D Hoest en verkoudheid! ampo daar lucht Je van opl DONDERDAG 5 NOVEMBER 1936 Ut LtlUSLHt IUUKAN1 UtKVt BLAD rAü. 1U UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Werkloozen. By het plaatselijk or gaan der arbeidsbemiddeling stonden per 31 October als werkzoekend ingeschreven: 1 steenfabrieksarbeider. 24 bouwvakar beiders, 10 metaalbewerkers, 1 bakker, 79 landarbeiders, 1 winkelbediende, 7 trans portarbeiders, 2 dienstboden, 4 fabrieksar beiders, Totaal 130 (vorig jaar 106). Vleeschkeuring. In den loop der maand October werden aangegeven de volgende slachtingen: bedrijfsslachtingen: 14 koeien, 25 varkens en 3 schapen. Huis slachtingen: 6 varkens. Noodslachxingen: 1 paard, 2 koeien, 3 varkens en 4 schapen. Ingevoerd werd 50 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 245. Geboren: Petrus Johannes Maria z. van J. Th. van der Meer en C. M. van den Haak Catharina Adriana Maria d. van G. van Ruiten en E. Th. van Berkel Maria Johanna d. van P. J. van Klink en M. J. Hoogenboom." Getrouwd: C. Tukker en N. Hors man. Gevestigd: J. H. Dobbe van Ter Aar J. L. Rietbroek van Sassenheim F. Deiman van Vlagtwedde Ter Apel Th. C. Keijzer van Hilversum E. Vellekoop van Rotterdam C. Smit van Leiden C. G. van Dijk van Voorschoten A. N. Hijmans van Amersfoort. Vertrokken: L. C. S. Lensen naar Schoonhoven E. J. S. Hoogenboom naar Londen C. M. Hoogenboom naar Leiden J. G. Bontje en gezin naar Sassenheim A. van der Greft naar Rijnsburg P. A. van der Jagt naar Mijdrecht A. J. Verdel naar Heemstede P. W. Zand vliet naar Leiden M. H. W. Kerkvliet naar Leiden A. M. de Graaf naar Aals meer C. J. Heemskerk naar Voorhout J. M. Klerks naar Leiden M. C. Hoo genboom naar Leiden C. J. van Berkel naar Leiden Th. E. van Tol naar Ter Aar K. de Graaf naar Woubrugge A. E. Reinink naar Broek op Langendijk M. M. Huigsloot naar Utrecht M. M. M. Breukel naar Avereest W. A. van der Voorn naar Haarlemmermeer J. M. Castelijn naar Leiderdorp J. H. Krijger naar Alphen aan den Rijn E. J. van der Hoorn naar Leiden M. C., M. N., A. J. A. M. en H. van den Broek naar Lisse C. J. van Berkel naar Wassenaar M. C. Koek naar Zoeterwoude A. C. van Tiem naar Noordwijkerhout. NOORDWIJKERHOUT. „Herwonnen Levenskracht". In Café „De Zwaan" had een uitvoering plaats ten bate van „Herwonnen Levenskracht". De avond werd geopend door den voorzitter van de afdeeling Noordwijkerhout, den heer van der Ploeg. Deze memoreerde het geen in het afgeloopen jaar verricht is voor de bestrijding van de t.b.c. en sprak de hoop uit, dat alle aanwezigen bij zouden dragen tot bestrijding van deze verschrik kelijke ziekte. Hierna voerde de tooneel- vereeniging „Ons Streven" uit Noordwijk op een tooneelspel in 4 bedrijven ,,'t Was maar een loods". Deze vereeniging gaf een vlot spel te zien en alle rollen werden best vertolkt. In de pauze werd een loterij ge houden ten bate van de afdeeling. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter dank aan de spelers voor hun mooi spel. Ook bracht hij dank aan Pastoor Maas, die door zijn aanwezigheid van zijn belangstel ling blijk gaf. Met den chr. groet werd de goedgeslaagde avond gesloten. Esperanto. Voor een aandachtig ge hoor gaf Woensdagavond in Café „de Zwaan" de heer Heilker van den K.R.O. een uiteenzetting over het nut van Espe ranto. Bijna anderhalf uur wist genoemde heer de aanwezigen te boeien door op zeer duidelijke wijze aan te toonen de noodza kelijkheid van het aanleer en van deze we reldtaal. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Besloten werd de eerste cursusavond te stellen op Dinsdag 10 November as. om 8 uur in Café „de Zwaan". Op dien avond is ieder welkom en bestaat er gelegenheid om zich voor een cursus op te geven. De kosten hieraan ver bonden zijn miniem en bedragen pl.m. 0.20 per week. Gedurende een 20-tal we ken zal een cursus ongeveer duren. Wan neer deze goed gevolgd wordt is men de taal geheel machtig. OEGSTGEEST. Rectificatie. Abusievelijk is gemeld van de Jongens-afdeeling in de R.K. Staats partij. Dit moet zijn een Jon geren-afdee ling. Hiervoor worden alle meisjes en jon gens van 1725 jaar voor de bijeenkomst hedenavond in het patronaat opgeroepen. De ouden van dagen naar de film. Met groote voldoening mag de commissie voor den rondrit van ouden van dagen te rugzien tot den oproep aan hen, die ver zuimden hun medewerking te verleenen aan den tocht in September j.l. Mede hier door was de commissie in de gelegenheid gesteld om gistermiddag aan de ouden van dagen eenige uren van vreugde te bereiden in het Patronaatsgebouw, daartoe welwil lend afgestaan. Aan een 40-tal kinderen uit „Duinzicht" was hiervoor tevens toegang aangeboden. De voorzitter riep bij den aanvang allen hartelijk welkom toe w.o. de Burgemeester en mevr. van Gerrevink en sprak dan een inleidend woord. Na eenige vaderlandsche liederen van het gerequireerde draaiorgel van den heer Pardon nam de voorstelling een aanvang met een serie Juliana-films. Vrijwel de meeste oudjes hebben in den loop der jaren een en ander gelezen van H. K. H. Prinses Juliana, maar niet allen hebben van haar soon iets. gezien. Hier was dus de gelegen- leven of persoon iets gezien. Hier was dus de gelegenheid om met volle teugen te ge nieten. Achtereenvolgens werd vertoond Haar op jeugdigen leeftijd verschijnen bij offi- cieele gelegenheden. Zij het in korte trek ken weergegeven, werd hiervan reeds geno ten. Meer en meer kwamen de aanwezigen in de gelegenheid van Hare verschijning te genieten bij het bekend worden van de verloving met Z. D. H. Prins Bernhard. Zoo zag men Haar en Prins Bernhard met H. M. de Koningin naar het gebouw van de P.T.T. gaan om het volk door middel van de radio toe te spreken. De heer Kemperman had welwillend aangeboden deze resp. toespraken met een versterkte gramofoon-installatie ten ge- hoore te brengen. Een en ander werd zicht baar op hoogen prijs gesteld. Door de goede zorgen van den heer Groe- newegen, dir. van het Casino-Theater te Leiden, zag men dan de opeenvolgende be groetingen van het publiek in den Haag en verschillende opnamen van het verloofde paar en voorts de eerste kerkgang, de Prinsjesdag in den Haag met de rijtoer door de stad en de nationale huldebetooging aldaar. In het tweede gedeelte van den mid dag, die te half twee aanving en eindigde om 6 uur, draaiden de films van het Kon. bezoek aan Amsterdam en het défilé in het Stadion en het bezoek aan Apeldoorn. Na enkele lachfilms is door middel van een serie lantaarnplaten een schitterend overzicht gegeven van de sedert de op richting gehouden auto-tochten. Zooals te begrijpen, is hierbij oprecht ge noten, al moest men by menige voorstel ling met weemoed denken aan hen die niet meer zijn. Een bijzondere attractie was het slotstuk van dezen middag, waarbij door een twee tal oudjes in een straatje te Oegstgeest een samenspraak werd gehouden in dichtvorm. Het stuk werd op waarlijk treffende wijze uitgevoerd door mej. F. Elzinga en de heer J. Timmermans, die hierin een welverdien de hulde brachten, namens de vele ouden van dagen, aan het bestuur van de commis sie na een volbrachte autotocht. Het is de zen middag echter niet bij aanschouwen alleen gebleven. Door de goede zorgen van mevrouw Timmermans zijn tal van verver- schingen aangeboden, hetgeen op hoogen prijs werd gesteld. Aan het einde heeft de voorzitter, de heer J. Kamsteeg, in een gloedvolle rede dank gebracht aan den heer Kemperman, voor zijn gramofoonmuziek, aan den heer Gij bels voor de keurige aankleeding der zaal, den heer Groenewegen voor de film- vertooningen en aan allen, die dezen mid dag door hun steun hebben mogelijk ge maakt. Het verheugde hem zoo velen in de gelegenheid gesteld te zien hun Oran jeliefde tot uiting te zien brengen als de zen middag. Namens de aanwezigen sprak de heer P. v. d. Berg hartelijk dank voor het gebodene. Hierna werden de oudjes weer naar huis gebracht. OUDE-WETERING. Ziekenverplegingsfonds. Ter vermij ding van misverstand willen we er nog op wijzen, dat in de laatste vergadering van het Ziekenverplegingsfonds is besloten, dat voorloopig aan de thans lid zijnde le den, voor vervoerkosten volgens advies van den plaatselijk geneesheer maximaal f 10.zal worden vergoed, indien het vervoer van den zieke geschiedt per zie kenauto. Andere vervoerkosten komen dus niet voor vergoeding in aanmerking. „Kijk Uit". Maandag 2 Nov. werd voor de onderlinge competitie gespeeld, waarvan de uitslag als volgt luidt: M. SchenkW. Boer 11, W. BoerM. Schenk 20, J. KatsburgN. Hogeveen 20, N. HogeveenJ. Katsburg 02, T. KatsburgC. Cardol 20, S. KinkelC. v. Wieringen 20, P. v. d. LuitB. Sluis- man 11. ROELOFARENDSVEEN. Buslichting. Dank zij het ijveren van de contact-commissie uit de plaatselijke organisaties zullen met ingang van 3 No vember de drie bij bussen alhier ook des morgens om 6 uur worden gelicht, waar door de daarin aangetroffen post met de postauto van half zeven mee kan. Tot dus ver verliet deze post eerst des namiddags half drie de plaats. De commissie heeft dus een zeer te waardeeren succes weten te bereiken. VOORHOUT. DE GEMEENTE-BEGROOTING. De woningen van „Boerhaave". Aan de toelichting op de begrooting 1937 is het volgende ontleend. Evenals vorig jaar was het ook thans niet mogelijk de gemeentebegrooting slui tend te maken zonder het maximum extra subsidie uit het werkloosheidssubsidiefonds voor de werkloosheidslasten en zonder een belastingsbijdrage. Bedroeg die laatste bij drage voor 1936 600.voor 1937 is noo- dig rond 7400.Die verhooging vloeit hoofdzakelijk uit een tweetal oorzaken voort: le. De uitkeering per inwoner wegens de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente wordt lager geraamd rond f 3200. 2e. Het te stichten woningbedrijf zie hierna vraagt dekking van een nadeelig exploitatietekort van 42.00. Tezamen een nadeel van f 7400. Het eerste nadeel behoeft geen nadere toelichting omdat het voortvloeit uit een door of vanwege de gemeente niet te ver anderen wetsbepaling. Gelijk bekend is garandeerde de gemeen te ingevolge raadsbesluiten resp. van 28 Mei 1925, 4 April 1928 en 10 April 1930, goedgekeurd bij besluiten van Gedeputeer de Staten d.d. 15 Juni 1925, 17 Juli 1928 en 3 Juni 1930, een drietal geldleeningen van Borst inwrijven met Dampo. Pot 50. Doo» 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. resp. 44.000.—, 79.000.—, en 115.000.—, totaal 238.400 voor den bouw van 16 22 -f 32 of totaal 70 arbeiderswoningen door de bouwvereeniging „Herman Boerhaave". Ondanks den economisch algemeen zoozeer ge wijzigden toestand zijn de huren dier wo ningen nog steeds gehandhaafd op het aan vankelijk bedrag. Van Rijkswege werd en wordt ter verlaging voor zoover thans bekend geen bijdrage verleend. Het ge volg daarvan is dat voortdurend een aantal woningen leegstaat, terwijl de groote ach terstand in huurbetaling ook gedeeltelijk daaruit voortvloeit. Thans vroeg het bestuur steun voor huurverlaging tot een bedrag van 6000.welk bedrag tevens moest die nen tot dekking van het exploitatieverlies bij gelijkblijvende huren. Nadien heeft het bestuur echter een gewijzigde ontwerp- rekening. over 1935 de definitieve be scheiden zijn nog niet in ons bezit inge diend mei lager afschrijving van debiteu ren waardoor tenslotte over dat jaar nog een klein exploitatie-overschot geboekt kan worden. B. en W. zijn het echter met die opzet in beginsel niet eens omdat naar haar meening iede-e vordering naar juiste waar de moet worden getaxeerd en te hooge waardeering fictie is. Daar de definitieve gegevens echter nog niet bekend zijn, nemen B. en W., voortbouwend op dien op zet, aan, dat bij de tegenwoordige exploi tatie in ieder geval een totaal exploitatie tekort per 31 December 1936 zal bestaan van rond f 3000. De verlaging van de huurbedragen heb ben B. en W. ook op ziet; zelf en afzonder lijk bezien en B. en W doen omtrent de noodzakelijke verlaging een afzonderlijk voorstel. Voorop staat echter, dat B. en W. van oordeel zijn en de Raad is daarin reeds gekend dat bij hulp van gemeente wege voor huurverlaging het noodzakelijk is dat het gemeentebestuur de volle ver antwoordelijkheid overneemt, temeer om dat alsdan steeds onmiddellijk die maat regelen kunnen worden getroffen, welke noodig zijn voor behoorlijke exploitatie en vervolgens omdat ook thans bij handhaving van den bestaanden toestand de gemeente alleen! alle risico draagt. Immers, zij garandeerde van de geldleening rente en aflossing, zij ook komt op voor het finan cieele nadeel der huurverlaging. B. en W. stellen dan ook voor de wonin gen met ondergrond en bijbehoorende eigendommen van de vereeniging over te nemen tegen het restant bedrag der gega randeerde geldleeningen onder beding dat .overeenkomstig het contract alle lasten en baten per 1 Jan. 1937 aan de gemeente komen; blijkens afzonderlijk voorstel zou den B. en W. alles willen administreeren in een op te richten woningbedrijf waarvoor de begrooting reeds in ontwerp hierbij gaat, terwijl zij tevens voorstellen zullen doen omtrent de nieuwe huurbedragen. Uiter aard zijn alle overnamebedragen nog defi nitief afhankelijk van de financieele exploi tatieuitkomsten over 1936 en van de eind- balans per 31 December 1936. Het finan cieel tekort ramen B. en W. op 4200.per jaar, terwijl zij middels een bijdrage van 300.per jaar van hoofdstuk I.aan het woningbedrijf de tekorten over de jaren tot en het 1936 in 10 jaren zouden willen dekken. Met betrekking tot het waterbedrijf mer ken B. en W. op dat de begrooting ook voor 1937 nog niet sluitend is te maken zonder raming van een uitkeering der gemeente wegens nadeelig saldo. Die uitkeering zal slechts voor een bedrag van 1623 98 ge dekt kunnen worden uit de voor dekking der exploitatieverliezen aangegane geld leening van 25.000.—. Het nadeelig saldo bedraagt in totaal 2248.26. De huren van de Woningbouwvereeniging. B. en W. stellen voor de huur van de woningen der Woningingbouwvereeniging „Herman Boerhaave" als volgt vast te stel len. Zoowel bij de oude als bij de nieuwe huren, neemt verhuurster de kosten voor waterlevering geheel voor haar rekening. Aantal woningen bestaande nieuwe weekhuur 8 4.10 3.25 8 4.20 3.25 46 4.75 3.80 1 5.25 5.25 1 5.50 5.25 5 5.90 5.25 1 7.40 6.50 Opbrengst per jaar bestaande weekhuur 17.340,11, nieuwe weekhuur f 14.081,17. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Donderdag a.s., des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Vaststelling der notulen van de vergadering van 15 October 1936; 2. In gekomen stukken van: a. Verificatiebureau, rapport betreffende opname kas en boeken bij den gemeente-ontvanger en den admi nistrateur van het waterbedrijf op 17 Sep tember 1936; b. Ned. R. K. Bond van Hotel houders enz., om afschaffing of verlaging der biljartbelasting; 3. Voorstel van B. en W. tot overname van bezittingen en schulden van de bouwvereeniging „Herman Boer haave", tot stichting van een woningbedrijf, tot vaststelling eener beheers verordening en tot vaststelling van een verordening rege lende den werkkring eener in te stellen commissie van bijstand in het beheer der bediijven; 4. Vaststelling begrooting 1937 voor het waterbedrijf; 5. Vaststelling be grooting 1937 voor het woningbedrijf; 6. Vaststelling gemeente-begrooting 1937. VOORSCHOTEN. Huwelijksgeschenk Prinses Juliana en Prins Bernhard. Heden zal ten gemeen- I tehuize een bijeenkomst worden gehouden om alhier tot de oprichting van een werk- I comité te geraken tot het bijeenbrengen van gelden voor een Nationaal Huldeblijk ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard en waar de plannen om dit doel te bereiken zullen worden besproken. Een veertig tal personen zijn door den Burgemeester uitgenoodigd om in dit werk comité zitting te nemen. De samenstelling er van zal nader bekend worden gemaakt, zoomede hetgeen op de bovenvermelde vergadering is besloten. Tevens is een comité van aanbeveling op uitnoodiging van den burgemeester ge vormd, waarin de volgende heeren zitting hebben genomen: Mgr. Th. M. P. Bekkers, M. F. Berkhout, dr. H. de Boer, J. J. S. Brandsma, dr. M. R. J Brinkgreve, Notaris W. A. Caron, Chr. Eggink, R. van den Ende, ds. H. P. Fort- gens, A. Fruytier, ds. J. C. Houtzagers, J. A. Mens. Pastoor P. Meijer, dr. J. Moll van I Charante, jhr. dr. C. G. S. Sandberg, A. P. Schram de Jong, Baron W. A. A. J. Schim- melpenninck van der Oije, dr. M. van der Stoel, A. in 't Veld .Rector M. A. Thomp- Mr F. S. R. J. Graaf vun Randwijk, werk zaam ter gemeentesecretarie heeft zich op verzoek van burgemeester Berkhout bereid verklaard om als voorzitter van het te be noemen werkcomité op te treden. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 170 perso nen ingeschreven. 22 timmerlieden, 13 metselaars, 12 opper lieden, 4 grondwerkers, 7 schilders, 1 stu- cadoor, 1 taludwerker, 1 betonwerker, 1 straatmaker, 1 bouwkundig-opzichter, 60 land- en tuinarbeiders, 10 los-arbeiders, 2 loodgietex-s, 1 instrumentmaker, 1 rietdek ker, 1 chauffeurs, 3 monteurs, 1 electricien, 1 smid, 2 kantoorbedienden, 1 winkelbe diende, 1 loouknecht, 1 schipper, 2 scheep makers, 1 bakker, 1 spinmeester, 1 fabrieks arbeider, 1 zadelmaker, 2 radiotechnikers, 1 kok, 1 verpleegster, 1 huishoudster, 1 dienstmeisje, 1 druker, 1 meubelmaker, 1 glazenwasscher. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden des voormiddags 912 uur. Taveno. Gisteravond gaf in Hotel Deurloo het strijkensemble „Taveno" bij gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een uitvoering onder leiding van den direc teur, den heer J. Hazes uit Leiden, met medewerking van den heer Gee Bruigom, conferencier en A van Raamsdonk, pianist. De heer J. Verkerk sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bij zonder tot Freule Schimmelpenninck van der Oye, Beschermvrouwe van Taveno, waarna het muziekgezelschap verschillen de muzieknummers ten beste gaf oa. de ouverture „Taucred" van G. Rossini, Com- to Amarosa van SamartiniElmon, Rose Mouse van Aug. Box enz. enz. Na de pau- I ze trad de' conferencier Gee Bruigom op j en zong verschillende liederen. Geboren: Johannes Antonius z. van A J. Kokshoorn en J. F. v. d. Meer. Ja cobus Bartholomeus en Fredrik Hermanus zoons van J. Langeveld en E. G. Roodak- kers. Ondertrouwd: N. J. Anker 23 jaar en H. C. Teske 21 jaar. C. A. Doeswijk 34 j. en C. J. v. d. Kley 24 jaar. O v e r 1 e d e n: M. J. Kamp 59 jaar. Ingekomen: A. le Poole, Leidsche- weg 507, van Leiden. K. Hoogeveen, Hof weg 3, van Zeist. H. F. P. Elligens, Schoolstraat 80, van Veur. O. Luinen- burg, Burg. de Kempenaerstraat 6, van Djahbang, N.O.I. - M. J. Pille, Donklaan 5, van Hekelingen. M. H. Barentsen, Oranjekade 31, van Den Haag. Vetrokken: H. J. v. d. Klift, naar DriebergenRijsenburg. P. E. Lange veld, Schoolstraat 10b, naar Wasssenaar. A. Libosan, Papelaan 110, naar Den Haag. Ph. Schellevis, naar Den Haag. M. D. Kuneken, Leidscheweg 28, naar Den Haag. WARMOND. B. van Dijken, t In den ouderdom van 76 jaren is te Haarlem overleden de heer B. van Dijken, die meer dan twintig jaren hoofd der open bare Lagere School in deze gemeente is geweest. Vele plaatsgenooten hebben hun opleiding aan den heer van Dijken te dan ken en hij was in deze gemeente een zeer geachte en beminde persoonlijkheid. Ontspanningslokaal. Door het gemeen tebestuur is het voormalige raadhuis weder om beschikbaar gesteld voor de werkloozen van alle gezindten, als ontspanningslokaal. Namens de- desbetreffende commissie is aan het gemeentebestuur een verzoek ge richt, om voor dit doeleinde een subsidie te willen verstrekken van ƒ300. Volksbond. Zondag a.s. zal de afd. too- neel van den R.K. Volksbond alhier een groote feestvergadering houden in hotel „de Stad Rome". Bij deze gelegenheid zul len een tweetal tooneelstukken worden op gevoerd. Gezien het feit, dat de afdeeling tooneel Zondag haar 10-jarig bestaan viert, zal de vergadering een feestelijk karakter dragen. ZOETERMEER. Opnieuw genummerd. De hern*, ring van de huizen en gebouwen in deze gemeente heeft Woensdag 1.1. haar beslag gekregen. Waren eenigen tijd terug de perceelen in de hoofdstraten van een nieuwe nummering voorzien, thans is de oude nummering met wijk en nummer ver vallen. De nieuwe huisnummering is een grondige verbetering door de duidelijke bordjes, waarop de nummers vermeld zijn. In eenige gedeelten van de gemeente is de nieuwe huisnummering ongeveer gelijk gebleven aan de oude; in het grootste ge deelte echter wijkt de nieuwe nummering nog al af. Het gemeentebestuur heeft na melijk rekening gehouden met eventuee- le uitbreiding. Voor de posterijen en an deren, die op het nummer moeten wer ken, zal het den eersten tijd uitkijken zijn. Onderscheiding. Onze plaatsgenoot, de heer J. Baxmeier, binnenhuis-architect, heeft deelgenomen aan den prijsvraag van de vereeniging „Quellinus" te Amsterdam, voor het maken van een ontwerp van een opvouwbare katheder. Voor deze prijs vraag waren twee prijzen uitgeloofd, ter wijl de ontwerpen onder een motto moes ten worden ingezonden. Door 51 personen werd aan den prijsvraag deelgenomen. Door de commissie ter beoordeeling van de ontwerpen zijn van de twee prijzen er drie gelijke prijzen ter beschikking van de beste ontwerpers gesteld. Onder de 3 ontwerpen, die voor een prijs in aanmer king kwamen, behoorde ook het ontwerp, door den heer Baxmeier ingezonden. Geboren: Arie z. van J. Sluiter en G. Bos Hendrika Geertruida d. van A. Jacquemijns en H. Hubers Geertje d. van C. van Leeuwen en G. Steenwinkel. Ondertrouwd: A. C. Moerland 29 j. en M. Veldhuizen 27 j. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: M. van Dop, aannemer te Nootdorp. Cur.: mr. W. K. N. Hengeveld, Voorburg. P. T. Gevers, boekhandelaar, destijds te Hillegom, thans te den Haag. Cur.: mr. T. A. M. A. van Löben Seis, Haarlem, (na intrekking der verleende surseance van betaling). V ernietigd: W. van Dongen, Hillegom. Opgeheven: H. J. Konings te Wassenaar. D. Koster, A1 p h e n. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 5. Pietje deed. erg zijn best. Hij teekende vooral de grap pige paddestoelen die tusschen het gras groeiden. Niet al leen de stukxen die boven den grond groeiden, doch hij Urabbdde ock den grond daar onder weg, zoodat je de worteis kon zien en de kleine paddestoeltjes die nog niet boven den grond waren uitgekomen. 6. Professor Slim zag boven op een reusachtige padde stoel een galvlieg zitten. Die was heelemaal niet bang, toen de professor naderbij kwam daar hij, evenals alle andere dieren dacht, dat het een haantje was. Op zijn gemak stelde de professor zijn fototoestel in.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10