwajongensachtig, hoe wel de gebruiker, die het contactsleuteltje der wagen niet had meegenomen, ook on voorzichtig had gehandeld. Eisch 15. subs. 15 dg. Veroordeeling 10.— subs. 5 dg. De civiele vordering, die werd betwist, werd niet toegewezen en door v. E. terug genomen om deze afzonderlijk te kunnen instellen, terwijl door verdachte nog werd medegedeeld dat de schade ook wel kon zijn ontstaan door verkeerd gebruik van den besfcuuder v. Str., die geen rybewijs bezat en nog maar eenige dagen reed. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: De N.V. parapluiefabriek Pluvius, vroe ger te Leiden, thans te 's-Gravenhage. UIT DE OMGEVING KATWIJK. De weg Haagse he SchouwValkenburg Katwijk. De weg Haagsohe SchouwValkenburg Katwijk verkeert, voor zooveel betreft het gedeelte gelegen ln de gemeente Val kenburg, In zulk een slechten staat, dat het verkeer daarvan ernstige bezwaren on dervindt. Deze weg, welke een korte verbinding vormt tusschen Leiden en Katwijk aan Zee, heeft een vrij druk verkeer, zoodat een spoedige, afdoende verbetering zeer gewenscht is. De A.N.W.B. heeft daarom aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland verzocht, daarvoor hunne medewerking te willen verleenen. LISSE. Oranje-comité. Het Oranje-comité deelt mede, dat er een eere-oomité is ge vormd, waarin zitting hebben genomen de navolgende personen, t.w.: dr. S. Baron van Wijnbergen, Burgemeester van Lisse, voor zitter; D. Blok, arts; A. J. Duijmaer van Twist, arts; M. de Graaf, arts; F. G. M. Haase, arts; J. C. E. Graaf van Lynden; A. Ponstein, predikant der Christelijk Ge reformeerde Gemeente, dr. Th. Ruys, pre dikant der Gereformeerde Kerk; N. W. Sentenie, pastoor van de parochie der H.H. Engelbewaarders; G. Tichelaar, predikant der Nederlandsche Hervormde Gemeente; G. Tromp, Wethouder; P. Warmerdam, Wethouder en G. P. A. van Zuijlen, pastoor van de parochie van St. Agatha. Het door den Burgemeester op 28 Octo ber j.l. geïnstalleerde Oranje-comité is sa mengesteld als volgt: dr. H. A. Marcus, voorzitter; C. Strik, vice-vporzitter; J. A. M. Pinxteren, secretaris; J. ten Hagen, 2e secretaris; J. Zaneveld, penningmeester; A. M. Belle, B. Kulk, J. J. F. van Riel, P. Ro- mijn, W. A. Schouten, W. A. Simonis, J. Veldhuijzen van Zanten, W. N. van Vel- zen, C. van der Zaal en G. van der Zaal, leden. Naar wy vernemen zullen waarschijnlijk in den loop vande volgende week de plan nen worden bekend gemaakt, welke het Oranje-comité bezig is te ontwerpen in verband met de huwelijksfeesten van Prin ses Juliana. Op verzoek van het Oranje-comité wor den de verschillende buurtcomité's, die zulks nog niet hebben gedaan, nogmaals verzocht opgaaf te verstrekken van de na men en adressen van degenen, die het buurtcomité vertegenwoordigen. NOORDWIJKERHOUT. De K. J. M. V. is ei ook nog. Met ver bazing las ik in „De Lcidsche Courant" van Maandag ji., dat de K. J. C., welke mo menteel in oprichting is in de Jozefparochie de eenige jeugdvereeniging is (wordt) hier ter plaatse. De correspondent schijnt ten deze niet op de hoogte van het feit, dat er hier al jaren een bloeiende jeugdvereeniging be staat, zij het dan ook een jeugdvereeniging voor de rijpere jeugd. Ik bedoel hiermede de K. J. M. V., een vereeniging toch, die geheel naar de wil en de wensch der Bis schoppen haar eigen plaats heeft in het raam van het jeugdwerk. Onze af deeling heeft in die jaren haar bestaansrechte overduidelijk getoond en er is door haar veel, zee* veel gepresteerd. Bescheidenheid verbiedt me vergelijkingen te maken met andere vereenigingen, doch dat ze er wezen .nag en dat haar arbeid gewaardeerd word* èn door leden èn door buitenstaanders is een algemeene bekend heid. En wanneer straks op het einde dezer maand het eerste lustrum zal worden ge vierd dan zal dit een nieuwe mijlpaal zijn in de geschiedenis van het jeugdwerk in Noordwijkerhout. Ik hoop, dat deze correctie moge bijdra gen tot een nog grooteer bekendheid van en belangstelling voqr het jeugdwerk voor de rijpere jeugd. Een K. J. M. Ver. (De correspondent heeft ongetwijfeld be doeld, dat thans de eerste vereeniging voor jongens werd opgericht; daar kunnen de K. J. M. V.'ers moeilijk toe gerekend worden! Red.). H. B. G. In café Gouwenberg hield de afdeeling Noordwijkerhout van Hol land's Bloembollenkweekers Genootschap een vergadering welke goed was bezocht, onder voorzitterschap van den heer M. C. J. Braun. In zijn openingswoord besprak de voorzitter de kwestie van de verplichte in levering van plantgoed. Dit is volgens de meening van den voorzitter niet goed te praten. Hij zette uitvoerig uiteen wat door hem is gedaan om deze inlevering te voor komen, doch de meerderheid van het vak was vóór verplichte inlevering. Vervolgens wees de voorzitter op het nut van de con tactcommissie en de aangename samenwer king van de zustervereenigingen in deze. Hij prees het werk van de veeteeltcentrale. Naar aanleiding van een vraag uit de ver gadering toonde de voorzitter met feiten aan, dat de meening, als zou de Sierteelt centrale de dood van de kweekers bewer ken op een groote onwaarheid berust. De ondervinding had hem geleerd, dat de Sier teeltcentrale het beste met de kweekers voor heeft. Hierna werd door den voor zitter het nut uiteengezet van het inleve ren van leverbare bollen, al wordt het le verbare niet vergoed het stelt de uitbetaling van de z.g. 85 pet. in Mei a.s. veilig. Er gingen stemmen uit de vergadering op voor directe betaling van leverbare bol len, welke moeten worden ingeleverd. Op DE PRINS TE NOORDWIJKERHOUT. Te Bennebroek door de Prinses „afgehaald". Omstreeks vyf uur nam de jachtparty, waaraan Prins Bernhard op het Paarden- kerkhof had deelgenomen, een eind. De Prins begaf zich in gezelschap van Baron van Hardenbroek naar Bennebroek, waar H.K.H. Prinses Juliana ten huize van den burgemeester haar verloofde opwachtte. Gezamenlijk werd het diner gebruikt. Tijdens de drijfjacht zijn niet min der dan 181 fazanten, 31 ko nijnen, 23 houtsnippen en nog eenige partijzen geschoten. Daar het tijdens de jacht steeds geregend heeft en de fa- santen dan slecht opvliegen, is dit getal enorm te noemen. Naar wij vernamen waren alle deelne mers, zoowel jagers als drijvers, vol lof over den ongedwongen vrijen omgang tus schen den Prins en zijn gezelschap. een vraag wie het ingeleverde plantgoed zal betalen merkte de voorzitter op, dat dit door het bloembollen vak in zijn geheel be taald wordt. Dat er eenig nut zit in het inleveren van plantgoed blijkt uit het feit, dat in het begin van October van de vei lingen opgeslagen werden voor het surplus fonds pl.m. 29900 manden vroege tulpen en volgens verkregen opgaven nog 20.000 manden bij de kweekers onverkocht aan wezig waren op genoemd tijdstip. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het plan 19361937 in de organisaties is besproken en dat de vraag werd gesteld: hoe denkt men over de handhaving van de saneeringsmaatregelen in den huidigen vorm. Tegen het besluit van de algemeene Vergadering van Bloembollencultuur om te geraken tot een teeltregeling zonder mi nimumprijzen werd door H.B.G. heftig ge ageerd. We weten allen wat besloten is: n.l. op denzeifden voet wordt voortgegaan als in 1935'36, d.i. teeltregeling en hand having van minimumprijzen, we zijn dus in '36—'37 wederom geheel gehouden aan teeltbewijzen. Een kweeker stelde hierna de vraag aan den voorzitter, waarom het onrechtvaardig is plantgoed in te moeten leveren en niet het inleveren van leverbare bollen. De voorzitter antwoordde, dat het inleveren van plantgoed gaat ten koste van een groep kweekers, die door slecht gewas of door andeer oorzaken genoodzaakt wor den voor hun toch reeds al te klein areaal minder plantgoed te hebben. Bij het inle veren van leverbaar zal de Volle 85 pet. uitgekeerd worden. Dat b.v. de kweekers van vroge tulpen steeds voor niets telen is geen toestand. De discussies over de ver plichte inlevering van plantgoed en lever baar namen minstens onderhalf uur in be slag en uit de verschillende uitingen van de aanwezige kweekers bleek wel ,dat zij een zware dobber hebben om hun bedrijf staande te kunnen houden, daar de regee ring aan de bloembollenkweekers tot heden geen cent in den vorm van steun of anders zins heeft verstrekt. Na rondvraag sluiting. NOORDWIJK. Bijz. Vrijw. Landstorm. De Bijz. Vrij willige Landstorm, afdreeling Noordwijk, houdt op Woensdag 25 November a.s., 8 uur precies in hotel Royal een vergadering, waarop medewerking verleent de heer V. Berghegge, declamator. Als sprekers zullen optreden pat-r Borromaeus de Gree- ve, de plaatselijke predikanten, en eenige militaire autoriteiten. OEGSTGEEST. Jongeren R. K. Staatspartij. In het Ver- eenigingsgebouw werdi gisteren onder lei ding van het bestuur der R. K. Staatspartij een bijeenkomst gehouden, waarbij is op gericht een Jonger en afdeeling. Ongeveer 50 dames en heeren hadden aan den oproep gehoor gegeven. De voorzitter der Staatspartij, de heer A. J. Vester, verwelkomde by de opening de aanwezigen en sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst. Spreker hoopte, dat de Jongeren-bond nog veel werk in het belang van de Staatspartij mag verrichten en de belangstelling voor de bijeenkomsten steeds zoo groot mag zijn. De secretaris der afdeeling, de heer B. van Eisen, las daarna een concept-reglement voor, dat nagenoeg zonder aanmerkingen werd goedgekeurd. De Jongerenbond staat onder toezicht van de afdeeling der Staats partij. Het bestuur der afdeeling heeft steeds toegang tot de bestuurs- en leden vergaderingen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. v. Elzen, J. Rübenkamp, G. van Dijk, H. Th. Juffermans, B. den Dubbelden en Mej. M. Knijnenburg. De heer den Dubbelden maakte eenig be zwaar tegen zijn benoeming, doch nam deze op verzoek van den voorzitter toch aan, evenals de andere gekozenen. Bij de rondvraag werden nog eenige za ken van huishoudelijken aard besproken, waarna de heer Vester de bijeenkomst sloot onder dankzegging voor de opkomst. Het bestuur der Staatspartij en dat van den Jongerenbond bleef nog eenigen tijd ter verdere bespreking bijeen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is nog voldoende aanvoer, al heeft de vorst van een paar weken geleden dusdanig huisgehouden. De kasbloemen vullen het vernielde door vorst en storm spoedig genoeg weer aan. De prij zen waren deze week maar matig. De groot ste aanvoer bestaat uit Troschrysanthen die in verschillende variëteiten van 1425 ct. per bos opbrachten. Eenbioemige Chrysan then in meerdere soorten gingen voor 2.70 3.60. Tritoma's brachten van 2540 ct. op. Zinnia's van 3045 ct. Rozen per bos 2040 ct. Anjers 2540 ct. Hoofdpijn, Kiespijn. h'r'ömT'ia pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder Per stuk 8 ct.dooB 45 ct. Bij Uw Drogist 7059 TER AAR. Arm zwaar gekneusd. Tijdens het vervoeren van een groote partij bloemen, door den expediteur C. H., kwam de knecht G. D. van de auto te vallen, waarbij zijn rechterarm ernstig gekneusd werd. Aan vankelijk vreesde men dat z'n bovenarm gebroken was, doch later toen hij zich on der medische hulp had gesteld, bleef het beperkt tot kneuzingen. Speldjesdag. De opbrengst van de speldjes ten bate van de Lidwinavereeni- ging heeft bedragen ƒ31.45. Na aftrek van de kosten blijft er dertig gulden over voor de kas. Biljarten. In het café Verhoef wer4 de laatste biljartwedstrijd gehouden van de onderlinge competitie tusschen „Mono- pole" van Ter Aar en „Vriendschap" van Aalsmeer. Mocht vorig jaar de „Vriend schap" beslag leggen op de eerste prijs, nu heeft onze club schitterend revanche ge nomen en behaalde zij 2974 caramboles te gen 2729. Dat de partijen elkaar weinig toegaven, moge wel blyken uit het feit, dat zelfs de laatste match de beslissing bracht. Het grootste gemiddelde is behaald door Copin, („Vriendschap) n.l. 5.55. Zoowel de eerste als tweede prijs bestond uit een fraaie be ker. VOORSCHOTEN. Volksbond. De afdeeling Voorschoten hield op Donderdag 5 November j.l., een ledenvergadering, waarin de districtsbe stuurder van den Akker de eerste lezing hield van een serie van drie, welke door het Centralbestuur zijn samengesteld onder den titel: „Ons offensief in dezen tijd". Het speciale onderwerp voor dezen avond luid de: Het communisme is niet uit de lucht komen vallen. Spreker toonde aan dat het communisme niet van vandaag of gisteren is, maar reeds een geschiedenis van eeuwen heeft doorloopen en nooit verbe tering kan brengen, omdat het 't voor- .naamste en eenigste doel van den mensch, nJ. „God te dienen en daardoor in den he mel te komen niet tot richtsnoer heeft ge nomen, maar zich uitsluitend op het aard- sche richt. Met tal van voorbeelden maak te spreker dit duidelijk en eindigde met te waarschuwen om vooral in dezen tijd pa raat te zijn, daar in een tijd als dezen met zijn moeilijkheden kan worden verwacht, dat het communisme dat altijd met groot geduld heeft weten te wachten tot het gun stigste moment, zal trachten haar slag te slaan en haar invloed te doen gelden. Spre ker deed een ernstig beroep op de leden om vooral in dezen tijd het vertrouwen in de leiding niet op te geven. Na afloop der le zing werden door enkele lede nnog eenige vragen gesteld, welke door den heer van den Akker werden beantwoord. Door het bestuur werd medegedeeld dat de volgen de lezingen zullen worden gehouden op Donderdag 17 December en Maandag 18 Januari a.s. Op Zondag 15 November zal het patroonsfeest gevierd worden en des borgens een H. Mis worden opgedragen voor den bond en een algemeene H. Com munie der leden worden gehouden. Voor de kinderen van de leden zal i nhet begin van December een St. Nicolaasfeestje wor den georganiseerd, terwijl het jaarfeest van den bond eind Januari 1937 zal worden gevierd. Tegen dien tijd hoopt het bestuur het tweede gedeelte van het winterprogram gereed te hebben. Laten de leden nu eens een flinke belangsteling toonen voor het vereenigingsleven. Ook kan nog worden vermeld dat op Maandag 9 November a.s. de ontspanningszaal zal worden openge steld en wel alle dagen, behalve des Zater dags, van 9 tot 12 uur v.m. en van 2 tot 5 uur n.m. Op gebruikelijke wijze sloot de voorzitter de vergadering. WARMOND. Debatingclub. Onder voorzitterschap van den heer Th. Weyers kwam de War- mondsohe R.K. Studie- en Ontwikkelings club in den Burcht alhier in algemeene vergadering bijeen. Te ruim acht uur open de deze de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen waarbij hij een woord van bijzonder welkom toeriep tot den geestelijken adviseur, Kapelaan J. ten Hengel. Bij deze gelegenheid bracht spreker nog een woord van hartelijk en dank aan het adres van den gewezen ad viseur, Kapelaan van Drunen, die zooveel voor den bloei der vereeniging heeft ge daan. In bespreking kwam vervolgens de uitvoering van het winterprogramma. Over deze aangelegenhied ontspon zich een uit voerige discussie en het resultaat was, dat men zich vereenigde met het voorstel van den geestelijken adviseur om voorloopig de studieavonden stop te zetten en te wach ten totdat een studieclub is opgericht bij de Josephgezellen, waaromtrent plannen in voorbereiding zijn. De leden van deze club kunnen zich dan aansluiten bij de club gevormd uit de Josephgezellen, ook al zijn zij geen lid van de Josephgezellen- vereeniging. Immers de bedoeling is, dat de nieuw op te richten club een geheel zelf standig orgaan zal worden. De geldmidde len van de thans bestaande club zullen worden overgeheveld naar de nieuwe olub. Na rondvraag sluiting. Kostelooze inenting. Op Woensdag 13 November a.s. zal in een der lokalen der voormalige O. L. School gelegenheid be staan tot kostelooze inenting en herinen ting en wel des namiddags half twee uur.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6