DONDERDAG 5 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EERSTE KAMER Oververmoeidheid van chauffeurs Vergadering van gistermiddag. Aan de orde is het wetsontwerp, houden de bepalingen, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen. De heer TER HAAR (C.-H.) heeft groote bezwaren; de wet bevat niet voldoende normen; aan de regeering wordt een blan» co volmacht gegeven. Tegen dit bezwaar weegt het voordeel van soepele aanpas sing aan de eischen der practijk niet op. Het ingrijpen t.a.v. eigen rijders is niet ge rechtvaardigd. Een intensief toezicht zou ook veel kosten meebrengen, en gebrekkige controle schaadt het gezag van de over heid. Arbeidsbescherming der bestuurders willen we allen, dooh die is voldoende te voorzien in de arbeidswet. De heer JANSSEN DE LIMPENS (R.K.) acht maatregelen om oververmoeidheid van bes tuinders van auto's tegen te gaan, nood zakelijk. Hier zal echter over het doel wor den heengeschoten. De voorschriften in gevolge deze bevoegdheden zullen te ver gaan en er zal teveel worden geregeld, o.m. jegens handelsreizigers, chauffeurs-huis knechts en zoogenaamde heerrijders. Voor deze laatsten wordt een half uur rust voor geschreven na vier uur rijden. Spr. waar schuwt tegen dergelijke bepalingen. Het aantal verkeersongevallen door overver moeidheid is gering. Ernstige bezwaren. De heer KROPMAN (R.K.) heeft ook be zwaar tegen deze groote delegatie van macht. Het argument van spoed is onvol doende om deze materie op dusdanige wijze buiten het parlement te behandelen. En is de administratie op dit gebied deskundig? Spr. wijst op art. 194 grondwet, volgens hetwelk lichamen kunnen worden ingesteld het verordende bevoegdheid. Spr. betoogt, dat tal van chauffeurs zullen worden ont slagen. Tegen dit ontwerp heeft spr. ernsti ge bezwaren. De heer MOLTMAKER (Soc.-Dem.) daarentegen gaat het ontwerp niet ver ge noeg. België kent reeds de 48-urige werk week voor alle vracht- en autobuschauf feurs. Deskundigen hebben spr. verzekerd, dat 20 a 25 pet. der verkeersongevallen is te wijten aan oververmoeidheid van chauf feurs. Een bezwaar is de moeilijkheid der controle. Over dit bezwaar zal spr. echter heenstappen, ter wille van de sociale voor- deelen. De heer VAN ASCH VAN WIJK (A.-R.) wijst er op, dat oververmoeidheid steeds moeilijk te constateeren zal zijn. Een een voudige regeling der werktijden van be roepschauffeurs ware beter geweest. De bevoegdheden der regeering acht spr. te uitgebreid. Het parlement geeft zijn recht tot medespreken prijs. De heer DROOGLEEVER FORTUYN (Lib.) is van oordeel, dat er de noodige differentiatie moet worden toegepast. De groote bevoegdheid der regeering is in strijd met ons staatsrecht. Een paar ministers moeten niet alles willen regelen. De heer VAN CITTERS (A.-R.) zegt dat liet voldoende was geweest, de arbeidstij den der chauffeurs te regelen. Wat de pa troons betreft, wil men die hierin beterk- ken, dan moet men de Arbeidswet wijzi gen en niet met een eenvoudig Koninklijk Besluit komen. Spr. wenscht er niet aan mede te werken, dat de Staten-Generaal anders dan bij dringende crisis-maatregelen steeds meer worden uitgeschakeld. De mi nisters krijgen bevoegdheid om diep in te grijpen in het maatschappelijk leven. Spr. zegt, dat het zal gaan als met de kwestie der spelling, herhaaldelijk bij Kon. Besluit gewijzigd, en.die nog wel eens weer gewijzigd zal worden, gezien de agitatie in den lande. En een materie waarbij zoovele duizen den zijn betrokken, is voorbereid op een zonderlinge wijze, daar de organisaties in het geheim gehoord worden. Spr. is van oordeel, dat we met deze za ken in een verkeerde richting gaan. Men moet niet alles willen laten regelen door een paar ministers. De vergadering wordt te 4.10 uur ver daagd tot hedenmiddag een uur. Vergadering van heden Motie van orde. De heer DE MARCH ANT ET d'ANSEM- BOURG (N.S.B.) dient een motie in, waar in met een beroep op de art. 5 en 16 van het reglement van orde wordt opgemerkt, dat herhaaldelijk de voorziter niet het woord geeft aan leden, die het hebben ver zocht en die dit niet krijgen, ofschoon er tijdig om gevraagd is of er mededeeling van is gedaan aan den griffier zonder dat de voorzitter dit heeft bemerkt, en aangedron gen wordt op een wijziging van het regle ment, vaststellende de wijze waarop het woord verkregen kan worden. DE VOORZITTER stelt voor, de motie te laten drukken en te behandelen op nader te bepalen dag. De heer DE VLUGT (A.-R.) acht het ge- wenscht, dit voorstel niet te aanvaarden; de Kamer is volkomen op de hoogte van de motie. Spr. vraagt stemming over het voor stel van den voorzitter. Dit wordt verworpen met 32 tegen 2 stemmen (de heeren de Marchant en Van Vessem, beiden N.S.B.). De heer VAN EMBDEN (V.-D.) stelt voor, de motie thans te behandelen. Dit wordt z. h. st. aangenomen. De heer DE MARCHANT ET d'ANSEM- BOURG verdedigt de motie nader. Meer malen bemerkte de voorzitter niet, dat spr. het woord vroeg, o.m. gisteren nog, n.l. door middel van een handgebaar. De heer De Jong deed evenzoo en ook dit bemerk te de voorzitter niet. De motie wordt verworpen met 37 tegen 2 stemmen (die van de N.S.B. Oververmoeidheid van chauffeurs Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp, houdende bepalingen, be oogende het tegengaan van oververmoeid heid van bestuurders van motorrijtuigen. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Een lastig heer. De 41-jarige J. L. de W. uit Oegst- geest, maakte het sinds eenigen tijd den burgemeester dier gemeente, den heer van Gerrevink, lastig, omdat hij niet ge noeg gesteund werd, met het gevolg, dat hem meermalen de deur werd gewezen. In den avond van 7 Mei kwam een deur waarder uit Leiden bij verdachte een uit zettingsbevel ten uitvoer leggen, doch van W. weigerde hem den toegang, ook nadat de burgemeester persoonlijk den deurwaarder kwam assisteeren. Toen laatstgenoemde daarop met geweld wilde binnenkomen en daartoe aan de achterzijde van den woning een ruitje verbrijzelde, kwam verdachte, gewapend met een schop, op dien ambtenaar aanloopen, om hem te slaan. De politie wist dit evenwel te voor komen. Verdachte, die zich wegens poging tot zware mishandeling, subs, bedreiging, te verantwoorden had, beweerde, in over spannen toestand te hebben gehandeld. Uit het getuigenverhoor bleek, dat men hem op een stoel had moeten vast binden en dat hij vroeger reeds bij zijn bezoeken aan den burgemeester zich vreemd gedroeg, door b.v. languit op den grond te laan lig gen. Dr. Wiersema, uit Leiden, als des kundige gehoord, verklaarde, na onderzoek tot de conclusie te zijn gekomen, dat ver dachte verminderd toerekeningsvatbaar is en verpleegd behoorde te worden. De president merkte op, dat verdachte wel wat erg met zijn zenuwen coquet- teerde. Het O.M., waargenomen door jhr. rar, van Asch van Wijck, noemde verdachte een lastig persoon, op wiens strafblad reeds een drietal veroordeelingen voorkomt. Volgens spr. is verdachte een simulant, dien men zijn kunsten maar eens moet af- leeren. Eisch drie maanden gevangenis straf. Verdachte verzocht een voorwaardelijke straf. De rechtbank zal 19 November uitspraak doen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN Geslaagd: Candidaats examen rechten, de heeren L. B. van Muyzenberg, Voorburg; J. J. de Jong', R ij n s b u r g; C Stok, Wassenaar; F. B. M. J. Jantzen, Haarlem; Taalkundig doctoraal examen Indologie de heer H. D. J. von Bargen, O e g s t- geest; Candidaats examen rechten de heer P. v. Zalinge, Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Ongeval. Dinsdagavond werd de brand- stoffenhandelaarsknecht N. de Jong alhier, in het gebouw van de eieren veiling plot seling door een duizeling bevangen. De man kwam te vallen en smakte met groote kracht tegen den steenen vloer. Hij bleef bewusteloos liggen en bloedde ernstig uit neus en ooren. Met een zware hersen schudding werd hij opgenomen en in ernstigen toestand naar zijn woning ver voerd, alwaar geneeskundige hulp werd in geroepen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. HET A.S. VORSTELIJK HUWELIJK. De Contactscommissi. voor den nationa- len feestdag ter gelegenheid van het a.s. vorstelijk huwelijk deelt ons het volgende mede: Voor den grooten feestdag, dien de„Leid- sche Nationale Vereenigingen gaan orga- niseeren ter gelegenheid van het huwelijk van onze Prinses, bestaat zeer veel belang stelling. Niet alleen de Residentie zal bij die gelegenheid grootsche feesten houden, maar ook Leiden wil niet achterblijven, en reeds konden wij het voorloopige pro gramma publiceeren, dat met een kinder- cinéac, versierde fietswedstrijden, avond voorstellingen in Schouwburg, Stadsge hoorzaal en manége, vuurwerk enz. een veelbelovende indruk maakt. Thans bericht ons de secretaris der Con tact-commissie, dat gisteravond de laatste regelingen zijn vastgesteld voor de groote collecte op Zaterdag a.s De opbrengst van deze collecte zal de beslissing brengen hoe veel aan de bevolking kan worden gebo den; laat dan ook- ieder het zijne bijdra gen tot deze inzameling! Offert, opdat het een dag voor iedereen kan worden; of fert, opdat alle plannen kunnen uitgevoerd en alles zoo mogelijk gratis kan worden 1 aangeboden? En helpt mede, zoo ge eenigs- zins kunt, met collecteeren! Al is het voor slechts één uur, tocii is uw hulp welkom! Opgaven voor cqllectanten voor den Za terdagmorgen: tot Vrijdagavond bij den heer F J. Groot Enzerink, Witte Singel 106. Zaterdag 7 November: Amicitia. Gecol lecteerd wordt: Zaterdagmorgen langs de huizen, 's middags sctraatcollecte met mu ziek. De Contact-Commissie doet namens alle Leidsche Nationale Organisaties een drin gend ber.ep op u: laten wij met vereen- de krachten een Nationalen daad verrich ten, door tezamen een Nationaal feest te houden, dat uitdrukt hoezeer ook Lei den deelt in de vreugde om dezen blyden Oranjedag! DE K. R. O. TROUBADOURS MET THOLEN EN VAN LIER In de Stadsgehoorzaal. Een enthousiaste en vrijwel uitverkochte Stadsgehoorzaal is wel de beste getuige van de populariteit van de K.R.O.-Boys en deze populariteit zal er sinds gisteravond niet minder op geworden zijn nu zoovelen een persoonlijke kennismaking met de vroolijke Troubadours hebben gehad en tevens hebben kunnen genieten van het popqlaire duo Tholen en van Lier in hun geestig repertoir. Een derde bijzonderheid was nog de te genwoordigheid van den Radio-Pastoor, den spil van den mooien K.R.O., pastoor Perquin, die in zijn radiowoord reeds zoo boeien kan. Hij werd met een overdonde rend applaus begroet, toen zijneerw. met een eenvoudig maar begeesterend woord er op wees wat met een stage volharding en feilen strijd, vooral in den beginne toen men wilde lanceeren dat de radio iets neutraals was in den 10-jarigen arbeid door den K.R.O. is tot stand gebracht. In dit tijdsverloop zal een ieder toch over tuigd zijn, dat de radio wel degelijk een cultuurzaak is, een opvatting, welke wij van den beginne reeds hadden en welke ons de kracht heeft gegeven den soms feilen strijd te trotseeren en ziedaar, aldus spr., wij hebben in ons land een zegen rijke Katholieke Radio gekregen, waar mede wij iedere critiek kunnen doorstaan, want spr. durfde getuigen, dat wij met onze radio voorop staan zoowel nationaal als internationaal. Onze programma's kun nen er zijn, deze getuigenis komt niet al leen van katholieken doch ook uit de krin gen daar buiten. Met rechten trots wees pastoor Perquin op de wereld-uitzendin gen vier maal per week, waarbij ook de K.R.O. den toon heeft aangegeven en ook navolging heeft gevonden. Vier maal in de week klinkt onze moedertaal over de geheele wereld en laten wij ons eens goed indenken wat een troost en bemoediging het zal zijn, als de duizenden missionaris sen in de meest afgelegen werelddeelen hun landstaal kunnen beluisteren uit hun verre vaderland. Spr. wees ook nog op het groote nut van de internationale organisa tie. waarby thans 30 landen zijn aange sloten en waaraan de K.R.O. den eersten stoot heeft gegeven en nu weer gaan bin nenkort pater Dito en de voorz., de heer Speet, naar Rome om daar de richtlijnen te doen uitstippelen voor de internationale zenders en als Z. H. de Paus hierbij het woord zal voeren, zal de K.R.O. zeker voor doorzending zorg dragen (applausl. Katho lieken schaamt u niet voor uw Katholie ken Omroep, aldus spr. Helaas zijn er nog vele katholieken, die een anderen omroep steunen. Zou het- niet onverantwoordelijk zijn, nu zooveel is opgebouwd om zich terug te trekken? En toch zijn er sympto men, welke hierop wijzen. Spr. schakelde hierbij uit degenen, die door onmacht hiertoe genoodzaakt worden, doch zoovelen grijpen onnoodig dezen crisistijd aan om voor de K.R.O.-bydrage of voor de Radio- gids te bedanken. Laten dezen toch vooral op hun besluit terug komen, want de K.R.O. kan hun steun niet missen. Steeds immers is de K.R.O. er op uit om de uit zending te perfectionneeren en hiervoor is veel en veel geld noodig. Blijft daarom den Katholieken omroep steunen, opdat deze zijn apostolisch werk kan voortzetten. Als allen hieraan medewerken, werken zij ook allen mede aan de uitbreiding van Christus' rijk op aarde (daverend applaus). Hierna kwam het amusante van dezen avond. Reeds voor het doek getrokken was zongen de aanwezigen op de tonen van de verborgen muziek het „Hallo, hal lo, hier is de K.R.O." en met daverend ap plaus werden de Boys begroet onder het spelen van de populaire Troubadours- marsch en zat er direct een echte K.R.O.- stemming in. In de solisten-potpourri, sa mengesteld door den leider John Kristel, volgens de geestige vertaling van Tholen „Jan Glas", ontpopten de musici zich hier bij als meesters in hun vak en kwam bij ons boven de gedachte van „Meester op alle wapens", bij het bespelen van de di verse muziekinstrumenten hetwelk ieders bewondering afdwong. „Met den repor tagewagen er op uit", dit was het moment, dat Tholen en van Lier voor het voetlicht kwamen en allereerst den leider van het gezelschap „Jan Glas" voorstelde en ook de aandacht vestigde op de hernieuwde kennismaking van Gijsje v. Beek, de groor te virtuoos van het gezelschap. Door Tho len en van Lier werd op geestige wijze de scène weergegeven, het bezoek met de reportagewagen te Kwak op Zand, ter ge legenheid van den lOOen verjaardag van Opa Jansen, hetwelk een uitbundig succes werd mede door de koddige medewerking der dorpsmuziek. De muziekschetsen uit Hongarije door B. Silbermann, waarin het opbruisende temperament van den zigeu ner zoo prachtig tot uiting kwam, werd met een rijkelijk verdiend applaus be loond. „Zooals het was,, hierin gaven Tholen en van Lier op vroolijke wijze de radio in zijn beginstadium weer en de nu geperfectionneerde uitzending van den K. R.O,-zender. Nadat de musici nog hadden uitgevoerd „Vroolijke uitheemsche klan ken", zijn allen met Tholen en v. Lier nog naar'Tirol geweest, waarbij allen lustig :bben gejodeld. Na de pauze kwamen de K.R.O.-Trou- badours met hun muzikale rentrée, gevolgd door de Russische Fantasie van B. Silber mann, welke op prachtige wijze door de orkestleden werd vertolkt en wel een der mooiste nummers was van dezen avond en een langdurig applaus oogstte. Ook het verdere gedeelte van het programma wekte veel vroolijkheid onder de aanwezigen en met genoegen zullen zeker allen op dezen uitstekend geslaagden en genotvollen avond terugzien. Laten wij hopen, dat ook bij allen de K.R.O.-gedachte hoog' zal blij ven en zij dit metterdaad tot uiting zullen blijven brengen. De collectie ten bate van de R. K. Werk- ioozen heeft opgebracht de somma van 29.14. Y. KUIPERS, f Vanmorgen heeft op Rhijnhof de begra fenis plaats gehad van wijlen den heer Y. Kuipers, sedert 1931 lid van den gemeen teraad. Overgroot was de belangstelling, van de zijde van het gemeentebestuur; van de S. D. A P., waarvan hij twintig jaar (de over ledene bereikte den leeftijd van 60 jaar) een toegewijd propagandist is geweest; van de politie, in welk corps hij tot voor ruim vijf jaar agent was. Aanwezig waren de Burgemeester en de gemeentesecretaris, ie wethouders v. Stra len en Verwey, de meeste Raadsleden van de S. D, A. P., Raadsleien van de andere partijen, eenige hoofdambtenaren der ge meente, deputaties van politie-agenten- vereenigingen, enz. Op de kist lagen verschillende bloem stukken, o.a. een van jeugdige werkloo- zen, die cursussen volgen, georganiseerd door de Gemeentelijke Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning voor jeug dige werkloozen. Aan de groeve voerde 't eerst het woord de heer mr. v. Eek, die de overledene schetste als een Raadslid, die niet voel en niet .gemakkelijk sprak, maar bij de voor bereidingen in de fractie-vergaderingen heel veel voorlichting schonk, omdat hij wel 't meest van allen contact had met groote deelen der bevolking. Hij had geen geldelijke zorgen, maar toch wel veel zor gen, en, ondanks dat, wijdde hij zich met kracht en met toewijding en blijdschap aan de S. D. A. P. Hij vond daartoe de kracht in zijn geloof zijn geloof in het socialisme! De hierop volgende sprekers wijdden woor den in denzelfden geest van nagedachtenis aan den overledene. De voorzitter van de afd. Leiden der S. D. A. P., de heer Wou denberg, de vice-voorzitter van de woning- bouwver. „De Eendracht", afgev. van poli- tie-personeel, van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling en de heer v. Stralen namens de Gemeentelijke Commisie voor Ontwikkeling en Ontspanning voor jeug dige werkloozen. Namens familie werd dank gebracht voor de betoonde belangstelling. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g. 3077. Fa. Wed. Jac. den Holder en Zoon, Leiden, Noordeinde 55, groothandel in visscherijartikelen. Bijv. uitgeoef. bedr.: fabricatie van visscherij- artikelen. Opheffing. 2086. Fa. Borkent en Kos ter, Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 249, kleermakerij en heerenmodeartikelen. TELEGRAMMEN HET ESCORIAL NIET DOOR DE OPSTANDELINGEN BEZET? TALAVERA DE LA REINA, 5 Nov. (A. N. P.). De militaire autoriteiten der op standelingen dementeeren het bericht, dat het Escorial door de rechtschen zou zijn bezet. Uit Avila wordt vernomen, dat de regee- ringstroepen bij Vilaciosa gisteren zware verliezen leden. Na een gevecht van twee uur trokken zij terug. De leiding van de opstandelingen schat het aantal van de te genstanders in dit gevecht op 5000 man met 30 tanks. 400 man van de regeeringstroe- pen sneuvelden. DE AMERIKAANSCHE ZEELIEDEN STAKING. Conflict in den internationalen zeeliedenbond. NEW-YORK, 5 Nov. (A. N. P.). De zeeliedenstaking is oorzaak van een con flict in den internationalen zeeliedenbond. De leiders van den bond hebben de staking namelijk onwettig verklaard en gedreigd, alle zeelieden, die weigerden naar hun schepen terug te keeren, te royeeren ter wijl de stakers hebben verklaard, hun leiders te zullen afzetten. De zeeliedenstaking kost 500.000 dollar per dag. NEW-YORK, 5 Nov. (A. N. P.). De staking der zeelieden heeft zich thans uit gebreid tot alle groote havens van de Ver- eenigde Staten. De schade, welke deze sta king aanricht wordt op 500.000 dollar per dag geraamd. De posterijen deelen mede, dat de sta king groote moeilijkheden oplevert voor de verzijding van de buitenlandsche mail. De post voor het Verre Oosten is drie of vier dagen te laat. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: "Goedgekeurd voor valwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Jozinus Frederikus z. v. J. F. v. Halm en M. M. Foray. Adriaan Pie- ter z. v. G. Branderhorst en J. J. Delsman. Johannes Hendrik z. v. J. Vermeulen en H. J. v. Veldhoven. Arie z. v. J. Hoek en Z. Varkevisser. Nicolaas Adrianus z. v. J. Hollebeek en L. M. Hogenes. Overleden: A. Couvée wend. 64 j. R. Blankenstein m. 52 j. A. M. v. d. Horn»Bernard wed. 76 j. Gehuwd: L. Katz jm. en E. Hirsch- berg jd. J. C. de Kruis jm. en A. M. Sjardijn jd. J. Marijs jm. en W. Robbers jd. J. D. Slegtenhorst jm. en H. Fijnen buik jd. P. Sloot jm. en J. Kling jd. J. H. Slootweg jm. en W. P. Wijkmans jd. J. P. v. d. Staal jm. en S. W. Kret jd. Ondertrouwd: J. H. Speel jm. 22 j. en J. J. J. Hoekstra jd. 21 j. H. M. Strij- bos j.m. 24 j. en A. Neuteboom jd. 20 j. L de Wit jm. 23 j. en M. C. Wassenaar jd. 23 j. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 4 Nov. Groen- tenveiling. Druiven 910 cent per pond, sla 0.502.20 per 100 krop, tomaten A 1.301.80, tomaten B 1.602.30, toma ten C 1.201.55, tomaten CC 5570 cent per bak van 25 pand, snijboonen 2.00 2.75, idem stek 1.(j51.75 per 10 kg. LOOSDUINEN. 4 Nov. Melkveiling. Op de helen gehouden melkveiling werd van 117 aanvoerders verkocht om in de week van 916 Nov. dagelijkes te leveren 15000 liter melk Af boerder 6.50, melk voor industrie f 6.006.20 per 100 liter. BOSKOOP, 4 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophe lia 1015 cent, Hadley 3050 cent, Clau dius Pernet 2035 cent. Columbia 12J7 cent, Butterfly 15--21 cent, Str. van Nes 1628 cent, Rosalandia 1931 cent, Flo- rex 1528 cent. Phoebe 4061 cent, Wend land 1526 cent, Edith Helen 4064 cent, Aug. Noack 1216 cent, Else Poulsen 20 45 cent, Gloria Mundi 1216 cent. Paul Grampsl 1832 cent, Ingar Ohlson 3058 cent, Masel Alexandre 1017 cent, Pech- told 2037 cent, Steward 3554 cent, Briarcliff 1621 cent, Chrysanten, groot- bloemig 60130 cent, idem tros 1022 cent Gerbera 20 cent, Clematis Prins Hendrik 1.201.40, Pernettia per stuk 1831 cent TER AAR, 4 Nov. Centrale Veiling. Spinazie 1226 cent, andijvie 612 cent. sla 0 501.20. vellen 7 cent. kassnijboonen 1.902.90, stek f 0.852.00, witte pron kers 35 cent, breekoeen 2 cent, uien f 2.00 spruitkool 7.009.00, radijs 1.20. roode kool 2 003.90, savoyekool 3.004.60. witte 1.504.00, Chineeschekool f 0.50 1.00, groenekool 1.30, witlof 8.00 12.40, koolrabi 50 cent, druiven 13 cent, selderie 3080 cent, bloemkool 1.58 cent. tomaten A 1.80—4.90. B f 2.00—5.20. C 1.50—3.00. CC 1.00, BB 2.00—2.60. Boerekool 810 cent. VOORSCHOTEN, 4 Nov. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 5.006.20 per 100 stuks, konijnen f 0.401.00 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Nov. Groenten- veiling. Bloemkool I 3.106.00, idem II 1.702.30, groenekool f 0.602.10 per 100 stuks, knolselderie f 611, peen 4.00 4.20 per 100 bos, uien f 1.802 20, gele kool 1.00—1.30, roodekool 1.00—1.60 per 100 kg., waspeen 3555 cent en kroten 2030 cent per kist LEIDEN, 4 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5090 cent, bloemkool I 1.70—8.50, idem II 1.50—3.90, witte- kool 2.20, roodekool 1.103.90. savoye kool 1.003.20. groenekool 1.001.70, Chinakool f 1.101.30, pieterselie 30 cent, prei 0.802.00, radijs 70 cent, kropsalade 0.502.50, selderie 3070 cent. bleek- selderie 11, knolselderie 2.002.80, wor telen 2.005.30, per 100 kg.: kroten 1 1.30, kroten, gekookt 15. snijboonen 1325, stokboonen 55. stamboonen f 40 witloof 325. boerenkool 1.503.00. postelein f 79 spinazie 211. tomaten A 3—9. B 4.40—14. C 3.00—6.80. CC 2—3. uien J 1.10—2.30, wortelen ƒ1 2.10, spruiten I f 27. spruiten II f 1.50 3.andijvie f 2.Nero 2.308.40. Melkveiling. Week van 314 Novem ber. Consumptiemelk 1ste klas 6.60 6.80. Prijs voor te leveren boven taxemelk Is georganiseerd overleg voor het district Leiden, voor de week van 8 tot 14 Novem ber 1935, gelijk met de door de Regeering vastgestelde prijs. OEGSTGEEST, 4 Nov. Veiling. Ko nijnen 30 tot 1.73, kippen 35 tot 70, duiven 12 ct., per stuk; hanen 50 tot 60 ct., haver 5 pond 24 ct.. stroo erwten 70 ct., idem haver 60 ct., idem tarwe 60 ct., per pak: roode kool 4.00 tot 6.00. savoye kool 3.00 tot 5.00t groene kool 2.00, per 100; andijvie 70 ct., per 100, kroten 2 cent per bos: ram menas 2 ct. per stuk, geslachte kippen 60 ct., per stuk, zoete kaas 22 ct. per pond. komijne kaas 16 ct. p. pond. Handel vlug. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.101,'^ Berlijn 74.55 Parijs 8.65 Brussel 31 881/., Zwitserland 42.721/., Kopenhagen 40 65 Stockholm 46.80 Oslo 45.70 New York 1.861/j Praag 6.58

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3